Maandag 25 November 1935. EERSTE BLAD, DE OORLOG IN OOST-AFRIKA. 88ste Jaargang. 21111 Tel. No. 68103, 68617 en 68923. BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103, 68617 en 68923, BUITENLAND De Abessijnsche troepen bieden op beide fronten sterken tegenstand. Uitstel van de zitting van de commissie van achttien Nieuws van het front. Postrekening No. 5311. I)e Italiaansclie troepen ont moeten aan heide fronten ster ken tegenstand. De Italiaansclie opmarscli in het Noor den hiMïft niet alleen te kampen met liet buitengewoon slechte weer, doch oo'c mei den tegenstand, die Ras Seyoem daar uit oefent in den vorm van een hardnekkigen guerilla. Na de veroveringen van Makalle zijn do troepen van den Italiaanschen ge neraal Maxavigna eigenlijk niet veel ver der gekomen. De Abessijnenhebben bij dezen gucrilla-slrijd het voordeel van het terrein, daar zij op liet Tembion-plateau volkomen thuis zijn. In liet Zuiden schijnt er van voortgang van den Italiaanschen opmarscli oo'c geen sprake te zijn. De Abessijnen bieden hier zeer sterken tegenstand. Uit Addis Abeba wordt zelfs gemeld, dat Gorahei is her overd, hoewel daaromtrent nog niets na der bekend is. Muiterij onder de Italiaanscbe troepen? Te Harrar loopt volgens Reuter een uit inlandsche brom afkomstig gerucht, dat de inlandsche Italiaansclie troepen nabij Gor- rahei aan het muiten zijn geslagen, omdat zij .ontevreden zijn allijd in do eerste linie to worden gebruikt. Zij zouden de blanke troepen hebben aangevallen en hiervan dertig hebben gedood. Dit zou de roden zijn, waarom de lia iancn niet naai- Dngm- bioer kondon oprukken. Echter moet dit bericht onder sterk voorbehoud worden aanvaard. Een later Reu Ier-bericht meldt: Het ge rucht over muiterij van de inlandse lie troepen wordt gesteund door een betrouw bare Luitenlandsche bron. - ItalfaanscTic opmnrscli~füüi~luT front van Danaldl? Uil Asmara wordt door liet D.N.D. ge meld Het legercorps van generaal Santin! be reidt naar hier verluidt, een zuiverings actie voor in de uitloopers van het geberg te langs het front van Dana kil, waar Alicssijnscho troepen zijn opgemerkt. In de huurt van Sie'icot (ten Zuiden van Makalle) hebben Itali-ansclio patrouilles geen tegenstand ontmoet. De divisie Gavinana zou Zaterdag liet gebied tusschen Enda-Mikael en Songoei (ten Zuid Oosten van Adoea) hebbcin be zet. De Italiaansclie troepen hebben postern opgesteld langs de rivier Takazze. Bij verkenningsvluchten in de buurt van Katsjamo zouden, naar van Italiaa.nsche zijde wordt medegedeeld, vliegtuigen, welke door Abessijnsche troepen werden bescho- ten, hot vuur hebben beantwoord. De ver liezen van den vijand worden aanzienlijk genoemd. Het verluidt, dat een Abessijnsche mi litaire karavaan in het gebied van Aoessa, ten Zuiden van Makalle, slaags zijp ge raakt met krijgers van den sultan van Aoessa, waarbij de Abessijnen gclicel ver nietigd zouden zijn. Van Italiaansclie zijde ziet men hierin een bevestiging van de vijandige houding van den sultan va'n Aoessa jegens Abes sinië. Daden van terreur? In een te Addis Abeba gepubliceerd com muniqué wordt melding gemaakt van de ontzettende terreur, waaraan duizenden Abessijnen vanwege de Italianen staan bloot gesteld'. Uitgehongerde Abessijnen, o.w. oude mannen, vrouwen en kinderen, trekken dwars door dc woestijn van Noord- Abcssinic. Zij vertollen, dat do bevolking te lijden lieeft van do wreedheid der Ita lianen. De Abessijnsche legerbui!. Een Abessijnsch regceringscommuniqué beweert, dat in de laatste twee weken groote hoeveelheden geweren, machine-ge weren en munitie op do Italianen zijn buit gemaakt. Er zouden in deze periode 4700 Italianen zijn gesneuveld. In het Zuiden zouden de Abessijnen een succes te boe ken hebben in de provincie Bale, waarbij 2000 Italianen zonden zijn gedood. Abessijnsch rapport