Donderdag 1 November 1934, EERSTE BLAD. DE BRITSCHE LUCHTVAART VERVEN - De Phoenix 68015 - ST00MEN STADSNIEUWS Engeland. Fümgflinsters Tel. No. 68103, 68617 en G8923. BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68Ï03, 68617 en 68923. BUITENLAND Verstrekkende plannen tot uitbreiding van de capaciteit der burgerluchtvaart. Binnen enkele maanden zal naar möa hoopt een ontwerp voor de verdere ont wikkeling van de Britscbe cammercioelo luchtvaart verschijnen met plannen waar mede het ministerie voor luchtvaart in samenwerking mot de Britsche P.T.T. en do Imperial Airways thans verscheidene maanden bezig is geweest. Edn desbetreffende med«loding is gis teren in hot Lagerhuis gedaan door sir Philip Sassoon, secretaris voor luchtvaart, die juist is teruggekeerd van een vlieg tocht van 19,000 mijlen over vwriien lan den, waarbij hij oostelijk tot Singapore is gekomen en verder bezoeken heeft ge bracht aa'n de stations der Royal Airforoe in Egypte, aan de noord westgrens van Britsch-Indié en in Britsch-Indië zelf. Sir Philip Sassoom heeft gereisd in zeven ver schillende types van toestellen, civiele en militaire, en hij hoeft ook: de overtuiging opgedaan, dat de civiele luchttransporten i'n een niet al te verre toekomst steeds meer do oudere vormen van vervoer zul len vervangen. Tijdens zijn lange reis heeft hij geen enkele gedwongen landing behoe ven. te makten en zijn alle vluchten precies volgens program verloopen. Sir Philip Sas- soon heeft in het bizonder belang gesteld in de ontwikkeling en de vooruitgang van de vliegvelden en landingsterreinen op het Indische gedeelte van de route, waar men Inaar zijn meening op den goeden weg is. De grootc moeilijkheid van dit gedeelte van de route is de vochtigheid der vliegvelden in de periode van de natte moesson, doch deze zaak' staat i'n de bizondere aandacht vain do vliegvolddoskundigon. Gelukkig va- rieoren de winden niet belangrijk' van rich ting en is het derhalve mogelijk' de moei lijkheden te overwinnen, door het inrichten van landings-sfrooken. Deze methode is reeds toegepast op Bangkok, waar men er groot succes mee heeft gehad. Sir Philip Snssoon verklaarde, dat hot civiele vlieg veld te Singapore voortreffelijk was en dat iedereen daar overtuigd is van het feit, dat liier een schakel gevestigd is van steeds grooter wordend belang voer don rijksluchlpostdicnsl. Sir Philip Sassoon sprak ex zijn voldoe ning over uit, dat de snelheidsrace Lon denMelbourne gewonnen was door een Britsch toestel en bracht hulde aan do voortreffolijte prestatie va'n de Douglas", die bestuurd was door de bi zonder kundige 'Nederlandsche piloten. Ilij is ech ter niet van meening, dat de tijd reeds is gekomen, waarop men een snelheid van 200 mijldn per uur tijdens de gewone vliegdienst'on hij iedere weersomslandiglieid ten in alle tijden van het jaar, kan over wegen. De lessen van deze race springen' in het oog, doch men moet niet denkon, dat het ministerie van luchtvaart opgrond' hiervan eenigo speciale actie zal instellen. Sir Philip Sassoon verklaarde voorts, dat men tot de conclusie is gekomen, dat de vlioglijddn voor de routes tusschen Lon den en do andere hoofdsteden valn het Brit sche rijk, op toenemende wijze en drastisch beperkt moe tón woidon on dat maatrege len moeiten worden genomen voor de ver dere ontwikkeling in liet bizonder van do luchtpostdiensten. liet ligt voor do hand, dat heel wat voorbereidend werk zal moe ten worden gedaan in 'nauw overleg met de dominions en de koloniën, voordat men ee'n definitief plan kan opstellen. Aldus begint Engeland thans met een organisatie, waarvoor de K.L.M roods de practischo basis heeft gelegd. De Mel bourne-race bewees do deugdelijkheid van dezen grondslag