STADSNIEUWS SmsSCUEMj „EDElWfEISS" Gemeenteraad. Agenda. De burgemeester roept de ledten van den gemeenteraad op tot hot honden van een openbare vergadering op Vrijdag a.s., 2 uur n.m. De volgende onderwerpen zullen de orde worden gesteld1; 1. Onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde lid van den gemeente raad, den heer P. 8. Brand. 2A. Aanbeveling ter benoeming van de leden van de nieuw ingestelde Commissie van advies voor de Werkloozencursussen en de tewerkstelling van jengdige werk- loozen. Aanbevolen worden: De heer P. A. van den Berg, lid1 van den gemeenteraad; de heer Th. J. L. van den Berg, idem; heer 8. G. Hoogcn- dam, idem; mevr. E. M. CastendijkJan sen; de heer J. K. Dominicus; mevr, E. KoetenOoms en de heer P. Sanders. 2B. Voorstel om den heer J. Sehuur- mans met ingang van 1 Mei 1936 defini tief te benoemen tot directeur van den Gemeentelijken Handelsavondcursus. 2C-. Voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan School M2 (vacature mej. A. Menrs). Voorgedragen worden: 1. Mej. M. Vlugter, wachtgeldster te Rotterdam; 2. mej. T. Cal jouw, onderwijzeres te Schore (Z.l; 3. mej. A. J. Jacobs, wachtgeldster te Rotterdam. 2D, Voordracht van B. en W. ter be noeming van een onderwijzer aan School H (vacature A. Noordijk). Voorgedragen worden 1. De heer H. B re urm an, wachtgelder te Rotterdam; 2 de heer J. A. de Mink, wachtgelder te Rotterdam; 3. de heer J. Mink, wachtgelder te Rot terdam. 2E. Voorstel om den heer D. de Vries, aangesteld tot boekhouder-magazijnmeester van het Algemeen Handels Entrepot, op een proefjaar, definitief als zoodanig te benoemen. 3. Voorstel tot goedkeuring van de be grooting voor het dienstjaar 1936 van: a. de Hofjes van Belois; b. het Stedelijk Muziekkorps. 4. Voorstel tot wijziging van de bedrijfs- hegrooting voor het Algemeen Handels En trepot voor het dienstjaar 1935. 5. Voorstel tot vaststelling van het ko hier der belasting op de gebouwde eigen dommen in de gemeente Schiedam over het jaar 1936 tot een bedrag van f 207 806 95. 6. Voorstel om aan de besturen der St. Willibrordusstichiing en de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs \oor het jaar 1936 een extra-subsidie toe te kennen, ten einde de salarissen van het aan hun scholen verbonden personeel ge lijk te stellen met de salarissen van het personeel cler gemeentelijke bewaarscholen. 7A. Voorstel tot wijziging der gemeentc- tegrooting 1936 in verhand met wijziging van de posten 394 (kleeding en uitrusting der politiedienaars en veldwachters) en 397 (bureaubehoeften). Model D, f750 (af- en overschrijving).- 7B Voorstel tot wijziging der gemeente- hegrooting 1936 in verband met wijziging van den post 531 (huur en kosten van het instandhouden van onderwijzers won in gen). Model D, f300. 8. Voorstel tot aankoop van den heer S. Verloo, alhier, van. woningen, gelegen aan de Van der Elslstraat 11—13, Aleida- straat 84 tot en met 98 en Mariastraat 106 tot en met 110, tegen den prijs van f 90.000 in totaal. 9. Voorstel tot goedkeuring van de re kening over het jaar 1934 van de Vereeni- ging „Schiedamscb VoTksbadhuis". 10. Voorstel om aan de Oommissie uit den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente ter behartiging van den Diaoonessonarbeid een subsidie te verleenen van f 317 83, tot dek king van het tekort op de exploitatie over genoemd jaar. 11 Voorstel om het subsidie van de, h - laten Schiedamsche Vereemgtng tot bestrijding der Tuberculose over 1934 vast te stellen op f2100.11. 12. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de helfing van opcenten op de hootdsom van do Gemeentefonds- belasting. 13 Voorstel om aan de N.V, Schiedam sche Radio Centrale Van Harten en Bakker vergunning te verleenen voor het inrichten en exploiteer-en van een radio- distributie-inrichting met brandweer- en po- hitio-alarmeeringsinstallatie in de gemeente Schiedam. 