DE ROMAN VAN MAXIME Radioprogramma's BINNENLAND Koningin Astrid naar Nederland. Voor enkele weken naar Noord- wijk. Een blijde gebeurtenis op komst. Uit Bmssel wordt gemeld, dat Koningin Astrid de/.en romer -enkel© weken to Noord- wijk zal doorbrengen, om daar, evenals haai kinderen, de Nederlaudsdio taal, welke zij met haar Ylaamsclw onderdanen ..sierlijk" wenseht te kunnen spreken, ge heel mach t ig te woelen. Officieus wordt hieraan toegevoegd, dat Koningin Astrid in verwachting veikeert van een blijde gebeurtenis, welke einde Novemboi of begin December zal plaat-, vinden. De mishandeling van een N.S.B.er. Het onderzoek door dc justitie. hl aansluiting aan het bereid, dat do officier van justitie to Amsterdam eon on derzoek heeft gelast naar aanleiding van do mededeeltngen van ds, van Iloogon- huyze in Volk en Vaderland, over de met juiste wijze, waarop oen door de commu nisten gewond N.S.ü. er in het Withelmïiia- Gasthuis te Amsterdam 7,-011 zijn behandeld, verneemt de N.R.C. nog het volgende: Het onderzoek geldt niet a leen de kwestie of deze gewonde inderdaad in het W. G. op do juiste wijze is behandeld, maar ook de vraag of de desbetreffende mededeelingen van ds. van Hocgenhuyzo een overtreding zijn van het nieuwe ar tikel 13?a van het W. v. S., waarin met gevangenisstrat of geldboete waalt bedreigd degene, die zich in het openbaar monde-- Ung of schriftelijk, dan wel in afbeelding, opzettelijk in beleedigenden vorm uitlaat over het openbaar gezag, een öpe.nbaar lichaam of een openbare instelling. Het is natuurlijk de plicht van eene nentrale instelling als het W. G. ai'e pa tiënten, om hot even wio ze zijn en welke godsdienstige of politieke overtuiging zij belijden, gelijkelijk on goed te behandelen. Do eerste indruk, welke de just'tie van verschillende door ds. van Hrogonhuyze genoemde feiten kreeg over de behan do ling welke dto gewonde N. S. B.-er in liet W. G. onderrand, was, dat zijn voor stelling van zaken m'nder juist was. Dc Oehoe naar de West. Naar het Hbld. verneemt, ligt het in do bedoeling, dat Jan Hamkmg, die op het oogenblik met de Oehoe te Bandoeng zit, waar hij Vrijdag is aangekomen, met dit vliegtuig morgen naaT Neder'and terug keert en wel in een eenigszins versneld tempo. Oe Oehoe is nl. bestemd voor West- Indië en zal daarheen versdheept worden per s.s. Bameveld, dat 6 Juni van Amster dam vertrekt. Men wil de Oehoe nog eens goed nazien alvorens dit vliegtuig naar de West wordt gedirigeerd. Het b'ad verneemt voorts, dat de marco- nist-nav igator Van der Molen uit West- In dié naar Nederland zal lerugkeeren, zoo dra zij-i vervanger, Van Harren, die Vrij dag sc Imep ging naar Curasao daar is aangekomen. Russische zeelieden voor de aangekoekte schepen aangekomen. Dezer dagen zullen de schepen van den Nederlandschert Lloyd, o.a. de Alnnewa- ter, I>ijkv/ater, Leeghwater, die aan de Sovjet Unie zijn verkocht, naar hun nieuwe vaderland vertrekken. Het Russische ss. Smolny, op weg van Leningrad naar Antwerpen, heeft Zondag voor den Nieuwen Waterweg honderd-der tig Russische zeelieden op de Nederland- selie sleepboot ..Oostzee" overgezet, die deze manschappen naar Rotterdam bracht. Een gedeelte ervan is naar Amsterdam verder gereisd. ICw'nst en Wetenschap Prof. dr. J. G. Ch. Volui er f. Te *s-Gravenhage is bericht ontvangen, dat te Nice, waar hij met vacantie ver- door OCTAVE FEUILLET. Uit het