I Wi mm Hermes-D.V.S. slaat Haarlem met 2—0. EMMA—S.V.V. 0-2. TWEEDE BhikB SCHIEDAMSCHE COURANT $P©KÏ. V©F?BAL.' Een enthousiast gespeelde wedstrijd. De Schiedammers voortdurend in de meer derheid. Iets te hooge cijfers Gaven wij in ons voclbalovcrzicht van Zaterdag Hermes-D.V.S, een kleine kans Om van Haarlem te winnen, gisteren hooit hel elftal getoond1, dat wij geruflf een stekero overwinning hadden kunnen voor spellen. Zelden, ja wij kunnen bij'na, met zeker heid beweren nooit, heelt IIIonnies-D.V.S. een eersto elftal' in het veld gebracht, waar- vau de spelers elkaar zoo góed hegrijpen en, zoo op elkaar ingesteld' zijn. Slechts één zwakke plek ontdekten wij, n.l. de rechlsbinnenplaats, die door Bos werd be zet. Overigens waren de spelers stuk voor stuk voor hun taak berekend on velen deden zelfs nog meer. Opvallend was, dat hoewel voor liet grootste deel verdedigend gespeeld werd, de zeer beweeglijke voorhoede bij oen uit val sleeds voldoenden sleun kreeg van dis ïnidd'enlinie. In de verdediging blonk wederom Breit- ner uit, die voor de Haarlemmers niet to passcoren bleek on vooral door 'zijn fijn, beschaafd en productief spel doorspekt met tallooze aardige trucjes herhaaldelijk 'een applaus ontving. Beiui was de rots, waarop do branding te pletter liep, terwijl Den Hoed oen schitterenden wedstrijd speelde. Van hot midden trio was Smit do beste. Ook hij liet fijne staaltjes voetbal zien. Het spel van Bergkolto en Van Hembergen mocht dan niet zoo fijntjes zijn, produc tief was het zeker. Betreurenswaardig was hot, dat Berg holte vijf minuten voor het einde 0011 hard van links gespeelden bal legen de rechter zijde van het hoofd kreeg en oen lichbo hersenschudding opliep. De voorhoede was bizonder vlug en do zeer talrijke aanvallen gevaarlijk. Het ver wonderde dan ook niet, dat het corners regende. V. I. Tuijh was de zwoeger en hij was de vader van de beide doelpun ten; het eerste na oen keurige pass aan Koordijk, die doorgaf aan den vrijstaanden A. de .Tong en het tweede door fraai eigen spel. De linkervleugel was meer dan goed; Koordijks kop werk viel den goheelen wed strijd op. N. d'e Jong heeft niets aan snel heid ingeboet en was telkenmale dto Haar lemsdie verdedigers le vlug af. De eenigc, dite uit den toon viel was Bos. Ilardloopen kan hij, doch ondanks dat was hij sleeds te laat, terwijl verscheidene kansen op afdoende wijze Joor hem om hals werden gebracht. De Haarlemmers waren gehandicapt door het mankecren van Smit, die nog steeds de molor is. Thans viel Kammeijcr, d'e spil het meeste op. Haarlem heeft buitengewoon partij ge- "geven, doch was .tegen liet enthousiaste spel van de Schiedammers niet opgewas sen. Eén tegenpunt was wel verdiend ge weest. Scheidsrediter ir. Nouerburg heeft den wedstrijd uitstekend geleid en hield het spel niet on'noodig op. Ilct spclvcrloop. Te twee uur "stellen de elf taliën zich als volgt op: Haarlem: Doel: Voogd'. Adder: V, d. Berg en Ifuijsmans. Midden: De la Mar Sr., Kammeijcr en v. Gooi. Voor: Oldenburg, Do la Mar Jr., De Wijder, Vcrhappe en v. Polanon. Hermes-D, V. S. Voor: A. de Jong, Hoordijk, v. d. Tuijn, Bos en H. de Jong. Midden: V. Hembergen, Bergkolto en Smit. Adder: Den IPoed en Breitner. DoelBonn. Hermes-D.V.S. trapt af' en speelt togen $cn vrij sterken wind1, die schuin over hol veld staat. Een (Huilerig regen tje maakt het grastapijt zeer glad', waar door liet dén spelers onmogelijk is\ vlug ie starten. Na eenigen lijd zijn de spelers er een weinigaala gewend' cai komen er niet zooveel valpartijen meer voor. Beun verwerkt een hard laag 'schot en zendt den hal het veld weer in. H. do Jong neemt revanche en belaagt koepor Voogd, die slechts ten