Arnhemsche Courant VERBOUW-NGS-U IT /ERKOOF 5.901 14.90' 4.25 12.90 19.90 H. H. DE KLERK. ZN. 34 cl. per Ei Vloerbedekking 2 pers. Spiraal Matras (met garantie) 5.79 BROERSVEST. 64 - TELEFOC NNI MM :R 69840 Het geheimzinnige Landhuis De Voetbal. Wandelen. Gemengd Hieuws A° 1814 Reclame bouclé Karpet Axminster Karpet 3x4 2 pers. Matrasstel met "Mi 2 pers. S&Q kapok kussen B^ala Wollen Dekens Huiskamer Karpet 3x4 Reclame Axminster Karpet Wilton Karpet 3x4 23*90 Wollen Dekens Sport s. F. o. Tafeltennis. s Een millioenen-erfenis. JEANNE_ZELLE Koningstraat 1445, Arnhem, Telefoon: Nos. 23224. 22854 Ons Hoofdmagazijn aan de Hoogstraat, staat voor een groote verbouw ng en uitbreiding. De sloopers en bouwers staan klaar, maar zij kunnen nog niet beginnen want eerst moet de groote voorraad de deur uit. Wij helpen mee, op de Hoogstraat schoonschip te maken. Vanaf heden ook b ons een geweldige Zw. wol bouclé Karpet Zuiver wol ZIET ONZE ETALAGES 1 zersierk 2 pers. Zctndag a.s speelt S.F.C5. ia Uosehhoek togen Papen-J recht voor de -ie klasse vau defa K.N.V.B. S.F:C. wan Zondag j.l, met 5—2 van baar oudo DonUsche tegenstander V.S S., terwijl Papetndrecht bet Sehied,unsche Ur- sus niet 61 versloeg 2o klasse. Rottcrdamsche Tafel-Tennis Bond. io klasse. gesp. gew gel. vrl. pt v.—t. Schiedam 10 10 0 0 20 92—S A.V.I.R 10 S 0 2 1G 77—23 Tevokcdasch 10 7 1 o 15 G9-31 Rejcdo 10 7 0 3 14 6535 Onando 10 5 2 3 12 59-41 Varia 10 6 0 4 12 5G-44 R.T.T.C. 10 4 0 n S 5347 Ecratas 10 3 0 7 6 26-74 Xerxes 10 2 1 7 5 25—75 Cordeks 10 1 0 9 2 21—79 A.MV.J. 10 0 0 10 0 7—93 uit bet Engelseh van Hugh Wal polo en J. B. Priestley, door II. A. C. S. Schiedam gesp. gew. g-ei. vrl. P' v.t. 2 10 10 0 0 20 90—10 Tevokcd. 2 10 1 1 17 72—28 B..T.T.C. 2 10 6 3 1 15 GG— 34 Schiedam 3 10 6 2 2 14 5S—42 Ecratas 2 10 5 o 3 12 GO—40 Varia 2 10 6 O 4 12 59—41 Onondo 2 10 4 0 6 S 3365 Xerxes 2 10 2 0 8 4 35-65 Xeixes 3 10 2 O S 4 29—71 Onondo 3 10 3 O 9 2 28—73 A.MV.J. 2 10 1 O 9 2 IS—82 3o Masse. gesp. gew. gel. vrl. pt. v.—t. BTT.G. 3 5 4 1 0 9 41—9 Onondo 4 5 4 1 0 9 34—16 Xer.xcs 4 5 3 0 2 6 25—25 Xorxos 5 5 2 0 3 4 22—2S B.TT.C. 4 5 1 0 4 2 22—28 Coideks 2 5 O O 5 0 G—44 Beslissingswedstrijd' B.TT.C. 3- Onondo tf- co LO a.s. De organisatie zal ongeveer gelijk zijn aa'n die van vorig jaar toen or in 18 plaat sell van ons land op (Ion/elfden dag wan deltochten zijn gehouden van 30 IOI, die idle 's morgens on tien uur begonnen en waardoor precies dozelf.te herinnering, namelijk 'n draagk'ruis aan lint, beschikbaar was gesteld. Omdat do opzet verleden jaar heelt voldaan, wordt er voor dit jaar geen verandering in gebracht. To Amsterdam is do Cenlmle Regelings- commissie gevestigd, waarvan do lieer S. Visser (,T. v. A'mlringasLrant 30) als se cretaris opIreetlL. Onder meer wordt ook te Rotterdam een wandeltocht gehouden (startplaats Café „Ilollandia", Crooswijk- sclio Singel, hoek Linker Rotieka.de) en do secretaris van do plaatselijke regelings commissie voor de/.em tocht is do hoer Nico M. Th Kelle'nbacli, -Rochussonstraat 15a, Rotterdam. Postrekcining 139GG1. [Nationale Wandeldag der N.U.W» Voor de tweede tnaal zal er vanwege de Ncdcrlaudsclio Unie voor do Wandel sport een Nationale Wandeldag worden gehouden