De 75-jarige. Publieke telefooncellen. Kamer van Koophandel en Fabr?' ken voor den Beneden-Maas. Kleuterklasje. Jubileum. De Graal. Orpheus. ontsla mi, kan niet voor 100 percent vol doening geven. Het werk der reformatio moeten wij echter zien als iets van God. waarvoor wij ootmoedig dankbaar moeten zijn. Tegenwoordig verbreekt men zoo licht liet lidmaatschap en vergeet daarbij, dat onze voorvaderen hun bloed op brandsta pels hebben geofferd. In vele opzichten is het waar, dat de Hervormden hoel slecht offeren. Laat het jubelen op den Hervormingsdag geen hol len klank zijnlaat ons Ieeron meer voor onze beginselen over te hebben. Wij danken God, dat hij het licht op de kandelaar geplaatst liceft, hoewel het te betreuren is, dat,bij ons, in tegenstelling met bij de Roomsch Katholieken, zooveel verdeeldheid zelfs tusschon de leden van één kerk heerschi. Groote woorden kunnen wij gebruiken over diensten van groote werken, doch bedenken wij, dat ons motief dankbaarheid is. In den ouden lijl mocht men den Bijbel niet lezen, en toch deed men het; nu leven wij in groote vrijheid en... we doen het niet. Vele protestanten begrijpen het Evan gelie verkeerd. Zij zien in Jezus Christus den voortref felijken me.iseh en meer niet. De werkelijke vrijheid is, dat men gebonden is aan God en aan Zijn woord. Laten wij daarom dankbaar blijven voor het beginsel van de Hervorming. In onzen tijd is het noodig. dat de roep stem Gods weerklinkt: Profeteer, profe teer menschenkind. profeteer tot den geest". Do verdeeldheid is groot en de offervaar digheid ontbreekt; wij roemen het Avond maal en verzuimen het bij te wonen. Mogen wij een volk tot 's Heeren dienst bereid worden. Laten wij allen bidden, dat do geest des Heeren van boven kome. Het kerkkoor der Kol. Herv. Gemeente, onder leiding van den heer Fagel, zong oenige Heideren, waarvan de oud kerkelijke melodie .,0, groote Christus. Euwig licht", wel het mooist klonk in de geheel gevulde kerk. In de Luüicrsehe kerk. In de Lutbersclie kerk heeft ds. V. Schmidt een herdenkingsrede gehouden, met als grondslag Ef. 2 vers 810: „Want uit genade zijt gij zalig geworden door hot geloof, enz." Elkander dankbaar herinneren aan wat wij aan het Evangelie hebben, dat God ons Gr. Maarten Lulher terug gegeven heeft, is, volgens spr. de Hervormingsdag vieren in den geest van Luther. Luther was een held'; zijn daad op 31 October 1517 het slaan der 95 stellingen tegen het misbruik van den aflaat aan de slotkerk te Wittenberg was een heldendaad, die het geboorteuur van de Prot kerk is geworden. Luther was niet alleen een held, maar ook een profeet, van God' gezonden. Bij herhaalde de boodschap: Uit genade zijt gij zalig geworden, door het geloof; niet uit de werken. Wie iets anders loert ontneemt Christus zijn eer en ontneemt den zondaar zijn troost. De kerk van de middeleeuwen was, toen Luther optrad, doodziek; zij was geïnfec teerd door de werkheiligheid. In het klooster heeft Luther ervaren, dal onder drukte zonde neg geen overwonnen zoude is. Hij bleef zonder troost en zonder hoop, tot dat voor hem het licht des Evangelie's opging en hij wist, wat genade was. Zijn eerste werk was toen den Bijbel vertalen, op dat deze door de massa gelezen zou kun nen worden. Terwijl wij hedenavond dankbaar de kerkhervorming herdenken, aldus spr., ma ken wij ook de balans op van ons eigen leven en vragen: Roe staat het met ons? (Wij moeten de zaligmakende kracht Gods tervaren hebben. Biel aas brengen vele herders van de kerk der