koste van oen cor ner kan redden. Deze hoekschop levert echter niets op. Van der Tuijn bereikt den bal gelijk met den doelverdcdiger en het resultaat is een corner, die weggewerkt wordt.' Ook Beun stompt een hard laag schot corner, die uit getrapt wordt. Na den ingooi wordt de bal overgeschoten. Smit redt, als or d'oor bot doorbreken V®1 De \Vmter, een hachelijke situatie voor het oclueclamscilie doel ontstaat en zet hoog voor het vijandelijke doel. Van der iuijn neemt den bal mot hot iioofd mee doch zijn schot mist door een Idein duwljc van oen der goed opgestelde Ilaarlemschc verdedigers. Even later reut N, de Jong mot een sneltreinvaart langs de lijn Drie vverdedigers passeert hij, doel zijn" hard schot wordt d'oor keeper Voogd hoog ge vangen. Herhaaldelijk verlooncn de Schiedam mers fraaie .individucele staaltjes. Ëcri prachtige throughpass van v. a. Tuijn mist Bos. Het spel verloopt rustig,, met Hermes- D.V.S. iets in de meerderheid. Na precies een hall uur spelen gaat v. d. Tuijn er alleen van d'oor. Twee, drie spelers worden gepasseerd en dan geeft hij een fraaie through-pass aan Nooi* dijk. Deze geeft een zachte tik aan den vrijstaanden A. de Jong, die met een ont- z.aglijk hard schot zijn club de leiding geeft (10). Direct na den aftrap noemt Koordijk den bal over en forceert een corner, die door A. de Jong iets to laag genomen wordt, en dus voor de Haarlemmers geen moeilijkheden oplevert. Van der Tuijn wordt in den rug aan gevallen en de vrije schop hiervoor toe •gekend1, wordt door Smit hoog voor het doel geplaatst. Voogd' stompt den bal weg juist voor do voeten van Bos, die zich hier over zoo verwondtert, d'at hij vergeet te schieten. Een van d'e dames op de tri bune constateert, dat eon „dot van een kans" onbenut blijft. Met Hermes-D.V.S. in', de meerderheid komt dan de rust met oen 10 voorsprong voor de thuisclub. Het wind in den rug en oen 1—0 voor sprong voelt Hermes-D.V.S. zich na de rust kennelijk zeer behaaglijk. Atrival op aanval volgt, doch bet beslissende scbo't ontbreekt. Een bard laag schot van Noor- dijk grabbelt Voo-gd' juist uit het hoekje. De uitgetrapte ba! belandt bij Bergkolto, die met een hard schot naar rechts de voorhoede aan het werk zet. Van der Tuyn. geeft de voorzet doo-r aan Koordijk, die hard naast schiet. Nu moet Bieun cenige malen in, ,pch, De harde werker, v. cl'. Tuyn, maakt zich na vijf minuien! spelen vrij van twee hinderlijke Haarlem mers. Hij speelt den bal naar N. de Jong, die prachtig voorzet. Niet-minder mooi vangt v. d. Tuyn dön bal op en plaatst hem onhoudbaar voor Voogd in het net (2-0). Gedurende eenigen tijd gaat het spel ge lijk op.Van beide zijden zijn de aanvallen gevaarlijk. N, de Jong wordt bij oen uit val vastgehouden op de cornerlijn. Smit neemt weel' do vrije schop. Verscheidene malen wordt de bal ingeschoten, doch steeds raakt hij oen van de bee'neii of lichamen der Haarlemmers, die in groo- ten getale voor het doel staan opgesteld. Ook een der lIcrmes-D.V.S.-crs pakt een Haarlemmer bij zijn mouw. De vrije schop levert echter niels op. Do linksbuiten van Haarlem maakt ee'n schitterende run c'n besluit dezo met ee'n keihard schot, dat op den hoek van het goal terecht komt. Aan den antlere'n kant schiet A. do Jong hard in. D'e bal wordt door don keeper hoog gevangen. Hermes-D.V.S. speelt hoofdzakelijk ver dedigend. Breitner blinkt hier uit door zijn bizonder fraai werk. Vijf minuten voor bet einde krijgt Berg kolto een bal tegen bet hoofd Ilij wordt van het veld' gedragen. Va'n der Tuyn be trekt de spilplaats. Bos gaat midvoor slaan en Janse'n, de invaller, neemt de rechts binnen plaats in. Nadat v. d. Tuyn bij een aanval ee'n lik op zijn hoofd' gekregen heeft en ee'n vrije DER MAANDAG, 23 SEPT. 1935. No. 21057, schop genomen wordt, welke Bos over- kopt, komt het einde met een fraaie 2—0 overwinning voor Hermes-D.V.S., een over winning die volkomen verdiend mag hee- tcn, doch misschien in iels te hoogc^cijters is uitgedrukt.