Mr. W. C. WENDELAAR, Ir. C. HOUTMAN, STADSNIEUWS HEDENAVOND meer van de liberale grond beginselen wordt afgeweken, des te verder zinken wij in liet ee@n@niis€lie des te verder verarmen wij. LMST 5, H omM/ N „Voorwaarts" in de klem. Eu de pluimen wapperen m°k! „Vboiu aarts" zit mot haar onhandig stukje verkiezingspropaganda, waar wij Donderdag j I do aandacht op vestigden, teehjk in haar maag Zij doet op de haar be keu do methode zij schijnt maar één methode te kermen eon vrij onbeholpen poginkje om do aandacht van de zaak af te leiden Zij zit blijkbaar zoo met het geval verlegen, of is zoo van streek ge raakt, dat zij haar toevlucht neemt tot onjuist citeeren, zullen we maar zeggen, om geen harder woord te gebruiken Ln haar verweer legt zij ons de woorden in den mond: „dat"de toestand in 1923 niet anders is dan in 1931". Maar die woor den zijn in ons artikeltje niet !e vin den 1 „Voorwaarts" hoeft in haar alteratie toch nog wat ontdekt, dat z a k o 1 ij k, misschien niet juist zou kunnen zijn in ons betoog. Zij stelt naast elkaar de cijfers voor de sterfte van kinderen beneden het jaar, die w ij gaven en die dr De Ranitz in zijn verslagen over de Consultatiebureaus ver strekt heeft en dim blijkt, dat na 1926 onze cijfers hooger zijn, dan die van dr. De Ranitz. En triumfantelijk zegt „Voorn-aarts": „Deze verschillen zijn toch zeker zoo be langrijk, dat de Schied. Ct. verplicht moet worden geacht haar cijfers te verdedigen ot terug te nemen." Wij verdedigen niets en wij nemen niets terug. De door ons gepubliceerde cijfers zijn de cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek! Aan het vrij verwarde betoogje van „Voorwaarts" zullen we verder maar geen aandacht schenken. Zij is in gebreke ge bleven om aan te toonen, dat de plui men, die zij „partijgenoot Dmkelaar" op zijn. hoed heeft gestoken voor zijn verdien stelijk werk in deze materie, verdiend wa ren Zij heeft daartoe zelfs geen poging gedaan! En laat den heer Dmkelaar des wege zoo vreemd getooid door deze ver kiezingsdagen wandelen. Wij moeten Voorwaarts haar laatste halmpje ontnemen 1 Het Centraal Bureau voor de Statistiek geeft de officieele cijfers; dr. De Ranitz elimineert in zrjn statistiek de sterftegeval- len van kinderen, die wèl geleefd hebben, maar vóór zrj bij den Burgerlijken Stand werden aangegeven, overleden zijn 1 Had „Voorwaarts" ons er voor noodig, om daar achter te komen? En nu de redactie ingelicht is, vertelt zij nu ook aan haar lezers, hoe do vork in den steel zit? Bedelarij. Noodzakelijke bestrijding. Men verzoekt ons plaats voor het vol gende In veiband met het feit, dat vooral den laatsten tijd het aantal klachten over bede larij zeer toeneemt, heeft de dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon hel wensche- lijk geacht er de aandacht op te vestigen, dat de controle op dit punt is verscherpt, opdat zooveel mogelijk voorkomen wordt, dat wegens de daaruit voortvloeiende on controleerbare inkomsten de door dien dienst verleende onderstandsuitbeeringon geheel of gedeeltelijk onrechtmatig wor den genoten. De ingezetenen worden voortdurend en in de meest verschillende vormen van bedelarij lastig gevallen, waarbij zich het zeer betreurenswaardige verschijnsel voor doet, dat kinderen er op uitgestuurd wor den om het medelijden op te wekken. Hier aan dient een einde te komen, temeer waar de giften in vele gevallen niet op de juiste plaats terecht komen. Van de zijde van de politie wordt zooveel moge lijk toezicht gehouden, maar de verschei denheid van manieren waarop gebedeld wordt, is zoo groot, dat het ondoenlijk is om daartegen afdoende op te-treden. Daarom is medewerking noodig om tot een samenwerking te komen, die de ge volgde praktijken doen verdwijnen. De ingezetenen worden verzocht, van bedelarrjgevallen ten spoedigste aan Maat schappelijk Hulpbetoon, Broersveld 142 (Telef. 