De krachtproef van Hermes-D.V.S. S.V.V.—QUICK 5-2. TWEEDE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT De beteekehis van het gisteren in Velsen behaalde succes. Een -homogene ploeg speelde gelijk tegen het sterke V.S.V. De kans op een overwin- ninrj teas zelfs groot Gaarne hadden wij gistorinidd-ig de ga- zichl.cn van do thuisgebleven Hennes-I>.V. 8 .-supporters gezien, toen zij door de ra dio vernamen, dat do blauw-witlen in Vel- sen een punt in. don wacht gesleept had den. De verrassing moet wol groot ge weest zijn! Van do buitenstaanders had immers nie mand een dergol ijken uitslag verwacht. Er ontbrak' toch nog wel het een en ander aan de samenstelling. Mag Den Iload ook een stugge, vasthoudende sjouwer zijn, aan hel haekstel van Jlermes-D.V.S. ontbreekt ,toch nog steeds Bob Pettinga. En Fïom- berg in de voorhoede is (och feitelijk een waag, want al is hij een goede kracht, in do eerste klasse speelde hij nog niet. En voorts De Jong op llorrani's plaats, de .nieuwe opstelling, wat moesten we ervan, denken? Had dit elftal niet met 31 van de tweede klasser O.D.S. verloren? Maar hoe anders werd dat gistermorgen, toen wij in de gelegenheid waren nader met het elftal in kennis lo komen. Gister morgen vertrok er een ploeg uit Schie dam. Dat wil zeggen, dat do ware geest erin zat om niets cadeau te geven. Want alles was niet meer zoo hopeloos, zooals het er eenigen tijd' geleden uit zag. Van der Tuyn was er weer, en Bergkotte. Borraiii was weliswaar reserve (hij kon niet vroeg genoeg opgegeven worden, zoor dat hij tot October zal moeten wachten), maar hij was er toch weer hij. Er moet den laalslen lijd hard gewerkt zijn in hel Hermes-D.V.S. kamp! En be halve aan liet volhardende bestuur, mag dan ook het gisteren behaalde succes voor een groot deel, zoo niet het grootste, ge rust worden toegeschreven aan den enthou siasten arbeid van den trainer Dehlois, voor wien de dag van gisteren wel haast onvergetelijk moet zijn. Want het is niet alleen, dat eene puntje, dat voor de competitie behaald is. Daar ging het eigenlijk niet om. Gisteren moes ten de tanden op elkaar gezet en do han den ineen worden geslagen om te toonen, dat er nog pit in Hermes-D.V.S. zit. Deze eerste wedstrijd, een uil-wedstrijd nogal, togen liet op eigen veld' zoo geduchte V.S.V., was een moreelo krachtproef. Dit vooral is dan ook do beteckcnis van lioL gelijk spel, dat ermee bewezen werd, dat de jongens deze proef konden dooi'staan. Er heerschle een oenigszins zenuwachtige stemming in de duinen hij IJmuiden. Een. van do trouwe supporters had' het zelfs zoo erg te pakken, dat hij vijf lucifers noodig had om zijn sigaar aan te steken! Iu het begin van den wedstrijd rammelde het wel, maar toen de ploeg eenmaal zijn vorm gevonden had, is er doorgespeeld lol het laatste minuutje loc. Overzicht van den wedstrijd. Wij Schreven reeds, dat het elftal in don aanvang van den slrijd nogal rammelde. Daarbij viel het op, dal men zich sterk óp de verdediging toelegde. Dat bleef het eerste kwartier zoo. Het gevolg was, dat de voorlinie verzwakt was en doelpunten uitbleven. Ook hij V.S.V. mankeerde liet echter aan het juiste schot. Uit die alge- meeno verwarring werd echter do verras sing van het eerste schot geboren, toon Michel van achter Brcitner om Beun per plex dood staan met een volkomen onvor- wachten bal, waarnaar de Iïormes-D.Y.S.- doclverdediger zelfs geen hand uitstak, zoo zeer werd' hij exdcor overrompeld. Er kwam daarna, inplaats van een in zinking, een vruchtbare opleving. Hermes- D.V.S. ging, nu aanvallen. Voordien had- (Ion Van der - Tnijh cn Hoordijk oen dn- kelen uitval gewaagd, doch nu gingen er Steeds moer spelers 'naar voren on weird de aanval van achter naar voor opge bracht en gesteund'. Vooral 'do rechter vleugel moeten wij hierbij noemen. Hier uit kwam ook de gelijkmaker, even voor de rust. Uit een voorzet van Do Jong scoorde Van der Tuijn onhoudbaar. Na do rust kwam er veel meer tempo in het spel. De aanvallen werden sneller, hot spel kwam 'soms 'mooi open en ver- plaatste zich'vlug. Do beide ploegen wo- gen tegen elkaar op, er werd flink ge- V zwoegd. u Michel, deT.S.V.