AANBIEDINGEN WW: PRYZQI A.D.O.—HERMES-D. V.S. 6-3. S.1 .V.—H.V.V. I —3. De ©sslmagzamen. SPORT, VOETBAL. Een vlugge wedstrijd. Geen schotvaardige voorhoede. IIechte A.D.O.-verdedighig Op hot A O. Vterrein m lVn llang spoelde gi-iermuidag Henne» R.V.S togen A.D.O., welke wedstrijd door de Schiedam mers met 0—3 verloren is llermes-B.V.S. kw.im met oen gewijzigde oorlioedd iu het veld en in tegenstelling tot de verwachting, bleken de vyf «jH/ers een vrij goed geheel te vorm ui. Zij com bineerden aardig en verrassende aanvallen werden herhaaldelijk opgezet de groote fout is echter, dat de spelers stuk voor stuk te lang wachtten met het schieten Tid had tot gevolg, dat de ADO.-ver- diging. die gedurende den gehcelen wed strijd versterkt was met de middenlmie, afdoende kon ingrijpen In de imddeuunie viel vooral van Hembergen op, die zich blijkbaar bij zijn oude chili goed op zijn gemak voelde. And-re was het gesteld met Breitner, eveneens oud-A 1) O.-or, die in de eerste helft zwakke momenten heeft ge had. Den Hoed heeft wederom aardig werk geleverd, evenals Beun in 't doel, die de zes doelpunten niet kon verhinderen A.D.O- speelde 111 een ver doorgevoerde W-formatie. De middenlmie stond gedu rende den geheolen wedstrijd voor het ooel teruggel rokken en de beide 'linnenspelers namen haar taak met succes over Hier door verkreeg men een ving en open spel, hetgeen" bevorderd werd door de geringe bewaking, die de verminkte A D.O.-voor- horele ondervond liet spelvertoop. "Aanvoerder Breitner verliest den toss, zoo dat Herrnes-D.V.S. tegen den vrij sterken wind moet spelen. De elflallen zijn dan als volgt opgesteld Hermes-D V.S. DoelBeun. Achter: Brehner en Den Hoed. HiddenSmit, Bergko'te, en Van Eem- bergen. Voor: Nico do Jong, Bos, Klein, Is. van der Tuijn en A. de Jong. A.D.O. Voor: De Korte, W. Tap, Berg. B. Tap en Van Beukei. MiddenLoof, Van Maren, Schurmk. Achter: Van Osch, Choufo°rs Doel: Kruis. Reeds dadelijk trekt Hermcs-D V S. ten aanval en door ontactisch terugspelen van Chotxfoers, krijgt Van der Tuijn (te gele genheid een hard' schot af te geven. Op fraaie wijze stopt keeper Kruis d t schot Bij een tegenaanval van ADO schiet Breit ner een voorzet van Van 3cukd hard over eigen doel De corner levert echter niets on Als er vijf minuten gespeeld zijn. krijgt li. Tap den bal na een keurig on- gezetten aanval van de middenlmie Hij lost een zeer hard schot en de bal vex-- dxvijnt onhoudbaar voor Beun m de tou wen (1—0). In het geheel niet ontmoedigd, bouwt Hermes-B V.S. eenïge zeer gevaarlijke aanvallen op. Is. van der Tuijn geeft mooi door naar rechts, waar de Jong den bal koppend meeneemt. Alet zijn borst loopt hij den bal in het doel, doch de keejier kan nog net ingrijpen. Hij bemachtigt den bal, welke precies op de doelljn icrechi komt. Aan den anderen kant krijgt A.D.O een corner te nemen. De bal wordt goed voorgezet door de Korte. Beun stompt hem echter weg. De bal komt voor de voeten van Van Beukei, die hem laag voorzet. B. Tap scoort dan vallend met een prachtigen kopbal voor de tweede maal (2-0). Er zijn dan 15 minuten gespeeld. Vijf minuien later gebeurt, wat wij reeds vrees den. De Scniedamsche verdediging staat te ver naar voren opgesteld en niet een krachtig schot geeft B. Tap door aan zijn linkervleugel. De Korte snelt langs de lijn zet voor en zonder dat Breitncn of Den Hoed kans krijgen om in te grijpen, schiet Berg langs den uttgelnopen Beun (3—0). lm'wijl xxij het vei loep xan dit doelpunt nol eerden had Heraier-D. V. S. inmiddels weer afgetrapt en Bos met een kopbal den Stand op 3l gebracht. Even later schiet dezelfdk) speler haul langs den paalon getwijfeld had dit schot een beter lot euhent. De Bcluedammem komen er beter in en aanval op aanval volgt. N. de Jong moet een corner nomen 1 Iy plaatst dén kil goed voor 'tdoel. Klem kopt door am A. de Jong, die -echter mist. Van Hembergen bemachtigt den hal en zet voor. Onhoud baar verkiomt Klem met een kopbal den achterstand. (32). liet A. D. O.