STADSNIEUWS Oranjevereniging. De moeilijkheden in de Omliggende Gemeenten Met de „Gogge!" op reis- Rechtszaken 3e Buitensluis. Vervallenverklaring erfpacht. werkverschaffing. De rijwielbelasting. Muziek in café. Ernstige aanrijding. BINNENLAND Onze weermacht en het Zuiden. Curasao en Nederland. De Rotterdamsche dollarleening 1924. Keg een trcdict vaa £25,000 gevraagd, Finds de drooglegging van de Buiten- sluis tot stand is gekomen, is het voor de deskundigen mogelijk geworden na te gaan, welke voorzieningen met betrekking 'et de Buitensluis behooren te worden ge troffen. Als gevolg van het terzake ingesteld onderzoek heeft de directeur van Gemeen tewerken o.m. het navolgende gerappor teerd. De toestand van hot buitenhoofd maakt het nemen van oen beslissing inzake de te volgen construotiewijze zeer "moeilijk. Ten slotte is de conclusie gerijpt, dat de stegbafk verwijderd moet worden en dat de n'euwe drempelconstruc'ie gemaakt moet worden, zoo mogelijk van gecon strueerd ijzer met een opvulling van be ton, of, indien dit ingevolge constructieve en andere moeilijkheden niet uitvoerbaar blijkt, geheel uit gewapend beton. Hoewel de omvang van dit werk uit den aard der zaak voordat de op te ruimen vloeren zijn weggebroken, niet volledig is te over zien, wordt dit werk, zonder extra tegen vallers. begroot op f7500, voor de uit voeringswijze in ij/ercoustructie. terwijl een ■uitvoering in gewapend belon ongeveer 14500 zal kosten. Deze laatste uitvoering geeft eerder aanleiding tot scheuren bij verzakkingen, waarom" de eerste, hoewel duurder, do voorkeur verdient. Ten nauwste hiermede verbonden zjjn de pJagstijlcn, die bij deze constructiewijze veranderd moeten worden. De toestand dezer slagstijlen is echter zoodanig, dat de noodïge wijziging met zulke risico's gepaard gaat, dat het verstandiger lijkt, onm'ddellijk tot a'gehoele vernieuwing dezer slagstijlen over te gaan. De kosten hier van worden geschat op f5000. Bovenbedoelde herstellingen werden mot verschillende technici besproken, die al len eenstemmig met dit voorstel accoord gingen. Beide opgegeven posten kunnen niet be taald' worden uit het toegestane erudiet van f60.000. Het is intusschen ook mogelijk gewor den een verder overzicht to krijgen over dein loop van het werk en daarbij is ge bleken, dat binnenkort, wegens nood zake lijke herstellingen en vernieuwingen, naar een voorlonpig opgemaakte begro-riing, de volgende bedragen uitbetaald moeten wor den, waarmede bij de verlecning van do reeds aangevraagde credieten geen reke ning is gehouden: Herstel binnenhoofd1 f 2.000 Vernieuwing houten vloer - 1.500 Verschillende ijzerwerken - 1,030 Vernieuwen van natuursteen - 2.000 Vernieuwen van metselwerk - 2.000 .Kost.".! voor den uitvoerder sen drooghouden van den pat - 4,030 f 12.503 B. on W, stellen den raad thans voor een crediet van f25.000 te verkenen, t.w. f 12.500 voor het aanbrengen van een nieu we drernpelconstructie en van nieuwe slag stijlen aan do Buitensluis ea f12.503 voor do andere bovengenoemde werken. De feestviering op 31 Augnstus. Gisteravond heeft het bestuur van de Oranjevereeniging in gebouw Eendracht een vergadering gehouden onder leiding van den voorzitter, den heeer A. Geurt sen, ter uitwerking van nadere plannen voor de viering van d-en verjaardag van H. 11. de Koningin. In verband met het rondschrijven, waar in namens II. M. de Koningin