Leger des Heils. City. theater. Kunst en Wetenschap Filmnieuws 1 Lumière. Prinses en Corso. De a.s. gemeenteraadsverkiezing. De lijst va» Nat. Herstel. De afdeeling Schiedam van Nationaal Herstel heeft voor de a.s. gemeenteraads verkiezing de volgende candidatenlijst sa mengesteld 1. Mr. W. A. Hoek. 2. N. J.. Bouvet, 3. J. Mak, 4. P. Noodolijk, 5. D. v. d.. Hoeven, 6. ir. A. J. P. Weygers, H.. A. Hes, 8. A. de Groot. De commandant komt. De organisatie van het Leger dos Heils hier ter stede; zal in de week van 18—26 Mei haar 45-jarig bestaan herdenken. Commandant Bouwe Vlas zal de ope ningsbijeenkomst op Zaterdag 18 en Zon dag 1 Mei leiden. Zaterdags zal een tuarsch door de stad worden gemaakt, waaraan ook het Jeugdwerk en de Gezins bond zullen deelnemen. De heele daarop volgende week worden bizondere bijeenkomsten belegd. „Dc perfecte misdaad". „Grensparasicten", Deze week draait m City oen programma dat van allo mogelijke spanning en sen satie is voorzien. De twee hoofdfilms, „De perfecte mis daad' en „Grenspcirasieten", hoewel vol. 'komen verschillend van unpaid, beschikken beiden over oen dosis origineelo griezelig heid en adembenemende spinning. De eersto hoofdfilm handelt over het leven van een beroemd detective, die door jalouzie gedreven een moord bedrijft en de entourage zoo geraffineerd construeert, dat de verdenking valt op dengeaie, die de aanleiding is tot deze jaloezie. Langzaam ziet men het plan rijpen in het item van den detective; tot in alle details maakt men de uitvoering van zijn plan mee. lot in de perfectie laat de film de beproevingen zien van een „Amerikaaxtsch" kruisverhoor, zonder dat evenwel de ver meende dader een bekentenis aflegt. De aanwijzingen tegen hem zijn echter zoo sterk, dat een veroorJeelmg tot den elec- trischen stoel volgt. Na het slot, dat wij om verscheidene re den verzwijgen zullen, zal menigeen het gevoel hebben bij den neus genomen te zip, zonder evenwel hierover in toom ie ontsteken. De tweede hoofdfilm „Grensporasieten" met Ken Maynard in de hoofdrol, is weer een echte en gezonde Wild-West film, waann stevig gevochten en op meesterlijke wijze paard' gereden wordt. Xanda Stradowska. Leerlingen avoud. Leerlingen van de dansklasse der af deeling Schiedam van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, onder leiding van me* r. Xanda Stradowska, hebben gis- teravon in. Gebouw Eendracht voor een vrij goi-J bezette zaal een lang en ge varieerd programma ten beste gegeven. Mevr. Stradowska heeft goede krachten onder haai teerlingen en zij weet haar dansen te kiezen. Zoo had gisteravond Aafje Hamstra ein delijk haar vorm gevonden in de Arabische dans, van fsjaikowski. Deze dans werd zeer goed uitgevoerd. Slechts hebben wij bedenking tegen een klein onderdeel, namelijk het heffen van den tamboerijn, hetgeen geschiedde met een gebaar van krachtinspanning, wat o.i. niet heelemaa! logisch was. De Kinderscenen, van Schumann, wer den ook keurig uitgevoerd. Jammer genoeg leende het tooneel zich niet bepaald voor een dergelijk nummer. Feitelijk moesten de aparte dansjes, waar van wij voroal de Kurïose Gesckichte, ge danst door Truusje Banquart, noemen, in een nis achter in het tooneel uitgevoerd worden, terwip de vertelster (Yvonne Schot man) in het voorplan blijft. Na de pauze kwamen de oudere leer lingen aan de benxt. De Etude van 'Heller werd gedanst door Truusje Banquaxt, wier stip grooto overeenkomst vertoont met dien van mevr. Stradowska zelf. Ook hier het vrije, losse gebaar van arm en hand, het zelfde streng doorgevoerde rhythme, en de juiste conceptie, die van het begin tot het einde werd volgehouden. Slechts haar mimiek zou nog wat aandacht kun nen verdienen. Zij behaalde met haar Etude zoo veel succes, dat zij moest bisseerem. Opvallend goed was ook de Wals opus 70 no. 1, van Chopin, door Carry Tuyl, die een zeer goed begrip voor de dans toonde. De wals was ook technisch goed. Yvonne Schotman had een prachtig vlug rhtyhme in haar Golliwogg» Cake Walk, van Debussy. Hoar cosiuum was geheel in stijl en zeer origineel. Als eerste na de pauze danste Jo Jonge- jan een Dans, van Schubert, als een fraaie inzet van dit beste deel van het program. De avond werd besloten mot een tweede ensemble-dans: An der schónen blauen. Donau, van Joh. Strauss. Ook hier viel weer het keurige groepswerk op; slechts hier en daar stoorde oen jonge leerling het Thythme. Over het algemeen kan dit experiment van de groepsdans echter wel als geslaagd beschouwd worden. Voor de pauze hebben de jongere leerlin gen hun vorderingen getoond. Enkele een voud ïpe dansjes werden uitgevoerd. Na het- slotnummer werden aan mevr. Stradowska bloemen aangeboden. De p'a- ano-bcgeieiding was in vertrouwde handen Dij den heer A. S. H. A. Ulaisse. De kruiser De Ruyter. Vlot gebracht. De nieuwe kruiser Do Ruyter is in zijn element! Hedenmorgen kwart over 10 on geveer. dreef de romp van wat over een jaar ons modernste oorlogsschip zal zijn. Gisteravond omstreeks 5 uur heeft men de schuiven van het grooto bouwdok van WiltonFijcnoord open gezet en bij vloed zooveel mogelijk water binnen gelaten. Daarna zijn de schuiven weer gesloten en hedenmorgen 6 uur zijn de machines aangezet, om hot bouwdok verder vol to pompen. Zonder eenige sensatie is toen het wa*er steeds hooger en hooger geko- -men en op eeu gegeven oogcnblib merkte men, dat do De lluyter vlot was. Hot schip is toen met stalen kabels naar het midden van het bouwdok getrokken, waar zich een geul bevindt Daarboven is do De Ruyter vast gezet en daarna is men begonnen het water in het bouwd'ok, dat 3 Va M. hooger stond dan in de haven, te laten wegloopen. Dat zou ongeveer om 12 uur zijn be slag krijgen. Een zware bok lag gereed' om do deu ren uit het bouwdok to lichten en daar mee was de weg vrij voor do De lluy ter naar het „vrije sop". Het schip werd uit het bouwdok getrok ken en is op korten afstand daarvan aan een kade gemeerd, waar het verder zal wor den afgebouwd. In het schip lagen alleen nog maar de ketels; de machines en het geschut worden later aangebracht. Dok do schroeven zullen later aan het schip gemonteerd worden, want het wordt toch nog eenige koeren in een droogdok opgenomen, o.a. om geverfd te worden. Het schijp lag, toen "net dreef, 42 d.M. diep, juist wat men berekend had. Autoriteiten waren bij het drijvend ina- ken van de De Ruyter niet aanwezig, alleen overste v. d. Sando Lacoste, de comman dant van de De Rnyter, en de directie van Wiltou-Fijenoordvolgden het werk met belangstelling. Aan den ingang van de werf aan den Vlaardingerdrjk stond een groepje mem- schen, die vergeefs stonden te waefitcn op de komst van H. 