-doel komt herhaaldelijk m gevaar, doch sleeds staan de boenen of lichamen van de talrijke verdeligeis m den weg. Even vow de ru«t mankt A.D.O z.ich los en -op dezelfde wijze als hel derde punt gemaakt werd, scout Berg xoor de vierde maal. (42). Met dezen stand gaat de rust in. iNa de thee pakt Hormes-D. V. S. flink aan. Bij een goed genomen hoekschop door N, do Jong, mist keeper Kruis den baJ, welkte door A. do Jong hard ingeschoten wordt. Een been van den recti (shack brengt op het laatste nippertje nog redding. Er zijn 5 minuten ge.-jKeld als Berg den bal kiijgt toegespeeld en oen mooie pass aan De Korte geeft. De/o komt geheel vrij voor deel en voor do vijfde man! wordt hot leder in het net gedeponeerd. (5—2). De i eigende periode onderscheidt zich door slecht aangeven van beide partijen, waardoor hel spel zich gedurende onge veer een kwartier op het middenveld op houdt. Ptotselingj valt Hermes-D. V. S. uit en goed sa neiispeleud, komen N. de Jong en llos voor het doel. Eerstgenoemde zet scherp war en met een harden kopbal geeft Klein den keeper vm A. D. O. het nakijken. (53). Legio zijn de aanvallen van dc Schie dammers; succes kobben zij niet. Van der ïuyn en Bos verwisselen van plaats, maai ook dit werpt geen resultaten af. Kort voor het einde is er een heftige doehvorrieling voor de Schiedaimscho veste. Berg krijgt den ba! in z'ijn bezit en met een zeer hard schot, dat door een A. D, O.-or nog van richting veranderd wordt, brengt hij den stand op G—3. Als scheidsrechter T. Bo ch, die maar matig voldeed, het einde blaast is er in dezen stand geen verandering gekomen. Het harde werken van S.y.V. werd niet beloond De beste ploeg won. De Hagenaars waren tactisch en technisch beter. Ooi,' het pech duiveltje speelde mee. Dat S V.V. een zwaren thuiswedstrijd te speten zou krijgen tegen H.V V., die' mor de winstpunten een goede kans voor de eerste plaats zou maken, was te venrach ten. De groen-zwarten hebben dan ook hard moeten werken. Een talrijk publiek, waaronder zeer vele Hj.ag-ehe supporters, gaf blijk het belang aan de/en weds'rijd le beseffen. Wat dat betreft, is tiet gister middag in het Volkspark dan nogal mee gevallen. Maar voor het overige zat. het den Schiedammers niet mee. Na de ru-4 werd liet belangrijkste deel van den wedstrijd gespoeld. H.V.V. maakte in >de eerste helft twee doelpunten, S V.V. kon eerst na de rust hei earn ge tegenpun' -coren. De gelijkmaker /at daar na in de meht Het overwicht van S.V.V was belangrijk en II.V.V. moest sterk ver dedigend optreden om het heihaat-delijk terugkurende gevaar af te wenden Het was beslist pech, dat hot schot van den middenvoor Versteeg tegen de Jat kwam Hier had het keerpunt in dezen wedstrijd gelegen, als deze bal de gelijkmaker was geworden Wij zijn er van overtuigd, dat dan H.V.V. haar twee puntjes met mee naar huis genomen had Het enthou-iaste spel van S V.V. had -n gelijkmaker wel verdiend en deze wao, naar mze vaste overtuiging, voor de Schiedammers wei van zooveel moreele beteekenis geweest, dat het in dat geval nooit tot emi 13 nederlaag was gekomen Maar zoo is het nu eenmaaJ niet ge gaan In een. on verwachten uitval kon II V.V. zelfs nog een derde doelpunt ma ken. En daarna was S.V.V. totaal uitge speeld. De wedstrijd ging uit als een nacht pitje. Onze eindconclusie is evenwel, dat de beter spelende ploeg heeft gewonnen, liet tactische spel, vooral van de Il.V.V.