INDISCHE KRONIEK. i. Th. IEUHS8RIEK- Branderasteei S Meeuwen als lenteboden. TWEEDE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT ST00MWASSCBERI1 EDELWEISS" VERZILVERD. GLAS Mijmeringen. Radioprogramma's De mislukte scheepvaartconferentie te Kobe. Het doel van Ishihara. 1 Balavia-Contrum, 12 Maart 1935. Do scheep vaartconfcronlio to Kc-be Is' ■piislukt, voordat zij nog aangevangen was. (De oiscti van de Japanners om Japanse» als voertaal te gein ui ken, zou, op zijn i zachtst uitgedrukt, de kwalificatie dwaas verdienen, lag mei, achter dezen otsch het verlangen de conferentie niet te doen door- gaan. Da hoer Ishihara, eigenaar van de gelijknamige stoomvaartlijn en groot-bezit ter van ijzermijnen in de Straits, heeft zijn wil weten door te drijven, tegen de po gingen van de regeering in. De komische Kant van liet voorval is, dat Ishihara een van de weinige Japanners is, die volkomen zuiver Engelsch spreken,, zoodat het voor hem althans naar builen om de prin- dpieele zijde van het vraagstuk ging: als Japanners onderhandelen, moet Ja- pansoh worden gesproken. Nu zijn in den loop der jaren, heel wat onderhandelin gen met Japan gevoerd en steeds is die gebruikelijke taal Engelsch geweest. Daar bij' is Engelsch de internationale scheep vaarttaai, zoodat de Nederlandsche afge vaardigden meer dan' stom verbaasd waren plotseling te moeten hooren, dat zij', via een tolk natuurlijk, in het Japansch zouden moeten onderhandelen. Van welke natio naliteit die tolk zou moeten zijn, is niet eens ter sprake gekomen. IJel plotseling heengaan van de Neder landers, toen. hun bleek, dat tic heer Ishihara niet wenschte toe te geven, hoeft mogelijk een misrekening voor de Japan ners gebracht, want het is hun gewoonte bij een conferentie steeds ie beginnen met het stollen van allo mogelijke ei3dien, om ten slotte toe te geven, als de tegenpartij onvermurwbaar blijkt. D't laatste werd hun pas te laat duidelijk en wel door het niet ,van te voren aangekondigde vertrek van de Nederlanders. Ishihara heeft reeds meermalen roet in conferentieel eten gegooid. Toon de eerste Vrachtenconventie met Japan lol stand was gekomen, waarbij Ishihara zich niet had aangesloien, ging zijn maatschappij plotse ling ver beneden de pas vastgestelde ta rieven goederen van Japan naar Indië ver voeren. Hij kon dit doen, omdat zijn sche pen, die naar de Straits moesten om ijzer erts uit zijn eigen mijnen le halen, gewoon lijk de heenreis in ballast voeren en alles wat aan vracht voor onderweg meegeno men kon worden, dus als winst gold. Dit heeft, na een taricvenoorlog van enkele maanden, geleid tot een nieuwe vrachten- conventie, waarhij Ishihara zich wel aan sloot en die de tarieven nog een weinig lager maakte. Het doel van dezen Japanschen reeder is het' doodmaken van de JavaChina 'Japanlijn,' de eenige Nederlandsche verbin ding tusschen Indië en het eilandenrijk. Lukt dit, dan is Indië voor de artikelen, welke het uit Japan noodig heeft, aange wezen op Japansdie lijnen, en dit land heeft het dan in de hand Indië oen tijd lang een bepaald artikel te onthouden door een z.g. gebrek aan schecpsruimto, wat dan plotseling verdwijnt, als de Indische regeering maar naar do pijpen van Japan heelt gedanst. Mocht hetmislukken van de conferentie leiden tot een taricvenoor log, dan zal overheidssteun aan de Japan- lijn niet kunnen uitblijven, wil deze