K: Hernies-D.V.S. blijft in de eerste klasse. OVERSTE SAXON. I I O r- De ontvangst te Schiedam. De wedstrijd. SPORT. VOETBAL D.O.S. met 2—1 geslagen. Het verschil tusschen de eerste en tweede klasser was groot. Toon celen van grootc vreugde. 'liemiüueud mensdien waren op Eer sten Pinksterdag getuige van den gewekii- digen strijd tusschen D. O, S. en Uermes- D. Y, S. op het. U. V. V.-lerrein to Utrecht Hot autobussen, twee treinen, particuliere auto's en per fiets waren ongeveer tweed ui zond Schiedammers naar do bisschops stad getogen teneinde Hermes-D. V. S. te den vechten voor het eerste üassesdiap Dat or gevochten is, behoeft geen be toog. In de eerste heift waren het de Schie dammers, die den toon aangaven en wel duidelijk bleek hier het verschil tussdhen de eerste klasser en de kampioen van de tweede Was bij Hermes-D. V. 3. het aan geven, het schieten, de opbouw en de ai- werking der aanvallen lot in details ver zorgd, bij D. 0, S. was het behoudens hier en daar aardig individueel werk, ho peloos. Voortdurend zaten de Hennes n. v. S.-ers voor het Ut rechtse he doel, zoodat het geen verwondering baarde, dat zij met rost een 20 voorsprong hadden genomen Na de rust speelde Hennes D. V. S. een verdedigend spel, waardoor D. O. S. meer in den aanval kon komen. Gesteund door groot enthousiasme kwamen de Utrechte- tiaxen toen fel opzetten en het pleit niet voor de aanvaJsltnie van D. 0. S., dat zij de dikwerf eenvoudige kansen, die haar gegeven werden, niet benutten kon. Het eenige tegenpunt, dat geseoord werd, kwam uit een vrijen schop, op den rand van het strafschopgebied genomen. Een teeken van sterkte is dit dus nieL Het moge voor Utrecht spijtig zijn, dat zij ook dit jaar geen eerste klasser binnen haar muren krijgt, voor Schiedam en bo venal voor den tak van sport» voetbal is het niet anders dan toe te juichen, dat de sterkste van deze promotie en degra datiewedstrijden, Hermes-D. V. S., gewon nen heelt Behalve onze complimenten aan hel elftal, dat onder aanvoering van captain Breitner alles in het werk heeft gesteld om in de eerste klasse te blijven, en aan den trainer De Bois wenschen wij ook het kranig bestuur van Hermes D V. S. geluk. Het bestuur toch heeft niet geschroomd minder gunstige elementen voor het vereen i g in gsl even te roy- eeren, waardoor ongeveer zeven spelers aan het eerste elftal werden onttrokken, op het moment, dat de competitie een aan vang zou nemen. De pech, die van stonde af aan het elftal achtervolgde zullen wij niet weei oprar kelen. Wel memoreeren wij de prachtige eindspurt, die Hermes-D. V. S. gelijk met Xerxes deed eindigen, zoodat een beslis singswedstrijd noodig was. Dezen wedstrijd won Xerxes in de laatste minuut, toen in buitenspelpositie het winnende doelpunt ge scoord werd, hetgeen den scheidsrechter van Moorse! ontging. Bram v. d. Tuyn kwam op tijd terug om nieu"w leven in de voorhoede te blazen en beweerde het bestuur eenige maanden terug: „Wij spe len liever met een gezonde vereeniging in de derde klasse, dan met een slechte ver eeniging in de eerste", thans zal het ver heugd zijn, dat het niet alleen een kern gezonde vereeniging leidt, doch dat dez< bovendien in de eerste klasse een plaats heeft Na angstige dagen is dus een voor Schiedam vreugdevol einde gekomen. Het vorig jaar was llermes-D