Verslag van den Gemeenteraad GEVAARLIJK SPEL. Radioprogramma*® y k \y Vcrgaderirg van Vrijdag 29 Maart 1935, 's avonds S uur, VI. Voorzitter: de waarnemend burge meester, ir C, Houtman. Radiodistributie. Een misverstand ontstaan. De hoer Van Duinhoven zegt zeer kort te kunnen zijn. De heer Slavenhutg heeft gezegil, dat ook de Schiedamsche radiohandeloren een kans hebben gehad lXit moet spr. tegen spreken. De Schiedamsche radiohandelaren hadden go.lacht, dat de Technische Bedrij ven do aangelegenheivan een radiodis tributiebedrijf zouden oorbereiden. Daar door is een misverstand ontstaan Het is voorgesteld, aisot Philips thans *!oor een achterdeurtje wil binnen konten, fat kan spr. niet als zoodanig inzien. Niet Philips bij de Schiedamsche radio- handelaren, maar de Schiedamsche radio- handelaren zijn bij Philips terecht geko men. Be heer Slavenburg heeft gevraagd, of spr. wel aan alle Schiedamsche raidio- handelaren heeft gedachtEr zouden er n.3. meer zijn dan de tien, die thans oen aanbod hebben gedaan inzake de inrichting en exploitatie van een radi©distributiebe drijf. Daar heeft spr. inderdaad aan ge dacht. Als er dan ook een nieuwe inschrij ving geopend wordt, dienen allen in de gelegenheid gesteld te worden een aanbod1 te doen. De exploitatie van een radiodistributie bedrijf door de gemeente zal niet den dood van alle radiozaken ten gevolge heb ben. In onderling overleg. Dat het niet verantwoord zou zijn met de Schiedamsche radiohandelaren in zee te gaan, is een gezocht argument. De com binatie is bereid tot ieder overleg met de gemeende en haar deskundige ambte naren. Als er eenige goede wil aanwezig is, kan men deze zaak best in onderling overleg tot een goed' einde brengen. De beer Van Velzen is een beetje hard tegen spr. aangeloopenl Dat is ook de vo rige vergadering gebeurd, toen hij schermde met een fatalen datum, die zou bestaan. Maar spr zal niet op zij gaan. Spr.'s rechtvaardigheidsgevoel spreekt anders dan dat: van B. en W. en spr. meent, dat beide gelijk hebben. Spr. beeft er op zit ten wachten, dat meegedeeld zou worden: Het aanbod van de Schiedammers is min der acceptabel voor de gemeente dan dat van den heer Bauling. Maar die uiededee- ling is*achterwege gebleven! Mijnheer Binkelaar is het niet met spr. eens, wat spr. spijt! De heer Binkelaar legt den nadruk op de deskundigheid van den heer Bauling, maar in art. 3 van de voorwa-rden van de Schiedamsche radio- handela en staat, dat het -radi©distributie bedrijf op deskundige wijze zal worden ingericht en geëxploiteerd en de betrokke nen kennende, is spr. er van overtuigd, dat de combinatie alle inlichtingen zal verstrekken, die 'noodig zijn, om een rich- tige exploitatie te waarborgen. Spr. adhl het zelfs absoluut noodzakelijk, dat B en W. vooraf zullen weten, wie het radios distributiebedrijf zal opzetten en inrichten, voor de Schiedamsche combinatie. Als men maar wil, is er wel een goede oplossing te vinden. De heer Din keiaar heeft naar Arnhem venvezen, waar de handel in radio-artikelen niet is stilgelegd, nadat daar een radio- distributiebedrijf is gesticht. Maar Arnhem is een geheel andere stad dan Schiedam; in Arnhem doen vele bewoners uit den omtrek hun inkoopen. De inwoners van Arnhem zullen echter weinig radio-artikelen meer aanschaffen. Niet voldoende contact geweest. De voorzitter heeft gezegd: Wij moeten weten, met wie wij te doen hebbent De