DE FREGATVOGEL Maandag 6 Augustus 1934. Weer spanning in het Oosten Tol. No. 68103. 68617 en 68923. 87ste Jaargang. No. 20711 BUREAU LANGE HAVEN !41 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103, 6861? en 68923. Postrekening No. 5311. BUITENLAND Mandsjoekwo is nog steeds het brandpunt tusschen Sovjet Rusland en Japan. Japan sche waarschuwing te wachten? In den strijd om den Chineeschen 'Oos terspoorweg, d'io reeds jarenlang gevoerd' wordt, is een nieuwe crisis ingetreden. Donderdag is in dte nabijheid van Cliarbin een Japansclio munitietrein door een hel- sohe machine in de lucht gevlogen. De regeering van Mandsjoekwo verklaart thans, 'dat deze aanslag niet zond'cr uitwerking dp den politieleen toestand ka blijven. De Mandsjoerijsche regeering kan niet in staan voor de veiligheid van het verkeer 'op Chineesche spoorwegen, zoolang zich' Russische ambtenaren in denst van China bevinden. Eer vervanging dezer ambtena ren door Mandsjoereezen is noodzakelijk. Overigens wordt er van offioieele zijde op gewezen, dat invloedrijke kringen der Mandsjoerijsche bevolking reeds den eiscli gesteld hebben, dat de Chineesche Ooster spoorweg in beslag moet worden geno men en tot eigendom van het volk en den kroon van Mandsjoekwo moet worden Verklaard. Hot onderzoek naar den aanslag woidi geleid door den dief der Japansche mili taire commissie te Charbin. Verscheidene Russische ambtenaren van don spoorweg worden beschuldigd, terwijl men ook den directeur van den spoorweg verwijten maakt. Naar echter uit Tokio verluidt, zal het ministerie van oorlog daar geen verdere stappen in deze aangelegenheid onderne men zoolang hot rapport over het onder- Zoek niet is ontvangen en zoolang de medewerking van Russische ambtenaren aan den aanslag niet overtuigend is be wezen. Indien men echter omtrent dit vermoe den zekerheid kan verkrijgen, zal met alle gestrengheid worden opgetreden. Opmerkelijk is in dit verband een artikel in het; min of meer officieusc Japansche blad dagblad Nitsji Nitsji. Ilct blad Nitsji Nitsji meldt, dat. het Japansche ministerie van builenlandscho zaken een waarschuwing zal doen toeko men aan de Russische regeering in ver band met een Lange lijst van onvriende lijke handelingen, do d'oor Rusland jegens Japan zijn begaan. Bij die onvriendelijke handelingen somt het blad' diet voortdu rend overschrijden van de) Mandsjoerij sche grenzen door Russische vliegtuigen, het schieten door Russische kustwachts op Mandsjoerijsche schepen, d'e de Amoor en de Socngan bevaren, het verwerpen van Ilirota's compromisvoorstel betreffende de overdracht van den Noord Mandsjoerij'- sohen spoorweg, het weigeren van visa voor den Japansehen gedelegeerde voor de roehei- en yen-conferentie te Moskou, enz. 'Het blad voorspelt, dat, indien Rusland deze politiek jegens Japan en Mandsjoekwo zal blijven voeren, Japan alle hangende onderhandelingen met Rusland zal afbre ken en de noodige maatregelen zal ne men om een einde te maken aan de Rus sische politiek van provocatie. Uit Tokio wordt nog gemeld; In een aan huitenlandsohe dagbladcor respondenten toegestaan onderhoud naar aanleiding van het bericht in het dagblad Nitsji Nitsji, over oen algomeeno waar schuwing van Japan aan Sovjet Rusland, verklaarde de woordvoerder van het Ja pansche ministens van bui'eniandsclie za ken, dat do regocring nog geen stappen had gedaan, al had h'et dagblad reeds aan wijzingen gegeven om daartoe over te gaan. De woordvoerder gaf echter toe, dat de regeering dergelijke stappen ernstig over weegt. Het is do algemoene indruk, dat de Japansche diplomatie ten aanzien van Sovjet Rusland' ernstige fouten heeft ge maakt en wat hot genoemde dagblad solneef was tenslotte slechts een weergave van de publieke opinie in Japan. DUITSCHLAND. v .