en Engeland kan daar wijze lessten uit trekken. Frankrijk, De slaatshegrooling. Do financieel© oommissie van do Kamer heeft gisteravond' de staatsbegrooling voor 1935 afgehandeld. De ontvangsten, worden geraamd op 46.985 mdüeten, dte uitgaven op 47.572 millioen, zoodat een tekort valn 587 mil- Jiocn franken zal onlstaan. De politieke toestand. Hot herft den schijn, dat minister-presi dent Doumergiie nog geenszins mof zijn radicaal sorialisiisilien minister van slaat Ilernot lot overeenstemming is gekomen over de bjjbslie 'van de bevoegdhoitol Knmorontbljwiing. Do andere radicaal socialistische minis- iers zouden in prinüipo facyporkinp viui hot reclhl van den Senaat inzake Ka nxnl- bmdmg afwijzen, dodli juist dit ishet koinu nt van <lo 9ior^,'Ciiiingspla,nucii van Dom "rgue. Iri sommige kringen niconl men IimvoIod, dat do radicaal so-ialïsti- sctio ministers Zaterdag zullen aftreden, wanneer hun standpunt ia deur kiabinets- geven. raad, die Zateidag de hervormingsplannen zal behandelen geen aanhaligere vindt Vol gens de Excelsior zouden de voorstel en van grondwetsherziening vain Doumeigue en de tekst van do radiorede, waarmee hij Zaterdagavond zijn plannen wil bekend' maken reals vastgesteld zijn en Doumergue voornemens zijn in elk geval zijn program te handhaven. Uitlevering van terroristen gevraagd. De Fransclic regeering heeft door be middeling van haar zaakgelastigde te Rome de Itaüaamsche regeering edn offi cieel verzoek d'oen toekomen om uilleve ring van d'e beide te Turijn gearresteerde Zuid'-Slavische emigranten dr. Pavlewitsj en Kwaternik. Onderzoek naar de wapenindustrie. Volgens berichten in verscheidene bla den heeft de Engelsche regeering besloten een onderzoek in te stellen naar do ivn- maak en verkoop van oorlogsmateriaal. Men verwacht, dat op het Britsche onder zoek oein wereldconferentie zal volgen, die zich met de kwestie van de particuliere fabricaage van oorlogsmateriaal aal bezig houden. Oostenrijk. Driehonderd socialisten gearresteerd. De Weensche politie heeft 390 sociaal democraten gearresteerd, die er van ver dacht worden een proclamatie te hebben verspreid', welke uitging van do „sociaal- rovoluticmaire commissie." In deze proclamatie worden aanwijzingen gegeven voor den door do regeering af- geschaften openbaren feestdag van 12 November (Stichtingsdag der Republiek). Zuid-Slavië. Minister van Justitie. Volgons een officieole mededoeling, die gisteravond om negeln uur gepubliceerd werd, is de Znid-Siavischo minister van justitie, Maximovitsj, afgetreden. Een motiveering van dit aftroden is nog niet gepubliceerd'. In wel ingelichte kringen verluidt, dat do ministerraad zich in zijn laatste drio zittingen bezig gehouden hooft met do voornemens tot aftreden van den minister van justitie en daarbij getracht heeft zekere persoonlijke tegenstellingen op te heffen, welke bestaan hebben tusschen Maximo vitsj en den minister van oorlog, generaal Zifkowitsj. Daar oen verzoening niet mo gelijk was zou Maximovitsj zijn afgetreden. Sovjet-Rusland. Handelsovereenkomst met Estland. Het volkscommissariaat voor den buitcn- iandsclio handel dn de te Moskou ver toevende Esllandscho handelsdelegatie on der leiding van den minister van econo mische zaken van Estland', Setier, zijn na vriendschappelijke besprekingen ge komen tot do ondertoobaning van een han delsovereenkomst. Do nieuwe overeenkomst geeft een aan vulling'op on oen uitbreiding van do in 1929 met Estland gesloten handelsover eenkomst en voorset in een afzet voor don termijn van drio jaron van Estlaral- scho goederen naar do Sovjet Unie, zoo mede in liet recht der Sovjet Unie naar Estland bepaalde hoeveelheden producten uit te voeren. Spanje. Do balans van den