verzocht wordt, 31 Augustus wel te vieren, maar dan op bescheiden en eenvoudige wijze, is besloten, geen taptoe te houden aan den vooravond van Koniginnedag. •Op 31 Augustus zuilen de feestelijkhe den beginnen met bet luiden der klokken, gevolgd doer koraalmuziek op de Groote Markt, waaraan dit jaar voor het eerst een zanguitvoering verbonden zal worden. De kinderkoren \an Imrnanueh directeur de heer J. F. Zuijderduin, zuilen na af loop van de koraal muziek voor het stad huis enkele liederen zingen. Ka de kerkdiensten van 9 uur zullen volgen de gebruikelijke beiaardbe=pe'ing en volksspelen op hot Feestterrein. Aan deze volksspelen zal dit jaar weer bizondcre zorg worden besteed. Er staan 10 kinder spelen op het programma. De volksspelen zullen met muziek opgeluisterd werden en zullen voor leden en huisgenootcn toegan kelijk zijn. 's Middags zal de Koningin Emrnahank onthuld worden, waarhij muziek gemaakt zal worden door een muziekkorps, terw ijl hierbij waarschijnlijk de loden van de af deding Schiedam van de Vereeniging de Princevlag hun volkszang zullen ih.en hoo- xen. Na de onthulling zal een debits moe ten volgen langs de bank van Schiedam- Whe veroenigingen, corporaties enz. i 's Avonds zal op het Feest terrein een javomlfecst georgan'seerd worden, dat zal •Klinken als een klok. Een muziekkorps zal /een concert geven, afgewisseld door zang (van een nog uit te noodigen maimenzang- jvereeuigmg. het terrein zal verlicht vor- Wen met bengaalsche potten en er zal een 'openluchtbiosco.p ver ooning gegeven wor den. Zwemplaats voor dames. Te beginnen met tnoigen, zal voortaan des cziisdags bij wijze van proef het kiKteloos zwemmen in de dames-zwem plaats reeds om uur aanvangen inplaals van orn half zes. Hotel Stcrreboseh en omgeving. Bij akte van 26 September 1922, gewij zigd bij die van 28 Mei 1923, werd ter uitvoering van de desbetreffende raadsbe sluiten in erfpacht uitgegeven aan den heer J. Broek zit ter een perceel bouwterrein, ge legen ten Zuiden van den ingang van de werf van do Scheepsbouw Maatschappij Nieuwe Waterweg, Ier giootte van 13 aren en 54 centiaren. Dit erfpaclitsrecht werd in 1921 door de eerste hypotheekhoiuLsler 'm het openhaar verkocht en overgedragen aan de N. V. Scheepvaart Miatscl appij „Frederira" te 's-Gnuenlmgo (thans in liquidatie), die al dus erfpachtster werd. De betaling van den eifpachtssom laat den taatsten tijd zeer voel te wonsehen on er, zoo zelfs, dat het laatste jaar in het geheel geen voldoening van het verschul digde heeft plaats gehad. Verschillende malen is op betaling aangedrongen, maar deze nansehrijv ingen hebben niet tot tiet gewensehto gevolg geleid. De ei f p,achtster verklaarde niet in staat te zijn haar finan- cieele verplichtingen te kunnen nakomen, terwijl van de zijde van de hypotheek- houdster, evenmin tot aanzuivering van hot achterstallige werd overgegaan. Intusschen zijn pogingen aangewend om ook thans weler tot verkoop van het eif- pachtsrecht over te gaan. maar eenig re sultaat heeft dat ntet gehad. De exploi at ie is inmiddels gestaakt en het gebouw (het hotel Sterrebosch) gesloten. Bij aansehrijing van 17 April 1934 heb ben B. en W. de N.V. Scheepvaart Maat schappij Fredorica in liquidatie bericht, dat zij deze zaak niet langer konden laten voortduren en dat zij een voorstel tot vervallenverklaring van de erfpacht bij den raad /o/uden indienen, wanneer vóór 