uit 3 mm AAN RHEUMATIEK KLOOSTERS USEti Die Houten Klaas TWEEDE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT KON ZICH NIET BEWEGEN AKKER'S ORIGINEEL TER INZAQE Rechtszaken Werkzaamheden in kleine tuinen. Mijmeringen. Sport Dank zij KLOOSTERBALSEM kan hij weer wandelen en fietsen „Geen goud zoo goed" Voetbal. De wedstrijden vari morgen. Kerk en School AVRO, 5 VARA, C» VPRO, 8-12 AVRO. 1)1511 ZATERDAG, 22 F JOUR, 1936. No. '21185, Ama Ncseiri. Ama ncbciii, Jicb de onbekendheid iieJ, dat was do raad1, welke Thomas a Kcm- pis gat aan iemand, die hom gevraagd! had naar den weg om te kómen tol do rust d'cs levens. Die dezen raad ontving was oen man, die midden in de wereld stond en die al 's werelds geioe/emoes zoo moe gewor den was. Een lief ding wikte hij geven om uit de onrust lot de rust te komen. Dit lieve ding was: zijn bekendheid iu de wereld. En dio dezen raad gaf, mocht dien geven. Uit al het aardsch gedruisch was hij zelf weggevlucht, uit do verre vader stad naar liet stille klooster der Broe ders des Gcmoenon Levens op don St. Agnietenbcrg bij Zwolle, i Daar zat hij: „eum libello in angello", met eon hoekske in een hoeksko en over dacht de dingen van den hemel en cle aarde en vermeide zich in de „Imita- tio Christi", in de „Navolging van Chris tus". Heel wat eeuwen scheiden ons van den vromen Thomas en zijn in de wereld le venden vriend. De jaren, zijn gekomen en gegaan en het aangezicht van het wereld leven veranderde wel zeer. En wat werd' het leven der menschon drukker, onrustiger. .Het werd1 al moeilijker om een hoekske voor rustig gepeins te vinden Maar' de behoefte juist daaraan nam hand over hand toe. Wat is de weg naar de rust voor dte ©nrustigen? En waar? Omdat de weg naar dte rust overwoe kerd is door de onrust dezer were] daar om zijn er zoovelen, die rust behoeven. De vlucht uit do drukke steden naar buiten heeft dat buiten ook al onrustig gemaakt. Geen plaats voor rust. De strijd1 om het Irestaan heeft hoe langer hoe meer een verbitterd' karakter aangenomen. Wat een moeite hebben zoo- velen om het hoofd boven water ie hou den, Al hun uren worden er door in beslag genomen. Menigeen legt des avonds zijn zorgen neer bij zijn legerstede en des morgens vindt hij die vermeerderd terug. Geen tijd voor rust. Thomas li Kempis zegt: Ama nesciri heb de onbekendheid lief. i De bekendheid, d'at is het leven midden in de onrustige wereld. Dat is genoemd worden; komen in die wereld' om te zien en- om-gezien te -worden. Zich er een plaats veroveren, kleiner of grooter, die een ander benijdt. Voor do éóu is de be kendheid dit; voor den ander dat. Maar al die dit's en dat's roovcn een stuk van de levensrust. En do onrustigen zien niet in, dat een der wegen tot de rust van binnen is de Tust van buiten. Die jaagt en draaft diens hart kan niet rustig wezen. Die klimmen wil, hooger en hooger, die vergaderen wil, meer en meer, dat is de man, die bewust of onbewust, zoekt de bekendheid hij zal tot de rust van binnen niet komen! En omdat dit alles in den aard van den mensch ligt, daarom is hij „zat van onrust". Het evenwicht, dat is de rust, van ons innerlijke leven, is meer waard. Die ligt in de innerlijke verborgenheidin de stilte van het verborgen levenshoekje; in de onbekendheid bij die de drukke stra ten des levens bevolken. Uiterlijk