Reformatie niet meer het on verkorte Evangelie. Niet de Jezuitcn zijn de ergste vijanden van de kerk der Reformatie, maar de menseden in haar eigen midden, die Jezus Christus van Zijn troon willen stooten. Daarom meet deze dag ook een boetedag zijn. Spr. eindigde met de hoop uit te spre ken, dat dezen avond een nieuwe stimu lans moge geven om levende lidmaten van de kerk der Reformatie te worden. Het Kerkkoor zong een 3-tal liederen: Es wollt uns Gott gnadig sein"; Dankt, dankt nu allen God en Rervormingshed. Na de preek zong de gemeente het Luther lied1: Een vaste burg is onze God, Ia den Protestantenbond. In de kerk van den Ned. Protes anten- bond aan de Westvest. sprak ds. P. D. Tja 1 s ra a, van Rotterdam. Spr. had tot tekst gekozen het Lia'ste vers van hoofdstuk 3, van den eersten brief van Paulus aan CoriuGie: Alles is het uwe, Paulus, Apolfos en Céfas, de we reld, liet leven en de dool, het hoJen en de toekomst, alles is van u. Maar gij zijt var. Christus, de Christus Go Is E.r zijn twee woorden, aldus spr., die eeuwen lang met ue mensciiheid zijn mee gereisd, vaak in strijd met elkaar, maar tixii op elkaar aangewezen: vrijheid en wet. De vrijheid is het go-d, waarvoor de menscii in geestdrift raakt, waarvoor hij vaaA tot in den dooi heeft gestreden, dat raakt aan zijn innerlijk; rnensch zijn is vrijheid. De wet wordt vaak veracht en bestre den, a's zijn Ie monsdfi onwaardig. Maar de i.iei sch is stee's weer t:t dn wet terug- gfke. r.' na en roes van vrijheid. Het f'\ n zover bami is niet mogelijk, de n i'o wet zijn noodig. Slechts op het gebied van den christe- lijken godsdienst kunnen wet en vrijiuid worden ojigeiost in één samenvo guide eenheid, namelijk de bed ge gebondenheid van den tncnseh am Christus. Opperste wet en oppers'e ge-boude; hcid kome.i sa men in den nsensdh, die Jezus hoeft ge vonden. In dezen lijd van seelarisme, geosles- vcrwarring, onrust tussehen menschen, volkeren en raspen, beslaat er slechts ién diepe levensKisis- Christus, geen dogma tische figuur, waarom d reet we-r getwist wordt, geen levende kapdok van teksten, maar een Ciuistus van vrijheid. Dat is het lcvcn-vcr. envondigondo \an hot Chris tendom, die losmaakt van alle banden der kleinheid. Dat i» ook het koninklijke in het Christendom van Ma,irten Lu'her. Wij maken hem niet, aldus spr., tot een vrijzinnig protes aut. Hij stond mis schien nog wei voor drie-kwart in de r. k.-kerk, hij was nog een volbloed middel eeuwer. Maar hij beeft ons groote dingen nagelalen en zijn kostbaarste erfenis is wel de vrijheid van het Christendom, eenerzijds is do mrnsdi de knecht Go Is, anderzijds het koningskind. Midden in de wereld van deze dagen heft de vrijheid van het Christendom tleri mensch uit tot hel hoogste in het leven. Het kerkkoor he. ft den dienst opgeluis terd met het zingen vau enkele liederen onder leiding van don heer A. Baan. De dienst werd b'sloten mei het zingen van het Lntheriied. Optocht. Het aantal deelnemers aan den Graal- optocht, die op 31 October wordt gehou den, schijnt elk jaar minder te worden. Het eerste jaar in 1932 waren het sr ongeveer 300, het vorig jaar 200 en nu waren het wel geteld 109 Graal- meisjes en 7 vrouwen. Onmiddellijk moet hieraan echter wo.dcn toegevoegd, dat het weer zich omstreeks S uur al bizonder ongunstig liet aanzien voor een wand, ling met lampions. Even over half 9 vertrokken de deel neemsters van het clubgebouw aan do Lange Haven naar de R. K. kerk aan de zelfde haven. Daar werd een Vem Creator