Waarnemingen in de vogelwereld DE FREGATVOGEL mom De sterrenhemel 29 Aug.«5 Sept. '34,22 h MT. (23,hZT Helpprogramma's Een rumoerige kraaienfamilie. De trek be gonnen; de gierzwaluw en wielewaal reeds afgereisd; de tortelduif volgt dezer dagen. Cbnst reeks het begin van de maand Augustus werd de omgeving van de Wil lem de Zwijger'aan in opschudding ge bracht door minstons een half dozijn zwarte kraaien. Ze schreeuwden, alsof zo voortdurend' nme hadden en soms was het wel eens hinderlijk. Het gebeurde zelfs een keer, dat ze. 's morgens hooi in de vroeg.e op een dak aan hot bakkeleien waren, io! groole ergernis van degenen, die onder dat dak woonden en die li'et terecht nog wat vroeg vonden om reeds gewekt te worden. Een der bewoners beijverde zich dan ook om het gezelschap naar een andere plaats te doen verhuizen, hetgeen hem na eenigen tijd ook gelukt schijnt te zijn. Toch vechten deze vogels niet veel; zo zijn alleen maar wat luidruchtig in hun doen en laten. Dat is nu eenmaal hun aard en voord jonge dieren leggen hierin een meer dan gewone activiteit aan den dag. Naar mijn meening betrol het hier een ouderpaar met hun kroost. Da joigen wa ren reeds even groot als hun pa en ma, slechts aan de min of meer on hand ge ma nieren kon je zien, dat het nog nieuwe lingen waren in d'e kraai en wereld. Dat is echter een kwaal, d'io met den dag beter wordt en na een maand zijn zo niet meer van de' oude vogels te onderschei den. De familie is waarschijnlijk afkomstig uit het Sterrebosch, waar de jongen ook wel geboren zulien zijn. Het is me echter niet duidelijk, waarom ze daar niet blij ven, zooals het een behoorlijke kraai be taamt. Ik heb zoo'n vermoeden, dat het de zelfde familie is, waarvan een der ouders in het voorjaar zoo onverstandig was zijn nestmateriaal in d'e stad te gaan zoeken, om daarvan in bet Sterrebosch een nest te bouwen. Ze schijnen d'us wel erg veel van het stadsleven te houden en nu gaat het met de jongen al net zoo. Een behoorlijke kraai achter is een lief hebher van het buitenleven en laat zich met het stadsche gedoe liever niet in. In deze maand beeft de vogeltrek weer een aanvang genomen en het stemt eenigs- zins weemoedig als we merken, dat de vogels ons successievelijk alweer gaan ver laten. 's Avonds laat en zelfs 's nachts hoo- ren we nu allerlei geluidenvan voorbij Rekkende vogels, die zich hoog in de lucht zuidwaarts spoeden. Aanhoudend roe pen ze elkaar toe, om de troep bij elkaar te houden. De vogels hebben ook gedu rende den trek een bizonder geluid, waar mee ze elkaar toeroepen Dat is de z.g. trekroep. Nu en dan hooren we b.v. het klagend „tjuu-tjuu" van den tureluur, van welke soort er bier veel troepen overvliegen; meestal op zeer aanzienlijke hoogte De tureluurs trekken op alle doelen van den dag en oo-k 's nachts Een andere vogel, die veel overtrekt, is de regenwulp, een Scandmaviér van geboorte. Hij is iets kleiner dan onze wulp en zijn snavel is belangrijk minder gebo gen. Alen moet maa>- eens opletten of men den trekroep van deze vogels hoort; meestal echter als het donker is. Ze roe pen snel achtereen „bi-bi-bi-bi-bi'1. Kieviten heb ik eind1 Juli al over zien trekken, terwijl ik mij in het centrum der stad bevond. Een bewijs dus, dat we niet eens altijd naar buiten behoeven te gaan om vogels te zien Eigesdijk is het nog geen trekken wat de kieviten doen; men