HOtO STADSNIEUWS I Franscii op de lagere sGhool. Een cursus vw>r leerlingen van dc de klasse van school G2. Gisteravond is op initiatief van liet hoofd der schoot, den beer J. J. Rozen dal, een vergadering gehouden vain ouders, vier kinderen in de 4e klasse van schooi G2 zitten, om de kwestie van het onder vijs in Franscll te hespreken. Zoo men voet, is hei hoofd der schoot van meening, dat de oud-teerlingen van school G2 op 11B.S. en gymnasium voor het vak ïrauseh achter staan bij oud-leerlingen van andere schoten, die een particulieren cursus in Fransch hebben gevolgd. Tegen het oorspronkelijk plan van het hoofd van school G2, om voor 5e en Ge klasse een particuliere cursus in to rich ten, bestond overwegend bezvaar bij do autoriteiten. De heer Rozendal, die gister avond in de vrij druk bezochte vergade ring een uitvoerige inleiding hield, heeft meegedeeld, dat nu zrjn voornemen be staat een particuliere cursus in te rich- V-n voor onderwijs in Fransen aan leer lingen van de klasse en dat gedurende 2 uren per week (van 45 uur) Elke cursus zal ongeveer 20 leerlingen tellen Tegen deze plannen werden vel enkele bedenkingf-u geopperd. Gevraagd werd, of do oud-leeriincen van school G2 wel ach ter staan wat hun kennis van Fransch betreft bij andere jongelui, die do H B.S. en het gymnasium bezoeken. In de twee de plaats werd het bezwaar geopperd, dat jeugdige kinderen, die nog heel weinig van de Ncdtorlandsche taal kermen, reeds Fransch moeten gaan leeren en ten derde was er ook nog de financieele kwestie. De hoer Rozendal heeft deze punten be sproken. Tenslotte heeft geen der aanwezige oudere zich verklaard tegen het plan om in de 4e klasse buiten schooltijd Fransch te geven. Werkloozencursussen. Fcn nieuwe afdeeling. Voor de 5e maal worden in den komen den winter door de gemeente ontwikke lingscursussen voor werktoozen ingericht. (Het vorig jaar namen aan de mannen- cursussen 1792 en aan de vrouwen cursus sen bijna 600 personen deel; bovendien varen ongeveer 350 jongelieden tussehen 16 en 21 jaar werkzaam gesteld. Als 4e groep worden dessen winteer vak cursussen in timmeren, schilderen, plaat verken en meubelmaken ingericht voor jongelui van 1624 jaar, die nog op geen enkel gebied ©enige vakkennis heb ben verworven. De bedoeling van deze cursussen, die 9 maanden zullen duren, is jongelui, die niet in de gelegenheid ge veest zijn een ambachtsschool te bezoe ken, die dus nooit een vak hebben ge leerd en dus gedoemd zullen zijn om steeds „los werkman." te blijven, in de gelegenheid te stellen een bepaald vak nog te leeren. Per week zal aan deze cur sussen 3 uur les worden gegeven (mocht blijken, dat zoo'n vakgroep aan 3 uur per week te weinig heeft" om voldoende onderricht te worden, dan krijgt zoo'n vakgroep 6 uur per week les) terwijl, wan neer men eenmaal hij zoo'n groep is in gedeeld1, men zich verplicht om die cur sussen geen enkelen keer te verzuimen, dn tegenstelling met de jeugdgroepen, die 5 morgens of 5 middagen aan een werk- object zijn te werk gesteld, waarvoor zij een tegemoetkoming van £1.50 per weck ontvangen, zullen de deelnemers aan deze vakcursussen geen tegemoetkoming ont vangen, Zij leeren een vak en do bedoe ling is, dat op die cursussen uitsluitend leerstukken en werkstukken zullen worden ■vervaardigd De deelnemers hebben wel het recht om naast de vakgroep neg net zooveel andere cursussen te volgen als zij zelf willen. Het aantal cursussen voor mannen zal dit seizoen 61, voor meisjes en vrouwen 134 bedragen. Het ligt in de bedoeling Maandag 14 October om 9 uur to beginnen. I Aanbesteding. Baggenrcrk Nieuwer Water- wesr. Heden werd door den rijkswaterstaat het baggerwerk voor en in den mond van het heneden doel van den Rotterdam- schen Waterweg gedurende do jaren 193G, Ï937 en 1938, aanbesteed. Laagste