en wel op Zondag 14 October 17) Het eten was slechts en slechts één mensch sprak die ruensch uas onze gastheer. Ik deed misschien verkeerd met hem lot 'nu toe te beschrijven als met een onheilspellend voorkomen, omdat zijn groold ocnc-rrj zoo grappig was. Hij liad zich in mij meester gemaakt van wat hij maanden lang gewenscht luid, naar ik ver onderstel: een toehoorder, en al'os kwam er uit zijn voorouders, zijn ouders, en tenslotte hijzelf. Zijn geboorte, zijn periode als zuigeling, zijn a. b c., zijn eerste grap- petn in een boomgaard, enzoovoort en vervolgens, van hieruit, zijn moed, zijn wijs heid, zijn groote edelmoedigheid, zijn vin dingrijkheid, zijn genie, en dan van daaruit weer de onrechtvaardigheid van de we- reid-in-het-algemeen, de vooroordeelen van do Godheid en als gevolg daarvan de schurkachtighedem, gemeenheden, valsch- beden, afschuwelijkheden van de buurt of liever van de gebade streek van Keswick tot SeascaJe, van Kendal tot Cockemoutb. Nu was bij tenslotte in zijn geliefkoosde omgeving, en, inderdaad, lig liet zichzelf ga n. De tafel en alles er op, schokte van zijn dreigementen, de mieren in zijn nek zwolleri op en een wilde woedende blik Sedert 18S9 zoekt men naar den reehtmatigen erfgenaam. Een nachtwaker van de Wecinsche tram strijdt thans om een erfenis van een, voor kwam in zijn oogen. De krankzinnigheid van den grootheidswaan! Niemand anders zei iets, Hot schaap gaf wenken aan m mompelde togen liet on handige dienstmeisje uit bet Noorden. Bloa der sukkel zat daar en spoelde zijn eten naar binnen en ieder oogonbhk wierp bijl mij een offensieven blik too. Jean was he vig Ongelukkig. Ik durfde hopen, dat hot was, omdat zij hiet wenschte, dat ik dat intieme beeld van haar huiselijk loven zou zitfn en ik trachtte liaax blik op te vangen, maar steeds Ontweek zij mij. Tot het eind vain den maaltijd. Vervolgens, juist, toon wij op bet puint stonden op te staan, liet de staande klok in do hall een gek gesnuif hoorein, een papegaai in een vergulde hord bij het raam gilde: „Poliyl Polly! Polly! met ectn stem schol van woede, en een paar kolen in de haard vielen niet een soort van gekraak tegen elldaar. Hot was, veronderstel ik, de plotselinge gelijktijdig- neid valn deze geluiden, die Rossett half overeind deed springen, hij greep de tafel vast met zijln dikke handen, die donker rood geadcid wanen, en schreeuwde, ter wijl hij zich naar de vogel wondde: „Verd.... jij! Met dat vervloekte lawaai! Op dat oogenhlik kreeg ik Jean's blik te pakken. Waarmee trachtte ik haar op dat ooge'nblik niet gerust te stellen met ont snapping en vrijheid en geluk, met al les ter wereld wat ik haar zou kunnen geven. Ik weet nu nog niet of zij mij met vriendelijkheid of ergernis aankeek. Van den broer kan ik tenminste zeker zijn. Hij Oostenrijksche denkbeelden, ontzettend gioote som van zes millioan Amerikaam- sclio dollar, dat is ongeveer dertig mil- üoen Oostenrijksche schillingen. Sedert het jaar 1SS9 zoekt men den rechlni.iligon erf genaam van dat bedrag. Toentertijd was do erfenis slechts 2 millioea dollar, maar langzamerhand' is die gestegen toL zes mil- liocn. De erfenis mod hi de New York- stlie Staatsbank gedep^.u i z n. Zijl werd in ISSi) nagelaten door oen Am -riknim van Oostenrijksche afkomst, genaamd1 Josef Schuster, die zonder een testament ma te laten, is gestorven. Erflater moot afkom stig zijn uit het Oostenrijksche plaatsje St. Puiten, waar hij indertijd' koetsier was. In IS 18 ging hij naar Amerika, werd daar rij tuigverhuurder en later eigenaar van een groot transportbedrijf. Reels dadelijk na zijn dood begon de strijd1 om de erfenis, maar zonder eonig succes. 