25 April d.a.v. nog geen betaling was ge schied. Waar ook daarop elke betaling achter wege gebleven is, meenen B. en W. niet langer te mogen vrachten en te moeten voorstellen te besluiten, overeenkomstig het bepaalde in hoofd IX van do erfpachts- on er eenkomst, in rechte de vervallenverkla ring van liet recht te vorlo en. De schorsingstermijn verkort. Door het departement van sociale za ken is aan het gemeentebes 1 uur bericht dat de 27 arbeiders, welke zich op 7 Juni j.l. te Necte met de vier geschoiste tewerk- gesieïden solidair hadden verklaard, op 2 Juli a.s. weer bij de werkverschaffing mo gen worden geplaatst. Het besluit ten annz'en van de vier geschorste personen blijft ongewijz gd. Versehe'deue val de 27 tewerkges eklen. die op 7 Juni j 1. besloten het weik neer te leggen, hebben verklaard spijt te heb ben van hun onbezonnen daad. Blijft f2.50. Naar wij vernemen, zal de rijwielbelas ting voor het nieuwe belastingjaar, dat op 1 Augnstus as. ingaat., niet, zooals oorspronkelijk in het voornemen van de regeering lag. tot f3 worden verhoogd. De belasting zal ook voor het a s. be lastingjaar op 12.50 gehandhaafd blijven. Verordening Arbeidsbeurs. Door de Commissie van Toezicht op de Gemeentelijke Arbeidsbeurs is een nieuwe ontwerp-verordening ter vaststelling aan den raad aangeboden, bij de samenstelling waarvan met do opmerkingen, gemaakt in de op 23 Maart j.l. gehouden vergadering is rekening gehouden. De Commissie geeft voorts in overweging waar zij unaniem van meaning is, dat ten- gevolgo van do tijdsomstandigheden door een ieder ©en offer dient te worden ge bracht en elk harer ieden persoonlijk hierin niet wil achterblijven om artikel 12 van het oorspronkelijk ontwerp .regelen de de toekenning van presentiegeld aan de leden en den secretaris, geheel te do n. vervallen. Geen spreekuur. De gemeentelijk inspecteur van liet on derwijs, dr. W. J. Smit, is verhinderd morgenmiddag zijn spreekuur te houden. Jubileum B. Jnrgcns. De heer B. Jurgens, onderhavenmeester, die 30 Juni as. 40 jaar in dionst der ge meente is en dien dag met pensioen gaat, zal Zaterdagmiddag 3 uur door de Com missie voor den Havendienst ten stad- huize ontvangen worden. Om 4 uur volgt een huldiging door het personeel van den liavondienst ten kantore van dien dienst. Voor particulieren, die den scheidenden ambtenaar wensclien te complimentoeren bestaat daartoe gelegenheid op Maandag 2 Juli 's middags van 25 uur ten huize van dtin heer Juigens, Hoofdstraat 129. Offerbus geledigd. Eenige jongens hebban gisteravond' con offerbus voor de zending in de Groote Koik opengebroken en net daarin aan wezige geld' zich toegeëigend. De politie stolt can onderzoek in. "Van een auto gevallen. Hedenmorgen is de 19-jarig© W. R. G- van hier, dio op een vrachtauto, komen de uit Vlaardingen, meereed, in de Burge meester Knapper tlaan van den vagen ge vallen. De jongen bleet bewusteloos lig gen. Een dokter constateerde oen lichte hersenschudding. Per politic-brancard is lnj naar zijn woning vervoerd'. Een verzoek orn vermindering van belasting. De aid. Schiedam van den Ned. Bond van Koffiehuis-Restauranthouders en -Slijter-, heeft zich niet een adres tot den rand dez.r gemeente-gewend, waarin gezegd wordt: dat dó betasting, welke hier ter stede neurit geheven op het maken van muziek, zeer zwaar drukt, vooral ten aanzien \a,n muziek, die wordt voortgebracht