KAMPEEREN. OVERSTE SAXON. Autobus in vlammen opgegaan. De „Graf Zeppelin". Kampboekje 1936 van den N. J. N. Utile Dulci. Argeloos plaatsten wij Zaterdag j.i, een artikeltje over hot kampwerk van de Ned. Clhristen Studenten Vereeniging, maar liet Week. dat wij daarbij niet voldoende met mogelijke consequenties rekening gehouden Walden. Reeds gistermorgen demonstreer de zien dit, in den vorm van oen briefje van min of meer bevriende zijde, waarin ons werd verzocht ootk eens iets over den Kederlandschen Jeugdbond voor Natuurstu die te publioeeren. Wij willen aan dit verzoek gaarne vol doen, temeer, omdat wij nit ervaring weten, dat het aantal N J. N. -ers in Schiedam vrij groot is en er een bloeiend afdeelings- leven bestaai, hetgeen niet in het minst te danken is aan de medewerking van den heer Cl J. J. van der Maas. De Schiedammers zijn er reeds op uit getrokken. Saaien met de afdeelingen Rot terdam en Dordrecht, wordt in de Pinkster- vncanlie een vierdaagsch kamp gehouden op Goeree, bij Ouddorp, ter voorbereiding waarvan met Paschen een zeer geslaagd voorkamp werd gehouden. Doch dit is niet het groote werk van het IN. I N. Dat komt dezen zomer nog. Daar- "jan vertelt het vlot geschreven en keurig «erzorgde „N. J, N.-kampboekje 1936". Natuurstudie is een zwaar woord, maar dat valt in een kamp, waar een aantal jongelui bij elkaar is, die voor de natuur werkelijke belangstelling hebben, wel hon derd procent mee. Sehoolsche zwaarwich tigheid of droge theorie hoort daar nu een maal niet thuis. Maar voor de jonge men seden, wier belangstelling voor een bloem niet ophoudt, als zij haar in hun knoops gat hebben gestoken, zijn de N, J. N.-kam- pen ideale zomerverblijven, waar zij onder goede en kundige leiding in den wezen lijk en zin van het woord nader tot de na tuur kunnen komen. Behalve voel inte ressants in hun botaniseertrommels, doen zij er minstens evenveel gezondheid op Aldus eaat het nuttige met het aange name samen. In het N. J. N.-kampboekje 1936 wordt op onderhoudende wijze allerlei wetens waardig over dit soort kampleven verteld, wat de prijzen zrjn, waar men zich moet aanmelden, bizonderheden over de aanmel ding en de verdere voorwaarden, de uit rusting, enz. Om te kunnen kampeeren onder leiding van het N. J. N. moet men lid zijn. Ieder een, die twaalf geworden en nog geen 93 is, kan lid worden. De kampen worden dit jaar, zes in totaal, gehouden op Terschelling, onder Denekamp (Twente) en bij Kotten (Achterhoek), in de maanden Juli en Augustus. Kotten heeft historische beteeken is voor de N. J. N.-ers; het kamp bij „Hendrik" van 1926 is nog steeds levendig in hun herinnering. Sinds 1929 is bij Kotten elk jaar een zomerkamp gehouden. Nu het dezen zomer tien jaar geleden is, dat de N. J. N voor het eerst op de Vaaltwisehbulten bij Kotten kampeerde, is de roem van dit Aehterhoeksche dingske zoo ver verbreid, dat het jeugdleiderskamp voor natuurstudie er dit jaar zijn tenten - ook zal opslaan en eveneens de gastvrij heid van boer Hendrik en zijn vrouw Rina zal leeren waardeeren. Tenslotte bevat dit beknopte kamp- boekje nog een lijstje boeken over de omge ving van de kampen en wordt aangegeven welkle kaarten men gebruiken kan. En op de laatste pagina dan nog de „Bak- marsch". Als men dit lied niet kent, dan zegt dit woord hem ook niet3. Maar welke herinneringen stijgen in het brein op van hem ,die dit gezang in zijn vlegeljaren uit z'rjh schorre jongenskeel liet galmen. Hij Historische Avonturenroman, door G. P. BAKKER. 