KERSTGESCHENKEN um'ïl Fa. C.C.v.d. HEIJDEN STADSNIEUWS Frankrijk. GR. MARKT 31-33 - Telef 67621 Brand. nwlïiïs zal blijken, in don ge.xri v.ui hot olkenbontlaslntuut te onderzoeken," Deze resolutie werd zonder discussie goed gekeurd en tie bijeenkomst, en tege lijkertijd de zitting, werd gesloten. Be commissie van achttien zal op 13 Januari 1936 bijeenkomen om de verscher ping van de sancties te behandelen. Do Volkenbondsraad is tegen 20 Janu ari bijeengeroepen. Nota van Abessiuië aan Londen en Parijs. Van de Abessijnsche regeering is te Londen en Parijs een nola ontvangen, bo treilende do vredesvoorstellen. Be nota is geen directe verwerping der voorstel len, doch laat de afwijzing daarvan over aan den Volkenbond. Te Rome wen! verklaard, dat het of- ficieele Italiaansche standpunt nog niet bepaald is. \ei\v tuiu'u, d t Lu al, onmiddellijk na /jjA temgkeer uit Geuève, met Ilerriot zal be raadslagen ever den binnenkndschen toe stand en do gevolgen van zijn aftreden. Waarschijnlijk zal dan spoedig een mi nisterraad worden bijeengeroepen en meer dan ergens andere zal men in den mi nisterraad de gevolgen van Ilerriot's af treden ondervinden. Begroeting in eerste lezing door de Kamen aangenomen. Be Kamer heeft in eerste lozing do ont werp begroot ing aangenomen met 372 te gen 166 stommen. Zonder hoofdelijke stemming werd een wetsontwerp aangenomen, waardoor het ministerie van oorlog gemachtigd wordt, uilgaven te doen voor buitengewone be hoeften. Vervolgens werd de zitting verdaagd tot 26 December, wanneer militaire vraagstuk ken besproken zullen worden. Sovjet Rusland. Kieuw incident aan de MongoolscliMand- sjoerijscho grens. Uit Oelan-Bator, de hoofdstad van Rui ten-J tong olie, wordt gemeld, dat een nieuw incident heeft plaats gehad aam do grens tnsschen Mongolië en Mandsjoe- kwo. Op 18 December, aldus luiden deze be richten, verscheen in de nabijheid vaa dei Mongoolsche grenspost Boeloem Dersoen, ten Zuidwesten van het meer Boeir-Nor, een vrachtauto, waarop zich ongeveer 20 Japansche soldaten bevonden. Nadat de Mongoolsche grenswacht hun door tecke- nen had duidelijk gemaakt, dat zij zich op Mongoolscli grondgebied bevonden, keer den zij om. Gistermorgen echter, te negen uur, hiel den bij dezelfde post tien auto's stil. Ia De gevolgen van liet aftreden van Ilerriot als partijleider. Uit Genève wordt vernomen, dat minis ter-president Laval, gisteravond uit de Vol kenbondsstnd vertrok on Vrijdagochtend te Parijs aankwam. Oorspronkelijk wen! hij pas Zondag in Parijs terug verwacht. Alle te Parijs de ronde doende geruchten over voornemens van Laval om af te treden, worden door personen uit de naaste om geving van den ministerpresident tegen gesproken. Niettemin merkt men in de wan delgangen van de Kamer een zekere cri sisstemming. De vrienden van Ilerriot zijn ran mee ning, dat diens aftreden zijn oorzaak vindt in de vruchteiooze poging van den mi uister van staat om de radicaal socialis tische Kamerfractie te bewegen tot goed keuring van de buitenlandsche politiek een daarvan bevonden zich twee Japan van Laval. Een groot gedeelte van de schc en een Wit-Russisch officior, ter- fractie heeft bij de jongste stemming in wijl iedere auto bezet was door 23 gewa de Kamer het voorbeeld van Ilerriot niet pende soldaten, die over 5 mitrailleurs be- gevolgd en is van meening, dat Ilerriot schikten. De soldaten omsingelden de post RUIME S@RT£ERIB>1G ZIET ONZE SPECIALS ETALAGE. AANLEG VAN GAS, WATER EN EUECTRSCITETT is afgetreden, omdat daardoor zijn pres tige als fractieleider zou zijn verzwakt. Door zijn houding heeft Ilerriot tegen over minister Laval opnieuw zijn trouw bewezen, en men twijfelt er niet aan of de andere radicaal-socialistische ministers in het kabinet zullen deze houding goed keuren. De