68521) kennis te geven, waardoor onmisbare medewerking wordt verleend voor een juiste uitvoering van de onder stands-regeling. De personen zelf, die langs den weg van' bedelarij zich inkomsten verschaffen, worden er op gewezen, dat zij van onder steuning kunnen worden uitgesloten. Zij zijn dus gewaarschuwd. Scliicdamsche U, ,o Vcreeniging. Als laatste onderdeel van de voorberei dingen, verbonden aan de oprichting van de Schied. Operette Veveenigmg, werd een dezer dagen in Musis Sacrum een bijeen komst gehouden oin te komen tot de ver vorming vain het koor, benoodigd voor de opvoering van de in studie te nemen operette. Het resultaat was, dat ruim 30 zangers m zangeressen zich als lid op gaven, zoodat de oprichting een voldon gen feit is geworden. In overleg met de aanwezige leden werd bepaald, dat de eerste repetitie op Dins dag ,30 April a.s. zal plaats hebben. De Schied. Operette Vereeniging is een ■anderafdeeling van het Dilettanten Sym phonic Orkest „L. van Beethoven". Postduif gesneuveld. Tegen een electrisehe lantaarn aan de Dam heeft zich een postduif, gemerkt Hol land 55—22127, dood gevlogen. Woningbouw en werkloosheids bestrijding. Goedkoojic arbeidersw oningen. Het Ned. Coir. Buieau meldt ons: De minister van sociale zaken lieefl aan de inspectie Volkshuisvesting oplracht gc- geien om met bekwamen spoed een lijst van voorstellen samen te stellen, lot nieuw bouw van arbeiderswoningen met lage hu ren, die in de plaats moeten treden van woningen, vnei vervanging dringend ge boden is De woningen" zullen ten deele zonder, ten deele mot oen bijdrage moe ten kuunen betrokken worden. Bij de rang schikking der voorstellen uordt rekening gehouden met het aantal wcrklooze bouw vakarbeiders in de onderscheidene gemeen ten, zoodal bij uitvoering der plannen le vens een oordeelkundige bestrijding van de werkloosheid in dit bedrijf zal plaats hebben. Naar we vernemen, heeft onlangs de hoofdinspecteur van de volksgezondheid, de heer v. d. Kaa, een enquête ingesteld, waarin ook onze gemeente betrokken is. Als uitvloeisel van die enquête heeft de minis ter van sociale zaken blijkbaar het beslui! genomen, boven vermeld. 3f het gemeentebestuur van Schiedam het noodig en wenscheiijk acht in die rich ting te gaan, zal nog overwogen moeten worden. Feestavonden. Carpe Diera. Zaterdagavond hield Carpe Diem haar sluitingsavond in Musis Sacrum, die zeer druk bezocht was. Na een openingswoord van den heer A. Boer word door enkele leden van Carpe Dlem een tooneelsluk opgevoerd „Om 10.000 dollar", in drie bedrijven, wat bij het publiek zeer in den smaak viel. Aan het einde van dit stuk worden dear dames bloemen aangeboden, waarna het bal begon. Jack Green and his boys zorgden vooor goede dansmuziek. „The Moon Troubadours" gaven enkele nummers ten beste. Er werd prettig gedanst. De stemming was uitstekend, zooJat de aanwezigen nog langen tijd bijeen bleven. Schied. Tooncclvcrccn. „Onder ling Kunstgenot." ln Gebouw Harmonie hield de Sollied! Tooneelvereniging „Onderling Kunstgenot" Zaterdagavond voor leden, donateurs en genoodigden, een feestavond. De voorzitter, de hoer W. Venderbos, opende den avond met een kort speechje, waarna enkele tooneelslnkjes werden op gevoerd o.a.Haar Geheim, Sleeperspaard op hol en Pleisterkop. Na afloop werd er gedanst onder leiding van den heer P. Maan, terwijl liet muzi kale gedeelte verzorgd werd door KraJb- bendams Band. Sluiting Ji'aljifavond. De reeks Instuifavotnden, die de