STADS? SEUWS Hoe Haile Selassie in Londen werd begroet. Keuringsdienst van waren. Nog iets uit het jaarverslag -Aan liet jaarverslag van den Keurings dienst oor waren in het district Rotter- dam ontlcenen we nog eenigo beknopte mededeeluigcn omtrent het ouder/fik dor ten veikoop aangetroffen warea. De cijfers hebben betrekking op het gelie.de distriet, w aai toe behalve Rotterdam en Schielnm ivpg 311 kleinere gonmenlen behooren Alcoholhoudende dranken. In verband met de laatste uij/iging van Let „Wijnbesluit" (Stbl. uo. 202 van 193a) worden na 10 September /1933 in hoofd zaak likeurwijnen onderzocht, waaibij me nigmaal bleek dat deze, wat betreft aico holgelialte, niet voldoden aan den nieu wen eisch van ten minste 18 volumen procent, benige partijen werden uit den handel genomen. Er werden 549 monsters azijn en 38 monsters azijnessenco onderzocht, waan au xesp. 66 en 3 niet het vereischte percen tage azijnzuur bevatten, terwijl 19 mon sters azijn wegens vuil of aanwezigheid van aaltjes ondeugdelijk van toestand wa ren. Het aantal waarschuwingen bedroeg 53, terwijl in totaal 49 partijtjes werden af gekeurd. Broad on beschuit. Ondanks een scherpe controle is liet percentage ondeugdelijke broodmonsters practisch niet kleiner dan het vorige jaar, zooals uit de tusschen haakjes geplaatste cijfers blijkt. Op 1626 (1617) monsters wit mclkbrood troffen wij er 83 (139) aan, die met to weinig melk waren bereid, terwijl 61 (44) een te laag gewicht aan droge stof had den. Van de 2078 (2058) monsters waterbrood lag bij 330 (2S7) het aantal grammen droge stof tusschen 230 en 240, terwijl bij 56 (68) het gewicht lager was dan 230 gram Ook bij het kropbrood was de toe,tand nog niet bevredigend45 van de 431 mon sters (melk- en waterbrood) voldeden niet aan de eischen. Van het roggebrood bleken 13 van de 69 monsters een te laag gewient te heb ben, was 1 beschimmeld, terwijl in een ander stukjes van een eleclrischeii kabel werden aangetroffen. Het aantal processen-verbaal is gestegen van 43 in het vorige jaar tot 56 in dit jaar, terwijl in totaal 11 partijtjes brood uit den handel werden genomen, waarvan 7 partijtjes roggebrood. liet aantal broodwegingen bcdroeg2S394 Cacao en chocolade. Het onderzoek strekte zich uit over 398 "monsters cacaopoeder, 96 monsters cho colade en 91 monsters melkchocolade, lo- laal 588 monsters. Van enkele monslers cacaopoeder was het vetgehalte te laag, terwijl in eeitige monsters melkchocolade te weinig melkbcstanddeelen werden aan getroffen. Op het ontbreken van een juiste aanduiding moest enkele malen aanmer king worden gemaakt. Ccnsiimptieijs. In totaal werden 901 monstei; onder zocht, waarvan 311 ondeugdelijk van toe stand waren en wel wegens coli 229, te hoog kiemgetal 21, te hoog kiemgetat en coli 61. Van de onderzochte monsters roomijs bleken er 23 een te laag vetgehalte te hebben. Ter plaatse werden 13 partijtjes vernie tigd. Gebak en suikerwerk. Be 374 onderzochte monsters boterlet ter en botergebak waren in 29 gevallen niet uitsluitend met boter gebakken. De resultaten zijn dus iets minder gunstig clan vorig jaar (497 monsters met 13 af wijkingen). Van Je 138 onderzochte mon sters eierkoek waren Hechts 4 met een onvoldoende hoeveelheid ei r -n bereid Van de 5 overige onder de rubriek gebak opgenomen monsters werd éénmaal