opstand, Volgöns oen inededeolimg van den Spaain- sehen minister-president heeft het leger bij de gevechten in Asturio 220 dooden ver loren, terwijl 743 man werden gewond on 46 worden vermist. Mexico. Do strijd legen do geestelijkheid. Do Mexicaansdie president Rodriguez heeft den prooureur-gcncraal opdracht ge geven kennis te nomen van de door do geestelijkheid opgeiveklo agitatie ten be hoeve van oplredcn tegen de verantwoor delijke personen. De geestelijkheid is een openlijke campagne begonnen van verlci ding, waaruit duidelijk haar voornemens zouden blijken een opstand uit te lokken Het opperste gerechtshof heeft beslist, dat ieder stuk grond of bouw, ivaann de een of andere met religieuse zaken samenhan gende handeling verricht wordt, zonder vorm van proces overgaat in het bezit van den staat. Do staatsregocring van Tamau» lipas liecft ambtenaren opgeroepen binnen 72 uur toe te stemmen in het socialisti sche onderwijs op straffe van onlslag. Dins dag is do aartsbisschop van Antequera uit Caxana vertrokken, teneinde in ver band niet het intrekken van do vergunning tol ambtsuitoefening, voor allo priesters, op grond van do verordening van 11 Sep tember, zich naar liet buitenland te be- I China. Communisten verslagen door rcgecrings- trocpen. Do „Shanghai Times" meldt, dat de Clii- moescho regeermgstroepdn in dë provincie Kiamgsi bij de rivier Pojan do communisten hebben verslagen. De stad Tsjao-Sjau is door de regce- ringstroepen bezet. Edn deel van de Chi- neesclie communisten is volkomen vernie tigd. Rjj het overtrekken van do rivier Pojan bliezen de communisten de brug op, waarbij talrijke communisten dan dood vonden. Japan. Naar stabilisatie? Ta! van aandeden, waaronder ijzer, staal en katoon-aaindeolen, zijn gisteren op d'e beurs te Tokio van één tot vijf punten gedaald in verband mot berichten in de dagbladen, volgons welke het ministerie van financiën lioeft besloten een verhoo- giing van belastingen in to stellen ter d'elc- king van oen deel van liet begrootings- deficit. Dit feit wordt doer de speculanten be schouwd als een aankondiging van d© stop zetting der inflatiepol if iek der Japainsclie regeering. Postrekening No. 5311. driaan, Eindhoven; J. Rudig, Rotterdam; ir. G-. A. Kens!er, IJmuid'en; H'. Terkuilon, •T. W,. Mathijssen, Amsterdam; dr. J. Oortwijn—Botjes, Oostwold'e in Groningen; P. Verraren, Bilthoven; M. P. v. d'. Weij- don, Zevenhoven, Zuid-Holland. Tevens kan worden gemeld, dat bfnnemkort als eerste uitgave van do vereeniging de inleidingen van sprekers tor vergadering der vergade ring van 20 October j.l. iin brochures wor den samengevat en zullen verschijnen. Gemengd Hieuw® De vlucht van Jones en Waller. Vil Athene vertrokken. Calhcart Jones en Waller zijn gisteren van Bagdad naar Athene gevlogen en daar in den nvddag om 3.26 plaatselijke tijd gcaiTivceid. De llavilland Comet bleef te Athene overnachten, daar het tengevolge van het slechte weer boven Italië niet wensohelijk was om van Bagdad zonder tusschenlanding door te vliegen naar Midenhalll. Hedenmorgen om 5.55 uur Amsterdam- sche tijd zijn Jones en WaJler voor de laatste elappe van hun retourvlucht Mclbo- neLonden vertrokken. intern. Samenwerking. De vlaotbcsprekingcn. De Times meldt, dat het eerste gedeelte der Llondensche vlootbesprekimgen kan als geëindigd worden beschouwd. De Britsche en Amerikaansclie vertegenwoordigers zijn zich ervan bewust, dat hot zeer moeilijk zou zijn d© Japansche voorstellen in hun huid'igen vorm te act eptoeren. Ook is er gean enkele aainwijzii g, dat de Fransclie en Italiaanscho regeering, die tot do on- d'örteekonaars van. het-vloolverdrag valn ÏWashington belmoren oen verstrekkende wijziging in do bepalb.gem van dit verdrag zouden