over de reis van den negus. Het Abessijnsche gezantschap te Parijs heeft Zaterdagavond do pers een mede deeling verstrekt, waarin wordt beweerd, dat de Italiaansclie propaganda onjuisle berichten in omloop lieeft gebracht aan gaande de recente luchtreis van den negus. Men beeft, aldus de verklaring, liet ge tracht verspreid, dat het doel der reis is geweest liet dreigende overloopen van ver scheidene Abessijnsche opperhoofden te voorkomen. Do Abessijnsche regeering beeft reeds herhaaldelijk medegedeeld, dat enkel en alleen Haile Selassie Koeksa zijn keizer en zijn vaderland heeft verraden. De Abessijnsche regeering herbaalt met alle beslistheid, zonder een correctie be hoeven te vreezen, dat geen andere Abes- sijnscho aanvoerder zich met den vijand heeft ingelaten. Integendeel! De oorlog heeft de eenheid van het Abessijnsche keizerrijk Versterkt, daar alle krachten des lands zich verzameld hebben om dén op persten vorst. Met het oog op dit gevaar, is het aan zien van dcq negus tot in do verste uit hoeken van Abessinië geconsolideerd. Op zijn reis heeft de.negus de hartelijk ste betoogingen van trouw van zijn onder danen in ontvangst genomen, De tegen stand tegen den het land binnenvallende^ vijand heeft de bevolking van Eritrea en zelfs van Italiaansch Somaliland aan de zijde van Abessinië gebracht. Groot is het aantal vluchtelingen uit de Italiaanscbe koloniën, die in Abessinië be scherming hebben gezocht. De emigratie heeft reeds een zoodanigen omvang aan genomen, dat de ItaJiaansche regeering baar niet meer kan verzwijgen. In de officieele te Asmara uitgegeven communiqués hebben de autoriteiten zeer scherpe maatregelen aangekondigd tegen hen, die de verdenking op zich laden, zich te willen onttrokken aan d!e Italiaansclie heerschappij. De sancties. Uitstel van dc zitting van de commissie van 18? Tusschen Londen en Parijs ziju onderhan- Alelingen~-g&vofrrd,r-over'uilstel van-de op 29 November as., vastgestelde zitting van de sanctie commissie van achttien, die o.a.. oen beslissing zou moeten nemen ever het uitvoerverbod van steenkool, ijzer eri petroleum naar Italië. De pogingen lot uitstel van de bijeen komst van do commissie van achtiien, zijn volgens te Londen ontvangen bcrich en ver oorzaakt door de mededeeling van Laval, dat het de Franschc regeering tengevolge van den moeilijken binnenlandsclien toe stand nog niet mogelijk was haar houding ten aanzien van deze belangrijke kwestie te bepalen. De Britsche ambassadeur, sir George Clerk, heeft opdracht gekregen La- val mede to deelen, dat Groot Bnttannië met het voorstel tot uitstel van de zitting acicoord gaat. Dc Amerikaansche uitvoer- beperkingen. De Italiaanscbe ambassadeur te Washing ton heeft Zaterdag een bezoek gebracht aan den Amerikaansclien staatssecretaris van buitenlandscihe zaken, Cordel JIuIl, met wien hij den toestand heeft besproken, welke is ontstaan door de houding der Amerikaansdie regeering ten aanzien van den uitvoer van oorlogsmateriaal naar Ita lië, welke situatie nog zou kunnen wor den toegespitst, wanneer de regeering in de volgende weken invloed1 zal gaan uit oefenen op de reeders en de exporteurs. Hoewel geen officieele verklaring is af gelegd' over het gesprokene, is toch be kend geworden, dat Hull geweigerd heeft de tot nu toe gevolgde polilick van de beperking van den uitvoer naar Italië prijs te geven. Zoowel do in de uitvoerverboden ge noemde oorlogsmaterialen, als de onlangs door IIull met oorlogsmateriaal gelijk ge stelde producten, zullen volgens de mee- ning van IIull en Roosevelt niet mogen worden uitgevoerd. Er bestaat in zooverre een verschil, dat de uitvoer van oorlogsmateriaal naar'Ita lië onwettig is, terwijl voor de andere artikelen de regeering den uitvoer naar Italië afraadt en zekere pressie kan uit oefenen ter vermindering van de versche