'M. de Koningin, Eeni ge bladen hadden bericht, dat IT. M. bij het drijvend brengen van do De Ruyter aanwezig zou zijn, wat, zoo we reeds ge meld hebben, niet in de bedoeling heeft gelegen. Bij de ingebruikneming van den kruiser het volgend jaar Mei hoopt men wet op koninklijk bezoek. Dc nieuwe commissaris. Gistermiddag heeft de nieuwe commis saris van politie, de heer H. P. Clasie, met zijn eehtgenoote een bezoek aan onze ge meente gebracht en na kennis gemaakt te hebben met den waarnemend burge meester, den heer ir. C. Houtman, den gemeente-secretaris, den heer mr. V. Sicken- ga, hoofdambtenaren ter secretarie en eeni ge toevallig op het stadhuis aanwezige hoofden van takken van dienst, heeft de heer Clasie de stad bezichtigd. Wanneer de nieuwe commissaris zijn functie zal aanvaarden, is nog niet be kend; dat zal in den loop van de maand) Juni het geval zijn. Vroege treinen naar Brussel. Morgenochtend vertrekt van hier een vroege trein naar Brussel om 9.09 uur en 9.19 uur. Van Rotterdam D.P. vertrekken reeds treinen om 6.45 uur en 7.17 uut. Om 6.15 uur vertrekt lijn 4 reals van de Broersvcst, zoadat de voetballiefhebbers, die mor ei den wedstrijd BelgiëNederland in Brus sel willen meemaken, van deze vroege reisgelegehheden kunnen prefiteerem. Ledenvergadering. De Nationale bond van handels- en kan toorbedienden „Merc.uriuszal op Donder dag 16 Mei a.s. in Hotel Beijers bergen, een ledenvergadering houden. Op deze vergadering, waarvan slechts een klein gedeelte voor huishoudelijke zaken is gereserveerd, zal do heer A. Wamsteeker, bondspenningmeester spreken over: „Wat leert ons den bouw van de Normandie?" terwijl de heer P. Meyer een causerie met lichtbeelden over dit FTansche en grootste schip van de wereld zal houden. Ouderavond Zondagsschool Eben Haëzer. In het Vereonigmgslokaal hield gister avond de Zondagsschool Eben Haëzer een ouderavond. Niettegenstaande den Vlijtig en de schoonmaak, waren vooral vele moeders met de kinderen moegekoim m. Op de gebruikelijke wijze werd door ds. P. Bokma, de samenkomst geopend. Na het zingen heette spr. de ouders wolkam, dank te voor het vertrouwen, dat Eben IJaëzer reeds meer dan 80 jaar mag genieten en ook nu nog altijd geniet an stelde het doe! van dit samenzijn in hot liobt. Na een korte pauze, waarin aan do kin deren oen welkome versnapering word uit gereikt en na het zingen van bekende Zon- dagssclioolliederon, deed de heer L. Groe- neweg, hoofd ©ener bizondere sc ooi, een verhaal waar met gl'oote aandacht door act! en jong naar geluisterd werd. De lantaarn, waarmede de p'natios van dit verhaal, getiteld „Het ore te Lid", ver toornd werd, werd bediend door dan heer C. Manneken, dio zijn uitstekend apparaat mot toe belmoren als altijd' belangeloos ton dienste stelde aan de Zondagsschool Prachtig op tijd werd deze opgewekte sa menkomst met dankzegging gesloten. Tegen auto opgcloopen. Gistermiddag is de 11-jarige J. v. tl'. B. op den Westvest tegen oen vrachtauto van d'e firma Wenneker opgeloopen. Do auto reed! zeer langzaam. De jongen, viel en liep enkele schaafwonden