ver binding in stand blijven, wat een gebie dende noodzakelijkheid' is voor het be houd van de economische zelfstandigheid van Indnë. Het drij'ven van Ishihara heeft tevens tot gevolg, dat van een nadere bespreking van de handelsaangelegenheden niets zal ko- ïnen, daar Indië de regeling van scheep vaart- en handelsaangelegenheden had sa mengekoppeld en van twee volkomen onaf hankelijke regelingen niets wilde weten. Het zal dan ook wel geen toeval zijn dat in de laatste dagen enkele nieuwe eontingen- tooringen zijn doorgevoerd, welke lijntocht tegen Japan zijn gericht. Een Nederlander moet zoo langzaam aan voor een Japanner wel een heel vreemd wezen worden. Vertegenwoordigers van een kleine mogendheid, betrekkelijk dicht bij het machtige Japan gelegen, en die van -zich af durven te bijten, alsof zij militair gelijkwaardig waren. Het is begonnen met do komst van de Japanschc handelsdelegatie to Batavia Nog aan boord gaf de leider dr. Nagaoka een so-oit proclamatie uit, waarin eigenlijk niets anders stond, dan een lofrede op Japan, dat wel naar Batavia had willen komen, doch dan ook daar even zou voorschrijven, hoe dc handelsbetrekkingen voortaan ge regeld zouden moeten worden. De voor zitter van de Nederlandsche delegatie dr. Meyer Ranneft, die nu net de laatste man is om zich te laten over... praten, gaf daarop een tegen-proclamatie, djo don japanners volkomen vreemd viel, doch 'waarvan zij tijdens de besprekingen don zin begonnen te begrijpen'. Indië beschouw de zich op de conferentie ats volkomen gelijkwaardig aan Japan. Nu soit, ats het niet anders kon, men was in het laind van -den gastheer en dat zegt voor een Oosterling veel. De scheepvaarlconterenlio zou echter iu Japan worden gehouden. Dat gaf tappen uit een ander vaatje, maar als mon hier mede begint, zeggen de Nederlanders „ik -groet je" en gaan heen. Vreemd moet dat in het land van do Rijzende Zon hebben aangedaan öa mis schien dringt het nog wel door, dat het stellen van den oisch om Japansch te spreken, eigenlijk een onbeleefdheid was, ■waarvan do Japanners zelf de consequen ties nooit zullen aanvaarden, want dain ?ou men bijv. alle con noes omen. ten vain goederen, die met Japanschd schepen ver voerd worden, niet meer in liet Engelsch maar in het Japansch moeten stellen, wal als eenig gevolg zou hebben, dat vreem- delingen van andere lijnen gebruik gingen maken, .omdat zij alle controle op do be wijzen van ontvangst zouden missen. Hot zou voor liet Orisisinvoerbureau vol slagen onmogelijk zijn hij het uitvoeren van de contingcnteerLngein het werk ook maar eenigszins behoorlijk en op tijd te verrichten, indien liet overstroomd werd met connossementen, welke alleen in het Japansch waren gestold. De onkolo con nossementen in hot Cliincescb, die im porteurs van afgelegen eilanden wiel eens zenden als bewijs, dat zij bepaalde goede ren werkelijk hebben ontvangen, gevein al hoofdbrekens genoeg. Terugzenden on een vertaling viagen, zou in veel gevallen moer dan zes weken vorderen, zoodat gewoon lijk getracht wordt een Chinees te vindon, die zijn eigen taal lezen kan en vorstand heeft van het betrokken artikel Hij krijgt dan het vriendelijk verzoek hot betrok ken. stuk even op de voornaamste punten te verlalen. Lentctcekens aan den havenkant. De metamorphose dec kapmeeuwen. Een folie, buiige Maarlwind over de haven en de zee. Bewogen wateren, met