hebben zij minder., liet kan zelfs zijn, dat zij in heel veel dingen achterop liggen. Maar de verborgen wensch d'es harten, die van dag tot dag toeneemt in kracht, die vergadert geestelijke schat ten. Dat is de geestelijke rijkdom, die in de rust toeneemt en rente op rente stapelt. He weg naar de rust loopt langs de wereld heen: Ama nesciri: heb de en bekendheid lief. J. Nagel. Het planten van houtgewassen in het vroege voorjaar. ilet is verkieslijk om, waar dat moge lijk is, ia het najaar te planten, maar ook nu lean dit nog gebeuren. Do blad verliezende houtgewassen moeten nu ech ter spoedig worden geplant, en vooral die soorten, waarvan de knoppen spoedig gaan uitbotten. Bij het planten zorgen we voor een voldoende ruim plantgal, opdat dö wortels er behoorlijk in kunnen wor den uitgespreid, en deze niet in bochten of gedrongen kómen to liggen. Gekneusde of gebroken wortels worden met eerr scherp mes goed vlak bijgesneden, en Wel "zoo danig, dat het snijvlak op-den grond, komt te liggen. Van heesters en boomen, die geen kluit houden, worden ongeveer de helft der takken, weggeknipt, om daardoor het aan groeien tc bevorderen. Dit wegknippen doen we zoodanig, dat do vorm er niet door verloren gaat. Waar alleen enkele kiachtigo takken aanwezig zijn, knippen we deze half door; van heesters met meer fijn hout nemen we enkele takken geheel weg, zoodat wc de plant uitdun nen. Aan houtgewassen, die met kluit worden ver-plant, snóoien we gewoonlijk weinig of niets. Dit is o.a. het geval met ser.ng, Coteneaster en Berberissoorten. Hoogstens bepalen wc ons tot het terug knippen of wegnemen van een enkelen lak, om daar door den vorm te verbeteren. We planton niet te diep, maar zoodanig, dat de plant na het zetten van den grond even diep staat als op haar vorige standplaats, We vullen het plantgat aan met fijnen grond', waarbij we hebben to zorgen, dat alle wortels goed' zijn aangesloten en geen holten onder of tusschen de wortels over blijven. liet is goed', om bij liet planten, mest te gebruiken, hetzij kortestalmest of kunstmest, maar 'deze moet niet" direct met de wortels in aanraking komen. Ook moet de mest niet onder in het plant gat worden gebracht; het is beter, deze door den bovengrond te mengen. Na bet planten wordt de aarde stevig aangetrapt, de grondoppervlakte moet ech ter los blijven. Vooral voor de in het voorjaar aangeplante houtgewassen is het vaak noodig, deze in den voorzomer bij droog weer te gieten. Op droge gronden is liet aan té raden de grondoppervlakte met ruigte tc bedekken, om het uitdro gen van den bovengrond tegen te gaan. De groenblijvende houtgewassen, waartoe vrijwel alle coniferen beboeren, worden met kluit verplant en hebben daardoor minder van verplanten te lijden. We kun non zc daarom veel later, zelfs tot einde April, zonder schade verplanten, mits we maar zorgen, d'at de kluit ongeschonden blijft. A. Cr, de twee punten, 'die Xerxes voorstond, Öreskens, ds. G. C. Postma, te Ouden- thans ingehaald zijn, al'heeft Xerxes een, ')0bc'!