Chx. Jongel. Vereen. Satnuël in het afgeloopen seizoen in het Wijklokaal van de Nieuwe Kerk aan do Nieuwe Miasstraat heeft ge houden, is Zaterdag gesloten. De avonden werden bezocht door gemiddeld ruim 50 jongens van allerlei richting, in den leef tijd van 14—17 jaar. Zaterdagavond waren 8ü jongens aan wezig. De voorzitter, do hoor N. Koren, opende deze bijeenkomst met een luimig stukje: Openbare spreekles", van ArïePost. Eenige jongens droegen ook wat voor. Aam het eind van de samenkomst wer den de le en 2e prijs voor den tennis wedstrijd uitgereikt. De voorzitter deed nog een koud verhaal over Elia en zijn jongen op den berg Kt -nel, waarna met gebed do fnstuif- avonden van 19341935 werden beëin digd. Concert. Het tweede donateurseoncert van het Dilettanten Symphonic Orkest „L. v. Beet- hpyen". in het seizoen 19341935, zal Woensdag 24 April in Musis Sacrum wor den gegeven. Solist is de heer Marius Blok, violist te Amersfoort. Uitgevoerd zullen warden werken vain Max Bruch, Gounod, Deübes e.a. DEZE STELLING WORDT IN GEBOUW EENDRACHT (PLEIN EENDRAGT) VERDEDIGD DOOR: VOORZITTER VAN DE LIBERALE STAATSPARTIJ DE VRIJHEIDSBOND EN LIJSTAANVOERDER DER LIBERALEN IN DIT DISTRICT Aanvang 8 uur Toegang vrij Woont allen deze belangrijke vergadering bij en STEMT WOENSDAG LIBERAAL Waarschuwing, De wnd. commissaris van politie geelt nogmaals in overweging, alvorens in re latie te treden met do Orelietvet zek u in.g „Volharding" te Schiedam, Rotterriam- schedijk 197, waarvan directeur is de lieer M. v. Weerden, eerst inlichtingen bij hem wnd. commissaris van politie in te winnen. Opbrengst collecte. De collecte voor de Vcreeniging tot be strijding der tuberculose heeft Zaterdag jj. opgebracht f 1074.25, wat ongeveer f200 minder is dan het vorig jaar. Dit maal werden grootere giften niet in de bus sen aangetroffen. Het waren meest dub beltjes, die uit de bussen geschud wer den, maar er bevonden zich toch ook nog twee rijksdaalders bij. Gevallen. Zaterdagmiddag is het 16-jarig meisje E. L. in de Burgemeester Knappertlaan met haar fiets gevallen, toen twee andere meis jes tegen haar aan gebotst waren. Mej. L. is met een gekneusden voet op haar fiets naar haar woning in de Vondellaan gebracht. Ned. Centrale Reddings Brigade. Demonstratie. De afdeeling Schiedam van de Ned. Cen trale Reddingsbrigade heeft gistermiddag in het Sportfondsenbad, waar zij eiken Vrijdagavond oefent, een demonstratie ge geven, waarvoor een flinke belangstelling bestond. De secretaris van de Ned. Centrale Red dings Brigade, de heer J. van Riet, uit Rotterdam, had do leiding en hield, na dat de demonstranten, waarbij enkele da mes, op do maat van tromgeroffel langs het bassin waren gemarcheerd', een korte redevoering. Spr. zoide, dat de telen van de N.C.R.B. zich niet toeleggen op pogin gen records te breken, maar zij beoefenen het zwemmen alleen uit utiliteitsoverwegm- gen. Negentig procent van de Nederland- sche bevolking kan niet zwemmen en elk jaar sterven in ons land! pl.pi. 700 perso nen den verdrinkingsdood "Door zelf le loeren zwemmen, bestrijdt men het mon ster van den verdrinkingsdood, want dan kan men zich eventueel zelf redden.-Maar vóór de reddingsbrigades op dien grond overbodig zijn geworden, zulten we wel wat ouder zijn. Men is intusschen nooit te oud om het zwemmen te loeien; mevr. De Boervan Rijk leerde het nog toen zij 70 jaar was. Op commando werden daarna op het droge een aantal oefeningen, bevrijdings- en veivoergrepcn gedemonstreerd, die la ter ten deele in het water wer den herhaald Voorts vermeldde het programma o.a, onder water zwemmen, het zich in het water ontkleeden, popduiken en liét ver voeren van een vermoeiden zwemmer. De demonstraties hadden een vlot verloop. Iets nieuws voot ons was het onder water loopen. Eenige leden van de brigade liepen, met ieder een medelid staan de op de schouders van de loopers, naar het diepere gedeelte. Sommigen kwamen zoo ver, dat cle staande man tot den hals in het water kwam. Het slotnummer was het optreden van een „Chinees", van een merkwaardig Westersch type die geblinddoekt werd, waarop 7 centen in het water werden geworpen, die hij zou opduiken. 