-voor- hoede, en daarvan in het bizonder den linksbuiten Van Dijk en den middenvoor Pasteur, werd goed beloond Ook was het goed gezien om in ogenblikken van ge vaar het hinnentrio direct terug le trekken. Gedurende de laatste twintig minuten werd er dan ook voortdurend door H.V.V. ver dedigend opgetreden. naar het Engelsch van J. S. FLETCHER dooi mr. H. 1. H. Daartegenover werd door de S V.V-voor 1 oede nog i.l eens gemist en bovendien zat er geen schot in. Al en toe werden de aanvatten zeer erdienstclijk opgebouwd' (het werk van Bochoxe en A. van Diggelen moge m dit xerband genoemd), maar de afxve-kmg ont brak. Het opstellen \'an Versteeg xvas soms volkomen fout De achterhoede heeft echter neter ge speeld. De eerste goal moet echter turn Krieg geweten worden, die na een schot van den H.V.V.-rechtsbuiten Gontls met klemvast was, waardoor Pasteur gelegen heid kreeg om onhoudbaar te scoren De leiding van den' «scheidsrechter Ch. Boeice viel oxer het algemeen fe prij/en, al zag hij enkele gexml'en van hands oxer liet lio ld Ongelukkig voor S. V. V. rug hij de hands van De Heer xvei, waarloor I'. een penalty togen zich kreeg, die Pasteur esp de juisle wij/c wist te be nutten. Hel spelxcrloop, ft V. V. wint den teem en de vedstujd begint in de volgende opstelling: S. V. V. Kneg. Dc lieer. Feddere. Znïdema Troost. Paulus. A van Diggelen, J. van Diggelen, Versteeg, Semeijn, BoeLove. Srheulsrechter Ch. Boeue Van Dijk, Bool, Pasteur, v, d. Bosch, Genlis. Dedwxt. Adam. Vis. Katff Colthoff. Djjikelman. II. V. V. De eerste aanvai is voor II. V. V., maar spoedig komt de S.V.V voorhoede in actie. Bij den eersten aanval heerscht er eenig misverstand tusschen Bochove en Semeijn; bij een volgende kan doelman Dankelman don bal voor de voeten x-an Versteeg weg halen. De linkervleugel van S.V.V. is dan her haaldelijk goed op dreef. J. van Diggelen is even later ook van de partij, maar zijn schot gaat naast. Een schot xran A. van Diggelen zoekt het doel nog verder xveg. Het spel gaat in vlagein heen en xvecr, maar S V.V. is toch merk baar in de meerderheid. „Rijd zoo hard je kunt naar het po litiebureau in Halfirlh. Zeg, dat ze me alle beschikbare agenten sturen, breng er zelf een stel mee en laat de anderen een taxi nemen op mijn kosten. Vlug wat... Zeg, Rawlinson, wil je wat voor me doen? Ja, toe, ga dan zoo gauxv moge lijk naar mijn mannen, die op den dam waken en laat ze allemaal hier komen... breng ook de werklui van Crabtree mee allemaal, zonder uitzondering zeg, flat ze xnet lampen naar de hoeve van Scarpe moeien gaan laat hen overal zoeken... En vertel hun vooral, wat er aan de band is. Ze moeten den jongen zien te vinden Raxvilson ging op weg, maar keerde bijna terstond' weer om.. „Maar dan laat u den dam toch on beschermd?" zei hij. „Hebt u daar wel aan gedacht?" „Dat komt er niet op aan. Die dam kan voor mijn part naar de maan loo- - pen 1" De eerste patrouille zou juist uittrek- ken, toen Raxvlinson aan de behuizing der wakers aankwam. De voorman, een der beste meesterknechts van Oliver, schudde bedenkelijk het hoofd, toen hij het zoo volstrekte bevel van zijn patroon hoorde. „Als hij het wil, zullen we xvei moe- ten