STADSE IEUWS Omliggende Gemeenten OfficieeSe Crisispubücatie. Gemengd Mieuws Openbaar voorbereidend onder wijs in het Westen. Een ailres met optimistische! verwachting. Aan het gemeentebestuur n> wn adres gericht met het verdoek, voarzioinngjen to willen treffen in (to steeds dringender wor dende behoefte aan openbaar voorberei dend onderwijs in het Westen der stad. Een comité, gevormd ui! een vijftal ouders, nam het initiatief om nogmaals do aandacht daarvoor te vragen. Hóe dringend do behoefte gevoeld wordt merkt 't comité op blijkt wel uit 't feit, dat in slechts enkele dagen tijds meer dan 300 ouders van kinderen onder den leerplichtigen leeftijd' hun adhaesio te- tuigden aan het voornemen tot herhaling dor reeds eerder ingestelde pogingen. Men hoopt, dat het gemeentebestuur dit maal het ingediende verrook zal inwilli gen. Het kosleubezwaar, dat do laatste jaren het treffen van dikwijls zelfs lioog- noodigo voorzieningen achterwege deed blij ven, treedt hierbij niet op den voorgrond en speelt zelfs geen rol. Koslon zouden mm de uitvoering der plannen niet zijn verbonden. He mogelijkheid! ziet men door hot af slaan van cenige lokaliteiten in reeds in het Westen staande openbare scholen. Het zou er dus alleen om gaan, meent het comité, dat hot gemeen tcbestuar hier aan zijn sanctie zou willen verleen en. Aan het Ned, Onderwijzers Gonooteehap, den Bond van Ned. Ondom ijzers en de Vereeniging „Volksonderwijs" liier ter stede is verzocht aan het ingediende adres adhaesie te willen betuigen Zöo eenvoudig als adressanten zich do zaai. blijkbaar voorstellen is zij in werk- lijkheid niet! Jaren geleden kwamen de verschillen de partijen in den raad overeen voor het voorbereidend onderwijs een z.g. bevrio- zingstoestand in het leven te roepen en to handhaven. D.w.z. iedere richting zou behouden wat zij op dat oogenbük had op het gebied van voorbereidend* onder wijs; uitbreiding in eenerlei nchtrng met steun van de overheid, zou, zoolang de overeenkomst duurt, uitgestoten zijn. Aan het verzoek van liet comité, dat bovenbedoeld adres verzond, zal derhalve alleen kunnen worden voldaan, als de be- vriezingsioestand wordt opgeheven, waar op o.i. op dit oogenbük minder kans is dan ooit, want dit zou hoogo kosten mee brengen voor de gemeente en daartegen, zou men in Den Haag zeker bedenking liebben. Een andere mogelijkheid) is echter, dat naar het voorbeeld van de Herv. Kleuter school en de Geref. Juliana-bewaarschcol een particuliere vereeniging wordt opge richt, die zich ten doel stelt algemeen voorbereidend onderwijs in het Westen te doen geven. Die vereeniging zou dan bv. kunnen trachten de leegstaande lokalen van openbare scholen van de gemeente in buur te bekomen. Heemaf-demonstratie. In Musis Sacrum. Heemai, de bekende fabriek van eleo tromotoren te Hengelo, maakt met een c-ollectie apparaten, die samen een 10 tons goederenwagen van de Ned. Spoorwegen vullen, een toumée door het land, die in Februari 1935 te Rotterdam liegon, Na vele omzwervingen is de expositie gisteren van Terneuzen hier ter stede ge arriveerd en Zaterdag wrorden de apparaten weer opgeladen, om naar Alkmaar ver voerd te worden. De tentoonstelling in Musis Sacrum heeft ten doel installateurs en fabrikanten te toonen, hoe een motor en bpchoorend materiaal gekozen moet worden om het meeste rendement, de grootste bedrijfszeker heid, een maximum van yeiligheid te verkrijgen. Het komt meermalen voor, dat voor oen bedrijf een motor wordt aangeschaft en dat 'daarbij de noodige apparaten worden ge zocht of anders om: eerst de apparaten en vrijwel onafhankelijk daarvan een motor. Fleemaf wil met zijn demonstraties too nen, dat dit niet dó juiste methode is; haar systeem is anders, al is dat