KERSTMIS IN DUSTSCHLAND, T KSS A. Radioprogramma's Herademing. De winterhulp. De proef op de idealis tische berekening komt. Reizigers in voiksidealen en wereldbeschouwing met vacantie. De Kerstboom. Rechtszaken De Ossclie strafzaken. **v«k*»3WikiwIi .hjmwwww» MwwwmcM! ww3>isa^im^liif*^--ai«jCTim«wa«*«wcsff*MWKroa»B<icwBTPwaM<rttj^ia<ag*g>Mfuag! (Van on;-en correspondent). Nog maar weinige dagen, en ook het Duitsche volk zal weer even mogen her ademen: do rust van de Kmtvacantie, die in de politiek steeds oen Godsvrede, een wapenstilstand tnet zich pleegt te brengen, slaat voor d-e deur. Reeds is door den altijd ijverigen minister voor do propaganda en volksvoorlichting dr. Josef Goebbels, een pauze in de actio der partij bevolen, tot 15 Januari 1930. Vergaderingen, lezingen, coliecle's (met uit zondering van die van de Hitler-jeugd) mogen tot dien datum niet plaits vinden. En ook dat beleekent eon herademing. Want het voldoen aan den uitdrukkelijke!) wenseh, in dit geval het bevel, van Adolf Hitler, dat in het Derde Rijk niemand honger en kou mag lijden" een bevel, dat, waar het om weldadigheid in den vorm van volkssolidariteit ten bate van niet minder dan... 17 miliioen medebur gers gaal, niet alleen voor de meestal vrij willige helpers maar ook voor de in aller lei vormen belegerde bezitters van nog ©enige overvloedige duiten, kleeren en levensmiddelen con werkelijke opoffering beteekent brengt natuurlijk met zich, dal de staatsburger en de vreemdeling in Duitschhmd het gevoel hebben, geen week zonder den een of anderen aanslag op de portemonnaie te leven. Een stelsel, dat weliswaar enorme bedragen (bijna 300 miliioen per jaar voor alle categorieën) oplevert, maar door zijn eindeloosheid1 ook vel eens op de zenuwen ook der meest overtuigde patriotten en christelijk-voelcn- den kan werken^ Het doel intusschen Is schoon, en het strekt het nalionaal-sociaüstische Duitsch- land ongetwijfeld tot hooge eer, dat dit ideaal: geen honger en geen koude, in een staat, die up financieel gebied waar lijk niet verwend genoemd mag worden, blijkbaar door de actie en de organisatie van deze rijkswinterhuip zoo goed als vol komen bereikt wordt. Zooiets is zeer zeker slechts mogelijk, als het hoofd van staat slechts te bevelen heeft, geen remmen zijn wen sc hen sabo- teeren kunnen, en alle middelen, waar over de staat beschikt of waarop hij in vloed uitoefent, tot strikte gehoorzaam heid verplicht zijn. Het feit alleen, dat zulk een wensch het gevolg heeft, dat tl" spoorwegen allen huisbrand, levensmidde len, kleeren en wat nog meer geschonken wordt, gratis door het geheele rijk ver voeren en dat daarbij aan de organisatie van de winterhulp overgelaten wordt, in welke mate van dit geweldige geschenk gebruik te maken is, bewijst meer dan vele kleinere bizonderheden, welke resul taten in een z.g. „totalen staat" te berei ken zijn. Met welke financieelc gevolgen voor al die gecommandeerde instanties, fir ma's, bureaux, enz. dat is natuurlijk een andere kwestie! Maar het is niet meer dan consequent, wanneer zulke overwe gingen in een gemeenschap, die de per soonlijke belangen aan die van het geheel ondergeschikt maakt, geen rol spelen. Al thans voorloopig niet. Er zal natuurlijk een oogenblik kunnen komen, waarop het natuurlijk verloop der dingen aan deze zelfde gemeenschap de rekening komt pre senteeren voor al dat geweldige, dat dank zij de machtige impulsen van den „totalen Staat" bereikt en... betaald is. Dat zal dan de nuchtere keerzijde van de me daille zijn. Een nauwelijks te verhinderen aJgemeeno verarming. Maar ook die zal de eenling als deel der gemeenschap op door KlCHAllD STA1U1. Vertaald door A. RIEWERÜ. 