toejuichen. Mandsjoekwo. Het olic-uittnopolie. In verband mot do stappen vair Ame rika, Engeland en Nederland betreffende do reorganisatie van de Ja'pansehe petro- lennrmarkt, waardoor de belangen van do buitenlandsche maatschappijen worden be nadeeld, deelt het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken mede, dat de Japan sche regeering deze protesten hoeft afge wezen, aangezien de iporganisnLie van de Japansche petroleummarkt reeds oen feit is geworden on de besluiten, die do Ja pansche regeering genomen heeft, niet meer ongedaan kunnen worden gemaakt. Dr. Wang Churgi Hui, lid van het Per manente Hof van Internationale Justitie in Den Haag, die thans met verlof in China vertoeft, hooft verklaard, dat een oliemo nopolie in Mandsjoekwo, dat thans dooi de Japannors militair bezet is, zonder twij fel een schending zou beteekenen van liet verdrag van Washington. Deze verklaring legde hij af op vragen, die hem gisteren te Peking door journalisten tijdens een receptie gesteld werden. De fundamonleeJe principes van het verdrag van Washington, aldus dr. Wang, zijn een gelijke kans en open deur voor allen, hetgeen door geen enkele buitenlandsche mogendheid opgehe ven kan worden, omdat zij toevallig thans dat gebied bezet houdt. BINNENLAND Van Rees in den Volkenbond herdacht. De mandaatscommisste van den Volken bond heeft gistermiddag naar aanleiding van het overlijden van haar vice-Yoorzit- ter, den Nederlander Van Rees, oen open bare zitting gehouden. Bjj deze gelegen heid sprak' de voorzitter der commissie, de Italiaan Theoloh, een rede uit, waarin hij do werkzaamheid van den overlcdcno prees en vooral waardeerend sprak over zijn medewerking in de mandantsconmi.ssio van den Volkenbond. Als oudste lid van de commissie sprak vervolgens de heer Oris waardeerenile woorden over liet werk van den overledene in het kader van den Volkenbond; de Spanjaard Azcarato sloot zicli aan bij do lofprijzingen voor het werk van Van Rees m den Volkenbond'. 'Op voorstel van den voorzitter werd daarop ten toeken van rouw de zitting opgehe ven. Na de zitting sprak de Nederlandsche consul to Geneve een woord van dank namens de Nederlandsche regeering voor de aan Van Rees gewijde woorden. Vereeniging voor waardevast geld. Het voodoopig bestuur van de Noder- lanilscho vereeniging voor waardevast geld, dio thans reeds ongeveer 550 leden telt, is samengesteld uit do hoeren: prof. mr. N. J. Polak, Rotterdam, voorzitter; prof. O. A. Vorrijn Stuart, Utrecht, vice- voorzitlor; mr. Ii. Bogaardt Nassau, Oudokorkstraat 3, Den Raag, socretaris-pon- mingmecster; J. Brauligam, Rotterdam;prof. ir. D. Dresden, Utrocht; dr. G. O. A. van Dorp, Katwijk; prof mr. E. G. J. Gjinbiére, Tilburg; prof, ir, J. Gou- De winter komt. In Engeland. In geheel Engeland is de winter begon nen met een daling van de temperatuur in vele streken tot onder nul. Vooral in Noord Wales viel veel sneeuw. Op som mige buitenwegen ondervond1 hot verkeer veel vertraging en was zelfs af en loo geheel gestremd. Te Parijs, In de vroege ochtenduren in den loop van den afgeloopen nacht is te Parijs de eerste sneeuw gevallen. De sneeuwval duurde ongeveer 20 minuten. Ook in ons land. Met de maand November is de winter periode in Nederland ingeluid. Nadat het hedenmorgen eerst eenigen tijd afwisselend had gehiagold en geregend, veranderde de neerslag in groote witte vlokken, waar mee de eerste sneeuw zich dit najaar weer neeft aangekond gd'. Filmnieuws Een nieuwe Nederlandsche l'ilin. Naar wij vernemen is Gerard Rullen, do regisseur van het filmwerk „Do-od Water", begonnen met d'e voorbereidingen van zijn groote tweede Nederlandsche speel film „De vliegende Hollander". Deze film zal een episch werk worden