- Handbal. T.II.O.R,TJ.D.I. 11j. Bij opstelling blijkt, dat T.JI.Q.R. haar oud-spelers Robbcrcehl en Voogd' weer in de gelederen te hebben, terwijl tevens" de ex-IIerculesspeler v. EUinger is opgesteld. Er ontwikkelt zich een geanimeerde shijd; waarbij 'het veldspel aardig gelijk op 'gaat. De voorhoede viln T.H.D.U. is voor het doel veeH-'productiever. De rusisland gaat in meD'tiëft-G0 voorsprong. Ondanks -deze doelpuntenregen droc de wedstrijd ook na de rust geen eenzijdig karakter. De Westlanders zwoegden hard. Het verdedigingsspel van T.II.O.R. was oor zaak, dat U.B.I. als regel van ie grooten afstand moest schieten, waardoor succes uitbleef. Bij den stand' 8—0 slaagden de Naald wijkers eV evenwel in een verdiend tegenpunl te mak-en. Het einde kwam met 11-°1 voor T.II.O.R., een uitslag, die zeker niet te wijten is aan U.D.I.'s keeper, die goed heeft gespeeld'. Intusscben beschikt T.II.O.R. thans weer over een ploeg,' waarmede d'e a.s. com petitie met 'vertrouwen kan worden" tege moet gezien. V Hengelen. Onderling concours De Amateur. De II.V. De Amateur hield gisteren een onderling concours in den polder langs don Rroekweg; er werd onder een prettige-n verslandhouding gevischt. Er werden lolaal 3d maatvissehen ge vangen, wegende 2L03 gram. De prijzen iverden behaald door de na volgende leden: 1. C. J. Abo'n; 2. L.Krate; 3. E. van Rooij; 4. W. Maas; 5. 0. J. Alblas; G. J. 'Schel; 7. N. Plooij. Badminton. Met het doel om aan Badminton meer bekendheid' te geven, zal van Vrijdag 4 October af tot en met Donderdag 10 Dato- ber in de Cineac te Rotterdam, in het dagelijksch programma de film: „Good Bad minton" vertoond worden. In deze film geeft Jess. Willard; eertijds kampioen van Amerika, een demonstratie van dit uiterst snelle spel metT?ijn vele verrassende sla gen en slanden...". GemeïïgsS Mieuws Moordaanslag te Zuilen. Dader meldt zich bij de politie en legt een bekentenis al'. Zaterdagavond' omstreeks 10 uur heeft ten huize van de familie K. ia (te Jan 0verdijkstraat 42 to Zuilen een tragisch voorval plaats gehad. De vrouw des huizes is door haar 33-ja- rigen echtgenoot, houtbewerker van be roep met een slagersmes zwaar lichame lijk letsel toegebracht. Zij heelt oen steek wonde in de borst gekregen, waardoor zij levensgevaarlijk werd gewond. De verhouding lusschcn d'e cchlgcnoo- len had reeds meermalen tot ingrijpen der huren aanleiding gegeven. Toen" Zaterdag avond d'e vrouw van boodschappen terug keerde is over deze burenkw'osliü een twist ontstaan, waarbij K, plotseling zijin echlgenoote met een mes to lijf is ge gaan. Na de wandaad gepleegd fe heb ben liet hij het slachtoffer aan haar lol over. De vrouw liep lievig bloedend de woning uit en vond hij de huren een toe- Een goede wedstrijd van de Schiedammers. De Heer benut een penalty. liegen na de rast. Vergezeld door een groot aantal suppor ters, die met bus en trein naar Dordrecht trokl;-;n, heeft S.V.V. het Dordtsche Emma twee kostbare puntjes afhandig gemaald, in een wedstrijd, waarin S.V.V. zich vooral voor do rust van haar goede zijde deed kennen. In die periode stond het spel op hoog peil. Positiekiezen, enz., waren goed verzorgd. Tegen den wind in, wcixl de hal goed langs den grond gespeeld.'De regen deed na de rust veel afbreuk aan het goede spel, maar als geheel bleef S.V.V. de best spelende ploeg. De half- linio speelde in dezen wedstrijd een beu- ri<- pa.tij en vooral Troost blijkt cr hoe ',ci' boe meer kijk op te krijgen. De overwinning was tan volle verdiend, hoewel Emma wel een togenpuntje had mogen scoren. Het spclvcrloop. De S.V.V.