bij de aanschaffing van werktuigen, wat de eer ste uitgave betreft, niet altijd de goed koopste. SVat gedemonstreerd wordt, is interessant voor technici; de leek wordt er niet veel wijzer door een rondgang langs de appa raten te maken. Er zijn beveiügmgsappa- 3aten, die een machine doon „uitvallen" als gevolg van een ontstane temj>eratuur en een ander als gevolg van een overbe lasting. Voorts wordt oa. een isolatie-proef ge demonstreerd, waarbij de clectrisclie stroom wordt opgevoerd tot 25.000 volt, en zoo wel de mechanische als de electrische vastheid van het isolatie-materiaal ge perst bakeliet wordt bewezen. Ook wordt getoond, hoe moeilijkheden in de praktijk b.v. met overbrenging van kracht met behulp van een riem worden opgelost. Speciale motoren, b.v. een verende motor voor het textielbedrijf, flensmotoren, enz., zijn opgesteld naast normaal-appara turen. lVIe mist een jonge hond? Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een wolf-grauwe jonge her dershond. teef, phn. S'/a maand otnl. Geref. Vereen, voor Ziekenzorg. Stichting van ecu Fonds tot tegemoetkoming in sic kosten an zickenhuisverplcging en operatie. Gisteravond is door de Geref. Vereen, voor Ziekenzorg een ledenvergadering ge houden, waarin het bestuur verslag heeft uitgebracht van de werkzaamheden van do commissie, dte benoemd was om de mogelijkheid te overwegen een fonds lot tegemoetkoming in de Losten van zieken- huisverpleging en operatic te stichten. De voorzitter, de heer II. Wille nas, gaf dit verslag en deelde meile, dat, hoe wel oorspronkelijk de plannen waren dit fonds te stichten, als een onderafdceling van Ziekenzorg, zonder eigen statuten, bet toch bij nader overwegen bleek het beter' ie zijn voor dit Fonds een vereeniging met eigen statuten op te richten, welke vereeniging echter zeer namvo samenwer king met Ziekenzorg zou onderhouden en ook als een afdeeling dezer vereeniging zou beschouwd worden, M «led «dingen werden gedaan van de klassen van risico-dekking, die de com missie heeft gemeend to moeten ontwer pen. teneinde voor de verschillende inko mens ook een passend tarief to kunnen stellen. Als zoodanig werden genoemd do klassen A. B, C, D en E, respectievelijk voor een uitkeeiing van flöO, f2, £3, f4 per dag en f4 per dag plus operatie kosten. Mocht de behoefte daaraan blijken, dun zou ook een tarief voor eon nog lagere klasse worden ontworpen. Gok de premién voor de verschillende klassen werden genoemd. Getracht is deze zoo te stéllen, dat er voor niemand be zwaar kan zijn het risico van ziekenhuis- on operatiekosten op deze manier te dek ken. Uit de vergadering bleek de animo om tot oprichting to komen en do verschil lende vragen om inlichtingen en de ge vallen dio genoemd werden, kondén dooi den voorzitter worden beantwoord en toe gelicht. Verschillende mededeeüngen werden nog gedaan, o.a. dat in de volgende week de commissie iederen avond zitting zal hou den in het Geref. Jeugdhuis, om belang stellenden alle mogelijke inlichtingen to geven en de gelegenheid open te stellen zich te laten inschrijven als lid van liet Fonds. Ook zullen in een te verspreiden cir culaire do gegevens worden verstrekt om ieder duidelijk te maken, wat bij een even- lueele verpleging in het ziekenhuis zal moeten worden betaald en tegen welke premie dit kan worden gedekt. Zoo spoedig mogelijk zal ook door oen rondgang bij de daarvoor in aanmerking komende personen getracht worden, zoo veel leden te winnen, dat met de oprich ting der vereeniging kan worden voort gegaan. Wanneer er 500 leden zijn, dus pi m. 125 a 150 gezinnen, zal dit reeds kunnen. Op de eerstvolgende ledenvergadering zal dan waarschijnlijk de oprichting een feit worden. Het bestuur eu de commissie stellen