door een automatisch instrument, een radio on der gelijke; dat de slechtetijden, waaronder de ex ploitanten van kofiiehuizon thans gehakt gaart, verlichting van lasten alleszins wet tigen; dat vooral in kleinere bedrijven, waar men evengoed als in groote zaken eenige muziek wit laten hooren, onmogelijk de on kosten kunnen worden gemnart, die wel ©enigszins in overeenstemming zijn met de exploitatiekosten van groote bedrijven; dat daarom adressant den raad beleefd verzoekt sterke vermindering in het tarief, v ooral voor radiommziok, te brengen; dat dit eer vóór- dan nadoel voor de ge meentekas zal blijken op te leveren, omdat rian groote kans bestaat op oen zeer sterke i ermeerrlering van het aantal zaken, waarin men zich do weelde kan veroorloven, om radio-muziek ten gehooro te brengen, het welk thans bij betrekkelijk weinig zaken het gevat is. Wielrijder met .schedelbreuk opgenomen. Hedenmiddag half 2 reed oen personen auto, bestuurd door A. J. uit Rotterdam, in de Burgemeester Knapprrllaan. komende uit de richting Vlaardingen. Voor hem uit reed ter hoogte van de Julianakcrk de 53-ja- rige wielrijder A. v. d. B., uit do IJsscl- mondeschestraat. die zonder een toeken te geven bij den doorrit naar de Veenlant- straat naar links uitweek. Op dat oogen- blik had de aulo den wielrijder juist in gehaald. De autobestuurder, die tijd g signa len had gegeven, trachtte nog een aanrij ding te voorkomen en weck daarbij zelfs zoover naar links uil, dat hij op het ver hoogde middenpad terecht kwam. Deze ma noeuvre mcclit echter niet baten. Van der B. s'oeg tegen het rechterpcri er, waarvan de ruil brak, en smakte daarna tegen de straat. Met een ernstige schedelbreuk is v. d B. naar het .Gemeente Ziekenhuis overge bracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. Verkorting "an eersten oefentijd. Jongelieden "geboren in 1918 mot namen, welke beginnen meL do letter C. to. en met A. en geen broeterdienst hebben, kunnen, z.icli van holen af tot en met 15 Augustus dagelijks voor de vooro fening-en aanmel den bij Sergeant Vermeulen, Lange Haven 65 van 9 uur v.m. tot 9 uur n.ni. De oefeningen beginnen 1 October 1934 lot ongeveer 2 October 1935, waarna zij, die de oJeniftgen met \Tucht h -Kben ga- olgd, deel kunnen nemen aan hot ocHier- 7.oek ter verwerving van het bewijs van otorgccefcndheid, wat recht geeft op ver korting van diensttijd inet 4 maanden. Dc U.L.O. school Gl. Naar aanleiding van het adres der ai- deeling Rotterdam en omstreken van de Vereeniging voor M.U.L.O. inzake het huis vesten van de U.L.O. school G 1 in één gebouw, merkten we op, dat ook de Bond van Ned. Onderwijzers en liet N.O.G. zich met een zelfde verzoek tot den raad heb ben gewond1. Dit is njet juist voor wat den Bond van Ned. Onderwijzers betreft. De plaatselijke afdeeling van dien bond ver zocht den raad' een 3e U.L.O. school te willen stichten. ZanglustJong Leven B. Het Chr. Dameskoor „Zanglust" en het Chr. Kinderkoor „Jong Leven R", direc teur J. G. Blok, zullen huïi medewerking verkenen aan een te geven zangavond door do vereeniging „Zoekt ,Luot Verlo rene", rn den tuin van „Lommcrijk' te Ilitlegersberg, op Donderdag 26 Juli a.s.; verder verleenesn hieraan hun medewerking het mannenkoor „Coaoondia", directeur II. II. Tobè en het jongenskoor der Aug. Ilerrn. Frankeachool, uit Rotterdam. Concourssucccs. Op het sohstenconcours in Lommerrijk te Hillegersberq, uitgeschreven door hel Rot!. Symphonic Orkest, ter gelegenheid van zijn 15-jarig bestaan, behaalde mej. A. Kroon van hier, in de 3e afdeeling so pranen. een eersten prijs, met 114 punten, Nicnvv K. J. CJ.