combinatie is bereid alle gewenschte in lichtingen te verstrekken. Er 'is niet vol doende contact geweest tusschen den amb-. tenaar, die door het gemeentebestuur is aangewezen deze zaak voor te bereiden en Uit het Engelseh van PAUL TRENT, door ADA VAN ARK EL. 2) Sinds hij Portmouth verlaten had, was Guy veel buitenslands geweest en was daardoor weinig thuis. Als een vader zijn zoon afstaat aan de marine, weet hij, dat liij de handen van Let huiselijk leven daar mede doorsnijdt en in het vervolg tevre den móet zijn met korte ontmoetingen, dikwijls met lange tusschenpoozen Guy Hallam had het getroffen met zijn vader; zijn moeder kon hij zich niet meer herinneren. Daar hij een eenig zoon was, hadden beidon zich zeer aan elkander ge hecht en ofschoon zij elkaar de laatste jaren slechts zelden ontmoet hadden, war rrn er toch steeds lange vertrouwelijke brieven gewisseld. De oude heer Hallam was advocaat van beroep, maar practi- seerde sinds eenigen tijd niet meer Met een blik op zijn horloge haastte Guy zich naar de hut van den commandant. In den galng ontmoette hij Furber, die zeide dat hij zich ook oven ging verkleeden. Een kwartier later zaten allen in de piketboot op weg naar Weyport. Daar namen zij een taxi en Hallam beval don chauffeur te stoppen bij het Royal Hotel. ,,Ik wil den portier even een boodschap afgeven voor mijn vader", legde hij uit den man, die voor de Sdiicdamsehe com binatie de zaak afwikkelt. Ik' tijd was daarvoor te kortslechts 14 dagen waren daarvoor disponibel. B. en \V, willen het algemeen dienen en dat willen zij, die het niet mot li en W. eens zijn, ook! De laats ten meenen, dat het algemeen belang het best gediend wonlt door Schiedamsche ingezetenen in do gelegenheid te stellen het radiodistribu tiebedrijf in te richten en te exploilceren ills de heer Bauling daarmee wonlt be iast, wordt een grooto groep Schiedamsche ingezetenen onmiddellijk benadeeld; als daarentegen het aanbod der Schiedamsche radiohandclaren wordt geaccepteerd, wor den deze niet benadeeld en kunnen zij hun zaken blijven drijven. Wc kunnen aan de combinatie ten aanzien van de alnr- meerings-installatie voor brandweer en po litie dezelfde eischen stellen, als waaraan de heer Bauling zou willen' voldoen. De combinatie zegt, dat zij aan die eischen volkomen kan voldoen. Spr. heeft geen enkele reden, om dat niet te gelooven. Alles kan geregeld worden, als met den heer Bauling is g meegekomen. Spr. --«"-mt, dat de motie-IIoogendam os. aanvaard dieut te worden. Drie aan bod. De voorzitter zegt, eerst liet voor stel van B. en W. in stemming te willen brengen en dan zoo noodig do motie-Hom gendam o.s. Nu kunnen wel weer alle wethouder: opnieuw het woord gaan voeren, maar of dat noodig en gewenscht is, staat voor spr. nog niet vast. Het is niet zóó, dat alleen de heer Bau ling aan bod is geweets; er waren meer firma's gegadigde, waaraan er tenslotte drie zijn overgebleven: Astro, do Amers- foortsche Radio Maatschappij en de beer Bauling. Do firma Philips was reeds lang uitgeschakeld; van haai- aanbod voor een radiodistributiebedrijf deugde mets! Philips wilde alleen maai' de concessie! De heer Hoogendam acht het niet ino- glijk, dat een firma zich zelf eoncurrentio zou willen gaan aandoen, maar de heer Hoogendam heeft in deze materie blijkbaar nog niet veel gestudeerd' Als het aanbrrl van de Schiedamsche radiohandelaren wordt geaccepteerd, wordt