26) „Houd op, Tessa. Zeg nieis meer. Ik dacht niet zoo over je en ik weet hce! goed, dat je een aardig, lief klein meisje bent. Ik ben een werkende man v-n ik bewondcr werkende meisjes, vooral als zij zijn zooais jij. Ik verlangde opeens, je te zoenen, omdat je gezichtje het liefste is, dat ik in maanden zag en ik "olgde die aandrang. Dit is alles. En net sp:jt mij, Tessa, Ik ben allemachtig ootmoedig. Ik zal je niet) weer kussen. „Dat weet ik," zei Tessa opgewekt. „En nu vind je me zeker oen monster, en veracht en haat je me, enzoovoort, enzoovoort?" „O neen, mr. Corless. Zoo denk ik nee'e- maa! niet over u. Ik heb veel te veel drukte gemaakt overiets, dat eigenlijk niet zoo belangrijk is. Alleen wil ik zco niet worden. Ik wil geen meisje zijn, dat iederen man toestaat, haar te zoenen, om dat hij aardig voor haar geweest 'S.' „Was ik dus aanlig voor je?" „Ja." „Zoo'u meisje zul je nooit worden, Tessa. Zoo'n nietswaardig 'meisje. Stel je maar genist. Jij zult nooit nietswaardig zrjn. En je vindt mij dus geen bruut?" „Neen, natuurlijk niet." „Eu je zult terugkonen om weer ie po- scoren, als ik beloof, mij heel goed te gedragen zich te nomen hebben. En de proef op de idealistische berekening zal zijn, of dat dan zonder hoorbaar on voelbaar morren geschiedt. In elk geval hoeft het Duitseho volk nu even rust. De als paarden zwoegende ministers, eeuwige rusteloo/e reizigers in voiksidealen en wereldbeschouwing, zullen waarschijn lijk naar him vacantiewoningen im de ber gen vertrekken om daar Kerstmis on Syl vester te vieren. Hot meest benijd ik Her mann Coring en zijn echtgonoote, die iii Beieren oen berg-eottage bezitten, dio met waarlijk verfijnden smaak en toch zan der overdreven weelde ingericht is, en die mij nog veel aantrekkelijker lijkt dan de huisjes van Hitier, Schirach en andere aanvoerders, die in diezelfde bergen go- legen zijn, en waarvan zich vooral Hitler's villa in dagelijksche belangstelling van dui zenden „pelgrims der beweging" verheugt Het jaar 1935 is voor den nationaal-so- cinlistischen Duitsehen slaat oen periode van inlons leven naar binnen en aaar bui ten geweest. Wij denken iiier aan de vloo.t- overeenkomst met Groot-Briüannië, aan het herstel van den dienstplicht, aan den enomien opbouw van de weermacht te land, "o het water en in de wolken, aan de Jc, .nwetten van .Neurenberg on aan het, tegen alle beloflo in, niet plaats ge had hebben van het „jaarlijksche" plebis ciet. Ook dit jaar h.-nben do Duitschers be wezen, dat hun staat, ook al is die vol gens onze blijvende overtuiging op te zwak ke financieel-economiscbe fundamenten ge bouwd, niet zoo wankelend is als zekere „informators" buiten Duitschlauds grenzen het buitenland altijd weer trachten te ver zekeren. Ook de onlangs weer met zoo veel sensatie, ook in een zekero N-ed-cr- landsche pers, voorspelde „paleis-revolu tie," een nieuwe afrekening \an bloedig karakier met een tweede fronde van het karakter der Rohm-ongerecreldh-eden van hmi 1934, is in rook opgegaan, en bewijs opnieuw, hoe jammer