-koeper, had echter - meer. te-.doon, .dan Beun. Voornamelijk de rechtervleugel De Xong- N oord ijk -was aan het wei'k, 'hoewel later Bos een evenredig aandeel nam. Aan de zijde van V.S.V. was het tój'na uitsluitend de rechtervleugel, die aan het werk geziet we'iC Doch .do Sdhicdamsdho verdediging wist a! gauw raad mot' Go. schutters van V.S.V.: Sterk en G. Michel. Vooral Stork's voorkeur voor zijn linkeibken word heiri noodlottig. Aan beicio zijden- ontstonden! er vooral ia dezie tweede helft' uiterst pe- nibeio" situaties, waarbij het handige, tech- nisch-góodafgewcrkte spel van Breilner en het .taaie vasthouden, op het kleverige af van den stoerem Ben Hoed hun nut Be wezen. Er kwam zelfs een. oiogen'hlik, waarop llermes-D.V.G. beslist de meerdere in het veld was. MAANDAG,. 10 SEPT. 19115. No. 21051, Door mooie voire schoten van Den Hoed, werd hel spel opgedreven-eb dat hot-scbot van Bos, uit oen .moeilijkesituatie,geen doelpunt- werd,wad slechts een kwestie van voetbalnoodloL liet was een -vrij laag scliót in den rechterhoek, dat Michel er vallend kon uithouden. Iels „bpoger,, cn V.S.V. was op eigen 'veld gedogen: Want even later floot 'scheidsred'iter.Boei'ec hut einde. Del verloop van «lcii wedstrijd. llci ines-D.V.S. trapt ai nut den wind schuin ad'iter. Het wier is goed,- misschien nel oen beetje lo mokkig, hoewel de winti toch den regen nog boven houdt. De elttallrin hebben de vo'gende op stelling: H c rm es-D. V. S.: Doel: Beun. Adder: Den Hoed en Brcitner. Midden: Smit, Bergkotte en Ecmbcrgcn. Voor: Bos, Fromberg, Van der Tuijn, Hoordijk cn A. de Jong. Scheidsrechter; Boerco, Voor: Kruiswijk, Sterk, G. Michel, De Wolf ,Tr. en De Wolf Sr. Midden: Hillekamp, Do Koning en Den Boer. Achter: Broek en V. d. Gricndt, Doel: N. Michel. 1 V. S. V. De eerste aanvallen zijn van V.S.V. Zij zijn niet van gevaar ontbloot, mede om dat cr door IIormes-D.V.S. sterk verde digd wordt cn cr dus veel spelers voor doel komen, waardoor cr nogal eens ge harrewar ontslaat. Uit een vrije schop voor V.S.V. schiet Sterk over; even later gaat een sdiol van Wolf Jr. over; een vrije schop van don rand van bet strafschopgebied' vliegt naast. Beun wordt door Michel uit zijn doel gelokt, doch Den Hoed1 houdt vast en na een riribbeling gaat het schot van Sterk naast. U f j -v,i jjj| j i| Aan beide zijden wordt trouwens nog sloidig geschoten. Meestentijds wordt or op de Schiedamsche helft gespeeld. Het eerste Hermes-D.V.S. schot is dan van Noordijk, die naast V. d, Tuijn mood opgeloopon is. Het wordt door N. Michel vallend gostopi. Dan komen de Schiedam mers er een boclje meer in, hoewel het middenspel nog le veel verwaarloosd wordt. Bovendien is de voorlinie verzwakt door de verdediging. Dan komt uit een vrije schop do eerste goal. Volkomen verrassend schiet G. Michel do bal in do touwen. De verdediging schijnt het dan verder alleen wel af te kunnen. Do voorhoede diingt meer op. Er komen gevaarlijke uit vallen van V. d. Tuijn, Bos en Noordijk, die R. Michel handen vol werk geven. V. d. Tuijn heeft zijn rechtervleugel ech ter nog niet gevonden, Wolf Jr. krijgt waarschijnlijk een trap tegen zijn voet on moet even uit het veld. Onmiddellijk daarop volgt een feite aan val van V.S.V., waarbij Breilner letter lijk en figuurlijk,als „muur" fungeert, waar tegen alles opstuil. Dij een corner laat men G. Michel alle gelegenheid om te koppen. Zijn bal gaat gelukkig over. Dan is Ilermcs-D.V.S. weer eenige ma len op de LTmuiGenschc helft cn daaruil volgt ook de gelijkmaker. Het is weer mooi snel spel van De Jong naar Van der Tuijn, die den bal onhoudbaar in do tomven schiet. Noordijk krijgt nog een prachtige kans, als hij voor doel staat, doch hij treuzelt tc lang. Even daarna wordt rust gefloten door scheidsrechter Boerce, die het af en loo nogal, eens wat forscho spel goed strak houdt en vrij streng optreedt. Na de rust is het spel eerst weer op de Ilermes-D.V.S.