Openlucht-meeting. Drenkeling gered. Het sluitingsuur van café's. De Westelijke Fordtoer. R.K. Bond van groote gezinnen. Voetbal. Gemengd nieuws Van de GSercf. Jeugdrer- cenigingcn. De Gereformeerde Jeugd vereenigingen Zuid-Holland (Zuidj hielden Zaterdag op liet Feestterrein in het Volkspark een openlucht-meeting. Na den opmarsch van liet tamboers- en pijperscorps „De Har monie", onder leiding van den heer J. F. Veenman, opende do voorzitter, ds. C-. V o n k, deze meeting slechts een kwar tier later dan het vastgestelde tijdstip, In liet bizonder heette spr. den burgemees ter, mr. dra F. L. J. van Ilaaren, en de sprekers, welkom. Den burgemeester ver zekerde spr., dat de a.-r. jongelui getrouwe aanhangers van II. M. de Koningin zullen zijn dn. dus ook het bestuur van den eersten burger der stad zonden ondersteu nen. Zich vervolgens tot de Geref. jongelui wendende, zeide spr.: Jullie zingen het Wilhelmus wel eens, maar ik hoop, dat het Wilhelmus door jullie gezongen wordt met een degelijke historische kennis van den bangen tijd, waarin het geboren is. Hot Wilhelmus is geen nationaal lied, doch een nationale Psalm. Daarom moeten wij oppassen, dat een revolutionaire macht Gods kerk niet beroofd van dit vrome Wilhelmus; een revolutionaire macht, die niet zal terugdeinzen voor een dictatuur, welke zelfs ons geliefd vorstenhuis zal doen bukken. Dan zal het spotwoord van Salomon waar worden„De knechten te paard on de vorsten te voet". Van niemand erkennen wij, dat hij tot alles^ in staat is, zelfs niet van H. M. do Koningin en als jullie die overtuiging hebben, dan zullen wij do eigengemaakte goden niet gedogen, zelfs niet in deze droeve tijden. Vader Willem zeide: „Don Conïnck van Ilispagaien heb rek altijd geeerd" en indien een macht de vrijheid zal aantasten van iemand, ons door God gegeven, dan zullen wij vader Willem volgen en voor Koningin en de gezagdragers onder Haar, krachtig strijden. Na het gezamenlijk zingen van het Wil helmus deed het Chr. Mannenkoor '„De Lofstem" uit Vlaardingen zich hooren. Het luid applaus werd het voorstel van den voorzitter begroet om II. 31. de Ko ningin een telegram van hulde te zenden. „Als". De tweede spreker was ds. P. Ch. van der Vliet, uit Utrecht, die tot onder werp gekozen had: „Als". Volgens spr. is het „als" een belangrijk woord in het leven, want met „als" druk ken wij onze voorwaarden, verlangens en twijfel uit. Het als van den twijfel speelt in het jonge leven een groote rol. Verscheidenon zeggen, dat zij het geloof zoo maar niet aan kunnen nemen; weer anderen doen alsof zij gelooven. Het laatste keurt God. echter ten sterkste af. Voelt men echter twijfel en geeft men hieraa t toe, dan wordt het steeds erger en ke rt men zich ten laatste van God af. T< gen deze zonde helpt alleen het gebed. liet tweede „als" ligt op het terrein van het vereenigingsleven. Velen laton zich, omdat zr) zich niet kannen verweren, mee- sleepen door een of andere partij, b.v. door Mussert, die voornamelijk onder de jeugd arbeidt. Slechts door studeeren en te Teven naar Gods Woord, verkrijgt men voldoende kracht om zich te verdedigen. 