„Der Stürmoï' in "bes,lag ge- In o ni e n. Nummer 31 van het anli-semitischo week blad van Julius Streicher, „Der Stunner'', is wegöns in dit nummer voorkomende beleediglng van ©en buitonlaindsch staats hoofd door do politie in beslag genomen dn aan den verkoop] en circulatie onttrok ken. Het blad is bovendien door de po- litio voor den duur van veertien dagen; verboden. Do bijzetting van Vatn Hindenburg. Iin overleg met de familie van Van Hin denburg, heeft rijkskanselier Uittor aanwij zing gegeven, dat de definitieve bijzetting valn den rij'kspïesidont zal plaats hebben in den veldheerstoren van het Tairenonberg molnu.mcnt, die zal worden ingericht tot grafkapel. Do voorbereidingen voor de grooto plech tigheid en de bij'zetting van rijk'spresident VOn Hindenburg, zijn reeds in vollen gang. Dag dn nacht wordt ononderbroken door gewerkt aaln hot bouwen der tribunes, het inrichten vain tclefoOncellan enz. Op de trappen van het Tannienberg-moiivamonl zul len 3500 personen kun-mon plaats vindon. In het monument is oen katafalk inge richt, waarop do kist met het stOiffelylkj overschot va'n don overleden rijkspresidont geplaatst zal worden. Ryftsweer-oifficieïten, zullen dc kist naar de katafalk dragon, terwijl twee generaals cm twee admiraals ernaast zullen schrijden. De plechtigheid begint met 101 saluutschoten. BELGIE. Otto van Ilabsburg is in België. In den vroegen morgen heeft men te Namen oen aula zien rijden, die bestuurd word dolor Otto van Ilabsburg. Vermoed woidt, dat de aartshertog in het naburige Flank», een bezoek heeft ge bracht aan zijn vroiogeren leermeester, den pastoor van Florée. Het zou dan dit be zoek zijn geweest, dat aanleiding heeft ge geven tot geruchten in de bui toni aindsoh© pers löver een buitenlaindsche reis van den aartshertog. OOSTENRIJK. Het onderzoek der politie. Het politie-oinderzöek tegen de 144 op staindelingen, die hebban deelgenomen aan dön inval in de bondsk-ainselarij, zal in den loop van deze week worden gesloten. De gearresteerden zullen dan groepsgewijze voor het militair gerechtshof worden ge bracht. Tot Inu toe zijn zestien personen valn de politicgevangonis overgebracht naar do gevangenis van het militaire gerechts hof. Onderhoud van Mussolini met O tto van Ilabsburg? Naai verluidt zou aartshertog Olio van Ilall-burg in den loop van Augustus een onderhoud hebben mèt Mussolini, terwijl de bostenrijkschc bondskanselier, die zoo als-hekand. een bespraking mot den Duce zal voerön, dit onderhoud zal bijwonen. In manarchistische kringen heeft dit bericht groote vreugde gewekt, aangezien men er een teekten in meent te zien, dat Mussolini niet meer afwijzend staat tegen een restau ratie der Ilabs'burgetrs, terwijl men als vast staand aanneemt, dat bot Vaticaalli zelfs zeer gunstig daartegenover slaat. SOVJET-RUSLAND. Twee Russische luchteska ders naar Ro me en Par ijs vertrokken. Gistermorgen zijn uit Moskou een Rus sisch eskader vliegtuigen naar Rome-en een eskader naar Parijs verüioUcon. Het v. L. ,A. N. W. B. on de Algctnecne Nederlandsche Vereen, voor Vre-mdelin- genvcrkcer een Nederlandsche ïondvlucht georganiseerd worden. Het succes, dat in 1932 en 1933 met een dergelijken vliegtocht bereikt werd', doel reed's bij voorbaat verwachten, dat ook de uitvoering van do rondvlucht 1931 waarbij voor het oer»! allo elementen van de Nederlandsche luchtvaart vertegenwoor digd zullen zijn, opnieuw zal bijdragen toi aanwakkering van de steeds gloeiende be langstelling voor het luchüoorismo in Ne derland en i oor de toenemende mogelijk heden, welke er op dat gcb.ed bestaan. Bovendien hebben zich dit jaar ook nog oen aantal buitenlamLdbo sportvliegers voor den tocht opgegeven, zoodat deze voor hot eerat oen internationaal karakter zal dragon. In groote trekken is de