-helft, waarbij Smit goed werk verricht. Dan zijn het weer De Jong en'v. d. Tuyn, die het op do andere helft klaarmaken. Bij V.SV.. is Michel do ge vaarlijke man. Hij wordt nog even ge vloerd', wat natuulijk eren vrije schop ten gevolge heeft. Het spel gaat snel op cn neer. Keeper Michel moet tweemaal optreden om ge vaarlijke aanvallen te beëindigen. Breit'nev's horst blijkt sterk to zijn.. Een'hard schot van De Koning yaingt hij op. Den Hoed maaktzich oven later wc ér' verdienstelijk! door den bal Vlaik) voor do voeten van Sterk weg te tippen. - Van der Tuijn probeert hel dan eens al leen, maar hij wordt sterk gcliind'erd en zjjn schot gaat over. Een tweede schot van hem wordt door den uitvallenden Michel woggestompt. Een ver schot van Breitnor wordt-Goor De1 Jong overgenomen, maar gaat naast, Bij een V.S.V.-'aanval schiet Breilnc'' cor ner. Hij wordt echter acJiter geschoten. Een gevaarlijke aanval va)n V.S.V» Volgt. .Weer moet Beun uit zijn doel, doch Breit ner houdt den toegeloopen: G, Michel af. Dan 'ligt De Wolf Jr. weer even op het gras, maar even later, speelt hij1' weer verder. I Op de V.S.V. helft zijn hef dan Bos, Fromberg en Van dor Tuijn, die de kan sen maken. IJermcs-D.Y.S. is nu duidelijk in de meerderheid- Aan' het juiste schot mankeert het echter. De Velsenselio linksbuiten komt nog eens aan het werk, maar het haalt niets uit. Beun heeft overigens geen moeite met' cle schoten van Sterk, dio liet spel 'veel 'te kort houdt. Weer lukt liet.Van der Tuijn niet, als hij het nog eens alleen probeert. De keepers aan beide kanten krijgen nu werk aan den' winkel. De linkervleu gel van IIcrmes-D.V.S. krijgt echter te verre schoten. 't Bizonder jammer is nu het mislukte schot van Bos. Uit een moeilijke positie ziet hij geen kans zuiver te plaatsen. Het had de winnende goal kunnen zijn. Even later schiet Van der Tuijn naast en merken wij op, dat Bos te langzaam start. Dan raadpleegt de heer Boeroe zijn klok en het einde komt met 1—1 gelijk spel. BINNENLAND Sluiting der Staten Generaal. Door den minister van bin- ncnlandsclic zaken. Zalerdagmiddag om 2 uur 45 werd de verecnigde vergadering geopend van do beide Kamers dor Slalcn-Goneraal tot slui ting van het zittingsjaar, onder voorzitter schap van mr. W. L. baron de Vos van Sleenwijk, voorzitter van de Eerste Kamer. De voorzitter deed voorlezen een Ko ninklijk besluit van 12 September 1935, waarbij de minister van binnenlandsche zaken wordt gemachtigd', heden om 3 uür des namiddags, zich te begeven naar de vergadering der Stalen-Generaal, ten einde in een verecnigde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Konnigila te sluiten. De voorzitter benoemde een commissie, die den minister in het gebouw zou ont vangen en uitgeleide doen, bestaande uit de Eerste Kamerleden de hoeren 11 eer kens Thijssen en Droogleever Forluyn en de Tweede Kamerled-cru mej. Meyer on do hoeren ltutgers van Rozenburg, Van den Heuvel en Kampschüer. Kort daarop trad' de" minister, voorafge gaan door de loden der commissie, de vergaderzaal binnen. De heer Do Wilde,' minister van bin- ncnlandsche zaken, plaatste zich achter de ministertafel cn hield de sluitingsrcvfe, waarin werd herinnerd aan de vele be langrijke maatregelen, in liet bizonder in verband met de voortdurende moeilijke tijdsomstandigheden, die tot stand kwa men. Naast de maatregelen ter bescher ming van de vaderlandsche nijverheid on van den laiwh en tuinbouw, verdient daar