JEUGD EN CRIMINALITEIT. WANDGEDIERTE Officieel© Crisispubiicafie. STADSNIEUWS De kinderrechtspraak. De civiele en de strafrechtelijke weg. Preventief optreden. De malaise veranderde het axpect. De baldadigheid. De moeilijke taak van de politie. De school moet mee helpen en de ouders. De snoeplust. Samenwerking dringend noodig. Het feit, dat de commissaris van po rtie, de beer H. P. Clasie, een bijeen- fomst op het politiebureau organiseert, Tsaar de kinderrechter in het arrondisse ment Rotterdam, mr. J. Overwater, aan- nezig is om het oen en ander to vertel len over het werk van den kinderrechter, wijst er wel op, dat er eenige bezorgd- heeid is in de kringen, welke dagelijks in aanraking komen met de jeugd, die in overtreding is, of zelfs tot misdrijf vervalt. Het is een moeilijke tijd voor de oudere jongens, waaraan de heerschende werkloos heid zeker niet vreemd is. Merkwaardig is, dat do criminaliteit bij de meisjes zeer gering is, maar met hen komt de poli tie en do kinderrechter toch ook wel in aanraking, zij het ook uit anderen hoofde. De kinderrechtspraak heeft tot doel de kindermisdadigheid te bestrijden, maar ook te voorkomen. Zij heeft daartoe de be schikking over de middelen, haar in het Burgerlijk Wetboek gegeven, maar kan ook langs strafrechtelijken weg optreden. Worden de middelen, haar in het Bur gerlijk Wetboek geschonken, gehandteerd, dan kan een jeugdig persoon beneden den 2i-jarigei> leeftijd onder toezicht van een gezinsvoogd worden gesteld1; kunnen de ouders ontzet worden uit de ouderlijke macht indien den ouders de opvoeding Stiet kan worden toevertrouwd of kan, fis b.v. het kind zeer moeilijk is, ont- effing volgen. De kinderrechter zal meestal beginnen met onder toezichtstolling. Daarvoor be hoeft geen strafbaar feit te zijn gepleegd; baldadigheid, onhandelbaarheid of brutali teit kan reeds aanleiding zijn voor onder toezichtstelling. Wordt een kind met lichamelijken of zede.lijken ondergang bedreigd, dan wordt meermalen de hulp van den Voogdijraad ingeroepen. Behalve den civielen weg die de voorkeur geniet bewandelt de kinder rechter ook 'wel eens den strafrechtelijken weg, waarbij meer formed wordt opgetre den. Dan moet een strafbaar feit niet al leen gepleegd, maar ook bewezen zijn. Be treft het een overtreding, dan komt de 'delinquent voor den kantonrechter; is het een misdrijf, dan is het de kinderrech ter, die het geval behandelt. Een vervolging, die leidt tot de ver oordeeling van een kind, moet zooveel mogelijk voorkomen worden, want zoo'n slechte aanteekening, reeds voor het 38e jaar opgeloopen, ban voor een jongen ge durende zijn heele verdere leven een handi cap zijn. Ook als een jongen, een misdrijf heeft gepleegd, behoeft nog niet altijd tot ver volging te worden overgegaan De offi cier van justitie kan van meening zijn, dat het belang van het kind meebrengt van een vervolging af te zien; ja, hij kan zelfs aan een niet-vervolging voor vaarden verbinden, zoodat de betoonde lankmoedigheid voor den delinquent een steun wordt om ia het vervolg zich be hoorlijk te gedragen. De kinderrechtspTaak zoekt haar heil in preventief optreden. In het arrondissement Amsterdam bleef eenige jaren geleden het aantal ver oordeel ingen van jeugdige personen (tot 18 jaar) per jaar beneden de 100; in het arrondissement Rotterdam was het aantal veroordeelingen van do zelfde