als voorwaarde, dat alleen leden van „Ziekenzorg" lid kunnen worden van het Fonds. Bizondere gevallen zijn ter beoordee- ling van het bestuur. De goedkoope groentendisfributie Een fuut, die men tracht weer te herstellen. De distributie van goedkoope groente in het voormalig St. Jacob Gasthuis heeft gisteren tengevolge van een vergissing in Den Haag, een teleurstelling opgeleverd voor de 'clanten. Men had n.l. gezonden 3000 K.G. sla, 250 K.G. spinazie, 250 K.G. andijvie, 100 K.G. bloemkool en 40 K.G. peen. De laatste groentesoorten waren spoe dig uitverkocht, zoodat alleen sla over bleef. Er zijn dadelijk maatregelen genomen om de font zoo goed mogelijk te oorri- geeren, zoodat hedenmiddag van 35 uur iu het voormalig St. Jacobs Gasthuis-tegen inlevering van bonnen kondon worden uit gegeven 500 K.G. spinazie, 500 K.G. poste- hjn, 600 K.G. bloemkool en voorts nog prei en radijs. Bij de examens, welko op 12 Mei, door het Centraal Bureau Instituut Pont te Utrecht werden gehouden, slaagden o.a. voor het diploma kanlaorstenograsf (130 lettergrepen per min.) mej. A. van der Burg, mej. G. de Winter, mej. D. van der Bee, mej. L, van Deutekom en do hoeren J Bruning, E. van Ringelenstein en 0'. van Gils; voor het prakiij'kdiploma Neder- iamlsch'o handelscorrespondentie mej. A. Spit, allen leerlingen van do Erkende Pont- school, alhier. Brj de- te Rotterdam gehouden examens der Kon. Erkende Vereen, van Leeraren in stenografie en machineschrijven, slaagden voor het diploma kantoorstenograaf in de Nederiandscho laai, 130 l.g, per minuut, mej. I. Kelder en de heer S. Steenbergen en voor het diploma handelstypist de heer Cl Móhring. Do geslaagden waren alten leerling van Instituut Harm alhier Uit een voortuintje aan de Anna vau Burenstraat zijn 12 vaste planten ont vreemd Dinsdag werden alhier op de Nieuwe Haven en de Hoogstraat twee onbeheerd staande rijwielen gestolen, resp. eigendom van M. A. L. en A. H. Bovendien wer den op verschillende punten in de ge meente drie rijwielbclastingmerken ge stolen. IVr.T.-dienst op Hemelvaartsdag. - Het post-, telegraaf- en telefoonkantoor zal morgen, Hemelvaartsdag, zijn geopend als op Zondag; n.l, van 89 on van 13 tot 14 uur. Postbe wij/en, kwitantiên, pabkotpost, spaarbank, rijksverzekeringsbank en giro zaken worden niet behandeld. Aangetee- kende stukken worden alleen ter verzen ding aangenomen indien oxprcsso-bestoï- ling ervan wordt verlangd en postwissels alleen indien zij per telegraaf moeten wor den overgebracht. Daar er geen bestelling wordt uitgevoerd beslaat er van 1314 uur gelegenheid voor het afhalen van correspondenlio. De postagentschappen en telegraaf-tele foonstations zullen gesloten zijn. Snel mooi bruin door AMlLDA-zonnebruincrême, óók bij weinig of geen zou. Flacon 9ü et Tube CO ct. Doos 50 eu 25 et. Op de Botlek in nood. Tijdens stoiken Noord-Oostenwind is Za terdag op de Botlek oen B.M. jachtje om geslagen, waarin zich een drietal personen bevonden uit Schiedam, die hierdoor te water geraakten, doch zich wisten vast te klampen aan do omgeslagen boot, De kapitein van de pnssagiersboot „Numans- dorp", die juist passeerde, heeft do zei iers gered en aan .boord' genomen. De be manning van de te Vlaardingen gestation- neerde Rijkspolitieboot R.P. XXI11, heeft de omgeslagen boot opgezocht, boven ge haald, droog gemaakt en naar Schiedam gebracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op do Botlek een motorbootje, waarin zich eveneens een drietal personen uit Schiedam bevonden, onklaar geraakt. Het bootje is op een zandbank geloopen, waar door het roer en de machine defect wer den. De zich aan boord bevindende per sonen gaven noodseinen met lantaarns, welke werden opgemerkt door de beman ning van