BEDEKKING EËM €ADEA! I EXTRA VERKOOP VLOERBEDEKKING TWEiDE BLAD SCKIEDAMSCHE COURANT Café BLIEKENI GEDURENDE DE MAAND DECEMBER ONTVANGT ELKE KOPER VAN PROBATUM per Meter 49 FLORQLEUM per Meter 65 BALATUM per Meter 87 DONDERDAG, 6 DEC. 1934. No. 2ÖS16. Tweede Kamer. Sociale zaken. (Voortzetting van de vergadering \an gisteren). De Leer Schalier (comm.) betoogt, dat do 40-urige werkweek do werkloos heid niet noomenswa ird zal verniimleion. Do arbeidswet moet worden uitgebreid o.ra. voor kantoorpersoneel en 1 tndarbeklers. De lieer Duymaer van Twist far.) zegt, dat allerlei factoren een woiktijdiw geling m de binnenvaart onmogelijk ma ken. Spr. wenscht om raad voor de bin- n omvaart. De heer Kuiper (r.k.) wensoht veror denende- bevoegdheid te geven aan het bedrijfsleven. De arbeidstijd moet worden uitgebreid voor chauffeurs en hotel-café personeel. De heer Zandt (st geris tegenstander van verordenende bïvoeglheid dor bedrijfs- raden. Spr. is tegen de 40-urige werkwe.de. De heer Drop (sd.) vraagt toepassing der arbeidswet voor kantoorpersoneel. De voorbereiding ervan is zoo goed als ge reed. Spr. vraagt die medewerking van den minister voor vervanging van vrije halve dagen door een vacantiepcrio le. De lieer West er man (nat. herst.) es- tigt er de aandacht op dat allerlei aibeids conventies in verschillende landen ze,*r on volledig worden toegepast De heer J ook es (v.d.) zeido niat veel verwachtingen to hebben gel'iadi van de be- drrjfsraden, hij zag er een grondslag in voor samenwerking tusschm werkgevers en arbeiders. Bij dergelijk werk moet mem zooveel mogelijk alle goedwillenden mede laten doen. In de commissie van advies zal de neutrale a'gemeene Nod1 Vakcentrale vertegenwoordigd moeten zijn Spr. bestrijdt veider de lieeien Snee vliet, Zandt en Westerman, met betrek king tot liet nut van het intermt'Oiaal aibeidsbuiean en de internationale con ferenties. Ilrj was wel voor verlaging van bosten. Om 4 uur 10 werd de vergadering ver daagd tot hedenmiddag 1 uur Dun is de minister aan het woord Aankoop van veertien Douglas-machines. Bestelling in Amerika geplaatst. In Mei 1935 op de Indië-liju. Tot den aankoop van veertien Dongl'is- machincs door do K L..M. is thans defini tief besloten. D- bestelling, de grooiste ooit door de K.L.M. gedaan het maxi mum bedroeg tot nog toe zes stuks is geplaatst hij de Amorikaanscho fabriek, daar Fokker, die, gelijk bekend, de licentie voor Europa bezit, zijn installatie nog niet voldoende heeft kunnen inrichten om bun nen den gestelde® tijd eau dergelijke leve rantie te kunnen uitvoeren. Da werkmeester VdcnendaaJ, die ook tegenwoordig was bij den bouw van de eerste K L.M.-Douglas, de „Uivor", zal zich binnenkort weer naar Santa Monica, G'ali- oinie, begeven, waarschijnlijk vergezeld van een mecanicien der K L.M. Do machines zullen per boot naai' Europa worden gezonden. Naar wij reeds eerder borichtten, zul len de eerste toestellen op de Indie-Iijn worden ingezet in een tweemaal wekelijk- sclien dienst. Dit zal het geval zijn in Mei van het komende jaar. Do overigen komen, hoewel daaromtrent nog geen beslissing is genomen, op hot Europeesche net, waar schijnlijk de verbindingen Amstexdam- Londen en AmsterdamParijs ein op de binnen laindsche lijmein. De goudvoorraad van de Ned. Bank. Blijkens den weekstaat van de Nederland- sche Bank op 3 December 1934 gepubli ceerd, bedroeg de goudvoorr. f 843.699.016 tegen f855.603.103 op 26 November 1934 oi' f 11904 087 minder. De zilvervoorraad bedroeg op 3 Dec. 1934 117.362 348 'tegen flS.185 342* op 26 November 1934 of f822.994 minder. Op 3 December was dus de meiaalvoor raad tezamen f 861.061.364 en in omloop f913.372195 am bankbiljetten, tegen f S81.934 955 op 23 Nov. of f31.137.240 meer. F°iGiB„s"!iTn5 Nachthemden en Pyama's KRUIJER-RIS LSD.STR 94 Sport De conferentie te