het radiodlstri- bntiebedrijf hier een dochter-maatschappij van Philips! Philips wil wat afvalt, dus hen, die geen radiotoestel willen of kunnen aanschaffen, toch nog wel als abonné van baar radiodistributiebedrijf, ofschoon daar aan minder te verdienen is dan aan de le vering ran radiotoestellen. Het is intus- scben niet uitgesloten, dat als de lieer Bauling bier een liodistributiebedrijf sticht, Philips de s zal overstroomen met goedkoope radiotoestellen. En dal kun nen wij Philips dan zeker niet kwalijk ne men. B. en W. hebben opdracht van den raad: Er moet hier ter stede komen een radio distributiebedrijf! De heer Scheurkogel heeft bij de behandeling van de begrooting 1935 nog gezegd: Waar blijf het plan voor een radiodistributiebedrijf? B. en W. worden dikwijls in gebreke gesteld, maar telken male komt er een stukje! De raad is baas! De heer Mak zegt: De raad is baas! Of wij dat nog,niet wisten. Dat hebben wij reeds op de H.B.S. geleerd! Maar het is toch ook nog altijd zóó, dat B. en W., de voorbereidingen treffen, opdat zaken kunnen worden gedaan en dat zij ook de genomen besluiten uitvoeren! De beer Mak zegt: Nu zullen wij met z'n 31 weten, hoe de zaak in elkaar zit en dan zullen we als machtige potentaten uitma ken, wat geschieden moet! Er moet altijd een zeker vertrouwen zijn in het college van B. en W. en als dat er niet meer is, dient het college te verdwij nen. Men moet daaruit echter geen voor barige conclusie's hukken; het huidige col lege van B. en W. blijft wel tot de nieuwe raad zijtn werk begint, tenzij er zich vóór Mevrouw Cameron bewoonde eon groot huis even buitan de stad en Guy en Fur ber gingen in de rookkamer, terwijl de dames zich kleedden voor het diner. „Juffrouw Glyn scheen in alles aan boord' erg veel belang te stellen", merkte Guy terloops op. „Ja, maar ik houd' wel van al die vra gen van zulk c©n aardig meisje", antwoord de Furber met een lach. „Ze schijnt me buitengewoon intelli gent". „Het is mo niet opgevallen. Een mooie vrouw hoeft geen hersens to hebben". „Hadden jelui elkaar vroeger al eens ont moet?" vroeg Hallam opeens. „Neen, waarom vraag je dat?" zei Fur ber. „0, ik kreeg alleen maar den indruk, dat jelui elkaar al kenden, dat is alles". „Dan vergis je je toch. Maar als het aan mij ligt. zullen we elkaar in het ver volg dikwijls genoeg zien", was het luch tige antwoord. Valda kwam het eerst binnen en Guy had graag gezien, dat Furber haar ge- heele aandacht in beslag had genomen, maar zij zelf schoen,van een andere moa- riiug te zrjn, want zij ging naast Guy zit ten en begon geanimeerd te praten. Toen Stella kwam, kon hij het gesprek niet eens afbreken en aan tafel zat hij ook naast Valda. Hij troostte zich met de gedachte, dat zijn kans later zou komen. In ieder geval kon hij de vrouw, die hij lief had, bewonderen en af en toe ving hij1 een vlugge dien tijd nog een schrikkelijk feit mocht voordoen! Maar een zeker vertrouwen, daarop moet het collego toch wel kunnen rekenen! De wethouders ontvangen wel ,,een salaris", maar daar doen zij ook wel wat voor! Volkomen op de boogie, We hadden, volgens de rneening van oen der leden, naar de Technische Bedrijven moeten gaan, om advies; maar de lieer Aikcina was volkomen op dc hoogte met do techniek en den stand van zaken voor wat de radiodistributie betreft. Hij is wel ecus in de vergadering van B. en W. ver schenen met de modcdoelinger