noemt d'it wel zwermen. De trek vindt pas tegen d'en winter plaats Het zwer men is slechts een voorbode van den trek en bet zijn hoofdzakelijk volwassen jongen en vogels, die door een of andere omstandigheid geen broedsels gehad heb ben, die daaraan meedoen. Van de Schiedamsche vertegenwoordi gers van de vogelwereld zijn mtusschen ook reeds enkele leden vertrokken. In de eerste plaats de gierzwaluwen, de luidruchtigen onder de zwaluwen, heb ben ons in de eerste weck van Augustus verlaten Den avond voorafgaande aan den dag, dat ze zouden vertrekken, vlo gen ze nog in groote kringen door hot luchtruim, waar ze zooats gewoonlijk greote opruiming hielden onder het muggenhcir. Niets wees er op, dat ze spoedig zouden vertrekken, doch den volgenden dag wa ren ze, toen de inenschcn opstonden, reeds verdwenen en waarschijnlijk al buiten onze landsgrenzen. Ze vliegen met enorme snel heid en door den trekdrang wordt deze nog zoo veel mogelijk opgevoerd', De gierzwaluwen hebben nog dit voor deel, dat ze hun voedsel uitsluitend in de lucht bemachtigen, zoodat ze hiervoor geen lijd behoeven te verspillen. In min der dan geen tijd zijn ze reeds aan de AtkfdellandSche zeekust, waar ze een paar dagen blijven logeeren. Daarna is het weer voort, over de zee, door de gloeiende Sahara naar hot hartje van Afrika, en hier blijven ze ruim acht maanden ver toeven. Het is wel zeer merkwaardig, dat deze vogels, die van huis uit in Afrika thuis hooren en slechts sedert eenige eeuwen in onze Westcrsche landen zijn doorge drongen, in den korten tijd, dat ze hier zijn, voor de instandhouding der soort zorgen, terwijl ze toch in Afrika bijna driemaal zoo veel tijd hebben. Nummer twee, die ons gaat verlaten is de wielewaal, die, evenals de gierzwaluw van Afrikaansche afkomst is. Deze vogel maakt met zijn geel en zwart! gewaad en rooden snavel een exotischen indruk. Hij beeft veel overeenkomst met d'en beroem den paradijsvogel. Half Augustus, den zestienden of zeven tienden, zijn de wielewalen spoorloos ver dwenen en thans zullen we tevergeefs naar hun welluidend gefluit luisteren. Wij wensehen ze van harte oen goede reis en een behouden wederkomst in de Meimaand van het volgend jaar. Omstreeks Koninginnedag vertrekt weer een bewoner van het Sterrebosch: d'e tor telduif. Dit is de kleinste van d'e twee in het Sterrebosch voorkomende soorten.. Het is eigenaard'g, dat deze dr'e vogel soorten alle in Mei arriveeren en reeds in Augustus weer verhekken. Ze komen het faatst en verdwijnen het eerst. Wat hiervan de raden is, weet ik niet. Ik heb eens gelezen, dat we zooiets in stinct noemen, hetgeen zou beleekenen: „We weten het niet". A DE JONG. Kunst en Wetenschap Tijdschriften Do Zakenwereld, speciaal Almitento- mimntcr. De Zakenwereld, algemeen zakenblad voor Nederland en Ned. Indië, hoeft een speciaal nummer uitgegeven, gewijd aam do Aigemoone Anddenstandsientoonstcliing (Almite'nto), die van 30 Augustus tot 9 September a.s. to Amsterdam in het R.A.I.