ËLIMISE WERKKRING P KLEINE ADVERTENT1EN. MotorbootinbrandopdeSchie Brand in de Lange Kerkstraat nmm ïïandélsdrukwerk, fnstitimt üemettgd Nieuws te.- De rem weigerde. Motor tegen tractor. Fokker over de F. 36. 'Radioprogramma's Advertentiën !4 Ik as. ROELABTS. Opgewonden menschen. Zonder fatsoen! Overstrooming in Mandsjoerye. H^HPA$r BOTERHAM Tandtechnische inrichting JUFFROUW VOOR HAAR SORTEERAFDEELING Pr. iVIaurïtsstraat 2, Schiedam Telefoon 69838 SEPTEMBER beginnen Nieuwe Cursussen Motieven voor een verzekering behoe ven een verstandig mensch in dezen tijd niet meer te worden bijgebracht Een ONGEVALLEN- en BRAND- verzekering sluiten de Schiedam mers het best bij de 3527 co ISIEOWE MMW B&mK Loopt even aan of vraatjt bezoek (Telefoon 39085/6) IN DE Met 60 K.M.-vaart vier per sonen aangereden. Bric ernstig gewonden. To ruim kwart over z-cs is Zaterdag avond op de Wcesperzijiie bij don Omval fto Amsterdam eert ernstig verkeersongeval jgescbied, waarbij vier personen min oL' meer ernstige verwondingen 'hebben, op- geloopen en drie in liet ziekenhuis maas- ,tcfn worden opgenomen. Eön 46-jarig Amsterdamsch koopman, die [ais bestuurder va'n een personoa-anlo uit )de richting Bicrnen kwart», wilde do spoor wegovergang bij Blo-okers Cacaofabriek passeeren op het oogenblik dat do boomen reeds dalmde waren. Zijn snelheid bedroeg Ongeveer 60 K.M. Vóór liem reed op zijn fiets eoii krantenbezorger, die het brug getje paar BcrteU's öücfabriekcn aan den Omval wilde cpgaajn en daartoe een tee- k'cin gaf. De automobilist trachtte miet de voetrom eon oliedrukrem zijn vaart te stuiten, doch de rem weig -.Je. Hij ge bruikte toen, links .ucha'-ende, de handrem, malar hot was reeds to laat. De krantenbe zorger werd aangereden en sloeg tegen den weg. Nauwelijks Was dit geschied of de wuto greep, doorschietende, een echtpaar, dat links van den weg liep, botsto ver volgens tegen Oen lantaarnpaal, om. ten slotte, voor zij tot stilstand kwam, oen zich middetu op den weg bevindende wiel- rijdster omver te rijden. Het geheele onge luk speelde zich' in eenige seconde,: af. Van alle kanten kwa möri omstanders toe schieten, zoodat de slachtoffers, die er 'oogCnscliijnlijk' ernstig aan too leken, wel dra door een haag van menschefn waren omrilngd. Paisseeronde auto's, wiel- en mol torrijders stopten en zoo heerschte er ter plaatse langzamerhand een groote drukte. Ilnmiddels was de politie van het bureau Liinnaeusstraat gewaarschuwdinspecteur Stguxman en een aantal agenten waren spoedig met een uitrak-auto ter plaatse om hulp to verloöneu en het verkeer te regelen. Met twee auto's van den Genees kundigen Dienst werden de vier slacht offers naar het O.L'. Vrouwe Gasthuis ver- voord. Drie va'n Ifcn zijn da.ar opgenomen, h.l. de krantenbezorger, die vermoedelijk een hersenschudding hal opgeloopen, als mede het echtpaar, waarvan do man een 'gecompliceerde link'er-onderbeen-breuk en ide vrouw eein gebroken linke mis en hoofd tonelen had bekomen. Da rijdster had t slechts enkele ontvellingen aan het Jinkor- jbedn en k'on, ma gekalmeerd te zijn, naar (buis gaan. De auto, die uit Brugge kwam, waar hij- was gerepareerd, is in beslag genomen. Den, bestuurder, die zeeT onder den indruk was, !is aain het bureau Linnaeussiraat een voor- doopig verhoor afgenomen. Een doode. Gêteravond tegen zes uur heeft op den Nieuwen weg