tegenstanders van de regeering geloo- ven echter, dat het aftreden van Ilerriot ernstige politieke gevolgen zal hebben Zrj en openden zonder oenige voorafgaande waarschuwing een mifrailleumiur op de Mongoolsche soldaten. De commandant ran de post, die de opdracht had, elk inci dent te vermijden, gaf bevel, terug te trekken, Niettemin duurde, aldus wordt ge meld, het vuur der aanvallers voort, met het gcvole, dat verscheidene Mongo'an werden gedood of re wand. Te Oelan-Bator is door dit nieuwe gr as- ineïdent groofe verontwaardiging gewekt. Herman Jansen t. Mr. M. M. van V. schrijft ons; Het verscheiden van den heer Herman Jansen wettigt een oogenblik hierbij stil te staan. Met hem is heengegaan een fi guur van region ai e beteekenis. Begaafd met een verstand, dat tot de diepte der problemen kon en wenschte door te drin gen veronachtzaamde hij allerminst de be teekenis van de geschiedenis om een juiste oplossing te trachten te vinden. Een sterk concmlratievermogen gepaard aan een krachtige, doch omzichtige door tastendheid deed hem zich inieven in de ontwikkeling der oude Schiedam scho in dustrie, wier evolutie en procédé-vernieu wing hij heeft meegemaakt. De moeilijkheid van den strijd om het bestaan, die bet branders bedrijf: hack te doorleven, moest hem, paraatstrijder ais hij was, in conflict brongen met al het geen de industrie in het algemeen en in het bizonder vain zijn geboortestad be dreigde. Een verouderde fiscale wetgeving en on verschilligheid destijds van de regoering in Den Haag, wanneer vanuit Schiedam rechtmatige grieven of dringende verzoe ken werden uitgezonden, moesten hora wel scholen tot den strijder met pen en woord', dien hij ongetwijfeld geworden is. Aller minst is het aan hem ea zijn denkbeelden te wijten, ,,dat het oude," doch daarom nog niet verouderde brandersbodrijf werd teruggedrongen tot oen peil, dat in zich niet gerechtvaardigd' was. Een zoo werkzamo figuur kon ea mocht zich niet bepalen tot hetgeen zijn ouder lijke industrie mocht genoemd worden. Zijn aandacht werd getrokken door on hij leefde mede met tal van vraagstukken op breeder maatschappelijk gebied. Ge tuige zijn belangstelling voor en zitting nemen in overheidsinstituten en commis sies, die de regoering hadden voor te lich ten op het gebied van nijverheid en han del. Zijn geschriften on pleidooien om Nederland' op elk gebied waarop het van nature hiertoe geëigend was als export land te trachten to redden, en het be strijden van hetgeen tegen dit streven in- draisehte moge als bekend worden ver ondersteld1. Nauw verband hield hiermede zijn zorg voor de huisvesting van hen, die in het productieproces zoo'n belang rijke rol vervulden, de arbeiders. Ten slotte mag niet vergoten worden zijn warme liefde voor zijn geboortestad en haar lot, speciaal wanneer naar zijn meening de nabuurschap het bestaan van Schiedam gewild' of niet gewild bedreigde. Bij verschil van inzichten een tegen stander scherp en krachtig met hoofsche manieren. Tot zijn laatste jaren oen merk waardige figuur, omdat hij is blijven ver werpen de stelling die bij menigeen bij bet stijgen der jaren aantrekkelijk wordt dat het oude en bestaande goed1 ea on aantastbaar is, om-dat het in het verleden, zoo was en dus zoo blijven moet. Ge dachtig, dat alles zich wijzigt vaak in oen al te sterk tempo, was het hem oen lust de ontwikkeling op alle gebied to onder kennen en to bestudeeroi er deze ontwik keling door zijn medewerking te bevor deren. Voorts een figuur van erooten ijver en plichtsbetrachting, die indruk moest itul- icn en wel zoo diep, dat voor hen, die in den loop der tijden met hem samen werkten, zijn beeld dat aan Ciémencau deed denken niet spoedig zal vervagen. Gemeenteraad. Ingekomen stukken. Op de agenda voor de gemeenteraads- band was opgenomen, zou hij een pen sioen genieten van f391 per jaar. Alsdan zou echter op lrem verhaalbaar zijn f390.31 of f 39 per jaar. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. voor aan H. van Tilborg een voorloopigo toelage toe lo kennen van f391 f39 f352 per jaar, gerekend te zijn ingegaan 1 December 1935. Deze toelage zal dan vervallen bij net eventueel verleenen van pensioen. Erkenning Amsterdnmsch jiolitiediplonr.i. Tot nog toe ontvangen de agenten van politie alleen dan de in' de salarisver- ordenmg bepaalde vergoeding wegens het bezit van een diploma, wanneer Jit diplo ma afkomstig is van den Alg. Ned. Politie- bond of van den Ned. R. K. Politiehond „St. Michael" of wol van don Alg Bond van Politiepersoneel in Nederland. Nu doet zich het geval voor, dat cén van de agenten niet in het bezit is van een diploma aEkomstig van een van de genoemde bonden, doch wel van het di ploma, dat door de gemeente Amsterdam wordt afgegeven. Amsterdam is eon van de weinige gemeenten, zoo niet de oenige gemeente, die dergelijke diploma's uitreikt Volgons B. en IV. is dit Amsterdamsehe poütiedipioma tenminste op één .lijn te stellen met het „diploma mot aanteekening' van een van' de genoemde bonden, zoo dat het h i niet billijk is, den bedoelden agent niet de gebruikelijke vergoeding toe te kennen. In verband hiermede liobbon B. en ff, den raad voorgesteld het diploma, afge geven door de gemeente Amsterdam, te erkennen in dien zin, dat aan oen agent, die dit diploma bezit, de vastgestelde ver goeding voor diploma-met-aanteekcning wordt toegekend. N. S. B. Propaganilavergadcring De knngleider n.n do Nieuwe Maas, af- deeüng van de N.S.B., de heer P. II. Ver meulen, deelde gisteren bij den aanvang \an de in het Passage Theater gehouden, propagandaverga lering mede, dat do heer ir. A. A. Musseit, die zou spreken, plot seling door ziekte verhinderd was. In zijn plaats spraken de reda tcur var het na':.- soc. maandblad „Nieuw Neder and", de heer A. Roskam, uit Arustetdam, en de algemeen secretaris der N S.B., do heer C. van Geelkerken, uit Utrecht De heer A. II o s k a mi zeide te zul'on spreken over „Vrijheid". Spr. zeide, dat onder liet democratische stelsel goen \rij- heid heersebt. Dit stelsel gaat thans ten onder Het nationaal so dal is me stelt de rassenorde tegenover de huidige straat- hondenmoraal. De licerui dr II. Colijn en jhr. mr Ruys de Bcerenbrouek zijn dik- osalarieerde, ruimgepensioneerde land rail het volk met het voorgeslacht en den grond. Voorts moet het in het volkskarakter ingegroeide wantrouwen vervangen wor den door vertrouwen i'n zijn naaste. Daar om is do levenshouding van den natio naal socialist zoo belangrijk. Eerst moot er een andere geest in ons volk komen. Door oendrachtige samenwer king is het dan in staat harder aan te pakken. Dan behoeven wij niet te wach ten op do opheffing van do internatio nale handelsbelemmeringen. Daarom, is hot de N.S.B. niet re doen om de politiek of om één of twee ministers in liet kabinet to brengen. Zij wacht af tot haar beurt komt. Intusschen valt de politieke wereld in scherven en komt de dreiging van de rood-roomsche samenwerking steeds nader. Sprekende over Do Beul, zolde spr. het te betreuren, „dat zo de lieelo rotzooi niet in elkaar hebben kannon slaar". Vragen stellen. Na do pauze beantwoordden beide spre kers een aantal schriftelijke vragen. Eon daarvan bevatte een insinuatie aan het adres van de firma H. A. M. Roelants, waarop door den hoer Van Geelkerken hoogst onbevredigend werd geantwoord De firma heeft zich dan ook in vorbamd met deze zaak lot het secretariaat van de N.S.B. gewend. Eventueel komen we op deze aangelegen heid nog terug. vergadering .vm gisteren kwamen nog de volgende ingekomen stukken voo Van B. en IV. voorstel, om