0 I mwm$i ROTTERDAM. HEERENSTRAAT GROENE HILLEDIJK - SCHIEDAMSCHE WEG H Gemengd Nieuws De ontvoering van Lindberghs baby Rechtszaken Auto gestolen. Heel Nederland houdt Dinsdagavond vrij! Ook U kunt mooie prijzen winnen. BHjf thuis! .BCerk en School Radioprogramma's JÉÉL, v %&t Ook voor het Najaar houden wij vast aan onze lage prijzen. Dit systeem heelt ons honderden nieuwe klanten bezorgd en! als logisch gevolg daarvan konden wij in iedere prijsklasse de kwaliteit en afwerking onzer kleeding opnieuw beduidend opvoeren. De gestadige groei van het aantal koopers in onze zaken komt zoodoende die koopers zelf ten goede. Waarom zoudt ook U niet van die voor- deelen genieten? Vroeg of laatzal Uw wel begrepen eigenbelang U ertoe brengen Bervoets-kooper te worden. Wordt het dus liever dadelijk; t is een verstandige zet. DAMES» EN MEISJES. KLEEDING HEERENKLEEDING NAAR MAAT GEMAAKTE HEEREN- EN JONGENS. KLEEDING MODE-ARTiKELEN HOEDEN - PETTEN VAKKLEEDING VOOR ELK BEDRIJF SCHOENEN TEGEN EENHEIDSPRIJZEN V Doodclijk ongeluk Ic Zall-Bommcl, Gistermiddag is de S3-jarige landbouwer S. do Zoele te Zalt-Bommcl, die liard- lioorond was, bij liet per rijwiel over steken van den rijksstraatweg door oan auto, komende uit Den Bosch en be stuurd door den heer B. uit Leerdam, ge grepen en 15 meter med'egeslcurd1. De oude man was op slag dool. Het lijk zoo wol als de auto zijn in beslag genomen. Diiitscli meisje gehoord. In do Lindbergh a fl.li re is gisteren een Builscji meisje (Joor den attorney-general Foley verhoord. Naar uit de bladen blijkt, heelt dit meisje gesproken over een „mys- tericuscn John", die in 1932 met Haupt mann en verscheidene andere personen aan uitstapjes heelt deelgenomen. Voorts zou het meisje hebben verklaard, dal. John de beste vriend van Hauptmann was. In het huis van llauptmann zijn portretten gevonden, waarop llauptmann voorkomt in gezelschap van het meisje. Voorts zou er bij het verhoor op gewe zen zijn, dat de man, d'ie van dr. Con don het losgeld heeft ontvangen, den dok ter als John bekend was geweest. De medcdeelingen van het meisje zouden volgens de ambtenaren, die de instructie leiden, onjuist zijn. Nadat liet losgeld was betaald, heeft llauptmann 2500 dollar op zijn rekening gcslort. Foley verklaarde, niet te geloovcn, dat llauptmann alleen de ontvoering heeft be werkstelligd. De mogelijkheid beslaat even wei, dat Hauptmann door middel van een ladder het huis van Lindbergh is binnen gedrongen. De justitie te Bronx heeft van een ze kere mrs. Calharina Maurer hot verzoek ontvangen te willen nagaan, waar haar man, die „John" iicet, zich bevindt. Deze schijnt kort na het aan de orde komen van do aftaire-Hauptmann, verdwenen. Mrs. Maurer heeft verklaard, dat haar man Hauptmann kent. De justitie acht do verklaringen van deze vrouw van groot belang. Hauptmann voor het gerecht. Gisteren is llauptmann voor het ge recht geleid. Zijn advocaat verklaarde, dat hij onschuldig is en verzocht liet gerechts hof den beklaagde tegen een borgstelling van 5000 dollar op vrije voeten te stellen, daar hij een hoogere som niet kon op brengen, Dit werd echter van de hand ge wezen en de voor een eventueel op vrije voeten stellen noodigc borgstelling werd gesteld op 100.000 dollar. llauptmann staat tegenover Lindbergh. De officier van justitie Foley heeft mede- edeeld, dat llauptmann, voordat hrj voor et gerecht werd1 geleid, gedurende on geveer 10 minuien tegenover kolonel Lind bergh is geplaatst. Lindbergh had den wensch geuit, Hauplmann te zien. Hij werd daarbij door twintig detectives begeleid en had zich onkenbaar gemaakt met ecu bril. Foley verklaarde, dal Hauplmann n'el ge- welen hoeft, wie de persoon was, die tegenover hem stond. Een onderzoek naar het ver leden van Hauptmann. De Amerikaansche detective