aan zijn rech terbeen en lichte inwendige kneuzingen op. Hij werd) in een garage binnen- ge bracht en is later met dezelfde auto, waar hij tegenaan liep, naar huis gebracht. i Serenade. Het echtpaar K. Liebeek, wonende aan de Graaf Florisstraat, was gisteren 25 jaar getrouwd en waar do hoer Licboek een enthousiast werkend bestuurslid van do af deeling Schiedam van de Voreenigiag „De Princevlag", is, meende het bestuur, het echtpaar een serenade te moeten brengen, hetgeen gisteravond geschied is. Vanaf de Beurs trokken gisteravond het Tamboors- en Pijporskorps, Harmonie, directeur de heer Veenman, en do leden vaa het Vlag- genvendel, met hun vlaggen en na een rondwandeling door de stad, is voor de woning van den heer Liebeek een serenade gebracht, die klonk ats een klok. Aanrijdingen. Hedenmorgen, even voor half negen, kwam door een aanrijding op den hoek van de B.K.-laan cn de Nieuwe Haven, de 15-jarige ambachtsscholior E, B., uit Hil- legersbexg, met zijn fiets te vallen. Hij be kwam o.a. een lichte hersenschudding en is per auto naar zijn woning vervoerd. Gisteravond reed op den Overschiescho- weg bij den Achtersingel een personen auto, bestuurd door II B-, tegen een zes- wielige vrachtauto, bestuurd door C. H. G. V„ uit Den Haag. - Van de personenauto werden aan den linkerkant beide spatschermen, voorwiel en bumper beschadigd. Moedige redding. Hedenmorgen omstreeks 10 uur zag de heer A. van Vonderen, melkhandoiaar, Ro zenburgerplein, bij de Stadhouderslaan, een jongen van een jaar of 6, 7, in de Wester haven vallen. De heer Van V. bedacht zich geen oogenblik, sprong gekleed to water, greep den jongen en bracht hem aan den wal, waar de heer P. J. van der Touw, redder en geredde op het droge hielp. De jongen is, zonder dat hij verteld had hoe liij heet en waar hij woont, er van door gegaan, Aan den moed en opofferingsgezindheid van den heer Van Vonderen, heeft de knaap waarschijn1 ijk zijn leven te danken. De Statendam. In het groote droogdok bij Wilton Fijenoord' is gisteravond de Statendam op genomen. De schroeven, die aangegroeid zijn en de tunnelassen zullen onderhanden worden genomen, e Rijkspostspaarbank. In April 1935 werd aan het postkantoor op spaarbankboekjes ingelegd f38.715,83 en terugbetaald f58.118,91. Derhalve minder ingelegd' dan terugbe taald f19.403,08. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 44. Correspondentie. i H. van Matheiiesso. Zóó kan uw bijdrage niet geplaatst worden. De redactie is ech- ter tot overleg brroid. A U E N A. Schiedam Passage Theater, 8.15 u. Maskerade; Het uur der wraak. City, Hoogstraat, 8 u. De perfecte mis daad; Grensparasieten. 11 Mei. VoiksgebouWj 8 uur. Tooneelvoor- stelling „Kunst na Arbeid". 11 Mei. Gebouw Eendracht. 8 uur. Too- neelvercen. Eigen Studie. Uitvoer riDg'. 13 Mei. Geref. Jeugdhuis, 8 uur, Ned. Chr. Vrouwenhond, mevr. F. Bakker Bootsma, over Rusland. 14 Mei. Musis Sacrum. Mandolinegezel schap D.N.I. Feestavond. 14 Mei, Vereenigïngslokaai, 8 uur. Kerk koor Ned. Herv. Gemeente. Jaar feest. 14 Mei. Excursie Ned. Vereen, van Huis vrouwen naar de Flora. 15 Mei. Groote Kerk, 8 uur. Kon. zang- vereen. Schiedams Mannenkoor Drpheus, Kerkconcert. 