wit beschuimde golfkoppen. Fleurig, kleu rig vertier van visscherscltepen en Engel- sche booten. De altijd weer boeiende en schilderachtige entourage, steeds wisse lend, nooit eender van don liaviankant. Vandaag let ik speciaal op do meeuwen. Illet zijn op dozen piltigen Maartschcn. morgen moest zilvermeeuwen, die bcgeerig naar buit van weggeworpen haring, dio be neden de maat is, om do visscheisscliuit zwieren en zwenken in stage onrust, 'in liarmonieuse elegante vliegbeweging. Por sche dieren, moest jonge vogels van hel eerste, tweede of derde jaar. Hoe ik dat weet? Omdat ze moest niet het blanke wit en zuivere grijsblauw viertaonen van de oudere vogels, maar het bruin en grauw gevlekte kleed van do jonge dieren, dat pas in het vierde jaar in hot grijs-vitte der volwassen exemplaren verandert blaar eigenlijk is het me vandaag, op een der ©ersha lentedagen, niet pn\ dez© zilvermeeuwen te doen, hoezeer ik ook hun gedaanten, die een mange] ing vain forsch- lieid en gratie zijn, bewonder. Mijn aan dacht is meer op do kapmeeuwen gericht, op Larus ridibundus, do Jachmeeuw naar den Latijnschen naam, de zwarlkopmeeuw of kokmeeuw zooals hij ook wel wordt genoemd. Want toen ik zooeven van huis ging was het ïnoeziengékwinkei en het uitbottend hoestergroMi me welkom als lentetoeken en de bloeiende cxocussen m bmmnau's tuin en der primula's bij ons zelf en al het botten en bloeien en roepen langs don buitenweg in struiken en bloomen. Maar hier aan de haven, waar de zoo deint en schuimt onder den bewogen wolkenhemel, hier zou ik de meeuwen ais lenteboden willen begroeten. Do meeste kapmeeuwen zijn zoker al naar de broedplaatsen vertrokken nu April nadert. In 't lage hooiland1, op de eilanden, aan de plassen zullen zo koloinicsgewijze hun nesten weer gaan bouwen. Maar er zijn er toch nog wel enkele achtergebleven en ook al hebben zie de voorjaarsreis naar 't broedgebied' nog niet aanvaard en de stad en den zeekant nog niet veriatan, dat het lente wordt toonen ook zij. Want hun witte kop, waarmee ae zich heel don win ter vertoonden, minder dicht bij dc" huizen ditmaal dan in strengere seizoenen, is ver dwenen of hoe langer hoe meer, bij het voortgaan der voorjaarsweken, aan het verdwijnen. Langzamerhand' heeft zich het proces van alle jaren weer voltrokken, in Januari is het begonnen, in Maart gaal hol eindigen in het kleine zwarte plekje aan den verder volmaakt zwarten kop, de groo- tere grijze vlek achter het oog, ze hebben zich uitgebreid al moer, liet wit is ver dwenen, de donkere zwartbruine kap waar aan de meeuw zijn naam ontleent em die kop en nek iu lento cm zonncr omkleedt is stilaan voltooid. En daarmee is zich ook die wondere drang van ieder voorjaar weer gaan roeien, de bruine kop in brnüofts- locii, de meeuwen gaan hun winterverblij ven veilaten en zoeken de plaatsen vain hun broedgebied weer op. Rustig is het daar niet, integendeel het 'is er vol loven, actie, afweer tegen.vijanden, goroep on geschreeuw. Maar interessant is het er wel in en rondom zoo'n meeuwonkolon'.e, zooais heel de vogel in zomer- of winler- kleod, in voorjaarsverblijf of wintierdomei nen een der belangwekkendste ver te ge a- wooirdigeirs is van het veelzijdige vogelheir. Ulier aan den havenkant past hij wel in heel bizondere mate: te midden van het kleurig bont tafereel van huizen, schepen, wolken, wateren, in het spel van wind en golven als de lenige, ©Iogaitte doorldieuer der luchten, als dé „duif van de zee", zoo- als Vosmaer hom noemde, A. L'. B. ZATERDAG, 30 Maart 1935. No. 20910. Werkzaamheden in den volkstuin. Voorjaar in den bloementuin. G, A. OE WINTER Westmolenstraat 16-18 - Telef. 