11. Voorstel tot het verleenen van een subsidie, groot fG00, aan de Verecniging „De Schiedamsche Burgerwacht". 15. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening, houcfendo voiorschriflen betroffen- do gronden aan den Haven-:lijk Z.Z. en aan do verlengde Weslerhaven, zoomede van gronden ten Oosten van do Voorhaven, aan den Buitenhavenweg en ton Oosten van don Groenendijk (bebouvringsvoorschriften handels- en industrieterrein). Radiodistributie. B. cu W. stellen voor de lieer en Vin Harten en Bakker mot de exploitatie te belasten. Vijf pro gramma's. De vergoeding aan de gemeente. IN v. KATWIJK's TELEFOON LOOD. GLASHANDEL 68735 Zoo men zich herinneren zal hebben B. en W. in het begin van dit jaar een inschrijving geopend voor het verkrijgen van vergunning voor radiodistributie, ge combineerd eventueel met brandweer- en politie-installaties. Voor het verkrijgen van de vergunning komen volgens B. en W. het meest in aanmerking do hoeren Van Harten en Bak ker. Do heer G. J. van Harten is directeur eigenaar van de radio-centrale to Amers foort en de heer J. Bakker is transforma torenfabrikant te Hilversum. Een ingesteld onderzoek beeft uitgewe zen, dat, zoowel bij de radio-distributie als bij de brandweer- en poliiie-instaliaties bij gunning aan genoemde gegadigden, de aanleg van een goed net verzekerd is, evenals een goede exploitatie daarvan, verwacht mag worden. Het is de bedoeling den vergunninghou der de bediening van de brandweer-instal laties op te dragen gedurende de daguren, waarin de exploitatie van de radiodistri butie plaats heeft van v.m. 8 tot 's nachts 12 uur. Daarvoor wordt een vergoeding berekend van 1500 per jaar. De bediening staat daardoor onder con- tröle van de gemeente. De eerste 10 jaren is geen naasting mo gelijk. Gerekend wordt op een vergoeding aan de gemeente zonder bediening voor bet le vergunningsjaar f1080 (500 abon- ne's); 2e jaar f3540 (1500 abonne's); 3e jaar f0600 (2300 abonne's); 4e jaar f10260 (3500 abonne's) en do volgende 6 jaar telkens f12210 (4000 abonne's). Totaal in 10 jaar f94920. Ce vergunning wordt verleend voor on- liepaalden tijd. Er zullen 5 programma's worden gege ven: 2 Nederlandsche en 3 buitenland- sche. Hot abonnementsgeld bcdraag 0.5 J per week of f2 per maand. Voor aausluitings- kosten wordt f 5 berekend. De vergoeding aan de gemeente zal be dragen van de eerste 100J abunneh f0.18 per maand per abonne; van de 2e dui zend f0 23; van de 3e duizend f0.23, en van do volgende abonne's f0.33 per maand per abonné. De vergoeding w-rdt gegarandeerd voor het le jaar over minstens 1030, het 2e jaar 2000, het 3e jaar 3000 en het 4o jaar 00 abonné's. Do radiocentrale zal worden onderge bracht in een gebouw boven de brandweer kazerne, waarin tevens een kantoor en twee woningen zullen worden gevestigd. De bouwkosten worden geraamd op f 18,500; de huur zal 8 »/o van de bouw kosten bedragen. Voor de politie zullen zuilen worden ge plaatst op een 15 tal plaatsen in de stad Vanuit de zuilen kan de politie op straat mot het hoofdbureau telefoneoren, terwijl ook vanuit het hoofdbureau een op de zuil zichtbaar sein kan worden gegeven, dat aangeeft, dat telefonische verbinding "wordt gewenscht De .zuilen kunnen worden door verbonden met de centrale van de brand weer. Na 10 jaar kan de gemeente het net naasten. Zijn er 10 of meer doch minder dan 15 jaren verloopem, dan wordt vergoed de be- drijfswaarde, ten tijde van ingang der naasting. Daarbij wordt rekening gehouden met den stand der techniek, doch de uitkom sten van het bedrijf worden buiten be- •p van 15 jaar wordt de helft der waarde vergoed. Voor de brandweer- en politie-installaties wordt steeds de volle waarde vergoed. Een waarborgsom wordt gestart van £75 000. Daaruit kunnen betalingen wer den gedaan naar gelang de aanleg vor dert. Pen bedrag van f 15.000 blijft gedu rende den loop van do overeenkomst staan en moet c q. worden aangevuld. Na 10 jaar kan do vergunninghouder de overeenkomst opzeggen. Met den minister worden nog onderhan delingen gevoerd over do te verleenen machtiging. In verband daarmee is het mogelijk, dat in de technische voorschriften nog enkele wijzigingen worden gebracht. tiet is de bedoeling van de hoeren Van Harten en Bakker de vergunning te stellen ten name van een op te richten N V. Schie damsche Radiocentrale. Westmolenstraat 16-18 - Telef. 