do Rijkspolitieboot R.P XKI1I. Mot veel moeite werd verbinding gekregen met het in nood verkeerend' bootje, dat op sleeptouw werd genomen en eveneens te Schiedam behouden werd binnenge- biacht. Inspectie van dc yolksgczondhcid. Bij Kon. besluit van G Mei zijn, met ingang van 15 Mei 1936, aan de inspeo leurs van de Volksgezondheid' bij den dienst, welke in het bizonder is belast met de handhaving van "de wettelijke bepalingen op de uitoefening' van de artsemjbereid- kunst en van de Warenwet en met de za ken, rakende de hygiene van bodem, wa ter en lucht, nader de ambtsgebieden aan gewezen. Aan den heer C. Cr. Bacrs, te 's-Gra- venhage, is aangewezen het gebied van de keuringsdiensten voor waren 's-Gravenhage en Rotterdam (waartoe Schiedam behoort en van Dordrecht, voor zoover gelegen in de provincie Zu.d-lio'laml, Landdag Leger des Heils. Het Leger des Heils zal 1 Juni, Twee den Pinksterdag, op het Feestterrein in het Volkspark weer een landdag houden. De eerste bijeenkomst begmt 's morgens 10 uur, do laatste eindigt G uur n.m. Zondagsdienst doctoren en apotheken. Voor spoedgevallen nemen morgen de volgende-geneeskundigen dén dienst waar: v. d. Berg, Lange Nieuwstraat 175; Geor- dcs. Veerdantstraat 2; Nyenhuis, Burge meester KnapperÜaan 197b, en Ormel, Sin gel 76. Morgen zijn geopend de apotheek van den heer Jansen, Van Musscbenbroekstraat 1 en de firma Gouka en Co., Groene- laan 127. AGENDA. SCHIEDAM. City Theater, 8 uur: 1 Dr. Socrates; 2. Het geheim van den Indischea olifant. Passage Theater, 8.15 uur. Kermisgasten. 22 Mei. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Jaarver gadering A. R. J. A. 25 Mei. Geref. Jeugdhuis,- 8 uur. Ned. Chr. Vrouwenbond'. J. K. Domini- cus: Verzorging van kamerplan ten. ROTTERDAM. 20 Mei ïivoli Schouwburg, 8.15 u. Dante's mysterie-revue Sim-SaJa-Bim. 20 Mei Groote Schouwburg, 8.15 u. Gez. Spree. De levende brug. 20 Mei. Doelenzaal, 8.15 uur. Concert Rott Pliilh. Orkest. Scl ste CohaRijneke 22 Mei Groote Kerk, 3.30 uur. Eerste Bach- concert. J. H. Besselaar Jr. Heden ev. d. tot 31 Mei Museum Boymans Algem. Ned. Kunsttentoonstelling Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Het schandaal van den dag; Het huis der ver schrikking. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Het meisje uit de onderwereld; Ziekenhuisge heimen. Corso. Van 11 u. af doorl. Haar grootste succes. Grand!. 2 u. 7 u. 9.15 u. Triomf der liefde. Lumière. 2.15 u. 7 a. 9.15 u. De Koerier van den Czaar. Olympia. 7 u. 9.15 u. Hard' als graniet; Medeminnaars. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Om een menschen leven; De" negende.gast. Roxy.® 2.15 u. 7 n. 9.15 u. Montmartre; Handen boven tafel. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. De trek vogel. KETIIEL. P.T.T.-dicnst. Het P.T.T.-station zal morgen, Hemel vaartsdag, alleen van 8.459.15 uur ge opend zijn, uitsluitend! voor hot afhalen van correspondentie. ICerüc en School Godsdienstige samenkomsten. Ned, Herv, Gcm, Groote Kerk, Lange Kerkstraat. Hemelvaartsdag, 10 u. v.m.s ds. Bokma. Nieuwe Kerk, Nieuwe Maasstraat. Hemelvaartsdag, 10 uur: ds. Tonsbeek. Gerei, Kerk. O os ter kerk. Hemelvaartsdag, 10 uur v.m,ds. v, d. Velden. Evang. Luik. Gcm. Lange Nieuwstraat. Hemelvaartsdag, 10 uur: dis. Schmidt. Chr. Geref. Kerk. Burgemeester Knappertlaan. Hemelvaartsdag, 10 uur: ds. P. Zwier. Ned. Herv. (Geref.) Evang. Gemeente. Gebouw Eendracht. Hemelvaartsdag, 10 uur v.m.: ds. G. A. Post, llerv. pred. te Kralingen. Samenwerkende" •Zendingscorporaties. Door de Besturen der Samenwerkende Zendingscorporaties werd dr. K. J. Brou wer op zijn verzoek eervol ontheven van de functie van tweeden penningmeester, In zijn plaats werd benoemd de heer S. de Clercq to