bij vermelding do voorziening in de go- meenlxdijke koslen van werkloosheids-zorg, de wijziging in de financieele verhouding tussehen rijk en gemeenten en do rege ling tot liet algemeen bindend' on onver bindend' verklaren van Ondornemersover- eenkomslen. Ten slotte betuigde do mi nister aan de Kamers eten dank der Ko ningin voor de zorg cn do toewijding ook dit jaar weer aan s' lands belangen be steed. De voorzitter sloot, nadat d'o commissie den minister bad uitgeleid cn in de ver gaderzaal was teruggekeerd', daarop de vergadering. Fraaie, doelpunten. S.ViV. heelt gisteren den velen suppor ters de eerste verrassing van het sei- zoéh geboden door van het sterke ILaagschc Quick met. 5—2 te winnen. Wat tie voorhoede betreft, is S.V.V, veel, -zelfs zeer ve6! vooruit gegaan. Vlug en beweeglijk'-als zij is,'.stichtte zij herhaal- delijly -verwarring in de vijandelijke ver dediging, die het besté deel was van Quick. Vooral do 'keeper. Tuin, was opvallend. McC de middenlinie van S.V.V. zijn wij het nog niet volkomen eens. Misschien speelden de fatale zenuwtjes een rolletje mee, maar do spil Troost voldeed niet geheel. 'Ongetwijfeld' heeft hij zeer goede momen ten gehad, doch er waren perioden, dal hij er volkomen „uit" was. In de verdediging rammelde het zoo nu en dan ook eens. Wij vertrouwen echter, dat na dezen eersten wcdstiijd, die zoo succesvol verloopen is, de hoeren hun zelfvertrouwen hebben terug gekregen. In de eerste helft was cr van een over wicht van S.V.V. geen sprake. Integendeel. De Hagenaars waren beter, doch voor het Schiedamsche doel raakten de heeren de kluts kwijt, terwijl Krieg nu niet bepaald over geluk te klagen heeft gehad! Na de rust kwam echter een herboren S.V.V. in het veld. Herhaaldelijk werden perfecte aanvallen opgezet cn de ploeg vormde één geheel. Indien zij zoo blijft spelen, dan zullen er in de tweede klasse A nog rare gezichten te bewonderen val len 1 liet spdvcrloop S.V.V. verliest den loss en als de mid denvoor aflrapt, staan de ploegen als volei opgesteld Quick. Doel: Tuin. Achter: Niessink en van Kooien. Midden: Bijlstra, van Woerkom en 31a- bicli. Voor: Borrendam, v. d. Buig, Deibei, Schoemaker en Nakalita, Voor: Bochove, Semeijn, Versteeg, J. v, Diggelen cn A. v. Diggelen. Midden: Paulus, Troost en Zuidoma. Achter: Feehl'ers en de lieer. Doel: Krieg. De aanvallen van beidé zijden zijn ge vaarlijk, doch Quick heeft de overhand Verscheidene corners voor het S.V.V.-doel leveren niets op. Na 15 minuten spelen geeft Bochove door naar Semeijn, deze weer naarVersteeg, die den bal Iaat loo pen voor j. v. Diggelen. De iaatsle speelt weer terug cn zoowel Semeijn als Ver steeg laten clan bal zeer tactisch loopen voor den er beter voorstnanden Bochove. Mot een zuiver en onhoudbaar schot geeft bij zijn club de leiding (1—0). Quick laat zich echter niet ontmoedigen en Krieg krijgt veel werk te verrichten; Hij schijnt niet geheel zeker van zich zelf te zijn en het is maar goed', dat hot geluk hem een handje komt helpen. Na een hard schot van Borrendam te hebben gestopt, komt Makatita na een pracht run weer voor doel. Een voorzet volgt cn zonder dat Krieg ook maar een kans krijgt, depo neert Deibei den bal in het nel (1—1). Versteeg probeert liet dan eens alleen cn hij brengt den bal voor doel. Keeper Tuin loopt uit en als Versteeg schiet, krijgt hij den bal in de maag. Terwijl de keeper eenige oogcnblikken op den grond blijft liggen, huppelt d'e bal corner. Quick heeft dan weer eenigen lijd de touwljcs in handen. Schocmnker maakt een run en passeert verscheidene spelers. Vrij voor het doel gekomen, scoort hij onhoudbaar voor Krieg (t2). Nadat Bochove in zuivere buitenspel- positie beeft gescoord', dat evenwel door scheidsrechter Francot, die een slappen indruk maakte, gezien werd, komt de rust. Dadelijk na de rust gaat de S.V.V.