groep in 1932 en in 1933 nog geen 200 per jaar. De criminaliteit toegenomen. Do malaise heeft echter ©en verande ring in het aspect gebracht! De verwilde ring onder de jeugd heeft de criminali teit vooral onder de oudere jongens doen toenemen en tegelijkertijd is een verscher ping van het karakter der criminaliteit •waar te nemen. Er worden ook te Schie dam misdrijven gepleegd, die niet meer zoo gemakkelijk door de vingers gezien kun nen worden: insluipingen, inbraakjes, dief stallen op den openbaren weg, enz. Hoe gaarne de kinderrechter ook preventief op treedt, het is soms noodig om dieper in te grijpen en een jongen naar de tucht school te zenden wat ook als voor waardelijke straf kan worden opgelegd of een jongen kan ter beschikking worden gesteld, waardoor hij tot zijn 21e jaar aan zijn omgeving wordt onttrokken. De kinderrechter zal nooit op goed' ge luk maar een beslissing nomen, want hij is zich bewust welke belangrijke gevol gen zijn besluit ten aanzien van een jon gen kan hebben voor diens toekomst. Steeds wordt een rapport van de politie gevraagd en van den ambtenaar voor de kinderrechtspraak, zoodat de kinderrechter weet uit welk milieu een delinquent komt, hoe het met zijn opvoeding staat, wie zijn ouders zijn, enz. Als frequentie van overtreding of misdrijf optreedt, wordt ook wel eens tot een go- combineerde veroordeeling overgegaan voorwaardelijk en gedeeltelijk onvoorwaar delijk i "Wie zijn dc vrienden van uw kinderen? Als jongens in groepsverband! zich te buiten gaan, wordt het wel eens heel moeilijk een juist oordeel te vellen en komt het voor, dat de goeden met de kwaden moeten lijden. Daarom is het van overwegend' belang, wie een jongen zich tot vriend kiest! De ouders hebben ook in dit opzicht een plicht, die zy niet mogen venvaarloozen I Ernstige gevallen van misdrijven door jeugdige personen komen in Schiedam ge lukkig niet zoo veel voor. Een deel van de groep jongens lussehen 814 jaar kan wel eens lastig zijn en dat is do laatste jaren erger geworden. Kleine diefstallotjes langs den weg of in een snoepwinkel zijn op zich zelf niet zoo verontrustend, maar als do mentaliteit, die daar achter schuilt, gaat doorwerken, wordt het bedenkelijker. Indien, zooals den laatsten tijd meermalen gebleken is, hier tor stede een bakkerskar geen 10 minu ten onbeheerd kan blijven staan, zonder dat jongens daarin gaan snuffelen en er wat van hun gading is uithalen, is dat als criminaliteitsverschijnsel niet zoo ver ontrustend, maar het is toch wel vervelend. Ook met wat ernst en wat spel is, houdt de kinderrechter zooveel mogelijk reke ning .Maar het is niet toelaatbaar, d'at b.v, bij het magazijn van de Unie Winkel Maat schappij het een en ander geroofd wordt, om dat in een hol in het Sterrebosch te verstoppen, al zit daar een romantisch kantje aan. De baldadigheid neemt ook hier ter stedo toe; de kantonrechter klaagt b.v. over het groot aantal ruiten, dat wordt ingegooid. Van 1 Januari tot 1 Mei werd op die manier voor een waarde van f -100 ver nield In het zelfde tijdvak werden 100 gevallen van baldadigheid door de politie geconstateerd1. Trouwens, die verschijnselen doen zich ook elders ook ten plattelands voor! Als een jongen bewust op een ruit mikt om deze in scherven te doen vallen, heeft men te doen met opzettelijke vernieling en komt de booswicht voor den kinder rechter. Ook