DE FREGATVOGEL Dinsdag 17 Juli 1934» De staking in San Francisco Tel. No. 68103, 68617 en 68923. Jaargang. No. 20694 BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL, 68103, 68617 en 68923. Postrekening No. 53U. BUITENLAND De honger dreigt. Alle levensmiddelenvervoer is stopgezet. Stakingsgolf over de Vereenigde Staten? Gisteren lieerschte te San Francisco een akelige stilte. Terwijl d'e autoriteiten uit gebreide maatregelen troffen voor de htand- liaving der orde tijdens de algemeeno sla king, lag li'et bedrijfsleven reals bijna ge heel stil. Het gelïeale tramverkeer is stop gezet. Alle openbare gelegenheden en win kels zijn gesloten. Ieder oogenblik kun nen de warenhuizen worden gesloten. Alle restaurants worden gesloten, behalve 19, welke door de algemeene stakingscommis- •sie zijn aangewezen voor d'e spijsvoorzio- ning der duizenden die geregeld in de ongeveer 2000 eethuizen van San Fran cisco hun maaltijden gebruiken. De burgemeester, Rossi, heeft een uit 500 leden bestaande nood-commissie sa mengesteld, welke lot taak heeft de nog aanwezige levensmidddelen te distribuee- ren. De voorraden vers ell e groonte en be vroren vicesch zijn reed's uitgeput. De groot handelaars schatten hun voorraden levens- middelen op een waarde van tien millioem dollars. Daarbij komt, dat de levering dezer levensmiddelen door de staking der voerlieden onmogelijk wordt gemaakt. Het gebrek aan levensmidddelen wordt tot ver in den omtrek der stad gevoeld. Stakersposten houden met levensmiddelen beladen auto's aan. Met machinegeweren uitgeruste pohtie-afdeelingen zijn gisteren er mede begonnen voor de vrachtauto's vrij baan te maken. Intussclien heeft de burgemeester den gouverneur verzocht nog meer leden der nationale garde te willen zenden. Ook de oud-strijders zijn. gemobiliseerd Overigens bestaat de bezorgdheid, dat -ook de boerenarbeiders in staking zullen gaan. Te Salinas hebben reeds 750 groenten- boeren beslaten in staking te gaan. In de stad hebben reeds verschillende excessen plaats gehad'. Een volksmenigte heeft oen levensmiddelenzaak bestormd, waar de prijzen reeds waren verhoogd. In tal van gevallen hebben siakingspos- ten partiouberc au o's aangehouden, waar in levensmiddelen werden vervoord. De levensmiddelen werden in die gevallen op straat gegooid. Precies om 8 uur gisterochtend is de algemeene staking begonnen. Van dal oogenblik af stagneerde li'et verkeer vol komen. De zaken zijn gesloten. Ton einde excessen in de kiem te smo ren, zijn sterke afdoelingen der nationale garde ie San Francisco gecionoentreerd. Een te Los Angelos in garnizoen liggend in- fanterierogiment is naar het stakingsgebied' gedirigeerd. Een afdceling veld-artilleric uit Las Linas is met 7l/z c.M. geschut op weg naar Sail Francisco, zoomede verscheidene tanks met mitrailleurs. Togen den avond zullen te San Francisco 8000 man der nationale garde zijn. Vijftig personen hebben het hoofdkwar tier der communisten bestormd en het meubilair op straat verbrand. Dit bewijst, dat er tusschen de stakers en do communisten geenerlei verband be staat. Do onrust iin de stad nam in den loop van den dag voortdurend toe. De ruiten (van tal vam levensmiddelenwinkels zijn door de stakers ingedrukt. Zeer veel auto's en bespannen wagcins zijn -omver geworpen. Do burgemeester is bij bet gerechtsge bouw uitgejouwdt De leger- en vlootautoriteifcem hebben te temen gegevieln evetntueel de levonsmid- delemvoorziemimg op zich te zulten nemen. De leider van do N, R. A., generaal Jolmson, is met een leger-bombard'emeints- vliegtuig op weg naar San-Francisco, ter wijl senator Wagner per vliegtuig uit New York is vertrokken om te trachten, het conflict bij te loggen. De nationale garde was gisteren bozig met liet inrichten van mitrailleunnesteln op de daken der pakhuizen en opslagplaat sen. De zakenwijk wordt den