88519 Dagelijksche Motorbootdiensten op AMSTERDAM GEBR. BULOO N V van KATWIJK'S GLASHANDEL Radio - Eül@ctr*icÊf@it C. v. d MOST Czn. Rottcru, dijk 180 - Telefoon 08270 Repareeren en nieuw wikkelen van Stofzuigers De oude dag. In den tijd, dat in Nederland voor de ouderdomsrente en voor de Staatspension- neering werd gestreden, verschoon oen aar dig tooneelstukje: „In eigen huisje". Daar in word gelijk de titel reeds zeido de nadruk gelegd op, het feit, hoe geluk kig het is voor oudé monschen, wanneer ze hun levensavond onbezorgd in eigen buisje kunnen doorbrengen, instede van vaak gescheiden naar. een inrichting te hoeven gaan. Wanneer wé dit laatste neer schrijven, bedoelen we allerminst een blaam te werpen op die gestichten of op de liefdadigheid van zoovelen, die stichtingen voor ouden van dagen mogelijk gemaakt hebben, of mogelijk maken, te verkleinen. We bezochten onlangs'het Kon. Mil. In validenhuis te Leiden, dat misschien op geheven zal worden. We zagen daar een veertigtal oudere mannen, (Tie Iran leven vcor een zeer groot deel hebben door gebracht in "s lands dienst. Wat waren ze blijde met hun verzorgden ouden dag. En hoe vreesden ze, dat het dak boven hun hoofd afgebroken zou worden. Een tweetal voorbeelden om le doen zien, dat de oude dagi voor allen niet even goed, niet even verzorgd is. En toch voelt ieder,v dat, wanneer, de late tevens avond het -einde van den, levensstrijd geeft, de strijders rust en vrede en licht mogen hebben. De volksmond' noemt dat: een ver zorgden ouden dag. D'aarvooT wordt boel veel gedaan: de wet legt den kindoren don onderhoudsplicht voor de ouders op; er wordt voor ge spaard; er worden verzekeringen gesloten; de Staat geeft ouderdomsrente; een betrek king met pensioen staat hoogcr aange schreven clan één met honger salaris, maar zonder pensioen. We bobben medelijden met den eerlijken harden werker, die in dezen verwrongen tijd zijn ai'bcidsmogelijkheid verloor en le ven moet met de zijnen va i wat de steun of familie en vrienden geven, opdat ze niet geheel ten onder zouden gaan. Maar dieper is toch dat medelijden met de ouden van. dagen, die in welken stand ol rang ook niet genoeg hebben om le leven, maar te voel om to sterven. In den Bijhei vinden we het verhaal van den ouden Aiozes, die aan het einde van zijn leven boven op den berg Nebo het beloofde land mag zien, het land, waarin hij niet zal komen. Wie oud van dagen werd, stanl ook op een berg Hij ziet vooruit en dan ziet hij in het land van zijn levensidealen. Wat hij zich heeft gedroomd het idiecle leven liet gaat alles aan zijn oog voor bij: hij zal er niet ingaan. Maar op die hoogte ziet hij ook achteruit. Hij overziet, wat het leven hem bracht en wat hij van het leven gemaakt heeft. Zal het voor de meestcn niet een teleurstellend gezicht wezen? Maar zou dit niet de oorzaak wezen, dat we overvragen? Dat we te veel eischen, omdat we te weinig rekening houden met do werkelijkheid van het teven? En (och wie het alles goed over weegt en oo-k weet rekening 1e houden met eigen fouten, en tekortkomingen, die zal dankbaar wezen. En het zal hem gaan