aan den heer H. van Tilborg, wegens het berei ken van den 65-jarigen leeftijd, ontsla gen werkman bij Gemeentewerken, oen voorloopige toelage toe te kennen van f352 per jaar, gerekend te zijn ingegaan 1 December 1935. Dienovereenkomstig werd besloten. Van B. en ff. voorstel, om het politic- diploma, afgegeven door de gemeente Am sterdam, te erkennen in dien zin, dat are de bezitters daarvan in dienst tiezer ge meente, de vastgestelde vergoeding voor diploma-met-aanleekening wordt toegekend. Dienovereenkomstig werd besloten. Van den voorzitter van het Centraal Stembureau schrijven, houdende bericht, dat van den heer J. M. Blazer, bij zijn besluit van 16 dezer benoemd verklaard lid van den gemeenteraad, de mededöeling is ontvangen, dat hij zijn benoeming aan neemt. De commissie van onderzoek der ge loofsbrieven adviseerde bij monde van mr. Kavelaars, tot toelating, waartoe beslo^n werd. Toelage, Omtrent de toelage -tan den lieer fa van Tilborg schrijven B. en W. aar den raad1: De werkman bij Gemeentewerken H. van Tilborg heeft den 63 jarigen leeftijd bereikt en "is op dien grond ontslagen. Hij werd' 14 klaart 1918 in lossen om de vernietiging van dit liberale, god- delooze staatsgedrocht. Het resultaat van het democratische stelsel is de dictatuur, do goddeloosheid en tenslotte is onze staat ook nog bankroet, zoo rot als een mispel. Karei de Groote was een soepele, vrien delijke vrijheidsvriend, vcrge'cken bij onze regeering. Als men raagt aan de N.S.B. wat zij voor plannen heeft, da,n weet men hel a.b.c. van het nat. socialisme nog niet. De N S.B. heeft geen plannon, geen stelsel en geen wetten om ze aan de hui dige politieke leiders voor te houden. Al leen zij, die mot den NSB geest zijn bezield, kunnen de geweldige kracht van het nat. soc. begrijpen Het gaat bij de N.S.B. niet om het geld, maar om den geest. Do werkloosheid is geen financicel- economisch probleem, maar oen vloek, oon onrecht, want het arbeidsrecht is een Godsrecht. De steun is een Judasfooi Een minister van sociale zaken, die zegt, dat de werkloosheid permanent is, is een Godslasteraar. Do N S B. worstelt om een vrije, Ger- maansche volksgemeenschap. Tenslotte sprak de heer Roskam nog over do op voering van De Beui en de houding van burgemeester Da Vlugt. De heer G. van Geelkerken be- sprak de gerechtelijke vervolging, die te- dienst aangenomen en is sindsdien onafge- jsen Volk en Vaderland is ingesteld. Spr. broken _m d'ienst gebleven. gaf toe, dat er in dat Wad wel eens Van Tilborg behoorde tot de-genen, die in 1922, toen d'e nieuwe Pensioenwet in werking trad', geen vaste aanstelling heeft verkregen. Achteraf is dit niet juist .gebleken en o.i, mag betrokkene daarvan geen nadee- lige gevolgen ondervinden. Ongetwijfeld' zal deze kwestie met den Pensioenraad een onderwerp van behan deling uitmaken; doch, waar genoemde werkman reeds met 1 December op grond van zijn leeftijd ontslagen moest worden, achten wij het gewenscht, dat een voor- scherpe dingen staan, maar volgens hem is dat nog lang niet erg genoeg. Het Ne- derlandsche volkskarakter kenmerkt zich door een gemakkelijkheid, die in onver schilligheid is overgegaan. Het volk beeft zich verzoend' met de gedachte: Wij gaan toch op de flesch. Het nat.