geboelan dag en nacht door patrouilles doorkruist. In de haven wachten 170 schepen, die lading aan boord hebben of geladen moe ten worden. Tengevolge van de langdurige staking der havenarbeiders loopt do levensmiddelenvoorziening van Alaska, dat tengevolge van het korte zomerseizoen slechts gedurende zieer korten tijd voor do scheepvaart bereikbaar is, gevaar, terwijl ook de voorziening van Hawai wordt be dreigd. liet gas- en electriciteitsbedrijf werken nog en ook de krantenkiosken, molkwim- kels en bakkerijen zijn nog opdn. Vleesch en groenten zijin (niet meer te krijgen Schouwburgen on bioscopen zijn gesloten. De radio-uitzondingen zijn zeer beperkt, aangezien ook de musici zich bij de sta king hebben aangesloten. De levensmiddelenprijaen stijgen onrust barend, hoewel van do zijde der autoritei ten verklaard wordt, dat do groothandel nog voorraden tor waarde van tien mil lioem dollar aan levensmiddelen in de pakhuizen heeft opgeslagen liggen. De mog geopende restaurants werden door hot publiek bestormd. Zooals reeds gemeld word hoeft de sta- kingsleidimg negentien localen aangewezen, waar de stakers en hun gezinnen zich vam het nood'igo voedsel zullen kunmein voor zien. Thans heeft zij den groentctthomd©- larcin toegestaan, Dinsdag hun groenten- en fruilvoorrad'en op de markten vain Oak land aan te willen. Uit San Franoisco wordt nader gemeld: liet is buiten kijf, dat do algemeene sta king mor Je stakers een succes is gewor den. Hot gemeentebestuur heeft beslotcin zich te weer to stellen tegen de stakers dioor te trachten het gemeentelijk spoorver keer met werkwi ligen aan den gang te hou den. Aangekondigd is reeds, dat gewapende politie do wagens zal beschermen. De toe* stand gelijk die thans is, kan echter niet al to lang duren, aangezien reeds thans het spook van den honger zijn intrede boeit gedaan, tengevolge van het feit, dat do posters 'op d'o groole wegen er volledig in geslaagd zijn levemsmid'delentransporten naar do stad tegen te houten. De staat van beleg is nog niet afgekondigd. Do federale regeering heeft gisteren de plechtige verzekering gegeven, dat wanneer de algemeene staking in San Francisco de levensmiddclenblokkade mocht traohtcn te handhai en, zij ervoor zorgen zou, dat nie mand honger zou lijden". Inmiddels zet president Roosevelt rustig zijn vacantie- reis aan boord van de Houston voort. Hij blijft echter dratadlaos voortdurend in contact met de overheid' en is regel matig op de hoogte van dte ontwikkeling der toestanden. Ook in. andere steden langs de kust van den Stillen Oceaan, neemt do stakingsbe weging toe. Te Danielson (Connecticut) zijn 500 wol spinners in staking gegaan, omdat de di rer tic der fabriek een loonsverhooging weigerde. Te Birmingham zijn vandaag 22.000 textielarbeiders in staking gegaan. De ha venarbeiders van Vancouver hebben gewei gerd Arnerikaansoho schepen te lossen, omdat deze stakingsbrekers als bemanning hebben. Uit New-York- wordt gemeld: De president der „Seafarers", waarbij zes verenigingen van havenarbeiders zijn aan gesloten, verklaarde, dat oo'c in de haven van New-York een staking dreigt, tenzij do scheepvaartmaatschappijen zich bereid verklaren met do vertegenwoordigers der vakvereonigingein ie onderhandelen overdo loonen, den werktijd en de arbeidstoestan den. Reeds Donderdag zal een vakvereni ging stemmen over eön eventueele alge meene staking. Een staking der havenar beiders zou meer dam 15.000 man omvat ten. door George Owen Baxter, naar den Amerikaansohen roman bewerkt door J. SI. P. 2) Chalmers ging wijdbeens staan en stak de handeü in de zakken, waardoor een groezelig vest zichtbaar werd!, waarop een zware, gouden ketting prijkte. „Niks niet," zeido hij. ,„Dcnk maar niet, dat ik een idioot hen of tot jouw wila behoor, geen sprake van." Geraldi zuchtte. „Dringt u er op aan? Werkelijk?" vroeg hij. ,,/lc