V. S. bijna kampioen, dit jaar bijna tweede klasser... Wat zal hot volgend seizoen ons brengen? Wij hopen van deze steeds beter spe lende ploeg, dat zij ons een verrassing zü bezorgen. Toen de wedstrijd afgoloopen was, stroomden de Schiedammers het veld op. In korten tijd zag het groene tapijt zwait van de menschen. Breitner weid op do schouders geheven, een krans van DOS. om zijn hals gehangen; Bram v.dTuyn ging evenals Arie Beun en De Bois ook bekranst de hoogte in en zoo werden omstuwd door een juichende en "zingende menigte, die zich verdrong om de gelukkige spelers de hand te druk ken, do gelukkigen naar de kleedkamers gedragen, die aan alle kanten uitpuildon. Er werd gezongen en gehost, gefeliciteerd zonder einde en wij gelooven niet, dat het oude U.V.V.-terrcin sinds lang zoo'n gelukkige schare 'nlenthousiaslen bin nen zyn omrastering gehad heeft Wij zullen ditmaal een bespreking van de spelers individueel achterwege laten. Zij allen hebben gevochten voor de over winning, niemand uitgezonderd en 'rnllen hebben zich voor de volle honderd pro cent gegeven. Of nu de een wat minder in vorm was dan den ander, het doet er absoluut niet toe, "want het groote doel, Hermes-D.V.S. in de eerste klasse to hou den, is bereikt. Wel wil ons nog uit do pen, dat D.O.S. zich niet zoo'n bijster beste verliezer heeft getoond. Grootendeeis ligt dit echter aan het publiek, dat steeds overtredingen zag, daar waar op geoorloofde wijze werd aan gevallen, en luide zijn meening te kennen gaf. De Utrechtenaren gingen daarop wild spelen, hetgeen door scheidsrechter Van Webenes talrijke malen bestraft werd. De arbiter heeft dezen moeilijken wedstrijd feilloos geleid en wij begrijpen dan ook niet, hoe D.O.S. er toe komt protest aan te teekenen tegen de leiding! Reglemen tair is dit trouwens onmogelijk en het resultaat, dat de vereeniging er moe be reikt is, dat haar kas f23.-— lichter wordt. Zoo men ziet was er dus toch nog een wanklank op dezen feestdag, die ech ter in café-restaurant Noord Brabant te Utrecht, waar de spelers en vele enthou siasten zich verzamelden en gedineerd hebben, spoedig vergeten was Ook hi"r was het ge'.ang niet van de lucht Hartelijke toejuichingen De dames en heeren vertrokken in open koetsjes naar het station, waar do trein ran 7 33 uur naar Rotterdam genomen werd. Bij het Maassfation stonden drie bus sen van Van der Ende, waarin de spelers met aanhang werden geperst. Bij het pomp- station op den Rotterdamseben dijk wacht te hen een groote verrassing. Tot aan de Koemarkt stond een duizendkoppige menigte en het gedrang om de ,bus3<m was zoo groot, dat zij slechts stapvoets konden rijden. Het publiek was bijna ra zend van vreugde en ook hier was het gejuich niet van de lucht Bij hotel Beijers- bergen stonden ook weer talloo/.e men schen, die evenals zij, die de spelers bij het pompstation opgewacht hadden, op ondubbelzinnige wijze uiting aan hun vreugde gaven, dat Schiedam haar eerste klasser behouden heeft. Wel duidelijk heeft Schiedam bewezen. Historische Avonturenroman, door G. P. BAKKER. dat Hermes-D.V.S. haar na aan het hart ligt. In hotel Beijersbergen word in intie- men kring hot feest voortgezet. Na vijf minuten de leiding. D.O.S. wint den toss en kiest den vrij straffen wind mee. Door eenige regen buitjes is hol veld tamelijk glad gewor den. Als Bram v. d. Tuyn den bal aan het rollen brengt, staan do elftallen als volgt opgesteld Hermes-D.V.S. Beun Breitner Jansse Bromberg Bergkotte Bos Do Jong Is. v. d. Tuyn A. v. d. Tuyn Van Eembergen Borrani D.O.S. Schrcuder Veltmeyer Dumortier v. Lc-ur Jr. Loozckoot Schrijnders B. v. Leur Sr. v. d. Lok De Lang Weber Van Velzen Van stonde af aan wordt hot D.O.S.