het i®, dat nog altijd buiienlandsche bladen en hun correspon- !en in Dnitsehiand, de ontwikkeling in Duitschland van het kikvorschperspectief uitzien en moer aandacht wijden aan (te boom-en dan aan het bo^rh. Neen, er is tot nader or Ier niets sensa tioneels uit het Derde Pujk te verwachten. Men moge over dezen staatsvorm, over alles wat zich hier afspeelt, over de duur zaamheid van dit nieuwe staats en g »- mecnschapsleven oordeclen, hoe men wil men mag zich in één opz-eht n.et vergissende/.e slaat is sterker dan liet twe-ede Rijk van Bismarck, en tiemna'en sterker dan de overgangsperiode van Wei- mar. Al was het alleen maar, omdat zoo veel van wat thans geschiedt, zéér vér gaand beantwoordt aan de echte Duitsche mentaliteit; en daarnaast niet denkbaar is, dat oppositioneele strocmingen kans krij gen, georganiseerd ver:et te stellen tegen de tegenwoordige almacht der heersclien- de partij. Straks zullen in alle Duitsche huizen de Kerstboomen weer branden. Ook in de R.K. kerken. Ofschoon - wat hier in Duitschland natuurlijk en óók en vooral bij do R.K. geestelijkheid, geweldig ont stemd heeft het Vaticann kort geleden geduld heeft, dat in zijn of ficieuse dagblad de Kerstboom die thans in Italic niet meer mag opgesteld worden, als heidensch en „Ja graag, alstublieft" „Bravo, 'l'essa. Je bent een vergevings gezind klein ding. Laten we vergeven en vergeten. Geef mij de hand Hij stak zijn groote hand nit, en zij slipte er de hare in. „Zonneschijn en regen," zei hij. „Ik wou dat ik een foto van je kon maken, met die tranen in je oogen, terwijl je glimlacht. Nu, terzake Ik heb je de vol gende week weer noodig. Wil je komen?' „Ja, alsnblieft." „En ik moet nog een tearoom-meisje hebben. Ik zal het hoofdbureau vragen, er mij een te sturen. Zie je, ik wil eon folo hebben van jouw en een ander meisje tezamen. De moeilijkheid is, dat zij er allebei aardig moeten uitzien, en ik weet, dat ik nooit een ander learoom- mcisje zal krijgen, dat even bekoorlijk is als jij. Jij zult maken, dat het andere reisje er uitziet als het laatste eindje van den zomer." „U heeft ongelijk, mr. Corlcss. Er zijn hoopen tearoom-meisjes, die er aardiger uilzien dan ik." „Dat kan niet, Tessa, maar als het zoo is, heb ik ze nooit gezien. Kun je ei mij een bezorgen, die er evci lief uiizict als jij?" „Ja." „Prachtig. Daar wil ik om wedden. Breng haar de volgende week op dezen zelf den weekdag mee. Met haar uniform. Als zij eenigszins op jouw lijkt, voldoet zij aan alle eischen. Dezelfde voorwaarden twaalf vijftig per keer." „Zij lijkt niet op mij," zei Tessa. „Zij is donkerder en grooler dan ik. Maar zij ziet e* veel aardiger nil." onchristelijk met een geestelijken banvloek belast is. Een merkwaardig besluit, dat in het eigenlke vaderland der Kersiboomen, in het Duitsche rijk, een storm van pro testen hoeft uitgelokt Men zal zich in dezen niet aan Home storen, ook al geeft men in cleric.de krin gen toe, dat de Kerstboom wellicht in heel oude tijden een Gorniaanscli, con hei densch gebruik geweest is, dat dan ech ter door het Christendom is overgenomen en zoo volkomen opgeslokt, dat heden hier van een volkomen Christelijke door het volk in al zijn-lagen heilig vereerda gewoonte mag gesproken worden. Do lichten zullen branden, in do steden en in de dorpen. En vooral de kintter- oogen zullen in dio vlammen staren en de