route, welke de deelnemende vliegtuigen zn'l n nemcin, als volgt vastgesteld: Van Waalhayênj en Schiphol naar het ervoigems van langs do Zui- zickenlnns te Tilburg ove-gebracht. Do ge meentepolitie en do marechaussee van Gil- zen—Rijen maakten proces-verhaal op. Do in do andere auto gezeten personen kwa men met den schrik vrij. i Blinde mail door wielrijder aangereden. Gistermorgen tegen 11 uur is op den Rijksstraatweg tnahij het woonwagenkamp te lleest, de 03-jarige Ilartogs, die blind! is, door een wielrijder, zekere La Garde, aangereden. In ernstigen loasland is de man naar het ziekenhuis to Olst vervoerd. j eerste eskaler staat onder leiding van den '«"b^ ««•«- derzoc na Zwolle, naar liet vliegveld Twen- door George Owen Baxter, naar den Amerikaanschen roman bewerkt door J. M. P. 19) Het viel Geraldi in, dat dit slecht co rned iespel was, want al§ de man aan het fornuis even naar Let gelaat van zijn gast luid gekeken, zou hij gezien hebban, dat vrees geen karaktertrek van den kleinen revolverbandiet was. „Wat heb jo uitgevoerd?" vroeg de gast heer, nog beeig met do kokerij'. Er was een pauze en Geraldi nam in- tusschen de hut op, die er zeer arm uit zag; slechts oen geweer hier, een bijl daar, een patronengordel aan den wand', maar verderop was een plank, beladen met boekten. Een vreemde smaak voor een armen bergbewoner; Geraldi verlangde er naar om een blik op hot gelaat valn den grooten main te kunnen werpen. „Je behoeft niet to antwoorden", zeide Asprey. „Ik kan het wel raden, geloof ik". „Baad dan eens, vriend". „Jo hebt iemand gemold?" zeide do gastheer onverstoorbaar. .Renney leunde voorover op zijn kruk, „lomand geschoten, hè?" „Dat donk ik". „IIo- -co?" „Jo ziet er uit als oen handige jongen met een revolver; ik ken h'et oog van voormnligon leider der academie van den Rnssisohen goneralen staf, Eideman, thans chef van de Ctescaviachiin. Het naar Parijs v er trokken eskader staat onder leiding van den chef der Sarjot-reservestrijdkrachten, Oensjlicht, die vroeger waar nemend chef van do Gepaoa en eer.de plaatsvervanger van den volkscommissaris van oorlog Wo- rosjilow was. VEREENIGDE STATEN. Conflict op de slachtplaat sen van Ohicago b ij - gelegd. Na urenlange onderhandelingen tusschen generaal Johnson en de werkgevers, is het conflict op de slachtplaatsen to Chicago bij gelegd. Vandaag koeren 800 arbeiders weer tot het werk terug. Zij hebben oenige con cessies verkregen. CHINA. De strijd tegen het communisme. Valn Ohinecscbe zijde wordt medegedeeld, dat de regeeringstroepen erin geslaagd zijin het communistische leger, dat Foetsjau, do verclraghaven in de provincie Foekien be dreigde, te verslaan. Loveii en eigendom men der buitenlanders zijln in veiligheid! gebracht. Nader wordt gemeld, dat de troe pen erin slaagden, gesteund door bombar dementsvliegtuigen, do opstandelingen, in wanorde iu Noordelijke richting te verdrij ven, In de omgeving van Sjoeikau wer den hevige gevechten geleverd door de achtste divisie va'n het hogende Chinee sche legercorps, dat gedureJnilc cenigen lijd gevaar liep rala haar basis te worden afge sneden. Tenslotte slaagde men or echter in Foctsjau, dal praclisch reeds als bele gerd kdn worden heschoiwd, te ontzetten. Ie. Na aldaar het noenmaal to hebben ge bruikt, gaat de tocht vorder over Zutlen, langs do IJssel, over Arnhem, Nijmegen, Venio naar hot vliegveld Eindhoven, het eindpunt van den eersten dag. De vo'gende morgen inti Eindhoven over 's-IIerlogen- idbsch, Tilburg, Bergen op Zoom, Zeeuwsch Vlaanderen naar lissingcn, waar yen om maak! wordt. Vandaar or er Goes en Breda naar het vliegveld Gilze—Rijen en tenslotte terug naar do uitgangspunten Waalhaven en Schiphol. Uit den aard der zaak is het niet miagelij'k elk jaar opnieuw alle Neder landsche