'sMorgens moet er tijd voor God zijn en wij moeten vragen, of God ons gebrui ken wil. Dan zal iedere dag belangrijker worden en iederen dag zullen wij ons meer van onze zonden bewust worden. De dagen zijn voor de jeugd vooral donker, en wij zijn geneigd te zeggen: „Als de moeilijkheden maar weg waren..." God wil slechts zien, hoe wij ons gedragen zullen en als onze levensbeschouwing de zelfde blijft, zullen wij door deze trjden heenkomen. Het een waarschuwing toch vooral tegen het eigen „ik" to strijden en den smallen weg te bewandelen, eindigde spr. zijn rede. In de pauze. In de pauze hebben twee groepen van do Chr. Gymnastietvereen. D.O.K., n 1. leden van de damesafdeeling en een grooto groep meisjes en jongens, vrije oefeningen uit gevoerd. De leiding berustte bij den heer L. P. Isings. Vooral de groep meisjes en jongens maakte indruk, zoowel door het groot aantal deelnemers als door de oefe ning, die uitgevoerd werd. Gezamenlijk hebben do be/oekers van de meeling eenige liedoren gezongen, waarbiji het Pijperscorps Ilaxmonie begeleidde. Uit gevoerd werden o.a. Holland's vlag, Wilt heden nu treden en O Heer, die daer. Jeugd en crisis. 3Ir. II. B ij 1 e v e 1 d uit Amsterdam sprak over: Jeugd en crisis. Een vlaag van nuchlsfanatisme gaat door do wereld, al dus spr. De nieuwe bewoging dient zich aan met zoo'n pathos, dat ook de Jong- Goreformeerden daar hinder van hebben. Gereformeerd, dus Cl)listen zijn, beteekont: recht ingaan togen wat van deze wereld is en t verdedigen neen aanvallen waar het gaat om Gods eer; Zijn plaats moeten we opeischen op alle terrein van het leven. Jong-Gereformeerd heeft in dezen crisistijd een' ontzaggelijke roeping. Do bombarie, waarmee de tijdgeest zich aandient, heeft alle overeenkomst met een witgekuifden golf, die uit zee komt aan rollen, maar die niets te heteckpnen heeft, want hij .loopt dood op het strand en ebt weer weg! Gat zien we ook in de moderne schilder kunst en de moderne muziek! De kunst is een gave Gods, doch er zijn mensohon, die-zich zelf aan geen wetten gebonden achten. Maar Imn kunst heeft geen blij vend karakter." Ook in den arbeid wil men vrij zijn; men wil afleiding in de bioscoop en' in do dancing; do omgang tusschea jongens en meisjes wil men vrij maken van alls bestaande wetten; de meisjes willen op de jongens lijken wat hun uiterlijk be treft en volstaan met een minimum van kleeding. Het doel van het jonge geslacht is geweest alle banden, die God heeft ge legd, door to knippen. Men wilde vrijheid En nu men gaat inzien, wat dit tot ge volgen heeft, knjscht men om leiding, ver wijt men de ouderen, dat deze geen lei ding hebben gegeven en roept mou: „Heil Führer" of „Hou zeel" Het geslacht, dat iemand, die bv. 15 jaar geleden over ge zag en gehoorzaamheid durfde sproken, ge lyncht zou hebben, schreeuwt nu om iemand, die hen met strengo hand regee- ron wil. •Alleen echter, wie zich aan Gcxis Woord bindt zal zeker gaan en weot, wat hem te doen staat op maatschappelijk, kerkelijk en op het gebied van de jeugdorganisatie. Al dat gebral van den tijdgeest hoeft niets le beteekenenvastheid is alleen ook in crisistijd to verkrijgen, als wo den knie voor God buigen en Hem vragen ons trouw to maken. Slotwoord. Nadat het Wilhelmus gezongen was, sprak ds. D B. Hagenbeek uit Vlaar dingen een kort slotwoord, met als onder werp: „Een vaste burcht". Hot Luthorlied word na afloop van de toespraak gezamen lijk gezongen. Om balf 7 sloot ds. Hagenbeek de open- lucbfsamenlcomsl, die door een kleine 2030 personen waarbij veel jongelui uit den omtrek werd bezocht. Een groep jongens en meisjes uit Vlaardingen schaarde zich achter de tamboers van do Princovlag en