ping. Voorts zou IIull tegenover journalisten verklaard1 hebben, dat de Véreenigde Sla ton als het noodïg was, ook den uitvoer van katoen naar de oorlogvoerende landen zouden trachten te verhinderen. Italiaansclie stappen legen een uitvoerverbod van petroleum? Do Echo de Paris schrijft, dat Italië zich weliswaar de economische sauotiemaat- regelen heeft laten welgevallen, noch een uitvoerverbod van petroleum als een vijan dige daad zou beschouwen. De Italiaanscbe ambassadeurs te Londen, Washington, en Moskou, en de gezanten te Boekarest en Den Haag zouden dit reeds aan de betrokken regceringen hebben mede gedeeld. De Geneefscho commissie kan zich bezwaarlijk met bijkomstige sanctie-maat regelen bezig houden, indien zij niet in strijd wil Komen met artikel 16. Frankrijk behoort niet tot de landen, d'io petroleum uitvoeren 'en behoeft zich derhalve niet in het centrum van de discussie hierover overlaten aan de regeeringen - te Rome, Londen, Washington, Moskou, Boekarest en Don Haag. f Duitschiand. De vonnissen in het proces tegen den bisschop van Meissen. Zaterdagmiddag weid vonnis gewezen tegen den bisschop1 van Meissen mgr. P. Legge, en zijn medewerkers, die to Berlijn terecht hebben gestaan wegens overtreding der deviezenveroirdeiringcn. Mgr. Peter Legge werd veroordeeld tot een geldboete van 100 000 RAI. subs, drie maanden tuchthuisstraf/ De in voorarrest doorgebiaclite tijd wordt voor 40,000 RAI. in mindering gebracht; zijn broeder, dr. Th. Legge tot 5 jaren tuchthuisstraf met 5 jaren eerverlies en 70.000 RAL boete, subs. 35 dagen tucht huisstraf; en de vicaris-generaal, dr. S,cuppa tot 3 jaren tuchthuisstraf, 5 jarenroerverdos en 70000 RAI. boete, subs. 35-dagen tuchthuisstraf. -1 Frankrijk. Aftreden van Laval .verwacht. Het bureau van dó! Fransche socialisti sche partij voor het --Seinedepartement, heeft aan alle. afdeelnigen der partij een circulaire gericht, waarin wordt aangekon digd, dat zij zich gereed moeten houden voor elk eventueel aljirin. De socialistische, gemeentebesturen heb ben de plicht de bevolking op te roepen o|m zich gereed te houden om cp te treden tegen elke bedreiging ,der democratische vrijheden. De radicaal-socialistische Quo'idicn, die van den aanvang af tégen de regeering La- val was, venvacht met stelligheid, dat het kabinet Donderdag a.s. ten val aal wor den gebracht. Spanje. Weer een schandaal-affaire. In Madrid vormt op het oogenblik het bericht jover ernstige vergrijpen van vroe gere politieke persoonlijkheden het gesprek van den dag. Naar verluidt zoji het gaan rj, i veiduisteringen ten bedrage van 2 im.lüoen pesetas, waarbij verscheidene reeds door de speelbnnka'faire Inkendo po litici zouden zijn betrokken. Dc vergrij pen zouden bestaan in den aankoop van 75 auto's voor persoonlijk gebruik op re kening van bet gemeenteljjk autopark. Grekemand. De' terugkeer -van den' koning. Koning George II vin Griekenland is in gezelschap van den troon op voi'ger prins Paul aan boord van den kruiser ïle'li, he- denmoigen in do haven van Phaliron aan gekomen en heeft zich tegen 10 uur aan iand begeven, aider geweldig enthousiasme van do nam en gestroomde menigte Uit Athene kon men, ondanks den af stand, de klokken hooien luiden en in do handelshaven van Piraeus huilden sirenes. De Koning werd daai ontvangen door minister-president, generaal Kondyhs, die tijdens zijn atwezigheid liet regentschap had waargenomen. Daarna bega! de koning zich per auto naai* Athene. Z9'.N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR taeirnrsgd Nieuws China. Oosl-Hoepci autonoom. Uit Peking wordt gemeld, dat hedenmor gen te 10 uur de autonome regeering vam O'ORt-Hoepci, een gebied dal 25 prefecturen omvat, waarvan 1-8 belmoren tot de gede- militai'iseordo zitmo te Toengtsjau is ge ïnstalleerd. Jeugdige autodief aangehouden. Na een