Fransch door H. A. C. Snethlage 37) „Mijn beste kmd," zei ik tegen haar, „ik begrijp beter dan. iemand anders de moei lijkheden en het bittere van je omstandig heden, maar laat ik u mogen zeggen, dat u ze zelf erg vergroot -door in uw hart voedsel te geven aan die treurige ge voelens, welke ge aan mij hebt geuit. Dat is alles erg leelijk, ik wil het u niet ver zwijgen, en u zult er mee eindigen, dat u de hardheid van uw lot ten volte ver dient, maar, hoor eens, uw verbeelding overdrijft die hardheid zeer sterk. Wat het lieden aangaat, 0 wordt hier behandeld, wal ge er ook van zegt, als een vriendin, en wat de toekomst betreft: ik zei geen enkel ding, dat u zou verhinderen om uit dit huis weg te gaan, u ook, aan.den arm van een gelukkig echtgenoot. Wat mij aan gaat, ik zal u heel mijn leven erkentelijk zijn voor uw genegenheid, maar ik wü u nog één keer zeggen, om verder voor goed over dit onderwerp to zwijgen, ik heb plichten, waaraan ik gebonden ben en ik wil niet en kan niet trouwen." Zij keek mij eensklaps aan. „Zelfs niet met juffrouw Maiguérite?" ze: ze. „Ik zie niet in wat de naam van juffrouw Marguerite h'er te be!ockenon heeft." Alet do eene hand gooide zij haar haren naar achter, die over jiaav gezicht hingen, toefde, gisterochtend op 69-jnrigen leef tijd is overleden prof. dr, J, G. Ch, Yol- nver. In Januari van het vorige jaar heeft prof. Yolmer den dag herdacht, waarop hij "25 jaren geleden het ambt van hoog toe raar in de bedrijfsleer en het boekhouden aan de Technische Hoogeschool te Delft aan vaardde. Yelo wetenschappelijke publicaties zijn in den loop der jaren van zijn hand verschenen. De kunstschilder Van de Valk overleden. in den ouderdom van 77 jaar is te Luren overleden de bekende kunstschilder, lithograaf en etser AL W. van do Valk, Van de Valk, die te Amsterdam is ge boren, was een tijdgenoot van Willem AVitsen, Isaac Israels, Jacq. van [.ooi o.a. Rij studeerde aan de rijksacademie te Amsterdam onder leiding van prof. Allelic en legde zich daarna toe op liet schilde ren van landschappen en stadsgezichten. Bekendheid verwierf hij met zijn litho's en teekeningen. Hij was ook lid van de Amsterdamscho Sdiildersverconigmg „Arti", waar hij meestal zeer fijne en gedetailleerde stil levens exposeerde. Langen tijd werkte Van de Valk te Auvèr sur Oise, bij Parijs, om zich later in 1922 te Laren te vestigen. Do overledene was een bekend recen sent en vooral door zijn voortreffelijke ar tikelen in „De Gids" verwierf liij ook op dit gebied groote bekendheid. De laatste jaren van zijn leven heeft bij veel geteekend en geelst. ATet het heengaan van Van do Valk wordt een fijn en hoogstaand kunstenaar betreurd. Gemengd Nieuws De brand te Rotterdam. Het geheele complex plat- gebraud. Gistermiddag om even drie uur is, zoo als reeds kort gemold, in hot Oostelijk gedeelte van do binnenstad van Rotter dam een uiterst zware en gevaarlijke biand uitgebroken in de wagenremises en opslag plaatsen voor inboedels van de firma. W. AIoll, welk complex zijn hoofdingang heeft aan de Lange Warande 3034. De remises en opslagplaatsen waren een grillig gebouwencomplex met sieenen mu ren en verder hoofdzakelijk van hout op getrokken en dit complex word ingeslo ten door de huizen van de Lange Wa rande, van de Willemsstraat en ran de 'Oosterstra;.! en aan den achterkant door de suikerfabriek van de firma Leirun en Co. De oorzaak van den brand is onbekend. Beneden in een der remises moet hij zijn begonnen en daarna met groote snelheid zijn uitgebreid door de remises en verder naar de opslagzolders daarboven. Alle hui zen in de omgeving liepen groot gevaar. Een tractor kon men nog net bijlijds naar buiten brengen, maar andere verhuiswa gens, waarvan or drie g Iaden waren, waren reeds geheel door hel /uur aangetast De inboedels daarvan waren niet verzekerd. 