luchtvaartterreinen en alle dealen dos lands le bezoeken; de organisatoren dienen door variatie do deelneming aan do rond'vluehl oen blijvende aantrekkelijk heid te geven. Zoo zullen ongetwijfeld in 1935 weder de noordelijke deeien des lands en Haam- stele aan de beurt komen. Do K. L. M. zal, evenals de vorige jaren, de gelegenheid openen om tegen ^betaling Van gereduceerd tarief als passagier van haar vliegtuigen de rondvlucht mede te maken. BizOncicrhecIan lueromtient zal zij zoo spoedig mogelijk publicceren. Blij'kens De Fakkel zijn do hoeren Do Kadi en Tas, leden san liet partijbestuur van do O. S. P., go cliorst, omdat zij clo tegenstellingen op dta spits dreven, waar door elke samenwerking onmogelijk werd. In verhand hiermede heeft het lid van het partijbestuur II de Boer zijn lunciio neergelegd. BINNEMLAND Nederlandsche rondvlucht 1934. Vastgesteld op 24 en 25 Augustus a.s. Do,or de zorgen van de Commissie voor Luchttaorisme van de Koninklijke Neder- landböhe Verecniging voor Luchtvaart zal .odk dit jaar, met medewerking van de Militaire Lurihtschool, de Nederlandsche Aero Club, do K. L. M., d'en A. N. W. B., hot Bureau voor LuoBffoerisme, K. N. V. een man tamelijk goed". De gastheer grinnikte,'terwijl hij dit zeide en zijn heide schouders schudden. Eén rilling liep langs Geraldi's rug bij het hoo- ren van dit gesprek en liet zien van den giftigen trek om de lippen valn den han diet. „Ik zie er erg gemeen uit, hè?" vroeg Rënney. Er was iets in zijin stem, dat Asprey deed omkijken. Geraldi verloor geen oogon- blik, maar liep vlug en onhoorbaar om de hut heen en ging voor de deur slaan met zijn colt in de hand, gereed om te schieten. „Slecht?" zeide de vreeslooze reus. „Je ziet er niet goed of slecht uit, "jo ziet ér eenvoudig uit zooals ik zeide; ik heb alle mogelijke soorten revolvcrhelden gekend én heb zeif ook een paar schoten gelost. Maar wat ik ook van je denk, je" bent hier veilig, jongmensoh; ik heb nooit iemand van mijin deur gejaagd en zal het ook nooit doen en, eenmaal binnen, heb je evenveel recht hier als ik." Het werd op haxlclijken toon gezegd en het deed Geraldi plezier om dat te'hoe ren, maar weer ging er een rilling langs zrjn ruggegraat, toen hij do groote Robert Asprey zich weer naar liet fornuis zag omdraaien. „Ik heb evenveel recht hier als jij?"-hor- haalde Renney. „Misschien wel een beetje meer zelfs, amice." Ilij hield een revolver losjes in zijn vin gers en Geraldi hief do zijne op voor liét doodelijke schot. Toch aarzelde hij; hij kon in het honderdste deel van een scooaide handelen, terwijl Renny minstens dubbel LAMPEKAP a ORNAMENTEN o üag. ,,'t LICHTPUNT" zooveel tijd nooddig zou hebben; een ge noegzaam verschil voor, Geraldi om. zeker van zijn zaak te zijn. Asprey had zich omgewond, maar zonder haast. Ilij keek naar de revolver eu naar den man, die haar hanteerde, „Ben je voor mij gekomen, hè?" vroeg hij ernstig. Renny schudde zijn linker wijsvinger in triomf tegen den neus. „Ik het zelfs nog geen broodkruimel of een glas water van je aangeraakt, As prey; ik heb niets aangenomen. Je kunt mij niets voor de voeten werpen." „Behalve dat je daar als een lafbek een revolver op mij richt." „Je hebt zelf zooevcn mijn vak voor mij uitgekozen," zeide Renney, de schou- fiers ophalend. Hoe stak hij zijn hoofd naar voren, als een roofvogel. Em wat een igloed van satanische vreugde was er in zijn <oogen. „Bij God," mompelde de groote man, meer verwonderd dan verschrikt, „ik ge loof werkelijk, dat je trolsch bent op dit karwei." „Dat ben ik," gaf Renney dadelijk toe. „Ik heb menigen gladden streek in mijn leve nuitgehaald', maar dit is- do glad ste." „Vertel eens waarom," vroeg d'e ander nieuwsgierig, „want het komt mij "voor, dat dit oen van do eenvoudigste moorden zal