Milde rit door Amsterdam. Dank zij het kordate optreden van oen Amsterdamse]'! taxichaffeiu is een 17-jaiig jongmenseli, dat Zaterdagmiddag een aulo had gestolen, achter slot en grendel gezet Ofschoon hij niet in het bezit was van een rijbewijs en de chauffeurskunst niet behoorlijk machtig was, was de jongen, toen hij op de Rozengracht een auto on beheerd zag staan, achter het stuur gaan zitten en weggereden. Ilij reed door verscheidene straten en nam onderweg nog een drietal kornuiten op. Van links naar rechts over den weg slingerend, reed hij de brug op naar het W.P.-station bij de Mauritskade en hier was het een chauffeur, die, denkende, dat de bestuurder dronken was, zijn wagen dwars voor de auto plaatste. De drie passagiers namen de vlucht, doch het jongmenseli, dat dc auto gestolen had, gooide het stuur om en ging er vandoor. De taxichauffeur bedacht zich geen oogenblik en ging den vluohteliug achter na, welke hij kort daarna opnieuw bij de Mauritskade inhaalde. De jongen, die daarop zag, dat zijn spel verloren was, bekende tegenover don chauffeur de auto te hebben gestolen. Hij is daarop aan de politie overgeleverd. De arrestant, die, ondanks zijn jeugdi gen leeftijd reeds enkele malen mot de justitie in aanraking is geweest, is in lie bureau Marniortraat ingesloten. BINNENLAND Prinses Juliana in den Stadsschouwburg te Amsterdam. II. K. II. Prinses Juliana heelt Zaterdag avond in den Stadsschouwburg te Amster dam de, 011 Ier au preien derWaguervere ai- ging door do Fransche Groole Opera gege ven opvoering van Arianes et Barbe Bleue bijgewoond. De Prinses word ontvangen door den burgemeester dr. W. de Ylugt, tc-rwijl mede ter begroeiing aanwezig waren de heeron De Beaufort en dr. Cronheim, rc-p. voor zitter en secretaris van de Wagnervereeni- ging, alsmede door den adminisfra'eur van den Stadsschouwburg, den hoer Bondien. De politic had voor een kleine afzetting zorggedragen, doch aangezien de konisl van de Prinses niet algemeen bekend was, bestond er betrekkelijk weinig belangstel ling van de zijde van bet publiek. Vcrgrooting van het stationsgebouw op Schiphol. B. en W. van Amsterdam hebben den gemeenteraad voorgesteld het stationsge bouw op de luchtvaarthaven Schiphol ie doen verbouwen. Deze verbouwing zal be staan in: a. een vergrooting van de wachtkamer, levens restaurant, en het aanbouwen van een aantal kantoorlokalen, p'antskaarlen- hxireau, kantoren voor den chef van den passagiorsdienst van de K.L.M. en zijn assistenten, enz.; b. het maken van een datorestauraint boven de wachtkamer. Door de uitvoering dezer werken, zal do bouw van een nieuw station waarschijnlijk ongeveer tien jaar kunnen worden uitge steld. De aan deze werken verhonden kos ten worden onderscheidenlijk geraamd op f 62.000 en f 41.500, zoodat een bedrag van f 103.500 lor beschikking dient te wor- te plaatsen, doch kan deze zaak rustig den gesteld. Smokkeidrama. Man in sic Maas verdronken Tusschen Unwind en Stein (Zuid-Lim burg), heelt zich Zaterdagnacht op de Maa. een smokkcldtama afge-perid, dat een per soon het loven heeft gekust Zekere J. J. B. uit SLtard, had op' een geïmproviseerd vlot ji'anis genomen om smokkelwaar over de grens te brengen Nog op hei Belgische gedeelte van de Maas is de man daarbij te wa er gerna .t en jam in eri ijk verdronken. IS. was 33 jaar oud en ongehuwd Zijn lijk is nog niet ge vonden. Podium ingestort" Ongeval dat gard afliep. Con structie-fout dc oorzaak? Gistciavond is in de groote Apo'io-hal, aan de Apollo-laan te Amsterdam, tijdens de opvoering van het St. Micluelspel, ter gelegenheid van den z g douesanen-ieidors- dag een gedeelte van het podium, waarop zich op dat oogenblik ongeveer zes hondeid jongens bevonden groepen medespelen- den uit de hoofdstad en Amsiettaud in elkaar gezakt, met het gevolg, dat on geveer 23 jongens