geheimzinnige onbevlektheid der licht jes weerspiegelen. Wij Nederlanders zijn wellicht ook heden nog niet zoo ver slaafd aan deze feestelijkheid als onze meer senlinienteelo Duitsche buren. Maar ook wij, zeker voor zoover we in Duitschland! wonen, zullen ons Kerstboompje hebben, en aan stille wijding zal het ook in onze gezinnen niet ontbreken. In do Rerlijnsche straten staan ze al weer in massa te koop, die kleine en, groote Kerstboomen, die het verkeer per rails en per schip, per vrachtauto cn per wagen naar deze opeenhooping van meer dan vier miliioen menschen ge bracht heeft. Ze zullen wel weer in kor ten tijd uitverkocht zijn, met uitzonde ring van die kleine reserve, die altijd blijft staan tot op weinige uren vóór den eigenlijken Heiligen Avond. Omdat do allervoorzichtigste kooper nu eenmaal weet, dat dan de prijzen der straks vol komen waardelooze boompjes tot op wei nige marlen en zelfs penningen lenig plegen te loopen. Maar deze nuchteio rekenaars zullen d.m een deel der voor vreugde moeten inboeten. Z'j zullen zich op het laatste oogenblik met hun go.d- koopen boom, die natuurlijk rok niet moor de fraaiste is, naar huis spoeden en nau welijks tijd vinden, die met liefde en stra lende voorpret te sieren voor liet greolo oogenblik, waarop de deur van de huis kamer opengaat en de kleuters met hun verschrikte oogen naar binnen komen. En ze zullen ook het onprettig gevoel mol zich meedragen, dat zö de verkleumue verkoopers, die toch óók hun gezinnen hebben, zoolang op tochtige pleinen en straathoeken vastgehouden hebbenen dat juist op den avond van wedorzijJsche ver zoening der rncnscben, der hoogste soli dariteit... ROLAND, Een aantal belangrijke misdaden berecht. Gisteren is door de rechlbank te Den Bosch wederom oen aantal strafzaken be handeld. De 37-jarige J. C. van Geenon had zich te verantwoorden voor de in don nacht van 19 op 20 April 1927 gepleegde in braak, vergezeld gaande van geweldple ging en bedreiging in de te Oss gelegen woning van den thans 64-jarigon arbeider J. Huismans. In deze woning hebben verd. en rijn mededaders, na zich toegang te hebben verschaft door een deur open te breken, een bedrag aan geld en oen ge weer weggenomen. Tegen don bewoner hebben zij geweld geploegd en hem be dreigd door het geweer op hem te rich ten, zeggende, dat zij hem zouden neer schieten, als hij zijn geld niet gaf. De verd, ontkende het misdrijf te heb ben gepleegd. Hij is er niet geweest De andere verdachte in deze smak, de arbeider J. A. van Schayk uil Eindhoven legde als getuige verklaringen af. Hij zcide met den verdachte en Koosjo „Hoe langer hoe beter. Ik heb een con trast noodig. Wat is haar nummer? Weet u dat?" „Driehonderd vijf cn zestig," zei Tessa „Heel goed," antwoordde hij, het num mer noteerend, „Breng maar mee, ik zal het met het hoofdbureau wel in orde maken." Hoofdstuk XVII. Met mr. Banks nit. Toen Tessa weer op straat stond, was haar heelo neerslachtigheid' verdwenen. Do gestolen kus bleek achteraf een kleinig heid en mr. Corless had eerlijk zijn ver ontschuldiging aangeboden. Zij had hem niet de geheele waarheid verleid. Zij was niet zoozeer teleurgesteld geweest over hem als wel over zichzelf, Tessa was tot de droevige ontdekking ge komen, dat er ergens binnen in haar iets van een duiveltje huisde, dat van derge lijke dingen hield; plotseling door een n.an in