- gebouw wordt gegeven. Ruim oen 20-tal artikelen over middenstandspioblomen van de hand van vooraanstaande deskundigen zijn in dit nummer bijeengebracht. De minister van econonischo zaken, mr. Al P. L Steenborgho, schreef oen: Ter intro ductie. Voorts zijn er oa. bijdragen van firott II. Crone, voorzitter Kamer van Koophandel en Fabrieken to Amsterdam; C. F. J. Verbeek, voorzitter uitvoerend co mité Aimitöato; mr. G C. J. Kropman, wethouder van Amsterdam; Ed. G Scliiir- mann, voorzitter K.NALR.Jon E. A. M. Movering, voorzitter Ned. RK. AILddeti- standsbond; mr. A. I.' AI. .T. baron van Wijnbergen, voorzitter Aliddenstandsraad; mr. J. A. Cr. AI. van Hellen berg Hub ar, burgemeester van Rijswijk; J. van Eek, directeur Ned. Aliddeustandsbank; AI Krop veld; J. J. R. Schraal, secretaris van het Economisch Instituut voor den midden stand en andere autoriteiten op het go Liicd van niiddenstandsvrangstukken. Kerk en School Slerretijd 20 h 30 min. In druideite-rs vermeld zijn de namen van do sterrebeeldon; do eigen amen van een aantal der helderste sterren zijn in Ned. llcrv. Kerk. Beroepen te Nrjchaske (Fr.) ds. J. W. van Pctegem te Den Hoorn op Texel; te Suawoude-Iiejjerk (Fr.) ds. A. J. Westra Iloekzcma te Alijnsheerenland. Gerrseregd Mseuws Uitslag prijsvraag. „Duizend Raadgevingen". De bekende homopatische arts dr. J. Voorhoeve Ir.Jt een boek geschreven: „Duizend raadgevingen in gezonde en zieke dagen'* en daarin met opzet een drukfout laten staan. Wie die vond hadl kans op een prïjS. Do ko-opers van het Look zijn aan het zoeken gegaan; geen heeft de opzettelijk gemaakte fout: nierziekten in plaats van. 'nierziekten op bldz. 311 gevonden, maar wel zijn 12 andere fouten ontdekt... die dr. Voorhoeve bij hot corrigeeron over het hoofd heeft gezien In het thans verschonen Augustu-.num mer van het populair tijdschrift voor volksgezondheid: De dokter in Huis. wordt do uitslag van dl: prijsvraag bekend ge maakt. door George Owen Baxter, naar den Amerikaansehen roman bewerkt door J. AI. P. 39) Nauwelijks had hij den lucifer wegge* worpen, of een groote gedaante kwam in do duisternis te voorschijn en liep regel recht op het huis af. liet was Robert (Aspre". Geraldi glimlachte om het karak- teristi L van deze wijze van doen, niet- togc-imumndo het govaar, dat hij liep en waarvoor hij gewaarschuwd' was en sloop idoor do duisternis naar hem toe. Toen hij Asprey fluisterend aanriep, wendde deze zich om, met oen wapen in de hand. „Ik ben het," zeide Geraldi en kwam nader. Asprey grinnikte. „Ik dacht, dat hot misschien een van die anderen was," zei- de hij; zelfs zijn gedempte stem had een brommend geluid. „Verwacht u misschien, dat zij zullen Waarschuwen?" „Zelfs een slang doet dat, voordat zij aanvalt." „Sluwe slangen als deze niet; zij zijn achter het huis en verwachten u niet ïzoo vroeg. De gouverneur wellicht ook 'niet. Kunt u binnen komen?" „Ik zal bellen." „Goed1." 'Asprey klom de stoep op; een bediende deel open, doch hij schudde het hoofd Boschbranden te Ermelo. Kwaadwilligheid in het spel? Gistermiddag half 4 werd brand ontdekt in het dennenbosch nabij het ondder Er melo bebouwde gedeelte „De Dennen- kamp" Onmiddellijk werd de bosohbrand- weer gewaarschuwd, die met behulp van politie en vrijwilligers het vuur bestreed. Het bosch 'bestond uit booge .dennen, torwij! daaronder veel dood', hout lag, het geen uitermate brandbaar was. Een ge deelte van ongeveer 2 IIA. stond spoe dig in lichter laaie en tot ver in den omtrek was het vuur en waren de rook wolken te zien. De huizen van „De Den nenkamp" liepen op een gegeven moment zelfs gevaar doch mat vereende krachten slaagde mcu er tenslotte in den boscli- braad te sluiten en verder onheil te voor komen. Omstreeks half vijf brak op eenige