16 Mei. Vereenigïngslokaai, half 8. Viering le lustrum C. J. V. Mondacc, club „Bravo". Rotterdam 11 Mei. Nut, 8 u. Conservatorium-voor drachtsavond. 11 en 12 Mei. Groote Schouwburg, 8 u. Amst. Tooneel vereen. Pygmalion. 11 en 12 Mei. Tivoli-Schouwbuxg, 8.30 u, Operette-Gez. v. Aorschot en Bos kamp. Zeg, kan je zwijgen I Capitol. 2.15 u. 8,15 u. Dark Hazard, Wereldkampioen; Een kreet in den nacht. Corso. Van 1 u. af doort. De Witte. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. De Duivel is een vrouw. Lumifcre. 2.15 u. 7 u. 915 u. De bruiloft aan de Wolfgangsee. Luxor. 7.30 u. 9.30 u. Frischer Wind aus Kanada. Olympia. 7 u. 9.15 u. De autokampioen Prinses. 2.15 u. 8.15 u. De Witte. Roxy. 2 u. 7 u. 9.15 u. Wie is Fanto- mas? Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Le Grand jeu. Thalia. 2.15 n. 7 n. 915 u. Het jolige weeuwtie. BINNENLAND Koninklijke gift aan Simavi. H.M. do Koningin hooft eon belangrijke gift doen toekomen aan het bestuur dor Verecniging Simavi, naar aanleiding van den oproep in de bladen om gelden Lijven te brengen voor een lil indenrécldwigspi an in Noord-Sumatra, waarheen oen reizend' oogheelkundige zal worden uitgezonden. Bouw van arbeiderswoningen met Inge huren. Dezer dagen is gemeld, dat do minister van sociale zaken aan de inspectie voor do werkverschaffing opdracht heeft gegeven met bekwamen spoed! een lijst van voor stellen samen te stellen tot bouw van arbeiderswoningen met Inge huren, welke in de plants moeten treden van wonin gen, welker vervanging dringend noodza kelijk is. Do woningen zouden ton dwli zonder, ten deelo met een bijdrage moe en kun nen worden betrokken. Naar wij vernemen, liceft de minister thans als eerste stap dto uitvoering van de ingekomen voorstellen besloten voor -rond 500 woningen een bedrag aan voor schotten van rond' f 900.000 beschikbaar te stellen, waarnaast voor een deel dier woningen tevens bijdragen worden ver strekt. Dp de lijst van gemeenten, in welke gebouwd zal worden, komen o.m. voor: Kampen met 105, Maastricht met 136 en Zwolle met 79 woningen. Do Roltcrdamschc begrooting. Gisteren heelt do gemeenteraad van Rot lerclam de begroeting voor 1935 aangeno men, nadat ongeveer anderhalve week daar. over vergaderd was. Uiteraard was deze zitfingstijd korter, dan vroeger, toen Rot terdam zelf nog zijn begroetingen op maakte. Handelsbesprekingen met Italië. Naar het Vad'. verneemt, zullen binnen kort de onderhandelingen over de handels betrekkingen met Italië een aanvang ne men. Zeer waarschijnlijk zal de Neder- landsche delegatie, welke onder leiding zal staan van den heer A. Th. Lamping, direc teur van de handelsaccoorden aan het mi nisterie van economische zaken, zich op 21 dezer naar Rome begeven. Nieuwe frankeerzegels van P/a cent De nieuwe oplaag van de frankeerzegels van lVa cent wordt aangemaakt in grijze kleur. Deze ziegels zullen op de postkanto ren verkrijgbaar worden gesteld zoo,'ra de aanwezige voorraad zegels in de raod-lila 'kleur zal zijn uitgeput. Aan de z.g. verziamelaarsloiketten zullen de zegels reods dadelijk na het gereedko men verifcrijgbaar zijn. Arie Smit f Gistermorgen is in Den Haag op 90-ja- rigen leeftijd overleden de heer A. Smit, oprichter van de Kon. Maatschappij De Schelde te Vlissingen, een zeer bekend figuur uit de