als met de waardecring van de jeugd. Het duister wordt geringer en het licht wordt moer. Zooals we ons uit onze jeugd gaarne het prettige herinneren, maar vergeten wat daarin niet zoo heel aangenaam was. Wie is oud en wie is jong? We heb ben eens gelezen, dat die roenseh oud is, ongeacht zijn jaren, die alleen maar een verleden heeft, en dat hij jong is, die hoe oud hij ook wordt steeds een ideaal heeft gehouden om voor te te',en en aan te donken. En dat lijkt ons de beste oude dag toe, dat men vrede heeft gevonden met het leven en in vrede heen kan gaan. Maar ook, dat men eeti ideaal heeft over gehouden, dat een licht blijft, ook al wordt de dag korter. Want in dat ideaal ligt een bron van levenskracht; van die innerlijke kracht, die de jeugd bezit, die men noodig heeft midden in den strijd' des levens, maar die men ook in den ouderdom niet kan missen. J. Nagel. Het Chineesche klokje of Forsythia bloeit weer met honderden geio klokjes, en nar cissen, hyacinthen, Scilla sibirica en Chio- nodoxa doen dapper mee om onzen tuin tot een lusthof te maken. Het leere grow, aan. do twijgen va'n vroeguitbottende heesters, geeft aan den tuin een bizondero bekoring. Alles wat nog aan den winter herinnert, ruimen we zooveel mogelijk op. Denk echter aan mogelijke koude machten en geef de voor vorst gevoelige planten, vooral nog eenige beschutting. We halen onze dahliaknollen nu uit hun wintorhewaarplaats ou ontdoen ze van rot tende deelen en te vroege scheuten. Het is nog te vroeg om ze huiten uit te plan ten, want vooral dahlia's zijn gevoelig voor nachtvorst. We kun'nen ze echter heel goed onder glas, in een hak, opkui- icn en 'aan den groei brengen om ze dan in do tweede helft van April mot krachtige spruiten uit te planten. Vooral op gronden, waar we veel last ondervin den van slakken, die de kleine jonge spruit- jes afvreten, is deze voor-behandeling aan te raden. Knollen, die te groot zijn, kunnen we vooraf scheuren. Hierbij zorgen we, dat elk deel in het bezit is van een gedeeltei van den wortelhals, waarop een of meer oogen. Voor dit werkje kunnen we het best gebruik maken van een stevig mes. Ook al hebben we knollen genoeg, toch is het beter om te groote knollen te scheu ren daar deze laatste te veel scheuten ontwikkelen, waardoor de bloemen belang rijk kleiner blijven. Om een bepaalde variëteit to verme nigvuldigen, kunnen we dahtiafs oolk zeer goed stekken. Do jonge scheutjes worden dan, wanneer ze tot 8 c.M lang zijn, vlak boven den knol afgesneden en onder glas gestekt in bladaardo, vermengd met veel scherp zand. Ze zullen dan spoedig wor tels vormen en direct het eerste jaar vol op -bloeien. Ook do knolbegonia's worden nu aan den groei gebracht. We leggen de knolten in met scherp zand vermengde bladgrond of turfmolm, in oen warmen b.ik, dien we zorgvuldig schermen, sproeien en dekken naar behoefte. In een dergelijken lak leggen we ook de knollen va'n Canna's Ook deze kunnen we; indien ze te groot zijn, scheuren. Wan neer de bladeren zich beginnen te ontwik kelen plaatsen wc ze in groote potten. Voor het oppotten gebruiken we een zwaar grondmcngsel, b.v. graszodengrond, omde koemest en oen weinig scherp zand. La ter worden ze op eon zonnige plek in den tuin geplaatst. Ilebben wo nog wat lo planten of te verplanten, dain hanslen we ons. Vooral voor de bladverliezende heesters en hoo rnen wordt het nu al wat laat. Voor liet planten van groenblijvende houtgewassen, waaronder de coniferen een belangrijke plaats innemen, is het nu een zoor ge schikte tijd. We wachten er echtor ook niet te lang moo. A. G. Broitwich, 1500 M. 12.50 u. Pianorecital. 