aanvaardde den terugtocht met tromgerof fel. Het weer heeft zich gedurende de mee ting uitstekend gehouden, ofschoon het er wel eens dreigend uitzag. Bij den uilgang van het terrein werd een openschaal collecte gehouden voor Jong Holland snakt naar werk. Iets nieuws op het terrein waron do ijs- wagentjes. Uit den Niwrdvesfsingd. Een ongeveer 6-jarig zoontje van de fa milie Van Gervon van den Noordvestsingel was gistermorgen kwart over 9 aan het spelen op de brag lusscben Kethelslraat en DamLuin. Vermoedelijk om indruk te maken op een 3-tal kleinere speelmakker- Ijcs, liep het vcnlje langs den buitenkant van het hok over de brug, maar zijn bra- vour werd hem bijna noodlottig. Hij tuimel de nl. in het vuile water van den Noord vestsingel. De kameraadjes schreeuwden zoo luid om hulp, dat men liet op de Nieuwe Haven boorde. Gelukkig was de 21 jarige L. N. .T. v. d. Boor, wonende Aleidastraat 126b en in dienst van Magazijn Rosa, dichter bijl Hij sprong van zijn fiets, begaf zich ie water en haalde den drenkeling, dïo reeds ge zonken was, op, Do jongen kon nog loopcn en op een holletje heeft v. d. Boor hem naar huis gebracht. Collecte Jt.K. E.H.B.O. De collecte, Zaterdag door de R. K. E.H.B.O. gehouden, heeft f425.08 opge bracht. Handigo collcctiices hebben van de om standigheid, dat het nieuwe HAV Bank gebouw werd geopend, dankbaar gebruik gemaakt. x Op gevaar af, dat do Nieuwe Sehiedam- sche Courant weer vmkeeide conclusies zal trekken, maken we opnieuw mêlding van klachten, die ons bereikten. Meermalen, werd een bloempje te koop aangeboden: „Voor >de E.H.B.O. 1" En meer dan eens is een collectrice er opmerkzaam op ge maakt, dat dit niet do volledige waaxheidi was. We nemen aan, dat de leiding van do collecte deze wijze van ccllecteeren niet heeft gewild, want op do bussen stond duidelijk: R. K. E.II.B.Q. en bovendien droegen de collect! iocs een witten band om den arm, waarop de zelfde aanduiding voor kwam. Filmvoorstelling voor werkhuizen. Morgenmiddag 2 uur wordt in het Pas sage Theater oen filmvoorstelling gegeven voor werkloazen tegen don bekenden zoor gereduceerden prijs. Vertoond worden: Een sier valt van don hemel (met zang van Jozef Schmidt) en Twaalf ambachten en dertien ongelukken. Tegen een auto gcloopen. Do 7-jarige II. II., uit de Rhoonsche- straat, is gistermorgen, toen bij plotseling de Lange Nicuwstraat overstak, aangere den door een R.E.T.-bus. De jongen bekwam een hersenschudding en is per barncard naar do dr. Noletstich- ting overgebracht. Zonnescherm in brand. Gistermiddag is een zonucscliorm van do Hcma in brand geraakt. Vermoedelijk heeft één der flatbewoners oen brandende sigaar of sigaret weggeworpen, (lie op het scherm is terecht gekomen. De politie heeft het brandje gebluscht. Jlecn gebroken. Bij het voetballen op' oen terrein aan den Laanslootsclien weg hóeft de d9-jarige W. K., wonende aan de Bakkershaven, een been gebroken. Hij is tor verpleging in het gemeenteziekenhuis opgenomen. Adressen van „Nicnebakos".. De afdeeli'ng Schiedam van den Nieu wen Ned. Bond van Koffiehuishouders en Slijters „Nienebokos". heeft zich met een adres tot den raad gewend', waarin zij verzoekt te willen bevorderen, dat het sluitingsuur voor cofê's en restauranis in deze gemoento voor do Zaterdagen en do Zou- en feestdagen woz*dt vastgesteld op l uur na middernacht (thans half één). Adressante meent, dat bij een later slui