zal aan dat gezeur een einde ma ken,'" verklaarde Chalmers. „Kom maar meo naar liet raam en kijk eens naar he neden, voor liet hotel." Zija gast gehoorzaamde; hij leunde uit het raam en keek over do daken der stad, want zij bevonden zich op do dorde ver dieping van het hotel. „Ziet die er gemakkelijk uit?" vroeg de waard, die ook naar het raam was ge komen. Hij wees-naar een breedten, zwa- ron man, die op den rand van de water trog zat en op dat oogenblik oen stuk van een rol pruimtabak afboot. „Dat is teek Wing, hij bewaart de orde in deze stad. Donk je, dat hij jou zou aan kun nen?" „Hij ziet er wc! erg ruw uit," zeido d'e zachtmoedige Geraldi. ..Dat Js nog niets, vergeleken hij wat h| is, verklaarde Chalmers. „Als bij baantje int by mijn rekeningen - bij op heb leis, fregatvogels, en zoo." Hij lachte om zijn eigen aardigheid. De fregatvogel zuchtte weer. „Hoeveel ben ik u schuldig?" „Dat weet je verduiveld goed." „Neen, werkelijk niet." „Drie weken togen zestien piek per week is achtenveertig en zevenentwintig voor extra's „Zevenentwintig voor extra's," mompelde Slanke Jim, terwijl hij de oogen wat wij der opende. „Wat drommel," riep do waard uit. „Kun je extra biefstuk hebben en gebraden kip "an een dollar vijftig per stuk en eend vogel en driemaal per dag room in je koffie en dan nog aanmerking maken over een luttele zevenentwintig dollars extra?" „Neen, misschien niet, misschien niet, mompelde Geraldi. „Wel, ik wil heelemaal geen bezwaar maken. Ik houd1 niet van ruzie; hier is hol gold" en hij nam een aantal biljclten uit zijn zak. Do waard zette groole oogen op; vier biljetten van twintig dollars, werden in zijn vette hand' uitgeteld. „Wel verduiveld nog toe," zeido hij, „nu ben ik je nog vijf piek schuldig, voeg de hij cr bij, terwijl hij aanstalten maakte om geld' uit zijn zak te halen. „Dat is in orde, meneer Chalmers," ant woordde dc- fregatvogel. „Behoudt dat voor do goede bediening, do sohoono vlo-eren en ramen en d'o respectabele atmosfeer van uw hotel, liet is mij een genoegen." Chalmers voelde do ironie, maar hij grin nikte sleclils. „Zeg eens, jongmensch," zcide hij, „ver tel me eens, waarom je het zoo lang uit stelde? Dacht je, dat je het ten slotte van mij zou winnen? Dacht je, dat je met dat gepraat vijfenzeventig dollars kon verdienen?" ENGELAND. Uitbreiding der oorlogsvoor rad c n. Naar de Daily Herald meldt, werkt de leverantie afdceling liet Engelsche mi nisterie van oorlog, die zich bezig houdt met de plannön voor do spoedige leve rantie en uitbreiding van de ooriogsvoor- raden, in geval va!n oorlog of mobilisatie, op het oogenblik! onder hoogspanning. Vol gons het blad zijn drie chemici en drie ingenieurs in dienst genomen. De kosten van de leverantie afdceling zijn dit jaar 22.200 pond sterling, bijna drievoudig van hot vorige jaair. Deze versterking zon in verband staan mei het besluit van de Engelsche leger- raad, welke zou willen vaststellen, wcikei fabrieken in geval vain, oorlog op doelma tige wijze haar bedrijf zonden kunnen ver anderen. jrJMF/LG F/RIED. Onbeperkte volmachten voor militairen commandant. Do in het Litausche staatsblad' van 12 Juli gepubliceerde direct van kracht ge worden wijziging der wet op de bescher ming van den Litauschen staat van 8 Februari 1934 geeft den Litauschen mili tairen commandant te Memel onbeperkte volmacht. Do commandant kan vereeniglngen ont binden; personen, die tot voor zes maan den nog lid waren dezer voreemigjngm ver liezen hun passief en actief kiesrecht voor den Landdag. Allo leden van den Landdag, die lid zijn geweest van nu verboden vereünigiingen, verliezen hun zetter. Uit Kowno wordt gemold: Do gouverneur voor het Memelgebiod heeft tegenover den verteganwoordigervan het officieuse Lietuvos Aidas verklaard, dat de Landdag van Memel tegen 25 Juli wordt bijeengeroepen. BALKAN. Engelsche