LAATSTE NIEUWS 11'"- KLEINE ADVERTENTIEN. Omliggende üameenten Nationaal fonds voor bizondere nooden. De brand te Gouda, Volkenbond. De annexatie van Abessinïe. Gemengd Nieuws Krankzinnige mishandelt zijn vrouw. Beurs ran Amsterdam. Handel en Bedrijf Burgerlijke Stand BINNENLAND Ind. Ondernemingen in"/,» 7» Va 7* BEÜRSTRERMOMETEIfc. VLAAItDINGEN, Collecte IledassecriJigsdag. De collecte, Zaterdag gehouden voor den rcclassccringsarbcid, heeft, mei in begrip van tvveo in teekenlijs ton f 400.24 opgebracht, waarvan f 40,97Va uit Vlaar- dinger-Anihacht. De werkloosheid, liet aantal ingeschreven werkzoekenden bedraagt thans 2704 personen. Jaarbjksche Roede Kruis-oeXcning Ic Rotterdam. Het Nedcrlandsche Roode Kruis zal Za terdag a.s, to Rotterdam een grooto oefe ning houden, waaraan zullen deelnemen de afdeelingen Zuid-Holland en Woord- Brabant. De oefening zal geschieden in nauwe samenwerking met de dixectio van dbn étappe- en verkeersdienst van het Ne dcrlandsche leger. In tegenstelling tot de vorige jaarlijksche oefeningen, welke ge baseerd waren op de vredestaak, omvat deze oefening een deel van den ai-beid, welke het Roode Kruis in tijd van oorlog heeft te vervullen. Eerslc vergadering raad van he lleer. Bijgewoond door Prinses Juliana. Ten overslaan van notaris H. J. M. Krult te 's-G ra verbiage is gisteicn door mr. A. J. A. A. Baron van Heemstra, oud- gouvcineur van Suriname, onder-voorzitter van hot Nationaal Crisis-Comité en voor zitter van de Nedcrlandsche vereesniging voor armenzorg en weldadigheid, na be komen uilnood'iging van den minister van biimenlaaad-sehe zaken in het leven geroe pen de stichting „Nationaal fonds voor bi zondere nooden". Volgens artikel 2 dor stichtingsacte heeft do stichting ten doel in die Nedcrlandsche gemeenten, waarin de behoefte daaraan zou blijken, aanvul lenden geldelijkon, doorgaans één maligen steun te bieden voor bizondere indivï- dueclo nooden, waarin plaatselijk niet vol doende kan worden voorzien. De slich ting tracht d'it deel te bereiken door, over eenkomstig huishoudelijk vast te stellen regelen contact te houden met plaatselijk te vormen commissies van samenwerking voor bizondere nooden en daarmede ge lijk te stellen organisaties en door de aan deze in te dienen verzoeken om aanvullen den steun zoo mogelijk gevolg te geven, Hoogste barometerstand 767.6 te Ingö- Laagsle barometerstand1 735.0 te Vest man Sr. Veiwacliting tot den avond van 13 Mei: Zwakke tot matige wind uit Noord olijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, aanvanke lijk weinig of geen regen, weinig verandiö- ring in temporatuur. Nog steeds hebben de brandweren handen vol werk om het vnur te binsscben. Goud», 12 Mei. Na hedenmorgen vijf uur is in den toestand nog weinig verande ring gekomen. Nog steeds brandt die kaar- sengreterij, waar die machines als oen ver vormde massa staan in het overvloedige hluschwater, waarin de brandende stearine en oiie drijven. De vlammen zijn wel ge temperd, maar vinden toch nog voldoende voedsel. Bij de timmerfabriek waar grooto voorraden hout lagen opgestapeld', is thans de Rotterdamsche brandweer in volle actie om het vuur te bedwingen. Ook do brand weren tier andere gemeenten zijn nog steeds met