- wedstrijd minder gespeeld. Morgen komt de Schiedanisehc vereeni- ging in do gelegenheid met Xerxes van plaats te wisselen. Zij ontvangt op eigen leriein A.D.O., waarvan in Den Haag ver loren is. Toch lijkt ons een overwinning van de Schiedammers, nrede met het oog op de wijzigingen, die in de Ilaagsclie ploeg zijn aangebracht Witn Tap, Berg en v, d. Beukcl zijn door jongere krach ten vervangen ling niet denkbeeldig. Gelijk spel-moet in ieder geval binnen het bereik van Ilermes-D.V.S. liggen! Xerxes daarentegen krijgt 11.13 S. op be zoek cn hoewol de heide olulj-i destijds op Houlrusl de punten deelden, hebben de Rotterdammers zeer weinig kans een over-| winning uit het vuur te sleepen. Dat zij alles in het werk zullen stollen om Bakhuys c.s. te bedwingen, behoeft geen betoog. Spaita zal natuurlijk probeeren haar fout van j.l. Zondag goed te maken, om zoo doende de mooie kans op Het kampioen schap nicl verloren fe doen gaan. Dat zij den wedstrijd tegen-. V.S.V. zal winnen, is lang niet denkbeeldig. De Volzena en zouden bij een overwinning een kans be houden, terwijl zij door een neder'aag uit geschakeld zouden worden. De beste pa pieren hebben echter: de Rotterdammers. Haarlem is zoo goed als zeker rritge- schakeld, doch zondér twijfel zal zij het moTgen Ajax erg lastig maken en ook de Amsterdammers kunnen zich, zouden zij eventueel nog willen, prófitecren van een struikeling van Snarta, geen puntenverlies veroorloven. Het is jmoeilijk een uitslag van dezen wedstrijd' jte voorspellen. K.F.C., dat in de gevaarlijke zóne dreigt terecht te komen, Krijgt de gelegenheid zich veilig te stellen, door van R.C.H. te winnen. De krachtsverhoudingen ont- loopen elkaar echter? zeer weinig, zoodat een gelijk spel tot de waarschijnlijkheden! behoort. I In afdeeling II concentreert zich de be langstelling op twee 'Vereenigingen, Feijen- oord en Blauw Wit. Fèijenoord moet alle resleerende wed strijden winnen,vmag Ier zelfs geen enkele gelijkspelen, wil zij haar goede kans op liet kampioenschap behouden, aangezien Herstel Ev. Lulh. Kerk. Aangenomen naar Den Helder \V, J. F, Meiners, prop. te Amsterdam. M.U.L.O.-e.vamcns. De gewone M.U.L.O.-examens worden dit jaar, voor zoover liet 't schriftelijk ge deelte betreft, gehouden op 2 en 3 Juni. Het mondeling gedeelte volgt in Juli. Ver wacht wordt, dat ongeveer 10,000 candida- len aan bet examen zmllcn deelnemen. De examens voor do R.K. "scholen wor den om den zelfden tijd gehouden.,Daar voor zullen zich vermoedelijk ongeveer 2500 leerlingen aanmelden. „Hol kwam in eens, maar 3 jaar lang was hel of ik die pijn in mijn rug nooit meer kwijl zou raken, A'Ues was mij teveel. Men zei my dat ik rheu- matiek had en daarvan wel nooit meer af zou komen. Toen werd ik opmerk zaam gemaakt op Kloosterbalsem, die heerlijk verzachtende zalf en werkelijk, na een behandeling van nog geen 6 weken zijn mijn pijnen verdwenen. Ik heb van niets meer last en beveel daarom iedereen den Kloosterbalsem aan." S. SI. ie H. Onovertroffen bij brand- en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmlddel by Rheumatlek*, spit en pijnlijke spieren Schrocfdoos 35 ct. Potten: 62'/, ct. en f 1.04 Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. YONGE, door J. I. en E, A. H. 7) *.