9p het gehoor alleen brj het één voor één inwerpen van dc centen moest hij de plaats bepalen, waar de geldstukjes on geveer den bodem zouden bereiken. Het resultaat was verrassend! Blijkens een mededeeling van den leider, haalde do Chi nees 71/» cent op! Drie oenten waren blijkbaar elk in een halven stuiiver ver anderd I Inbraakje, Tusschen Zaterdagmiddag 3 uur en Zon dagmorgen 11 uur is ingebroken in de d'irectiekeet op het terrein van het nieuwe H.A.V. Bankgebouw aan de Gerrit Ver- boonstraat. De daders, vermoedelijk jon gens,,. hebben zich toegang verschaft door over een schutting te klimmen. Van de keet hebben zij een ruit vernield1 om bin- men te komen. Blijkbaar voelden de in brekers zich nog al op hun gemak, want ze hebben rustig thee gezet en gezellig een kopje gedronken. Alles was overhoop gebaald. Ook aan de aannemerskeet is een bezoek gebracht. Men heeft zich tot dit gebouwtje toegang verschaft door een raam te ver wijderen, Als buit hebben zij een fluitje van een baas meegenomen! De persoon, die Zaterdagavond naar liet nieuwe gebouw van de H.A.V. Bank heeft staan kijken en eenige jongens van den steiger heeft zien glijden, die daarna op de vlucht zijn geslagen, wordt verzocht zich bij de politie bekend te maken. Diefstal. Zaterdagmiddag is ten nadeele van A. C. B. uit Vlaardingon, in de Archimedes- straat een rijwiel gestolen en ton nadeele van mej. G. L. uit Terbregge, een fiets, die zij voor een pand aan de Van Marum- -straat had' geplaatst. Afscheid J. Pas. Drukke receptie van den scheidenden inspecteur L.O. in de inspectie Schiedam. Ongeveer 4 jaar geleden, toen de hear J. Pas, inspecteur van het L. 0. in de inspectie Schiedam, 40 jaar bij 'het onder wijs werkzaam was, is hem op ondubbelzin nige wijze het bewijs geloven!, dat men in brceden kring zijn werk waardeert. Nu de heer Pas wegens liet bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd den dienst verlaat wat, zoo men weet samenvalt mot ophefffing van ito rijksinspectie Schie dam heeft men op zijn wenso'i liet or- ganiseeren van grootsohe huldiging achter wege gelaten, maar het uit pl.m. 800 per sonen bestaand personeel van scholen in de inspectie Schiedam heeft toch blijk willen geven, dat zijn gevoelens jegens den scheidenden inspecteur niet anders zijn dan die jegens don jatbileetef.den chef waren. Een commissie, beslaande uit vier hoof den van scholen van openbare, Her vormde, Gerei', en R. K. scholen elk één de heeren B. van B oo havo, C. AI. Knop per, K. Lab en broeder-overste E. Poters, heeft liet afscheid Zaterdagmiddag in een boven zaaltje van het Geref. Jeugdhuis georga niseerd. Voor om half 3 de officieo'.e afscheids receptie begon, had tocl'i. nog een kleine huldiging in intiemen kring plaats. Nalat de heer en mevr. Pas en de naaste familie met auto's waren afgehaald en in do re- copliezaal waren b'mnengeleid, richtte de heer B. v. Bocihovo zicih tot den heer Pas. Spr. merkte op, dat do wonsch van den inspecteur om geen huldiging op toraw te zei ten, geheel strookt met diens beso'aeidcm aard. Dat de heer Pas wel gaarne 'de gele genheid zou zien geschapen afscheid te nemen van het onderwijzend personeel in de inspectie