68519 Radio - E5@e?r*feëïeïfi C v. d MOST Czn. aolicrö.tlp 186 Tetoloon 67776 Crematie B. van Bochove. Op Westervold. Ten sterfliuize in de St. Liduinastraat heeft gistermidd'ag de heer D. Rook, voor ganger van den Ned'. Prot. Bond. een korte rouwdienst gehoudten en daarna is het stoffelijk overschot van den heer B. van Bochove per auto naar het cremato rium te Westerveld overgebracht. Daar heen hadden zich, behalve de naaste familieleden, ook vele anderen begeven per auto of per trein. Aanwezig waren namens het gemeente bestuur de heer J. Dinkelaar, wethouder van onderwijs; do voorganger en de be stuursleden van de afdeeling Schiedam van den Ned'. Prot. Bond, de hoeren D. Rook en G. W. van Bergen Walraven, mej. M. Cool en de hoeren P. Schaberg, A. M. v. d. Bos en H. II. Lohmeijer; ir W. A. Hoek; dr. VV. J. Smit, gemeentelijk in specteur van bet onderwijs; de heeren J. Schuurman, C. Scherpenisse, J. van Meurs, allen hoofd eener school alhier; de heer C. Ruiter, oud-hoofd1 ©ener school; de heeren A. Kloos en Dijksman, hoof den van scholen tc Rotterdam; de heer G. II. Sterk, hoofd eener school te Oude Tonge en benoemd hoofd' van de school aan de St. Anna Zusterstraat; mej. Truus Tak, onderwijzeres a'an school F; de hee ren mr. G. Kovingh, Th. J. L. v. d. Berg, M. Germeraad, van hier; de hoeren Th II. Filers en W. L. G. Bendelers, Den Haag en vele anderen. de rouwkapel werd het stoffelijk Laar staan, dan kond de vraag op,,in bel hart: Waarom? Golukkig krijgen we daarop geen antwoord. „Es ist bestimmt im Gottes Rati" Wij kunnen het niet begrijpen, maar gelukkig hij, die in deze ernstige ure kan zeggen: Uw wil ^geschiede. Over uw huis viel een zwarte schaduw. Moeten we wanhopen? We Icurmen naait schaduw hebben zonder licht. Hot stoffe lijke verliezen is pijnlijk, maar wal over blijft, de herinnering aan wat goed was in hom, is schoon,Het door hem gezaaide zaad zal vruchten dragen bij zijn kinderen en kleinkinderen. Hij heeft geleefd als een goed mensch Do heer Cl Scherpenisse sprak als vriend en als vertegenwoordiger van het N. O. Cl., waarvan do overledene van het begin, dat hij onderwijzer word, lid is ge weest Bovendien was hij vele jaren voor zitter van de afdeeling Schiedam. Namens al'.e leden bracht spr. don overledene har telijk dank voor diens wel overdachte ad viezen en voor zijn vaak opbeurend woord. Ook namens de afdeeling Schiedam van don Vrijz. Dom. Bond, waarvan de over ledene eenige jaren bestuurslid is geweest, sprak spr een woord van dank. Het zou niet in den geest van den over ledene zijn, hier al zijn verdiensten te gaan opsommen. Elf maanden geleden nam hij afscheid van de school en de kinderenhij had daar erg tegenop gezien. N'.et lang heeft hij, van z'ijn rust kunnen genieten. Ook tegen dit afscheid heeft hij opge zien Spr. hoopt, dat oak dit in blijdschap zal verkeeren. Dan is zijn sterven geen verlies, maar winst. Vaarwel, maar met de hoop, dat we elkaar zullen ontmoeten, waar de eeuwige rust en vrede heorsehf. De heer J. Schuu rrroan getuigde van de hechte vriendschap, die meer dam 20 jaar heeft beslaan tusschen den overledene en diens gezin eenerzfjds car spr. en zijn gezin anderzijds. Een man is heengegaan, die gewerkt heeft als niet vele andoren; hij kwam recht voor zijn meening uit, zonder ooit te kwet sen. Veel heeft spr. van den ontslapene geleerd; niet alleen