„vyat ga je nu doen, Birdie?" „Maken, dat ik -hier weg kom en wel zoo gauw mogelijk. ,En dat ik ook ver geet, dat gaarden nog voor iets anders aan als middel van vervoer worden ge bruikt." Ze trad' even aan het venster, maar keerde dadelijk terug, troosteloos van verdriet, als zij was. „Ik zal mij overal zoo gauw-mogelijk van los maken en zoo dicht mogelijk bij Wliitechapel gaan wonen. Ik ben nu vrij, niet waar?" Tiaar nichtje m het peinzend! bedroefde gelaat kijkend, ging ze voort: „Werken, werken en nog eens werken, dat is liet eenigc dat mij rest. In ernst, Lettiee; dit is mijn plan, Ik weef, hoe liet alles nu staat. Deze nieuwe man zal genoeg hebben om de eer van den titel op te houden. Hij komt alleen morgen hier cn vertrekt dan on middellijk, omdat hij zijn werk niet zoo in steek wil laten. Ik zal blijven, tot lm weer komt en dan zullen wij' 31 ae_ zaken hier regelen. Adela en Ik mogen xntkiezen. van het meubilair, wat Wij bob ben willen, .Maar wc willen het hier niet |e veel plunderen. Dan zal ik het huis m Londen verkoopen en wat mij heg ver- In afdeeling I hoogspanning. Jlermcs-D.V.S. in de gelegen heid de onderste plaats te ver laten. Blijft Sparta aan den kop? Moeilijke wedstrijd voor Feijenoord. liet veer, dat verleden Zondag verschei dene wedstrijden Heeft doen uitstellen, laat zich nit voethal-oogpunt beschouwd thans van een beetje beteren kant bezien en met vrij groote stelligheid kan beweerd worden, dat morgen zoo goed als alle wedstrijden zullen doorgaan. In afdeeling I heerscht op hel oogen- blik hoogspanning, wat te danken is aan de hekkensluiter Ilermes-D.V.Sdie Spar'a met 2—1 cle baas bleef en zoodoende den voorsprong van de leiders met twee punten verminderde en andere vereenigin- gingen als Ajax, dat wij al verscheidene malen practiseh uitgeschakeld achtten, IIB.S., A.Ü.O. en V.S.V. weer heerlijke kampioensvisioenen in het uitzicht stelde. Het was echter voor cle Schiedammers van liet grootste belang weer eens een wedstrijd te winnen. Ten, eerste komt dit het mo reel van cle ploeg zeer ten goede, terwijl Dienstweigering. Een Amsterdamscho vrouw, die lot vier- Blauw Wit, dat thans twee punten meer' maal toe heeft geweigerd (1e papieren aan heeft dan de Rotterdammers, nog slechts te nomen, dio aan haai' zoon werden ge- enkele lichte ontmoetingen voor den boeg zonden voor het vervullen van den diemst- lieoft. De eenige zware volstrijd is dio plicht, moest zich gisteren wegens deze tegen Feijenoord uit en het is mogelijk feiten verantwoorden voor den kantonrecli- dat juist deze ontmoeting ,de - beslissing (er je Amsterdam. brengt. Maar, dan mag Feijenoord, zooals j De ambtenaar van hel '0.31. eiselito twee wij .reeds schreven, geen Onkelen- wedstrijd' -weken-hechtenis. verliezen en morgen heeft zij een bi-d0 kantonrechter veroordeelde haar tot zonder moeilijken wedstrijd te spelen legen (jn,Ten Jjeclitonis. D'.W.S., dat al meermalen sterke clubs voor verrassingen heeft gesteld. Moge'ijk wordt hel een kleine zege voor de Rotterdam mers, doch zeker is dit in geen geval. Blauw Wit heeft het heel na1, gemak kelijker; zij moet tegen H.F.C spelen. ZONDAG, 23 Februari 1936. De Haarlemmers zullen ongetwijfeld een niIveiHun T> J8-g M 8 55 VARA, 12 AVRO, 4.15 VPRO, 4.45 gewillige prooi voor de hoofdstcdelingcnï vormen. I Stormvogels gaat op bezoek bij Excel sior en zal waarschijnlijk een kleine over winning behalen. V.U.C. krijgt eon zware wedstrijd te spelen legen D.H Chete\vei gezien het herstel van de Hagenaars een gelijk spel tot de mogelijklie ien behoort. Met Z-.F.C. zal D.F.C. wel niet voel moeite hebben. S.F.C.