Sclhiedam, is ook wer een uitvloeisel van diens persotoalif-heid. Ieder roemt de wehviltendhe d van don scheidenden- inspecteur en tevens diens strenge rechtvaardigheid, wat een mooie eigenschap voor een autoriteit is. In 14 iaar is hij geworden van den ori'bricinden inspecteur tot de vriend van de onderwij zers. Iemands feilen toonan is in den re gel niet moei'ijk; het is odhlor oen klunst dat te doen op een wijze als den heer Pas eigen is. Spr. wil den scheidenden insqreteur niet ophemelen, maar dez" voraricwïng kan zon der overdrijving gegeven worden: Als de heer Pas straks vertrekt, z/ri 'dj in de har ten van de onderwijzers oen plaats b'ijvon innemen. Dto"S ambtelijk teven is Ihnns voorbijer komt nu com lijd van rust, maar niet van ledigheid. Snr wons">'d «'en heer Pas een gwgonrten lev-msavond toe: gez,ondheid naar lichaam en geest o lian.pt dat hij een blijde teerinnerteg za' howa'cin aan de inspectie Schiedam «1 het p-»-so. nccl daarin werkzaam. Den wemsch van den hoor Pas ceem ca deau te ontvangen, "heeft "ret camito moe. ten eerbiedigen, maar hot wil hem torii niet alleen met woorden naar Den ITa-g laten vertrokken. Daarom- biedt het per son cel geen geschenk, maar een aanden ken aan, bestaande uit -oen goVtourte le--. kening, ontworpen d'otor don heer J. SchmieTmann alhier. Irinks is een klas „uit den goeden ouden tij t" ge'ookcmd. D<? meesier zit met zfijn roeden muits op voor een ord'oloioi7e bendezJijln vrouw komt over do onderdeur hangen en kondigt -het be zoek van d'cm sdhoolopziener aan, die door een raam zichtbaar is. Een brutale jongen maakt een lange neus tegen "de schoolmees ters vrou w. Heclils is een modclklas getorieand van thans; do kinderen zitten ontelijk in de banken en mijnheer ontvangt juist den in specteur. Tusschen beide beelden twelo figuren, die elkaar de hand' reiken: h!ot symbool van vriendschap. Daaronder de opdracht: Blijk van hoog achting aan den Welectelgestr. Heer J. Pas, Bij zijn afscheid als inspecteur JJ. ,0. in< do inspectie Schiedam, aangetodon dootr do ouderwijzers van do inspectie Solde, dam, 13 April 1935. Spr. bood- (loze tookening in lijst dein hom Pas mm, mot een; God! zij1 met [u! 'Aan mevr. Pas werd een groioto mand bloemen aangeboden; do «vorige dames krO. gen een klein bouquet rozen. Tevens was er een bloemenmand van de' Yerceniging voor Chr. Onderwijs. Do lieer Pas dankte in bet kort, oioik nat- mens mevrouw. Dat ik de sympathie >h,db mogtm winnen van hot personeel, aldus spr., heb ik wel gemerkt. Men moet zijn de eerste dienaar in zijn functie en daarom was spr. steeds bereid zijn hulp te ver leunen, wanneer die gevraagd weid. De inspectie Schiedam was een mooie inspectie, waaraan ik de aangenaamste her innering bewaar. In het jaarverslag kom! spr. steeds zetten: Door het onderwijzend personeel wordt met liefde en toewijding gewerkt I Dat spr.'s opanorkingen behartigd zijn; ook als zij minder prettig waren, doet sptr. genoegen. Aan de inspectie S-dhiodam zal spr, do aangenaamste herinneringen, bet- waren! De heer J. G. Onland uit Den Haag zeide, dat 45 jaar geleden do hoer Pas bij spr. aan do school te Esdhi bij Boixtel zijn loopbaan als onderwijzer began en van dat «ogenblik af zijn beide vrienden gewor den co gebleven. De hoer Pas is via -het M. O. bij het schooltoezicht gekomen; den jongeren kan hij om zijn karakter eigenschappen, studielust en -ijver m de wijze, waarop hij zijn taak opvatte, ten voorbeeld' zijn. Aan den heer Pas geeft spr. den raad: Blijf werken. De hoer Pas zeide nog altijd Mij le zijn den lieer Onland 45 jaar gelelori te hebben ontmoetI Daarna was er gelegenheid voo-r ge meentelijke autoriteiten on