'Op de verscheidene bergzolders bovonvl zich een groot aantal opgeslagen inboe dels. In dit alles vond het vuur gretig voedsel. Het geheele complex, remises en opslag plaatsen is ingestort en platgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt, doch is niet op te geven, want alle pap.eren en bescheiden betreffende de opgeslagen in boedels zijn verloren gegaan, zoodat op het oogenblik ook niet valt op te ma ken, hoeveel inboedels er verbrand zijn. Vast staat, dat het een groot aantal is ge weest. De brandweer heeft al dadelijk na het uitbreken van den brand groot alarm ge maakt in verband met het groote gevaar, dat de geheele omgeving liep. Behalve een groot aantal slangenwagens, verschenen op het terrein van den brand' zes motorspui- ten en de machinale ladder, die alle aan de blussching deelnamen. Er werd na oeni- en de andere strekte zij naar mij uit, mot een dreigende beweg.ng: „U bent verliefd op haart" zei ze, met een doffe stem: „en nog meer op haar bruidschat, maar u zult haar niet krijgen'" „Juffrouw Hélouin!" „ila," ging zij voort, „u bent nog bijna een kind, als u gemeend hebt oen vrouw te kunnen misbruiken, die de dwaasheid had u het te hebben! Ik zie heel goed uw kuiperijen! Intusschen weet ik wie u lwnt... Ik was in de buurt toen juffrouw Porlioet aan mevrouw Laroque uw listige vertrou welijke mededeelmg overbracht." „Wat! U luistert aan dc deur, juffrouw?" „ïk stoor mij wein.g aap uw beleedigin- gen... Intusschen zal ik mij wreken en spoedig.. Ha, u bent zeker erg handig, mijnheer de Champceyl en ik maak u mijn compliment... U hebt prachtig uw rol van belangeloosheid en van geheim/inniglie.d gespeeld, die uw vriend, mijnheer Laubépin, niet nagelaten heeft u aan te raden, toen hij u hierheen zond... Hij wist, met wie u te doen kreeg... Hij wist genoeg van de bespottelijke dwaasheid van dat meisje! U gelooft, dat 11 uw prooi al in handen hebt, nietwaar? Mooie mü- j oen en, waarvan de bron niet al te zuiver is, zegt men, maar die, in ieder geval, erg geschikt zouden zijn om een ma.ik.ezaat op te frisschen, en oen wapenschild op nieuw te vergulden... Nu, u kunt vanaf dit oogenblik er van _afzicn... wdnt ik zweer u, dat u geen dag langer uw mas ker zult behouden en hier is d'ö hand, die het van n weg zal rukken!" „Juffrouw Hélouin, het is lioog tijd een gen tijd gewerkt met een dertigtal stralen, waarvan 1.4 van do motorspuiten. Al dadelijk was gebleken, dat het on mogelijk was liet pand van de firma -Moll te behouden. De taak van de brandweer was bovendien zeer moeilijk, omdat uien het ingebouwde pand niet kon benaderen en een zeer dikke rookontwikkeling bo vendien zeer belemmerend werkte. Hei (IA storl In. Na eenigen tijd stortte het dak van hof pand der firma Moll met donderend ge raas in. Allo aandacht moest men toen eerst schenken aan de panden aan de Lange Waranda, de Willemsstraat en de 'Dtwteretra.it en de fabriek van de firma Lemm en Co. Aan de Lange Waranda moest oen groot