—D.O.S.B, Morgen speelt S.F.C, op baar terrein aan den Loschhoek een wedstrijd tegen D.O.S.'B. uit Gorinchem. D.O.S.B. is een van de gegadigden voor de bovenste plaats, maar heeft een paar pinden bioodnoodig! der rest cn dan vestig ik mij ergens." „Ga je dan niet met Adela samen wo nen?" „Adela blijft op het oude goed, maar dat zou ik niet kunnen. O, "neen," Dit laatste mot een buivering." „Blijft Adela er?" klonk liet verwon derd. „Haar eigen familie is niet zoo op haar gesteld. Zij heeft nu de Aldingtons bij zich, maar ik geloof, dat zij veel liever met ons zou samen zijn of misschien nog het liefst alleen. Zij is te goed voor deze wereld en dat maakt, dal menigeen zich niet op zijn gemak voelt met haar. Hoe ze zoo geworden is, weet ik niet; niet door den omgang met ons, ofschoon ze zoo regelrecht van school bij ons gekomen is anders zou ze hot ook waarschijn lijk niet gedaan hebben. 0, Lottioo, nis je toch eens had' gezien, hoe geduldig ze steed's is geweest voor vader. Ze heeft hem alles voorgelezen van iederen wed ren, alleen maar omd'at ze meende, dat het haar minder zou hinderen, dan mi,] zelfs is ze naar de stad gegaan* om be richten in te winnen omtrent zijn-gelief den Havik, en zoo «meer. Toen ze veertien dagen weg geweest is voor dien armen kleinen Michael, ben ik eerst recht tot het besef gekomen, wat ze was en toen ze terug kwam, zag ze doods bleek, maar nam geheel haar taak weer op tegenover vader en wat het. verwon derlijkst was: ze trachtte hem zelfs te verzoenen met het idee van den nieuwen erfgenaam -,en ik geloof, dat, als -.vader Ned. Hcrv. Kerk. Bedankt voor Aalburg en Ileesbccn, ds. E. Schimmel, te Amcide; voor Barne- vcld, ds. L. Blok, te Brandwijk; voor niet ineens zooveel erger was geworden, ze hem nog wel bewogen zou bobben dien Morton te ontvangen. Dit alles komt bij haar voort uit plichtsbesef, want Adela is schuchter als geen tweede on van na ture ziet zo veel meer op tegen den om gang met een mindere van geboorte dan jij of ik. Ik vind' liet juist heel aardig, weet je. Ilet geeft mij sensatie. Ik had veel liever, dal die man gewoon matroos of koperslager, of wat dan ook was, in- plaats van zoohi houten Iüaas van een klerk." „Blijft Adela in het Douairièrehuis?" „Ja, ze kan zoo moeilijk scheiden van haar armen hier en ik geloof, dat ze Alice niet voortdurend wil samenbrengen met de kinderen Arlington, - die in een heel anderen geest worden opgevoed', dus wil ze Northmoor niet verlaten, tenzij de nieuwe eigenaars onverdraaglijk blijken le zijn." -„Gaat ze nu met haar broer weg?" „Och ja, dat moet nu wel. Lord Arling ton houdt veel van baar op zijn manier. Kan je nog niet wat bij mij blijven, Let tiee?" ■„Ik zou het o zoo graag doen, Birdie, maar ik maak mij ongerust over Mary; ik geloof, dat ik niet langer moet blijven dan Zondag." „Ja, je bent een te zorgzame moeder, dan dat jo je nu verder met mij zoud kunnen ophouden. Maar jo gaat naar Lon den en. daar zal ik je toch gauw genoeg kunnen bereiken. Je bent een gezellig per soontje, Lettioo." - 8.55 Orgel 9 Sportnieuws. 9.03 Tuin- bouwpraalje. 9 30 Orgel. 9.45 Veiligheids kwartiertje. 10 Gramoloon. 10.25 Dans les. 10.45 Strijkkwartet en gramo'-oon. 12 Omroepoikest. 1 Causerie. 1.30 Ko- racs Lajos. 2 Boekbespreking. 2.30 Or kest. 4 G run of o>on. 4.15 Reiig causerie. 4.45 Sport. Grnma'aa1). 5 Orvitropia, 5.35 Reportage. Spoilnieuws. 6 Kwartet. 