het afrukken van bloemen en plan ten valt onder de baldadigheid. Daartegen zal strenger dan tot nu toe worden opgetreden en dat brengt waar schijnlijk mee, dat er slachtoffers vallen. Het kan niet altijd blijven bij een waar schuwing. Onderling overleg. De ouders kunnen veel doen om on aangenaamheden te voorkomen. Ms zij moeilijkheden hebben met bun kinderen, doen zij goedi eens met de politie te gaan pralen, die dan zoo noodig de zaak door geeft aan den Voogdijraad, of den kinder rechter. Door onderling overleg kan soms veel ten goede bereikt worden. In de po litie moet men niet in de eerste plaats een boeman zien; haar taak is ook opbouwend te werk te gaan. De politie moet het ver trouwen van de burgerij verwerven en zij behoeft niet altijd met een potloodje en opschrijfboekje klaar te staan om de on misbare gegevens voor een proces-verbaal vast te leggen In Rotterdam heeft men een adviesbureau van Pro Juventute, dat mooi werk d'oet. Zoo lang iets dergelijks hier nog niet is, zal men zich min of meer moeten behelpen! Ook de school kan veel doen om de jeugd in het goede spoor te houden of terug te brengen. Van dio zijde wordt reeds groote stem ondervonden. Het ligt in de bedoeling binnenkort nog eens zeer na drukkelijk de hulp van het onderwijzend personeel in te roepen, om de jeugd zin voor orde, netheid1, tucht en liefde voor de natuur bij te brengen. Do drijfveer voor vele over tredingen. Een belangrijke drijfveer voor overtre ding en misdrijven is hij de jeugd de snoeplust en het verlangen naar groot doen, wat dan veelal gedemonstreerd moet wor den met behulp van een „piraatje". Om aan die verlangens te kunnen voldoen, worden van wagens meermalen flesschen melk gestolen, de melk laat men weg- loopen en voor de flesschen ontvangt men statiegeld. De bakkerswagens worden meestal geïnspecteerd op do aanwezigheid van krentebroodjes, speculaas, enz. Snoep lust, niet de honger, is de drijfveer I Ouders, de school en het publiek kun nen, neen moeten, meewerken om bal dadigheid en overtredingen door jeugdige peisonen tegen te gaan. Sommigen mee- nen, dat men in de goede richting zou gaan, als de school werd ingeschakeld als straf instituut; in dezen zin, dat de kinderrechter of kantonrechter kon bepa len, dat een jongen b.v. gedurende vier Fa. W. VAN LOON Zuiveraars van Gebouwen en Schepen STA&HCJDERSLAAN 37. spelen. De jeugd wil wat te doen hebben; zij bereidt zich spelende op het leven voor. En de gioote menscheu schioten in hun taak te kort, als zij haar de gelegen heid daarvoor onthouden. En zeker mis sen die grooto menschen dan het recht zich te beklagen over die baldadige en ongehoorzame jeugd van tegenwoordig 1 Als samen gewelkt wordt door ouders, school, overheid en burgerij, kan, wat nu als een euvel en als een bedreiging wordt gevoeld, voor een groot deel worden ge ëlimineerd. Tot heil van de jeugd, tot heil van de gehecle maatschappij. vrije middagen naar school moet gaan om daar strafwerk te maken. Maar het gevaar dreigt dan, dat de gestraften de onderwij zers als een soort cipiers gaan beschou wen en voor het scheppen van een ver trouwelijke sfeer, die zoo noodig is bij de opvoeding, zal deze methode niet gun stig werken. Speelplaatsen noodig;. Meer kan verwacht worden van het ver schaffen van s p eel gel eg-e n h e i d! voor de jeugd, die ook al door het moderne ver keer van de