-ers winnen den toss en spe len tegen den wind' in. Emma trapt om precies 2 uur af. De bal wordt vrijwel onmiddellijk door Semeijn overgenomen en geeft door aan Bockhove. Diens voorzei komt te scherp voor het Emma-doel, waar door de eerkte Schamanische aanval op niets uitloopt. S.V.V. blijft in den aanval. De tech nische meerderheid komt in het midden veld duidelijk naar voren. Onophoudelijk zweeft de bal voor het Dordtsche doel, waar schoten van het S.V.V.-binnentrio voorloopig geen genade kunnen vinden bij den Emma-doelmain. Ka ongeveer een har.. uur spelen ziet de S.V.V.-rechtervleugcl een keurigen aan val op. De bal belandt bij Versteeg, die ongeveer vanaf den rand van het strafschopgebied onhoudbaar inschiet. (01). Tot aan de rust blijven onze sladge- nooten in den aanval. Slechts sporadisch brengt de Emma-voorhoede ©en bezoek aan Krieg, maar de S.V.V.-verd'ediging beeft daar over bet algemeen niet veel moeite mee. Ka de rust regent het bijna voortdurend, de regen doet veel afbreuk aan bet spel. Het wordt nu een gelijk opgaande strijd met Emma iéts meer in den aanval. Zij tracht hel spel wat te forceeren, maar aibiter mr. Pik laat zich niets ontgaan. Door een geweldig enthousiasme aan don dag ie leggeii tracht Emma den achter stand in le loopen. Bijna heeft zij succes, maar Feelclers stelt zich op het juiste mo ment in den doelmond op en bezweert het gevaar. Ongeveer na 25 minuien een-snelle aanval van links, waarbij Bockhoye den hal voor hel doel plaatst. Op het moment, dat Ver sleep zal inschieten, wordt deze al to hard handig tegen den grond geloopen. De toe gestane strafschop wordt door De Heer in een doelpunt omgezet. (0—2). Niet ontmoedigd trekt Emma ton aanval. Bij één daarvan bewerkt Zuidema don bal met do hand, waardoor S.V.V. oen straf schop tegen zich ziet toegewezen. De bal komt echter tegen de paal, waarna de links buiten den bal achter liet doel plaatst. Kort voor het einde ontstaat er nog even een hachelijk moment voor het S.V.V.-doel. Krieg loopt te lang met den bal, waarvoor een vrije schop wordt gegeven in het straf schopgebied. De bal wordt tegen Krieg aan geschoten, waarna hij tot opluchting van velen wordt weggewerkt. Het einde komt met een 20 overwin ning voor de Schiedammers. vlucht en werd, nadat de politie en dok ter L. A. Yv'csly uit Zuilen ter plaatse waren gearriveerd, overgebracht naar d'e rijkskliniek le Utrecht. Hel onderzoek onder leiding van den burgemeester word vergemakkelijkt, door dat K. in zeer overspannen toestand zich hij hel politiebureau heeft aangemeld ©n een bekentenis heeft afgelegd. Ilij is in voorloopige hechtenis gesteld. Groote brand te Wormer. Schade van 175.009. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een deel van do N.V. Gcrkens ülie- raif.naderij aan don Ringdijk 1e Wormer- door biauul vernield. Te ciiea half twaalf culdokte een inau- teur, bezig met het jin sialic oren van en kele nieuwe machinerieën, dat brand was uitgebroken in het als opslagplaats dienst doernte pakhuis „De Herdor". Ilij waarschuwde oimnidde'hjk de brand: weer, doch inmiddels sLcmd bet van hout gebouwde, 4 verdiepingen bongo pamd, dat geheel gevuld was met uito.st brandbare grondstellen vciüir do naastliggende rafli- neuvtenj „De Mol", ziooa's cacaoboter, traan en andere inecluiiniscl'.o vetten en oliesoor ten, reeds in lichte lahio. Do vrijwillige brandweer te Wormer was spoedig tor plaatse. Weldra sloten z'ioh (hierbij aan 3 auto- spuiten van liet gemeentelijk vrijwillig brandweercorps