zee-officieren door Turksche kustwacht bosholoJt. Volgens een bericht uit Samos is een boot, waarmede drie officieren van den Engelsclien kruiser Devonshire, welke voor Samos voor anker ligt, zeilden, door de Turksdie kustwacht beschoten. Daarbij werd' een der officieren gedood, terwijl een andere ernstig werd gewond'. De commandant van de Devonshire hoeft direct radiografisch Londen van het voor val in kennis gestold'. Te Londen heerscht een opgewonden! stdmmmg naar aanleiding va,n de beschie ting der Engelsche zee-officieren door de Turksche kustwacht. De Britsche Admiraliteit bevestigt, dat eon met drie officieren bezette zeilboot van den kruiser Devonshire Zaterdagmid dag door do Turksche kustwacht onder vuur is genomen. De scheepsdokter, Robinsom, werd door een kogel getroffen. Bij sloeg over boord en verdronk. De beide andere officieren, van wie een een wonde aan den schouder had opgcloopen, sprongen in het water en konden zwem mende het eiland Samos bereiken. 'Het lijk van den godoodon officier kom nog niet worden gevonden. Do Admiraliteit heeft een onderzoek in gesteld langs diplomatieken weg. Naar uit Athene wordt gemeld' is de En gelsche kruiser Loden naar hot eiland' Sar mos vertrokken. Waar drie Engelsche mar rine officieren zijn beschoten. De Turksche regeering heeft haar leed wezen over het gebeurde betuigd. Volgens de ofi'icieele Turksche lezing hoofft 'n douane ambtenaar verklaard, dat drie on- gckleede mannen in een zeilboot aan land' gingen. Hij sommeerde te blijven slaan, doch zij stoorden zioli daar niet aan en gingen naar do boot. Hij loste een waar schuwingsschot, en toon zij nog niet stil hielden, schoot hijmot söüierp, met het bekende gevolg. Volgens andere berichten vermoedt mem in Stamboel, dat het tooncel van het inci dent een verboden militaire zone aan de Turksche kust is geweekt. De kustwachters zouden niet geweten hebben, op wien zij hadden geschoten, totdat de inzittenden, van een Emgclscho motorboot hun hadden gezegd, dat de slachtoffers Britsche offi cieren waren, ITeL is niet bekend of de zeilboot de Engelsche vlag heeft gevoerd. SOVJET RUSLAND. liet plan van eo'n Oostelijke Locarno. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft de Russische volkscommissaris van buitenlantteche zaken, Litwinof, de Rus Laat Uw LAHPEKAP 0 ORNAMENTEN Mag. ,,'i LICHTPUNT" mnmsTiuii ut. vlootbouwwerkzaamlieden ten uitvoer te leggen. ONTWAPENING. De verdaging der London- sch o v loot besprek! n gen. Het reeds gemelde uitstel der Lond'on- sohe vlootbesprekingen tot October, wordt bevestigd door een officieoio medetloJing vail hot Foreign Office, luidende: Tusschen den Japanschen ambassadeur en do Britsche ministers en tevens tusschen den Japanschen ambassadeur en vertegen woordigers der regeering van de Vereeinigde Slaton, zijn te Landen besprokingen gehou den over de te volgen procedure. Mm ver wacht niet, dat mot Japan geen besprekin gen oivcr gndere vlootkwesties kunnen plaats vinden vóór ongeveer October, te gen welken tijd de Japansche regeering eenige technische deskundigen naar Lon den wil zenden. i De Amerikaansche staatssecretaris IIull heeft verklaard dak de verdaging der pre liminaire vlootoonforentie geenszins het mislukken der besprekingen beteekent. Norman Davis beeft Huil medegedeeld, dat de voorbereidende besprekingen zkx» ver gevorderd zijn, dat zijn aanwezigheid! te Londen niet langer noodig is. Norman Davis zal naar Londen terug- keeren, Zjoodra Japan zich bereid' verklaart oen verlegenwoonliger naar d!e voorberei dende besprekingen te zonden. „De kwestie is," zeide de fregatvogel, „dat ik er niet van houd' om mijn werk kapitaal beneden een zeker minimum te laten slinken." „Natuurlijk," grinnikte de waard. „Een vogel moet veeren hebben, hè?" Daarop ging hij de deur uit, terwijl Slanke Jim naar het venster ging en er