-soo wil daar entegen wat yan den mensch, maar daar om wil het nog geen Piraiseindom! Als de N.S.B. over rassen spreekt, doet zij het niet k la Julius Streicher. Do N. S.B. wil slechts, dat het Federiandschei In de Juliana laan Hedenmorgen heeft een uitslaande brand gewoed ten huizo van. do familie J. 1 van Eesteren, Julianalaan 24, die echt- d-oor het spoedig ingrijpen van de. brand weer tot d'e bovenverdieping beperkt werd Even voor half 7 werd' liet iO-jarïg dochtertje van de familie wakker en hoor de knetteren en een ruit breken. Zij stance uit bed1 en brj het openen van de kamer deur sloeg de rook haar reeds tegemoet. Zij waarschuwde onmiddellijk haar ouders De familie van Eesteren, bestaande uit vader, moeder en vier kinderen en oo.c de dienstbode, die allen op de eerste verdie ping sliepen, konden zich tijdig in veilig heid stellen en werden bij buren, de fami lie Voskamp, opgenomen. Tuist toen men beneden kwam om liet huis te verlaten, word heftig aan do voor deur gebeld om de bewoners Ie waar schuwen. Een brigadier van pioi'io ree-u om half 7 door de Jacob Gatslaan en hooide een ruit breken. Toen hij op hel geluid' afkwam, zag hij rook uit een raam op de 2e verdieping van pand Juhanalann 24 komen. Hij liet door een voorbijganger de bewoners waarschuwen en pegal zich naar den vlak bij gelegen politiepost in de Francois Haversclimidtlaan om den brand' te melden en assistentie ie halen. De brigadier heeft met den burger nog getracht het vuur te blusschen, dal op de voorkamer op de tweede verdie ping woedde, maar men had. niet de be schikking over voldoende hulpmiddelen. Deze bestonden slechts uit een kan en een pan. Do dienstbode was te geagiteerd om te kunnen mecdeelen waar oinmers te vinden waren! Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen reeds uit het raam van de 2e verdieping naar buiten. Binnendoor wer den langs de trappen twee slangen ge legd en van de uitgeschoven MagiruslaJ- der werd het vuur met een derde straal bestreden. De vlammen werden toen spoe dig teruggedrongen. Het nablusschmgswerk vorderde echter nog heel wat tijd', want het vuur had /ich ook onder den vloer in het plafond van de le verdieping genesteld. Om het vuur hier te verwijderen, moeid een groot gat in den vloer worden gerapt. Later verried een vlammetje geheel aan den nok van het dak, dat ook daar nog vuur aanwezig was. De schade, die veroorzaakt is ook door het water is vrij aanzienlijk. De familie Van Ecsteren is verzekerd, evenals de eigenaar van het huis, de heer Z. van Omme Do brand' is vermoedelijk ontstaan door een oleetrisch strijkijzer. Eon Duilsche hup heeft gisteravond om kwart row 11 op d'e kamer, waar do brand ontstaan is, nog gestreken. Of zij toen den stek ker al of niet uit het stopcontact heeft getrokken, kon zij zich niet herinneren. Uit den Gemeentenraad. Hst lunapark afgewimpeld. De Personcele Belasting. Ilct maxi mum aantal dranlnvetvergun- n in gen. Het is gibterm.ddag oen korte vargade- ring gowoidcn; zij duurde maar 25 minu ten! Maar het punt, waarover oen flink debat to wachten was, werd' to elfder ure van do agenda afgevoerd': hot voorstel om - aan Gcbr. Ilommorson to Giireokem odn terrein aan don Rotterdamschendijk to ver huren voor het oprichten on gedurende 14 dagen exploi toeren van oon lunapark. We hebben gisteren nog kunncu mekten, wat het lot van dit voorstel is geworden, Over- liet voorstel tot het opnieuw vast stellen van eon verordening tot lijdolijkfa verhooging van do opcenten op d'e ha&Idt- som der Personoelo Belasting tan bohojfvd van do gemeente Schiedam, maakte da hoer mr. Kavelaars oen opmerking. Da redactie wekte volgons hom den indlruk, dat dio opcenten verhoogd' werden en ook do heer v. d. Kraan meendio, dat er mis verstand was gewekt. Goed' lezen liad' dat kunnen voorkomen 1 Het zij nogmaals na drukkelijk verklaard: de opcenten op del hoofdsom der Personeels Belasting blijven gelijk. Wacht, dacht do heer Van IAth, even, probeeren oon goede beurt to maken. Kan de huurgrens, waarop d'o Personeels Bel- lasting bogmt, niet verhoogd worden?, vroeg de soc. democralischo finantieoks deskundige. Ilij voegde or aan tos to bel grijpen, dat do totals opbrengst er goea schade van mocht hebben, maar hij ver gat de conclusie to trekken, dat dan an deren weer meer zouden moeten