dingen die op hot dago- lijiksche leven betrekking hebben, maar ook inzake hoogere dingen. De heer J. Dinkelaar herinnerde er ook aan, dat het minder dan een jaar geleden is, dat alscheid van den heer Van Bochove werd genomen. Het gemeente bestuur heeft bij hef afsclieid het vorig jaar zijn spijt Le' i j dat do heer Van Bochove het ond* moest verlaten. lie denGemeentelij ken cursus tot'Opleiding van bewpai'schoploriderwijzéreésen. Bij het opsommen van" de vole functio's, 'f die de hoer B. van Bochove .hoeft ver- ruld' is Dinsdag nog verzuimd moe te d'eelcn, dat de overledene van 1914 af ook lid' was van de Commissie voor School- voeding on -bloeding. overschat naar hot crematorium gedragen, laas is do wensen, dat hij nog veto jaren Rij het binnentreden speelde het orgel liet van zijn rust zou genieten, niet in ver- Itijkspesdspaarbank. Aan hot postkantoor en de daaronder ressorteereride hulpposlkantoren werd ge durende de maand April 1936 ingelegd f 18.373.10 en terugbetaald f 49.558.43. liet laatste door het kantoor uitgegeven hoekje draagt het nummer 22720, Ford. Reclame optocht. In verband met de tentoonstelling, die Ford van. 812 Mei as. in de Doelenzaal te Rotterdam houdt, wordt hedenmiddag een optocht met Ford-automobielen door Rotterdam gehouden, die zoo mogelijk zich ook zal uitstrekkon tot Schiedam. De stoet stelt zich om 2 uur op het Marconipiein op eu trekt dan eerst door Rotterdam, Er zullen naar schatting een 10'J-lal wa gens aan de reclame-rit deelnomen. f argo, van Handel. Redevoeringen. Het eerst nam het woord do oudste broer van den overledene, üe heer J. van Bochove uit Rotterdam, die den ge storvene herdacht als een trouw en lief hebbend echtgenoot en zorgzame vader. Gaarne hadden we je, aldu- -prnog een langen tijd van rust gegund, maar gij werd plotseling weggorukt. Voor den fami liekring is je heengaan een groot verlies; als oudste broer was je voor ons steeds een toonbeeld van plichtsbetrachting. De heer A. KEoos, uit Rotterdam, zeide met dro"fh"id- en tevens met dank- Daarhcid hier te rijfi gekomen. Met droef heid, om hetgeen we verliezen; met dank baarheid voor wat we in hem hebben mogen bezitten. Ik prijs den dag, aldus spr., nu 30 jaar geleden, dat we voor het eerst kennis maakten; nadien, is tus schen ons gegroeid oen warme vriendschap. Als jong onderwijzer heb ik onder leiding van wijlen den heer Van Bochove ge staan en ben getuige geweest van diens voorbeeldige plichtsbetrachting» die ande ren tot voorbeeld was. Ilij heeft zich op geofferd voor anderen. Dit was een uitvloeisel van het prac- tisch Christen lom, dat doet, wat de hand vindt om te doen. Hij is gezegend ge weest met gaven van hoofd en hart en hij heeft die gebruikt, zoolang het d'ag was. We gelooven niet, dat nu de nacht is gekomen; integendeel, we gelooven, dal het nu goed met hem zal zijn en deze gedachte moge de familie, die een voor treffelijk echtgenoot en vader hadden, tot troost zijn. We mogen hopen op een weder zien 1 Tot zoo lang! De heer M. Germeraad zcide: Meester Van Bochove. Toen gij nog geen jaar ge leden afscheid nam, hebben velen u dank gebracht voor wat gij als hoofd, als on derwijzer en als paedagoog hebt gedaan. Bij dat afscheid weiden vele goede wen- schen geuit; dit afscheid1 gaat echter veel dieper. liet personeel, tie ouderc.ommissic en do kinderen van school F brengen harte lijk dank voor wat gij geweest Gij hadt lief de openbare school, die verdeeld heid onder de kinderen onjuist acht. Maar in den strijd voor de opmbaro schaal kwetste gij nooit anderen. Daarvoor is de afdeeling Volksonderwijs u dankbaar. Gó hebt echter niet alleen voor het on derwijs en te school gewerkt, gij voelde ook, dat het jliiIskukI behoefte had de natuur te lecren kennen en daarom rïchltet go 8 jaar geleden r rede do Verecniging voer schoalwerktuinei op, waarden, lion- tlerden stadskinderen