inscbrijfsier was de N V. Hol- landsehe Aannemings Maatschappij to ■'s-Gravenhage, voor £613 500. De bakfiets. En het rijwielpad. Uit de slotalinea van ons bericht: „Het witte spatbord", in ons bladi van gisteren, zou men den indruk kunnen krijgen, dat eerst van 7 October af de bakfiets van 0e rijwielpaden en van de autosnelwegen izullea worden geweerd. Dat is echter reeds gebeurd bij besluit van 24 Maart 1934, dat ingegaan is 16 Juli 1934. Voor d!en [kantonrechter zijn nadien verscheidene over treders van het verbod om mot oen bak fiets op een rijwielpad te rijden, versche nen. Alle bestuurders van zoo'n vehikel Behijnen dus nog niet op do hoogte te arijn met liet verbod' en daarom is daar aan in ons bericht van gisteren nog eens herinnerd. De winterdïenst bij de spoorwegen. Wijzigingen in de bhineiilaiid- sche verbindingen. Het tijdschrift Spoor- en Tramwegen be vat de nieuwe dienstregeling der spoorwe gen, welke 6 October a.s. in werking treedt. Daarm wordt o.a. medodeeiing god aan van de eleclrilicatie van het baanvak Haar- lein-ZandvcKï t-Bari. liet traject Amsterdam- Zand scort-Bad zal worden afgelegd m on geveer 26 minuien. De volgende nieuwe treinen zullen o.a wonion ingelegd: Trein 2101 Maassluis (V 5.34)Rotter dam DP (A 5.52) te Schiedam aansluitende aan trem 1008 (V 5.53) naar do richting Den Haag. Tiein 2196 Rotterdam DP (V 22.54) Mansrims (A 23 12) te Rotud m aansluiling van trein 438 (A 22.49) van Roosendaal (eeeiand en België) en te Schiedam van trein 1161 (A 22.53) van de richting Den Haag Tiem 2199 Maassluis (V 23.4S)—Rotter dam DP (A 0.06) te Schiedam aansluitende aan trein 1194 (V 0.05) naar de richting Den Haag Wereldbibliotheek-tentoonstelling. In de Gcm. Openbare Lees zaal en Bib'-otlieek. In de 30 jaar van haar bestaan, heeft de Wereldbibliotheek reeds meer dan 1300 verschillende werken uitgegeven. Ruim 30D zijn uitverkocht en worden niet herdrukt; 1000 zijn or nog in den handel. Daarvan heeft ongeveer meer dan één druk be leefd en er zijn zelfs uitgaven, die voor Je 25e maal ter perse zijn gegaan 1 Deze cijfers geven eenig denkbeeld van. do enorme beteebenïs van de W.B., die bij haar 25 jong bestaan door vele man nen van gezag is geprezen om haar enorme» cultureele beteekems voor den Nederland- schan siam. De meeste van de nog voorbanden zijnde uitgaven van de W.B zrjn thafus geëxpo seerd in do studiezaal van do Gemeente lijke Leeszaal en Bibliotheek en iedere bezoekter-boekenvriend mag de ten toongestelde exemplaren in banden nemen en er in snuffelen. De één verdiept zich in Goethe's Faust, een ander in De drie Musketiers, een derde verdiept zich in Het Kapitaal van Marx en een enkeling toont belangstelling in do collectie Ex libris en de keur-verzameling gelegenheids-grafiek. Ook de nieuwe kalender 1936, ontworpen door Jo Spier, is in ontwerp aanwezig. Hedenavond is de tentoonstelling nog geopend; de vorige week exposeerde de W.B. te Maastricht en Venlo; Maandag was men te Gouda, morgen wordt Vlaar- dingen bezocht en dan is Rotterdam voor 4 dagen aan de beurt Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. De kinder-afdccling. Mot do reorganisatie van de Mnder-biblio- theek vordert men thans zoo goed, dat dezo vermoedelijk 2 Oct. as. 'heropend kan worden. De catalogus is reeds ge reed en voor enkele centen verkrijgbaar gesteld Kamer van Koophandel. De heer Herman Jansen treedt ai. In de hedenmiddag gehouden vergadering van de Kkmer van Koophandel en Fa brieken deelde de voorzitter, de heer J. H. van Linden vain den Heuvcll, mede, dat een schrijven van den hoer Herman. Jansen, voorzitter va'n de afdeeling groot bedrijf, is ingekomen, waarin deze ken nis geoft, wegens gezondheidsredenen to gen 1 Jan. a.s. ontslag te 'nemen als lid'der Kamer. De voKxmtfer betuigde zijn leedwezen over hot heengaan van