is een firma, die ecu aannemelijk aanbod heeft ge daan en als ik nu nog dit of "dat gedaan kvijg'. is de zaak in orde. En dan kwam weer een andere firma met een nieuw aanbod, dat opnieuw bcsludeenl moest worden. En zoo waren er tenslotte drie firma's, die v oor de inrichting en exploitatie in aanmer king kwamen. In den raad gaan nu stemmen op om buiten die drie om hot aanbod van do firma Philips te aanvaarden. Er is één firma geweest, die gezegd heeft- Als ik het niet krijg, haal ik er do politiek hij! Behalve de kwestie van hot koopmanschap, komt er nu dus ook nog de politiek bij! Laat de heer Hoogendam nu maar niet zoo het hoofd schudden! Het is, zooals ik gezegd heb' Die firma was niet Philips! De lieer Hoogendam: Wolko politiek? Do voorzitter: Wat zich hier af speelt, heeft zich ook in Gouda afgespeeld! En het gevolg'is geweest, dat er van de hcelc zaak niets is gekomen. De alarmeeringsinrichting Spreker maakt zich voor die radiodistri- butie niet warm. Waar spreker alleen maar belangstelling voor beeft, dat is de alar- meeringsinstallatie voot politie en brand weer en voor de vergoeding, die de exploi tant in do gemeentekas zal storten. De P.T.T. heeft het voornemen gehad in alle plaatsen boven de 50.000 inwoners een radiodistributiebedrijf te stichten, maar dat is gelukkig gecoupeerd. Het groote verschil tussclien de raads leden, die het aanbod van de Schiedamsche radiohandclaren willen aanvaarden en R, en W. is dat het college niet overtuigd, is, dat de betrokken firma voor de volle 100 procent zich zal toeleggen op de verzorging an hot radiodistributiebedrijf Een radiotoestel gebruikt per jaar onge veer 17 aan electrisation stroom, wadt ge zegd en daarop aan dan ongeveer f 2 winst behaald worden. Maar de één heeft zijn radiotoestel den géheelcn dag in bedrijf' en een. ander slechts een uurtje,zoodat de cijfers wel cenigSzins speculatief zijn. 'Als we een conoesssie voor d'e inricht ting van een radaoiistritjgtiobedrijE verlee- nen, moet dat geschieden aan iemand, die zijn volle kracht aam dat bedrijf wil en kan geven. Wederzijdseh vertramven noodig. r Als een deel van den Raad zegt: G% B. en W., hebt de zaak niet goed beke- ken, wij gaan niet met uw voorstel tao- coord, dan zegt spreker: soit! B. en W. hebfcen hun uiterste best gedaan om 'te bereiken wat to bereiken viel, maar meent de Raad dat B. en W. bet niet goed ge daan hebben, dan zullen z'ij daarin moeten berusten. Maar als dat zelfdo zich dikwijls zou henhalen, dan zou daaruit blijken, dat B. en W. niet meer op deze plaats be- hooren. B. en W. hébben vertrouwen in den Raad em de Raad dient vertrouwen in B. en W. te hebbent Spreker meent, dat nu de zaak voldoen de besproken is, maar do heer Slaven burg blijkt nog iets te willen zeggen. Experimcntcercn? De heer Slavenburg: Wij bobben gemeend, dat, als er toch radiodistributie moet komen, deze dan zioo goed mogelijk dient te zijn. Daarom hebben we een des kundige in den arm genomen, die zeer veel tijd en moeite heeft besteed aan de bcstudeering van het vraagstuk der radio distributie. verlegen blik op, die zijn onrust verdreef en hem met hoop vervulde. Hoofdstuk II. Guy nam de gelegenheid waar, toon zij in het salon waren en mevrouw Cameron Stella vroeg om iets voor haar te halen uit de andere k'amcr. Eenige oogenblikkOn later volgde hij haar en wachtte haar op onder aan de trap. „Ik moet u spreken. Ik moet