tingsuur op genoemde dagen de bedrijven der leden zeker gebaat zouden zijn, en hierdoor niet alleen het Schiedamschc pu bliek in de stad zou blijven, maar ook do inwoners uit omliggende plaatsen Schie dam als aantrekkingspunt zullen beschou wen. In oen adres aan den burgemeester woidt meegedeeld, dat bovenstaand verzoek aan den ïaad is gedaan. Indien de raad gunstig mocht beslissen, .verzoekt adres sant den burgemeester toestemming te wil len verleenen om lot 12 uur middernacht muziek te mogen maken. In een ander adres verzoekt Nienebokos don burgemeester om bij do viering van don verjaardag van IJ. M. de Koningin op dl Augustus e.k. hel sluitingsuur voor do in richtingen voor liet gebruik van eet- en drinkwaren te bepalen op des nachts ivalf twee, en muziek km gehooro te mogui brengen tot één uur na middernacht Eerst na afloop van üe versch Hemic atlraetics en volksspelen, welke op dien dag gegeven zullen worden, Kil het pu blick zich een oogenblik \v;<nsd en te vcr- poozen. Bij een sluitingsuur van 12 uur, blijft bijna geen tijd meer over do café's te bezoeken, aangezien eerst na elf uur liel publick weer in de stad Brug keeit. üe leden van Nien bokos zeggen iedere gelegenheid te baat te moeten nomen om wanneer er ouri mogelijkheid gebeden wordt om iets te verdienen, deze te benut ten, aangezien de b drijven in uo giootst mogelijke meoG'jkhodnn veikeeren. Prijs winners. Aan den Westelijken Po-rdloor hebben Vrijdag, Zalerdag en Zondag in totaal on geveer 900 wagens deelgenomen. Daarvan hebben 300 een stempel gebaald bij den Scliiedamschon officia! Forddealer, N.V. Vink en Co aan de Stadhouderslaan. Uit Schiedam hebben oen 12-tal wagons mee geraden In klasse I (bex.ook aan 25 plaatsen) werd een Imker, beschikbaar gesleld door do N.V. Vink en Co., toegekend aan do hoer A. J. Vredobregt lLsn.. van de firma C. v. Pelt, die met twee kolenwagens aan den tocht deelnam. In klasse II (bezoek aan 10 plaatsen) werd de beker van de N.V. Vink en Co, gewonnen door don heer J. Visser, alhier. Do heer C. MahnFkcn van hier won eveneens een beker, beschikbaar gesteld door de Fordfabriek in klasse II. Alle drie prijswimters ontvingen boven dien eon bon voor'f25 olie en benzine. Welke cijfers de jury aan bet Juliana- paik en Zakkendragershuis-jehad toege kend, is gistermiddag bij de prijsuitrei king niet meegedeeld. De hoofdprijs, een Ford V 8, werd in klasse I gewonnen door ccn Rotterdam mer; in klasse II 'door een Hagenaar De ramp van de Gaai. En de Sehlcdaiiiselie padvinders. De heer S. Hoogstra, uit Dordrecht, die bij de vliegtuigramp vari de Gaai Zater dag om het leven kwam, was districts commissaris van de afdcaling Zeeverken ners van do Ned. Padvinders Vereeniging in het district Dordrecht, Rotterdam en om streken, waaronder ook Schiedam behoort. In die kwaliteit hebben do Schiedamsche Watcrscouls den. heer Hoogstra keren ken nen en waardceren, Rij was hier hij de padvinders zeer gezien. Ten teelcen van rouw waait van de „Mar- garetlia" en.van liet Padvindershuis aan de Nicuwstraat heden de vlag halfstok. Jubileum. Zaterdag was het 25 jaar geleden, dat de heer M. v. 't ITof in dienst trad bij de firma Gebrs. II. J. Scheffers, fabriek van koperwerken. 