7 VPRO-jubilcum. 8 Berichten. 8.16 Or kest. 9 Radiojournaal. 9.15 Comedian Harmonists. 9 35. Radio hoorkmnt. 10.15 Comedian Harmonists. 10 35 Kovacs La ps. 11 Berichten, gramotoon. 11.1512 De Avro Decibels. Hilversum IT, 301 M. 8.30 NCRV, 9.30 KRO, 5 NCRV, 7.45 -11.30 KRO. •S30 Morgenwijding. 9.S0 Hoogmis. 11.25 Gram doom 12.15 Orkest en Icing. 2 Cursus. 230 Gramofoo-n. 3 Lezing 3,15 Uinze-strijkkwaitct en gramotoon. 4.30 Ziekcnhaituur. 5 Gewijde muziek. 5.50 Geref. kerkdienst,'Hierna: gewijde nm<j ziek. 7.45 Sportnieuws. Lezing. 8.10 Bo«' richten. 8.20 Kon. Mïlit. Kapel. 9 05j Voordracht. 9.25 Operette. 10.30 Berich ten, gramotoon. 10 40 Epiloog. 1111.30' Espeianlo. i Droitwich, 1500 M. 12.50 Qoncert. 1.50 Piano. 2.20 Orkest*, S 3,20 Orkest. 4.05 Gramofoon. 5.50 Kwar-1 tet. 7.20 Zang en cello. 9,20 Orkest, j 10.35 Harp-kwintet. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 én 8.20 Gramotoon. 11.20 G'otncerLi 12.20 Orgel. 1.20 Concert. 3.05 Orkest. 5.20 Operette. 7.50 Concert. 11.0512.35' Concert en dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 Concert. 8.35 Kwintet. 9.20 Coin- eert. 10.50 Bach-cantate. 11,20 Concert. 12.35 Oikest. 1.50 Vroo'.ijk programma. 3.20 Gevnr. programma. 7.20 CarneviJs- piogiamma. 9 50—11.20 Dansmuziek. Brussel, 322 M. cu 484 AI. 322 M. (Vlaamsch): 9.20 Gramofaan. 10.20 Zigcunemmziek. 11.20 Gramofoion. 11.35 Klem orkest. 12.20 Orkest. 1,30 Or gel. 2.20 Hot Jazz. 3,20 Concert. 5 20 Dansmuziek. G 35 Zigcunermuziek. 7.20 Gtamotoon. 8 20 Orkest. 10.30 Concert. 1.1.3512 20 Gramuo-on. 484 M. (Fransch): 9.20 Gramofoon. 10.20 Oilresf. 1120 Zigeuner muziek. 12.20 Gras motoon. 1.30 Orkest. 2.20 Gramofoon. 2.50 Orkest. 3 50 Reportage. 4.20 Dans muziek. 5 20 Gramotoon. 6.20 Zang. 6,50 Cabaret. 7.35 Gramofoon. 8.20 .Opera, Hierna tot 12.20 Dansmuziek. Dciitsclilandsender, 1571 M. 7.40 Concert. 9.50 Concert. 10.2011.20 Dansmuziek. MAANDAG, 24 Februari 1936. Hilversum I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 1 8 Gramotoon. 9 Orkest. 10 Moirgonwij- ding. Gramofoon. 10.30 Orkest. 11 Orgel' en viool. 12 Gramofoon. 12 30 Orkest en J Gramofoon. 2 Piano. 2.20 Omroeper- kest en declamatie. 4 Cello en piano. 4.30 Muzik. causerie. 5.30 Octoplionlr kers. 6.30 Gramofoon. 7 Viool en pianol. 7.30 Causerie. 8 Berichten. 8.10 Omroep- orkest en solist. 9 Radiotooneel. 10 Grar mofoon. 10.15 Kwintet. 11 Berichten, i 11.1012 Dansmuziek. Hilversum II, 301 M. NCRV-Uitzending, 8 Schriftlezing, meditatie. 8.15—9.30 Gra mofoon. 10.30 Morgendienst. 11 Chr. Lectuur. 11.3012 en 12.15 Gramofoon» 12.30 Kwaitet, 2 Voor de scholen. 2.35 Gramofoon. 2.45 Kookpraalje. 3.153.45 Gramofoon. 4 Bijbellezing. 4.45 Salon- orkest. 6.30 Vragenuur. 7 Berichten. 7.15 Reportage. 7.30 Vragenuur. 8 Berichten, Gramofoon. 8.15 Kamer-orkest en so liste. 9 Causerie.- 9.30 Gonoert (Om '10 Berichten). 10 30—11.30 Gramofoon. Droihricli, löOO M. 11.20—11.50 en 12.05 Gramofoon. 12.45 Kwintet en soliste. 1.352.20 Or gel. 3.20—3.55 Gramofoon. 4.20 Cello- en piano. 4.50 Orkest. 6.33 Dansmuziek, 0.50 Cembalo. 8.30 Dansmuziek 10.20 Solisten. 11.3512,20 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.20 cn 8.35 Gramofoon. 11.20 Orkesl. 2.20 Zang, 3.05 Gramofoon. 4.20 Orkest 5.50 Dito. 8.20 Kwintet en zang. 11.50 —12.35 Orkest. Keulen, 45G M. 5.50 Orkest. 