aantal woningen ont ruimd worden, Lenige hiervan hebben brandschade bekomen, maar diank zij het krachtige optreden van de brandweer be perkte zich deze brandschade tot enkele uitgebrande kamers Daarna liepen do wo ningen in do Oostorstraat hot grootste ge vaar. Een handel in lompen moest worden leeggeruimd. Een pakhuis, waarin veel tabak was opgeslagen, werd eveneens ont ruimd en een aantal woonhuizen werd ook leeggehaald. Vier panden in deze straat kregen een betrekkelijk liohte brand schade. Do fabriek van do firma Lemm heeft men tegen het vuur weten Ie beadier men. De panden in do Willemsstraat, die ook ontruimd werden, hebben sleciits lichte brandschade bekomen en bleven verder gespaard, wat te danken is aan een dikken blindmuur, die uit huis afscJie dl van het pand van do firma AIoll, Do nablussching van den brand werd nog uren voortgezet. Tijdens den brand zijn enkele brandweerlieden licht gewond. Behalve brandschade in de genoemde straten, hebben vrijwel alle huizen zeer groote waterschade bekomen. De leiding van het blusschingswerk berustte bij hoofd man Bakker, die werd bijgestaan door een aantal andere hooldlieden. 'Op het terrein van deu brand waren de hoofdcommissaris mr. L. Enthoven, com missaris Voskuil en de directeur van de gemeentewerken, ir. van Dijk, aanwezig. De Geneeskundige dienst had voorzorgs maatregelen genomen, onder leiding van den directeur dr. Fcissen, en de politie had zeer uitgebreide maatregelen genomen om de geheele omgeving met bereden po litie en politie te voet af te zetten. Wij vernemen nog, dat de firma AIoll betrekkelijk laag verzekerd is. Auto in de Zuidwiüemsvaart gereden. Ee vijf inzittenden gered. Gisteravond, omstreeks half zes, is te Den Dungen, hij Den Bosch, een auto van Fijkes' Taxibedrijven te Rotterdam, ko mende uit deze stad en op weg ipiar Veghcl, in do Zuidwillemsvaart gereden, tengevolge van een defect aan do stuur inrichting. De auto verdwoen nagenoeg geheel on der water. De vijf inzittenden, een dame, twee hee- ren en twee kinderen, werden door eeiigc arbeiders, die zich onmiddellijk gekleed te water begaven, bevrijd en op liet droge gebracht. Alet een andere auto zijln zij naar Veghel vervoerd. Tengevolge van het smelten der sneeuw, heeft zich bij St. Afartin, in Savoye, op meer dan 2000 meter hoogte, een lawine van aarde en rolsteen gevormd, die lang zaam afdaalt naar het dal. Een brug is vernield, terwijl de hoofdweg bedolven is over een lengte van. 230 melen Opnieuw aardschokken op Formosa. Zondag hebben nieuwe krachtige aard schokken de bevolking vaar de provincie Shindhiku op Formosa, die pos geteisterd is decxr de vreeselijko aardbeving van ver leden week in paniek gebracht. Volgens berichten uit Tatl'ioka werden 19 personen gewond en stortten twee hui zen in, terwijl 10 huizen gedeeltelijk wer den vernield. einde aan deze scène te maten, want hot wordt bijna oen melodrama, U hebt mij mooi behandeld, nu ik u waarschuwde voor verklikken en lasteren, maar u kunt er vol maakt veilig mee doorgaan, want ik geef u inijn voord, dat ik u er niet in volgen zal. Overigens ben ik uw dienaar!" Ik verliet deze ongelukkige, met oen sterk gevoel van afschuw, maar ook van medelijden. Ofschoon ik altijd vermoed.had, dat de beste organisatie aangetast en be dorven moet worden, in ovenred.gheid zelfs van de voordeden, die zij biedt, dat dit het gevolg is van de dubbelzinnige