aan merking gemaakt op koekjes. Onderzocht werden 31 monsters suiker werk, waarvan 6 ondeugdelijk van samen stelling bleken to zijn wegens te hoog zet- meelgehaite en/of aanwezigheid van sac charine. In totaal werden 21 partijties gebak en 16 partijtjes suikerwerk afgekeurd. Groenten en vruchten. Eenige monsters roode kool en hielen in blik bleken veel ijzer to bevatten en hadden een metaalsmaak. De partij werd aan den handel onttrokken. Bij inspectie in winkels en op markten werden 203 partijen afgekeurd, daar zij in ondeugdelijken toestand verkeerden, terwijl 2 processen-verbaal werden opgemaakt. Jams en vruchtensappen. Het onderzoek strekte zich uit over 269 monslers jam, pucldingsaus en appel stroop en 128 monsters vruchtensap. Van eerstgenoemde voldeden 76 niet aan de eischen betreffende de samenstelling; 33 hadden een te hoog vochtgehalte, de overige een te laag suikergehalte of te veel con serveermiddel; voorts verkeerden 7 mon sters in ondeugdolrjken toestand wegens gisting of schimmelgroei. Op de onderzochte monsters vruchten sap behoefde slechts enkele malen aan- r mcïking te worden gemaakt wegens gis ting of te hoog getuite aan conserveer middel Eén monster bevatte mierenzuur. In totaal werden 693 monsters onder zocht, waan an er 33 niet geheet aan do gestelde eischen bleken le voldoen. In de meeste gevallen was het vetgehalte to laag, terwijl enkele malen aanmerking moest worden gemaakt op aanwezigheid van conserveermiddel (in strooikaas ea.) een monster margarinekaas bevatte te wei nig eiwit. Het totaal uit den handel genomen par tijtjes bedroeg 43. Limonadesiropen e.d. Onderzocht werden 359 monsters, limo nadesiroop, 41! monsters limonade ga- zeuse en 151 monsters mineraalwater. Het aantal geeonstateerdo afwijkingen (te laag suikergehalte, te veel conserveermiddel) was lager dan verleden jaar, hoewel veel meer limonade-gazeuse is onderzocht (vo rig jaar 361 monsters). Kineraalwater werd 13 maal ondeugde lijk bevonden wegens gcringo hoeveelhe den lood afkomstig uit do leiding. In al deze gevallen werd do leiding gecontro leerd. Eén monster was vuil. .Meel- en grutterswaren. liet onderzoek op het laboratorium strek te zich uit over 168 monsters. Hiervan waren 10 ondeugdelijk van toestand, ter wijl van 11 monsters do benaming niet in orde was. Op gebruik van klems tof werd 3 maal aanmerking gemaald. Naar aanleiding van het onderzoek in het laboratorium werden 7 en ter plaatse 355 partijen opgeruimd. Zonnestraaidag-coHecte. Muziek. Morgen zal de Zocincslraaldag-codlccte worden gehouden. Een aantal muziekcorpsen zal daarbij weer zijn gewaardeerde medewerking vcr- leenen. O. B. K. verzamelt morgenmiddag om kwart vóór 3 aan het begin van den Parallelweg en zal in het Smgelkwaitier muziek maken. Gusto komt om 3 uur op het Ro/en- burgerplein bijeen en neemt do Gorzen voor haar rekening. Ha rp e Davids verz.amelt om 3 uur eveneens op het Rozenburgerplein en bekt in hootdaaak het oude Westen door. Het Leger des Iieils marcheert oir 3 uur van haar gebouw aan de Lange Ha ven en speelt in het Westen. Voor het Stedelijk Muziekkorps is het verzamelpunt do Doelen vanwaar om 4 uur de tocht begint. liet Stedelijk Muziekkorps zal in het centrum blijven. Als Grescendo ook haar medewer king verleent, begint dit corps am 3 uur bij het Gemeente