door het gat stortten en op den ruim anderhalven meter lager gelegen vloer terecht kwamen Als door een wonder werd niemand ernstig gelieerd. Slechts enkelen hadden builen en schram men ppgeloopen. Eén der jongens, in wiens onmiddellijke nabijheid zich het ongeval afspeelde, had de tegenwoordigheid' van grosl oen volks lied aan te heffen, waarna de overige jongens hem onmiddellijk bijvielen, hetgeen tot gevolg had, dat van het talrijke jju bliek in de zaal naar schatting onge veer 2500 personen slechts weinigen bemerkten, wat er gebeurd was. Naar de oorzaak van het ongeval is nog gisteravo-nd door Bouw- en Woning toezicht een onderzoek ingesteld. Ook de commandant van de brandweer,.de heer C. Gordijn Jr., heeft zich ter plaatse vim het gebeurde op de hoogte gesteld'. Het houten podium, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag was gebouwd; had een groot oppervlakte on besloeg bijna de ganscho breedte van de zaal, aangezien door ruim 900 jongens aan het spel werd deelgenomen. Bij de constructie van het gevaarte schijn! de fout te zijn gemaakt, da! men ver scheidene steunbalken uitsluitend op den harten houten tennisvloer heeft doen rus ten en niet op de plaatsen, waar deze vloer door buddings wordt gesteund Dooi den enortnen druk, welke op een bepaald gedeelte van den vloer werd uitgeoefend, waren daarin plolseling enkele gaten ont staan, met het gevolg, dal de balken en binten, waarop de vloer van het podium getimmerd was, haar steunpunten verloi.cn en de inslorting plaals vond Ook op de constructie van hot podium zelf word van deskundige zijde aanmer kingen gemaakt. Mist te Parijs. Te Parijs hing gisteren een dichtet mist die het verkeer ernstig belemmerde. De meeste hinder ondervond het iucht- veikeer, aangezien Le Bourget geheel dicht lag. Alle verkeersdiensten hadden be langrijke vertragingen. De scheepvaart op do Seine moest in den middag geheel worden geslaakt, aangezien het zicht nau welijks 10 meter bedroeg. In*de Fransche Alpen sneeuwt liet en ligt de sneeuw op sommige plaatsen reeds 30 c.M. hoog. Felle brand tc Amsterdam, Een korte doch /.eer lelie brand, welke enkele oo-genblikken aan de achterzijde naar buiten is gadegeslagen, heelt gister middag tusschen twaalf en één uur ge woed op de belétage van perceel Prinsen gracht 854 te Amsterdam. Deze étage beslaat uil een klein kan toor, aan de voorzijde liggend, met daar achter een zeer groot vertrek, in gebruik als oonfectieuerkplaats vo-r heerenklcedïng naar maat. De beheerder van deze loon- zaalf, is de heer G. Dresden. Toen het eerste brandweermateriaal tor plaatse was, sloegen dikke rookwolken uit de open-taande vensters op de tweede ver dieping, voodat d.e bevelvoerder, brand meester Dijkstra, aanvankelijk dacht dat het vuur hier woedde Van den ladderwagen werd de ladder onihooggeschoven, tenein de een straal naar binnen 1e kurnen rich ten Weldra b'eek echter dat lr-t vuur op de belélage zijn vernic'end werk vwrichde. De ramen aan den voorkant werden daar op ingeslagen én nadat even later ook do buitendeur was geforceerd, verschafte de brandweer zich toegang lot dit gedeelte van het pand. Zóó hevig was de rook, die de brnndwaclits tegemoet sloeg, dat van de rook maskers gebruik moest worden ge maakt. Tn het achtervertrek knetterde en vlamde bet uitermate lievig, waarop nieuw materiaal werd gerequireerd. Met twee stralen werd de aanval dpi het vuur geopend en ofschoon do vlam men in don groeten voorraad geheel of gedeeltelijk afgewerkte kleoren, die in dit vertrek opgestapeld hadden gelegen, gretig voedsel vonden, kon het vuur den strijd tegen hel natte element geon kwartier vol houden. De groote werkplaats van do belétage is één gioote ruïne en daar is zeker voor duizenden guldens schade aangericht. Omtrent de oorzaak staat niets vast De vermissing van Kingsford Smith