de armen te worden genomen en te worden vastgehouden en gekust tegen haar zin. Maar dat was het nu juist. Zij >vas er niet heel zeker van, of het werkelijk tegen haar zin was. Dat andere deel van haar verlustigde er zich bijna in. Niet .om het gevolg van het kussen, want de zoen van mr. Corless hau haar niet in beroering gebracht, zooals die van Jimmy. Misschien, omdat hij te snel on te onverwacht was gegeven. Maai het was nogal opwindend te weten, dat zij liet soort meisje was, dat mannen aardige mannen, zooals mr. Corless en Jimmy van Bernc de inbraak te zijn gaan plegen. Zij tioflcn J. Huismans in bed, Wat ca: precies is gebeurd weet get. niet moer, Hij lierinnec'zich wel, dat er geld was meegenomen Gel. J. J. .an Bern© (Koosjo) had aan den rechtercommissaris verklaard, dat tnet void, en Van Schok in de woning van J. Huismans is geweest. Thans echter trok get. deze verklaringen in. liij kan niet mei zekerheid zoggen of vord. is meege- weest. Hij weet het niet meer cn zijn twijfel daaromtrent is ontstaan door de hardnek kige onlkcntenis van vord. Aan de achter zijde van het huis word ingebroken. Voor don rechtercommissaris had get. nog verklaard, dat Huismans door get. en Van Sctiayk werd gegrepen, terwijl vend, iri het huis ging zoeken. Dat had get. ook verklaard, maar zeker weet hij het niet en daarom kan hij er geen eed op doen. Get. J. Huismans uit Hcesch herinnert -rich de inbraak in den nacht te omstreeks half twee. Er kwamen drie personen binnen. Twee bleven buiten, -zij waren gemaskerd zxxxlat hij niemand herkende. Get. lag te bed en daar hij werd over vallen en bij de keel gegrepen. Er ontstemd een worsteling, waarbij de inbrekers naar gold vroegen. Hij zcide, dat er niets in huis was. Zij vonden echter nog onge veer acht grilden on namen ook het geweer mee, waarmede zij get. nog bedreigden, maar hij wist, dat het niet geladen was. J De officier van justitie, mr. van Ever- dingen verzocht do' rechtbank een nader onderzoek door den rechter-cormaissaris te laten instellen. Gel. Van Schayk opnieuw gehoord ver klaarde er niet zeker van te zijn of verdach te er bij was. De rechtbank hegaf zich in raadkamer Daarna deelde de president mode, dat de rechlbank dl stukken in handen van den rechter-commissaris stelde voor een nader onderzoek. De zaak legen J. A. van Schayk, 30 jaar een der medenh Iers van voormeld misdrijf woid om dezelfde redenen voor nader on dor/joek uitgesteld. De 30-jaiige J. J. van Gaten stond terecht terzake van de in den nacht van 23 op 24 November 1928 te Heosch geploegde in braak bij wijlen G. Pijnappel, welke in braak een buit opleverde van ongeveer f700 cn geldswaardige papieren, alles toe- behoorend aan de coöperatieve boerenleen bank te Hees. Verd. legde een volledige bekentenis af. Als getuige werd gehoord T. J. van Ber ne (Dolje). De officier eischte, gezien het feit, dat verd. reeds veertien maal is veroordeeld1, drie jaar gevangenisstraf. De 33-jarige Ossehe arbeider J. J. ito Bio te Heeseh had zich voorts mede te verantwoorden voor de vermelde inbraak bij wijlen G. Pijnappel. De verd. zeide niets met deze zaak to maken to hebben. Nadat de getuigen Claassen en Pijn appel—De Bio dezelfde verklaringen had den afgelegd werd1 ook de andere verdach te J. J. van Galen gehoord, die bij zijn bekentenis bleef. Verd. hec-ft do inbraak mede geploegd. De tweede ten