-docl belegerd. Een pass van Bram v. d'. Tuyn is iets to hard voor De Jong. Toch weet deze snelle speler het den keeper nog moeilijk te maken. De bal wordt evenwel weggewerkt. De Jong verricht dan eenig mooi indi vidueel werk, doch resultaat levert het niet op. Dan komt D.O.S. eren los. Een goede voorzet van Sdireuder onderschept Jansse. De bal springt van zijn been voor Du- mortier, die jammm-'rfijk over den bal heenmaait en zooloende een prachtige kans om hals brengt. Nog blijft de bal voor het Schiedamschc doel, tot Breitner cor ner kopt. De hoekschop wordt slecht go- nomen en dadelijk trekt de Schiedamsehe voorhoede er weer op uit. Een heftige scrimmage volgt thans voor het doel van de kanaries. De bal belandt bij Frombcrg, die ver naar voren is gekomen. Hij geeft een dot van een pass aan Van Eem bergen, die met een prachtig onhoudbaar schot, vlak langs den paal, het eerste doelpunt scoort (01). D.O.S. trekt weer ten aanval, maar het blijkt al gauw, (jat de Utrechtenaren, al hoewel zij eenige aardige aanvallen op bouwen, door veel combineeren en den hal te lang bij zich te houden, waarbij dan nog komt het gebrek aan schot, voor het doel niet gevaarlijk zijn. Bos maakt don bal vrij, geeft over aan Bram v. d, Tuyn, deze weer door aan De Jong, die prachtig doorzet. Twee backs worden gepasseerd, maar vlak voor doel schiet de rechtsbuiten m het zijnet. Even later lost hij een hard vliegend schot, dat keurig gestopt wordt. Bos geeft den bal aan De Jong, die in buitcnspelpositic scoort. liet doelpunt wordt dus geannul- leerd Op 40 meter van hct'doeJ maakt. Jansse hands en de vrije schop wordt door v. d. Lek genomen. Met een omhaal zui- vprt Is. v. d. Tuyn het terrein. Dan komt er een moment, dat alle Schiedammers op de tribune hun hart vast houden en alle Utrechtenaren een ver heugde trek op het gelaat krijgen. Erom berg speelt van 20 meter terug op Beun, Dumortier, de snelle midvoor, is er als de kippen bij en s'eehts doop tijdig uitloo- pen kan Beun den bal vocjr zijn voeten wegschoppen. Nauwelijks n> dit gevaar geweken, of Bergkotte mist, waardoor Dumortier een vrije kans krijgt. Hij is evenwel zoo hof felijk ook te missen, waardoor de bal achterhuppeit. Achtereenvolgens lossen B. v. d'. Tuyn en Borrani eenige schoten, die echter ach ter liet doel terecht komen. feu half uurtje is gespeeld, als Borrani den bal vrij krijgt op den vleugel Scherp /i l Irj d-m bal voor doel, waar d'o ge boete Hermes-D.V.S. voorhoede staat op gesteld. De Jong en Is. v. d. Tuyn wil len beiden springen, maar de laatste ziet, dat De Jong een betere kans heeft cn bij laat den bal voor hem loopen. Do Schie damsehe rechtsbuiten maakt geen fout en met een baaien kopbal maakt hij het tweede doelpunt (02). Do strijd neemt ceu felle karakter aan. Weber komt in botsing met Frombcrg eri do Schiedammer blijkt steviger. Weber wordt vervangen door Van Zandwijk. llermes-D.V.S. blijft in den aanval en