gezongen, waarbij een vrij groot aantal belangstellenden tegenwoordig was. Na de korte kerkelijke plechtigheid' stel den de meisjes en vrouwen zich op de Lange Haven voor de kerk op en werden de kaarsen in de lampions en enkele fak kels ontstoken. Om 10 voor 9 stelde de stoet zich weer in beweging, om in een langzaam tempo de route af te leggen, die we gisteren reeds vermeldden. Het weer hield zich daarbij uitstekend. Langs den waterkant maakte de lang zaam voortschrijdende lichtstoet veel in druk. De tocht werd besloten met een korten dienst in de R. K. kerk aan de Lek straat. Serenade van St. Ambrosius aan haar directeur. De R. K. Muziekvereen. St. Ambrosius heeft gisteren niet achter willen blijven bij het brengen van hulde aan haar eminen- ten, jarigen dirigent, den heer J. F. M. Smits, Het was een aardige gedachte op den tocht naar Dam 4 de tropheeéa, kort gele den veroverd in Den Haag, in de afdeeling superieur, voor het eerst mee te voeren. Omstreeks 8 uur vertrok het muziek gezelschap van 'tStationsplein. Met 'toog op den kerkdienst, die in dte Groote Kerk werd gehouden, ter herdenking van de kerkhervorming, was een wat ongewone route voorgeschreven: 0verechieschestraai, Proveniersplein, Noordvest, Kethelstraat, Dam. Voor het huis van den 75-jarige is mu ziek gemaakt, en o.a. Neerlands Vreugd, van M. J. II. Kessels, gespeeld, onder lei ding van den heer J. F, Heilker. De heer Smits, d.e op de stoep van zrjn huis plaats nam, is door den voorzitter van St. Ambrosius, den heer W. Oostrum, hartelijk toegesproken, waarin spr. Ge pret tige wijze roemde, waarop de hoer Smits met zijn mannen, die nagenoeg alle tot den arbeidenden stand behooren, om gaat. Als bewijs van bun waardeerig werd den heer Smits een krans aangeboden, met linten in de pauselijke en Schiedam- sche kleuren. De heer Smits heeft voor de hulde dank gezegd. Bij groepjes werd hot corps ten huize van den jarige een versnapering aangebo den, waarna nog een aantal muzieknum mers volgden. Te ongeveer half 10 mar cheerde St. Ambrosius af naar het gebouw van den R. K. Volksbond. In gebruik genomen. De vijf telefooncellen, op den o nutbaren weg geplaatst en wier bouw we reeds heb ben aangekondigd, zijn Helen in gebruik gesiekl. Dag en nacht zijn zo in bedrijf, zoowel voor het voeren van locale ais in- terlocale gesprekken. In iedere cc-1 hangen een interlokale naamlijst en een locale gids. waarin men net tek'fooimummei kan opzoeken vaTiuêU- gene, met wien men wil spreken. Verder is er eeri gebruiksaanwijzing aan wezig. Wat men met weet of begrijpt, kan. men per telefoon aan de telefoniste vra gen, die dienst doet aan de Centrale. Ook kan men er telegrammen verzen den. Door deze telefooncellen wordt ieder een in de gelegenheid gesteld om, ook des nachts, voor 10 cent een gesprek te voeren met personen die te Schiedam of te Rotterdam een telefoonaansluiting heb ben. In geval van overlijden, ziekte of ongelukken leteekent dit een groot gerief voor iedereen, die zelf geen telefoo man- sluiting heeft. Do cellen zijn geplaatst: 1. Op bet Boerhaveplein bij hot Pomp station. 2. Op den Uotterdamschendijk bij de tramhalte. 3. In de Willem Ge Zwijgerlaan kruis punt Nnssaulnnn. 