'Twintig jaar later ontbrandde de strijd' opnieuw, maar ook die poging bleef zond'er resultaat. De familie, die aan spraak maakte op de erfenis, zag togen de nocidzakelijko onkosten op, zoodat het geld' te New York bij de Staatsbank bleef berusten. Nu heeft eindelijk weer oen nazaat van den erflater zijn rechten, al da'n niet ver meend', laten gelden. Hij wil de millioelaejnl gaan ïcasseeren. Des haehts d'ctecll hij zijlui dienst bij de Weenscba tram ftls tolaclib- waker, ovcidag snuffelde hij in oude kerk- boeken, doopregisters en tal van ajadPrci documenten van do nationale bibliotheek Op grond van dio onderzoekingen metehf hij thans in staat lo zijn to bewijzdn, datj zijn voorvader in 1799 to St. Polen is' ge boren. Reeds twee jaar lang strijdt de ma'nl om do erfenis, zonder nog iets te hebbeinl beieikt. Maar hij voelt zich al dollarmil- lionnaii en dat is ook ets waard 1 Ook de Oostenrijksche staat heeft bief- mg bij cl'ie erfenis, als een som, waaivalnl een reusachtig successie-recht zal moeten' worden betaald. En ondei tusschen neemt do erfeinisi iederen dag aan omvang en kapitaal to'O, want rente op rente gesteld', is het nu al! een som geworden, waarvan men te Wied- nen begint te duizelen. Do Lufthansa heeft den milliocnstcn pas sagier vervoerd. Naar de Deutsche Lufthansa mededeelt), heeft zich gisteren do millioenste passap gier opgegeven voor een vlucht Munchcn'- Eerlijn. Dezen passagier is een artistieka oorkonde overhandigd. I had mijd blik opgevangen. „En wat voor onzin schildert u vroeg hij ni'j, toen wij van tafel opstonden. Hij had een boel whisky gedronken, zoaals zijn gewoonte was, daar twijfel ik niet aan. Ik gaf hem een vluchtig antwoord, ter wijl wij naar do andere kanier gingen. Mijn gedachten5 waren to vol van Joa'n dan dat ik mij over hem ergerde. De oude heer was weer vol beminnelijk heid. Hij greep mij bij mijn arm en leidde mij rond, om allerlei dingen te laten zien. Ik durf zeggen, dat jij, als je hem zag, hem edn soort van vrool ijken kerel, van het Falstaff-type, 20u vinden, lduchtiger dan iets anders jij hebt den kijk er op maar ik haalto hem op dat oogonblik, dat wij rondgingen, terwijl zijn hand mijn arm vast had. Ik walgdo er van, dat hij mij aanraakte. En toen zei hij iets, dat mijn hart deed ophouden met klop pen. Hij wees op een foto van een ster ken, rumuitzienden kerel van 't boeren - soort. De verloofde van mijn dochter**, zei hij. „Een heerenboer vlak hier in de buurt. Zij zullen binnen eon paar maanden trou wen. Goede vent. Do eenige mensch, die ik hier in de buurt kan lijden*'. Zoo, zoo ver was het. Ik voelde een soort van misse lijke teleurstelling, en daarna oen ruw, re soluut verzet. Ik was zeker, dat, volgons de goede oude roman-traditie, dit een hu welijk was, waartoe zij gedwongen wordt. Maar