kilo meters van hst verbrande gedeelte, even eens onder Ermelo, een tweede bosch brand uit, doch 'do bosclibrandwecr was hier snel bij cn kon het vuur in den aanvang meester worden. Zoowel bij „De Dennenkamp" als op het tweede gedeelte heeft men bij een ingesteld onderzoek lonten gevonden, zoo dat men aanneemt met kwaadwilligheid, te doen te hebben. Een onrierzoeje dien aangaande wordt ingesteld. i )£ERSIEKW: ©VOUJEMMN d LAATSTE KMRÏ1FR ©NIEUWE MAAN Zl. D VENUS MAES© JUPITER steruENUs© schrijfletters geieekend. Nog t we afnemende maantjes, in het O. en hot N.W.O. Fomalhaut van de Zuider- 'vis ch komt nu op. jaren, Rotterdam, Alarentakstraat 27a, Isaac Verheiji, 26 jaren-, WüeriussRaat 1-14 en Adriatna Gr Geneveld, 27 jaren, P.K. Drossaartsliaat 42. Fiainciseus Johan nes Verhef, 23 jaren, P.K. Dirossaairtstraat 177 c'n Jacoba Veldheer, 22 jaren, Gel. Bierslooot 21a. Leöndert Dekker, 25 jaren, Naaldwijk, Oranjestraat 21 en Mijntje van Zwienen, 22 jaren, Nieuws'eeg 3. Co-melis Sprong, 18 jaren, Havenstraat 103 en Gcrritje Dievaart, 21 jaren, Haven straat 103. Adriaans Jacobus de Haan, 29 jaren, Oosthavenkade 12 en Elisabeth Helena van 'Hoebe, 30 jaren, Schiedam, Dam 10. Overleden: 21 Augustus: Johanna Alaria dc Kovel, 78 jaren. Parkweg II. VL A AR-DIN GER-AMBACHT. Geb oren: 16 Aug. Gcrritje, d'. van G. van der Stoep en T. Knijper. 18 Aug, Johanna Adïiana, cl. van G. Struijs en O, Rolloos. Ondertrouwd: 22 Aug. G. van der Roeven, 26 j. en AI. den Admirant, 20 j. Overleden: 22 Aug. Elibertus de Koning, 12 d. Burgerlijke Stand VLA ARID IN GEM. Ondertrouwd: Cornells dc Bruijn, 23 jaren, Steij'u- straat 32 en Willempjo Vogler, 25 jaren, Ni eu wel aan 82. 'Loondert Voogd, 22 jaren, Koningstraat 13 en Suzanna Voor- bacli, 20 jaren, Koningstraat 9. Fre- derik Stam, 2L jaren, Kerksteeg 4 en Wil- nclmina Johanna Glansdorp, 20 jaren, Vlaard.-Ambacht, Voorstraat 5. Johan nes Hermanns Hoekstra, 27 jaren, Groen valn Prinstererstraat 84 en Irina Klink, 19 bij het vernemen van den naam. De gou verneur had orders gegeven, zeide hij, dat hij meneer Asprey dien avond niet kon ontvangen; hij1 had do boodschap ach ter gelaten, dat hij van meening veran derd was aangaande de tusschen hen be sproken aangelegenheid'. De deur werd' ge sloten en Asprey wendde zich met een zucht om: „Ze hebben de zaak at voor mij in ordo gemaakt," zeide hij droevig. „Ik krijg niet eens de kans om voor mij zelf op te komen." „En wilt u het hierbij laten?" vroeg Geraldi. „AVat kan ik doen?" „Breek in en dwing Fuller u te ont vangen." „Ik ken Torn Fuller, je kunt hem nieL bang maken." „Dat is niet nood'ig, u behoeft alleen maar met hem to spreken." „Ik zal proheeren een raarn open te maken," „Wacht even, ik zal de deur openen," Geraldi leunde slechts een oogenblik tegen de voo-rdeur, toen week zij met oen go- dempten klik van het slot, zoo-Jat Geraldi haar kon openen. „Ga in dte biliotheck," fluisterde Geraldi, „daar hebt u de meo&to kans hem to vindfen; hij houdt van boekon. Ga naar binnen en pieit voor uw leven!" Asprey legde een groote hand op den schouder van zijn vriend, ging naar bin- si en en deed de deur zachtjes toe, ter wijl Geraldi als een schaduw don tuin door en het huis langs terug sloop. DONDERDAG, 30 Augustas 1934. Ifilversum, 1875 AD 8 u. VARA 12 u. AVRO. 4 u. VARA. 8 u. AVRO. 11 u. VARA. 8 u. Gramofoon. 10 u. Morgenwijding. VPRO. 10.15 u. Declamatie. 