betalen. Maar dat deden anderen wel voor den heer Van Litli bij interruptie! t Tijdens do behandeling der begrooting is reeds gewaarschuwd' do menschen, die nog iets kunnen bijdragen, niet te ver jagen met dio hoog opgevoerde Perso neels Belasting, maar do hoer Van Lilll ziet dat gevaar blijkbaar niet. De zaak werd er voor hem niet boter, op, toen de heer Slavenburg opmerkte, dat er bij de hoogere overheid) juist oen streven merkbaar is die progressie in del Personoele Belasting weg te -nemen. Ew dat is den heer Van Lith, als lid) van did Financieolo Commissie, bekend', merkte dej heer Slavenburg droog op. Rea.georen op de opmerking van den heer Van Lith zou dus zeer wel tot gevolg kunnen heb ben, dat de Personeels Belasting vooal do lagere, inkomens aanzienlijk werd- ver hoogd! - De situatie, waarin hij gedrukt word^ was voor den heer Van Lith niet protligj- Mnar hij had- liet aan zich zelf to wijten! Do raad bad! een „royale bui" toon hjj op voorstel van den heer Van forto! hel sloot het maximum aantal dxankwetvcr- gunningen voor de volgende 5 jaar mot 4 te verlioogen en to brongen op 79. Of alle leden do consequemtie's van heit geval hebben doorzien, durven wo niet stellig te beweren. Als het maxi mum op 75 bepaald1 was gebleven, wad er verdor niels gebeurd; nu het maxi mum verhoogd1 is ai is het maas met 4 moot do-Kroon over het besluit haas oordeel zeggen en nu is het meer voor gekomen, dit is in de vergadering vou November j.l. nog meegedeeld dat de Kroon zelf het initiatief noemt om het maximum te verhoogen. Dat zou niet raot- geiyk zijn geweest, als door don raad! het maximum voor de volgende 5 jaar op, het zelfde niveau was bepaald Er is dftija| nog een kleine kans, al is die dan uitent aard niet heel groot, dat het oorsprong lijke voorstel van B. en W. toch nog verwezenlijkt wordt. ^Wmne^^Ti'temg PpSocnsver-l volk zich bewust wordt-van het één-zijn Patrimonium. Men verzoekt ons te herinneren aaln do Oudejaarsbijoenkomst, die heden avond door Patrimonium in liet gebouw voor Chr. Soc. Belangen gehouden wordt. Als spre kers treden op ds. J. v. d'. Meuten, Geref. predikant alhier en de hoer J. Willigcn- burg, voorzitter van het gewest Zuid-IIol- land van Patrimonium. (amer van Koophandel en Fabrieken Vergadering. De Kamer van Koophandel en Fabrieken! voor dc Beneden Maas vergadert Maref-- dagmiddag 2 uur in het Handelsgebouw te Vlaardingen. De agenda vermeldt o.aEconomisch) Technologisch Instituut voor Zuid-Hollamr en Zeeland'; axlres in zake verlaging van. den gedislilleenl accijns; adres inzdike wijk. ziging der Drankwet; herbenoeming Bef t vrachtingscommissie en subsidieverzoeken, De lioer A. van Baxnovcld' opendej den avond op de gebruikelijke wijze en! heette de vele aanwezigen welkom. Ver volgens sprak de heer Barnevoid een. Kerst- boexkehap uit, die met aandacht gevolgd werd'. liet verdere gedeelte van den avond wend gevuld met declamatie door de leden van.' de vereenigingen, het zingen van Lederen^ in het lanter van deze viering passend en; een samenspraak van een drietal bestuurs*; led'en, getiteld: Twee koslschooijuficre en! een boerendeern. De presidente, mevr. A. van St u iven- berg! sprak een slotwoord, terwijl dó heer Van Barneveld op de gebruikelijke manier sloot. Distributie Maatschappelijk Hulpbetoon. De aandacht van bclanghebbemdouwordit gevestigd op do in dit blad voorkomen de officioelo kennisgeving, waarbij medkj- deeling wordt gedaan van oon gewijzigdb' distributieregeling van Maatschappelijk Hulpbetoon met het oog op de komendld feestdagen. e ICcrstfccstviering mcisjesvrrcemgingen. De meisjesvcrecnigingen „Om. et Laboraè1 en Kleine Kracht vierden gisteren hun vijf- do Kerstfeest in hot Vcrccrrigingslokaal.

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2