over de mo derne luchtvaart, in het bizonder do weke- lijksche luchtverbinding tusschen Neder land' on de koloniën. Simon Koster schrijft met medewerking van vooraamstaai do per sonen uit luchtvaartkringen het manuscript. De chef operateur van Dood' Water, Barsev, zal ook bij dit werk zijn medewerking vcr- loenan. Behalve oen groot aantal Neder landsche acteurs zullen ook eanige van de bekendste piloten medewerken. De eerste opnamen beginnen iin zeer korten tijd. Do verfilming van Lahar, het filmwerk, dat op Java zou worden opgenomen, is voorloopig uitgesteld'. Het winterdekje. 1 November. Voor mij ligt eön plaat je, uit de Sketch, natuurlijk, van oen hond- met-juweelpn. liet lieve dier wordt vast gehouden door een dame, óók' mot juwee- lon, en de redactie van het vriendelijk© Britsche blad vertelt er onder, dat het do nieuwste mode is: „paarlen oorringen on oen diamanten halsband". Mij dunkt dat liet niet verstandig, om niet te zeggen een heel klein beetje ön- taclvol is, zulk een plaafjo te publiceereni in een tijd, waarin vele honden zich nau welijks gouden oorringen kunnen veroor loven en genoodzaakt zijn hun halsband! vain het vorige jaar te dragen en hot komt mij voor, dat de dame vain hot bondjol had moeten beseffen dat do dames vani andere hondjes daarmee maar last kun nen krijgen. Tenslotte kan niet ieder een een diamanten halsband voor Appel- flapje of Toebepoetertjo of Buggy koopen. Zoo ken ik een dame die voor d'r ii on tlopend je een praclitig-roso winterdekje ge haakt heeft, 't Staat de kleine baas aller liefst en zijn staartepaartjo stookt er aller- doddigst bovenuit, en vrouwtje loopt trotscli en parmantig met 't aangekleeds Pékinecsjo hij ons door do straat als zoi- nctjo schijntjes wil doen en 'kleine snoc- kepoek «ventjes uitjes moet tegen boome- poompje. I Ik' hen erg geroerd door dat zorgzaam) en vriendelijk tafereel, maar de buren zijn. er nogal over ontslicht. Ik heb kleinevrouwtje al hooren betitelenl als„aanstelster" (door do vrouw vani don dokter); ,,eng nronseh" (door de vio'.iwi van don notaris)als „o-uwe jongejuffrouw" (door den boekhouder van do schoen fabriek); als „ijdclc zottinne" (door het eenigo lid van de Staatkundig Gereformeer de Partij uit onze straat); als „kale kak- medam" (door de gade van den bankdi recteur, die niet hcelemaal van denzelf- detn stand is als haar man) en ais „zieto- piet" door de ethische correspondente van de Nieuw-Feminisfiselie Beweging. Dit alles om dat éène, lékker-warme, rose winterdekje, dat kleinevrouwtje ge haakt heeft, iederen avond oen half uurtje tusschen de courant on hot slapies-doen. Waarmee ik maar zeggen wil, dat ik het a wil afraden de mole van die En gelsche dame uit do Sketch te volgen en niet uw verouderde diadeem naar don juwelier moet brongen om er een hals band je voor Buggy van te laten makten. Ein parels vind ik beslist léólij'k voor eon hond. Die zijn meer voor do zwijnen. Ik raad u met alle beslistheid af do vijand schap van de straat op uw hals te halen. Ze pralen tóch al niet zoo vriendelijk' over u. 't Is niet dat i k' het gezegd' heb on ik vertel het alleen maar uit vriendschap! over, maar do vrouw van Smit heeft gis termiddag hij den kruidenier, toen u langs kwam, al gezegd„ik begrijp niet waar die het allemaal van doet, nou hep zo al wéér een nieuwe mantel aan on vorig jaar, liep zc d'r twee geluid' on iedere week naar de bi-eskoop. Nóu, azze wij ééns in de hveo maanden gaan is het véél hoor". Etn u weet volk oen in vlood de Boaz- ze'n bij o'ns in de straat hebbon! Hervormingsherdenking. In <lc Groote Kerk. Ter herdenking van de Kerkhervorming zijn gisteravond in de Groote Kerk, do Lulhcrschc Kerk on do kerk van don Ned. Piot. Bond, samenkomsten