Ziekenhuis, haar marsdh door het Westen. R. E. T, In de eerste 5 maanden 1936 een ton minder ontvangen dan in de overeenkomstige periode 1935. Gedurende de maand Mei 1936 werden door de R.E.T. vervoerd 4.161011 per sonen, tegen 4.737.590 in Mei 1935; de opbrengst was f415.432.71 (f440.438.38). In de eerste 5 maanden van 1936 wer den vervoerd 22.657.791 reizigers, togen 23.540.205 in de overeenkomstige periode in 1935. De opbrengst was rc->p. f2.115.767.53 en f2.210.691.93, dus in 1936 bijna een ton minder. Jubileum-avond Paul Duval. Ter gelegenheid van het feit, dat de bekende cabaretier Paul Duval. 12'/e jaar achter het voetlicht heeft gestaan, is :.em gisteravond in City-theater een jubileum- avond aangeboden. Een volle zaal heeft aan deze huldiging deelgenomen. Aan Duval werd een tiental bloemstuk ken aangeboden, waaronder van de direc tie Van City-theater, de firma Dobbelmann en liet gezelschap The Violets. De jubilaris werd oa. toegesproken door den lieer Louis Daniels, directeur van het City-theater, en Frits Schakels, den bekenden revue ko miek. Fen bont programma werd opgevoerd, waaraan o.a. hun medewerking verleenden Betty Moreliy, soubrette; The Nolsons, acro baten; Les Pico's, een harmonica-duo, en oen vijftal guitaarspelers. De clou van den avond was echter wel het optreden van de Ncderlandscho Shirley Temple, een evenbeeld van het origineel, met veel aan leg voor het z.ingen van een liedje. In keurig Engolsch zong zij enkele van de bekende liedjes uit het repertoire van Shirley. Het was al half een, toen het publiek voldaan huiswaarts toog. Schoorsteenbrandje. Gisteravond brak een schoorsteenbrand uit in een woning aan de Maasdaniselie- straat, bewoond' door dte fam. A. P. E. Na dat een agent van politie do kachel en sckoorsteenplaat had verwijderd!, hoeft per soneel van de brandweer den schoorsteen schoongeveegd. Verduistering cn heling. Gistermorgen heeft de politie aangehou den de 11-jarige II. K., die voor £0.25 een gevonden rijwielbelastingmerk had ver kocht. Als verdacht van verduistering cn heling is tegen den jongen en den hoo per proces-verbaal opgemaakt, Verkeersongevallen. Gistermiddag passeerden elkaar op de Oranjobrug oeu personenauto, bestuurd door II. L. B„ cn oen vrachtauto van do iir- ma R. uit Amsterdam. Een plank, welke buiten do vrachtauto uitstak, kwam iu aan raking met do personenauto, waardoor een grooto deuk in het linker voorspatbard' ènlstond. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gistermiddag gemakte op den hoek van de lUirgemee.Mer Knuppevtlnan en de Van Osladclaan do 8-jarige A. R., uit de Jan Stcenstruat, spelenderwijze onder een pas- secrend rijwiel. Zij kwam to vallen ea brak het linkcr-ondcrbeen, even bovou do enkel Fen gewaarschuwd arts vervoerde liet meisje met zijn auto naar zijn woning, waar hij liet been gespalkt heeft, waar na liet kind naar de Dr. Noletstiehling is overgebracht. SneS mooi bruin door AMILDA-zonnebi uiiicréme, óók hij •weinig of geen zon. Flacon 90 et 'I ube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. De heïl'ing op boter. Do heffing op boter en de vcrvoierver- gunning voor buiterüamlsclie boter is voor do weck van 8 tol 13 Juni vastgesteld op f 0,90 per K.G. Loterij N. A. S. I!. De eerste prijs van do seconden-loterij van de Ned. Arbeiderssportbomd is go- vallen