to Breda een ernstig onge luk plaats gehad1, waarbij een sergeant- majoor uit Den 'Kaag werd gedood. Omstreeks dien tijdi reed de sergeant- inajoor, zekere B. uit Den Haag, op den .Nieuwen weg met zijn motor. Uit dn richting Ter Hoijdo naderde op teen gegeven moment een truck-wagen met tractor. B. raakte vermoedelijk de macht over zijn stuur kwijt en reed in vollen Vaart tegen den auto. B. werd op slag gedood. De motor werd totaal vernield. De trac tor werd van achteren slechts licht be schadigd'. B. was sergeant-majoor van den Vrij- willigep Landstorm en volgens de in zijn bezit zijnde papieren moest hij zich van daag melden voor do manoeuvres te Oister- wijk. Poging tot doodslag en poging lot zelfmoord, ,0p een bank in het stadspark te Maas tricht zalm gistermiddag eontge menschen druk to redenccren. Een hunner zc-ido in clou loop van hot gesprok „Ach, ben je gek?" lomand die toevallig voorb ij ging, wendde zich daarop tot het groepje en vroeg: „Meen jo my?" De aangesprokene 0[) de buik antwoordde: „Acli kerel, ga door". De laatste dood dit evenwel niet en gaf don persoon op de bank een vuistslag onder de kin. Er ontstond een worsteling, waarbij do wandelaar, zekere N. M. uit Maastricht, een revolver trok en daaruit een schot loste, waarmee liij zekeren II. J. G. uit Maastricht in den buik trol. Ver volgens riehlto hij het wapen op zichzelf. Beide jxwsonen zijn nam het ziekenhuis Calvarienberg overgebracht. Do toestand der gewonden is ernstig. De justitie hoeft de zaak in onderzoek. Automobilist veroorzaakt ongeval en [rijdt door. Gisteravond1 to acht uur werd' de 44-ja- rigo W. M. door een auto in de Wcesper- straat te Amsterdam aangereden. Met een onderboenfractuur moest de man naar het Nieuw Isiraolictisch Zieken huis worden overgebracht. De automobilist was doorgereden, doch zijin nummer was bekend', zocudt aan alle bureaux last werd' gogev-en naar den auto uit te kijken, den inan aan te houden öa voor verhoor voor te geleiden. De automobilist werd1 later op den avond' op den Middenweg gezien. De agent gaf hem een teakein to stoppen, doch hl- plaats hiervan gaf do man vol gas, zoo dat de agent op zij moest springen om niet te worden overreden. De agent hield onm.ddellijk een particuliere auto aan om dein vluchteling te achtervolgen, doch hel mocht niet gelukken den voortvluchtigen automobilist in te balen. Daar het nummer van den wagon be kend is, zal do politie den man ongetwijfeld vinden. Technische wijzigingen eu ver beteringen. E,en verslaggever van het Persbureau Vaz Dias beeft den hoer A. H. G. Fokker ge vraagd, hoe het precies staat met don vier- motorigen F XXXVI, dien tie K. L. M. bij de Neder!audscihe Fokkerfabriek heeft be steld en na een aantal proefvluchten eenige weken buiten bedrijf is geweest. Do heer Fokker had geen bezwaar, op deze vraag van repliek te dienen. Ik weet, zeido hij, dat er over dit vliegtuig allerlei geruchten do rondo hebben gedaan en daarom zal ik u p-ccies vertellen, hce do situatie is. De F XXXVI, waarmede de volgende week de proefvluch ten zullen worden voortgezet, is eenige we ken buiten bedrijf geweest teneinde enkele verbeteringen in de technische installatie uit te voeren, J Van welken aard warem deze verbe teringen? Ik heb niet het minste bezwaar om Ui daarvan do details mede te deelen, aldus de heer Fokker Tengevolge van de bui