openbare straat is verbannen. Het was opmerkelijk, dat mr. Overwater, die zich in het vraagstuk van opvoeding en kindercriminaliteit volkomen heeft in gewerkt, zoo grooto' waarde toekent aan het bezit van behoorlijke speel gelegenhe den in de stad. Volkspark en Sterrebosch zijn niet voldoende voor de jeugd *it de binnenstad en het Oostelijk deel onzer gemeente. Als een jongen een half uur of een uur ter beschikking heeft, en hjj woont in het Broersveld of Kreujielstraat, gaat hij niet naar het Sterrebosch om te De brand in de Goudsche kaarsenfabriek. En de Schiedamsche brandweer. Ook de Schiedamscbe brandweer heeft haar aan dool geleverd bij het blusschen van den ©normen brand, dio gisteravond heeft gewoed' in de fabrieksgebouwen van do Vcreenigde Kaarsenfabriek tie Gouda, waarover men op een andere plaats in d'it blad uitvoerige medc-doelingen aantreft Omstreeks 10 uur werd' uit Gouda as sistentie van de Scliiedamsche brandweer gevraagd'; drie kwartier later gaf de groo to motorspuit to Gouda reeds valer. De leiding had do lo brandmeester, d'o heear J. v. dl. Pias, die geassisteerd werd door den kringcammandant, dein heer J, Nieuwenhuijze en den hoofdmachinist tevens kringcommamdant, den heer W. A. Rademaker. Voorts behoorden tot het Schiedamsche hulpdetachement een chauf feur en zes brandwachten. Er is met een flink© vaart gereden; in Gouda was ondanks de'enorm© drukt© langs den weg, alles goed geregeld, zoo- dat de Schiedamsche motorspuit nergens behoefde le wachten. Op liet terrein van den brand werd onmiddellijk do Schiedam sche spuit een plaats-,'aangewezen, waar zij nuttig werk Icon doen. Later word de Schiedamsche brandweer een zoor belang rijke opdracht verstrekt. Tusschen een der brandende gebouwen -en een ander klei ner gebouwtje, was ©en doorgang van iy-2 M. en alles moest cr op gezet wor den om dat kleinere gebouwtje te behou den, omdat daarin springstoffen lagen. Men was er zich van bewust, dal indien het vuur mocht overslaan, alles hopeloos ver loren zou zijn en geen gebouw van hot geheel© complex meer overeind, zou blijven. Met taaie volharding shebben de Scliie damsche mannen gewerkt, ondanks de bij na ondragelijke hitte, ondanks muren, die dreigden te bezwijken, ondanks alles dreef van het vet. Met eon straal van 28 rn.M. diameter is uren lang een geweldige hoeveelheid water in do vuurzee en de omgeving daarvan geworpen. Men had daarvoor 400 M. slang moeten uitleggen, maar nergens was ook maar een lekje te bespeuren. Het zal dan ook wel geen toeval zijn geweest, dat d© Schiedam sche brandweer met haar uitstekend ma teriaal en haar geoefend personeel op dracht kreeg om- dat belangrijk punt zoo mogelijk „vast te houden". De commandant van de Schiedamsche hulp-expeditie, de heer J. v. d. Plas, was vol lof over de samenwerking met de Goudsche hrandwoerleiding en niet minder over zijn eigen menschen. Deze hebben zich schitterend gehouden. Aan één stuk door is gewerkt van gisteravond 11 uur tot hedenmorgen ruim 7 uur. Alen loste alleen tegen clou morgen elkaar af om even eau kop larffie te gebruiken. De padvinders hebben dapper meege holpen bij het uitleggen van de slangen. Om 7 uur kon men deze weer oprollen, om half 8 vertrok men van het terrein van den brand en half 9 arriveerde de en hulp-expeditie aan do brandweer-kazerne aan den Singel alhier. Toen men Gouda verliet was