4. In de Van Ostndelaan kruispunt Bur gemeester Knapperllaan, en 5. Hoek van Hoofd en Leksiraut vóór den sigarenwinkel v:ui den heer WT lemse, Hooldsliaat 107. Openbare vergadering. Gistermiddag vergaderde do Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Be neden Maas in het Handelsgebouw toVlaar- dingen oider leiding van den heer J. II, van Linden van den Heuvel!, waar men al dadelijk begon te „uiveren". Onder luid api lans deelde do voorzitter mole, dat door de Kamer ter gelegenheid van liet succes van do „Uiver" op 21 October telegrafische gelukwenschen waren gezon den aan de K.L.M on aan de Kou. Ned. Verceniging voor Luchtvaart. Na behandeling van een reeks van in gekomen stukken, deelde de voorzitter nog mede, dat door de Kamer op 5 October een schrijven was gericht tol den minis ter van financiën, waarin verzocht werd de datum van 15 Juni, welke als grens ge steld is om voor doorverkoopen, die eerst na 1 Juli worden afgewikkeld, teruggave te verkrijgen van het verschil tussehen het. oude en het nieuwe invoerrecht, te wijzi gen in 1 Juli. den datum van ingang van het nieuwe tarief, zulks ter tegomoo'ko- tning van de bonafide handelaren, die geen voorbehoud hebban gemaakt voor het in voerrecht. Blijkens ingekomen lerieht kon de minister op dit verzoek niet ingaan. In verband met het Nederlandsch-Duilsch Clrr.ringveidrag hoeft do Kamer op 8 Oc tober tot den raad van ministers het ver zoek gericht op zoo effectief mogelijke wijze, door regeeringsgaranties of anders zins, te bevorderen, dat degenen wier vor deringen op Duitsche afnemers voorloo- pig bevroren zijn, daarvan geen hinder zullen ondervinden in hun belrijf. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat op de begrooting van het wegenfonds voor 1935, wat betreft den rijksweg Rot terdam—Hoek van Holland f385.000, is uitgetrokken voor grondaankoop en f 15.000 voor dm zijtak naar Naaldwijk; op de vo rige begrooting was f 102.000 gulden uit getrokken voor den zijtak en voor den hoofdweg nihil, waartegen de Kamer is opgekomen. De kwestie schijnt dus nu ten gunste van den hoofdweg te zijn ge keerd. Na vaststelling van een roeks subsidie verzoeken, zoomede de kiezerslijst en de begrooting over 1935, welke s'oot met een bedraa aan inkomsten en uitgaven van f 17378,50, kwam aan de orde het wets ontwerp op de verbind ene kracht van on- dernernersover eenkomsten. "Verbindende kraehl van ondcr- nemersovcrccnkomsten. Bij liet punt: verbindende kracht van kracht van ondernemersovoreenkomsten. stonden de meeningen wel lijnrecht tegen over elkaar. De commissie ad hoe uit de Kamer achtte het onderhavige wetsontwerp onaannemelijk. Het bureau erkende wel de bezwaren, doch vond geen vrijheid het ab soluut afwijzend standpunt der commissie te Onderschrijven, daar de mogelijkheid be staat, dat een regeling als Het ontwerp brengt, in de gegeven omstandigheden, nut alwerpt. Alleen de praclijk zal kunnen uit wijzen of dc7.e regeling tegemoet komt aan de verwachtingen en daarom stelt het bureau voor aan de Tweede Kamer te ver zoeken het wetsontwerp alleen dan aan te nemen, wanneer de werking ervan be perkt woTdt tot hoogstens drie jaar. De heer ir.-IIoek (Schiedam) achtte een proef met een wet zeer gevaarlijk, Uit den geest van het request las spr., dat ermee geschipperd kon worden er^ daarom was spr. er tegen. De heer ir. Houtman (Schiedam) vond dat men zich beter kon aansluiten aan liet adres van de Ka'm'er van Koophandel lo Rotterdam en deelde voorts de zienswijze van den heer Hoek. De hoer Buschmann (Vlaa-.dingm) vond de strekking van het welsontwerpi zoo gevaarlijk, dat het niet aan te bevelen was er een proef mede te nemen. Nog afgezien van de normale gevaren, wees spr. op liet groote bezwaar de toch "eeds overbelaste rcaeeringsamblenaren nog een hurk in de schoenen te schuiven, welke