D.O.S. voelt zich zoo in het nauw go- dreven, dal de heeren to vod van hun lichaamskracht gebij.uk maken, liet aantal vrije schoppen is dan ook legio. Tot twee maal toe wordt or op den rand van het strafschopgebied zoo'n vrije schop toege kend en precies even maal worden knet- terschotcn op het Utreelilschc doel afge vuurd Even vod malen wordt de ba! gekeerd. Een snelle uitval van D.O.S. volgt. Du mortier wandelt door de verdediging heen en komt vrij voor doel. Hij wacht echter to lang met schieten en Jvct is Bos, die als een razende loopt en precies op tijd den bal voor de voeten van den ndd- voor weghaalt. Om onbegrijpelijke reden wordt dan rechtsbuiten Loozckoot vervangen door Go- mcrsbacli. De rust komt met den stand 20 in het voordeel van Hermes-D.VTS. Na de thee stelt IIcrinca-D.V.S. zich go- heel op do verdediging in, waant om- DOS meer in den aanval kan komen. Dumortier komt weer eens geheel vrij voor doel, maar Breitner herstelt zich vlug en wipt don bal over eigen doel heen. I)e corner wordt genomen door Gomorsbach. Voor doel vangt Dumortier den bal met de handen op! Borrani, Bram v, d. Tuyn, Is. v. d>, Tuyn, Bergkotte en Bos worden vervol gens op onsportieve wijze aangevalten. Scheidsrechter Van Welzenes ontgaat, niets en zoodoende worden de D.O.S rears bei- straft met waarschuwingen en vrije schop pen. De stemming wordt er in hot veld niet beter op als het publiek zich ook nog met de beslissingen gaat bemoeien; en men weet, dat het publiek liet over het algemeen niet bij hot rechte eind' heeft... De aanvallen van D.O.S. zijn soms mooi opgezet, doch voor doel is het schot zoek. Bij een der aanvallen bemachtigt Beun den bal op de lijn. Dumortier loopt forsch den keeper in het doel. Handig gooit Beun weg naar Bergkotte, voor lnj en zijn be lager in het net terecht komen. Een scherpe voorzet van Schreudier volgt en Dumortier bij de fijn opgesteld, had slcchls behoeven te knikken om can doel punt te scoren. Hij knikto echter niet, waar door Jansse gelegenheid kreeg liet leder op te ruimen. lleimes-D.V S. maakt dan een kleine in zinking door, waarvan de Utrechtenaren geen gebruik weten te maken. D© Scliire dammeis lijken ecu weinig angstig van het vaak ruwe sj>el van de D.O.S -era, hetgeen trouwens niet te verwonderen is. Het ge volg hiervan is, dat zij vaak eerst den man en dan baf spelen, waardoor eenige vrije schoppen volgen. Bos komt in botsing met v. d Leur Jr., juist op den rand van liet strafschop gebied. Dumortier noemt den vrijen schop en door den muur van spelers heen schiet hij ontzaglijk hard in het doel. (21). Berm kon onmogelijk den bal stoppan. Nog vijf minuten zijn er te spelen on aangezien er geen kans bestaat, dat D.O.S. nog twee doelpunten zal scoren trekt Hermes-D.V.S. ten aanval Om beurten probecren de voorhoede- spelers van Hernres-D.V.S, te scoren. Het Jukt evenwel met meer en hot einde komt met een verdiende 21 overwinning van de Schiedamsehe vereeniging. MarlinilTLD.M. 101. Gisteren speelde Martinit op eigen ter rein haar tweeden promotiewedstrijd tegen R.D.M., welke wedstrijd door de Schie dammers met 101 gewonnen werd. Na zes minuten reeds opende Martinit de score. Een minuut later kreeg de aan voerder van Martinit een penalty te ne men, wegens hands in het strafschopge bied. De strafschop werd benut en zoo