om tien uur naar mijn vader", begon hij drin gend. „Moeder wacht op me", anlwoörddo ze. „Ga even mee in de rookkamer". Na oen oogeablik aarzelen volgde ze hem en de deur sluitende, naderde Guy haar met vorlangon in zijn oogen. „Stella je moet weten, wat ik je wil vragen. Vanaf het eerste oogenblik moet je gezien hebben, dat ik van je hield. Geef eens antwoord, liefste". Maar zij hield het hoofd afgewend en hij werd bang. „Zal ik je zeggen, wat jouw liefde voor mij beteekent? Ik heb me nooit veel met vrouwen bemoeid. Itó ging altijd te vod op in mijn werk. Tot ik jou ontmoette^ heb ik altijd -gedacht, dat do vrouw van een zeeman zijn schip was. Maar toen kwam jij in mijln leven en veranderde al- los. De aanraking van je liand' deed me| trillen. Je stem te hoor en, jo lieve gezicht! te zien, was een onuitsprekelijk geluk; voor De heer Mak iheoft do opmerking ge. maakt: De heer Bauling hooft ook niet altijd do ervaring getuid, die bij nu heeft; hij is ook eens moeten beginnen! Inxtar- doadl Maar hij is begonnen toon do radid- diblrilnilie nog in de windselen lag. Moto- ten wc nu weer eerst gaan expert men. teeren, of dienen we gebruik te maken van ile ervaring, dio door anderen reeds is opgedaan? Een bestek --iegelijk. E,r is gevraagd, waarom gee i u s ok is gemaakt en aan do hand haarvat co in schrijving is gehouden. Aan B. en W. is gezegd, dat dit practisch niet mogelijk is en dat gelooft spr. gaarne. Met een ra diodistributiebcdrijf is hot eigenlijk hot zelfde als met eon centrale vorwarmings- installatie: wal men voor zijn geld krijgt is eigenlijk niet mot elkaar te vergal ijlen De lieer Van Duinhoven zegt: Do Scliie- damsche radiohandclaren willen gaar - e overleg plegen. Men kan bost hot één en ander op papier zotten, maar hoe ztail straks dc praotijk zijn? Actief? De heer Hoiogendam zegt: Jk prijs Jo Schiedamsöhc radiobandc-Jaren. Zij ztijn zeel- actief. Spr. meent juist, dat zij niet actief rijn geweest. Do heer M ik is blijkbaar die mee ning toegedaan, want hij sprak- er van, dat de Sdhiodamsohe radioliandelaren zijn wak ker geschud, Inderdaad hadden zij boter eerder mot hun aanbod kunnen kamen. De heer IToogendam hooft er de aandacht op gevestigd, dat op do levering van elec- trisdlien stroom voor de radiotoestellen winst gemaakt wordt. MSaar men wil radio- distributie of man wil zo niet. Philips is niet naar de Schiedamsche vrienden gekomen en heeft gezegd: „Wij: kunnen samen een zaak doönl", maar Phi lips heeft zich onmiddellijk met B. m W. in verbinding gesteld. Philips heeft ge tracht het nu op deze wijze te doen! Be molie-Hoogendam. De motie-IIoogendam noodigt B. en W. uit besprekingen te openen inzake radio distributie met de radiohandelarem. Spreker zou zeggen, dat, als men dezen weg op wil, de besprekingen niet hcpeJrkt mogen blijken tot radiohandelaren, maar daar ooV electro- lechnische ingeniers bij betrokken beboo- ren te worden. Schiedamsche ingezetenen zouden dus als tusschenpersonen fungee- ren! Hebben de heer Fan Duinhoven en diens partijgenooten zich gerealiseerd, dat dooir de motie-Hoogendam aan te nemen do ra- diodistributic weer 1A/d jaar van do baan is? Mevr. Ben themde Wilde: Dat is niet noodig? (Wordt vervolgd). Kunst en Wetenschap Icolferdamseii Pliilliarmonisch Orkest. Het streven van het voorloopig oomité, dat de stichting eener vereoniging tot in standhouding van het Rotterdamsch Phil- harmonisch