de brand bedwongen. Voor alle zekerheid zijn nog een tweetal Rotterdamsche motorspuiben achter gebleven om zoo noodig de Goud sche brandweer le assisteererris dc vlam men opnieuw mochten oplaaien Tijdelijke fabricage tc Schiedam? Omdat in de Vereenigde Kaarsenfabrie ken ook de kaarsenfabriek Apollo van bier is opgenomen en de gebouwen aan de Voorhaven nog steeds ongebruikt staan, zal wellicht hier en daar de vraag gerezen z-'ijnof deze thans'niet ingebruik genomen kunnen worden. informatie deelde men ons moe, dat die mogelijkheid inderdaad overwogen wordt. Do fabrieksgebouwen staan geheel leeg, alle machines zijn destijds reeds ver wijderd. Maar men overweegt de nieuwe machines voorkxopig hier ter stede op te stellen in afwachting, dat teGouda de afgebrande fabriek weer is opgebouwd. Morgen zou daaromtrent een definitieve beslissing worden genomen Een avontuurlijke vliegtocht. Twee btadgenooten aangezien voor spionnen. Twee stadgenooteu, do heoren H. L. Jonker Roolants cn A, C. M. van Deventer, hebben Vrijdag jl. per vliegtuig een avon tuurlijken tocht gemaakt, dio hen heel dicht aan de cel-deur van een Franseli politiebureau liccft doen voorbij gaan! Vrijdagmiddag omstreeks 3 mir steeg do heer Jonker Roelants mot zijn toeristen- vliegtuig P.II,—E.J.R. van liet vliegveld Waalhaven op, met als passagier de heer Van Deventer. Het doe! van de reis was Lo Bourget, het vliegveld van Parijs, waai de echtgenoolo on do moeder van den heer Jonker Roolants. de beido vliegers om 6 uur zou verwelkomen, om samen een genoeglijk weckend' in do Fransch'a hoofdstad door te brengen. Do hoer Jonker Roelants, die reeds vele vliegtochten liccft gemaakt, was nog nooit naar Panjs gevlogen. Tot Brussel was de weg overbekend en toen de Bel gische hoofdstad was bereikt, werd met een graadboogjo do route BrusselParijs op een kaart uitgezet. Tot nu toe had do heer Jonker Roolants als graadboogjo een klein apparaatje gebruikt, dat eigenlijk in een passerdoos thuishoorde; nu had hij zich een nieuwe, een meer „luxueus©" graadboog aangeschaft, maar... dat werd hem noodlottig! Bij het uitzetten van den koers op do kaart vergiste hij zich 90 gra den in oostelijke richting. Aanvankelijk klopten do oriénteerings punten vrij goed met wat men in do P.II. E.J.R. waar nam. Op Waalhaven had' men n.l. eenige aanwijzingen gegeven: Even voorbij Brussel zie je een bosch; later vliegi je over Bergen; dan zie je een verzame ling van eenige schoorsteenen en vervol gens wordt het terrein wat heuvelachtig. In plaats van hoven Bergen kwam men echter zooals later bleek boven Na men terecht: de verzameling schoorstee nen zag men ook, maar deze rvas een beetje uitgebreider, dan men zich voor stelt, als er gesproken wordt van eenige fabrieksschooTsteenen vermoedelijk is het Metz geweest, dat men voor een fa- briekssladje in Noord Frankrijk hield ook het heuvelachtig terrein was aanwe zig, maar de hoogtemeter in het vliegtuig wees 3.000 M. boven de zee aan! Alen ging twijfelen, of men de juiste richting had en om zich te or i en toeren werd langs ©en spoorbaan gevlogen. De stations, die men passeerde, hadden ech ter allo overkappingen en al vloog men ook heel laag, men kon van uit het vliegt tuig niet onder den kap kijken. Eindelijk vond men eon stationnetje, zander over kapping en men las den naam: Schweig- hausen. Op d'e kaart was Scbwejgliausen