niet naar be hooren vervuld kan worden. Ook de Econ. Raad achtte spr. onbevoegd om zich over deze moeilijke kwestie uit te laten. Spr. kon niet anders dan ernstig -waarschuwen tegen het adres. De heer Bot (Vlaardingen) zou zich maar bij de meerderheid aansluiten, want duidelijk is bet hem na al het voor en tegen nog steeds niet geworden. Daarom, achtte spr. een proefneming maar het beste. De beer Van Vporen (Vlaardingen) beperkte zicb tot de verwachtingen in liet kleinlredrijf en dan kwam het hem voor, dat er niet vod voordeel van de nieuwe wet werd tegemoet gezien, doch wel veel last en spr. verklaarde zicb daarom tegen elke 'nieuwe belemmering in do bewegings vrijheid. De voorzitter verdedigde lenslotte het slandpunt van het bureau en besloten weid met 13 legen 4 steramien do heer Houtman stemde Manco) het voorgestelde adres te verzenden. Het kruidtiiierslii'ilrijl' te Sciiic- ihi'i» en de middensiaml in liet algemeen. Na afloop der vergadering li 11! drs. C. A. A. v. Lut ter velt, uit Kindlieven, een voordracht voor de leden dor Ka mer en genoodigden naar aanleiding van zijn, door liet economisch instituut voor den m.ddcnstnnd uitgegeven slnde inzake hot kruiden iersbed rijf te Schiedam. Spr. wees er op, dat hij zijn voordracht zou houden in grootcr verband, dus zich niet enkel zou beperken tot het ingediende rap port van het kru'ideniersbcdrijf te Schiedam. De middenstand is volgens spr. een his torisch geworden begrip, het begrip van den kleinhandel, die niet meegedaan heeft aan hot eoucentratievcrschijnsel, de kleino industrieel, de detaillist. In den groolcn stroom van de economische ontwikkeling is de middenstand ten achter gebleven. De middenstand is niet een economisch be grip, doch veeleer een sociaal, een stan denbegrip. Spr. ral dus liever spreken over hel d'stributievraagstuk. Na den wereldoorlog ontstond een ge weldige ontwikkel mg op sociaal en eco nomisch terrein; een enorme ontwikkeling van productie, meer dan van distributie en consumptie, d'.o meer stabiel zijn ge bleven. De productie, handel en verkeer namen allo moderne middelen ter hand; ook do distributie toonde wel oenige aan passing, doch deze is minder treffend dan van handel en verkeer; het distributie-appa raat is hetzelfde gebleven. Spr, consta teerde een groote tegenstelling op het ter rein van d.stribulie en dat vau handel en verkeer. Dringend is het daarom noo dig, deze dingen te bezien, omdat er an ders een stemming zal ontstaan van: „Het is altijd zoo geweest en altijd gooi gegaan, dus nu is het nog goed I" Hot is hard noodig, dat er een nieuwe geest wordt ingeblazen bij den middenstand, dan die alom helaas dagelijks wordt gepropageerd. Spr. heeft bij zijn contact met den mid denstand bemerkt, dat de toestanden zeer slecht zijn en daarom zal gezocht moe ten worden een oplossing, om tot een gezond distributiesysteem te komen. Er is overproductie, d. w. z., er wordt thans meer geproduceerd dan men ooit had kun nen denken, doch het afzetorganisme stokt en dus moet er in het distributie-appa raat wat verkeerd zijn. Er zal moeten komen een vernieuwing. Spr. stelt voorop, dat de middenstand niet ten onder mag gaan ten koste van hel warenhuisbedrijf, doch dat voor het kleine winkel- en ambachtsbodrijf zeer ze ker een goede toekomst is weggelegd'. Do middenstand zal daartoe moeten komen lot groote efticiency. Het grootwinkelbe drijf is doortrokken van efficiency en ra tionalisme en het ten achter zijn" van het kleinwinkelbedrijf wil spr. niet