Orkest voorbereidt, blijkt in ruimen "kring waardeeriug te vinden. Er moest met voortvarendheid woirden gewerkt. Dat is gebeurd en daardoor zal bij het concert op 28 Mei a.s. aan diri gent en orkest kunnen blijken, hoezeer beider werk wordt op prijs gesteld. De burgemeester van Rotterdam, mr. P- Drooglcever Fortuyn, die eere-voorzitter van bet comité is, heeft zich bereid ver klaard, dien avond voor het comité het geschenk aan te bieden. Gemengd Nieuws Dirigent tijdens uitvoering overleden. Tijdens een kooruitvoering te Stock holm, die oa. werd bijgewoond dictor kioi- ning Gustaaf van Zweden, koning Ghris1- tiaan van Denemarken en koning T-ieopold' ram België ter gelegenheid van biet huwe lijk van Prinses Ingrid', is de koordirigent Sven Lizell tengevolge van een hartaanval plotseling overleden. me. De tweede koer dat ik je ontmoette, verlangde ik a,l je te vragen of je mijn vrouw wilde worden. Stella, laat me jo oogen zien. Zeg me dat je mo lief hebt", pleitte bij hartstochtelijk. Plotseling schoon alle zenuwachtigheid' haar te verlaten en haar oogen .ontmoetten de zijne. Nu verlangde zij, dat hij het ge heim, dat ze zoo zorgvuldig bewaard had, zou lezen. „Guy", fluisterde ze bevend. Dadelijk waren zijn armen om liaar heen zijn lippen zochten de hare on ze gaf bom kus op kus. Zo waren beide jong en vol van levensvreugde, voor geen van bei den word dit oogenblik vergald door iroegero luchtige en gedaolitelooze flirta tions. I 'Feeder nam hij haar hand en raakte die met de lippen aa!n. Toen bracht hij haar naar de canapé en ging naast haar zitten. „Eigenlijk schaam ik me een beetje, lieve ling, ik k.iin je zoo weinig aanbieden. Mijn vader zal me geen groote toelage kunnen geven en je weet, dat mijn: traclement maar klein is. We zullen misschien moeten wach ten en „Het kan me niets schelen. Wat hindert' dat als'wij elkaar liefhebben? Rovend ion! heeft moeder geld genoeg, en. ik hen maar alleen". „Ik wil niet vain je mocdcr's geld leven- Je weet dat ik ook bon opgeleid voor den luchtvaartdienst. Als deze draadloozc proe ven «fgeloopdn zijn, kan ik daar weer bij ZATERDAG, 25 Mri 1935. Hilversum, 301 M. VARA-uitzending. f 8 u. Orgelspel J. Jong. 8.30 u. Gramo- foon. 10 u. Morgenwijding VPRO. 10.15 u. XX-enseinble, VARA-tooneei, strijk-or-' kost en gramofoon. 12 u. Gramofoon. 12.30 u. De Flierefluiters. 1 u. De Zonne kloppers. 1.151.45 u. OrviLropia. 2 u. Hoe de toonkunst groeide. 2.20 u. De clamatie. 2.40 u. Pianorecital. 3 u. Film- praatje. 3.15 u. Gramofoon. 6.50 u. Mu zikale lezing en concert. 4.15 u. De Kre keltjes. 4 40 u. De psychologische ach tergrond van wetenschap en bij'geloof. 5 u. VARA-ork'est. 5.40 u. Literaire cau serie. 6 in Vervolg ork'estcönoert. G.30 u Esperanto uitzending. 6.50 u. Giamo- foon. 7 u. Friesch uurtje. 8 u. S.O.S.- berichton. 8.03 u. Vaz Dias. VARA-varia. 8.09 u. Wij vragen uw aandacht voor, 8.10 ii. Gramofoon. 8.30 u. Mezzö-so»- praan en orgel. 9.15 u. N., de Klijn, viool. 9.30 ii. VARA-Maandrevue. 10 u. Gramofoon. 10.15 11. Orvitroipia en A. de Booy. 11 u. De Zonnekloppers. 11.30 12 u. Gramofoon. Huizen, 1875 M. KRO-uilz ending. 8—9.15 en 10 u. Gramofoon. 11.3012 li. Godsd. halfuur. 12.15 u. Gramofooiis en orkestconceTt. 2 u. Voor de jeugd. 2.30 ii. Sport. 3 u. Gramofoon. 3.05 n. Phohi-programma yoor de K XVIII. 4 05 u. Kindermin 5.05 u. Orkestconcert en gramofoon. 