Batavia. Definitieve beslissing nog niet gevallen. De sland van zaken betreffende de No- derlandsck-Japansche handielsconferontie le Batavia kan, volgens een Aneta-bericht aan de T? Grt. als volgt worden weergegeven: Da Japansclie delegatie is nog niet ge heel gereed1 met het concept van haar deel van het gezamenlijk rapport, dat de lei ders der oiiderhandelingscommissie aan, de voorzitters van de delegaties zullen aan bieden. Dit is echter een kwestie van hoogstens enkele dagen waarna tegen het e.'nde dezer week verwacht kan worden, dat beide voorzitters bijeenkomen om de ver dere afwikkeling der onderhandelingen te bespreken. Van verdaging der conferentie is der halve no(g geen sprake, aangezien de te volgen procedure geheel afhankelijk is van de conclusie welke beide voorzitters zul len nemen. De scheepvaartlnvestie. Intusschen zijn de voorbereidingen voor de scheepvaartbesprekmgen te Ivobo zoo danig getroffen, dat deze bijeenkomst zoo spoedig mogelijk kan aanvangen De adviseur voor Aziatische aangelegen heden, de heer Ki. Mouw, tevens lid van de Ned-erlandsche delegatie inzake de con ferentie te Batavia, vertrekt heden met de „Baloeian" naar Nederland. Da heer Mouw zal niet als delegatielid worden ver vangen. De onbewaakte overwegen. Een proef met schijnwerpers op de treinen. De Ned: Spoorwegen zullen ter meer dere beveiliging bij onbewaakte overwegen, bij avond' een proef nemen met schijn werpers. Deze schijnwerpers, die voor aan den trein geplaatst worden, zijn ook bij mist op gxooten afstand' zichtbaar, -wat vooral bij onbewaakte overwegen van zeer groot belang is. Voorloopig zullen de proeven met de schijnwerpers met de Diesel-electrische trei nen plaats hebben. De V.A.R.A. Communisten onder liet per soneel worden ontslagen. Het hoofdbestuur van de V.A.R.Azoo meldt het Volk heeft aan de personeel leden een circulaire gestuurd, waarin de verklaring wordt gevraagd, dat de onder- tecbenaars van de aan die circulaire ge hechte strook geen lid' zijn van de O.P.Ïv. of een van haar mantel-organisaties. Er is bij verklaard', dat het hoofdbestuur het lidmaatschap van deze groepen onvereemig- baax acht met het bezetten van een functie in het bedrijf van de V.A.R.A Naar men verneemt, is het hoofdbestu ir van plan om thans zonder a an/.i ei des persoons in te grijpen en iedereen te ver wijderen, d.o als vijand van de V.A.R.A. toch in dienst van de V.A.R.A blijft. Voetbal. Uermes-D. V. S. I—D. EL O. I. Zondag 9 Dec. speelt Hermes-D. V. S 1 op haar terrein aan de Daminain oen vriend- scliappehjken wedslrijd tegen D. II. C I uit Delft Het elftal van Ilermes-D, V. S is als volgt samengesteld: A. Beun, doel. I. de Bruin en B. Pettinga, achter. P Smit, A. Bergkotte en P. Seheffers, midden. Z. Wentel .7. v. d Vaart, H. Breitner,, A. v. tl. Tuijii en L. Borrani, voor. Breitner heeft thans overschrijving en kan dus ook in de eompetibe-wedstrijJen uitkomen. In verband met do competitie-wedstrijd S. V. V.Hoek van Holland, begint deze wedstrijd om precies 12 uur, zoo lat zij, die zulks wenschen, beide wedstrijden bij kun nen wonen. De entree-prijzen zijn toor dezen wed strijd aanzienlijk ver'augd Fa. Wed. C. v. dl. MOST h fcnis- ee Vdrlfetissldgeri) Antolripr toeung. VLAARDINGERDIJK 1 - Telefoon 68861 Kerk en School Ned. Hcrv. Kerk. Beroepen te Bergschenhoekds J. O van Apeldoorn te Leiden; te Bolegraven: ds. ,T. D van Hof te Rotterdam-üelfsluiven. Bedankt voor Nieuwerkerk a d. I.lssel: ds. G. de Vries le Ileerle Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Haarlem-N.ds N Brands- ma te Bunschoten. Gemengd Nieuws Groote brand te Hollywood. Twee filmstudio's in lichter laaie, een brandweerman ge dood, zeven gewond. Gisternacht is brand uiigebroken in de filmwijk van Hollywood. Gevaarlijk snel heeft het vuur zich uitgebreid. Voorname lijk zijn getroffen de