tengewone afmetingen der benzinetanks bleek het gowenscht wijzigingen aan to brengen aan de z.g. s'ingerschotten binnen in deze tanks, welke schotten het hoen en weerlcopen van de benzine moeten tegen houden. Daar de tanks zich in den vleugel bevinden, moesten dezo eruit genomen wor den om in de fabriek do vercischte con structie-wijzigingen te andergaan. Ook de uitlaatbuizcn met de daarmee samenhangende verwarming wierpon tenge volge van do geheel nieuwe opstelling bo ven op den vleugel nieuwe problemen op, die constructieve veranderingen noodzake lijk maakten. Een plaatselijke versterking vair (■lie triplex-bekleeding aan do vleugel tippen werd toegepast, teneinde een betere werking van do ailerons to verkrijgen. Ook de motorinstaltatie, zoo verklaarde do heer Fokker verder, onderging verschei dene verbeteringen. Zoo liet oa. do K. L. M. die de motoren ter beschikking stelt, grootereiolickoelers installeercn, voorts ble ken eenige veranderingen in liet Ixrzinesy- steem gewensoht. Tevens werden de sliaomlijiiomkappm- en om en achter de motoren in ovorleg met den Rijks Studiedienst voor do Lucht vaart verbeterd, hetgeen waarschijnlijk een snelheids vermeerdering tengevolge zal hebben. Bovendien weru een groot aantal kloinc- ro verbeteringen van allerlei aard uitge voerd, terwijl de geheelo machine, voorat rie binuen-innohling, verder afgewerkt uerd Do zeer omvangrijke proefvluchten en uitge breide metingen worden nog deze week voortgezet. Met dat al zuilen deze nog menig vlieguur noodzakelijk maken, a.vo- rons het toestel door (ie K. L. M. voor den geregelden dienst in gebruik genomen kan worden. Wordt er binnen afzienbaron tijd nog oen groote vlucht in ons land ondernamen? liet is niet uitgesloten, antwoordde do heer Fokker, dat het toestel ter gele genheid van do Nelertaindscho rondvlucht naar Eindhoven zal vliegen, tepeindo aan de groot ebelangstelling van liet Neder- landsche publiek te voldoen. Tenslotte kan ik u medeucelen, dat do F XXXVI tor gelegenheid van hot I.A.T.A. congres in de residentie, waaraan vertegen woordigers van vele buitenlandsdie lucht vaartmaatschappijen deelnomen. Woousdag 29 Augustus des namiddags op Schiphol door de deelnemers aan hot congres be zichtigd zal worden. Loterij voor de lucMvanrrtentoon- stelling „Luto". De minister van justitie heeft aan do Ko ninklijke Nadérlamdscko Veroeniging vaar Luchtvaart, ten 'behoeve van de lucHilvaart- tento ons telling Luto, welke in September in Den Haag op het Malieveld geopend wordt, toegestaan een loterij te houden. De hoofdprijs dezer loterij zal bestaan uit, naar keuze, een reis Amsterdam—Batavia per K. L. M. heen en terug voor 2 perso nen met inbegrip van een 12 daagsoh ver blijf op Java en Bali, of een Lincoln Auto mobiel. De Luto, welke oen volledig beeld van de ontwikkeling van do Nederlandscho Luchtvaart in hot algemeen cn van hetgeen deze heden ten dage vermag," bedoelt te gaven, is van zuiver propagandistiscJien hard en beoogt-geen winst te maken; mocht zij oen batig saldo opleveren, dan zal dit ten goede komen aan het Nationaal Lucht vaartfonds. Teneinde het'-koopen van de loten, onder ieders bereik te kunnen brengen, heeft hot uitvoerend comité van do tentoonstelling besloten, den prijs daarvan op f0.60 per stuit te stellen. De bureaux 'van de tentoonstelling zijn gevestigd te Den Haag, Koninginnegracht 