gehouden. In do Groote Kerk sprak ds. P. Visser, uit Amsterdam, naar aanleiding van het 9e ön 10e vers van Ezeehiël 37 vors 9 en 10: „En Hij zeide tot mij profeteer tot dm geest..." Wanneer ik dit hoofdstuk lees, aldus spr„ dan roept het visioenen voor mijn geest, van wat Ezeehiël gepro feteerd heeft. Hij aanschouwde wonder lijke dingen in do valei, waar de beende ren lagen. De stem des Heereu riep tot hem: „Mcnschenkind zullen deze beende re'n levend worden?" En altijl weer treft mij het antwoord van Ezeehiël„IIcere, Ileere, Gij weet het!" Zeer duidelijk komt hier do kleinheid van den menscli lot uiting. Als liet don Ileere behagen zal, dan gebeurt liet ook, ook al is het tegen do verwachting van de men- schon in. Als Ilij roapt, dan gaat or 'n ritse ling door de beenderen, zij worden over trokken met spieren, vlecsch en huid, doch het is nog dood en dan wordt den profeet opgedragen tot den geest te profeteorem. En do geest komt aanwaaien en do men- schen staan daar aan do rivier do Chcbar. Als er leven wordt gebracht, dan blijkt, dat God almachtig is. Degenen, dvo nu door het woord dood pen. Het Evangelie is verkondigd, do eeuwen gaan voort ©n de katholieke (alge- meene) kerk ontstaat. Verder gaat de ont wikkeling, er sluipen dwalingen in en de katholieke kerk wordt Roomseh Katholieke kerk. In de R.K. leerboekjes kunnen wij lezen: „Waarvoor zijn wij op aaide?" Eu het antwoord luidt: „Wij zijn op aarde omt God te dienen en daardoor in den liemel te komen". i Dit is een onbijbelsche wijze van goloo- ven. Onze zaligheid kunnen wij niet werken. Met ons werken kunnen wij ons geen fundament houwen om iets van God te eischcm. Gaan wij hij de Roomseh! Katholieken in den leer, dan wordt ons het goedo va» werken geleerd. Bij hen! woidon evenwel een menigte priesters ten, de paus tusschen God en de monsclien ge steld. In doze kterk is oen heiligcnver- eeri'ng gekomen, vvamr men miJuèlaarb tus schen God cn de mensehen liecft. Alles is pompeus gemaakt, in tegenstelling mot vrat het Evangelie verkondigt. Op 31 October van het jaar 1517 kon; Maartdn Luther het niot langer uithouden, de aflaathandel stuitte litem logen den horst. Op de deur van do slolkapol te Wittenberg; bevestigde hij zijn 95 stellingen tegen den aflaat. Lutlior metende zich echter op den paus en het kerkbestuur te kunnen beroe pen, doch allon draaiden hem don rug toe. Zoodoende is de hervorming niet door mcnschcn ter hand genomen, doch God heeft dit zoo gewild. Dat ar door de rofor- getcekehd zijn, wil Hij tot liet loven roe- malie een scheur in de Christenheid is l)e/e con a ut u-t 1; IJks, mei uit zondering >.m Zon- en I «stilutcn. l'rijs per kvaitaal t-2.liunco pur post f2.5D. l'rijs per week: 15 cts. Arion- tlorlifko nummors 4 ets. Abonnementen worden, dagolijks aangeuomesa. AdveRentieii voor hot eerstvolgend num mer mobtcn vóór elf uur aan liet Bureau bezorgdzijn, 's Zaterdags vóór -- uur. lion bepaalde plaats van adverlentien wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT Prijs der Ad verten tiëü: van 15 regelt» 11 6'», Nfi Iedere regel meer f0.30: In het Zat^idagnummer IIUé £~VJ OU 5 regels f 1.80, iedere regel meer f0.35. Roclamea f 0.75 per rfcjjel, Incassokosten 5 cts.; postkwitantieslö ct», innovenvnn aü\ortentien bij abonnement zijn nan het Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Advcrtentión opgenomen f ü.50 t/m. 15 woor den, f 0.75 t/ra. 25 v\ ooi den. Elk woord meer 5 cent tot oen maximum van 30 woorden. *s Woensdags; Kloite Advertentiöntot25woor den f025, mits vóór Dinsdagavond 6 uur aan bet Bureau bezorgd. 's Zaterdags; Kleine Advertentiön f 1,00» indien niet vóór Vrijdagavond 6 uur bezorgd

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1