-huis. De mannelijke schoolvrije jeugd uit dc Frankeiand-che paioclite gecrgan'scerd in dc Katholieke Jongens Centrale, heeft een nieuw tehuis gekregen. Het is tot nu toe steeds een zoeken geweest en vele moei lijkheden moesten worden overwonnen. Men is begonnen in een lokaaltje in liet ge bouw van den R. K. Volksbonddaarna verhuisden de jongens naar do oude school in het Klein Groenendaal, maar het wilde niet vlotten met de beweging. Thans is een nieuwe periode ingeluid: de K. J. C. is ondergebracht in het voor malig gebouw van do St. Vinocntiusver- eenigmg aan de Lange Haven, naast het Volksbadhuis. Met eenige plechtigheid is het gebouw Maandagavond in gebruik geno men, waarbij deken A. J. C. Schraag een rede heeft gehouden, waarin hij den wen°ch uitsprak, dat dit gebouw het centrum zal worden van de schoolvrije jeugd en de R, K. padvinderij. Autobotsing. Een autobus van den Treindienst is gis termiddag op den R o t lord am schend ijk, toon zij stopte om passagiers op te nemen, van achteren aangereden door een vracht auto, bestuurd' door A'. J. S. van hier. De carrosserie yan de autobus werd inge drukt en de vrachtauto werd zoo zwaar beschadigd, dat zij moest worden wegge sleept. Tegen S, is proces-verbaal opgemaakt. De temperatuur van het water. Met de vermelding van dc juiste tempera tuur van het water in de gemeentelijke zweminrichting is het een beetje een moei lijk geval. Ten eerste zijn blijkbaar de h vu om eters van de dames- en heerenafdeel ng niet gelijk „afgestemd"; bij de dames is het zelfde water in den regel één graad kou der of minder warm dan aan de overzijde van de schutting I En ten tweede hangt veel af van het tijdMip, waarop de thermometer is „aange- legcT'. Als dat 's morgens omstreeks 7 uur is gebeurd en dat is de praolijk - dan is het water op een wannen dag omstreeks 2 uur zeker tweo graden hoo- ger. Is het over dag koud of regent hel, dan is do stijging van de watertempera tuur vanzelfsprekend' veel minder en wel eens nihil. Waarmee we maar willen zeggen, dat de waarde van de temperatuur-opgave van het water slechts betrekkelijk is7 Hedenmiddag half 2 wees de thermo meter, in het heerenzwembad neergelaten, na eenigein tijd 69 graden aan! Concert. Het programma vaai de uilvoering op morgenavond' 8 uur in do Plantage door liet Stedelijk Muziekkorps, directeur 11. H. van Vleuten, luidt: 1. Fanfareklanken. Marsck. Jul. Fucik. 2. Ouverture Le G'beval de Bronze- D. F. E. Auber. 3. Bid 1 si reuen. Walzer. Fr. Lonar. 4. Waldteufcleien. Melodica uit Wakl- teufels' werken. H. Kling. 5. Pan is Angel icus. Cesar Franck. 6. In een kloostertuin. A. Kefelby. 7. Vieux Camerades. Marsch. C. Teike. A - l) A, Sell i ed am. Passage theater, 8.15 u. De Jantjes. 26 Juni. Excursie Nat. Vereen, van Huis vrouwen naar Noord-Brabant. 26 Juni. Verkooplokaal, 8.15 uur. Open bare seance met de me Ha Braam en mej. Maas. 27 Juni Grooto Kerk, 8 u. Kcrkconcert. Rotterdam. 26 Juni. Diergaarde, 8 u. Harm.-orkest Rolleivi. Phiih. Gen. 26 Juni. Tivoli-Scbouwburg, 8.15 u. De Rotterdammers. De twee weezen. Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Een gelukkige ramp; Het opvoedingsgesticht. Grand. 