1.20 u. Orkest en sopraan! 2.20 u. Gramofoon. 3.05 u.* B3C- Midland-orkest en sopraan. 4.05 u. Het Bridgewaler kwintet. 5.50 u. Strijkkwar tet 7.35 u. Concert, alt en piano-duo. 9.20 u. BBC-Theaterorkest. 10.20 u. Kwin tet. Radio Paris, 1048 M. 7.20, 8.20 en 11.20 u. Gramofoon. 11.35, u. Orgelconcert. 1.5 u. Gramofoon, 12.35 u. Orkestconcert. 2.35 u. Mandoline- orkest. 6.50 u. Pianorecital en declama tie. 8,20 u. Zang. 10.50 u. Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 110,2012.20 u. Omroeporkest. 1.20 U. Harmonicamuziek. 1.452.15 u. Gramo foon. 2.45—4.20 u. 'Omroeporkest, koor en solisten. 7.20 u. 'Orkestconoert. 10.20 11.50 u. Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.55 u. Havenooncert. 9.20 u. Piano-re cital. 10.50 u. Bach-cantate. 11.20 u. 'Or kestconcert. 12.25 u. Concert uit Miin- chen, 3.20 u, Werag-kamerorkest en so listen. 5.30 u. Zang. 7.20 u. Zie Deutsch- landsender. 9.40 u, „lm Variété", vroo- lijke reportage. 10.5012.20 u. Concert Rome, 421 M. 8.05 u. „Wiener Frauen", operette van Franz Leliar. Brussel, 322 en 484 31. 322 M, (Fransch): 10.20 u. Gramofoon, 11.20 u. Orkeslconcert. 12.20 u. Omroep orkest. 1.30 u. Orgelspel en gramofoon. 2.30 u. Reportage Holland'België. 5.20 w. Salon-orkest, G 20 u. Sonate concert. 7.33 u. Gramofoon, 8.20 u. „Die Fleder- maus". 11.50—12.20 u. Dansmuziek. 484 31. (Fransch): 10.20 u. Svmphonie- concert 1150 n. 'Omroeporkest. 12 20 u. 'Orkestconcert en gramofoon. 2.30 u. Zie 322 M. 5.20 u. Dansmuziek. G.20 u. Zang. 6 35 u. Salon orkest. 7 35 n. Gra mofoon. 8.20 u. 'Omroeporkest. 10 30— 12,20 u. Orkest. Deiitselilandsender, 1571 31. 7.20 u. „1000 muntere Noten", vroclijl- gevar. programma. 10.201150 n Hans Bund en zijn dansorkest. 1 April 1935. ZONDAG, 31 Maart 1935. Hilversum, 1875 31. 8.55—10 li. VARA. 10.30 u. VPR'0. 12 li. AVR'0. 5 u. VARA. 8-12 u. AVRO. 8.55 u. Gramofoon. 9 u. Voetbalnieuws. 9.05 u. Tuinbouwpraatje. 9.30 u, 'Orgel spel. 9.4510 u, A. Pleijsior: Van staat en maatschappij. 10 30 u. Kerkdienst Nieuwe Waalsche Kerk te Amsterdam. Ds. B. J. Aris. 12 u. Klokkenspel én uurslag (uit Weesp). 12.01 u. Filmpraatje L J Jordaan. 12 30 u. Gramofoon. 1 u T. 31. II. v. Waveren: Do Intern. Bloemententoonstelling „Flora" 1e Heem stede 1935 1.15 u. Gramofoon. 1.45 u. Boekbespreking dr. P. II. Ritter Jr. 2.15 u. Verslag voetbalwedstrijd HollandBel gië 4.15 u. Gramofoon. 4.45 u. Vaz Dias. 5 u. A.J.C.-uitzending. 6.15 u. Voetbalpraatje. G 30 u. „De Krekeltjes". G.55 u. Sportnieuws. 7 u, Bridgepraatje. 7.20 u. Gramofoon. 8 u. Vaz D'.as. 8.15 u. AVRO-kamerorkest. II. Cals, sopraan; A. Woud, alt; A. Ehlers, cembalo. 9 u. Radiojournaal 9.15 u. Revue „4Ovoor de AVRO", solisten en Kovacs Lajos' orkest. 10.30 u. Een Jack Ilylton Remem brance. 11 u. Vaz Dias. 11.1012 u. Concert omroeporkest. Hnizcn, 301 31. 830 u. KRO. 9.30 u. NCRV. 12.15 ii. KRO. 5 u. NCRV. 7 45—11 u. KRO, 8.30 u. Hoogmis. 9.30 u, Gramofoon. 9.50 u. Kerkdienst Gcref. Kerk (Keizers gracht), Amsterdam. Ds. C. Lindeboom. 12.15 u. 'Drkestconcert en lozing. 210 u. Causerie. 2.30 u. 'Orkestconcert. 3 u. Kwartelconcert en gramofoon. 4.30 u. Ziekenhalfuur. 