don hcor Jansen als lid der Kamer cn meukte op dat deze veel gedaan heeft m het belang van handel en de grooto verdiensten van don hoer Jansen industrie. Later hoopt spr. nog eons op terug te 'komen. Sluiting gemeente zwemplaats. Het gemeente-zwembad' aan den VVest- frankelandschedijk is gisteren gesloten. De groep hoeren, die gedurende den geheelon zomer trouw eiken morgen 7 uur kwam zwemmen, en bekend staat als de „oude berenploeg", is, ofschoon 's mor gens niet was overgeslagen, togen hali 12 nog eens bijeen gekomen on heeft voor dit jaar afscheid genomen van het open zwembad. Do ploeg is tengevolge van do aantrekkingskracht van het Spor'fondscn- bad in vergelijking met andere jaren, wel iets gedundd De .habituéo's van de afdeeling aan de overzijde van do schutting, hebben af scheid genomen van het dames-zwembad met een gccoslumeerd' feest. De laatste G.A.B.-tocht. Morgen houdt do O.A.B. liaar laatstan tocht vair dit jaar. Ais gewoonlijk worden ook op dien dag do oudere gasten haar druivenland gebracht. Poeldijk is het eind doel van den tocht. In hot hotel tegen over het veiling-gebouw aldiaar worden allen ondergebracht. Uit Schiedam ver trekken morgen van Plein Eendragt 10 5 11 auto's, waarin 27 gasten och plants zullen vinden. Het duo Speenhof! Jr. zal te Poeldijk voor de noodige vroolijkheid: zorgen. Confessioneels vereeniging. Dr. IF. Lodder over: Onze roeping tegenover de kerk. Gisteravond werd' in hot Vereenigmgslo kaal een openbare vergadering gehouden door de afdeeling Schiedam der Confes sioneele vereeniging. De voorzitter, de heer N. Koren, open de op de gebruikelijke wijze, waarna dr IV. Lodder, Ned. Ilcrv. predikant to Bussmn, sprak over het onderworp: 'Onze roeping tegenover do kerk. Spr nam als uitgangspunt een zin uit Ps. 122: Bidt om den vrede van Jeruzalem* Uit den psalm blijkt, aldus spr, dat bet David in laatsle instantie to doen was om den tempel van Jeruzalem, die de eeuwen zou kunnen trotseeren, indien in Jeruzalem zeli de rust en de vrede zou den worden bewaard. In de plaats daarvan stelle men de Ncd Herv. kerk, waarvoor onze vaderen heb ben gevochten, waarin zij baden, waaraan wij zelf ook zooveel te danken hebben Gaf zij ons niet don Bijbel in onze landis- taal? De bloei van het Nederland'sohe geeste lijke leven hangt voor een groot deel af van den vrede -in de Ned Herv kerk. Calvijn teckencD bi] plozen psalm aan, dat wie het heil der broederen aangaat, zor gen meest voor het welzijn der kerk. De groote Leivormer zag het verband tus sehen de kerk en het geestelijk goed' van het volk Doch hoe los is de band met de kerk, hoe vaak wordt do kerk in het gebed vergeten. En er bestaan toch hemeltergende toestanden, waartegenover dto kerk onmaeh tig staat Maar ook de plaatselijke gemeente maakt dikwijls den induik van een huis dat tegen zich zelf verdeeld is. Zoo maakt de kerk zich in de oogen der wereld tot een aanfluiting, Da organisalie van 1816 heeft de kerk echter niet d'e noodige or ganen voor controle en gezagshandhaving gegeven De predikant is zoo vrij als een vo geitje. Niemand' kan er iets aan deen, als bij zijn belofte niet nakomt. En waar do keik verzuimde controle uit te oefenen, daar deden de gemeenteleden he'. Daarom zit thans de wilky.ur ten troon En onderwijl gaat het part.jgedoe voort. Dat is de nood der kerk, die haar dood wordt indien God het niet verhoedt Wij moeten echter, aldus sprniet zelf handelend optreden. Wrj hebben liet recht met onszelf als het gedoopte volk uit te roepen Wrj mogen lien-niot ontbannen, die niet donken zooals wij.; Wij moeten slechts bidden om den vrede van Jeruzalem Dan zullen wij geen herrie meer stoken, gcm scheiding meer teweeg brengen; dan ijve ren wij niet meer voor een bepaalde partij. Wat zou het heerlijk zijn, als een krach tige Ned. Herv. kerk een