had Martinit na zeven minuten spelen reeds een 20 voorsprong. Voor de rust voerden do hoiden buiten spelers den stand op tot 40, Na do thee veiboogdc Marlinil weldra de score tot 50. Uit een corner redde eindelijk de links binnen van R.D.M. de eer ffi1). Martinit bleef echter den boventoon voe ren on hot einde kwam mot den stand 101 voor de Schiedammers. Martinit heeft thans in do promotie- competitie drie punten meer dan haar con currenten O.S.S. en R.D.M. De Zwaluwen in Zwitserland. De Zwaluwen hebben het m Zwitser land, ondanks hun goede spel, niet kun nen bohveiken. Van eon Bazetseh elftal verloren onze landgenoolen met 32. Do beide doel- pui en werden door Den Hoed gescoord. Le Grasshoppers wonnen te Zurich met 52 van de Nedeilanders en hadden de Zwaluwen bij den eersten wedstrijd een gelijk spel verdiend, in dit geval gaf do uitslag de juiste verhouding weer. Ditmaal scooule Vols de beide doel punten. Wielrennen. De grasbaanwedstrijden. Evenais op Hemelvaartsdag was do Schiedamsehe Rennersclub „Do Pijn" ook op 2en Pinksterdag weer genoodzaakt de grasbaanwieicrwedslrijdcn wegens de slechte weersomstandigheden af te losten. Zij zijn nader vastgesteld op 14 Juni. WOENSDAG, 3 Juni 1936. Hilversum I, 1875 AL NCR V-uitzending. 8 Schriftlezing. 8.1 9.30 Gramofoon. 10.30 Moigendienst. 11—12 Orgel. 12.15 Gramofoon. 12.30 Kwintet. 2 Gramo foon. 2.30 Postzegel praatje 3—3.45 Zang cn piano. 4 Trio, 5 Kindeniur, 6 Cur sus psychologie. 6 30 Afgestaan. 7 Be richten. 7.15 Landbouwpraalje. 7.45 Re portage. 8 i-ieriiohten. 8.15 De NCRV- microfoon op de locomotief, reportage. 9.30 Liteiair halfuur, 10 Berichten. 10.05 Kwartet en gramofoon, 11.15—1130 Gra mofoon. Hilversum II, 301 M, VARA-uitzemiing. 8 Gramofoon. 9.30 Keukenpraatjo 10 Moi gen wijding. 10.15 Religieus-sooialisti- sdie Jezing cn gramofoon. tl RVU. Mej. J M. VVolfson: Arbeid en studio der vrouw. 11.30 'Orgel 121.45 De Fliere fluiters. 2 Orvitropia. 2.30 Voor de vrouw. 3 Voor de kinderen. 5 30 Gra mofoon. G „The Lucky Stars". 6.30 11VU. Cydus „De juiste schoolkeuze". 7 Spört- praatje. 7.15 „De Roodborstjes". 7.40 „Weer komt de Zonnestraaldag". 7.50 Lezing. 8 Berichten. 815 Gramofoon. 8.45 Radiotooneel, met muziek. 9.45 Zang. 10 Berichten. 10.05 Orkest. 11 12 (J nmofooii. Droilwicli, 1500 M. 11.20 Gramofoon. 12.05 Orgel. 12.35 Or kest en sopraan. 3.35 Gramofoon. 2.20- 2 50 Trio. 3.10 Piano. 3 35 'Orkest en piano. 5.05 Kwintet 5 35 Dansmuziek. 6.50 Strijkkwintet. 7.50 Kwintet en zang. 8.35 Orkest- 10.20 Cabaret. 10 50 Orkest. 1135—12.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1G48 31. 7.20 en 8.35 Gramofoon. 11.20 en 2 50 Oikest. 4.20 Gramofoon. 5.50 Orkest. 8.? Piano. 11.05—12 35 Dansmuziek. Keulen, 450 M. 6.50 en 12.20 'Orkest. 1.35 Symphome- orkest. 2.35 Gevax. concert. 4.50 Dans muziek. 6.20 Orkest. 7.20 Gramofoon. 8.35 Vocaal conceit. 9.05 Kamerorkest cn solisten. 10.50—12.20 KJeinorkest. Brussel, 322 ca 484 M. 322 31.12.20 KJein-orkest. 1.302.20 Dansmuziek. 5.20 Gramofoon. 6.35 Piano. 7.35 Gramofoon. 8.20 Concert. 10.30—11.20 Gramofoon. 484 31.12.20 Gramofoon. 12.50 Salon- orkest. 1.50—220 Giamofoon. 5.20 Har- monioamuziek. 5.40 en 6.35 Gramofoon. 6.50 Piano. 7.35 Zang. 8.20 Orkest en zang. 10.30 Gramofoon. Deutsehlandsemlcr, 1571 31. 8.30 31arschen. 9.05 Vocaal concert. 