6) Hoofdstuk IV. De zwerver ontwaakte vroeg in den morgen en vervolgde zijn tocht door de bosschen. Vroolijk scheen de zon fusschen de bladeren door en lustig kwinkeleerden de vogels boven zijn hoofd. De hooge hemel was helderblauw. Hij had een lan gen dag voor zich, zeker nog een marech van een uur of tien. De zomer was buitengewoon droog en heet in bet jaar 1681. Maar toch was het wandelen in het woud veel aangena mer dan op de landwegen, waar geen schaduw was en het mulle zand de hitte terugsloeg. Het liep tegen den middag, toen' hij en de hond rust namen onder een dikken rooden beuk in het struikgewas ter zijde van den weg. Hij spreidde zijn mantel, ging er op zitten, haalde brood, worst en een kruik- water te voorschijn en begon zijnschamel middagmaal. Wolf stond' hem vol spanning aan te kijken, vol onge duld wachtend' op zijn deel. weet het nu, hot lied is niet erg mooi en do „eed'le zin" is hier en daar wel oen beetje te veel uit do lucht gegrepen maar ach, dat wist jo vroeger niet. En met vreugde noemt hij dan dezon koor de gelegenheid to baat om zijn over- volüo herinnering in één greep samen to vatten in het laatste couplet van z'ijn goe de, oude Bakmarsch: Wanneer dan donk're dagen komen; Als trager vloeit hot niet meer jongo bloed, Dan zal een enk'le blijde lichtstraal Nog koest'ren ons gemoed. De gulden jong'lingstijd, Die nu ons hart verblijdt, Zal immer door ziju schijnsel blijven geven. Bij 't droeve zwart, Van al te bitt're smart Sport Het handbal. Ontstaan cn ontwikkeling. Het woord „handbalspelen" is een ver zamelnaam voor alle spelen, die mot de handen (eventueel met een hulp-instru ment) uitgevoerd worden, zoodat ook vuist bal, hockey, tennis en korfbal gerangschikt kunnen worden onder de met de hand ge speelde balspelen. Het handbalspel behoeft, wat de benaming betreft, zeker geen nadere aanduiding. Geen enkel balspet wordt zoo zuiver met de hand gespcetd als het „handbalspel". Het handbalspei is van oorsprong een Duitsch tumersspel. De uitvinder van het handbalspel, dat thans bezig is de geheele wereld te veroveren, is een Berlijnsch tnrn- leeraar, Max Heiser. De groote vlucht, die het voetbalspel, vooral in do laatste jaren ook in Duitschlanö genomen heeft, inspireerde dezen turnleeraar om spelre gels voor een handhalspel samen te stel len. Zoo verscheen op 29 October 1917 voor de eerste maal „Bestimmungen fur die Abhaltung- des Handballspieles des Berliner Turnrates". Deze spelregels kun nen beschouwd worden als de eerste en oudste spelregels. Het was de Berlijnsche turn- en sportteeraar Cart Schelenz, die in de eerstvolgende jaren deze eerste regels voor het handbalspel veranderde en ver beterde, waardoor de beoefening steeds populairder werd. Aan deze beide heeren komt de eer toe een spel in het leven ge roepen te hebben, dat aan honderdduizen den vreugde en ontspanning zeeft. In 1926 stelde de turnkring Groningen van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond handbalregels samen, waarbij de spelrege's van de Deutsche Turnerschaft als leid draad dienden. Vanaf dat oogenbük da teert de eigenlijke beoefening in Neder land. Competities, ingesteld voor dames en heeren, hadden onmiddellijk veel suc ces, er werd met animo gespeeld In 1928 besloot het Kon Ned Gymnastiek Verbond het handbalspel aan zijn officieel geregle menteerde openluchts peten toe te voe gen. Hoofdzakelijk door turners en turn sters beoefend, vinden tbans in alle dea len van ons land reeds kandbalcompetï- ties plaats. Sinds 1923 zijn nationale kam pioenschappen ingesteld De groote dee'- name maakte het noodig, dat voor deze kampioenschappen vöörwedstrijden wer den ingesteld, waarbij het land werd ver deeld in '1 districten, tw. Noord, Zuid, Oost en West. Voor wat het district Zuid betreft zul len deze wedstrijden a.s Zondag te Schie dam worden gespeeld, georganiseerd door de S.V. v. L. O. „TH.O.R." en wel op het „S.V.V."