14, telefoon 112105. Ernstige trcinvertraging. Gistermorgen' tegen twaalf uur had' op een verbindingsspocir bij het Weospcrpoort- station in de nabijheid' van do Ruijscli- straat te Amsterdam een ongeval plaats dat gelukkig zonder persoonlijke ongeluk ken is afgeloopen. Een rangeerende loco motief liep, waarschijnlijk d'oor ontijdige wisselbediening' uit do rails. Hierdoor ont stond stagnatie in het spoorwegverkeer tus- schon liet Centraal station en hot Weesper- poortstation. Do treinen moesten over an der spoor en wissels naar de plaats van beslemming worden gedirigeerd. Gelukkig- had het ongeval plaats op oen tijdstip waarop op Zondag de minste trei nen rijden. Do treinenloop was te omstreeks d'rie uur gistermiddag woer normaal. De ma chine was op dat oogenblik weer op de rails geplaatst. Twee kinderen ernstig gewond. Zaterdagmiddag heeft op liet terrein van de fa. W. do Vries te Helmond, waar on langs ccn ernstige Lrand woedde, ccn on geluk plaats gehad, waarbij oan jongetje en oen meisje meer en minder ernstig wer den gewond. Op het terrein worden op het oogen blik stecnen houtopslagplaatson gebouwd. De fu'ndeeringon bestaan uit betonnen rin gen, die op het terrein worden gegoten. In enkelo ringen, welke tc drogen lagen, waren kinderen aam het spelen. Drie kin deion zaten in een der ringen, terwijl or bovenop ook enkelen stonden. De kinde ren tradition don ring aan bet rollen te brengen, het gevaarte, dat hierdoor scheur de viel in elkaar. Dr drie in don ring zittende kinderen werden onder de stuk ken bedolven. Hot 7-jarige jdngetjo Gomans uit Hel mond luul een ernstige hoofdfractiiur op geloopcn en enkele bloedende verwondin gen, hot meisje Martens kreeg oen diepe hoofdwonde. Een tweejarig kind bleef on gedeerd. Hot jongetje werd naar het St. Anioniuszicken.huis vervoerd, het meisje werd 'naar liaar woning vervoerd. Buitenlandsdie deelnemers aan de Ncdcr- landsche rondvlucht 1934. Zooals reeds voorlqopig gemeld is, zal do Noderlandsolio rondvlucht dit jaar oen in ternationaal karakter dragen. Er worden ongeveer 15 buiterdaudsobe deelnemers met- hun passagiers verwacht. Zonder uitzonde ring zijn het vliegers vam internationale be kendheid. Nu er van buitonlandscho zijde zooveel bolangstelhng voor de Nederlandscho rond vlucht bestaat, is het vrijwel zeker, dat er iop 24 en 25 Augustus a.s. zestig tot vijf cn zestig vliegtuigen aan den tocht zuilen deel nemen. Aan boord zullen zich dan 178 deelnemers bevinden. Woonwagen afgebrand. Toen de woonwagenbewoner Douwe de Moor, staande aan den Iloogengraven te Ommen, Zaterdag do kachel wilde aan leggen, vatte de wagen plotseling vlam. In een oogenblik sio.id do houten bovenbouw in lichte laaie en liet gezin, besiaainde uit man, vrouw en twee kinderen, kon zich ternauwernood in nachigewaad redden. De wagen brandde geheel af, terwijl niets was verzekerd. Ilomlcrd twintig personen ver dronken, 700 huizen verwost. Volgons uit Antoeng,. Sjinwiyoe en Dai- ren ontvangen berichten is een zeer uit gestrekt gebied om de' Zuidelijke seche van den spoorweg AntoengMoekden over stroomd nadat de rivieren Yaloe en Aiho buiten haar oevers waren getreden tenge volge van don aanhoudenden regenval. De politie heeft gisteravond medege deeld, dat 120 personen zijn gedood, 760 huizen zijn verwoest en 80ÖD huizen staan onder water. Do trein uit