een versleten lederen beurs uit scheerde. Daarna sloop hij vlug naar de deur en deed' die op slot. Hoofdstuk II. Nauwelijks had hij dit gedaan, of er werd hard op de deur gebonsd en werd de kruk heftig heen en weer gedraaid. „Hoi daar. Hei, jij schurk," schreeuwde de waard. „Hei, Geraldi." „Ja, ja," antwoordde Geraldi vTOolijk. „Bent u dat, meneer Chalmers?" Deze beleefde vraag schoon don dikkerd gek te maken. „Of ik het ben?" brulde hij. „Jij ver vloekte oplichter jij gauwdief. Open de deur, dan zul je zien of ik het ben." Hij wierp zijn gansdie gewicht tegen de deur. Geraldi, die reeds met een wonder lijke vlugheid een revolver uit zijn klee ding had gotooverd, stopte deze weer weg, toen hij 'zag, dat de deur do aanvallen van den waard zou kunnen doorstaan. „Ben je van plan de deur open to maken? Als je het niet doet, dan zal ik je als een straathond op do binnenplaats ophangen, zoo waar als ik leef." „Kom, kom," zeido de jongeling gemoe delijk, „worden straathonden in deze stad opgehangen, meneer Chalmers?" Opnieuw klonk achter d'e deur gebulder in antwoord op deze opmerking en loon lioldo Chalmers de trap af. Zijn stem Gemengd Nieuws Hitte en droogte in China. Duizenden doodco. De ongewone hitte en droogte, waar onder China reeds wekenlang lijdt, hloudt noe aan. Buizenden mensohen zijn reeds aan zon nesteek overleden. Van de ongeveer 40 begeleiders van den Lama, die Zondag per vliegtuig van de verkeorsmaatschappij Eurasia to Peking aankwam, terwijl de begeleiders per trein reisden, zijn vijf in den trein gestorven. Vooral. Zuid- en Midden China hebben van do droogte te lijden. Tal van rivieren en kanalen zijn zoo goed als droog, zoo- dat het scheepvaartverkeer stil ligt. Aan ,de draineering van den bodem wordt reeds sisolie ambassadeurs te Londen, Rome en lang niet meer gedacht, zoodat gevreesd Parijs, opgedragen mot de ministeries van wordt dat de oogst zal mislukken, buitenlandschc zaken dezer landen in on-1 In Noord China en vooral de N.VV. pro- dcrhandeling te treden over de kwestie vinei es daarentegen valt zeer veel regen, dor verwezenlijking van liet plan voor het Oostelijk Locarno, op grond van de gedaditenwisseling tusschen Moskou, Pa rijs, Rome en Londen. ZUID AMERIKA. De strijd in den Gran Chaoo. Uil La Paz wordt gemeld Een officieel IMiviaanseh co nmuniqué deelt mede, dat het offensief van Para guay afgeslagen is. Da vijandelijke regimen ten Marisoal Lopez en Pitiantus, zijn prao- liscili vernietigd. 5500 docden zijn geval len. JAPAN. Nieuwe schepen. Reuter meldt uit Tokio, dat de opperste Japnusche maxineraad' besloten heeft, om- verwijld' het program voor de aanvullende brulde door het huis Hei! Mike en Peter! Let op die deur, 'tot ik hulp kan gaan halen, ik zal dien vervloekten dief ecnveu- den den nek omdraaien." De fregatvogel keek vlug zijn Ideeren en andere bezittingen na en kwam blijk baar tot de slotsom, dat niets de moeite waard was om mee te nemen, want hij ging naar het raam en op het kozijn zitten. Daar rolde hij een sigaret en keek naar beneden, waar hij den waard uit de voordeur zag komen en den zwaren ke rel, die op den rand van don drinkbak zat, aanklampen, waarop zij beiden weer bet huis binnen gingen. Geraldi wachtte, tot hij de mannon op de bovengang hoorde, toen schoot hij zijn sigaret weg en ging op liet vensterkozijn staan. Aan een dor hoeken van liet raam stak het houtwerk eonigszins buiten den gevel uit, zoodat hij zich daar met den linker hand aan het raam kon vasthou den. Met een sprong schoot hij plotse ling omhoog en greep met de rechterhand een der uitstekende dakbalken; daar blcof bij hangen, terwijl een angstig geschreeuw weerklonk van de menschen beneden op straat. Hij schoof, aan zijn handen hangend, voider naar buiten op tot aan het einde van den balk, toen zwaaide bij zijn lichaam zijdelings heen en weer, tot