9.35 Kamermuziek. 10.50 Piano en fluit. 11,20 —12.20 Orkest. 1 i 22) „Trees, twaalf kruiken Hamburger," be stelde Willem. „Mogen we meedrinken?" vroeg ze. „Zeker. Wie zou zoo'n mooie vrouw iet? kunnen weigeren?" „Je schijnt goed in je geld te zitten,' merkte Karei op. „Ga je 's avonds wel eens alleen uit? Én waar ga je dan langs?" „Neen," antwoordde Edzke. „Wij gaan altijd met de kippen naar kooi. Kom ons maar eens opzoeken. We zulten ter eere van jou de loopplank met mooie groene zeep verven." Het bier werd gebracht „Cavaliers," zei Willem. Tot weerziens. Het schip is gelost. We hebben altijd ge zelligheid gevonden. Op uw aller gezond heid." Leve de Hollandsche zeelui,riep slim me Karei. „Holland schijnt een goed land' Iq zhn" Ze dronken uit. Willem gaf Edzke een kniooogie. „Kom maat, zei hij. „We moe ten naar boord. Morgen begint de dag als de hanen kraaien." Maai bij de deur keek blonde Trees Willem met haar groote blauwe oogen aan. (.Als je niets te doen hebt vanavond." zef ze'en reikte Willem de hand, „kom dan bij mij. Achter door den tuin, klop zacht aan het tweede venster links van de deur. Pas op, dat niemand je ziet." „En als ik nu wel iets te doen heb?" vroeg Willem schertsend'. „Kom dan ook," zei ze. „Kom in elk geval." Hoofdstuk XIV. „Ik kan hier geen terugvracht krijgen," beweerde schipper De Vries. „Ik heb mijn best gedaan, maar de handel ligt dood, wat in ij overigens niets verwondert, want voor de legers is wel alles noodig, maar zij brengen niets op dan dood' en verwoes ting." „Daar is iets van aan," antwoordde Saxon. „Ofschoon eerlijk gezegd Holland toch door den oorlog met Spanje tot bloei is gekomen." „Door de scheepvaart," meende de ka pitein. „Er is een sterk geslacht gevormd van ondernemende mannen, dat het op nemen kan tegen elke andere natie. Hoe grooter en avontuurlijker de-reis, boe meer kans op winst. Spanjaarden, Portugeezcn en zelfs de Engelschen zijn niet meer tegen ons opgewassen, maar de Hanze hier beteekent niets meer, de Duitsche handel ligt op sterven. Mijn eenige kans is leeg naar Hamburg te varen en te trachten daar een vrachtje op te schom melen naar Holland. Gaat u mee?" „Ik heb hier nog iets te doen." „Als ik u een raad! mag geven," sprak de oude, „dan zou ik .niet in Maageten- burg blijven, als het niet dringend noodig is.. De geschiedenis onder den Dom heeft veel opzien verwekt. Teder wordt me! wan trouwende oogen aangekeken. Ik heb mijn ooren te luisteren gelegd en ofschoon er nog niets met zekerheid bekend is, doet de staf zijn uiterste best deze vreemde geschiedenis te onderzoeken. Morgen heel vroeg hijschen we de zeilen." Saxon wist dat de oude zeeman gelijk had, maar hij dacht er niet aan zijn on derneming in den steek te laten. „U heeft het zonder twijfel "bij het rechte eind," antwoordde hij, „maai" ik kan nog niet weg Ik moet wachten op den meester cn de zijnen." „Zij zullen hun heil wel in de bosschen gezocht hebben en een tijdje verborgen blijven. Er zit hier iets onrustigs in de lucht. De wacht is verscherpt. De moes ter weet dat, hij is een te gladde vogel om zich te laten knippen." „Als het eenigszins mogelijk is, zal hij weer komen opdagen," meende Saxon. „Ik zou liever hebben, dat u in do buurt kon blijven. Het zal u geen windeieren leggen." -De schipper dacht na. „Weet u wat, ik vertrek