10.35 u. 'Orgelspel. 11 u. Vervolg declamatie. 11,20 u. Gramofoon. 1 2u. Orkest. Nat. Rovue. 2 ii. Declamatie. 2.30 ui. Grar mofoon, 3 u. lvindermatinée. 4 u. Zen- 5 deroversehakeling. 4.15 u. Gramofoon. 4.30 u. Voor de- kinderen. 5 u, VARAt- orkest. 5.45 u. Declamatie. 6 u. Ver volg orkestconcert, 6.-10 u. Lozing. 7.30 u. Lezing. 7.50 u. Gramo-fao-n. '.57 u. Herb. SOS-bcrichten. 8 u. Vaz Dias. 8.05 u. Gevar. programma. Kowacs Lajos, radio- tooneef, voordracht, zang, viool en ca baret. 1112 u. Gramofoon. Huizen, 301 AT. 8—9.15 u. KRO. 11 u. NCRV. 11 U KRO. 2—11.30 u. NCRV. 8—9.15 en 10 u. Gramofoon. 10.15 u. Morgendienst. 10.45 u. Gramofo-on. 11 u. Reportage. 12.15 u. 'Orkesiconoert. 2 u. Viodd'uetten. 4.35 u. Zenderverzor- ging, 4 u. Bijbellezing, m. m. van bariton en orgel. 5 u. Handenarbeid 5 voor de jeugd. 5.30 u. Orgelspel. 6.15 u Zang, sopraan. 7.15 u. Gramofoon. 7.30 u. Weekoverzicht. 8 u. Amhem- scho Orkestvereeniging. 9 u. Lezing. 9.30 u. Vexvolg concert. Om 10 u. Vaz'Dias. 10.3011.30 u. Gramofoon. Davcntry, 1500 M. 11.05 u. Gramofoon. 12.20 u. Rutland Square en New Victoria-orkest. 1.20 u. Gramofoon. 2.20 u. ALidland Stud'io-or- kest, 4.10 u. Alt en piano, 4.35 u. Belr fast omroeporkest, 6.50 u. Schotscli stu dio orkest. 7.50 u. BBC-mannenkoor. 8.20 u. BBC-symphoiriic-.orkcst. 10.20 u. Gre ta Keller. 10.40 u. Kwintet. 11,20 12.20 u. Dansmuziek. Parijs „Ilatlio Paris'', 1648 M. 7.20 en 8.20 u. Gramo-foon. 10.35 u. 'Orkestconcert. 12.50 u. PascïüorkesL 8.20 u. Uit Salzburg. Weensch philh. orkest. 1050 u. Dansmuziek. Kalimilborg, 1261 M. 12,202 20 u. Strijkorkest. 3.05 u. Dans muziek. 8.20 u. Gramo-foon. 8.30 u. llifc Salzburg: Weensch philh. orkest, O. 1. van Toscanini. 9.45 u. Cembaloreeital. 10,20 u. Balalaika-kwintet. 11.10—12.50 u. Dansmuziek. Kculcu, 456 AI. 5.50 u. Gramofo-on. 615 n.. Orkestcon cert. 1030 u. Concert. 12,20 u. Alan- nenkoor, Schrammel-ensemblc en solis ten. 2.20 u. Gramofoon. 4.20 u. Omroep- kleinorkest. 5.35 u. Concert. 10.50 u. Zang, bas. 11 2012.20 u. Piano ca viool. Rome, 421 Al. 8.30 u. Gramofc-on. 9.03 u. Ponchiiellieon- cert 10 50 u. Dansmuziek. Brussel, 322 cn 484 M. 322 M. 12.20 u. Gramofoon. 1.30—2.20 u. Salonorkest. 5.20 u. Radiosymphonie- orkest. 8.20 u. 'Om roep orkest en gramo foon. 10.30—11.20 u. Gramofoon. 481 Af. 12.20 u. Salonorkest. 1.30—2.20 u. Gramofoon, 5.20 u. Dansmuziek. 6.35 en 7.05 u. Salonorkest. 8.20 n. Gramo foon. 8.35 u. Concert uit S 'lzburg en gramofoon. 10.3011.20 u. Dansmu ziek. Deutechlandsentlcr, 1571 AI. 8.30 u. Concert. 11.2012.20 u. Con cert. Ilij was dicht bij do achterpoort, toon hij zag, dat de twee anderen den tuin in kwamen. „Is alles in ordo, jong?" vroeg do stem van Chalmers. „Alles in orde," zeide hij. „Zoo," gromde Renncy „je hebt ons lang genoeg laten wachten." Zijn houding en toon waren plotseling veranderd. „Ga voor," zeide Chalmers, „loop maar door, jongmensch, wij komen wel achter jo aan." „Een oogenblik," zeide Geraldi. „Ik heb een spoor, die rammelt, ik zal die even vastmaken." Hij hurkte op een knie neer, maar hoewel hij aan de spoor scheen te peu teren, hield' hij zijn oogen constant ge richt op do tweo andere mannen. Plotseling snauwde Chalmers: „Jij dui- velscho verrraJeren zijn hand maak te een vlug gebaar. Hoofdstuk XXX. Zoo volkomen had Chalmers het voor deel van zijn positie, dat hij