bet blusschingswerk bezig. Een der Goudscbo autospuiten die bij het begin van den brand1 stearine in do slang lfad gekregen, waardoor de watertoevoer ge leidelijk verminderde, heeft dm strijd moe ten staken. Het administratiegebouw, waar uit vannacht door hot personeel alle be langrijke bescheiden en boeken in veilig heid zijn gebracht, wordt thans wel er in gericht. Het fabriekspersonool, dat hedenmorgen vroeg voor het hek der fabriek vei'-'c-hcen, kon niet worden toegelaten, daar de di rectie het niet aan hot werk kan zotten. Het geheele fabrieksterrein is een cliaos. Hedtenmorgen weid er door do directie on commissarissen beraadslaagd over do vraag wat er thans moet geschieden. Omtrent de geleden schade, alsook over hot bedrag der verzekeringen, welke bij Engelsch© maatschappijen zijn ondergebracht, konden nog geen mededeelingen verstrekt worden. Voor het uitbreken van don braad was de aankondiging voor de op den 27stcm Mei a.s. to houden algemeene vergade ring van aandeelhouders al verzonden. Directie en commissarissen hebben over wogen, ondanks de door den brand go- jhapen situatie, die algemeene vergadering JP den daarvoor vastgestelden datum te doen doorgaan. De brand bedwongen, Gouda, 13 Mei. De brand In de kaarsen fabriek kan thans als bedwongen worden beschouwd. Het terrein is een viozo door weekte massa geworden, doordat bet wa ter rich met de olie en stearine heeft ver mengd, Wat nog op vasten bodem gelijkt is niets anders dan een vieze brij. Veis spuiten ingerukt. Vanmorgen te 8 uur is do spuit uit Wad- dinxveen ingerukt. Te half 12 vertrok de eerste ilotlordamsobo spuit, do tweede ver trok drie kwartier later. Thans is ook do spuit uit Hillegersberg vertrokken. Al het andere materiaal van Gouda en andere gemeenten bleef Ier nablussching aanwezig. Achtermuur ingestort. Nog ccn gewonde. animorgen is de hoogo achtermuur van hot gebouw der pit ton fabriek mot donde rend geraas ingestort Een m do nabijheid staande persoon werd tic1 onil. Wat or van dit gisteren nog zoo mjuorno grooto gebouw overeind slaat, zal w-oidon omver gehaald, daar het gevaar oplevert. r zijn thans nog op het terrein posten van het Roode Kruis en Eerste Hulp bij Ongelukken aanwezig met verhandmaie- i aal. Dok de padvinders bewijzen nog goede diensten. Hot detachement polilïo dat op hot terrein gestatLOnneerd was, blijft voorloiapig nog aanwezig. Vanmorgen to V uur is de eerste dagploeg met bet op ruimingswerk begonnen; te 2 uur heeft do tweede dagploeg hot werk overgono- mon. Het verkeer ondorviundt geen stag natie. Is do kaarsenfabriek ode door een groeten brand geteisterd. Do brand van gisteren heeft echter dio van 54 jaax go eden in omvang ca trieste gevolgen over troffen, De hitte fs 200, hevig geweest, dat do muur, die aan den hoogen Sohie- landschen Zeedijk het terrein dor kaarsen fabriek! afsluit, door middon is gebarsten. Brand in confectiefabriek te Botterdam. Rotterdam, 12 Mei, Hedenmiddag le ruim drie uur is te Rotterdam brand uitgebroken in een perceel aan de Lewehavon, waarin gevestigd is de oonfco iefabrick der firma Andriesse. De brandweer is voor groolen brand gealarmeerd. laat Italic den Volkenbond ver laten? Geneve, 12 Mei. Aloisi beeft den secre taris-generaal