oulerwijzcnd personeel afscheid te nomen van den -heer Pas. Daarvan hebben ongeveer 400 perso nen gebruik gemaakt. Dc meesten bepaal den zich tot een kort afscfied, anderen hielden een min of meer officieele r de- voering. Namens het Scbiodamsahe geaieeinteba. stuur verschenen de wethouders de hoeam mr. AL Af. van Vol zen, J. Hinkelaar en dc gemeente-secretaris, de he:r mr. V. Sickenga. Als woerdviaordor trad -op do heer mr. M. AI. van Vel zen, Wijl ontstentenis van den waarnemend burgemeester, ir. Hout man, die door ambtsbezigheden lot zijn spijt verhinderd was. Spr. merkte op, dat hot eerste deel van do loopbaan van den hoer Pas even woelig schijnt tc zijn geweest, als die later kalm is geworden, wat blijkt uit de versohi lande plaatsen, 'waar deze het onderwijs diende. I^mgs trappen van geleidelijlkh-oid hoeft hij zich een zioer eervolle loopbaan gebouwd. Enkele bo'angrijkc momenten daarvan wa ren de benoeming tot hoiofd oeier school te Enschede in 1901; de benoeming lot schoolopziener itn .het arrondissement Ol den zaal; do bonoeming tot. inspecteur bij het L. O. in 1921 en de huldiging in 1930. Niettegenstaande de heer Pas een coatro- leerende fmnctie had, wist bij tocih een voitrouwelijke sfeer te scheppen. Do samenwerking met he-t gomocmtebei- stuur is altijd voortreffelijk geweest; voer hot werk van den sahciden-dea inspecteur hoeft -het gemeentebestuur groofe waarctee- ring. De heer Pas zeide do medewerking van het gemeentebestuur van Schiedam altijd zeer op prijs te hebben gesteld. De lieer Hinkelaar, wethouder van onderwijs, zri'te de woorden van mr. Van Velz.cn 'e o - 'wsohrijv-en. De samenwer king e- - polo wijze, waarop de heer Pas zijn ambt uitoefende, zal nog lang m herinnering blijven. De lieer mr. Sickenga dankte voor de prettige wijze waarop de heer Pas en de gemeenle-secretarie hdli'-en sam-mgewierkt Behalve zeer vele -hoofden, oinderwif/ers en onderwijzeressen, kwamen oa. ook af scheid nemen de burgemeester van Vlaar- dingen, do heer A. van Walsum; een depu- taiie van het gemeentebestuiur van Naald1- wijk, bestaande uit die heer cm 'Bh. P. J. Eisen, burgemeester; A. L. Verhagen, wet houder en J. Veiihoeff, secretaris; do heef F. H. vm Kempen, burgemeester van Hil- legersbe.g; een der wethouders iter ge meente Ovcrschieourldmrgomeester van Schiedam, de -heer H. Stulemoijcr, die ver gezeld was door zijn eohtgeniort"- en «Incl'i- ter; dr. W. J. Smit, gemeentelijk inspec teur van het onderwijs; cis - K. de Bel, voor zitter van de Vcreeniging voor Chr. On derwijs; ds. J. F. Jonkers en de heer F. Bovenberg, voorzitter en bestuui-shd van de Vcreeniging voor Geref. Sdhno'ander wijs en deputatie vain het N. O. G., afleeling Schiedam en den "Bond van Ned. Onder wijzers, akteeling Vlaardingen. Verscheidene van dez.e personen spro ken den heer Pas min of moer o«ffici©el toe. Sluiting dagverblijf. Woensdag a.s. zal het z.g. dagverblijf voor jeugdige werkioo'on in het Volks- ke[""tehuis worden gedoten Geslaagd. Bij do in Den Hang gehouden examens der Kon. Erk. Veroen. van Leeraren in Stenografie en Alnchineschrijven, slaagde voor het diploma kantoorsteno graaf ia de Dnitsche Taal 130 lettergrepen per minuut, mei. W. v. Dijk, alhier De geslaagde was leer ing van Instituut Ha-na. alhier. Nieuw pand. ITefc pand Hoogstraat 130, waar vroeger de manufacturenzaak van den heer v. d! Kaav gevestigd is geweest, is afgebi en. Daar zal een winkel met twee hoven- woningen" verrijzon. De geruchten, dat ia dit pand; of imi het pand Hoogstraat 126 een cafetaria zaak z.ou worden gevestigd, bleken onS bij informatie niet gefundeerd' to zijn.

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2