-voor- lioede er aardig samenspelend van door. Van Kooien redt ten koste van eon cor ner, die door A. v. Diggelen genomen S.V.V. opent de competitie met een verrassing. De voorhoede het beste deel van het elftal. wordt. Een zeer langdurige doelworsteling volgt nu. Eindelijk ziet Versteeg een gaatje en hij geeft door aan J. v. Diggelen, dio een knallend schot lost. Tuin springt tever- geefsch naar d'en bal, die ver in den hoek cidwijnt (2—2). 'hoost geeft mooi door aan Versteeg, die goed viijloopt. Zijn schot gaat echter naast. Semeijn krijgt na tien minuten spe len den bal van J. v. Diggelen. Tactisch loopt bij vrij en een zacht, doch onhoud baar schot volgt (32). Quick is geheel teruggedrongen en de backs profiteeren wel wat te erg van hun grootere lichaamskracht. Van Koeten redt weer eens ten koslo an een corner. A. v. Diggelen 'brengt den hal hoog voor het doel. J. v. Diggelen springt hoog op, waardoor de keeper den bal niet voldoende kan wegwerken. Se meijn vangt hem op zijn borst op en wandelt rustig het doel in (42). Er rest dan nog een kwartier spelen. Even voor 't einde moet A. v. Diggelen ingooien. Een zeer verre worp en de bal belandt voor de voeten van Versteeg. Ge makkelijk passeert hij twee verdedigers en zonder dat Tuin de gelegenheid krijgt zijn handen uit te steken, verdwijnt de bal in het net (5—2). Het einde komt dan met dezen stand, die gezien het buitengewone spel van S.V.V. na de rust, verdiend mag heelen. Gemengd Nieuws Vreemde bezoekers na sluitingstijd Inbraak in Amstcrdamscli café. Een wraakoefening? In het kleine café van de firma A. Pu Sclieltema, aan d'en N.Z. Voorburgwal te Amsterdam, hebben tot nu toe onbekend go- bleven personen in den nacht van Zater dag op Zondag een bezoek gebracht, waar van gistermorgen, bij de opening van de zaak," de sporen duidelijk zichtbaar wa ren. De daders hebben hun intrede ge daan via het raam van do keuken, dat uitkomt op een smalle steeg, het z.g. Kei zerrijk. Eenmaal binnen, hebben d-e nachte lijke bezoekers op zonderlinge wijze huis gehouden. In de keuken lagen worsten, waaruit grooie happen waren gesneden of gebeten, hier en daar verspreid tussehen ruwweg in tweeën gebroken brooden. In de zaak zelf was tie buffellade, waarin zich. oterigens geen groot bedrag bevond, dicht gelaten; een kastje, dat uitsluitend koper geld bevatte, was echter geopend, waarna de koperstukken met kwistige hand over den vJoer van de keuken waren rondge- stsooid. De vreemde inbrekers, die tijdens hun escapade nergens het licht hadden opgestoken, maar blijkbaar met kaarsen hebben gewerkt, hebben zich verder te goed gedaan aan eenige fiesschen bier, een paar kruiken Bols en een flescli Ma rasquin. Bij hun vertrek hebben zij cn passant oen hoeveelheid sigaren bij zich gedoken. De gebeele gang van zaken vijst naar het oordeel van de directie niet zoo zeer op een serieuze inbraak als wel op een wraakoefening. In deze richting wordt dan ook door de politie het ijverigst gespeuid. Brand in een opslagplaats in Den Haag Gisterochtend! in de vroegte heeft oen felle en omvangrijke brand gewoed in do opslagplaats van oude autobanden, oud papier en oud' metaal van de firma Bulli, Cruquiusstraat 16, nabij de Laakhaven in Den Ilaag, De brand werd te ongeveer zes uur ont dekt door oen surveilleercnde agent vair politie. De blussciting geschiedde met vijf stralen van twee molorspuilen. Met dc nab'lussdiiug was den geheelen ochtend gemoeid. Een voorraad oude goederen ter hoogte en breedte van enkele meters en ongeveer dertig meter lang, word door de vlammen verteerd. De oorzaak van den brand is onbekend. in naam der Koningin gesloten DER S.V.V. vs». ifc-'lf' De minister ven Rkmenlandsche Zeken, mr. J. A. de Wilde, heelt Zaterdag de zitting 1934-1935 der Stalen-Generaal

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 5