van den Volkenbond, Ave- nol, medegedeeld, dat bij uit Rome instruc ties had ontvangen, om vaudaag mot de geheele Itaüaansche delegatie Genève te verlaten. Men weet niet, of dit betookemt, dat Italië voornemens is. den Volkenbond te verlaten. De besprekingen te Gcnèvc. Genève, 12 Mei. Paul Boncour heelt he denmorgen besprekingen gevoerd met Eden, Van Zeeland, Beck, Titoclescoo -on Roestoo Aras. Eden ontving Van Zeeland' en Litwinof, terwijl Aloisi zicli onderhield! met Faschicri (Albanië.) en Avenol. Bijeenkomst der neutrale mo gendheden. De vertegenwoordigers dor zg „ueutia- len Denemarken, Noorwegen, Zweden, Finland', Nederland, Spanje "en Zwitser land, zijn bijeengekomen, met hot oog op de zitting, die de Volkenbondsraad heden middag aan bet ItaiiaamschAbessijnscli conflict zal wijden. Zij Jhebben kennis ge nomen van de ontwerpresolutie tot ver daging der behandeling, die gedeeltelijk ook rekening houdt met de door ocnigen hunner gedano voorstellen. De negus doet geen afstand van zijn rechten. Jeru/alem, 11 Mei. Uit de omgeving van den negus verluidt, dat deze geen afsland van zijn rechten op den troon heeft ge daan. liet staat nog niet vast, of Haiie Selassie een reis naar Genève of Londen zal maken. Hij beeft dagelijks telefoonge sprekken met den Abessijnscben gezant te Londen, Martin. Britsehe regeering officieel in kennis gesteld van annexatie van Abessinic. Londen 12 Mei. De Britsehe regeering is hedenmorgen officieel in kennis gesteld van de annexatie van Abessinië, door den Italiaanscho ambassadeur, Grandi, die op bei F oreign Office de tekst van de annex; tie-wet heeft overhandigd. Amerikaansch! Dallas, 12 Mei. liet organisatiecomité van een to Dallas (V S.) te houden grooto tentoonstelling heeft den negus een tele gram gezonden en hem aangeboden ge- durci o deze Ion toonstelling zes weken naar loxas te komen legen een vergoeding van 25 000 dollars i Geheime besprekingen vaa HiUer inzake Oostenrijk? Londen, 12 Mei. Do Daily Herald1 ver neemt, duit rijlcskanselier Hitier onlangs geheime onderhandelingen heeft gevoerd met ieder der beide vleugels van do Ooslon- rijkscho rogoermg: die katholieke greep en de fascistische Ueimwehr. De burgemeester van Weyer, eon klein stadje in Opper-Oostenrijlc, Tanner, zou daarbij a!a tusschonpersoon zijn opgetre den. Na de overwinning van Mussolini in Abessinië worden de onderhandelingen aan Duitsdie zijde afgolnoken. Als reden hiervooir wordt genoemd, dat Hitler hot van meer belang zou achten rechtstreeks to oudeihandelen mot Mus solini dten beschermer var Oostenrijk, dan met do Oostenrijkers. Do correspondent voegt aan zijn mede- doding toe, dat prins Starhomberg begin dozor maand geen. geld heeft gehad, om do secretarissen van do Heiimvehr hun salarissen uit to kooron. alsmede door andere wettige middelen wel ke aan hot doel bevorderlijk kunnen zijn. Hare Majesteit de Koningin heeft wel willend beschikt -op het verzoek om als beschermvrouwe van dit fonds to willen optreden, terwijl H-K.H. Prinses Juliana bet eere-voorzitterschap van hel bestuur wel heeft willen aanvaarden. Gisteren te 2 uur heeft in het departe ment van binneolandsche zaken de eerste vergadering van den raad van bostuur plaats gehad. Doze