gaan," zei hij. „Maar ik heb het er - niet erg op begrepen liet is dxvaas- heid, om ons hier allemaal xveg te ha len. Er is vandaag iets heel vreemds ge beurd. Eén van de xverklui, een zekere Lightoxvler, is op een geheimzinnige ma nier verdwenen en wie kan zeggen, wat dat misschien te beteekenen heeft, Ik heb zoo'n idee, dat er hier een heel com plot aan het werk is en als dat zoo is nou, dan mogen we dan dam geen uur zonder bexvaking laten." „Maar bij xnijnhoer Carsdale gaat het kind blijkbaar voor," zei Rawlinson. Crabtree, die thuis werd getroffen, xvas het met den voorman eens. Maar toen hij hoorde, hoe erg Oliver m de war was, verzamelde hij al zijn mannen en voegde zich bij de fabrieksarbeiders. Met een legertje van hulpvaardige mannen zette Raxvlinson toen koers naar de hoeve op de hei. Maar nog voordat ze goed en wel op xveg waren, kwam Oliver zelf uit de duisternis op hem tocgeloopen. Ilij nam terstond zelf de leiding over. Hij gaf orders om de gcheele heide plan matig af te zoeken in haar gehcele lengte en breedte. Geen boschje ot groeve mocht ondoorzocht blijven. En wie het kind zou vinden, mocht elke bMooning vragen, die hij zelf maar wensclito. De manncin verspreidden zich over de hei en Raxvlinson bleef achter met Oliver, die zich met een diepen zucht tot hem keerde. Nu schiet er voor mij niets anders ovct dan geduldig te wachten!" zei hij. „Of zoo'n oude kerel als ik al over de hei hier ronddxvaalt, dat geeft toch niet! Boven dien kan ik in donker al heel slecht zien en loop kans in oen of andere kuil te val len. Maar och, wat zon ik niet willen geven als ik dien jongen gezond en wel terugkreeg. Hoe moot ik zijn moeder on der de oogen komen, zonder hem?" BEDDEN 800 stuks Wollen Dekens 350 stuks Zijden Dekens, lichte wolvulling, keurig zig zag doorstikt.infraise, terra, reseda en goud. i f] 2 persoons maat ,Jt7v 750 stuks Handweef Bedspreien, divers® mooie uitvoeringen, prachtig® kleureffecten, 2 pers. maat, gedurendeO deze Reclame. 360 stuks Molton fantasie Dekens, bijzonder goede kwaliteit, pracht carré dessins in hoogfijne 'ff §£0% tinten, maat 150x200 I« JPV msuJ „Gaat u nu maar mee naar huis," zei Rawlinson, hem oen arm gevend. „En vat maar xveer oen beetje moed. Het is best mogelijk, dal de jongen voor de aardigheid zich heeft witten verstoppen voor het kin dermeisje en nu xrerdwaald is. Kom, laten we maar het beste hopen!" Oliver echter liet zich niet troosten en hij raakte weer geheel terneergeslagen, toen ze, thuiskomend, Benia alleen von ten wachten. „Nog niemand terug, Olixmr," zei ze. „Ze moeten nu toch wel half de hei heb ben afgezocht! Maar. o ja, daar ligt een telegram voor je... op tafel in de eet kamer," Oliver liep naar de weelderig ingerichte eetzaal en scheurde het telegram open. Eenige oogenblikken stond hij verstomd naar den inhoud' te kijken en gooide het dan met een vreemd', spottend lachje, in de richting waar Rawlinson stond'. „Txvee uur geleden zou ik dat de groot ste gebeurtenis van mijn leven hebben gevonden!" zei hij. „Nu geef ik er niet moer om dan om een vodje papier! Ik heb niets... maar dan ook niets anders noodig dan don kleinen jongen terug te zien... gezond' en wel!" Hij liep de kamer uit en ging weer naar Benia toe. Rawlinson nam werktuigelijk het telegram op. Het was een particulier bericht van een een zeer hooggeplaatst persoon en doelde Oliver mede, dat de eerste minister go- negen was, als hij zelf er in toestomde, om hem aan Zijne Majesteit voor te dra gen voor de eer van het Boerschap. Bochove