Haarlem. Voor zijn werkzaam heid als tweede penningmeester kiest hij domicilie in het Ztcndingsbnreau to Oegst- gcest (Tel, Leiden 1541, pistgiro G074). Ter voorkoming van misverstanden zij meegedeeld, dat de heer De Clercq, oven als ook de eerste penningmeester, do heer VV. J. A. C. Bins, dit werk geheel belange loos verricht. Rechtszaken „Novemberaanbieding" strafbaar? De officier meent van wc). Gisteren heeft de officier van justilio bij de Amsterdamsche rechtbank requisi toir gehouden in dc zaak tegen de fir manten van een groot modemagazijn in de hoofdstad, die terecht stonden, verdacht van overtreding van de wet op do uitvcr- koopen. Zij hadden n.l. oen „November aanbieding" aangekondigd. Do kantonrech ter had ontslag van rechtsvervolging ver leend. Het O.M. toekende appél aan. De officier van justitie achtte de over treding bewezen on requireorde, daar- het hier oen prineipieele kwestie betreft, oen geldboete van fl. Do officier voerde in zijn requisitoir aan, dat deze zaak gezien moet worden in verband met do inleiding op do wet, hou dende regeling betreffende hot uitveirkoo- pen en dte opruiming in het winkelbe drijf. In deze inleiding toch wordt uit drukkelijk gesteld, dat het ontijdige begin nen van seizoen- on balans-opruimingen, moet worden tegengegaan. Wanneer w« nu dte verklaring van den reclamechef dor firma hooren, dan blijkt, dat die getuige zelf toegeeft, ebt in November goederen tegen aanmerkelijk lagere prijzen wordtem verkocht, waartoe oa. bijdraagt, dat zo in het gevorderde stadium bij de leveran ciers goedkoopor kunnen worden inge kocht en tevens hoeft getuige verklaard!, dat in Januari do opruiming wordt gehcxu- dten tegen nog lagere prijzen. Uit deze verklaringten blijkt, dat we in d)it geval te doen hebben met het ontijdig aanvangen van een seizoen-opruiming. Do verdediger mr G. C. J. D. Krop man voerdö aan, dat bedoelde wot door do firma, dio al jarenlang November-aan- biedingen doet voor menschen met be perkte beurzen, niet is overtreden. Artikel 2 van d'e wet moet in 'verband mot artikel 6 worden gezien. In dit artikel worden „do bizondere om standigheden" uitdrukkelijk omschreven. Er wordt nl. gesproken van „bij overdracht, verplaatsing of anderszins". Dit laatste kan slechts op soortgelijke omstandigheid slaan. Mede in verband met het begin Mei door don Iloogeu Raad gewezen arrest, ver zocht pl. de rechtbank verdachten van rechtsvervolging te willen ontslaan. Vonnis 2 Juni. Diefstal van gouden tientjes. Verdachte tot twee jaar ver oordeeld. Het gerechtshof to Amsterdam bevestig de gisteren bet vonnis van. de rechtbank te Utrecht, waarbij dte ex-arbeider H. II. wegens diefstal van 1646 goucten tientjes ten nadeel e van don Rijksmunt te Utrecht, was veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Ook dte procureur-generaal had bevesti ging van het vonnis gerequiroerdt Tewerkgestelde» gingen den ploegbas te lijf, Voor de Almolosche rechtbank zijn gis teren zware straffen geëischt tegen een aantal arbeiders uit Delden,- verdacht van mishandeling van den ploegbaas S., in de werkverschaffing te Deldenerbroek. Men had grieven legen Item en is hij do uit- Aangezien is gebleken, dat sommige var kenshouders in do meenitig verkeeren, dat do hun a'oor ecnig kalenderjaar toege wezen fokzeugen mogen worden aangehou den boven hot aantal hun toegewezen var- kons boven 25 kg, vestigt do Nederiand scho Veehouderij Centrale er nogmaals de aandacht van belanghebbenden oj), dat be doelde toewijzing allo varkens omvat, welke gelijktijdig mogen worden gehouden. Ook do fokzeugen zijn daaronder begrepen. 's-Gravenhngo, 19 Mei 1936. betaling van het loon op hem ingcdiongen. S. weid oa. ernstig met oen mes mis handeld. '1 -gen den hoofdverdachte, J. II. H., weid oon jaar, tegen E. 0. zes maanden, tegen Br. vier maanden en tegen G. 