vergadering werd bij gewoond door Prinses Juliana. Na oen inleidende rede van Baron van Heemslra ging de raad van behoor over tot de verkiezing van een dagelijksch be stuur, dat als volgt werd samengesteld: Mr. A. J. A. A. Baron van Heemstra, voorzitter, mr. dr. K. J. Frederiks, onder voorzitter, ,mr. II. 51. D. II. Saik, alge meen-secretaris, mr. E. E. Menten, pen ningmeester, mr. J. Everts, mr. J. W. Noteboom en jhr. mr. 51. J. Smits van Oyen, leden. Vervolgens werd do werkwijze van bet fonds besproken. In het bizonder do mid delen waarmede bet fonds zich tot bet Nederlandsche volk zal richten en de or ganisatie van plaatselijke commissies van samenwerking. Omtrent verschillende pun ten zegde het bestuur nadere overweging toe. De man met een proeftijd vaa een weck ontslagen uit het ge sticht. vcmondt zijn vrouw ernstig niet een broodmes. Hedenochtend vroeg heeft to Delft do 62-jarige N 0., dio gisteren uit eon krank zinnigengesticht was ontslagen met een proeftijd van een woelc, oen moordaanslag gepleegd op zijn 62-jaiigo vrouw. Het was ongeveer kwart voor zeven toon de^olilie gewaarschuwd werd, dat erwerd gevochten in een der huisjes van de St. Joseph Fundatie aan den Nieuwen Lange- dijk. De agent begaf zich naar de aangeduide plaats en vond do buitendeur gesloten. Ilrj klom door een der ramen naar binnen en trof in de slaapkamer de 62-jarige mej. O aan, badende tn haar bloed. Zij bleek met een broodmes zeer ernstig gewond te zijn. Do vrouw had steken in bals en nek, terwijl nog andere sporen van ern stige mishandeling aanwezig waren. Zij werd .overgebracht naar het St. Kippolylus ziekenhuis waar geconstateerd word, dat de wonden, ofschoon ernstig, niet levens gevaarlijk zijn. De vrouw was nog bij ken nis en verklaarde dat haar mant haar om eon kleinigheid gestoken had. N. O. heeft zich uit eigen beweging bij do politie aangemeld, hij verklaarde uit jaloezie te hebben gehandeld. Hij is in bewaring gesteld en zal naar bet SL Jons- gesticht to Delft worden overgebracht Jongen verdronken. Het 5-jarige jongetje A. S. uit do 5Iaas- straat in Den Haag. is hedenmiddag om streeks half twee door onbekende oorzaak "tn het water aan het Zieken, bij het Spui, geraakt. Het kind' zonk onmiddellijk. Do 19-jarige J. J. B., wonende in de fleercnslraat te Voorburg, dio het ongeluk had zien gebeuren, sprong gekleed' te wa ter en heeft naar den jongen gedoken, echter zonder succes. Hot lijk van het kind' is later bovenge bracht door middel van een vaarboom, door don schipper A. V., die met zijn'schip' ter plaatse was. Een lid' van dte E.TI.BO trachtte kunstmatige ademhaling toe te'pas sen en de gemeentelijko geneeskundige dienst probeerd'o met een zuurstofapparaat de levensgeesten op to wekken. Alles bleef echter zonder resultaat. Het lijkje is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Lijk opgehaald. Hedenochtend omstreeks half negen is uit het 'Lhvcn te-Rijn ka na al lor hoogte der huurt sdhap Armhoede, door oen voorbijgaande schipper hot lijk gevonden van don sedert 3 Mei io Enschede vermisten 30 jarigen 11. Veertien houtvlotters verdronken. Op een meer in Noord-Zweden is een houtvlot omgeslagen. Van de 23 opvaren den konden zich slechts 9 redden. Do ove