en grie vende omstandigheden, waar. 11 juffrouw Hélouin hier verkeert, toch had mijn ver beelding niet dien afgrond van haat kun nen peilen, welke z.ch zoooven voor mijn oogen opende. Zeker, wanneer mon er over nadenkt, kan mon geen bestaan ]>o- denken, dat zoozeer een manscli aau 'venij nige verzoekingen bloot stdt, dat moor dc maebt heeft om do begeerten van ja loezie in een hart op te wokken en te wekken en te vorecherpen, om elk oogen blik het trotscho verzet wakker te maten, om al de ijdelheden en jaloorschbeden van een vrouw te prikkelen. Er valt niet aan te twijfelen, dat de meeste der ongelukkige meisjes, welke zich, om haar behoeftige omstandigheden, en met haar talenten, aan dezen werkkring, die op zichzelf eerbaar is, wijden, dat zij, doordat zij haar gevoelens welen te tem peren, of doordat zij, met Gods hulp sterk blijven in haar beginselen, aan de jammer lijke opwinding, waarvoor juffrouw Hélouin zich niet had kunnen behoeden, ontkomen. Kerk en School Beroepen to Atolenaarsgraaf, J- J- Poot, eaiid. te Bodegum en Beiocpcn te Uijnsheoi enlnnd, J. J. II, van der Ree, ca 11. en hulppred'. te Rot terdam- Vreewijk- te Benschop, J. J. l'oot, eaml. te Ho legraven. Aangenomen naar Gn,. In, ds 0. AI. van Endt, te Weill. Bedankt voor Amsterdam, ds. F. J. BroeyoT, rand, te Woerden. Gerei'. Kerken. Beroepen le Onnen, A. Kuiper, cand. te Xuidwolde. Aangenomen naar Zuid hom, ds. .T. G. Adoma, to Opende (Gr.). Bedankt voor Visvliet, A. Kuiper, cand. to Ziuidwoldo. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te llotterdam-Ziuid, ds. D. Dries- sen, to Amsterdam-Oost. Geref. Gemeente. Beroepen to Leiden, ds. J. Fraanje, te Bameveld. 1 Na één weck. Het Zendingsbnumu te Oegslgeest (post rekening 110. 6074) vraagt otns plaats vcioir het volgende: Verleden week hebben wtij bekend go- maakt, dat er nog ongeveer föO.COO noo- dig was, om in de behoeften van hot In dische work en do noolzakelifkste tela;in een in Nederland te voorzien. Dat deze er binnen 14 dagen zouden rijn, zoo lat op den gewonen tijd, in het midden van deze maand, de gelden voor de vo'gendc zes weken naar Indie kunnen worden overge maakt, was waarschijnlijk wel wat veel verwacht. Wij zijn eei'üor dankte a 1' met 4 Afei ongeveer I90C0 to hebben ontvangen. De voorbereiding van do Pinksteroollee- tc is in vollen gang. Ein wij hopen op veler medewerking daarbij Maar wij mogen er wel de aandacht op vestigen, dat, vooral nu hel Pinksterfeest dit jaar zoo laat ge vierd wordt, ook in deze maand de dage lijks ch'e bcC'ioeflcn van het Zondingswerk- niet mogen worden vergelen. AVOENSDAG, 8 Mei 1933. Hilversum, 301 AI. VARA-uitzemlïng. 8 u. Orvitropia. 9 u. Gramofoon. 9 30 u. P. J. Kers: Onze keuken. 10 u. Alorgen- wijding VPRO. 10.15 u. Voor Arb. i d. Oontrnubedr.: Tooneel, lezing en gra mofoon. 12 u. Hobo en piano. 12.10 u. De Zonnekloppers. 12.50 u. Klarinet en piano. 11.45 u. Do Flierefluiters. 2 u. Voor do vrouw. 2.15 u. Kniplcs 3 u. Voor de kinderen. 5.30 u. Gramo foon. 6 u. Oikest. 6.30 u Gramofoon. G.40 u. Sportuitz. 7 u. Vervolg concert 7.30 u. Voor liet platteland. 7.50 u Ac cordeon en piano 8 u. Ilet'h. SOS-ber. 8.03 u. Vaz Dias en VARA-Varia. 8.1G u. Report, v. d. Tentooust Mooi Neder land, te Amsterdam 8 30 u. Bonte Avond. 1112 n. Gramofoon. Huizen, 1873 M. NCPi V-uitzending. 8 u. Schriftlezing. 8.159.30 u Gramo foon. 10.30 u. Aforgendionst. 