6.20 u. Lezingen en gramo foon. 7.35 u. Gramofoon. (Om 8 u. Vaz Dias). 9 u. Schlagermuziok. 9.30 u. Voor dracht. 9.50 u. Accordeonmuziek'. 10 u. Schlagermuziek. 10.30 u. Vaz Dias. 10.35 u. Accordeonmuziek. 10.45 u. Schlager muziek'. 11.30—12 ii. Gramofoon. Droitwich, 1500 M. 11.20 u. Gramofoon. 12.05 -u. Orkest en viool. 1.20 u. Orkest. 2.20 u. Orgelspel. 2.50 u. Radio-Militair-ork'est en tenor. з.35 u. Gramofoon. 3.55 u. Omroepor kest. 4.45 u. Gramofoon. 5.05 u. Ameri- kaansch relais. 5.35 u. .Ambrose en zijn! Band. 7.05 u. Welsch intermezzo. 7.20 ii. Baialaika-orkeftt en solisten. 10.20 u. BB C-Th eater orkest en bariton. 11.20 12.20 u. Dansorkest. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 u. Gramofoon. 12.35 u. Orkestcoïicert. 8.20 u. La reine Fiam- metto, operette van Leroux. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 u. Concert. 3.505.50 u. Or kest. 7.50 u. Operaccmcert. 9.20 u. Ween- sche muziek!. 9.55 u. Pianorecital. 10.25 Omroeporkest (vervolg). 11 u. Zang en piano. 11.20—12.35 u. Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.20 en 7.20 u. Concert. 12.20 u. Om roeporkest en solisten. 4.20 u. Gevar. programma. 7.20 u. Rijkszending. 11.20 12.20 u. Dansmuziek. Rome, 421 M. 9.10 u. Ihre Holieit t.anzt ,Valzer, ope rette van Eysler. Rrnsscl, 322 c 1J4 M. 322 M. (Vlaamscb)12.20 u. Salonork'est. 1.302.20 en 4 20 u. Gramofoon. 4.50 u. Dito. 5.20 u. Pianorecital cn gramo foon. 6 50 en 7.20 n. Gramofoon. 8.20 u. Symri1 cuieeoncert. 10.30 u. Gramö- foon. 11.20—12.20 n. Populair' concert. 484 M. (Fransch): 12.20 u. Gramofoon. 1.302.20 u. Salonork'est. 4.35 n. Gra mofoon. 5.20 ii. Populair concert. 6.20 ii. Gramofoon. 6 50 u. Kamermuziek. 7.35 u. Gramofoon. 8 20 u. Omroeporkest. 9.20 li. Reportage. 9.50 u- Vervolg con cert. 10.30—12.20 u. Populaire muziek. Dcutsclilandsender, 1571 M. 7.20 u. Rijikszendingen ter gelegenheid! van den Tag der deutschen Soefahrti 10.40 u. Vervolg van 7.20 u. 12.051.15 u. Dansorkest. gaan. Do betaling is beter en ik zou kun nen spaTen". r I „En ik zon geen oogenblik rust mee® hebben. We hoeven er vanavond niet meek over te piraten, ik wil me dezen dag mijn! heele leven herinneren. Ik vraag mo af, of je wel weet wat jouw liefde voolr me' beteekent. Ik ben zoo bang geweest, dlaiÜ ik me zelf verraden zou, maar nu jo mé verteld liebt, dat je van me houdt, mcmtl je ook alles weten wat in mijn hart om gaat. Vauaf bet eerste oogenblik, dat ik je ontmoette, scbeon bet of jo anders was dan alle andere mannen. Op1 do een of andere merkwaardige manier schoen je) een deel van mezelf te worden. Wanneer er iets gebeurde, vroeg ik mezelf altijd af wat jij er van zou zeggein. Als ik een japion! uitkoos, was bet om in joraw smaak té vallen. Als jij ernstig was, werd' ik ook ernstig, als jij lachte, kreeg ik ook lust om te lachen. Én ik wist, dat ik je vertrou wen kon met alles en in alles". Jal, ik kan mezelf aan jo toevertrouwen... maar dat is hot niet alleen wat waarde votfs me heeft. Ik geloof niet, dat je ioti om- eerlijks zoudt kunnen doen". „Dank je, lieveling". „Toch heb je iets duivels ook in voegde ze er lachend bij, ,.otó dalair 1 blij om, want ik zou nooit valn 0011 I Hendrik ku'nnen .houden. Je hebt uvee® dan een zweempje drift in jo en da!a.' ben ik blij om". S (Wordt vervolgd). |c 1 iM <.en! Uf. w-' ■-r-- ..for*?4^' p.t- k (Vcrmlq) 1 ïb. -O-'

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 6