rige 14 verdronken. De vijfling van Dionnc een bron van in komsten cn oncenigheid. De Daily Telegraph meldt uit Calllender (Ontario), naar aanleiding van den twee den verjaardag van don vijfling dor far miiie Dionne, op 28 51ei as., dat de on cenigheid tusschen de ouders en de re geering van Ontario voortduurt. De laatste moeilijkheid is gerezen over de kwestie van het diëet. De ouders be weren, dat do kinderen niet voldoende eten krijgen. Dr. Allan Roy Dafoe veiklaart, dat de physicke toestand der kinderen bijna vol maakt is, dat zij iedere maand in gewicht toenemen en dat alle dokters, dio het zie- kenhuis bezoeken, hun bewondering uit spreken over dc uitstekende gezondheid der kleintjes. De heer en mevrouw Dionne beklagen zich er voorts over, dat do kinderen nog geen woord Frausch of Engelsch spreken, maar dat betwist dr. Dafoe oveneens. Hij zegt, dat de kinderen reeds eenige Fran- sche woorden „beheerscben",, zooals „doc- teur" en „au revoir". Zij zullen niet eer der Engelsch leer-en, dan dat zij hot Fransch, de voertaal hunner ouders, „on der de knie" hebben. Zij zullen op het terrein van bet zieken huis een nieuw gebouwtje krijgen, waar hun verzorgers en bewakers zullen wor den ondergebracht. Auto in afgrond gestort. Nabij Goerz in Italië is een auto, tenge volge van het weigeren der remmen, in een afgrond gestort. Van de vijf inzittenden wist er een tij dig uit den wagen te springen. De andere vier heeft men tot dusver nog niet kunnen bergen Overval op bankfiliaal. 5Iet machinegeweren gewapende man nen hebben gisteren een overval geploegd' op bet filiaal van d!e Nationale Bank te Pinebush (New York) juist togen sluitnigs- üjd. Do gangsters gingen er met ongeveer 12 000 dollars „klein" bankpapier van door. Over! eden: 10 Mei. A. J. O. do 5Ieijere, 79 jaar, Prof. Kam. .Onneslaan 33. VLAARDINGEN. Ondortrduwd: j i Jakobus Gomelis Rietdijk, 51 jaar en Grietje Prins, 41 jaar. Arie Pleun van der Waal 24 jaar en Antjo Geerlruida van. der Ende. Hugo Johannes Boat, 2'4 jaar en Alice Blonk, 23 jaar. Johannes frieze, 23 jaar en Lena van der Linden, 25 jaar. Pa ui us van Rijn, 25 jaar en Helena van Zeventer, 22 jaar. VLAARDINGER.A5IBACIIT. G eboren: 6 5Iei. Ida, dochter van R. van der Meer en J. 'den Admirant, Tulpstraat 15. KOERSEN OP 12 MEI 1936. (Medegedeeld d. de Amsterdamscho Bankj. Binnenland. V.K. HEDEN A. K. 22'/8 Van Berkeïse1/, Cert. Calvé<jss/8 227a- 8 Neder). Ford 207 Ned. Gist- en Spiritus 8807 Ned. Kabelfabriek.344 3 Philips Gl G. B. Unilever 1827, 1087» 597, 2007„ 379Va 845 180 1107,- Va 27a Benrs van Schiedam. DINSDAG, 12 5Iei. Officieele no teeing van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn f 10 per Ét.L. ad 4b pCt. Zonder fust en zonder belasting. N iet-officieel Binnenlandsche spiritus: tl?.a 10C pCt. Buitenlandsche spiritus: f7.75—f8.50. Zonder fust en zonder belasting. SPOELING: f 1.10—1.20. Scheepvaart. SCHIEDAM, 11 Mei. Aangekomen Ned. s.s. Naaldwijk. Ned. s.s. Buxgordijk. Noorsch m.s. Storanger, allen van Rot terdam, Kruiser Do Ruylcr, van de Noordzee, allen om te dokken bij de werf Wilton. Vertrokken Duilsch s.s 51onsun, naar Narvik. Eng. s.s. Narcnta, naar Rotterdam. SCHIEDAM, 12 51ei. Aangekomen Ned. s.s. Statendam, van Rotterdam, om te dokken bij de werf Wilton. Hoog water. 