zijn, die ooit zijn bedreven. Ik was gewapend, toen ik je aan do deur ont moette, maar hing do revolver op, nadat jo bninon gekomen was Wat maakt het dan zoo moeilijk?" „Jij met, Aspiey," snauwde Renney, jij bont een idioot geweest en daarom zul je sterven. Maar er was oen andter. Ik ben Gemengd Nieuws Autobotsing. In den nacht van Zaterdag op Zondag, te omstreeks half twee, is op den Rijks weg BredaTilburg nabij het landgoed Koolhoven, in de gemeente Gilze, een zeer ernstig auto ongeluk gebeurd. Het was op dat tijdstip, dat mr, J. van Dijk, advocaat ön procureur uit Eindhoven, met zij'n auto uit de richting van Breda kwam en er ter plaatse rechts van den weg een tractor met aanhangwagen naderde, voldoende verlicht. Tegelijk kwam uit do richting valn Tilburg een personenauto met scherp licht aangereden. De twee personenauto's hotsten mot een ontzottonden slag tegen elkaar, waardoor de wagein van mr. Van Dijk geheel word vernield. Mevr. Van Dijk was er het ergst aan toe. Zij werd levens gevaarlijk gewond. De schedel lag geheel open De heer Van Dijk had ernstige snij- wemden bekomen. Op advies van dokter van Glabcelc uit Rijen, die de eerste hulp verleende, zijn beide slachtoffers naar het Iu een liftkooi opgesloten. Do hulp van de Amslerdamsche brand weer werd Zaterdagavond ingeroepen naar het perceel Vijzelstraat 22 hoven liet café Astoria, waar oen dame in een liftkooi zat opgesloten. Zij had van de lift ge bruik gemaakt, waarna de deur niet open wilde. Door verbreking is zij bevrijd. De „Graf Zeppelin". Dc vijfde reis naar Zuid- Amerika. liet luchtschip Graf Zeppelin is Zondag- ni'OTgen te 5.35 uur onder commando van kapitein Lelimann voor do vijfde maal in dit jaar naar Zuid-Amerika vertrokken. Aaln hoon! bevinden zioli vijftien passagiers, Er wordt tevens 111 K.G. vracht en 160 K.G. post vervoerd. I I Moeder met zes kinderen verbrand. To Graus in do Spaanscho prövmcno Ifue=ca brak »n oen woonwagenkamp Van oen rondtrekJ circus een brand uit, dlio met groote snelheid om zich heen greep en bijna allo woonwagens aantastte. Een vrouw, die met baar zes kinderen al was gaan slapen, werd door het vuur verrast, en hoewel zij zich nog door oen der ven stors hal kunnen redden, trachtte zij eerst nog haar zes kinderen in veiligheid te bren gen, waarin zij echter niet moor slaagde, zoadat zij met haar kindoren in de vlam men omkwam. Gasontploffing in een mijn. Zaterdagmiddag heeft oen. gasontplof fing plaats gehad in de schacht Stc. Max- gerito valn do mijn Ressaix, bij Charleroi (B.). Zes mijnwerkers liepen ernstige brand wonden op en motetcn. in bedonkelijken toestand worden overgebracht naar het ziekenhuis van .Tolimont. De middagp'oeg is Inict afgedaald, daar men oen oogenblik vreesde, dat er hralnd in de schacht was Ontslaan. Nader woidt gemeld, dat een der slacht offers is overleden Ontploffing in ciectrische centrale. Z es-cn twintig dooden, 7 zwaar gewonden. Bij een ontploffing bij uitbreidingswerk- zaamheden aan do eleelrische centrale va Hiroshima (Japan) zijn Zaterdagmiddag 26 arbeiders gedood en zeven ernstig ge wond. Driehonderd dynamietpalroaon, die inoodig waren on rotsen, die voor het bouwwerk verwijderd moesten wonden, te latten springen, zijn vermoedelijk tenge volge van de hitte ontbrand. Bank-Holiday in Engeland. De Lo'ndenaars vertrokken Zaterdag rn drommen naar buiten om Augustus- batnk-holiday te vieren. Moer dan 23.000 locomotieven en 43.000 spoorwagens heb ben Zaterdag een afstand van 4 milliöenl mijl afgeleid, Naar schatting hebben gedu- rönde litet week-end dagelijks meer dan! 1.250.000 auto's en tien m illioen rijwie len over de wegen gereden. Sedert deftig ja,ar zijn de treinen, omnibussen en vlieg tuigen niet zoo bezet geweest als Zaterdag. handige en snelle lui