-terrein, aan den West-Frankel.drjk. De algemeene leiding van het handbal spel in Nederland berust hij het „Kon Nederl. Gymnastiek Verbond", waarin een speciale spelcommissie het wedstrijdwe zen regelt. Dat het handbalspel opgang maakt, be wijst wel Duitsehland, waar het spel on geveer 500 000 beoefenaars telt In 1928 werd te Amsterdam, in het jaar der Olympische Spelen, de Internationale Amateur Handball Federation (I AH.F) op Eensklaps stak hij de ooren op en be gon zacht te grommen. De speelman Dleef kalm zitten, maar luisterde scherp. Toen rende Wolf het bosschage in en een zware stem verbrak de stDte. „Kalm, Wolf, goed volk. Ik kom alleen je meester oen bezoek brengen." Do zwer ver stond op. Hij herkende do stem. Toen weken de takken vaneen cn er verscheen een groote, zware man in eenvoudige, zwarte buTgerkleodïng. „Smakelijk eten, vreemdeling, laat ik u niet storen. Mag ik misschien het genoe gen hebben uw eenvoudig maal te doo ien. tk kom niet met leege handen." Uit een tascb, die aan een riem over zijn schouder hing, haalde hij versch wit tarwe brood, een stuk ham en een groote kruik wijn te voorschijn. De zwerver antwoordde „Wees welkom, vriend' van gisteren; ik hoorde reeds uw zachte stem." „Juist," lachte de ander. „De monnik, maar voor u heb ik die maskerade niet noodig, noch u voor mij." „Maskerade?" deed do speelman ver baasd'. „Vermomming ook goed'. Draad aan draad wordt een gewaad geweven, steen voor steen een huis gebouwd" De ander haalde de schouders op. „Het klinkt mooi en wijsgeerig," meende hij, „maar ik begrijp het niet." „Ook goedu Ziet u." Hij haalde twee ijzeren ringen uit zijn zak. „Hier heb,ik twee losse ringen in mijn handen. En nu gericht en wel nadat de Doulscho Iloch- schule fiir Leibesiibungen het spel in hot Olympisch Stadion had gedemonstreerd. Bij deze organisatie, die behalvo hot hand balspel (veldhandbal), ook andere balspo len als vuistbal, zaalhandbal, courtshand- bal (I ers c h - A m eri k aan s cl handbat) en bas ketball (Fransch-Amerikaansch handbal) zijn ondergebracht, zijn momenteel 26 lan den aangesloten. In dit jaar zulten tijdens de Olympische Spelen te Berlijn voor het eerst wereldkam pioenschappen handbal wordon gehouden en wel van 614 Augustus. Het handbal- spel heeft groote hygiënische waarde en boeiendo eigenschappen als pariijspel. Wie een voetbalwedstrijd met belangstelling volgt, verzuime dan ook niet eens met handbal kennis to maken. Kerk en Schooi Nc<l. Herv. Iverk. beroepen- te Beun in gen G. J. de Geus, cand, en hulppred. to Hees; te Moedhui- zen J. Scholten, eand. en hulppred. te Wom- mels (Fr.); te Molenaarsgraaf G. Cl Roo sendaal, cand to Utrecht. Bedankt voor Kootwijk ca. ds. N G'. Bakker te Maartensdijk. Gcref. Kerken. Aangenomen naar Poortegaal A de Groot, cand. en hulppred. te Naaldwijk. Ckr. Geref. Kerk. Bedankt voor Barend recht ds. W. M Niemvenhuijzie to Franeker. Gcref. Gent. Bedankt voor Krabbendijke ds. 51. Hei koop te Utrecht Gemengd Nlewws De inzittenden konden den wagen tijdig verlaten. Een gemeentelijke autobus van lijn L, rijdende op het tiaject FlorawegTolhuis pont te Amsterdam, is gisteravond' om streeks zes uur op het Mosplein in vlam men opgegaan. Rijdende in de richting van de pont, bemerkte de bestuurder van het> voertuig, waarin zich twee dames-passagiers bevon den, op het Mosplein plotseling, dat de motor in brand stond. De vlammen sloe gen op dat moment reeds uit den motor kap. Onmiddellijk verlieten de chauffeur en de inzittende vrouwen den wagen. Dc brandweer werd gealarmeerd; waarop Iwee motorepuiten uitrukten. Met twee stralen op de waterleiding werd het vuur aange tast, evenwel zonder resultaat. Binnen eeni- ge oogonbhkken hadden de vlammen zich medegedeeld' aan het inwendige van do bus. De houten banken yormtlen een gretig voedsel voor 'de