mmm-rn behang NOODJGt BEHANGSELBEÜRS Advertentiën KLEINE ADVERTENTIEN De ramp van de „Leeuwerik". Het gesprek van den dag. Geen Duitsche berichten over het ongeval. De populariteit van de vliegerij mag niet in gevaar gebracht. Fotografeeren verboden. Kerk en School Gemengd Nieuws Sport Voetbal. I STENO en TYPEN 15 Apr. m NED. HAND.CORR. 12 Apr. gEN6ELSCH)bc„iun I Apr. BdUITSCH 'en 17 Apr. M FRANSCH scvoriL 12 Apr. J BOEKHOUDEN... 16 Apr. 8SINGEL 72 - Telef. 68847 PAKHUIS TE HUUR, ROTTERDAM-SCHiEDAM Lange Haven 141, Schiedam HANDELS DRUKWERK En zo is dan weer het mo ment aangebroken, dat ook U, Mevrouw, zult moeten kiezen! Ja, schrikt U maar niet, wij bedoelen dat U weer keus gaat maken voor voorjaar en zomer 1935. Bij ons is kiezen een, genot. Een heerlijke, overvloedige collectie Swaggers, Mantels, Complets, Blouses, om van de leuke hoedjes maar te zwijgen! Én prijzen, Mevrouw, U zult het niet geloven als U ziet, wat voor moois U bij óns krijgt voor luttele. Guldens. ROTTERDAMSCHEDIJK'206, TEL. 685 91 De zaak met de laagste prijzen H.H. HUISEIGENAARS EN BEHANGERS SPECI ALE CO ND.3TEES, gg Succesvolle opl. $3 voor alle Prakt. ^j|kj jflj diploma's ga jg|j Prosp. on inlicht. |S GRAT1S. soioou II SCHIEDAM 70 ;M2. (gelegenheid voor stalling van ecu paard), T 3.per week. Tc'bevragen: Sclnvagcrmaun, Broers- vest 132. Telef. 684-57. 5740 0 Yftflkeb met telefoon-* door doQcKtele tlè4 Fabriek: Ooievaarsteeg ;no. 48 Tel. 88947, na 8 imr "68283 De eenige uitdeelingslijst in bet faillissement van D. VAN LEEUWEN, autobus-ondernemer, Schiedam, is door mij nedergelegd ter Griffie van de Rechtbank te Rotterdam en het Kan tongerecht te Schiedam. Mr. F. BORDEWIJ K, Curator. Schiedam, Tuinlaan 118. 5741 9 De eenige uitdeelingslijst in het faillissement van J. KORREL, autobus ondernemer, Schiedam, is door mij nedergelegd ter Griffie van de Recht bank te Rotterdam en het Kanton gerecht te Schiedam. Mr. F. BORDEWIJK, Curator. Schiedam, Tuinlaan 118. 5745 9 t/m. 15 woorden .50 cent, t/m. 25 woorden. .75 cent elk woord rneer 5 cent tot maximum 30 woorden. In de Zaterdagsche editie 11.—, tenzij die Vrijdags reeds aan 't Bureau zijn bezorgd. Wasscherij vraagt een TE KOOP: En -b je bekwame Brandsloffenhandel met TROUWEN GAAT ..INTAKSTER, paard en wagen. hetzij vroeg of laat, dan tegen hoog loon. Te bevragenKolenhan-een versiering, bloemstuk 'Brieven onder lett. B del „Winterzorg" (pak- of bruidsbouquet van aan het Bureau van dit huis), AVestmolenstraat ROSA. Gceu filialen. Blad, Lange Haven 141. 25a, Schiedam. ReclaincVersiering 150 centen. Allesmet smaak FIJNSTRIJKSTERklaar gemaakt. Alléén gevraagd, v. g. g. v. FRANSCU: Hoogstraat 110, Tel. C85I2. Adres: Wasscherij ,,'tspraakkunst, conversatie, Huis de Rivier", Groene- „Mercurius". Ervaren ZOEKT U PLAATSING laan 109. leeraar. Billijke condities, als Huishoudster, Winkel- Brieven onder lett. C juffrouw, Modiste, Naai- ADVERTENT1EN aan het Bireau van dit ster, énz.? Plaatst een in deze rubriek hebben Blad, Lange Haven 141. annonce in dit blad. beslist succes! Voor Voorjaar en Zomer 1935. I'n blik Zalm, 1 ons Mayonnaise en 2 kroppen Sla, samen Aid. Slagerij: 13 ons verse Worst pd. gedr. Reuzel, samen Aid. Snelbuffet: 8 Een heerl. warme maaltijd: g B Postelein met Runderlappen H a En dan noqderosecassabon Brilon, 8 April 1935. Do ramp van de „Loomvorik" is hier hl het rustige Brilon nog steeds liet onder worp van den dag. Mon kan in Nederland niot méér verslagen zijn door dit ongeval, dat aan zeven laiidgonootcn het leven heeft gekost, dan men het hier is, waar men van deernis met de slachtoffers en nabe staanden is vervuld. Hot hotel Schmirck-er. hij