schiet nog hard in, maar juist in handen van den goed opgesteblen kee per. Het tempo was in dit gedeellc van den xx'edshijJ zeer snel, te snel, want nu zakt het af. Op a ingeven van Versloeg is het schot van Semeijn te Langzaam. Dankelman weet er xvel raad mee. Aan eten andeion kant kopt Feelders corner, mau" II. V. V. x\reot voorliet Schie- damsehe "doel nog geen nad met don bal. Een gexairlijk «ogenblik ontslaat' als Feelders pver den bal hoen trapt, De H.V V. rechtsbuiten Genlis wacht echter te lang mei schieten en moet eten bal afgeven Dan xxordt do eerste goal gemaakt. De aanval xvordt goed opgebouwd. De H.V.V.-rechtsbinnen v. d. Bosch geeft aan, Genlis schiet, maar Krieg krijgt den tal nog te pakken. Ilij heeft hem echter met vast, zo-dat de toetecpende midvcor Pas teur gelegenheid he-ft o'm keihard en on houdbaar ie doelpunten. Onmiddellijk daarop traclit S.V.V. zich met gevaarlijke aanvallen fo herstellen. Voer het llaagsche doel mist Semeijn een goed aangegeven voorzet van A. van Diggelen. Dankelman is c.p zijn plaats als dc S.Y.V.-reclitsbuiten, die over het alge meen goed werk verricht, een onverwacht hai'd schot plaatst Eenigen fijl blijft do bal dan voor het II.V.Y.-doel. Enkele corners worden genomen zonder resultaat De ver naar voren gekomen Zui- dema probeert liet tex-ergcefs met een hoog sclx ot. S.V.V. is xx-eer in de meerderheid. Goed samenspel tusschen Bochove, Scraeyn en Van Diggelen, teopt uit op corner, die aclitCT geschoten xvordt. Weer wordt er even gestopt, als De Heer een bal tegen zijn hoofd krijgt. Ook deze pauze is echter maar kort. Als de II.V.V.-linksbuiten, Van Dnjk, een corner te nemen krijgt, blijkt Krieg klem- vast. H.V.V. heeft dan kansen genoeg, maar liet tweede doelpunt komt pas door een penalty, clie Pasteur inschiet. Nog enkele minuten zijln dan voor de rust te spelen. De ll.V.V.-halflinie is geheel te ruggetrokken De rust komt met een 02 voorsprong voor H.V.V. In het begin van de tweede helft zijn do S.V.V.-crs steeds in den aanval, maar eT xx'ürdl to roekeloos geschoten. Een goede kans voor IIV V. xvordt \-cr- knoeid door talmen van Pasteur. liet is jammer, zooals de toch xvel goed' opgezette aanvallen \ran S V V. op niets uitloopen. Dan is liet schot van Versteeg naar links te vei' voor Bocbox'o; daarna is dc kopbal yati( Van Diggelen mar bin nen nutteloos, 'omdat er mie nund is op gekomen Zoo gaal het door. Maar in ieder geval is S V.V, verreweg de baas in bel veld' en zit er 'een goal in do lucht. Nadat Dankelman eerst cm schot van A. van Diggelen te verxveikm krijgt, heeft hij geen schijn van kans bij Versteeg, (lie even hard' als onvcrxvaclit den bal i'n de louxven zendt. Dan krijgt de S V.V.-x-erdediging xveer het een en alter tedo-'n Feelders presteert goede dingen, maar 1cm oven later xveer niet uit de voelen, waardoor de Ilragsehe rechtsbinnen gelegenheid krijgt tot schie ten Het schot gaat hoog over. Een volgende aanval xvordt door den n.V.V.-linkshuiten in zijn eentje uitge voerd', echter zonder resultaat. Nadat Bochove in do handen vn!n Dan kelman heeft geschoten, komt er xveer wat vaart in den S.V.V.-aanvat. Als een schot van Versteeg hard tegen de lat is gekomen en het net trilt, schalt de gansche S.V./.