vlammen en aan blnsschen viel niet meer te denken. Alleen de ach terwand van den wagen bleef overeind staan Fan de rest bleef niets anders over dan een hoop verbrand ijrer en het on derstel, dat intact gebleven is. Ook het gekt, dat zich in den bak voor m de cabine bevond, is verloren gegaan. Het mag als een gelukkige 'omstandigheid worden beschouwd, dat de brand ontstaan is, terwijl de bus zich fin de richting van het Y-veer begaf, omdat de bussen in omgekeerde rich Ling op hot genoemde uur steels stampvol zijn en de gevolgen in dat geval moeilijk zouden te overzien zijn geweest. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de brand is ontstaan door een lek in de benzinetank Het bruidspaar van bijna anderhalve eeuw. Vrijwel heel Horst (Limburg) was gister morgen uitgeloopen om getuige te zijn van de kerkelijke inzegening van het huwe lijk van den ruim 75-jarigen Jac. Daniels uit Blerick en die 71-jarigo Maria Kleus- kens Een dichte menigte stond' bij den ingang van de St. Lamberfuskerk om het b ru i da p aa r- op-leef tijd af te wachten, terwijl in de kerk de belangstelling eveneens zeer groot was. Na de gezongen huwelijksmis toonden de Horstenaren hun medeleven door zich op te stelten bij die woning van het jonge" paar en hun een hartelijke ontvangst te bereiden. zijn ze aaneen gesmeed', zonder vuur, zon der hamer." De speelman bekeek nu, den ander van onder tot boven, beschouwde zijn han den. „Neen," klonk zijn besluit ,U kunt mijn oude vriend niet zijn, ofschoon hij mij dat kunstje loonde. Al was hij een too- venaar, zoo spoedig kan een mager man niet groeien tot een d'ikke." Dus luidde de gevolgtrekking van den ander. „U geeft toe, dat u mijn vriend' heeft gekend." „Heeft gekend?" „Ja, want hij is dood. U weet, dat de wonderdokter aan het hoofd stond van een groot verbond1." De zwerver gaf geen antwoord'. „Ik was zijn kapitein en ben zijn op volger. Ik hoop, dat n mij thans ver trouwt. Op mijn hulp kunt u rekenen als op de zijne. Wij zijn geheel tot uw dienst." „Wat is het doel van uw verbond?" klonk de vraag. „Ik zal u openhartig antwoorden. Wij zijn de wrekers op de worgers van Maag denburg en willen deze streken bevrijden van d'e keizerlijke troepen. U is de vriend van den Zweedsehen koning." „Te veel eer. U schijnt veel te weten." „Ik weet meer. U is overste Saxon," De speelman had! sinds lang dit ant woord!* verwacht. Rustig zei hij: „Bent u daar nu wel volkomen zeker van?" Naar Zuid-Amcrika gestart, liet luchtschip Graf Zeppelin is te 8 uur gisteravond van Frankfort-Main naar Zuid- Amcrika vertrokken Er bevinden zich 20 passagiers aan boord. Boven ons land. Gisteravond om zeven minuten over half elf verscheen het Duitsehe luchtschip bo ven het Zuidelijk doel van de stad Eind hoven. Dc luchtreus vloog op geringe hoogte en was duidelijk zichtbaar. liet gevaarte, dat in Noordwestelijke richting verdween, werd door honderden in dc stad cn op het vliegveld Welschap nageoogd'. Boven Vlissingen kwam liet luchtschip le kwart voor twaalf. Door den dikken mist was do „Graf Zeppelin" niet te zien. Wel heeft men motorgeronk gehoord. Jongetje verdronken. Gistermiddag ongeveer 5 uur had' do vierjarige jongen J. Boshuizen, wonende in de Ambonstraat, te Delft, het ongeluk ia een langs de M ad oe rast raat ioopende sloot te geraken. Door een zestienjarigen jongen werd het kind op het droge ge bracht. liet gaf echter geen teekenen van leven meer. Er werd gedurende anderhalf uur kunstmatige ademhaling toegepast en zuurstof toegediend. Dit had echter geen resultaat. Een ontboden geneesheer kon slechts den dood conslateeren. Amy MoIIisoii le Mpika. Amy Mollison is te Mpika (Noord1 Ilho- desié) op haar thuisviucht aangekomen. Zij zou vandaag bij het aanbreken van den