a aar bui'en kunnen. Gij hebt de vereeniging tui niooi gebracht; z'ij is u daar dankbaar voor. Uw strijd gokl het bereiken van den vrede; dat gij dien Ihnns gevonden moge hebben. De hoor ir. W. A. Hoek Sr. richtte zicih speciaal tot mevr. Van Bochove en de kinderen, We welen allen, dat we den zelfden weg moeten gaan, aldus spr., daarvoor zijn we vuhing gegaan. De maaier kwam onverwacht en met één zwaai was dit leven afgesneden. Voor de familie moge het een lra>st zijn, dat de heer Van Bochove nog jaren in de herinnering zal voortleven. Ilrj was eon good mensch, een vraagbaak voer velen, -een karaktervol man. Veel heeft hij gedaan voor het onderwijs en ook op het gebied' van sociaal werk. Taiiooze meisjes hebben aan hem te danken, dat zij thans oen plaats in cb maatschappij innemen. Zijn werk voor de sehoolweiktuinen is hier reeds gememo reerd. Namens het gemeentebestuur en da bur gerij bracht spr. den overledene hartelijk dank voor hetgeen, hij voor de gemeen schap heeft gedaan. Moge zijn leven on werk oen lichtend' voorbeeld zijn voor zijn collega's en ons. Tenslotte voerde nog de heer D. Rook namens do afdeeling van den N.P.B. liet woord. We doorleven een droeve ervaring, maar er is toch ook een stille troost. God do Schepper heeft gewild, dat het leven opbloeit en daarna afgesneden wordt Maar do stille troost is, dat de hoer Van Bochove het woord van Christus in do practrjk heeft gebracht: Werkt zoolang hot dag is. Dat hoeft bij gedaan voor zijn gezin, voor hot maatschappelijke werk, maar ook met betrekking tot zijn ziel. Hij was een ge- loovig en godsdienstig mensch, trouw be zocht hij de godsdienstoefeningen; hij was vele jaren bestuurslid van de afdeeling Schiedam en het was vooral zijn lust jongeren op te wekken vrijzinnig gods dienstige menschen te worden De heer Van Bochove geloofde in een onverderfelijk goed. Wij weten liet niet, maar wij gelooven, d'at zijn geest is inge gaan in Gods eeuwigheid. Hoe en waai dit is, dat laten wo aan Goo over. De heer Van Bochove is ook in dut vertrou wen heengegaan. Hij zong zoo gaarne: „Heer, neem Gij mijn beide handen en leid uw kind!" Namens het bestuur van den N.P.B. bracht spr. den overledene een laatsten groet. God heeft hem gevoerd door den nacht naar de eeuwige stranden; dat hij d'aar zalig moge zijn. Terwijl de kist langzaam wegzonk, speel de liet orgel: HarzHch tut mich verlangen nacli cinem sel'gen End, van Bach. Do zoon van den overledene, mr. P. van Bochove sprak eenige woordten van dank namens do familie. Onder het spelen op het orgel van „Neem Heer mijn belde handen" uit den bundel van den N.P.B., verlieten allen hot crematorium. Behalve bloemen van de naaste fami'ie- ledten waren er ook bloemen van do af deeling Schiedam van den Ned. Prot. Bond; van de onderafdeelingen; van het college van collectanten; van do afdeeling Schie dam van hot N.O.G.; van het Personeel Reorganisatie brandweer? Vorming van ccn kerngroep Verhooging van salarissen. B e.n W. koppelen aan hun voorstel lot het verleenen van een vergunning voor het exploiteeren van een radiodistributie bedrijf aan do N.V. Schiedamsche Radio- centrale het denkbeeld tot een kostbare i' rganisalie van do brandweer, d'e de t.orde el en, welke dte radiodistributie voor de gemeentekas zou opleveren, voor een niet onbelangrijk deel weer opheft. Het voornemen bestaat oen kern te vor men, bestaande uit den commandant of een van zijn plaatsvervangers, een lering- commandant, 2 chauffeurs en 4 brand- wachts. Een dergelijke gioep zou dan oen week gebonden moeten zijn, waarna,zij 2 weken, vrij zou zijn, zoodat men 3 groepen noo dig heeft. Om deze „wachtdiensten" te kunnen In voeren, zou het noodig zijn de menschen daarvoor extra-belooningen toe te kennen. B. en VV. rekenen, dat daarvoor de sa larissen van de brandwaohts en do chauf feurs, die daarvoor in aanmerking komen, moeten