groote ateliers van de wereldproduoenten Warner Bros en Na tional Picture. Uit de gebouwen van de Warner Bros stegen de vlammen omhoog en zetten het heele complex in een fan tastischen gloed Gistervoormiddag was men liet vuur nog met meester. Bij het blussohingswerk is een brand weerman omgekomen en zeven zijn levens gevaarlijk gewond. De ateliers bieden een treurigen aanblik, daar alle décors, requi- sieten en filmstellages door hot vuur ver nietigd zijn. Men is er gisteren in geslaagd den brand meester te worden De schade door het vuur aangericht, wordt op verscheidene honderdduizenden dollar aangegeven. Film in brand gevlogen. Paniek onder toeschouwers, die in een schuur bijeen waren. Ongeveer 50 ernstig gewond. Gisteravond is tijdens een filmverloo- ning door een rond trekkende bioscoop de film in brand gevlogen, waardoor on der de toeschouwers, die bijeen waren in een gehuurde groote schuur in een voorstad van Peipignan (Zuid Frankrijk), een paniek uitbrak. De rondtrekkende bios coopondernemer had een groote schuur gehuurd, om daar zijn voorstelling te ge ven. Het projectie-apparaat was bij den uitgang van den schuur opgesteld, terwijl aan den tegenovergestelden wand het pro jectiescherm was aangebracht. Eemge hon- de-den personen woonden de voorstelling bij. Plotseling vloog een filtn m brand en het vuur tastte onmiddellijk de voorraad stroo aan, die in een deel van den schuur nog lag opgeslagen. Van de aanwezigen maakte zich een paniek meester on zij trachtten door den eenigen uitgang, die de schuur had, naar buiten-te komen, waar door zij echter letterlijk door het vuur moesten gaan om de d >ur te bereiken. On geveer 50 personen, grootendeols vrouwen en kinderen, liepen brandwonden op, waar van de meesten zeer ernstig. De gewonden zijn overgebracht naar het ziekenhuis te Perpignan. Wederom een taifoen op de Philippijnen. Dorp verwoest, drie dooden. Gisteren heeft wederom een taifoen ge woed' boven het Zuid-Oostelijke gedeelte van de Plnlippijnen. Het plaatsje Becuit is, met uitzondering van slechts drie huizen, verwoest. Tot dus verre zij'n drie menschenlevans te betreu ren. Wolkbreuken in Mexico. Stad door geweldige ovcr- strooining geteisterd. De stad Pichucalco in den staat Chiapas is door' verschrikkelijke wolkbreuken ge teisterd. Het grootste gedeelte van de siad is overstroomd, talrijke hui/ion werden ern stig beschadigd. De aan dan oogst toege brachte schade is geweldig groot Alle ver bindingen met het door het noodweer ge troffen gebied zijn verbroken. Formatie van de Niagara gewijzigd. Door hel omlaag starten van ccn zeer groot rotsblok. Nadat de Niagara-waterval reeds in de afgeloopen etmalen door. liet afbrok keten van reusachtig» rotsmassa's "oen geheel an dere formatie nad gekregen is dezer dagen een rotsblok ter lengte van 60 voet an ten- breedte van 100 voet met ontzaglijk rumoer naar beneden gestort. Utletaaid zijn de contouren vain den waterval daar door belangrijk gewijzigd De vermiste vlieger Ulm. Ondanks uitgebreide onder zoekingen nog geen spoor van hem gevonden. Vier en twintig marinevlicgluigen, drie legervliegtuigen, talrijke marinevaartuigen, particuliere schepen en Japansclie vis- schersbo-oten zetten het zoeken naar den vermisten vlieger Ulm voort. Tot dus verre heeft men nog geen enkel spoor gevonden. Nader meldt men ons uit Hoioloeloe: Gisteren hebben 20 oorlogsschepen, tweo Jcustwaclitvnartiugen en een groot aantal vliegtuigen getiacht den vermisten vliegnr Ulm op te sporen, dceh wederom waien de speurtochten vergrefsdh. De commandant van het vlootdistrict heeft gelast, dat dje speuitochten nog minstens twee volle dagen in denzeLffden omvang moeten wor den voortgezet. Ongeluk bij den bouw der nieuwe Waalbrug. Gistermiddag is de arbeider E. uit Groes- beek, van een der in aanbouw zijnde pij lers der nieuwe