11 u Gra mofoon. 11.1512 u. Vioolreeital. 1215 u. Gramofoon. 12.30 u Orgel 1.30 u. Gramofoon. 2,15 u. Trio. 4 u Zang door sopraan. 5 u, Kinderaur. 6 u. Techni sche causerie. 7 u. Ned. Chr. Persbureau 7.15 u. Reportage. 7.30 u Landbouw- lialfuur. 8 u Vaz Dias, 8 05 u Zang en voordrachten. 9,45 u. Rottere], Chr. Arannörikoor, Jongenskoor en de Rotterd. Orhestvereen. (Om 9.55 u. Vaz Dias). 10.3511.30 u. Gramofoon. Droitwich, 1500 M. 10.20 u. Gramofoon. 11.05 u. OrgeL 11 50 u. Orkest. 12 50 u OrgeL 2.10 u. Strijkkwartet. 2.35 u. Orkest. 405 u. Or- Alaar de verzoeking is geweldig. Wat mij betreft: de gedachte was enkelo malen bij mij opgekomen, dat bet voor nirja zuster de bestemming kon zijn, als gevolg van onzen tegenspoed, zich in do ecin of an dere familie als onderwijzeres te laten opnemen. Ik deed' thans een eed, dat, welke toekomst ook voor ons bestemd moclit zijn, ik liever in hot armste zolder kamertje, met llélène, het droge brood van den zwaarden arbeid) zou doelen, dan ooit toe te laten, dat zij aan het feestmaal deelneemt, dat vergiftigd wordt door dezo rijke en hatelijke slavernij. Hoewel ik liet vaste besluit nam voor juffrouw llelouin bet veld te ruimen, en mij, tot geen prijs, te laten verleiden, om, op mijn beurt, to gaan beschuldigen, on mij door strijd le gaan vernederen, kon ik toch niet zonder ongerustheid' do waarschijn lijke gevolgen van don oneorCijkem strijd, welke mij zooeven verklaard werd', onder de oogen zien. Ik werd, dat was mij dui delijk, aangetast in wat voor mij de ge voeligste plek lp: in mijn liefde en in mijn eer. Juffrouw Hélouin kan, nu zij in hot bezit is van liet geheim van mijn leven en van het geheim van mijn hart, en, waar zij, met de valscho handigheid van haar sexc, waarheid en leugen door elkaar haalt, gemakkelijk een verdacht licht laten vallen op mijn gedragingen, tol schade voor mij, zelfs mijn kiescho voor zichtigheid en behoedzaamheid verdraaien, en aan niijn eenvoudigste daden de kleur geven van een bedachte intrigue. Het is mij onmogelijk om precies te weten welke richting zij aan haar kwaadaardigheid Het Nederlandsche fabrikaat. Onze tijd' dreigt een lijd van leuzen ta worden, dio maar al te vaak sloclils go deellelijk in daden worden omgezet. 1 Onder de veJe leuzen, dio men tcgon!- woordig hoort weerklinken is ook dia van „Koopt Ncderlandsch Fabrikaat". Isi ook dit niet een leuze, die ta weinig weer klank vindt en daardoor tc weinig prao tisete resultaat bereikt? Wij gclooven van wel. Zonder ons ie willen hegeven op het gebied van den strijd lussclien vrijhandel en autarkie, lijkt het ons toch vd gc- wenseht, dat nog eens de volle nadruk' op de be teekenis van het Nederland sell fabrikaat wordt gelegd'. Wij Nederlanders zijn immers nog maar al te zeer geneigd het bui toni andsclia pro duct beter te vinden dan dat van eigen bodem. Waarom eigenlijk? Waarom moeten bijv. heerenstoffen en dectrischo apparaten al tijd uit het buitenland' komen? Zijln wij ons soms niet genoeg foowust van de ge lijkwaardigheid' en concnrrentiemogelijkheid van onze nationale industrieën? Of zouden, bij vele Nederlanders sleur en gemakzucht een groeten rol spden? Wij hebben ons er meermalen over ver wonderd, dat de Nederlandsche fabrikan ten niet zelf eens de handtan ineens!auin, om door een gezamenlijke actie te trach ten dc mentaliteit vair vale iandgenoatan, om in deze tijden nog altijd hot