doen gel den als een aanklacht, want hij meent bet zeer goed met den middenstand. Om verbetering te brengen in het m:d- denstandsbedrijf is gepropageerd: hulp van overheidswege. Hier is spr. echter tegen. Een oplossing zien sommigen in toepas sing van de afsluitersgedachte, om den detailhandel te beperken tot een groep menschen, die er eenmaal in zitten en de overigen er buiten te houden. Ook hier tegen verklaart spr. zich. Allereerst zal noodig zijn een juist inzicht in het dis- tributiebedujf. Hoewel de toestanden hier wat verbeterd zijn, staan we nog ten ach ter bij andere landen, o. a. Duitschland en de Ver. Staten. Bij het rapport over het kruideniersbedrijf te Schiedam wist men eerst niets van verspreid ng van winkels over de stad, hot opkomen ca verdwij nen van winkels, enz. Om HM verbetering te komen, moet er bij den detaillist ko men een nieuwe geest; men moet niet enkel smalen op het grootwinkelbedrijf; er moet komen een betere service; betere sorteering; betere verkoopkunde; betere reclame; betere berekening van verkoops prijzen, enz. De overheid kan den middenstand steu nen door het weren van buiterdandsche krachten; het vergemakkelijken van inning van kleine vorderingen; verbetering der rechtspleging; uitwassen van liet cadeau stelsel bestrijden; betere regel ng der win- kelsluli ng; bepeiking van personeelinkoop- vereemgingen; verscherpte toepassing van warenwetten. Na deze inleiding werden enkele wa gen gesteld, welke door spr. werden be antwoord, waarna hem door den voorzit ter een hartelijk woord van dank werd gebracht. Verplaatst naar Warande 209. Reeds 5 jaar slaat mcj. Betty Contender aan het hoofd' van eon kleu torn las jo, dal lot nu too zijn thuis had' i'ft het Ge- hcmw voor Chr. Sociale Belangen. Van daag is het overgegaan naar het hoeren huis Warande 209. Hedenmorgen tien uur hebban verschai- Gano moeders van leerlingen een bezoek iaa.n het nieuwe schooltje gebracht on namens hen heeft mevr, M If Schinitlt Eishove een korte toespraak gehouden. Uit waardeering voor hetgeen mej. Contender voor do kinderen Hoeft gedaan, werd haar een doos bonbons aangeboden, met daar aan bevestigd1 een cadeau iin enveloppe. Het nieuwe schoollokaal, gevormd' door een achterkamer met groote serre, zag er ondanks het sombere weer, toch nog fleu rig uit Goor de vele bloemen, die do kin deren meegebracht hadden. Langs de wanden zijn kasten gebouwd, waarin het speelgoed is opgeborgen- Dok een poppenkamer is aanwezig! Do bedoeling is in den tuin een rand- taw i wc» «iitgM sggng«saaMmiaaj6^i«B -'r - r-rrrr bak in te richten en kleino tuinljcs aal® te leggen voor de jongelui vain 36 jaren. Dat de kinderen liet prettig vinden in. bet klculcrklasje blijkt wel uit de omstan digheid, dat oud-leerlingen, die thans herfst- vacanlie hebben, hedenmorgen op bezoek waren. Er was er zelfs óón, die roods i® de 4e klasse van de lagere school zit! Er wordt school gehouden alleen 's mor gens van 912 uur; Zaterdags zijtn d'o kinderen vrij. Tot hen, die hedenmorgen konnis kwa men maken met liet kleulerkla-je van mej. Comendcr behoorden ook oanige bestuurs leden van de afdeeling Schiedam der Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Koperen feest van cnipiêtrice. Het is thans 12'/o jaar geleden, dat raej. A. van Waart als liuiabozoekstor in dienst trad van de Verceniging tot bestrijding der tuberculose. Dat haar werk zoowel door liet bestuur, haar collega's als de patiënten wordt ge waardeerd, is hedenmorgen gebleken bij oen huldiging in