Waalbrug te Nijmegen in eeri bouwput gevallen Zijn linkerbeen werd daarbij verbrijzeld, terwijl hij tevens een zware hcr»ensehudd ng opliep Hij is overgebracht naar het St. Canisiuszieken- huis. Zijn toestand is levensgevaarlijk. EN WEL; Elke 1e Koper Een Haardzeil 2e Een Haardzeil 3e Twee Haardzeilen 4e Twee Haardzeilen ELKE 5* KOPER Het bedrag van de koop (Tot een maximum van 15 Meter) Deze RECLAME geldt alleen voor onze kwaliteiten: VLOERBEDEKKING en LINOLEUM boven 75 ct. per Meier wordt door ons GRATIS GELEGD. Goede vangst van de Loosdrechlschc politie. Na een langdurig onderzoek is do ge meentepolitie te Loosdreoht in samenwer king met de rijkspolitie, er iu geslaagd een drietal beruohte inbrekers, die den laat- slen tijd Loosdreoht en omgeving onveilig maakten, in te rekenen De po-ULie hoeft een inval gedaan in een schuur, gelegen aan de Kromme Rade te Korbenlioef, en daar aangehouden de 2i-jange .1. v. L. uil Loosdreoht, de 36-jange G. v. L. uit Koitenhoef, en de 30jauge L. d. R. uit 's Gravenland. Bij een onderzoek m den schuur bleek, dat daar zeer veel voor- weip n van waarde, afkomstig van dief stallen in de omliggende gemeenten, wa ren opgeslagen. De drie geanesteerden zijn naar het gemeentehuis te Loosdreoht over gebracht, waax zij zijn ingesloten. Auto met soldaten in ravijn gestort. Bij Stuhhveissenburg (llongairjc), is een militaire vrachtauto, waarmede 20 solda ten werden vervoerd, in een ravijn ge stort, Alle inztitenden werden gewond. Arbeiders in tunnel door trein verrast. Op het baanvak Florence—Chiusi (Ita lië), zijn gisteren twaalf arbeiders, die m een tunnel werkzaam waren, verrast door twee uit tegenovergestelde richting komende personentreinen verrast Zeven personen konden zioh redden, d'och de an dere vijf werden verpletterd Granaat ontploft. In een bosch bij Eoer (Hongarije), is een granaat ontploft Een boscharbeider is gedood, drie zijn gewond is men bezig, om op de een of andere wijze, hier of daar eenig leed te doen verzachten. 'Ook het Leger des Hcils stelt zich, even als alle vorige jaren, ook nu weer ten doel om met Kerstfeest een zonnestraal te doen schijnen ra. uvenig sober huisgezin, door middel van voedsel of kleeding. Voor dit doel moet hard gewerkt worden en door tal van mannen en vrouwen zal dit belangeloos worden gedaan. Straatmuziek, wagencollocte, de tradi- tioneele poloellecle zal gehouden worden, regen en wind getrotseerd want: Hulp is noodig in menig gezin. Geef ons uw milden steun in een bij drage, hetzij groot, of klein, uw klee- ding en speelgoed voor de arme jeugd, Lange Haven 27. Zegenende zal Ik u zegenen. U Redactie, vriendelijk dankzeggend voor do plaatsruimte. Namens de afdeeling, M. MONSTER, secretaresse. MGEZQMDZM Kcrstuitdceliug Leger des Hcils. Geachte redactie. Verzoeke vriendelijk deze regelen m uw blad op te nemen. Wat wordt er ontzettend veel gevraagd in dezen henarden trjd, van alle kanten St. Nicolaas cn „patat". Schiedam, 5 Dec. 1934, Geachte Redactie. Vanmiddag kwam ik langs den Singel. Daar zag ik voor de patat a fritezaak van SchilperoordDorsman St. Nicolaas cn zijn knecht te paard. Zij deelden aan kinderen gratis patat uit. Ik vond het zoo aardig van deze firma, dat zij in dezen crisistijd den kinderen een venassing be reidde, dat het we! een dank waard is. 'Ook in andere gedeelten der stad, waar een filiaal is, werd pat,*' uitgedeeld; onge veer duizend kinderen hebben daarvan geprofiteerd. In de hoop, dat u dit zult vermelden, wanneer er plaats is in uw blad, ver blijf ik, Hoogachtend, Mej. GRuNE, v. Leouwenhoekstr. 61. 1 De dochtertjes van den piloot Tarmcnticr kregen van Nicolaas een origineel cadeau. DER Manufacturen-Magazijn BROERSVELD (hk. Heerenpatl) Te!. 68342 Zalen voor vergaderingen en partijen disponibel VLOER

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 6