hij een heen over de goot kon slaan. Nadat bij de sterkte van de goot door ccnigo nikken had geprobeerd, zwaaide hij over den rand heen en kwam languit in de goot te liggen, terwijl een wild geschreeuw van do toeschouwers tot hem doordrong. Op het zelfde oogenblik verschenen de hoofden van den man der wet en van den waard aan lïet open venster. „Waar is hij?" brulde Chalmers. gebied gedeeltelijk ovex- 1 zoadat dat stroomd is. Te Sianfoe is een temperatuur van 47, gr. C. in de schaduw geregistreerd. Volgens de laatste medcdeelingen der politie te Tokio zijn bij do overstroomings- ramp in de districten Isjikawa en To ya rn a 121 personen gedood en 740 gewond, terwijl 152 personen nog worde vermist. Munitiedepot in «1e lucht gevlogen. Gisterochtend om zes uur is het mu nitiedepot Toerari bij Boekarest, met een ontzettenden knal in de lucht gevlogen. Granaten van het type Excelsior, welke hij sloopmgswerkzaamheden worden ge bruikt, zijn ten gevolge van de geweldige hitte ontploft Een soldaat werd ernstig gewond'. De bevolking van Boekarest werd' uit haar slaap opgeschrikt Als antwoord ging er een golf van la waai uit de toeschouwers op, waarvan ver scheidene naar het dak wezen; Chalmers gromde van voldoening. „Ik zal d'ien verd... kerel zoo van het dak schieten," riep hij tot den politieman. I „Hij kan nu nergens meer naar toe vluch ten." Daarop hep hij weer naar beneden, naar de straat. Gerald'i stond intussclien op het hoogste punt van Sankoytown en kon oveial over de huizen heenzien. Hij liep over hot dak naar do zijde van het huis; het huis er naast was een verdieping |lagei dan het hotel en er was daarbij nog een afstand van tien voet tusschen ■de gebouwen. Hij ging een paar passen I langs do goot terug, keerde zicli om en liep naar voren. Beneden op straat werd j het plotseling stil. toen Geraldi aan het oin- j de van het dak gekomen, hoog opsprong van de goot en door de lucht zweefde, maar een gejuich weerklonk, toen hij, zich vol- komen slap houdend, op hot lagere dak terecht kwam, waar hij dadelijk weer op- stond en op handen en voeten tegen do helling naar de vorst opklauterde. Op dat oogenblik kwam Chalmers uit de voordeur van hot hotel, rende naar do overzijde van de straat, trok zijn revol ver, mikte en schoot. Geraldi viel gelijk met het afgaan van het schot neer en nie mand van. do toeschouwers op do straat kon met zekerheid zeggen, of hij zich naar den anderen kant van het dak had laten glijden, oi dat de kogel hom van het dak af op de binnenplaats van het huis had doen neerstorten. (Wordt vervolgd)* Beso courant Tsraohijnt dagelijks, mot uit- «n ïoudoring van Zon- en Feestdagen. Ö/S16 Prijs por kwartaal fï.—franco per poet f2.50, PrijB per waaks 15 ets. Afzon derlijk» nummers 4 otB, Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advortentseo yoor het eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan het Bureau bezorgd zfin, 's Zaterdags vóór 11 uur. Een bepaalde plaats Tan advorlentiSn wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT Prfl» de» AdT^taatSBm Tan 1—5 regel» WA teder» regel mBer i OSOj in het Zsterdagnuramar 18 regele 11.80, todore regel meer f 035. Reclame. J 0/75 per regel. Ineaeeokosten Set*; poatkwltantle. 15 et*. Tarieven van ndve: tentiêa bij abonnement zijn m het Buao verkrflgbanr. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Klein* Advertenties opgenomen h f050 t/m. 15 woor- den, f 015 t/m, 25 woorden. Elk woord moe» 5 cent tot ran mazitnum van 80 woorden, Woenadagei Kleine Advertentlëntot25 vroor» den f 0.25, mtla vhir Btaadagavond 6 uur aan bet Bureau boiorgd. 's Zaterdags: Kleine Advertenllën f 1.00,Indien slot vèir Vrijdagavond 6 nor boiorgd. door ons overtrekken en bij verhuizing Uw overhangen volgens voorschrift G. E. JJ. I KI,KROON 88886 i

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1