krachtig getuige nis liet hoeren tegen de zedenverwilde ring van dezen tijd'. Dat is toch immers de roeping van d'e kerk, doch daar staan wij nog mijlen van verwijderd!. Spr. zag twee mogelijkheden. Men kan een keikje oprichten, dat wel aan do eisehen voldoet. Doch wij mogen niet scheuren. Wij hebben slechts te bidden, dat God in ons kerkelijk leven ook Zijn geest doet doorwerken. De Confessioincele vereeniging heeft daaiom tot ideaal een belijdende kerk, die Christus in het volk plaatst. Nadat cis. IC. do Bel met spr. van ge dachten gewisseld' had, waarbij hij erop wees, dar behalve geboden, ook de han den uit de mouwen gestoken moeten wor den en de gemeenteleden door het kiezen van do juiste maraian in de kerkcoUegcs langzamerhand een beteren toestand in het leven kunnen roepen, ging dr. Lodder voor in dankgebed'. Noordweste'rstorm. Weinig schade. Do herfst doet zich wel geldon. Na don Zuidwesterstomi van verleden week' woed de vannacht en bijna den geheel-en dag een krachtige Noordwester storm, die op de Noordzee vootral spookte. In de stad heeft d'e wind weinig schade vfflagmcht Anterenepafeln. moesten het ontgolden, lak ken in d'o Plantage, het Sterrebosch dn elders braken af, hier en daar viel een boom om, maar belangrijk was do schade nergens. Zoo ontvingen wij bericht valn. omge waaide hoornen in d'e Genesfcetsfraat dn op den VJaardingerdijk. I» de Penninglaan had een omgevallen wilg een gedeelte valn het plaveisel meegenomen. In de Kilomo- terlaam viel een vrij groote boom over het pad juist in den votk van een anderen boom en vormde daardoor een luchtbrug, die moeilijkheden veroorzaakte bij het op ruimen. Door arbeiders van don plantsoen dienst werd oen tak van don vork afge zaagd'. Langs don Maaskant zochten verschei den o personen naar drijfhout. Vanmorgen is op stroom oen sdlrip van boei 27 losgeslagen. Het was de Engel- scho tankboot Marghera, van 4531 ton bruto, die vanmorgen om 8 uur assistentie vsoeg. Rotterdtunsohe rooiers maakten met hulp van sleopbooten hot sdlrip weer vast Vanmiddag te ongeveer drie uur was op het Hoofd het water reed's over de kade muren tot halverwege do straat gekomen. Men verwachtte, dat t-egen vier uur, j. et het hooge tij, het water wel tot aan de buizen zou komen. P r op a g and a- midd a g Droste's fabrieken. Ruim 400 damesvaste afnöemstefrs van Droste's producten, leden van den R.K. Vrouwenbond' On do Ned'. Vereen, van, Huisvrouwen, waren gistermiddag met enkele hoeren in bet Passage Phonier do gasten van do directie vató Droste en Co.'s chocoladefabriek. 1 In het eerste gedeelte werden eon drie tal korte filmpjes vertoond: ecu film, die het verlangen opwekte ook eens naar het dal van de Stoyr in Oostenrijk to gaan; een z.g. muziekh'm en ten slotte een zeer fantastische en o >'c wel geestige film, waar bij we, op zoek naar een haarkam, zelfs een vroolijk feestje bij j.ar Wntunus ko men verstoren. Do reclame-chef van Droste, de heer J. Eggink, opende het tweede gedeelte van den middag met een korte causerie over de cacao, boe zij door d'o Spanjaarden in .Mexico werd' aangetroffen en valn daar naar Europa overgebracht werd om liicr, na eeuigo moeilijkheden to hebben over wonnen, haar zegetocht begon. Vooral (oen in 182S uitgevonden werd hoe do cacao boon tot poeder verwerkt kou worden, heeft bet gebruik van chocolade een enorme vlucht genomen. En het is voor de Nederlanders streelend, dat op het ge bied' van de chocolade fabricatie en ook wat do kwaliteit van de producten be treft, ons land' eeta eerste plaats in d'e we reld inneemt. Tenslotte werd de bedrijfsfilm: „Altijd welkom" vertoond, een film, dooi' de N.V. Multifilm vervaardigd, die eerst in het be gin van dit jaar gereed kwam. Aaln deze films is bizonder veel zorg besteed en vond' bij de aanwezigen groote waardoe ring. Vooral de muziek, die door Koos v. d. Griend werd gecomponeerd c'n het geluid van de stampende machines ver vangt, is iets hi/onders Iedere hande ling in'de film wordt eigenlijk muzikaal gi styleerd en v. d. Griend is daaibij zeer gelukkig geweest. Ook als film is het pro duct van de N V. Multi-film te roemen. De aanwezigen ontvingen ter kennis making of ter -"^rstcrking van de waardee ring, die men reeds voor Droste's choco lade heeft, een doosje met enkele bon bons, een reep chocolade en een doosje cncao-poedor. AGENDA. Schiedam. Passage Theater. 