'A. K. twee maanden gevangenisstraf geëischt, terwijl tegen twee andere verdachten vrij spraak avoid gevorderd; Radionieuws. Nieuw dansorkest bij de A.V.R.O. Onderhandelingen gaande over een uit 15 musici samengesteld orkest. Naar de Tel. verneemt is de mogelijk heid groot, dat de AVRO binnenkort weer een eigen dansorkest zal bezitten. Er zijn n.l, onderhandelingen gaande over liet vormen van oen nieuwe band, die uit vijf tien musici samengesteld zal zijn. Zoodra de contracten geteekend zullen zjjn, zal met do repetities een begin gemaakt wor den en tegen 1 Juli zal dan eventueel dit nieuwe dans-orkest zijn debuut maken voor de microfoon. Naar ons medegedeeld werd, zal de heer ITans Mossel, die tangen tijd deel uilge- maakt heeft van het orkest van Mnrek We ber, met de leiding belast worden Radiorede van minister Van Lïdlli de .Tcudo Naar wij vernemen, zullen vóór het ver schijnen te zijner tijd van het nieuw© mo tor- en rijwielreglemont, de voornaamste wijzigingen daarvan dteor den minister van waterstaat, jhr. ir. 0. C. A. van Lidth de Jeude, in een radio-rede worden toege licht. Spert Voetbal. Schicdamsch elftalII.V.B. elftal. Dinsdagavond te half acht speelt op het terrein van Hermes-D.V.S. een Schie- damsch elftal tegen het R.V.R.-elflai. De samenstelling van de Schiodamschei ploeg is nog riiet^ bekend. Junioravedstrijden. De Rotterdamsche Sportverecniging „Spangen" organiseert morgen op liet sport terrein aan den Laanslootscheweg junior- wedstrijden. Aan deze wedstrijden, die om tien uur beginnen, nemen de A- en B- pjoegen van Spangen, 't Zuiden, Velox, OSR en Barendiecht doel. Zware binnenbrand. In een chemische wasschcrij. in.. zine ontbrandde. Hedenochtend omstreeks tien iuur is een zware binnenbrand ontstaan in het per ceel Prinsegracht 124 te 's-Gravenhage, waar gevestigd is de Stoomwerverij en Chemische Wasseherij van de firmaiHoyer. De brand ontstond in een der achter vertrekken, dat ingericht is voiot chemisch wasschen. De 24-jarige H. J. T. was daar bezig met het verrichten van eenige werk zaamheden, waarvoor hij benzine moest gebruiken. Dezje benzine is in brand ge vlogen. Hoe dit mogelijk geweest is, kan nog niet met zekerheid gezegd worden. Wellicht moet hier gedacht worden aan zelfontbranding. De heer T. kreeg ver schillende brandwonden aan gelaat en. handen. De brandweer en de geneeskundige dienst, die dadelijk na het .uitbraken van den brand gewaarschuwd werden, waren, zeer spoedig ter plaatse. Met twee 3tralen bluschle de brandweer het vuur dat ver schillende voorwerpen in de avasscherij reeds had aangetast. De brand kon daar door tot dit vertrek beperkt worden. De geneeskundige dienst vervoerde den heer T naar het ziekenhuis aan den Zuid wal Goed afgcloopen. Vanochtend omstreeks half 11 heeft zidbl bij do werkzaamheden bij don aanleg van de omlegging van den rijksweg naar Arn hem, bij de Uselbrug een ernstig ongeluk! voorgedaar dat wonder boven wonder nog tamelijk goed is afgeloopen. Gij do overbrenging van een ijzeren lïak van oen zandzuiger in de elevatorbak is de mast van de hijschsLelling afgeknapt. Oip de elevatorbak stalden verscheidene arbeiders, die zich tijdig in veligheid wis ten te brengen. E.en hunner echter, de 30- jarige B. uit Amsterdam, kreeg een klap van een der palen en stortte tusschen den zandzuiger eu de elevatorbak in, in den IJsel. Spoedig bad men hem op het droge gehaald, waarna hij naar het St. Walburgis- -iekenluHS werd vervoerd. Daar werd ge constateerd dat de mam inwendige kneu zingen had opgeioopen Zijn toestand is gunstig Geslaagd. Diefstal.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2