2 u. 7 u. 915 u. Nachtvlucht. Lumière, 2.15 u. 7 u. 9 15 u. liet meisje uit de bergen. Luxor, 7.30 u. 9.30 u. Das Lied einer Nacht. Olvmpia, 7 u. 9.15 u. Do valschc erf genaam. Prinses. 2.15 u. 815 u. De twee weczen; Opgepast de huzaren komen. Roval. 2 15 u. 7 15 u. 9.15 u. De Jantjes. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Kermis- minnaars. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Internatio na! House. "VLAARDINGEN. Geslaagd. Aan de Koningin Wil helmin a Kweek school te Rotterdam slaagden do he&ron 0. Maat en M. de "Willigen, beklem van liior. Adres van burgemeesters aan den ministerraad. Namens een op 20 Juni te Eindhoven gehouden bijeenkomst van burgemeesters uit verschillende deelcn van Noord-Brabant en Limburg hebben de burgemeesters van Maastricht, Tilburg en Weert een adres aan den ministerraad gezonden, waarin ern stige bezorgdheid wordt geuit over de vraag of van de Nederlandsen© weermacht, bij do thans reeds doorgevoerde en nog te vreezen bezuinigingen, bij een onverhoopt eventueel conflict wel een zoo groote en bizonder preventieve kracht zou uitgaan, dat de neutraliteit van ons vaderland zou worden ontzien en geen enkel van ons territoir zou worden geschonden, Zij wij zen er voorts op, dat het lang niet denk beeldige gevaar, dat bij het treffen van legen elkaar slaande machten hot terrein van den strijd zal liggen op Noord-Bra- ban'schen en Limburgschcn bodem, alleen kan worden afgewend, wanneer onze weer macht zoodanig sterk is, dat van haar een krachtige preventieve werking uitgaat. Daarom dienen naai' hun oordeel in de eorote plaats als voorzorgsmaatregelen te worden genomen verhoog.ng van de weer baarheid, de sterkte en de kracht van onze weermacht, z.ooraede hol op hoog peil brengen en houden van haar uit rusting en bewapening en het nalaten van dio bezuinigingen, welke de waarde van de weermacht zouden kunnen schaden. Adressanten verzoeken derhalve de regcc- ring allo maatregelen lo nemen, die de weerkracht van ons tegenwooidig leger zoo danig opvoeren, dat liet door z.ijn preven tieve werking in staat zij eventueel© ge varen van een buitenlandschcn inval te voorkomen en de onafhankelijkheid van land en volk te waarborgen. Secretaris V.A.lt.A. Tot secretaris vau de V.A.R.A, is in de plaats van den hem Zwertbroek. benoemd de heer A. Pleysier, redacteur van „Voor waarts". Koudekerk e. Zondagavond, I. De Oudo Rijn is als een Ruysdaal in nalura. Da avond van een bewogen dag is bladstil. In het prieeltje op het erf van het dorpshotelletje wordt zaohtjes gekeu veld over huishoudelijke dingjn. Be kat zit in hét grint naar vogeltjes te lonen. Vanmorgen om vijf uur regende het. Bol den kraakten. Slaperige lichamen werven nijdig op do andere zij geworpen. De Zondagochtend bracht reeds veel zon. Om twaalf uur afscheid. Do eerste ruk aan liet slartkoo-rd lukte natuurlijk niet. Zooiels is geen aanstellerij. Dat ligt in des slartkoordjc's aard. Al'hang in die vain het onze. „Je geeft te vee! lucht", zei zij. fk zei niets, want het was waar. Bij de vierde ruk toerde het brommertje opeens nijdig op en de „Goggel" voer. „Zouden we nu nog maar niet even koffie drinken thuis?" zei zij1. Thuis; dat is, bij haar thuis. En thuis hebben we toen nog maar koffie ge 1 ron ken. Waarna do todit mot de „Goggel" be gon. Do boot is afgeladen. Wc hebben een knus leut je bij ons. maar vanavonl is Ho tel van Eginond ons eerste pleisterplaats. Hetgeen iniet de bedoeling was, maar do Rijnstreek is 's Zondags niet het uitge zochts!