8.15 u. So endete eint" Liebe. City, Hoogstraat, 8 u Twee dagen in d'e nor. De vlucht naar het geluk. 25 Sept. Openb. Leeszaal. Tentoonstelling Wereldbibliotheek. 26 Sept. Musis oacr im, 8 uur. Vereen, van Esperantisten. Fropaganda- avond. 26 Sept. Gebouw voor Chr, Soe. Belan gen, S uur. Patrimonium. Ver gadering. 27 Sept. Groote Kerk', 815 u Gemeente- avcmil over de restauratie. Rotterdam. 25 Sept. Tïvoli Schouwburg, 8.15 u. Nieuw- Schouwtooncel. Do Fakir. Tot 29 Sept. Diergaarde, 212 u. nm. Najaarsfeest. fS DIT BINNENLAND Tweede Kamer. (Vervolg yergadering van gisteren..) Itcdc van minister Oud. In de gisteren gehouden vergadering kwam na de ministerpresident, dr. II Co- lijn, de minister van financiën, mr. 'Oud;, aan het wooid'. Deze zcide, dat hij geen cijfers zou geven, daar de Millioenennota pas was ver schenen. Hij betoogde, d'at naar werktbe- houd en werkvemi ming moet worden ge streefd. Do oh dteae moeten financieel uit voerbaar zrjn. Men kan gelden verkrijgen door verzwaarde belastingen en door lee ningen, maar verzwaring van lasten moet zooveel mogelijk worden vermeden. Wat is voorgesteld', kan niet andtors. Er is ongetwijfeld' een zeker ddalisme, ook bij den landbouwsteun. Dto voorge stelde bdastingverhooging mag "niet anders worden gezien dan als een maatregel om erger te voorkomen. De minister schelste vervolgens do moei lijkheden om aan geld te omen. (Onze schuldverplichtingen bedringen per saldo 3961/.' millioen. In normale omstandighe den hadden we allang moeten consolidtee- ren. De stemming op de kapitaalmarkt laat dit echter niet toe. "Men bedenke, dat crediet een leoro zaak is; d'at heeft de regoering reeds moeten ondervinden. Bij de inschrijvingen in Juli kregen we maar de helft van hel gevraagde, en daic tegen hoogere rente. Gelukkig is hot resultaat van do laatste inschrijving van Maandag, niet ongunstig. We zullen het gevraagde krijgen, doch ahveer tegen hoogere rente 'Om 's rijks kas ie kunnen hnondieren, heeft de minister overleg met die Neder lands oho Bank moeten voeren, hetgeen tien nuUioen aan schatkistbiljetten heeft opge-, leverd. Hieromlrent hebben onjuiste ge-' rucbten de ronde gedaan, doch er is geen sprake van camouflage geweest De minister kwam met nadruk tegen in een persorgaan vermelde onjuiste feiten op. Is er sprake van devaluatie of vernie tiging van arediet, dan koos ook de mi nister het eerste, maar hij verwachtte niet, dat we voor d'io kous zouden worden ge steld. Terugkeerond1 op het debat van Juli j.l., erkend'o dto minister, dat dto argumentatie van don hoer dto Geer inzake het padht- vraagstuk cn de hypotheekrente niet volko men juist is verstaan, speciaal wa,t be treft den rentestand, de pachtwaarde en de verhaalsmogelijkheidl. In het wezen d'er zaak wordt er in de vaste pasten-ontwerpen niet andtors ged'aan dan in "de crisispachtwet. De regeering hoopt nader met de Kamer zuiver van gedachten te kunnen wisselen en die ver anderingen. aan to brengen, welke noodig bljjkem 'Om de begrooting in evenwicht te bren gen, is het Bczuinigingsontwerp onmisbaar. De minister dteed' oen ernstig beroep op de medewerking der Kamer. 