Johnson is le Berlijn aangekomen. Hij zal oen onder zoek instellen naar het verleden van Haupt mann, voordal de ontvoering van het kindje van Lindbergh plaats vond, terwijl hij voorts cvenlucele medeplichtigen hoopt op te sporen. Kostbare oude munten gestolen. In den nacht op Woensdag heblwm in brekers te Parijs hun slag geslagen in het antiquariaat van Boubey, don bekenden rnuntenhandelaar. De dieven hebben hon dorden, voor een aanzienlijk gedeelte zeer kostbare munten medegenomen, o.a. zeld zame munten uit den tijd' van Onslantyn den Groote en uit den lijd van Philips IV. De inbrekers hebben alleen oude mun ten medegenomen. Tal van andere kost bare kunstvoorwerpen hebben zij op hum plaatsen gelaten. Er zijn vingerafdrukken gefotografeerd'. Men gelooft, dat de daders hebben gehan deld in opdracht van een paar verwoede verzamelaars. Aardbevingen in Mexico. Sedert 17 September wordt de Mexi canmschc stad Jalisko herhaaldelijk door aardbevingen geteisterd. Er zouden 50 doo- den en -100 gewonden zijn. Vele dorpen zijn vernield en alleen reeds in het mijn werkersdorp Cualo stortten 122 huizen in, terwijl in boneden Californië een wervel storm grooto verwoestingen aanrichtte. Twintigduizend mcnschen zijn zonder le vensmiddelen. Zware slrafl'cn gccischt. Voor de rechtbank te Amsterdam heb ben zich gisteren vier Amsterdammers moeten verantwoorden, die op 1 Juli j.l. in een dronken bui aan do Ceintuurbaan in een auto gestapt zijn, welke aam oom ander toebehoorde. Zij zijn naar Den Haag gereden, waar zij den auto, welke eigen dom is van den heer Wasserman to Am sterdam, voor f25 hebben verkocht. Zij hebben tenslotte een taxi genomen, die hen naar Amsterdam terugbracht. Daar hebben zij wederom het cafó bezocht, waar zij voor den aanvang •■-van het uitstapje ook geweest waren. Er werd een rondje gegeven, dat van het geld' van do auto betaald werd. De Officier van Justitie eischto zware straffen n.l. een jaar en drie maanden, tien maanden, acht maanden en zes maan den. Uitspraak 11> October. Vcrwaarloozing van een kind. Voor het Arnhemschc gerechLshof is gisteren" een. aanvang gemaakt met de be handeling in liooger beroep van do zaak tegen den 30-jarigon werkman J. S. R. uit Hasselt en zijn vrouw, do 27-jarige J. R., beiden gedetineerd, die door de Zwolsche rechtbank wegens doodslag ieder tot zes jaren gevangenisstraf zijn veroor deeld. Het betrof hier verregaande vor- waarloozing van een kind' van enkele maanden oud, dat aan ondervoeding was gestorven. Door don procureur-generaal, mr. A. A'. Guoqius werd' schorsing van de zaak ver zocht, teneinde een onderzoek in to stel len naar de geestosvermogens vaiti do ver dachten. j J j j [ï|fl De zaak werd' daarop geschorst tot Woensdag 7 November a.s. lo Leidscbcïidamte Opeinde-Nijega (Fr.), ca'nd. A. v. d'. Ziel, te Nijmegen. Nationale Bond van Barmhartigheid. De oproep van commandant B. Vlas, dan leider van het Leger des lleils in Neder land, tot deelname aan het organiseeren van een Nationalon Bond van Barmhartig heid is van vele zijden spontaan beant woord. Uit alle deden van het land bobben zich vrijwilligers aangemeld voor <lo op 17 Oc tober a.s. te handen inzameling. De regoering hoeft zich in beginsel be reid verklaard, om medewerking lo voi leenen, teneinde de plannen te doen sla gen, terwijl wellicht ook op de hulp van het Nationaal Crisis Comité en plaatselijke Crisis Coalite's mag warden gerekend. Commandant B. Vlas en luit. kol. J. Wijk huizen, de maatschappelijke secretaris, had den een onderhoud' met het dagelijksch bestuur van het Nationaal Crisis Comité, waarbij ook II. K, H. Prinses Juliana tegen woordig was. Van verscheidene gcniemleibesturen wia'd reeds toezegging gedaan, dat gebouwen, in hoofdzaak leegstaande sdiolcn, gratis vokt het werk van de N. B. v. B. mogen worden gebruikt. Naar meer medewerkers voor de uilvoe ring van dit plan wordt nog uitgezien. Zoo wel dames als hoeren kunnen zich hier nuttig maken. Nadere bi zonderheden zullen nog worden gemeld. Men kan zich als vrijwillig lid van den N. B. v, B. opgeven bij commandant B. Vlas, Prins Hendrikkade «1951, Amster dam (C.). Geref. Kerken Beroepen te Hazerswonde, M. Bonkema, ZATERDAG, 20 SEPT. 1931. Hilversum, 1875 M. VAR A-uitzending. 