'Dm 11 uur werd de jubilaris met zijn vrouw op bet kantoor ontvangen, waar hij werd toegesproken.door een der firmanten, den heer II, J. Scheffers Jr., die zich in zeer waardeerende bewoordingen uitliet over den jubilaris en diens ijver en plichts betrachting prees. Den jubilaris werd een gouden horloge mot inscriptie, benevens een gcschonk onder couvert aangeboden, terwijl do vrouw van den jubilaris fraaie (bloemen werden aangeboden. Namens hot jjorsonecl overhandigde do oudste collega den jubilaris een ligstoel, waarna de lieer van 't Hof met cenige korte woorden dank bracht. S. ÏL B. Zondag 4 Augustus a.s. zal do S.R.B, in do gemeentelijke zweminrichting aan den WcstCrankolandschedijk haar jaarlijk- scho onderlinge wedstrijden houden, vooraf gegaan door een demonstratie van haar werk. Arm gebroken. Zaterdagavond half 8 ging hot paard van den groentehandelaar L. v. d. G., dat met een wagen achter zich op den hoek St. LiduinastraatVcenlantstraat stond, er vandoor. Do loopjongen van den groente boer, do 16-jarige A. B., wonende aan de Damlaan, wilde Tiet paard tegenhouden. Het beest liep echter «oor en maakte een cirkel, waarbij Üe jongen met den wagen m aanraking kwam, zijn arra brak en oen hoofdwonde op liep.' Hij is per brancard naar kle dr. Noletstichting overgebracht. De heer Do G. heeft het paard gegrepen. Ongeval bij cricket. Bij den cïidkM wedstrijd Hcrmcs-D. V. S. li—Excelsior, gisteren op het tweede ter rein van Hormes-D. V. S. aan do Damlaan gespeeld, is een ongeluk gebeurd, dat zich veel ernstiger liet aanzien dan het achteraf bleek te zijn Do licor B. Sc olteu van Excelsior specl- do een bai die op «l-n land van zijn bat terecht kwam oi ramt o g v'org, juist tegen den bril van den luilsm.iD br'ï brak en eon stukje glas drong S. o uL.r het oog in het gelaat, waardoor een vrij Murk bloedende wond ontstond. Door eon arts is do wond behandeld. Een uurtje na hot onsgevul was S. weer oj) liet speelterrein aanwezig. Pels gebroken. De 53-jarigo wielrijder J. P., uit den 'Oostsingel, is in de Rombrandtlaa.n, toen hij tegen het achterwiel van een voor hem rjjdcnden fietser reed, gevallen, waarbij P. een pols brak. Been gescheurd. Zalerdag is de 8-jarige J. It. in de Rem- brandüaan aangereden door den wielrijder Van waardoor do knaap viel en het rechterbeen schcurdo. A~G E N D A. Schiedam. Passage Theater, S.15 u. Een ster valt van den hemel; Twaalf ambachten en dertien ongelukken. City, Hoogstraat, 8 u. Tusschon twee we relden Wikle ballast. 22 Juli. Musis Sacrum. S.V.V. Ledenver gadering. 25 Juli. Openbare bewaarschool aan de Leliestraat. 912, 2—4 en 7—9 uur. Tentoonstelling werkstukjes. 25 Juli. Hervormd Rusthuis, 4 uiur. Opening uitbreiding. Rotterdam. 22 Juli. Tivoli Schouwburg, 8.30 uur. Gcz. Van Aerscbot en Boskamp, liet Boudoir van Miretlc. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Onder de daken van Praag; Voor liet eindexamen. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Verkeerd be grepen; Liefde aan do Donau. Corso. Van 1 u. af dood. Tho Kid from Spain. Grand. 2 u, 7 u. 9.15 ti. Peter. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 ra. Einde slecht alles goed! Luxor, 7,30 en 9.30 n. Mach nich gliick- licb. Olympia. 7 u, 9.15 u. Tarzan, de aap- menseli. Prinses. 2.15 u. 8,15 u. Mannen in het wit; Vluchtelingen van China. Roxy. 2 u. 7 u. 9.15 u. Het bloemen meisje van Piccadilly. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 ra. Aan den anderen oever. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Het bloemen meisje van Piccadilly. Congres. Zaterdag en Zondag hield de Ned. R. K Bond voor Grooto Gezinnon zijn oangres lo Roosendaal, waar oen 80-lal afgevaardig den, vertegenwoordig mdo circa 13.500 van de 20.000 leden, aanwezig warcin. Een biiangwok'kcud' voorstel was dat van de afileeling Doesburg, om dn regeermg cr toe Lo bewegen, bij mobilisatie cf oorlog ge zinshoofden (bij 4 a 5 kinderen) van op komst onder de wapenen vrij to stellen of deze te plaatsen :n zoodanige diensten, dat levensgevaar mini maai is, helgcen in België en Frankrijk reeds zou bestaan. Besloeten werd hierover bij bevoegde zijde advies in te winnen. Zondagmorgen werd het congres voort gezet, Een vooistol van do af leeling Velsen- Noorii, om te trachten een der bevoegde bondsleden op de candidaterilijsl voor dót Tweede Kamer te krijgen, werd door den voorzitter ontraden. Bij den hoor Aalb'crse, alrüjH spr., zijn de belangen der groote gezinnen in de besta handen. Het hoofdbestuur legde aan do vergade ring een molio voor, waarin aan de r gce- ring verzocht wortll, bij fiscale maatregel;m en bij het vaststellen van steiunuilkecringcn rekening to houden met do ncoden der grooto gezinnen. De motie word mot alge meen» stemman aangenomen. Eerste Kamer. Do voorzitter van de Eerste Kamer heeft dio Kamer in openbare vergadering bijeen geroepen legen Dinsdag 30 Juli a.s., des avonds te half negen, ter afdoening van om aantal ontwerpen van wet. Voo'.ts zal de voorzitter aan do centrale afuoeling voorstellen den volgenden dag to 11 uur verschillende wetsontwerpen in do aldeelingon to onderzoeken. Da Sperwer. De Sperwer, óp uitreis, is gisteiron in Rangoon aangekomen on daar gebleven we gens het slechte weer. Ook heden is het vliegtuig niet van Rangoon vertrokken. Zo a men weet, behoort tot de passagiers van do Sperwer o,a. ir, Mussert. Bijzetting Franscho vluchtelingen. Zaterdagmiddag, omslroeks 5 uur, hééft op het ll.K. Kerkhof te Soestorbcrg de bijzetting plaats gehad van de 102 Fran scho vluchtelingen, die in den oorlog van 19141918 in ons land gestorven zijn. In do kerk is door pastoor Mokking uit Soesterberg de absoute verricht en do zo gen uitgesproken. Nadat de kisten één voor één in het massagraf waven neergedaald,-werd daarop door den heer Do Blaisson een krans neer gelegd met het opschrift „Pour la Repu- bliqxio Bramjaise", Do Ftanschc regcoring hroft het stuk grond, waarin een massagraf is aange bracht aangekocht, en er zal een grafmo nument worden opgericht, dat door do Franscho regeering zal worden onderhou den. Opening van een Bellamy-liuis (c Amsterdam. Zaterdag opende do aldoeiing Oost Am sterdam der Internationale Vereen. „Bel lamy" haar eerste „Bollamy-lfuis" in do Soembawaslraut 57. Enkele honderdon le den waren aanwezig. De Beilamy-lniizen zijn kosteloos toegan kelijk, do beschikbare boeken, tijdschriften; etc. worden gratis tor lezing geslokt. Sport Uil het Hcrmcs-D.. V. S.-kamp. Gisteren is het Ilermes-D. V. S. A2 elftal, onder leiding van don hoer v. 