vele bezoekers van hel Sauer'and be kend, is plolscling uit een wintersche lan delijke rust in een Nederlandsch centrum herschapen. Men hoort er haast meer Ne derlandsch praten dan de landstaal en al leen 's avonds voeren in het „Gastzim- mer" de oude en jonge stamgasten den boventoon, wanneer de gasten uit den vreemdo in de eetzaal blijven napraten. Men kan ervan verzekerd wezen, dat in beide zalen meercuuleels over hetzelfde on derwerp gesproken wordt. Het meeste verbaast sommige Brilonsclie mensclien. dat de Nedcrlahdsclic blaten, volgens de verzekering ran de journalis ten. die een druk gebruik van de telefoon hebben gemaakt, vol staan met het onge luk, terwijl de plaatselijke bladen slechts een paar heel kleine berichtjes geven, af komstig van het Deutsche Naclixichten, Biiro in Berlijn. Dit stemt overeen met de ons allen onmiddellijk opgevallen omstan digheid, dat er op de plaats van do ramp geen enkele Duitsche collega te zien was. De paar Nedcrlandsche journalisten, die naar hier zijn gereisd, om nadere bizon- derheden over de ramp te verzamelen, hebben een speciale vergunning moeten krijgen om door'de Landjüger bij het toe stel te worden toegelaten. Misschien zou een Duitsche dagblad schrijver zulk een vergunning niet eens kunnen deelachtig worden. Hij zou er in ieder geval weinig aan hebben, want zooals reeds gisteren is gemold de Duit sche overheid heeft andere dan de ofti- cieelo publicaties over do ramp verboden. Hieruit merkt men de resultaten van een „Gleichsehaltnng" en een dictatuur, die ons Nederlanders nog vreemder moeten aandoen, dan ze dezen hakenkruis-dragen de Duitschers ergernis gaven. De bevolen zijn ondubbelzinnig cn er wordt streng de hand aan gehouden. De Duitscher raoöl loeren met hel vlieg tuig. dit. machtige wapen in den moder nen oorlog, vertrouwd te raken. Reusach tige propaganda is en wordt er gemaakt voor cle vliegerij, die eerst als een spor tief bedrijf word beschreven, doch nu wel geheel een militair karakter heeft gekre gen. Het moet allen Duitschers worden bij gebracht, dat er bijna niets edelere be staat dan vliegen, en in dit systeem past. niet een uitgebreide berichtgeving overeen catastrophe. Het is niet alleen bij deze ramp, dat een dergelijk publicatieverbod en -gebod is uitgevaardigd. Het geldt voor vliegongevallen in Duitschland in het al gemeen. Ook het maken, van foto's is streng verboden. Eén foto is er genomen van het wrak van de Leeuwerik", welke foto ook naar Nederland' haar weg heeft ge vonden, maar daarmee was het ook vol strekt uit. Nedcrlandsche foto-verslagge vers, die de lange en omslachtige reis. naar Brilon met huil foto- on filmtooslol- len haddon ondernomen, moesten onver richter zake den terugtocht aanvaarden. Het was merkwaardig, om do sophist ischo redeneeringeu aan to hooren. wa irm-co oen' der aanwezigen in de uniform van het ua- tiohaabsoeialisiische vljegcorps, dit verbod trachtte aannemelijk to maken. Hol sterk ste argument was, dat hot publiek zulk een plaatje hceloman! niet zou intorossoo- re-n! Zelfs do plechtigo verzekering, dat do foto's alleen in Nederland zouden ge publiceerd worden, mocht niet baton. In Duitschland is hot maken van'zulke foto's „überhaupt" verboden. DeNedcrlandsche, commissie ran onder zoek isvandaag weer naar do puinhoo- pen van het vliegtuig gaan kijken, om alsnog te trachten, iets van de oorzaak van de ramp te vinden. De Duitsche com missie schijnt ook niet tot oen bevredi gend resultaat te zijn gekomen. Inmiddols wordt hier alles in gereedheid gebracht voor de overbrenging va'n. hot stoffelijk overschot der slachtoffers naar hot vader land, waar zo Zaterdagmiddag zoo dicht hij waren, toen zo, bijna, in het gezicht van de haven, zijn gestrand. Nog niet vlot. Het Zendingsbureau te Oegslgoost (post rekening no. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende: Het is merkwaardig de uitwerking te zien van hetgeen wij voor veertien dagen hebben moeten bekend makon, nJ. dat do financiering van'het zendingswerk onzer corporaties is yastgeloopen. Sommige men sclien geloovon het -eenvoudig niolt Dat is het eenvoudigste middel zich aan do niodb- ve ran t w oord cl ij kh e i d te onttrekken,. Maar het is toch heitsch een feit, dat mén in Indië. slechts.40. procent van het nóodigc hééft-' ontvangen- ken: dat velo salarissen." hier te lande nog niet zijn uitbetaald. Gelukkig zijn er ook anderen, die bo-. re id zijn mede te helpen 'om aan don nood toestand een einde lo maken voor zoo ver dit slechts eenigszins mogelijkis. Iliet schip is nóg niet vlot. Ook als er aan de directe verplichtingen liic'r. to lande voi- daan is, moeten wij toch, zoo eenigszins mogelijk, het zendingsvold zolf aanhot einde dezer niaand weer van middelen voorzien. Daarvoor zal-er nog een bedrag van ongeveer honderdduizend guldon bij een moeten worden gebracht. Dan zullen de behoeften, voor de rost van dit kwartaal gedekt zijn en zullen do zendelingen zan der ai te nijpende moeito mot het werk kunnen verder gaan. IIoc Beethoven over zijn lessen dacht. Beethoven, dio door het geven van les sen aanvankelijk moest voorzien in zijn on derhoud, gaf m-eerinalcn in zijn brieven blijk er van, hoe hem deze omstandigheid tegen stond. Zoo schreef hij eens aan zijn vader het volgende: Op een bepaald uur een huis binnen to moeten gaan of thuis op een leerling te moeten wachten. Het is mij onmogelijk. Ik laat dat over aan menschen, die niets anders kunnen dan pianospelen. Ik ben componist en' geboren dirigent. Mijn ta lent lot componeeren, waarmee de goede God mijzoo rijkelijk heeft begiftigd (ik zeg Jiet zonder, hoogmoed, want dagelijks veel .ik liet sterker worden), mag ik niet begraven: En waarlijk, door de vele leer lingen zou dat geschieden: Liever nog zou ik'liet' pianospel verwaarloozen;, dan het componeeren, want mijn piano is een bij zaak, maar, God zij dank, een zeer be langrijke bijzaak... Praktischgeredeneerd was liet niet maar "soortgelijke uitingen zijn'ook van Mo zart bekend. - j üj Verzockschriitcn. I Zoodra kcizèr Trans Joz-cf I bij zijn rei zen of wandelritten bemerkte, dat iemand uit do menigte hem een verzoelcsclirift ivi 1de overhandigen, liet hij zich dit ge ven of nam hot persoonlijk uit do han den van denverzoeker aan. In Legonve Mihalyi hield een man ia wcrknmnskleeren den keizer een papier voor,.en riep: Leven of gerechtigheid-. De keizer nam het verzoekschrift on zei bedaard Stil still Wij zullen die zaak eens on derzoeken ennaar gerechtigheid beschik ken. .- Een andere maal bezocht de keizer da groote machinefabrieken in Kasonau. Eca oude man drong door do menigte .nieuws gierigen naar voren on wilde mot eou ver zoekschrift naar den keizer. De politie trachtte hem dat te beletten. Toen riep de-vorst: Waarom laten jullie dien man niet door? En tol den neergcknielden orde spre kend Geef dal verzoek mam- gerust hier boor! Bakhuijs te Zwolle. Bakhuijs is met ingang van gisteren in betrekking getreden bij liot Assurantie-kan toor Oosl-indiën te Zwolle en vestigt zich' dientengevolge weer metterwoon te Zwol id. Reeds geruirrien tijd liepen er geruchten over deze niéuwe positie van Bakhuijs. Of; Bakhuijs mi ook zijn aanvrage om overschrijving voor ÏI.B.S. intrekt,'- is niet bekend, doch wel waarschijnlijk.

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 4