De lichtseinen. Uil Singapore werd Zaterdag gemeld, dat men opnieuw hoopt don sedert twee weken vermisten vlieger Kingsford Smith te zullen vinden. De Australische kapitein-vlieger Ilussey heeft een onderzoek ingesteld in hel ge bied van de Sayer-eilanden, aan de Sia- meesche Westkust van het schiereiland' Malakka, waar verteden week Donderdag lichtseinen waren waargenomen. Bij zijn aankomst te Singapore meldde hij, dat hij op een der zes eilanden voelsporen in het zand had gezien. Do Slaits Shipping Company heeft daar na het stoomschip „Matang" ojidracht ge geven van zijn reis te moeten afwijken en de rimboe der Sayer-eilanden to latemi doorzoeken. Brandend in de jungle neer gestort? Uit Penang wordt voorts bericht, dat een inlander uit liet grensgebied van Ma lakka on Beneden Siam, do opzienbarende mededeeling heeft gedaan, dat hij een brandend vliegtuig in de beboschte ber gen lieeft zien neerstorten. Onmiddellijk zijn nasporingen in het werk gesteld. Op ijsschotsen afgedreven. Zeventig visschers op dc Kaspi sche Zee in levensgevaar. Uit Astrakan worel! gemeld1, dat op de Kaspische Zee 70 visschers in levensge vaar vorkeeren. Ongeveer duizend1 visschers hadden zich naar dc Baai van Astrakan begeven om daar te overwinteren, toen zij verrast wer den door storm en drijfijs. Hun schepen raakten in het ijs beklemd en dreigden vernield te worden. Do visschers moesten do vaartuigen ontruimen en sloegen op het ijs geïmproviseerde tenten op. Nabij Sjilaja Kossa raakte een ijsschots met 54 visschers los en dreef naar zoo. Een uit de havenplaats Goerjcf gezonden vlieg tuig slaagde erin, op de schots to landen en levensmiddelen! aam te voeren. Een andere losgeraakte schots met -15 vis schers erop, drijft evene'ens in open zoo ter hoogte van Saboeroejija. Nicmvo orkaan boven dc Zwarte Zee. Na een korte periode van rust woedt een nieuwe orkaan met groote kracht boven do Zwarte Zoo. Do geboete scheep vaart moest gestaakt worden. Do haven van Noworossijsk, die ten doete door den storm beschadigd is, bood velen Russi- schen en buitenlandschen schepen, die er hun toevlucht zochten, em veilige nood haven. Tengevolge van den storm kan mm er echter laden noch lossen. Een radiogram van een legen het nood weer kampende stoomschip, de „Tsjraio- mor," meldt, dat liet, tezamen met het tankschip „Moskwa" hot in nood ver hoerende henzinetransportschip „Grosnvi" nabij de Krimhavcn Feodosia op sleep? louw heelt genomen. Beia courant Terscliijnt dagelijks, mot uit. sondering vnu Zon- on Feestdagen, Prijs per kwartaal f2.-, (ranco per pOBt f2.50. Prijs per week; 15 ets. Afron- derlijke nummoia i ets. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advcrtcntnin voor hot eerstvolgend num mer moeten vóór elf mir aan hot Bureau bezoigd zijn, 'a Zaterdags vóór uur. Een bopanldo plaats van advertentie» wordt niet gowaarboigd. „e der AdvortentlSai vaa 1-6 tsgeU 11A5; ere regel meer 10.30; In bet Zaterdagnummar 1—6 regele f 1.80, tedere regel meer f 0.85 Reclames f0.76 per regel. IncaeeokoBten&ct*; poatkwitAntleilö ets. Tarieven van adverteniiën fcjj abonnement aan het Bureau verkrfjgl>aar. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling KMne Advertentiën opgenomen f0.60 t/m Vb woor den, f 0.75 t/m. 25 woorden. Elk woord meel 6 cent tot een maximum van 80 woorden# 's Woensdagsr Kleine Advertentiën tot 25 woor den f 0.25, mits vóór Dinsdagavond 0uor aan bot Bureau bezorgd. 's Zaterdags- Kleine Advertentiën M.OO, Indien Biet vóór Vrijdagavond 6 uur bezorgd Pijnen van rheumaiiek-aanvatlen maken U soms machte- loos. Neemt Dij de eerste verschijnselen van zo'n aanval Aspirin, Ook U komt dan lot de conclusie: Ullslulfend verkrijgbaar In do oranjo-bandbuljjei v. 20 labl. 70 els. en oranioiakjss v. 2 tabl. J10 ets.'

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1