Foesan, die op weg was naar Moekden, is bij het station Ilamalang blijven stoken. Driehonderd pas sagiers konden niet uit de rijtuigen, aange zien het water de wagons binnendrong, liet verkeer langs de Pu AnlomgMoekden was op acht plaatsen, gestagneerd. De auto riteiten mn den Zuid-Mandsjoerijschen spoorwegmaatschappij, sectie Antoeng, lei den het bergingswerk. Groote overstroomingen in Noord- Anatolië. Volgons berichten uit Istamboel, zijn bij groote av'erstroioiiningcn in Noord-Anatolië 15 boeren verdronken. 1500 personen zijn dakloos. Bij Tokat staan moer dan 400 hui zen onder water. Eenige bruggen zijn weg gespoeld. DINSDAG, 21 AUGUSTUS 1934. Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8 u. Gramofoon. 10 u. Morgenwijding, 10.15 u. Gramofoon. 10.30 u. Omroep orkest. 11 u. RVU. Mevr. mr. 1. E. PrinsWillekes Macdonald: De rechts positie van d'e vrouw. 11.30 u. Vervolg orkestconoeit. 12.30 u. Gramofoon. 1.30 u. Kovacs Lajo®. 2.30 u, Declamatio Kom mer Keijn. 3 u. Orgel en tenor. 4 u. Zcw- ttorwisseling. 4.15 u. Gramofoon. 4 30 u. Radiokinderkoorzang J. Hamel. 5 u. Voor kleinere kinderen. 5.30 u- Bob White an zijn orkest. 6 30 u. Jlir. Jan Feith: De bctookenis van sport en spel. 7 u. Gramofoon. 8 u. Vaz Dias. 8.05 u. Kovacs Lajos en do Avro-Girls. 9 u. Optreden van Clliiige Doorcmbos, 9.15 u. Omroeporkest on bas. 11 u. Vaz Dias. 11,1012 u. Bela Kiss en zijn orkest. Huizen, 301 M. KRO-Programma. 89.15 u. en 10 u. Gramofaon. 11.30 u. God'sd. halfuur. 12.151,45 u. Gramo foon. 2 u. Voor d'e vrouw. 3 u. Gramo foon. 3.30 u. Voordracht. 3.45 u. Pia norecital. 4 u. IilRO. Lezing mevr. W. AA. L, RosVrijman: De levenshouding dor jeugd in den tegemwooudigm tijd en M. Oh. Bouwman: Het belang van Krishnamurti voor dezen tijd'. 5.10 u. Gramofoon. 5.15 u. Voordracht. 5.30 u. Pianorecital. 5.45 u. Gramofoon en le zing. 6,15 u. Sclilagormuziek, 7.15 u. Causerie. 7.35 u. Schlagermuziek en Gra mofoon. 8.30 u. Vaz Dias. 8.35 u. 0r- bestconcort. 9.25 u. Lezing en Gramo foon. 9.45 u. Orkesteoncort. 10 30 u. Vaz Dias. 10.3512 u. Schlager- en Gra- mofoonmuziok. Davcntry, 1500 M. 12.25 u. Orkest en cello. 1.20 u. Orgel concert, 2 u. Orkest. 3.20 u. Orkest. 4.50 u. Strijkkwartet. 6.55 u. Piano. 7.20 u. BBC-Orkest. 8.20 u. Orkest. 9.20 u. Con cert. 10.40 li- Dansmuziek (Gr.pl.) 10.50 12,20 u. Orkest- Parijs „Radio-Paris'", 1648 AL 7.20 cn 8.20 u. Gramofoon. 12 20 u. Pascal-orkest. 7.05 u. Gramofoon. 10.50 u. Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12,20—2.20 u. Strijkorkest. 3.0 u. Om roeporkest. 8.20 u. Omroeporkest. 9.50 u, Gramofoon. 10.45 u. Zang 11.20 12.50 u. Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.50 u. Gramofoon. 6.45 u. Orkesteon cort. 10.30 u. Concert. 1120 u. Dito. 12.20 u. ".Gramofoon. 1.20 u. Philh. Or kest. 4.20 u. Philh. Orkest. 5.35 u. Con cert. 7.20 u. „Alto Güttor", muziek van W„ Maier. 8.30 u. Concert, mezzo sopraan, bariton, vocaal sextet, solokwar tet en piano). 9.20 u. Weragkamcrarkest. Rome, 421 M. 8.30 u. Gramofoon. 9.05'u Kwartetcon cert en zang. 10.20 u. Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. 12.20 u. Salonorkest. 1.30 2.20 u. Gramofoon. 5.20 u Radio-S yin- plionie-orkest. 6.50 u. Salonorkest. 8.20 u. Gov ar. programma. 10.3011 20 u. Gramofoon. 484 M. 12.20 u. Gramofoon. 1 u. Viool- recital. 1.30—2.20 u. Salonorkest 5.20 u. Omroeporkest. 