scheepvaartkringen. Verontwaardigde beeldhouwers. Het hoofdbestuur van den Nederland- seihen Kring van beeldhouwers heeft in ver band' met het besluit van hot comité Ge- denkteeken II. M. de Koningin-Moeder te 's-Gravenhage, waarbij met voorbijgaan van d'e door de leden der jury als het beste ontwerp gekozen inzending, het ontwerp no .13 van Toon Dupuis, voor uitvoering is aangewezen, in oen motie eenstemmig zjjn verontwaardiging over deze beslissing uitgesproken. Het staat vast, dat met terzijde stel ling van het oordeel eener deskundige jury en het op den voorgrond stellen van het eigen door de instelling van de jury erkende ondeskundig oordeel en een zich beroepen op den volkssmaak, het comité de hoogste belangen der beeldhouwkunst ernstig heeft geschaad. Sport Voetbal. D.H.S.—S.V.V. Morgenmiddag 12 uur speelt DJ-LS. I een vriendschappelrjken wedstrijd tegen S.V.V. I. Om 10 uur speelt D.Ki.S. II tegen S.V.V. 3. Beide wedstrijden worden gespeeld! op het D.Ki.S.-terrein, en geleid resp. door A. Swaneveld en C. van Gent. S.V.C. Voor de Schiedamsche Voetbal Compe titie is het volgende wedstrijdprogramma samengesteld le klasse a: terrein 15 Mei: G.T.B.—V.G.S., Bo,elfhoek 16 D.R.Z.Hercules D.R.Z. 16 K.S.V.—Blauwzwart, KS.V. 20 HerculesG.T.B, P.W. 22 Blauwzwart—D.R.Z., D.RZ. 24 V.G.S.K.S.V., P.W. lc klasse b: terrein 15 Mei: I1.V.0.—N.F.C., HA' Of 16 H.B.S.F.S.V., P.W. 17 S.IJ S.—Trekvogels K.S.V. 21 F.S.V.S.U.S., F.S.V. 22 Trekvogels—H.V.O., HA",O. 23 N.F.C.—II.B.S., F-SV. Reserve le klasse: terrein 16 Mei; V.V.R. 2—P.W. 2, Excelsior 18 II.B.S. 2—G.T.B. 2, Havendijk (3 uur) 18 RomiH.V.0. 2, Schiedam 21 H.V.O. 2H.B.S. 2, H.V O 22 G.T.B. 2—V.V.R. 2, Boschhoek 25 RomiP.W. 2, Schiedam (3 uur) Reserve 2e klasse: terrein 16 Mei: H.V.O. 3-JT.B.S. 3, II.VO. 16 N.F.0. 2K.S.V. 2, F.SVL 21 K.S.V. 2—Hercules 2, K.S.V. 23 D.R.Z. 2—II.V.O. 3, D.R.Z. 25 H.B.S. 3-N.P.O. 2, 'Havendijk Tenzij anders vermeld, beginnen alle wedstrijden om 7 uur. 1 Capitol. Dark Hazard wereldkampioen. t Een kreet in den nacht. j Het Capitol Theater komt deze we'eS} met twee films, dio weinig voor olkaaat onderdoen: Dark Hazard' woroldkampioeot ca Een kreet in den nacht. In Dark Hazard wereldkampioen vcas vult Edward G. Robinson, de karalctop» speler, bij uitnemendheid, d'e hoofdroL Op treffende wijze geeft hij do cneatfej van den gokker, die zijn geluic gevaadoaj heeft in eon lieftallige vrouw, doch zijn hartstocht voor het wedden niet kan on derdrukken en zoo volkomen aan lage» wal komt. Door middel van een geblesseerdten wedt- renhond, die hij weer geheel fit maakt, komt hij er weer bovenop en een twijfel- aehtig happy end besluit deze film, diö qua spel uitstekend is. Zijn tegenspeelstors zijn Genevieve Tobïn en Glenda Farrel. Van geheel ander genre is de film „Een kreet in den nacht" onder regie van William Dieterlee vervaardigd'. Nauwkeurig wordt de toeschouwer In gelicht over het nachtleven in de cabarets in de Vereenigde Staten en hetgeen alzoo in deze cabarets gebeurt. Louter voor sen satie heeft een meisje uit de society krin gen zich bij een „gang" aangesloten, aki, als zij zich wil terugtrekken het dood vonnis over haar uitspreekt, hetgeen oold voltrokken wordt. Dan verschijnt do actieve journalist