de ligbaden. Do zusters C-. M. Beversluis on B. L'locy hebben de juhilaresse het eerst gefelici teerd', daarna heeft een der patiënten namens alle anderen zajni gelnkwmsehm aangeboden en een staande schemerlamp aangeboden; om half 11 verscheen liet gohecle bestuur van de verceniging aan de ligbaden en werd mcj. Van Waart toe gesproken door don voorzitter, dr. A. K'. de Burijn, die de verdiensten vau mej. Van Waart voor de veroenigling in liet licht stelde. Geld voor groote ca lean's heeft het bestuur niet, maar toch bood het een blijvende herinnering aan dwi in dag aan. Vele oud-patiënten zanden bloemen en schriftelijke gelukwcnschon. Zaterdag as. worden do ligbaden voor 1934 weer gesloten. Huishoudelijke aangelegenheden. Het eerste deel van den repetitie-avond van Orpheus was gisteren gewijd aan onder linge bespreking van de eonoertreis naar Venlo, die ook naar het oordeel der leden, zoo uitstekend geslaagd is en aan het afdoen van enkele huishoudelijke zaken. De heeren W. II. v. d. Toorn en W>. Sterk hebben bedankt resp. als voorzit ter en secretaris van het Kon. Ncd. Zan gersverbond. In veTband daarmee zal in December a.s. een buitengewone algomeene vergadering worden gehouden. Orpheus heeft gisteravond besloten geen candidate® voor de opengevallen plaatsen te stellen. Vrijdag 16 November liondt Orpheus een lodenvergadering. Het winterconcert is bepaald op Woens dag 28 November in de zaal van den R. K. Volksbond. Dit concert ral een bi zonder karakter dragen iri verband met het 5-jarig dsrigentschap van den hoer Ed. Fiipse. Zoo we reeds gemeld' hebben, zal ook zijn medewerking vcrlccnen het van Zanten-kwintet, bestaande uit Ank'e van Wickevoort Crommelin (sopraan), Joh. van der MeentWalter (alt), Evert Miedema (tenor) en Bas de Groot (bas). AGENDA. Schiedam. Passage. 2.15 u. 8 15 u. Buster leert het leven kcrimen. De Chineesche bruid'. City. 8 u. Vader Adam; De groote Sweep- St:ik" Rieden—3 St. Jacobs Gasthuis 2—5 ei- 7—half 11. Tentoonstelling gas-, water-, eleclrische- en radio- apparatem. 1 Nov. Loei Kamer Luth, kerk N. L. B. v. C. A. Spreker mr. J H. C. Kok over: Recht etu liefde. 1 Nov. Irene, 8.30 uur. Chr. Midden- slandsvereeniging. Vergadering. 1 November. Gebouw voor Chr. Soc. Bet- langen, 8 nur. Chr. Soc. Studie club. Samenkomst. 1 November. Geref. Jeugdhuis, 8 uur Ring Schiedam en omstreken van den Bond van Jeugdverenigingen op G.G. Jaarvergadering. 3 Nov. Gebouw Eendracht. Concours E.K.B.O - en Roede Kruisploegen. 3 Nov. Zaal R.K. Volksbond', 8 u Feest avond 20-jarig bestaan Vcreeim'ging Schied. Roode Kruis Transport- Colcmne m. m. v. Utile Dulci 3 Nov. Volksgebouw, 8 uur Tooneoh oor- stelling door Tot Steun :>n don Strijd. 3 November. Harmonie Onderling Kuns'ge- not. Toomeelavomd. 3 Nov. Dansinstituut Westhuis. Leerlin- genbal, Rotterdam. 1 Nov. Ons Kuis. 8 u. Dansavond. Jak vaansch Trio. 1 Nov. Ger. Kerk, Breeplcin. 8 u Concert P. van den Kerkhoff, orgel;Majat ReiHngh, zang an W. Rrcemor, viool. 1 Nov. Groola Schouwburg. 8 uur. Amstcrd Toomcelver. De Revisor. 1 Nov. TivoH-Schouwburg 8.15 u. Rolterd Studenten Gez. Till Lauscbuins. Capitol. 2.15 u. 8 15 u Ret danslm.s van Singapore. City. 2.15 u. 7 u 9.30 u. Het damdniis van Singapore. Corso. 1 u. 3 u. 5 u 7 u. 9 u. Verboden; huwelijk. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Koningin Christina. Lumiére, 2.15 u. 7 u 9.15 u. Amok. Luxor, 7.30 u. 9.30 u. Frasquita Olympia. 7 u. 9.15 u Malle geva'lcn

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2