6-35 u. Gramofoon. 6.50 u. Kamermuziek. 8-20 en 10,05 u. Radio- Syniphonie-orkest. 10.3011.20 u. Gra- mcfoon. Dcutschlandsendcr, 1571 M, 8.30 u, „Die lachende Welle", gevar. programma m. m. v. orkest on solisten. 10.20 u. Berichten. 10.40 u. Politiek overzicht. 11.20—12.20 u. De American! Legion Band'. BS Algemeenc kennisgeving. Heden overleed ten huize 3 van J. KNOL Jr., Leidsche- weg lc, te Utrecht, onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JAN KNOL, in den ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam: P. H. KNOL. Schiedam, 18 Aug. 1934. Broorsvest 127. SS3S^Ï^5ESlSS3S^a2333222Sa Heden overleed te Loosduinen Oud-Rozenburg, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster on Tante, Mej. de Wed. 1'. J. AKKIJR3LINS Hofman, in den ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam: C. H. HOFMAN. Schiedam, 19 Aug. 1934. Hofje van Belois 37 (Aleidastraat), De teraardebestelling zal plaats hebben te Schiedam, op de Algemeene Begraafplaats, Woensdag n.m. 2 uur. 3529 19 Lange Haven 141, Sehledam. Voor Uw deelneming, betoond bij het overlijden van onzen geliefden Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer A. v. LEEUWEN, betuigen wij onzen hartebjken dank. Uit aller naam: Wed. A. M. v. LEEUWEN— Kruliaars. Schiedam, 20 Augustus 1934. aangeboden voor hardwerkende per sonen zoowel in Schiedam als in om liggende plaatsen, liooge verdienste. Succes verzekerd door nieuw systeem, aangepast aan tijdsomstandigheden. Brieven onder letter D, bureau van dit blad, Lange Haven '141. Is Uw kunstgebit gebroken oï gescheurd? Laat liet VLUG en VAKKUNDIG KEPAREEREN bij de W. DEN HELD, St. Lsduinastraat 42b Kunstgebitten, Rcparaticinrichting Spreekuren dag. van 9-10, 12-1, 6-7, '«-Zaterdags van 9-12. 3486 10 GK00TE ST00MWASSCHERIJ vraagt een Sollicitanten moeten zijn ongehuwd, eenig-zius administratief ont wikkeld, gewend met personeel om te gaan. Zij, die eenige vakkennis bezitten, genieten de voorkeur. Sollicitaties schriftelijk onder letter A. bureau van dit blad, Lange Haven IJl. I STENOGRAFIE (4 talen) TYPEN BOEKHOUDEN NEDERLANDSCH DÜITSCH ENGELSCH FRAXSCH. ITALIAANSCH Opleiding voor alle Prnctijk-Examens Aanmeldingen cn inlichtingen dagelijks t/m. 45 woorden 50 cent, t/m. 25 woorden75 ceQt" elk woord meer 5 cent tot maximum 30 "woorden. In de Zaterdagsche editie f 1.-, tenzij die Vrijdags reeds aan 'tBureau zyc oezorga. TE HUUR: een Winkel-hoekhuis, Ma- riastraat, boven of be nedenwoning, f 4.20, een Winkelhuis of Werkplaats. Te bevr.: v. d, HEI J DEN, Hoogstraat 168. ZOEKT U PLAATSING als Huishoudster, Winkel juffrouw, Modiste, Naai ster, enz.? Plaatst een annonce in dit blad. Gevraagd een flinke DAGDIENST BODE, zelfstandig kunnende wer ken en koken, P. G. Zondags vrij. Klein gezin Adres: Burg. Knappert- laan 33. Jongedame zoekt leuke beschaafde VRIENDIN, ongeveer 19 jaar. Brieven onder lott. B aan het Bureau van dit Blad, Lange Haven 141. nette FIETS JONGEN, pl.m. 10 jaar. Aanmelden nè 8 uur. Adres: li, VAN DAM, St. Liduinastraat 76. ADVERTENTIEN in deze rubriek hebben beslist succes! Vijl gewonden. Twee inzittenden redden zich zwemmend. Nog goed afgeloopen. H—MflMBMBHBnttflBMWWO B g WB8MHB8MBBBB3B 888IBBB—WPBMBBDBmWWWBW Bewoners vlucht en over het dak. Zoon gewond. So!i.es!aise;ie Jiirai:? h

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 4