© ooivt voor paria's op watert rak- todit. In don regen loolste liet brommer tje ons van Spanjaardshrug Oostwaarts, maar hoe dieper we in hot binnenland! doordiongeu. des te plausibeler werd do kwestie van een behoorlijk kamprerter- reinlje. Een dorado van een eilandje met een brok historisch bouvsel werd ons ver boden, omdat de borrïn d'r man „er niet van hield" en daarom zijn we vanavond voor dc> laatste maal luxueus. We hebben, gegeten in de „raadkamer", waar do vroe gere Koudckcrkscli'O vroede vaderen ver gaderden. Maar het is hier eigenlijk te rustig. Do „Goggel" ligt op den wal,*) ste vig afgedekt, de Oude Rijn is als oen spie gel en in het prieeltje wordt nog steeds zachljes gekeuveld over huishoudelijke din gen, Rust, na zoo'n bewogen dag. Tja, do reden van een dergelijke bewogenheid is van intiemen aard. NaJruk verboden. Het brommertje had vanmorgen ook te veel lucht. d. M. Tot goed begrip deelen wo mee. dat do Goggel oen flinke kano met buitenboord motor is! Redacfio Sollied. Ct. Overdracht gedenkraam. Naar wij vernemen wordt Vrijdag 29 Juni 's morgens om 11 uur in liet gebouw van het departement van koloniën aan! liet rijk het gedenkraam -overgedragen, aan geboden door de ingezetenen van Curacao, ter huinneriing aan het feit, dlat dit ge biedsdeel 300 jaren geleden met Neder land' vereenigd werd. Behandeling aangehouden tot 3 September. Eenige dagen geleden beeft do Verocmü- ging voor don Effectenhandel de geinieianta Rotterdam gedagvaard. De Vereenigiingj eischto betaling van de coupon der dol-, larleeuing im. goud' in plaats vaar betalingj legen den dogkoers. Gisteren diende mi'. W» 'A'. van Traat, namens de Vorooniging voor don Effecten- liandel, voor de eerste kamer der Rotter damsche rechtbank van cïscli. Door eischo resso wordt gevraagd de burgemeester van' Rotterdam, te veroorekxrien de coupons der doll.irloening 1924 te betalen in gemunt goud' der Vereen. Staten van Amerkia, van of gelijk aan den standaard van gewicht esn! gehalte, -geldende op 1 Mei 1924 oi i!n! goud' in ©ngemuntcn vorm van hetzrelfd'e gewicht en gohallo, alsmede aan eischera le betalen een dwangsom van f 103 vocaj elke 24 uur of gedeelte daarvan, welke! gedaagde met die levering in gebreke mocht blijven gedurende meer dan vijf maal 24 uur na beleekening van liet in deze tej wijzen vonnis of arrest, met bevd om binnen vijf maal 24 uur aam do veroor-i deeli'iig to voldoen. Subsidiair wordt gevraagd do coupqnsl' uit te betalen in gemunt goudgeld vanï] de VerocnigdO Staten van Amerika van lij Mei 1921, vermeerderd' met ©en. bodragij eveneens in goud van liet zelfde gewicht| en gehalte, gelijk aan 6 pCt. per jaaï^j berekend over het tijdvak sedert don dag! dor dagvaarding tot dien der voklooningji, of betaling in Nederlandschen munt vaïï' geli,ko waarde. ij Geheel subsidiair wordt gesteld, voce?] het geval do rechter mocht oord celen, dat| het verschaffen van goudgeld' der Voreenigpj do Staten van Amerika op 1 Mei 1923 met bepaling, dat bij gebreke daarvan bi'nnad drie weken na het vonnis gedaagde zal Inhalen een dwangsom van f 160 per dag., Mr. Drost, optredende namens de go-j meento Rotterdam verzocht de verdere be handeling aan te h vutten tot 3 September)

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2