morgen en u gaat mee. We zullen een uurtje Noordelijk van Maagdenburg midden in de Elbe blij ven liggen. Foor een landsman heb ik iets over behoeft mij niets te betalen dan mijn gewoon liggeld'. Een .Groninger schip per houdt wel van een avontuurtje. Dat is het geuzenbloed'," voegde hij er lachend aan toe. „Mijn schip heb ik altijd' nog gered." „En mocht het onverhoopt verloren gaan, dan is hier een papiertje. Het is in ge heimschrift. Ben ik er niet meer, dan zal de koning van Zweden het inlossen. Dat is dus afgesproken, en, als mijn on derneming slaagt, ben je een rijk man. De meester zal het schip wel vinden, als hij nieuws heeft." Terwijl zij samen him gesprek vervolg de, kwam Edzke aan boord. Ilij riep Saxon op het dek. „Willem," zei hij, „.terwijl jij met vader zat te redeneeren, heb ik een wandeling gemaakt. Ik heb een boodschap voor je." Ilij riep Saxon op het dek. „Van den meester?" „Ik weet het niet. Misschien wel. Ik werd door een vrouw gevolgd. Ze had het hoofd onder en kap verborgen. Zoodra ik liet benr Ue, begon ik langzamer te loopen. Ze haalde mij spoedig m." „3Ioet u mij hebben?" vroeg ik. „Juist, schipper," zei ze zacht. ,„Ik wilde u vragen een boodschap aan uw vriend over te brengen." „Ze had een lieve stem. Ik dacht aan Treesje, maar die was het niet. Ik nam haar goed op, maar het schemerde reeds, veel kon ik niet zien, want ze had een langen ruimen mantel om. Wel zag ik, dat ze slank van postuur en jong was, Geen oude heks." „Kon je haar oogen zien?" „Niet goed, maar ze schenen donker te zijn." „Hij is een goede vriend van mij," zei 'ze. „Vraag hem, of hij vanavond' om elf uur bij mij' wil komen. Ik ben dan bij de oude ridderhofstede Sonnmfeld; eigen lijk is het een ruïne. Een half uurtje buiten- de wallen op den weg naar Scliöne- beck, links van den weg. Het is gemakke lijk te vinden. Ik heb belangrijknieuws voor hem." „Kunt u mij het nieuws niet zeggen?" vroeg jk. „Hij is mijn beste vriend?" „Reen," antwoordde zij. „Het is alleen^ voor liem bestemd. Hij moet alleen komen en oppassen, dat niemand hem- ziet. Ik zal hem opwachten. Het is het eenige gebouw, dat er iu de buurt staat. „Hebt u het goed' begrepen?" vroeg ze. „Ja," zei ik, „.daaraan mankeert het niet. Ik zal uw boodscnap overbrengen, maar hem raden niet te komen „Doe dal niet," zei ze met trillende stem. „Doe dat in vredesnaam met. Hjj zal misschien door mij kunnen vinden wat hij zoekt cn heel blij zijn mij te zien." „Toen keerde zij zich eensklaps om en verdween. Eerst was ik van plan haar te volgen, toen bedacht ik dat de boodschap je dan te laat zou kunnen bereiken Je moest zelf oen beslissing nemen." „Dat was verstandig van je." Het hart Hopte hem in de keel. Zou Marion 'toch gekomen zijn? Dat was bijna ondenkbaar, maar tochwie zou hot an ders kunnen zijn? „Zou het een boodschap van den mees ter kunnen wezen?" vroeg Saxon, ge wild onverschillig. „31ogelrjk," meende Edzke. „Toch-geloof ik het niet. Ze was min of meer van streek. Dat zou een bodte niet zijn en hij zou een mannetje gezonden hebben." „Misschien was een vrouw veiliger." „Ik weet het niet, maar ik zou niet gaan. Het is een geheimzinn-ge geschied©- nis. Misschien een valstrik." Wordt, vet volqiï). 1 P |l 3 t. V'l "w B ft *>•4 A .jr> Jr -

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6