12 Mei 7.23 nur, 19.54 uur. 13 5Iei 8.11 nur, 20.46 uur. SCUIEDA5L Geboren: 8 51ei. Bernardus Gerardus, zoon van II. 51. Kemper en J. Cl van der Landen, Vlaar- dingerdijk 235. 9 Mei. Gomelis, zoon van 0. van Win gerden en G. J. do Jongb, Jacob Cats- laan 4. Johannes Gomelis, zicuan van G. G. Brouwer en J. C. Yink, Dam- laan 7. 10 5Iei, Clara Elisabeth, dochter van A 51. Hermans en L, T. Donsen, Ridderkerk- scheslraat 45 Buitenland. Anaconda Bethlehem Steel General Motors U. S. Leather Kennccott Copper U. S. Steel Corp.... ELECTR. OND. Aniem Ned. Ind. Gas Mij... Buitenland. Cities Service 207» 297, 89% 4V» 21% 847» 1777, 1697» 197,- 207a 287a- 9 387a 88!7m 177 27« 7« 47s MIJNEN. Algemeene Exploratie Redjang Lebong. PETROLEUM. Kon. Olie Buitenland. Shell Union Tidewater Ass, Oil.. RUBBER. SUIKER. Vorstenlanden Handolsver. A'dam.. 2167 TABAK. Oostkust 158 757» 156 1997a 757» 25378 2537»- 57» 10"/JO 107i» 107,- 7» lOVx,- 7e 113 474 227e 2107» 217, 21S 22 2067- 1757, 205 8 173 7, 193 1947,— 5 SCHEEPVAART. Ned. Schccpv. Unie 42 42 SPOORWEGEN. Canadian Pac, 77e 77,— 74 Missouri K. T 4'/» 4-V.i- N.-York Centr. Radr. 207s 197e— Southern Pac 187, 197 7/ a Southern Railway Cy. 87» S7„ Wisselkoersen. Londen 7.35, Berlijn 59.60, Parijs 9.743/1, Brussel 25.09, Bern 47.83, Kopen" hagen 32.80, Stockholm 37.90, Oslo 36.90, New-York 1,47%, 5Iadrid 20.20, Praag 6.IOV2, Prolongate l;'/i 0/0. Stemming Amerika Suiker Staafa- fondsen- - Rubber MARKT Seheepv. Wettig gedeponeerd. P.Z.M.C.) t/m. i5 woordt 50 cent, t/m. 25 woorden. ,75 cent elk woord meer 5 cent tot maximum 30 woorden. Inde Zaterdagsche editie f 1.tenzij dio Vrijdags reeds nau't Dureau zijn bezorgd, ZOEKT U PLAATSING als Huishoudster, Winkel juffrouw, Modiste, Naai ster, enz.? Plaatst een annonce in dit blad. EXTRA AANBIEDING in de nieuwste stoffen v. Mantels, Japonnen en Complets, 180 c.M. breed 98. per oi. Ruimo keuze Tobralco 30 et. per el. Clo- qué, 90 c.M. breed 89 ct. per el. Zijden Clocquê 79 ct. porei. Zijde Georgette 59 ct. por el. Tuxo (on kreukbaar) 39 ct. per et. Waschzijde voor kinder jurkjes 59 ct. per el. Zie verder. Netto JONGE WERKSTER gevraagd v. Vrijdags. Ge durende den schoonmaak voor Donderdag en Vrij dag. Adres: na 7£ uur: KARIS, L. Niouwstraat 41a. WAAR IS DE ZAAK waar u goed en toch zeer goedkoop slaagt voor prima Horloges, klokken, goud en zilver, Brillen, naaimachines cn Radio? Ook voor alle leparaüën? Broorsvest 93. C. KOK. Tel. 67937. ADVERTENTIEN in deze rubriek hebben beslist succes 1 DIENSTBODE gevraagd, niet beneden 16 jaar van 84 uur. Vrij dag den geheelea dag. 5Ievr. v. d. VEER, Hoog straat 174. Tobralco on Cloquè KINDERJURKJES, maai 40 59 ct., 10 ct per maat stijgend. Geblokte sportkousen voor jongens vanaf 39 ct. Meisjes sport kousen 29 ct. Meisjes sok jes 9 ct. Groote sortecring in Interlock. J. BONEFAAS, Nassau- laan 7. KOOPT UW STOFFEN bij J. BONEFAAS, Nas sau laan 7. Wij knippen gratis, naar elk gewenscht inodel of naaien uw japon vanaf f 1.50. Mantels van af f 3.00. Zie verder. Gevraagd: MEISJE voor halve dagen. Aan melden 's avonds na half acht. Frans Halsplein 21b.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 3