ech ter niet te vinden. Alaax h©t klonk nogal Duitschl En Lfuilscho plaatsnamen moet men niet in d'e buurt van Parijs zoeken. Er werd uitgekeken naar een weiland met in de buurt ook een memscbeJijk wezen, om te kunnen vragen, waar men zich bevond', maar nergens werd1 een leven- do ziel ontdekt. Het was intnsschen. verre van prettig vliegweer geworden. Zware donkere wolken waren -opgekomen en blik semschichten sloegen loodrecht naar he neden. „Daar is een vliegveld!" riep de heer Van Deventer en even later stond d© P. II.E. J. R. op den grond Alen was op het militaire vliegveld bij Hagenau, 28 KAI. ten Noorden van Straatsburg, geland 1 De ontvangst was niet bizonder harte lijk en d© gereserveerdheid sloeg over ia ernstige axgwaan, toen in het vliegtuig een foto- en een smal filmtoestel wer den gevonden door de mspecteeremd© mili tairen. Dat konden wel ©ens spionnen zijn! Er werd opheldering gevraagd en ge geven; er werd getelegrafeerd en getele foneerd! links en rechts; naar Luxemburg, naar Nederland; naar plaatsen in de om geving. Alaar de heer Jonker Roelants mocht niet telegrafeeren of telefo-nearen met zijn familio, die met steeds stijgend© spanning op Le Bourget de komst van het vliegtuig verwachtte. Dat mocht later zelfs ook niet do portier vau het hotel te Hagenau, waar men voor den nacht intrek kon nemen, ai was man dan ook niet geheel vrij-man. Den volgenden morgen, om 7 uur, wer den de beido Schiedammers reeds gewekt Het verhoor zou worden voortgezet. De zaak kon niet geheel in Hagenau afgewik keld worden, men moest daan-oor naar Straatsburg. Nadat heel veel papieren waren vol ge schreven, vingerafdrukken waren gemaakt; films, waarop niois te vinden was, omdat zij niet gebruikt waren, ontwikkeld waren; vele formaliteiten waren vervuld, waren do heeren Jonker Roelants en Van Deventer Zaterdagavond eindelijk vrij. Het vliegtuig bleef verzegeld achter te Hagenau, even als de foto toestellen. Met den nachttrein begaf men zich naar Parijs, waar men Zondagmorgen 6 uur arriveerde. De uren van spanning eai ergernis heeft men daar spoedig vergeten en met een pas sagiersvliegtuig aanvaardde mem gistermid dag de terugreis naar Waalhaven. De heer Jonker Roelants zal ©en kleine boete moeten betalen wegens hot dalen op een militair vliegveld. Als de procedure is afgeloopen, kan hij zijn vliegtuig ook woer meekrijgen. Steimvcrgoeding crwteu. Do Nederlarulsche Akkerbouwcentrale mankt bekend, dat d'o steunvergoedingvoor groeno erwten en schokkererwten, gedena- Luoerd in het tijdvak van 19 April tot en mot 2 AIci 193G, voor de kwaliteitsklas sen C en D respectievelijk f3.70 en f3.20 per 100 kg zal bedragen, 's-Giavenhage, 11 Aloi 1936. Directeur post-en telegraafkantoor Met ingang van 1 Juli eervol ontslag. Bij Kon! besluit van G Alei is, mot ingang van 1 Juli, aan don referendaris dor P.T. en 1, aangewezen als directeur van hot post-, telegraaf- en telofoonkanfaoi te Schiedam, de beer II. Ben them, op zijn ver zoek eorvol ontslag verleend. We liebben dit aanstaande vortrek, in verband met het bereiken van don pensioen gerechtigden leeftijd van den hoor Bentham als directeur van bot post- on telegraafkan toor eonigen tijd geleden reeds aangekon digd. De Hanze. Ledenvergadering. De aideeling Schiedam van de Hanze heeft gisteravond in het gebouw van den IL K. Volksbond' een ledenvergadering ge