laste legging begon Jaco bus de Bie betreft de in den nacht vaai 28 op 29 Januari 1929 te Dinther ge- pleegden diefstal met geweldpleging in do woning van Petras Geraxdus van Sloeu- wen. Uier werden ontvreemd een gelds bedrag van ongeveer £500.alsmede ©enige gouden sieraden. Ook dit feit wordt door verd. ontkend. Dikke Toon de Soep kwam vervolgens getuigen. Hij gaf toe met verd., Koosjo van Galen en nog iemand (te inbraak te hebben gepleegd. Do officier van justitie eischte voor beide feiten 10 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. In verband met den te Dinther geptoeg- den diefstal met geweldpleging stonden voorts -mede terecht do 45-jarigo te Ilec-sch woonachtige landbouwer A. J. van Hoey, wien in de eerste plaats do uitlokking van dit misdrijf is ten laslo gelogd dooi1 aan J. de Bie, althans een der daders met hot oogmerk van het plegen daarvan dö woning van Van Slceuwcn aam to wij zoo. In de tweede plaats stond hij wegwis heling terecht door £'10 van ©en door misdrijf verkregen geldsbedrag ton geschenke aan te nemen. Jan de Bio verklaarde pertinent Van Hoey niet te kennen. De officier van justitie vroeg acte van de verklaringen van Van Bio om logon hem een vervolging wegwis meineed iri te kunnen stellen. Mr, Van Everdingen achtte de uitlok king niet bewezen, wol oen medeplichtig heid en de heling, dit ook uit eigen ver klaringen voor den rechtercommissaris. Van Hoey staat gunstig bekend', maar bier houd hij zich moer van den domme, dan noodig is. ?pr. eischte wegens medeplichtigheid- en heling 9 maanden gevangenisstraf met af» trek van voorarrest. Turner graag zoenden. Natuurlijk deden zij het r mr dan eens. Waarschijnlijk waren zij het spoedig iiaar- op weer vergeten, en het toonde zeer duidelijk gebrek aan eerbied van htm kant. Maar toch zouden zrj haar niet kussen, als zij haar niet aardig vonden. En als zij haar aardig vonden Dat was nu een van Tessa's meest te voorschijn springende karaktcreigensc' ap- pen Zij had graag, dat de menschen ham aardig vonden. Zij behaagde graag. Niet alleen mannen, maar ook vrouwen, en andere meisjes. Zij voelde zich ongelukkig, als zij niet in dc smaak viel. Zij zette de zaak uit haar gedachten. Zij behoefde er zich verder niet verdrie tig over te maken. Mr. Corless zou haar niet meer zoenen. Zij geloofde hem. Zrj vond hem bijna een uit zijn krachten gegrociden jongen. Heel beminnelijk. Als zij Jimmy Turner niet het eerst bad ont moet. dacht ze, had zij hem nu meer mogen lijden, dan nu het geval was. Haar opwinding kwam terug. Het teven glimlachte haar toe cn weelde, buiten sporige, ongedachte weelde, kwam als een vloedgolf haar kant uit rollen. Nog maar twee dagen geleden was zij mrs. Elisabeth Potts vijf shillings schuldig geweest, als gevolg van een niet te be dwingen verlangen naar amberkleurige zij den kousen. Zij had niet anders gedacht, dan dat het twee of drie weken zon ihtren, eer zij dio vijf shillings heeiemaai zou hebben afbetaald. En nu kijk nu eens aan. Do schuld was gelnel afgedaan. Zij te- zal ongeveer twee tmml lien shlllins® liee!eir"'n! v ZATERDAG, 21 DECEMBER 1935. Hilversum I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoon. 11.30— 12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramo foon en orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Spo-it. 3.00 Kindenuirtje. 4.00 Gramofoon en schlagers. 