in staat moest zijn geweest om zijn kogel recht tusschen do schouders van don knielenden Geraldi te jagen, maar het eerste woord had hij nog niet uilgesproken, of Geraldi schoot. Het was eöh bliksemsnelle groep, in zijtn open baadje en liij vuurde met dezelfde beweging, waarmode hij zijin hand terug trok. De gro-ote Chalmers wankelde ach terover; de handgreep, waarmede hij zijn revolver getrokken had1, dood het wapen ver weg slingeren en met het uitstrekken van zijn arm sloeg hij togen. Renmey aan, juist toen doze vuurde. Toen bet wapen van Geraldi weer afging, vielen Reniney on Chalmers beiden neer. Geraldi sprong op hein toe en bukte zich over hen heem. Chalmers was dooo: het hoofds gescholen en er was een breode, bloedende wond op Renlmey's voorhoofd. „Beiden!" mompelde Geraldi. Ilij stond1 op en keek rustig om zich heen; de achterdeur van het huis ging met een ruk open en eein bundel zwak licht stroomde naar buitan. Twee bedien den stormden do stoep af en spoedden zich naar do plaats dos onheils, terwijl Geraldi tusschen do boomen wegsloop. Ilij wachtte bij do achterpoort en keek om, toen do beide bedienden do gevallen man nen bereikten. Huil geschreeuw was egiiigo huizenblokken ver Ic hooren en Gbraldl spoeddo zich naar de gang achter den tuin, Do merrie kwam op het eerste Hui- ten aanloopon; hij sprang in het zadel en reed1 naar den ingaing van de steeg, maar wachtte daar een oogenblik en deed tweo nieinve patronen in d'e revolver, on derwijl er over nadenkend, wat or met Robert Asprey. zou gebeuren. Wat zijn vei ligheid hom ook zou voorschrijven te doen, er wak weinig twijfeL aam hetgeen hij zou trachten te doen' en dat was, het huis uit tó loopcu en, als deal goied! soldaat dadelijk op, het stehieten af tel gaain! En daarna? Geraldi -wachtte dus!, terwijl hij over Uto zaak k'adacht; zonder twijfel had Chal mers zijn stom herkend en todn hij met Renmey alleen was, een plalni gemaakt. B,et scheen nauwelijks mogelijk, dat zij in eeffli oogwenk, met een handbeweging als het ware, voorgoed van de baan waren. Intusschen werd in den tuin van den gouverneur het lawaai grootor en luider; liij keek om en zag op dat oogenblik eenl half dozijn mannen uit de schaduwen te voorschijn kamen en zich om hom hetetn scharen; ieder van hen was gewapend. „AVie ben jij?" vroegen zij. Een van hen zeide toen: „Ik zal het woord' voeren," „Goed', kapitein." „AVie ben jij? Wat duivel doe je hier op een paard'?" „Vraag het den gouverneur," zeide Geral di kalm„Hij zal je wel vertellen, waarom ik hier ben. En moem je halnd va'n de teu gels af of ik zal jo loeren!" j „Wel sufferd, wij zijn zes tegen één, zeid'o de officier. „Het kaïn mij niets Schelen, al wanten liet er duizend,zeide Geraldi. „Ik heb de orders van den gouverneur." Deze opsnijderij scheen eenige uitwer king te hebben. „Ga terug door de gangi, Smith en Wüsom wacht, ik ga mee. Do and'eron blijven hier om deaeto KoTelj in de gatcin to houden. Ik geloof, dat lij een verdacht individu ,is; we zulten wielj uitvinden of de gouverneur werkelijk edijt man hier geposteerd heeft." vervolQil), .""ÏJS.fU _"1 M •WTOWj BS* «arBBWJtTWCTMSW JW(llrH)"V Ster "/i 3' grootte, otlktacr Ster 2< grootte, iff Ster 1« gr. .Nb Melkweg Wettelijk ingeschreven bij hij Bureau Vu lodustrieelen Eigendom onder No. 64223 Steenbok

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 6