in ieder geval bebookende dit, dat ik iniet veel tijd to verliezen hal. Door een gelukkig toeval, had ik een. oogonbhk later do ka'ns oen woord met haar alleen te wisselen. Rossett en zijn zoon waren naai de hall geroepen. „Vergeef mij alsjeblieft", zei ik, „deze samenloop van omstandigheden''. „Waarvoor bent u hier gekomen?"vroeg zij mij snel. „Om het dal te zien'', antwoordde ik. „U /weert dat dit het oenigo is?' „Er zal een andere reden zijn", ging ik vlug, Ongeduldig verder, „als u> mij be schouwen wilt als oen vriend. Als ik hel pen kan...' „Ik kc-n u niet", zei ze, zenuwachtig naar de hall kijkend. „U kunt mij loeren kennen", zei ik, als u 't wensckt". „Dan", ging ze snel verder, „kom dan alsjeblieft niet hier. Voor niemand is hier iets, in dit huis. Wij hebben nooit bezoek. Kom niet als 't u blieft, koim nief'. „Vertel mij één ding", ging ik met aan drang dooir. „Is 't waar dat u spoedig gaat trouwen?" Zij knikte van ja. „En met dien man?"- Ik wees naar de foto. „Ja", zei ze. „U houdt hiet van hem. Dat kunt ui niet. Waarom trouwt u met hem?" Zjj had geen tijd om te antwoorden. De beide mannen kwamen terug. Ik ging een half uur later weg. Voor namelijk omdat de jongeman (zijn doop naam is Walter) zoo onverdraaglijk lomp was. Elk woord va'n hem -was hoonend. Hij had behoefte, dat kon ilc merken, mij1 tci tergen, om ruzie te krijgen. Do oude Ros sett, aan den anderen kant, wenschte vrien delijk te zijn en ging tenslotte, toch ik vertrok, met mij mee tot aa'n het hekj zijn hand op mijn arm, bij mij or op aan dringend, dat ik icing zou komen, Ik' wan delde naar het logement terug, in een) toestand van groote wanhoop. Ik zag nief in ik zie niet in wat mij'n volgende! slap moet zijln. Het meisje zal binnen eetn| paar maanden trouwen. Zij geeft goetaj cent om mij. Waarom zou ze? Ik houd, iederein keer dat ik haar zie, meer vatp haar. En dat is het, Bob, dat mij er lieenj drijft. Waar ik van haar houd, zoonis ik 't doe, heb ik geela kous. Ik' moet haar helpen, en spoedig. Ik kan het huis alleen! binnenkomen door de gunst van den va)- der, dus moet ik de gu'nst van den voi der hebben. En de vader is een gekke, grooldoenerigo, vervelende vent. Armé Jean! IJaar moeder moet een lieve vrouw) geweesl zijln en moet ook geleden hebbdnlt In ieder geval, ik moet haar van daar weg halen. Jouw raad zal welkom zijn. Ik voel mij op 't oogenblik hulpeloos. Ik hen nief gewoon, begrijp je, aan die melodramati sche situaties, 't Is Iiouseh niet in mijn lijm Steeds je MARK. fWordt vervolgd EEN AARDIG BOEKJE, 5E- VALTENDH TAL VAN NUT TIGE WENKEN voor het SCHENKEN VAN E-'.N LEK KERE COCKTAIL, HENEVÏNS EEN KLEINE 200 RECEPTEN', IN HET BUITENLAND VIR ZAMELD DOOR TEGEN DEN PRIJS VAN f i.so verkrijgbaar bij uw BOEKHANDELAAR OF BIJ DEN UITGEVER H. A. M. ROELANTS S C H I E D A M 4ft.. E2S SSSEÏ E2S3 SsSSl staat met hare dagelijksche oplage en harf speciale Donderdagavondédiiie aan de spits der fe .Arnhem ver5 schijnende dagbladen. Nauwkeurige Inlichtingen, statistiekenen a count ats» rapporten betreffende oplage, betalende abonné's, enz,, llg< gen bij de directie voor bona fide belangstellenden gaarne ter inzage. HELPEN MEE!

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 6