houden, waarin o.a. de Mica 1985 en do Mica 1936, die vermoedelijk weer gehou den zal worden, zijn besproken, evenals de beschrijvingsbrief voor de vergadering van den Central-ral Raad' op 10 Juni a.s. Tot bestuurslid is gekozen de heer W. A. Verwayen. In een de volgende week to houden vergadering zal het bestuur uit zijn midden een voorzitter aanwijzen, als opvolger van den heer J. G. H. Brounts, die eenigen tijd geleden zijn ontslag heeft genomen. Kookdemonstraties. Op 25, 26, 27 en 28 Alei a.s. zullen in liet Vereenigingslokaal 's middags en 's avonds kookdemonstratie^ worden ge houden, die georganiseerd worden door het Ned. Zjuivoibureau. Het ligt in liet voornemen, dat de bur gemeester, mr. dr. F. L. J. van Haarea Alaandag 25 Alei 's middags half 3 de kook demonstratie^ zal openen. Opdracht. Aam den beer J. de Waard Szn. alhier is opdracht gegeven tot het amouveere-n van een groote houten loods op het ter rein van den Rotterd. Lloyd te Rot terdam, Deze loods is 200 AI. langden 20 AI. breed en heeft een betonfundocring ran! ongeveer 700 AI3, De inbraak in de Thomas a Kcmpisstraat, De 39-jarige metselaar H. B., die aan gehouden is verdacht van inbraak bij zijn buren, heeft bekend' zich aan dat mis drijf te hebben schuldig gemaakt. Zon dagavond is hij via een dakraam bij de familie L. m de Thomas a Kempisstraat binnengedrongen. Alet een aanzet-staal heeft hij een kast open gebroken en daaru.it f550 niet i' 750 aan bankpapier ontvreemd. Toen d'o diefstal bij terugkomst van de familie IJ. ontdekt werd, lieeft B. zich bereid' verklaard de politie telefonisch to waarschuwen. Eerst heeft hij het geld hij zijn werkplaats op d'e Westv-cst ver stopt cn daarna heeft hij do politie ge waarschuwd'. Na eerst hardnekkig te hebben ontkend heeft B. toegegeven d-e inbraak to hebben gepleegd. Het gold is terug gevonden. AGENDA. SCHIEDAM. City Theater, 8 uur: 1. De machtige Cir cuskoning; 2. De hypnotiseur. Passage Theater, 8.15 u. Krullekopje. Woensdag 2.15 u. Alatinée. 13 Alei. Irene, 8.15 uur. Ledenvergadering „Jong Hervormden". 14 Mei. Irene, 8 uur. Ledenvergadering Wijkvereen, Wijk II. 15 Alei. Bijgebouw Ned. Prot, Bond, half 9. Ledenvergadering Ned. Prot Bond. 16 Alei. Musis Sacrum, 8 uur. Schied. Tooneelvercen. De Dilettant met medewerking van The Singing Ha waiian Bros. 25 Alei. Irene. 8.15 uur. Vereen. Jong Her vormden. Bijbelstudiekring. ROTTERDAM. 12 Alei. Tivoli Schouwburg, 8.15 u. Dante S myslerie-revue Sim-Sala-Bim 13 Alei. Groote Schouwburg, 8.15 u. Vereen. Rotterd. HofstadloomeelOver schotje. 20 Mei. Doolenzaal, 8 u. Concert RotL Philh. Orkest, lieden e v. d. tot 31 Al-ei Aluseum Boymans Algem. Ned. Kunsttentoonstelling, Bioscopen, 2.15 u, 8.15 u. Do zigeunerin j In do wildernis van Alalaldca. 2.15 n. 7 u. 9.30 n. Be geheim zinnige reisgenoote; De verove raar der Pampas. Corso. Van 11 u. af doorl. Een hart van goud. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Captain Bloed. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Vrouwen om don Zonnekoning. Olympia. 7 u. 9.15 u. De man zonder vrees. Prinses. 2 15 u. 8.15 u. Een hart van goud. Roxy. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Begeerte. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. ICoenigsmark. Uialia. 2.15 u. 7 n. 9.15 u. Eerloos. Capitol. City. 4 At

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2