11.20 Kamer-orkest. 2.20 Kwintet. 3.20 Populair concert. 5.20 Vroolijk programma. 7.30—11.20 Geval', concert. Brussel, 322 cn 484 M. 322 BI, 12.20 Gramofoon. 12 50 Klein- oikcst. 1.502.20 en 5 20 Gramofoon, G.35 en 7.20 Zigeunermuziek. 7.35 Gra mofoon. S.20 Symplioinieconcorl, 10 45 11.20 Gramofoon, 484 M.: 12.20 Gramofoon. 12.50 Zigcu- nennuziek, 1.502.20 Gramotoon. 5.20 Orkest. 5.50Gramofoon. G.50 Zang cn viool. 8.20 Orkest. 10 30—11.20 Gramo foon. Deiitsililaiulscmler, 1571 BI. 7.30 Carnavalsconcert. 9.50 Zang, strijk kwartet, cembalo. 10.20—11.20 Carna valsconcert. Hoofdstuk V. Zijn lordschap. Arme miss Lang. Na al de moeite, die zij zich had gegeven dat baar leerlingen 1 niet de hoofdjes «waas vervuld zouden I krijgen van oen huwelijk met een edelman, was liet toch een onmogelijkheid gebleken, het engagement van miss Maishall langer geheim lc houden. Mary zelve deed' haar best zoo gewoon mogelijk de lessen le overhooron, liet huiswerk na Ie kijken, bij het lesgeven van de leeraren te surveiilee- ren en de handwork-lessen to leiden. Maar ze werd steeds blocker en magerder; haar gezichtje kreeg met den dag moor gelij kenis met het spitse snoetje van een muis en de oudere meisjes maakten ond'er elkaar allerlei gissingen en opmerkingen: „Ze heeft zeker gehoord, dat lord Northmoor hot engagement verbroken heeft Zoo'n verwaande klerk, die zich ineens in den adelstand verheven ziet, is daar natuurlijk juist toe in staat. Arme Muis. Ze zal nog d'e Lering krijgen. Heb je haar gister avond nietfhooren hoesten? Dan zul len we allemaal bloemen strooien op haar graf, Neen, maar dat was zij niet, dat was Elsie Harris. Zeker niet, zij hoestte, ik heb het zelf gehoord. Prenez garde. Mabel, La vieillo Dragonnc vient'" (Pas ©p, daar komt de „oude"). Dat lord Northmoor zou terngkcercn met den mailtrein was bekend en miss Lang .had hem een beleefd briefje geschreven, twiiariiv ze hem voor den. Zondag op do tlioc noodde. De SI. Basil, die luj bezocht, was een districtskoi'k cn do meisje* van miss Lang hadden haar plaatsen iu de oude parochie kerk; dus was er niet veel kans op een ontmoeting iu den ochtend, ofschoon ecu van do leerlingen opmerkte, dat „ze Jicni al zeer min achten zou, als hij niet zorg de, dal ze elkaar ..agen op weg naar de kerk." Helaas, moest zij hem dan wel „min ach ten", want tegen het vroege etensuur deed het nieuws do ronde, dal lord Northmoor in de St, Basilkerk gewoon in het koor had meegezongen, of er niets gebeurd was. De opgewondensten onder de meisjes be tuigden, dat hij „min" genoeg was' ge weest, om de wandeling naar Si. Basil'te maken in gezelschap van miss Burfoul en. dat miss Marshall steeds onder kerktijd in tranen was geweest. Dil moge nu waai' zijn of niet, zeker is het, itax ze haast niets gebruikte aan tafel en d'at miss Lang het noodig achtte, haar een glas wijn in te schenken. Toen de maaltijd afgcloopen was, ging ze stilletjes naar haar eigen kamer tui zette haar hoed' weer op, dien zo ook in de kerk gedragen had, een «cnvoudigenl zwarten, met een bouquetjV fiooltjes. Zcj neer en bad „O, toon mij Uw Wil cn geel mij de kracht en de wijsheid, om te doen, wat hel beste voor hem is, «u moge geen van beiden vonten verleid door de wereld' of door eer/ugh!." (Wordt vervolgd)-

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 5