op het tooneel, die, na verscheidene opgewek te vechtpartijen, achtervolgingen, waarbij natuurlijk de gillende sirenes niet vergeten rijn, speurtochten met vliegtuigen, het zaakje oplost, zijn verslag telefonisch door geeft en dan. al telofoneorond' nog gauwt het jawoord van een schattig meisko af troggelt. Het verhaal zelf is tamelijk eenvoudig doch het rijn juist de talrijke wendingen), de vlugge opeenvolging van do beelden en daarbij de meesterlijke hand', die d'e camera gevoerd heeft en herhaaldelijk: dtei details op bewonderenswaardige wijze ge- nomen heeft, die den toeschouwer het geheel© drama doen meeleven. De hoofdrollen vervullen Bette Davi-es, Donald Woods, Margaret Lindsay en Lyle Talbot. De bruiloft aan de Wolfgangs „De bruiloft aan de Wolfgangsee", is een! film, welke zich afspeelt aan het prachtig© meer de „Wolfgangsee", in de Salxburget- Alpen, met muziek van Robert Stolz. In St. Wolfgang wordt Kirchweihfest ge vierd. De vroolijkheid viert hoogtij. Wem, Weib und Gesang, doen alle zorgen ver geten en de kastelein. Hans Leitner, vant 3c Posthof, kan ook dubbel tevreden zijn met de gang van zaken, temeer, waair da schattige Wolf f ganger in, Rosl, verliefd op hem is. Hans voelt echter meer voor Mary, een Engelsche gaste. Deze flirt met hem op een ito. 't oog loopende manier, zoolat Rosl besluit, hem van zijn verliefdheid te genezen. Na vele wederwaardigheden gelukt dit haar tenstotto en komt alles weer in bot goede sp,~ r. Deze vroolijike amusementsfilm, met prachtige natuuropnamen, is doorspekt met leuke melodieën. Gok het bifprogramma is, als altijd, uit stekend verzorgd, Luxor Palast. „Frischer Wind aus Kanada, „Frischer Wind aus Kanada is een film, die ons voort naar een groot mode huis te Berlijn. De directeur ontwerpt beel dige modellen met zoetklinkend© namen, die echter, helaas, wegens den absurd'beo gen p. niet verkoopbaar zajn. 't Geld. raakt op en een faillissement staat vootr de deur. De zaak zou nog wel te redden zijn als de voornaamste schuldeischer, de pelshandelaar Henry Baker uit Canada, maar uitstel van betaling wilde verleenm. Baker komt naar Berlijn en door een samenloop van omstandigheden ontmoeten geldschieter en directeur elkaar in een bar Bij het eersto glas wijn bevallen zij elkaaT uitstekend, doch 't slot is, d'ait het onderhoud' in geweldige ruzie eindigt. De oude heer Baker maakt zich geweldig boos en belast zijn zoon mot de faillissements aanvrage. Deze heeft echter onder - anderen naam een kijkje in het modehuis genomen en gezien waar het mangelt. Rij stelt zichzelf aan als directeur, deelt er de lakens uit en redt het modtehui3 uit de benarde toestandten. Door zijn eigenmachtig optreden an&- brrndt er een strijd tusscbea hem en der dociiter van den directeur, dio na vole geestige verwikkelingen eindigt in ©eta lief desverklaring. Een uitstekend voorprogramma vult de hoofdfilm aan, terwijl op het tooneel de heer Walter Behr oen parodie op g.'arno- foonplaten laat hooren. „De Witte", "te ZesdaagscW. Als eerste hooi ait d'ezio week! in Prinses „De Zedsmet Jou Brown in de hoofdrol, die het public^ weer doet schaterlachen otn do dolM toeren, welke Kg nnéafSjh fiets uithajfl

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2