6.20 Lezingen m gramo foon. 8.00 Berichten. Reportage. 8.20 Gramofoon. 8.30 Zangspel. 9.00 Voor dracht. 9.15 Orkest- en voordracht 10.30 Berichten. 10.3512.00 Gramofoon. Hilversum II, 301 M. V A11 A-« i tzendi n g. 8.00 Gevar, concert. 9.00 Gramofoon. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 Gra mofoon en orgel. 12.00 Gramofoon. 12.30 Orvitropia. 1.301.45 Gramofoon. 2.00 Gramofoon. 2.15 De Flierefluiters. 2.45 Filmpraaljc. 3,05 Gramoloon. 3.30 Rot- terdamsch Phith. Orkest 4.30 Bariton en piano. 4.50 Orkest 5.40 Literaire le zing. 6.00 Orgel. 6.30 Esperanto-uitzen- ding. G.50 Betmvsche uitzending. 7.30 Gramofoon. 800 Berichtea. 8.15 Orkest 9.15 Toespraak. 9.25 Berichten. 9.30 Zang. 9.50 Radiotooneei. 11.00 Fanta sia en solisten. 11.4512.03 Gramo foon. Droitwich, 1500 M, 11.20 Orkest. 12.3 Gramofoon. 1.20 Or kest. 2.25 Sportreportage. 4.10 Gramo foon. 4.50 Zigeunerorkest. 5.50 Relais uit Amerika. 8.05 Zaag. 8.20 Variété. 10 35 Oikest. 11.20—12 20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 31. 7.20 en S.20 Gramofoon. 12.35 Orkest, 4.20 Concert 5.59 Gramofoon. 9.05 Set „Othello", Verdi. 11.05 Dansmuziek'. 11.3512.35 Orkest. Keulen, 456 M. 5.50 Concert. 0.30 Concert 11.20 Svm- phonie-otkest, schrammelkwarlet en so listen. 1.30 Gramofoon. 3.20 Vroolrjkf programma. 6.20 Orkest, koor cn solis ten. 7.30 „La filfe du régiment", Operai van Donizetti. 9.5011.23 Orkest. Brussel, 322 en 481 M. 322 M.: 12.20 Orkest. 1.30—2.20 Gr ar mofoon. 3.40 Orkest en radiotooneei. 5.20 Orkest. G.20 Operamuziek. 7.20 Cellok 8.20 Cabaret. 9.20 Orkest en zang. 10.3Q —12.20 Orkest. 484 M-: 12.20 Gramofoon. 1.30—2.00, 4.35 en 5.20 Gramofoon. 5.35 Concert 6.20, 6.50 en 7.20 Gramofoon. 8.20 Trioi 8.35 Fransche liederen. 9.05 Trio. 9.35 Fransche liederen. 10.05 Gramofooni. 10.30 Dansmuziek. 11.20—12 20 Gramo foon. Deutschliudseudcr, 1571 M. 7.30 Gevar. concert 9.50 Piaaoduelten. 10.2012.15 Dansmuziek. 1 heelo wereld vrij in het aangezicht zien, omdat zij niemand iets schuldig was geen man en geen vrouw. Verder lag er een schat van een jurk in de uitstalkast van zekeren winkel, dio haar binnenkort zou toebchoorcn, als liefc voortging, geldte regenen zooals nu. En dat niet alleen. Zij was ook in staat geweest, iets good's te doen voor Pet Poll. Zij hiefdi heel veel van Pet en- vond haar een van de aardigste meisje^ die zij ooit had gezien. Zrj wist, dat een extraatje van twaalf vijftig voor Ptot bijna evenveel beteekemte als het vinden van eer. gloednieuwe ster voor een astro noom. Zij was zoo opgewonden door hot nieuws, dat zij voor Pet had, dat zrj naai de Üieesalon terughoido en er om streeks vijf uur aankwam, hoewel zij ziéjf eerst voorgenomen had, rechtstreeks naar huis te gaan. Het was dc slappe tijd. Zij vertelde miss Lightfoot de geschiedenis van haar .von ten r van dien middag en de chef was buitengewoon onder den indruk van he( verhaal. Weer vroeg zij Tessa, wie haal vriend was op het hoofdbureau. „Ik heb geen vriend op het hoofdbu reau, miss Lightfoot. Werkelijk niet' „Het moet iemand zijn, die jo tijdens dat diner laatst, toen jo hielp bedienen, heeft opgemerkt. Jo behoeft jc nnifomj niet meer aan te doen, Fisher. Je kimll naar huis gaan, aJs ie wilt." Zij ging naar Pet Poll, die er erg son» her uitzag. fWorilt vervol gil).

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 6