'd. Zee rara* Dordrecht geweest cm daar 'het A2 elftal van D. F. C. bestredan. De rust ging in met eon 20 achterstand', doclb: na do rust werd or mot voed meer energie gespoeld, dientengevolge werd or nog een 23 over winning uit het vuur gesleept. De ramp met de Gaal. Veel deelneming. De begra fenis der slachtoffers. Naar wij vernomen _.jn de beide des kundigen, dio door het departement valnl waterstaat naar Zwitserland zijn gezoinddn om een onderzoek in le stellen naai* do oorzaak van de lamp mot de Gaai, gis- loron met hun onderzoek gereed gekomen. Zij zullen zoo spoedig mogelijk terugkee- ren en hun rapport aan den minister uit brengen. Ecu groot aantal telegrammen heett dö K.L.M. onlvangeu om deelneming te betui gen met deze nieuwe ramp. II.M. do Kouingin hooft eea hartelijk tele gram gezonden, waarin Zij uiting gaf laaM ITaar deelneming en de directie der K.L.M» verzocht ook Haar deelneming aan de na bestaanden van de slachtoffers te willen! betuigen. Voorts zijn or vele blijken van! belangstelling ook uit het buitenland tón' uit Indiü ontvangen. Met betrekking tot de ter aarde bestel ling van het stoffelijke overschot van be manning en passagiers, ka'n medegedeeld! worden, dat de lijken der slachtoffers per trein naar Amsterdam zullen worden over gebracht, met uitzondering echter van het lijk van den heer Flohr, dat waarschijn lijk in Heidelberg zal worden begraven. Mej. Hermanidos zal in Noordwijk worden begraven, de heer on mevrouw Philips in Vught, de heer Van Langeh i'n Pur- merend. In do overige gevallen Iiceft nog over leg met de nabestaanden plaats. Hot wrak! van de Gaai is thans door de Zwitserschei luch.vaarlauloriteiten vrij gegeven. Do res ten zullen zoo spoedig mogelijk worden opgeruimd. De directie dor K.L.M. deelt mede, dat geen verdere inkrimping van de lijnen; in haar voornemen ligt. Ook op Indië zal de halfwekelijkschc dienst worden gehand haafd. De diensten van de K.L.M. I v i o.ic lijndiensten hebben Zondag, uitgezonderd die op Milaan, welke naaf,, men weet na de ramp van do Gaai uit sluitend door de Deutsche Lufthansa wordt verzorgd, een normaal verloop gehad. Van, de gebruikelijke rondvluchten boven do hoofdstad, moest, in verband' met de be zetting dor diensten, evenals do vorige week op enkele dagen het geval is geweest^ gisteren worden afgezien. Op vliegveld Waalhaven deelde men ons echter mede Do; de vliegrampen, welke do K.L.M» de laatste weck getroffen hebben, is er een kleine wijziging gekomdn in den dienst op Waalhaven. liet toestel, dat om 11.30 uur van Waalhaven vertrekt naar Brussel en te 13.10 uur weer terugkeert, waarna het doorvliegt naar Amsterdam, zal wor den uitgenomen. De tusschemnachino van Löndan .naar Rotterdam is 'komen te vervallen, waardoor de passagiers een uur later, to 15.50 uur, op Waalhaven aankomon, met hot toestel, dat anders een regelrechte verbinding vormde tusschon Londen en Amsterdam. Voorts is de avonddienst op Londen vair Rotterdam uit geheel komen te vervallen: In tegenstelling met Amsterdam hebben! te .Waalhaven de rondvluchten gisterebj gewoon doorgang kunnen vindon en waar van ondanks bet tamelijk slechte weer nog ruim gebruik is gemaakt. Niet minder dan' 20 passagiers hebben genoten van het uitzicht, dat mon van een vliegtuig uit op Rotterdam heeft Tiet aantal bezoekers op Waalhaven be droeg 1358. i ])e Engclsche slachlcüm. Uit Londen wordt gemeld', dat Arthur Watts, dio Zaterdag jj.' bij do ramp vara het Ncdcrlandscho K.L'.M. vliegtuig „Gaai" nabij San Bernardino is omgekonv i, een zeer hekend Engelsdi artist was. Bovendien onderscheidde hij zich tijdens den wereldoorlog als officier bij de Brit- sche marine', waar hij vooral deel nam aan de operaties bij Zoobruggo en Os ten de. Het publiek kent hem echter beter door zijn humoristische teekeningon in Punch!

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2