8 u. Gramofoon. 10 u. Morgenwijding. VPRO. 10.15 u. Voor arb. in do conti nubedrijven. De Flierefluiters, A. Bouw meester declamatie, en gramofoon. 12 ii. De Notenkrakers. 1.45 u. Zonder verzorging. 2 u. Causerie. 2.1G u. Gra mofoon. 2.30 u. Orgelspel 3 u. Filrn- praalje. 3.15 u. Zang door Mia Dorel. 3.45 u, Zenderwissding. 4 u. Klein VARA ensemble. 4.45 u. Causerie. 5 u. Ver volg enscmbleooncert. 5.40 u. Literaire causerie. 6 u. Gramofoon. 6.30 u. Uitz, voor geheelonthouders, in. m. van. J. Hekkerfv. Eijsden, zang, F. Uijltenbo- gnardt. piano en ir. F. A. Brandt, lezing. 7 u. Beluwsehe uitzending. 7.20 u. De Krekeltjes. 8 u. Herhaling SOS-beriob- ten. 8.03 u. Gramofoon. 8.20 u. Toe spraak. 8.30 u. De Flierefluiters. 9 u. Dubbel maan erikwartc t Pïediosa. 9.15 u. Filiriprijsvraag. 9.30 u. Vervolg kwartet concert. 9.40 u. VARA-orkest. 10.02 u Vaz Bias en VARA-varia. 10.15 u. Ver velg orkestcencert. 11 Vervolg orkest concert. 11.3012 u. Gramofoon. Huizen, 301 AI. KR'O-uitzending. 8—9.15 en 10 u. Gramofoon. 11.30 u. Godd.s halfuur. 12.15 u. Gramofoon. 1 I.45 u. Scldagermuziek. 2 u. Voor do jeugd. 2.30 il Gramofoon. 3 u. Kin derurn, 4 u. Concert. 5.10 u. Cause rie en gramofoon. G.20 u. Weekover zicht. 6.45 u. Gramofoon. 7.15 u. Cau serie en gramofoon. 7.40 u. Orkestooa- cert. 8.30 u. Vaz Dias. 8.35 u. Lozing^ 8.45 u. Orkestconccrl. 9.30 u. Bedamar tie. 9.45 u. Populair concert. 10 u. Scldagermuziek. 10.30 u. Vaz Bas. 10.35 u. Populair concert. 10 45 u. Schlagermu- ziek. 11.3012 u. Gramofoon. Davcntry, 1500 AI. II.20 n. firainolo'ü'ii. 12.20 u. Northern Studio-orkest. 1.20 u. Commodore Grand 'Orkest. 2.20 u. Gramofoon. 2.50 u. Bel fast Omroeporkest. 3.50 u. Schotsch Stu dio-orkest. 4.35 u. Filmzang. 7.50 u. Pianorecital. 8.10 u. London. Brass Rand'. 9 u. Variété-programma m. m. v. het B G G-ï heat mo rl: est en solisten. 10.40 u. Dansmuziek. 10.5012.20 n. Dansmu ziek. Parijs* „Radio-Paris", 1648 AL 7.20 en 8.20 u. Gramofoon. 12 20 u. Symphonieoirkcsl. 8.20 u. „Flossie", ope rette van Szulc m. m. v. orkest. 10.50 u. Dansmuziek. Keulen, 456 AI. 12.202.20 u. Concert. 2.503.20 u. Gra- mcfocn. 3.50550 u. Omroeporkest 8.20 u. Viool- en cembalorecital. 9.20 u. IJ. Prei I's ensemble m. m. v. solisten. 10.45 u. Dansmuziek. 11.5012.20 u. Vervolg Dansmuzk k. Kalnndborg, 1261 AI. 5.50 u. Gramofoon. G.45 u. Orkestcon,- cort. 12.20 u. Omroepkwintet, vocaal sex tet en solisten. 2.20 u. Gramofoon. 4.20 u. Volkslicdferoncanoert. 7.20 u. Omroep orkest etn -koer. 8.35 u. Gevar, progr. m. m. v. zijn orkest en solisten. 10 40 1.20 u. Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 AL 322 M.12.20 u. Gramofoon. 1.30—2.20 u. Salonorkest m. m. v. accorcTeonsolisL 6.20 u. Gramofoion. 6.50 u. Vioolrecital!, 7.20 u. Gramofoon. 8.20 u. Symphonic*- concert. Hierna tot 12.20 u.: Populair* concert, 484 M.12.20 u. Sal on orkest, 1.30—» 2.20 u. Gramofoon. 5,20 u. Omroepor kest. 7.05 u. Sal on orkest. 8.20 u. Sym* phoniecofnoort. 10.30 u. Gramofoon. 11.20 12.20 u. Populair concert. Deutselilandsendcr, 1571 AI. 8.30 u. „Rund' ums Oktoberfest", ge varieerd' programma. 11.2012.20 u. Veö- volg gevarieerd programma. msé-ii V,., v vhg:;:^ •-^1 ii ca vs-ps" VI fi",® fx*/. W' door! Speciale afdeeling Uitgebreide Collecties-

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 7