worden verhoogd! tot resp. £200 en f225 per jaar. Voor de in aanmerking komende lering-, commandanten gaan B. en VV. uit van een extra-belooning van f250 per jaar en voor een assistent-kringcommandant van f200; waartegenover dan gedurende dten tijd der wachtdiensten voor d'eze groep de extra-belooning bij brand vervalt. Voor den hoofdkringeommandant en dtea eersten brandmeester nemen zij aan een verhooging van het jaarsalaris tot resp. f400 en f 500, waartegenover dan voor hen de extra-belooniMg bi) brand' geheel ver valt. Het totaal van deze salarissen wordt f6425 per jaar, waartegenover dan f1355 wegens nu genoten salarissen vervalt, zoo dat de „meerkosten" f5070 per jaar zijn, ongerekend de extra belooning bij brand, welke geheel vervalt. Over de eerste 10 jaren van de radio- distributie zal van de te verwachten in komsten van f94.920 een extra uilgave voor de brandweer staan van f52.500. Of deze dure reorganisatie uit brand1 weer-technisch oogpunt noodig is, kunnen wij als niet-deskundigen moeilijk lieoor- doelen. Wel weten we, dat de Schiedam sche brandweer bekend staat als zeer actief; zij is in de meeste gevallen zeer snel na het ontvangen van eon branda'armsein ter plaatse. Maar wel mag o.i. wel een grondig cn onpartijdig onderzoek ingesteld worden, of naar het voorbeeld van andere plaat sen van middelbare grootte als b.v. Delft politic en brandweer ook hier niet gecombineerd kunnen worden. Allicht zal, nu het politiccorps gereorganiseerd wordt, straks daarvan personeel beschikbaar zijn. En vermoedelijk zal dat wel iets goed koop er uitkomen 1 Mei. Fakkeloptocht. Gisteravond is aan het slot van den 1 Mei-dag door S.D.A.P. en N.V.V. een fakkeloptocht gehouden. Do stoet werd' op de Rurgemeestei Knappertlaan geformeerd' en trok de stad' door volgens do gister avond reeds gemelde route. Verscheidene vlaggen, vaandels en span doeken werden meegedragen, o.a. betref fende den wereldvrede, het plan van den arbeid en de veertig uren-week. Do marseh- muziek - werd verzorgd door do corpsen Crescendo en Voorwaarts, uit Vtaardingen. De lange stoet had in do stad nogal belangstelling. Door de deelnemers werd! af en toe een lied aangeheven. Aan dtea kop van den stoet hoorden wij ook nog een spreekkoor. Bij het ontbinden van den stoet op de Groote Markt heeft de heor G. Visser een korte rede gehouden, waarin hij de betoo- gers dank heeft gebracht voor de goede orde en de rust, die zij betracht hadden. In den stoet liepen o.a. mede de hoe ren P. de Bruin, lid1 van Ged. Staten, en J. Dinkelaar, wethouder van onderwijs. City theater. De prijsvechter. De geheimzinnige vernietiger Na liet Éclair-journaal wordt de?j© week in City Theater een bizonder spannende Wild-West-fdm vertoond, met John Wayne in de hoofdrol. Wayne is hier de handlan ger van van stervelingen. Maar toch, als we bij een van School Fi en van ouddoerlingon van de politie bij het ontmaskeren (uu een gevaarlijke bende, die oa, de aailijkscho panrden-wcdstrijJen organiseert, het z.g. prijs vechten, dat in het Westen, een populair vermaak is. De tweede film behandelt do geschiedenis van do opsporing van oom geheimzinnig individu, dat er liefhebberij in heeft spoor wegongelukken te veroorzaken. De achter volging wordt voornamelijk gevoerd dook Larry Baker, een vroegeren piloot, wiens vader bij oen spoorwegongeluk werd ge dood Hij wordt daarin bijgestaan door een meisje, wier vader onschuldig door do spoorweg directie werd aangeklaagu en dientengevolge veroordeeld is. Tidlocze avonturen beleven Larry cn Gloria bij liun pogingen tol ontmaskering van den ver nietiger. Eerst aan het slot komt de toe schouwer, te weten, wie deze misdadiger is, dien hij toch zoo vaak -reeds mccndÜ te herkennen. Larry worth eveneens gesix>>ld door Tom aan G. A. DE WINTER *»m j ~vvr*- Van ill.- i ayne.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2