te Wionnervcer en dé aulo- spuit vain do gemeente Oost-Knollendam, zicodat b nnen hot kwartier meerdere dui zenden liters water per minuut in den vuurhaard werden geworpen. Door via eenigo schuitjes, liggende in do Zaan, aan wolk's oever hot fa'briokon- complex gelegen is, eenigie slangen aan 1c voeren, kon hel vuur van allo kanton worden aangetast. Om half één den branil meester. Ka verloop van ongeveer ©an half uur behoefde voor verdere uitbreiding niet meer gevreesd te worden ©n bleek, dat do brand muur, welke de raffincerd-erij „De Mol" van liet pakhuis „Do Hei-der" scheidt, zicii. goed had gehouden en de eigenlijke fabriek waaraan men juist door verbouwing en veidcro mxhawsocring uitbreiding !\ad gegeven vrijwel niet bad geleden. De vermoedelijke oorzaak. De vermoedelijke- oorzaak van den brand meent men te moeten 'wijten aan de om standigheid, dat in den middag bij het pakhuis met een lnscl'iapparaat werkzaam heden z'ijn verricht. Afspringende vonken onder 't pakhuis z'ijn geraakt en den vetten vloer li eb! en doen smeulen, waarna ten slotte de vrij sterke Oioslenwind hot on heil verder bewerkte. De schade aan de gebouwen on grond stoffen beloopt minstens f 75.0C0 o.m, gin gen ©enige duizenden kilogtammen carno boter verloten. Deze schade wordt door verzekering op beurspoüs gedekt. Zeer waarschijnlijk zal het bedrijf in korten tijd weer op den ouden voet kun nen woiden voortgezet: Schip gekapseisd en gezonken. Bemanning opgepikt en behou den te Botterdam aangekomen. Blijkens ontvangen telegrafisch bericht van het Russische stoomschip „Lensovet", is Zondag op do Noordzee, tijdens een lie- vigen storm het Kederlandsche motorschip „Minna" gekapseisd' en gezonken. De uit zeven koppen lies taande beman ning, onder commando van kapitein Do Ruylcr, is door het Russische stoom schip gered'. De „Minna", die kortgeleden gebouwd' is en haar vijfden tocht maakte, was Vrij dagmiddag, omstreeks 12 uur, uit Briton Ferry, nabij Swansea in Wales, vertrokken met een lading Wales-authmciel, bestemd' voor do Rottcrdamschc Kolen-centrale lo Rotterdam. j Op de tocht naar Rotterdam ontmoette hel vaartuig lievige stormen, waardoor de lading lieg on te werken. liet schip begon slagzij naa'r bakboord te maken en helde door een overkanten- den golf nog meer over. De kapitein, G. do Ruylcr, kon liet schip nog draaien, zoo dat hi t mot bakboord naar lij lag, waarop do bemanning in staal was de kleine sloep te strijken. Het Russische schip, dat reeds tevoren bad gemerkt, dat cr iets met dc Minna" niet in orde was, kon da bemanning overnemen. Gisteravond' kwam do Lensovet le Rotterdam aan. Twee spoorwegongelukken. De D-trein StraatsburgWiesbaden is gis teren op 200 meter afstand va'n het station Hagenau (DU.) met oen locomotief in boL- sing gekomen. Er werden 2L personen ge wond, waarvan twee ernstig. Do moesten hadden hoofdwonden opgoloopen en moes ten naar het ziekenhuis te Hagenau wor den overgebracht, waar zij" werden opge nomen. "Do malcricclo schade is zeer groot. Nabij Melz (Fr.) is do sneltrein Bazol- Ooslcndo bij een spoorwegovergang op eon Vrachtauto ingereden. Aangezien do D-lroin een' snelheid' vatt 100 K.M. per uur had', was do hotsing zeer hevig. De vrachtauto word ©enige kilometers mede-gesleurd1 cn do heide inzittenden werdén gedood. De machinist en do stoker liepen door het dnt- ploffen van d'e benzinetank van de aan gereden. auto brandwonden op. U M A V ij is ft''M,vr --o> e omngin en H. K, H. Prinses Juliana woonden Zaterdag de legeroefeningen in de omgeving van Bathmen en Holten bij, waar de hooge bezoeksters vol belangstelling da situaties volgden

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 5