dag de tocht vervolgen. Noodweer in Duitsehland. Boven Apolda on omgeving (Did.) heeft gistermiddag een hevig noodweer gewoed, waarbij zoo ontzaglijk voel regen viel, dat eenige beken binnen korten tijd' tot gezwol len stroomen werden. In Apolda stortte een huis in, waarbij 1 persoon om hot leven kwam. In de lager gelegen deelen dier stad is het water de kelders en gelij'kvioersche verdiepingen binnengedrongen. Er is zeer veel schade aangericht. Russisch passagiers! liegtuig vermist. Sedert vier da,gen hoeft men to Moer- mansk geen bericht ontvangen van een passagierevliegtuig, dat van d'aax naar Dik- son-eüand was vertrokken. Men vreest, dat het toestel tijdens oen storm is ver ongelukt. Hot opsporingswerk wördt door een dichten mist belemmerd. Orkaan ap de Zwarte Zee. Op de Zwarte Zee woedt een hevige orkaan, die groote schade in verschillen de havens heeft aangericht. De scheep vaart ligt stil. Eenige schepen hebben noodseinen uil- gezonden. Drie visschersbooton zijn ver gaan. Het lot van de opvarenden is niet kend. Vier dooden hij ecu busongeluk. In do nabijheid der stad Riga is een autobus, waarm 25 arbeiders hadden plaats genomen, omgeslagen, doordat de wagen te snel reed Vier der inzittenden werden gedood, vijf ernstig gewond. Gangster tol 60 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank van Tacoma in den Ame- kaanschen staat Washington heeft dan gangster William Mahon veroordeeld lot 60 jaar gevangenisstraf. Mahon was betrokken bij de ontvoering van den kleinen George Weyerhauser, den 9-jrrigen erfgenaam van vele milliocnen. Mahon vroeg een losprijs van 200.000 dol lar voor het knaapje. Sedert de arrestatie van Alvin Karpis werd Mahon „publieke vijand nummer 1" genoemd!. Hij heeft deze titel dus een week gedragen. Hij word Donderdag te San Francisco gearresteerd en bekende schuld, waarna de veroordoeUng onmiddellijk volgde. Dit is een voorbeeld van de poging van de autoriteiten het recht sneller toe to pas sen, teneinde het land van de gangsters te verlossen. „Zoo zeker, dat ik uw kop er onder verwed." De zwerver lachte, maar vroeg: „Eh als u zich toch vergist?" „Uitgesloten, overste, volslagen uitgeslo ten. Ik ga niet over ijs van één nacht. Het beste bewijs is, dat ik uw stem her kende, het scherpe commando van Wal- lenstoin's officieren, tocn u gisteravond meende dat ik overvallen zou worden. En daarvoor nog mijn oprechten dank. U is een voorzichtig man, maar u heeft ons gevecht met die moordenaars gezien. En ik ook zag u meermalen aan het hoofd van uw ruiters, van Saxon's ruiters. Ook heb ik uw intocht in Brandenburg gezien aan het hoofd van uw regiment met Marion, prinses Von Ebertot, vóór u in. don za del. De ruiters allen naar Zweedsoh ge bruik een groene tak op den helm on de muziek speelde: Er is geen beter leven Dan van een ruiter welgemoed, Zich in het gevecht begeven Tot hoogen rang verheven Krijgt eer en roem en goed'. Het was mooi, hef, trof ons allen, want u was' in korten tijd de held geworden van het onderdrukte uitgemoorde Sticht, waar wij geboren zijn. Overste, er is geen enkele reden uw persoonlijkheid langer "te verbergen." De overste voelde, dat deze man de Op hel oogenbh'k bevindt zich nog een lid van do bende van Karpis op vrife voeten en bet hoofd van do federate p0„ litio deelt mede, dat hij binnenkort zal worden gearresteerd. Faillissementen. Uitgesproken door de arrondissements rechtbank te Rotterdam. A. II. Vei kade, te Vlaardinger-Ambacht, Leliestraat 11. R.