-aanhang langs de lijnen, van bijval, in do meeni'ng, dat de gelijk maker gescoord is. Als er gewoon door gespeeld' xvordt, is do teleurstelling groot. Nog behoudt S V.V. zijn overxviclit, maar er wordt voor daal hopeteos gemist en naast getrapt. Midden in deze periode ziet H.V.V. toch nog kans een derde doelpunt te maken. In een kort gevecht iussMien De lieer en den H.V.V -linksbuiten Van D'ijk weet de laatste den bal te behouden en voor te zetten. Pasteur, de llaagsche midvoor, is juist op zijn plaats en geeft Krieg het nakijken. Doch S.V.V. speelt al een verloren spel. Het luwt merkbaar, aan beide zijden. S.V.V. is doxvn en H.V.V. spant zijn krachten- niet meer in. Als om kwart voor vier de heelt Doeree het slolsein op zijn fluit speelt, is het pleit beslecht. Hoofdstuk XX111. De bloedhond. Rawlinson vouwde het telegram bedaard dicht en legde het op Oliver's plaats aan het hoofd der tafel. Deze stond nog steeds gedekt voor het diner, en onwillekeurig vergeleek Rawlinson de weelde van die tafel met de ellende, welke nu dien rijken man getroffen had. Alles om hem heen sprak van de meest verfijnde weelde en daarbuiten in de hal liep de eigenaar van dit alles heen en weer, gekweld door een angst, die al zijn mi Ui oenen niet bij mach te waren to verdrijven of te verlichten. Maai' ex-en later hooide hij stemmen in den tuin en het vertrek verlatend, vond hi] Oliver in de hal in gesprek met ecso rossigen, jongen man, gevolgd door een grooten bosclixvuchter mot het gexveer in den arm. Beiden schenen nicuxvs te heb ben en Oliver kon zijn ongeduld mauxx-e- lijks bedwingen. „Toe nou... vooruit noul" riep hij uit. „Vertel dan toch opl Wat weten jullie van den kteinen jongen?" Bexv schudde het hoofd. „We hebben er wel over gehoord van de lui, die aan hot zoeken zrj'n, mijnheer Carsdale," zei hij. „Zo hebben zich nu over de gehoele lieidlo verspreid en u zult wel gauxv wat hooren. Maar wij hebben hem niet gezien... we hebban u trouxvans iets heel anders to vertellen." Oliver maakte een afwerend gebaar, „De rest kan me niet scheten 1" zei hij. „Komt er niets op aanl Ga hem maar met de anderen" zoeken... degene, dio hem veilig terug brengt, zal er oen goeden dag aan te hbenl" „Ja, ii nar we hebben iets te vertellen, wat er toch wol wat mee heeft uit te staan," hield Bow vol. „Luistert u liever maar eens. liet is een heel ernstig geval, mijnheer Carsdale." Oliver wilde ongeduldig de hal verlaten, maar Rawlinson hield hem tegen en wenk te beide mannen tegelijkertijd, (lat zo do eetkamer binnen zouden gaan. Ilij bracht er Oliver ook heen. „Luistert u nu liever naar wat zc te vertellen hebben. liet kan immers van bét- lang zijn," zei hij op overredenclcn toon. Oliver bedwong zich met moeite, hoewel het hem aan te zien wais, d'at hij voort durend stond te luisteren, of hij buiten! nog niets hoorde aankomen. Onwillig keek liij Bexv aan. „Nou... wat is er dan?" xnoeg hij brom merig. „Ik xvil over dien dam niets hooren... die dam kan voor mijn pari...' „Mijnheer Carsdale," viel Bexv hem in de recle, „het is nog erger dan dat. Er is van daag een moord1 gebeurd in do hoeve va.ni Miriam Scairpet... do vermoorde ligt er nog en het is oen \ra(n (te xverklui x-an licl reser voir. En vanmorgen is Abe Iloyland op de hoeve gexx-ecst cn ik geloof, dat hij er nog in was, toen xvij er binnen drongen maar in donker achteruit ontsnapt moet v 'n. En Miriam ScaTpo is ook van de hoeve wegge daan en... en... laat ik het maar ronduit zeggen, mijnheer.u hebt glad vrkoerdl gedaan met alle bewaking van den damt xveg te halen... die lui zijn door liet dolla heen en vannacht zal er nog een ramp gebeuren. (XVordt vervolgd). 52j marmer dessins met blokrand, mooie kleuren, maat 150x200, gedurende^ °Fi£ 4 dagen .JLoi «J

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 6