gelijk waardige Nederlandsche product voorbij te gaan voor hot buiterdandseke, te veran deren. Ten zeerste moeten wij daarom ook toejuichen, dat eenigo fabrikanten zich thans tot een propaganda-commissae vcr- eenigd hebben, die beoogt de gelden bijeen te brengen voor een grootsch opgezette moderne propaganda-actie. Deze fabrikanten, die van de mogelijk heden der Nederiandscho industrie over tuigd zijn en niet streven naar abnormale beschermingsmaatregelen, zullen bij het slagen van hun actie op hun wijze or too meewerken, do werkgelegenheid! in Neder land. direct, zoowel als indirect, te ver ruimen. 'Kun streven verdient dan ook zeer zeiter in brecde kringen belangstelling. kest. 4.35 u. BB GDans orkest. 6 25 u. Bach-concert. G.50 u. The desert song, operette. 8.20 u. I've got to have music, govar. concert. 9.20 u. BB C-Orkest 10.20 11.20 a. Jack' Jackson en zijtt Band. Radio Paris, 1648 AI. G,20 en 7.20 u. Gramofoon. 11 35 u. Or kest. 7.20 n. Orkest. 9 55 u. Dansmuziek. Kalnndhorg, 1261 AI. 11.20—1.20 u. Concert. 2 50—4 50 u. Or kest. 5.055.35 u. Gramofoon 7.20 u. Orkest. 8.4011.20 u. 2de en 3de acte van Wagner's Tannhauser. Keulen, 456 AL 5.20 u. Concert. 6,20 u. Vervolg con cert. 11.20 n. Orkest. 135 u. Zang. 3.20 u. Zang en piano. 4.20 u. Orkest 8 05 n. Orkest. 10.1011.20 u Orkest. Rome, 421 AI. 810 u. Concert. 9.50 u. Concert. Brussel, 322 cn 484 M. 322 AI. (Vlaamsch)11.20 en 12.30-1 20 u. Orkest. 4.20 u. Kwartet 5.50 u. Zang en t>" 35 u. Gramofooin. 7 20 n. Rv ncerl. 9.3010.20 u. Popu- I.' I _rt. 484 AI. (Fransch): 11.20 u. Gramofoon. II.50 u. Orkest. 12.50—120 u. Gramo foon. 4.20 u. Orgel. 5 35, 5.50 en 6.3& n. Gramofoon. 7.20 u. Orkest. 9.30 10.15 u. Gramofoon. Deutsclilaiidsciidei', 1571 M. 7.35 u. RijkszendingAlit Hermann Löns ins deufscho Land. 8.20 u. Concert. 10 20 11.20 u. Concert. geven ml. maar ik vertrouw het haar wel toe, dat ik er zeker van kan zijn, dat zij zich in de keus van haar middelen niet zal vergissen. Beter dan iemand' kent zij de zwakke punten in de verbeeld .mgskraoht, welke zij willen treffen. Zij bezit een nar tuurlijk overwicht over het karakter van juffrouw Alarguérite en dat van haar moe der, het overwicht van geveinsdheid ovlor openhartigheid, van arglistigheid over op rechtheid; zij geniet bij hen het volle ver trouwen, dat gegroeid' is door langdurige gewoonte cn dagelijkscho intimiteit, lemhaai" meesteressen om even haar taal te ge bruiken zijn niet bij machte om, onder het uiterlijk van vriendelijke opgewektheid! en kruipende voorkomendheid, waarin zij zich met een volmaakte kunst hult, den hardnekkigen trots en ondankbaarheid, waardoor deze ongelukkige verteerd wordt, te vermoeden. Het is maar al te waar schijnlijk, dat een zoo zekere en zoo kun dige band met volharding en succes ver gif zal welen te druppelen in harten, did aldus zijn toebereid'. Wiel"swaar kon juf frouw Hélouin vreczen, wanneer zij toe- >ft aan haar wrok, dat zij dc ban I van juffrouw Alarguérite in die van mijnheer de' Bévalkm zal leggen en oen huwelijk zal verhaasten, dat do vernietiging zal zijn) van haar eigen eerzucht, maar ik weel, dat de haat van een vrouw niets lm1* 'wnl, maar alles waagt. Ik verwacht du, van den kant van haar dc vlugste en de me»ast verblinde wraak, en ik heb gelijk. (TVordl vervolgd). Ijn.iv'ine in Savoye. Ncil. Hcrv. Kerk. 1

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 6