-c. rnr. H Franken. Cur. mr. P. van Bochove, Schiedam. Faillissemontsstatistiek over do maand April. Samengesteld door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Noord-Holland (excl. Amsterdam) 54, Am- •lerdam 49, Zuid-Holland (excl. Den Haag eri Rotterdam) 36, Den Ilaag 27, Rotter dam 14, Utrecht 18, Gelderland 31, Noord- Brabant 34. Limburg 19, Zeeland 1, Fries land 13, Groningen 12, Drente 6, Over ijssel 15. j Totaal 329 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 1501 faillisse menten. i Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 1609 faillissementen. WOENSDAG, 13 Mei 1936. Hilversum I, 1875 M. NCRV-uitzending. 800 Schriftlezing, meditatie. 8.159.30 Gramofoon. 10 30 Morgendienst. 11.00 —12.00 Vergadering Ncd. Chr. Vrou wenbond. 1.215 De Gooilanders en gra- mofoon. 2,30 Gramofoon. 3.00 Chr. Lec tuur.- 3,303.45 en 4,00 Gramofoon, tuur. 3.303.45 en 4 00 Gramofoon. 4.15 Zang en piano. 5.00 Kinderuur, 6.00 Gramofoon. 6 30 Afgestaan. 7.00 Berichten. 7.15 Reportage. 7.30 Land- houwhalfuur. 8.00 Berichten. 8.15 Chr, Orat. Vereen, Arnhem m.m.v. solistent cn strijk ensemb'e. 9 45 Gramofoon. 10.0Q Berichten. 10.05—11.30 Gramofoon. Hilversum II, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoon. 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon en Relig. Socialistische Causerie. 11.00 RVU Causerie „Arbeid en studie der vrouw". 11.30 Gramofoon. 12.001.45' VARA-orkest en gramofoon. 2.00 Voor de Vrouw. 2.15 Gramofoon. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgel. 6 30 RVU. Cau serie over Middeib. Onderwijs. 7.00 Sportuitzending. 7.20 Kinderkoor „De Krekeltjes". 7.40 Causerie over „Wil lem van Oranje". 8 00 Berichten. 8101 VARA-orkest, VARA-tooneel en solis ten. 9 30 VARA-Varia. 9.35 Orgel. 10 00 Berichten 10.05 Gevar. programma. 110012 00 Gramofoon Droitwicli, 1500 M. 10 20—10 50 Gramofoon 11.05 Orgel. 1135 Orkest. 12 35—1 20 Gramofoon. 2.10 Piano. 2 35 Orkest. 4.05 Kwintet 4.35 Dansmuziek. 5.50 Cembalo 6.50 Revue. 7.50 Orkest. 9.40 Orkest en so list 10 35—11 20 Dansmuziek Radio Paris, 1048 31. 6 20 en 35 Gramofoon. 10.20 en 1.50 Orkest. 3 20 Gramofoon 4.50 Orkest. 7.20 Zang en piano. 10.0511.35 Dans muziek en populair concert. Keulen, 456 M. 5.50 en 1120 Orkest 12.35 Amusements orkest, 1.35 Gevar. concert. 3.50 Gramo foon. 5 20 Orkest, en solisten. 8 05 Or kest en solisten. 9 5011 20 Klein-or- kest en solisten. Brussel, 322 en 484 SI. 322 M.11.20 Dansmuziek. 12.30—1.20 Klein-orkest 4 20 Gramofoon. 5.20 Sa lon-orkest. 6.20 Gramofoon. 7.20 Sym- phonieconcert. 9.20—10 20 Gramofoon. 484 M 1120 Licht orkest. 12.301.20 Salon-orkest. 4 25 Dansmuziek. 5.35' Licht orkest 7 20 Salon orkest. 9.30— 10 20 Dansmuziek. Dcutschlamlscmkr, 1571 31. 7 30 Gramofoon. 8.35 Kamermuziek. 9 50 Harp en viool. 10.201120 Dans muziek. waarheid1 sprak. Hij stak hem do hand! toe en zei „!k geef me gewonnen, ik geloof u." „Daar doet u goed aan. Ik durf nog niet vragen uw vriend' te zijn, maar ik ben zeker, dat we spoedig goede kameraden zullen wezen." Toen vroeg Snxon: „Jlaar hoe heeft u mrj herkend? Jk verwachtte u. De oude meester or de" wonderdokter, zooals het volk Jierai noemde, had hel reeds voorspeld Hij zei- de: Je zult zien, dat mijn vriend' do overste een of andere dag weer zal komen opdagen Ik was het met hem eens." „Dat was toch een zeer gewaagde ver onderstelling Hij dacht aan zijn ontslag aanvraag. „Toch niet. Het beste middel iemands daden te leeren kennen, is zijn verleden te weten en don jo zelf in zijn loc stand verplaatsen. Te vragen: Wat zou ik doen in zoo'n geval? Mag ik vrijuit spreken?" „Niets liever dan dat. U schijnt een inen- sehenkenner." „Een beetje. Ik heb mijn doctorshoed in de" wiskunde en d'e medicijnen, heb \eel in de wereld rond! gekeken en was altijd een vriend van den ouden meester, den wonderdokter. Ik was' zijn eerste bond genoot. Later zal ik u daar wel eens meer van vertellen. I I - (Wordt vervolgd E—wan———BH—

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6