5 u. Kerkdicnts uit de Ned. Herv. Kerk (Julianakerkl, te Veenendaal. Ds. N. v. d. Snoek. 7.15 u. Gramofoon. 7.45 u. Sportnieuws. Cause rie. 8.15 u. Vaz Dias. 8.20 u. Koor- concert. 8.35 u. Gramofoon. SAO u. 'Or kestconcert en gramofoen. 9.25 u. Koor- concert en gramofoon. 10 u. 'Orkestcon cert. 10.30 u, Vaz-Dias en gramofoon. 10.40—11 u. Epiloog. 3IAANDAG, Hilversum, 301 31. Algemeen programma, verzorgd door de VARV. 8 u. Orvilropia en gramofoen. 9 u. Gra mofoon. 10 u. 31orgenwijdi'ng VPRO. 10.15 u. Declamatie 10 30 u De Zonne kloppers. 11 u. Vervolg declamatie. 11.20 u. De Flierefluiters. 12 u. Gramofoon. 12 30 li. Schalmei. 12 45 u Dubbel-X- ensemble. 1.302 u. Strijkorkest 2 10 u. Gramofoon. 3 u. Voor de vrouw 3,30 u. St. Louis Boys. 4.30 u Voor de kinde ren. 5 u. De Notenkrakers. 5.40 u Viola'- concert. G n. Do Notenkrakers. G.20 u. Cello en piano, G30 u. Muzik. causerie. 7.10 ii. E. Boekman: De jongste volks telling. 7.30 u. Zang. 8 u S0S-bcrich(en. 8.03 u. Vaz Dias, 8.10 u E. Waiis en orkest. 9 u. Viool eu piano. 9.10 u. Tenor en orgel.' 9.30 ui Residentie-orkest, 10.15 ii. Repaid ago van raketvliegtuig- proef. 10.30 u. Vervolg or'restccxncert, 11 u. Fragm. Faust, van Goethe. VARA- tooncel. 11.3012 ti. XX-enscmble. Huizen, 1875 M. NCRV-uitzending. I S u. Schriftlezing. S.159.30 u. Gra mofoon. 10.30 u. Morgendienst 11 u. Chr. lectuur. 11.3012 en 12.15 u Grai. mofoon. 12.30 u. Orgel. 2 u Voor de scholen. 2.35 u. Causerie 3 153.45 u. Kniples. 4u, Bijbellezing. 5 u Gramofoon. 5.30 ii. Zang. 6,307 u. Vragenhalf- uur. 7 u. Politieberichten. Ned'. Chr. Pers bureau. 7.15 u. Gramofoon. 7 30 u. Vra- gonliailfuur. 8 u. Vaz Dias. 805 u NCRV- Kloinorkest. 8.45 u. Lijdensmeditatie. 9.15 u. Vervolg concert. 10 u. Vaz Dias. 10.05 u. Vervolg concert. 10.3012 u< Gramo-foon. Broitwich, 1500 31. 11.20 u. Gramofoon. 12.05 u Orgel, 12.50 u. Gramofoon. 1.35 u Orkest. 2.35 u. Gramofoon. 3,05 u. Orkest 4.05 ut. Cello- ca piano. 4.40 u. Orkest. 5 35 u. 3Iandoline-orkest. 7.25 u. Bach-koraien. 8.20 u. Tho Fol-de-Rols. 9 40 u Pinnor recital. 10.25 u. Kamermuziek. 1135--" 12.20 u. Sydney Ivy to Band. Radio Paris, 1648 31. 7.20 on 8.20 u. Gramofoon. 12 35 u. Of kest. 8.20 u. La belle tie Hngucneau, operette van Fouret. 10.50 tl. Dansmu ziek. Kalundborg, 1201 31. 11.20—1.20 n. Strijkorkest. 2 50—4 50 u. Orkest. 7.50 u. Orkest. 8 35 u. Gramo foon. 9.35 u. Pianorecital. 10 2011.50 u. Dansmuziek. i Kciilcn, 456 31. 5.20 u. Gramofoon. G.35 u Oxkest. 11.20 u. Gramofoon. 12.35 u. Schra;mmel-em somble. 1.35 u. Viool en guitaar. 302 u. Gevar. concert. 4 20 u. NS-Frankenorkesi. 6.20 ii. Gramofoon. 8 u, April! April!, gevar. programma. 9.40 n. Gramofoon. 10.20-11.20 u. Orkest. Rome, 421 31. 8.05 u. Gramofoon. 9.20 u Dansmuziek. Brussel, 322 cn 484 M. 322 M. (Vlaamsch)12.20 u. Gramofoon. 12.50 u. Orkest. 1.502 20 en 5.20 u. Gramofoon. 6.50 u. Orkest. 7 35 u. Gra'- mofoon. 8.20 u. Orkest. 10 30—11.20 n. Gramofoon. 484 31. (Fransch)12.20 u. Orkest. 1.30. 2.20 Dito. 5 20 u. Dansmuziek. 6.20 u. Gramofoon. 6,50 u. Viool. 7.20 u. Gra mofoon. 8.20 u. Blaoskwintet. 905 it, Gramofoon. 9.15 u. Hoorspel. 10 u. Zang» 10.30—11,20 ii. Dansmuziek. Dcutschlandscndcr, 1571 31. 7.30 u. Orkest. 10.20 u. Bachrecital^ piano. 1111,50 u. Dansmuziek. 'f rt*li*N?M—.tf-ïjAfO v« DÉR l. Telefoon 68646

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 5