'Om 3 uur werd d'e vergadering verdaagd tot hedemniduag 1 uur Do r.k. fractie-voorzitter aan hei u oord, (Vergadering van heden). Voortgezet wordt de behandeling vain het bez'umigmgsantwerp. De heer Aalberse (r.k.) ontkent, dat de r.k. fiactio op 23 Juli een kabinets crisis zou hebben uitgelokt of veroorzaakt. Zij heeft die ook niet kunnen voorkomen. Reeds onder het voorgaande kabinet bleek verschil van meening over het te vloeren economische regeeringsbeleid. Hiel gaat er voor eou regeenng niet om noe een fractie, doch hoe tie Kamer over Tets denkt. Vriend schap voor ministers of partijbelang mos gen niet gaan boven het landsbelang. Spr. ontkent zich ooit schuldig gemaakt te heb ben aan „ondermijnende critiek", welke wooiden dr. Colijn in Juli niet lieeft ge sproken, doch aldus spr. in do handelin gen heeft ingelascht. Vele leden der T.k. fractie zijn. ernstig gegriefd', daar deze met do communisten en andere revolutionairen in één hoek zijn gedreven. iWare de rede van dr. Colijn van giste ren op 23 Juli gehouden, wellicht zou de crisis zijn voorkomen. Na do troioimed© en do rode van minister Colijn van giste ren zegt spr.: Lang gewacht en toch ge kregen. In verschillende opzichten is aan do vonsdien van spr. en zijn politieke vrienden tegemoet gekomen. Spr. dringt aan op spoed' ten aanzien van de wets ontwerpen inzake vaste lasten en execu ties. Mocht de regeoring to eonigor lijd! devaluatie noodzakelijk achten, dan neme ze daartoe zonder dralen het initiatief. Naar spr.'s meening zal consequente defla tie onvermijdelijk zijn. Spr. is bereid de daden van dit kabinet af te wachten. Het betrachte spoed' met zijn program en wachte d'ain ook dto da dein, van spï. en zijn politieke vrienden af. Ook dtozton zijn verantwoordelijk voor hot volk en voor Clod! De heek li in gb eek (hg.) betoogt, dat hei eteinig gevolg van de crisis is, dajt wij ör eda Roomschen minister hij" hebben ge kregen. Einde van de staking te Tilburg Voortzetting der besprekingen. In den loioip van den dag ziijn gisteren do besprekingen inzake de bemiddeling in het stafangscomflicit te Tilburg voprf gezet. Gis termorgen heeft, de burgemeester, nut dr. Vonk! de Both, opnieuw een iondeiib|otod go- had met het leidinggevend comité der slaf kers, da' Maandagavond het hemiddelings- voiofrstel xiieh de afgevaardigden der stakers had besproken. Gistermiddag heeft oiori1 do Tilbargsdhe Vereeniging van Fabrikanten van Wollen Stoffen vergaderd ter bespreking der voor stellen. Na afloop der vergadering heeft de secretaris van deze Vereeniging. IMr. B. van Spaendoncik, een onderhoud gehad met dan burgemeester. Omtrent op de vergade ring der fabrikanten genomen besluiten klom nog geen mededeeling worden gedaan. Vervolgens heeft do burgemeester b|et comité weer ontvangen. Verwacht wc-nl, dat gisteravond 5 «r groepsvergaderingen der stakers zioudea w arden gehouden. liet voorstel van den bemid delaar. Do tekst van hot voorstel dat de bemidde laar in het sfakingsconflidt de burgemeester van Tilburg, mr. dr Vonk do Both aan Let sla'kingscoimilé heeft volorgelcgd en aan de Vereeniging van Fabrikanten, welke morgen m vergadering (bijeenkomen, Zal voorleg gen, luidt als volgt: a. do arbeiders aauvaaiden het werk ■met do bepaling, dat de nieuwe lopnen Zullen ingaan op een datum! in olverieg met de vcrconigingcn St. Laimhtorlus, do Een- drarht en Unitas nader vast ie stellen, wel» k'o datum niet eerder wondt gesleld d'au 14 dagen na de aanvaarding van het werk, (Mi niet later dan een maand'. Eon en an Ier geschiedt teneinde de leden van dto o gal nisatics gelegenheid te geven mtot Ibjun Lief- sturen over deze aangelegenheid' van ge dachten te wisselen; b. de Werkgevers 'betalen; 40 pQt, yan het ingehouden lojom ton vaW djojciv de werknemers 1b vetdignd! Vcjotc lajtóg ge- presteerden glrbofd toto l&at yam afe dri-q ktortnlddlageïij 1 11 11

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2