ontloopen, maar hij was de handigste en de snelste; vervloekt, er was een oogenblik, dat ik dacht, dat ie mij "verslagen had1" 1 „Hierheen komend „Ja, hij was de man, dien je dochter zond." „Zond zij 'iemand ,;0 ia,- zij zond hem en zij deed een goede keus, maar ik rekende met hem af, zoaals ik ook met jou zal afreke nen ik schoot hem van het dak van een trein en de gieren zijn. nu bezig met de overblijfselen tusschen de rotsen van den Clianning pas." „Wel, God behoede zijn ziel," zeide de reus langzaam. „Maar wist mijn dochter, dat ik in gevaar verkeerde?" „Zij wist het of raadde het, ik weet het niet. Vrouwen kunnen veel raden. As prey, je hebt nog een seoond'e te leven, heb je nog iets- te zeggen?" „Waarom?" zeide de ander nadenkend „Ik geloof niet, dat er iets te zeggen is; je kunt jo werk doen, vriend," en hij bleef zonder vrees staan, den dood in do oogen ziende, zooals d;o afgeteekend stond in de grijns op Renney's gelaat „Verduiveld, als ik het niet bijna be roerd vind om het te doen," zeide deze, „Het spijt mo bijna voor jou, Asprey, je komt mij voor oen flinke kerel te zijn, maar jo bent niet d'e eerste man, dien ik naar de hel zend. Adieu, Asprey." En hij hief de revolver op. Hoofdstuk XVI, Geraldi's vinger trilde aan don trekker, maar toen wachtte hij die laatste fiactie van -een seconde. „Een oogenblik nog," zeid'e Asprey, de hand opheffend. „Goed," antwoordde Renney. „Gaan je zenuwen kapot," vriend?" Gcrald'i kon Renney's handelwijze wel begrijpen, want deze leefde niet alleen om te dooden, maar ook om te zien, hoe zijin slachtoffer den dood zagen naderen. Het was om de angst op hun gezichten te le zen en d'e verschrikkingen van hun zie len, dat deze verdorven man zijn misdaden beging. Asprey glimlachte; zij moed evenaarde dien van neef Edgar. „Ik denk, dat mijn zenuwen zich nog al goed houden tot dusver," zeide hij1, „maar ik zou je een paar vragen willen stellen in het algemeen. Je kunt toch vrij antivoorden, is het niet?" „Zeker," zeide Renney, terwijl hij de schouders optrok. „Ik heb altijd gedacht dat niets zoo interessant is füs te zien hoe een man de hel kan sien open gaan; ik had' nog nooit zulk een goede gelegen heid als nu." Ui,1 wipte zijn kruk achterover en zette zich met de hielen in een naad van den vloer schrap; intussehen nam hij Asprey met hongerige oogen op. En toch gingen zijn blikken nu en dan onzeker heen en weer; bij was ongerust. Aanvallen van zenuwachtigheid' beklopen hem en maak ten hem beverig en bijna hulpeloos door een overmaat van opgekropte zenuwkracht. Hij viel Asprey in do rede, voordat deze zijn vragen had; kunnen uitspreken. Wordt vervolgd I)e« courant verschfjnt degelijks, mot uit- aondering van Zon- ea Feestdagen. I* rij a per kwartaal f 2.j franoo por po«S f 8,50. Prijs por week: 15 ets. Afzon derlijk# nummers 4 ota. Abonnementen worden dageljjkn aangenomen. Advortentiën voor bot eerstvolgend num mer moeten vÓÓr elf uur aan het Bureau bezorgd zijn, 'e Zaterdags vóór O uur. Een bepaalde plaats van advertentiën. wordt niet gewaarborgd. Prtja do» AdïarteüttBfii van 1—4 tegel» I 1-ISSj teder# regel meer fO80| to bet Zaterdagnummer poatkwU- 1 oü abonnement fcfln aan het Bureau verkrijgbaar. Dage\ykB worden tegen vooruitbetaling Klein» Advertentlën opgenomen fOJSO tjm. 45 woor» vden, f0.75 t/m. 25 woorden. Elk woord moer 6 cent tot een maximum van 30 woordoa» fe Woenadagei Kleine Advertentlöntotk5woor» - den f 0.25, mits vóór Dinadagavond 6 uur aan het f Bureau betorgd. *8 Zaterdags: Kleine Advertentlën 1.00, India» tiet vóór Vrijdagavond 0 uur betorgd. Uit de O. S. P. B Laat Uw_ door ons overtrekken en bij. verhuizing-. Uw Loverhangen volgens voorschrift G. E. B. HOOGSTRAAT lOii l'ELiSroON 08826

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1