op 1 uur, 3 min., 3 sec.; de 2e prijs op 2 uur, 3 min., 3 sec. Tegen auto gereden. In de Oranjestraat stopte gistermiddag omstreeks kwart voor 5 een vrachtauto voor de brug. De 15-jarige wiekijdster J. S. uit Rotterdam, passeerde deze auto aan do linkerzijde en botste daarbij tegen een vrachtauto, die uit tegenoveigesteldo richting jream. Het meisje viel en liep een bloedendo wond aan het achterhoofd op, die door een arts ter plaatse weid behandeld, waarna de wiolrijdsler, die liet ongeval aan eigen onvoorzichtigheid had te wijten, naar huis kon terugkeeren. Brandje. Hedenmorgen tegen 12 uur raakte ccn benziuelamp, waarmee men in liet kan toortje van de R. K. begraafplaats aan den Vlaardingerdijk bezfg was verf af te branden, in brand. De lamp viel en de handende benzine verspreidde zich over den vloer. De grafmaker slaagde er in de vlammen te blusschen. Intusschen was echter de brandweer reeds gealarmeerd en deze rukte met twee spuiten uit. Aan het begin van den Vlaar dingerdijk kor een d!or hoofdkrmgcomman- daaten ecbUr order geven terug te keu ren, daar hulp niet meer noodig was. Geveilde cn verkochte onroerende góederen. Geveild 5 Juni. Notaris P. Schaberg. De bonwmanswoning te Kethel, aan den len Veemveg no. 3, met diverse percoe- len weiland te Kothei en Vlaardniger-Am- baclit, in totaal groot 26.05.51 H.A. Perceel I Bouwmanswoning met 4.26.60 II.A. In veiling f7600. Perceel II weiland 3.62,16 II.A. In veiling f 5794,56. Peiceel IH weiland 3.31.80 II.A. In veiling f 4061,55. Perceel IV weiland] 1.0G.60 IIA. In veiling f 1199,25. Perceel V 'weiland 3.76.13 H.A. hl veiling f 4839,69. Perceel VI weiland 2 06.60 II.A. In veiling £3009. Peicool VII weiland! 1.16.05 II.A. In veiling £1769,76. Perceel VIII weiland' 3.47.00 H.A. In veiling f4597,73. Perceel IX weiland! 3.32.60 II A. In veiling £4406,95. Totaal f37.421,51. Verkocht 5 Juni. Notaris H. B. E. Blaiss^ I. Een woonhuis met open plaats en erf, te Schiedam, Maasstraat 14, groot 60 cA. In veiling f 1500.-*, verkocht voor £1600.—. II. Een pand, bevallende beneden- cn bovenwoning en erf, te Schiedam, Korte Achterweg 8, groot 43 c.A. In veiling 1070.verkocht voor f H25. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 815 uur. Captain Blood. City Theater, 8 uur. 1. Roberta. 2. Par fum en benzine. 6 Juni. Harmonie, 8 uur. Feestavond Sehied. Toon eel vereen. Onderling Kunstgenot. 0 Juni. Tivoli, 8 uur. Feestavond1. Revue- en Tooneei Gezelschap „Ontspan ning". ROTTERDAM. Heden e.v.d. Grooto Schouwburg, 815 u. Gcz. Spreo. Slachtoffers der sa menleving. Heden en volgende dagen: Nenijto-hal. 10 uur v.m.12 uur n.m. Hoca- polis, tenloicmstelling hotel-, res taurant- eu café-bedrijf. 5 Juni. Ïivoli-Schouwburg, 8.15 u. Gez. Braakensiek. Pantoffelhelden. Bioscopen. Capilol, 2.15 u. 8.15 u. Vanessa, haar grooto liefde; De vlucht over die grens. City, 2,15 u. 7 u. 9 30 -u. In spionnen- handen; Liefde in uniform. Coi.so. Van 11 u, af doorl. Midzomamachls- droom. Grand, 2 u, 7 u. 9.15 u. Top Hal. Lumiére, 2.15 u. 7*u, 9.15 u. Een vrouw in boeien. Olympia, 7 tu 9.15 u. Do jacht naar sen satie. Prinses, 2.15 si. 8.15 u. TarZan's gevaar lijke avonturen; Canaille. Iloxy, 2.15 ii. 7 u. 9 13 u. Do weerwolf van Londen. Studio '32. 2 u. 7 u. 9 15 u. Spook - te koop. Thalia, 2.13 u. 7 u. 9 15 u. Charlio Clian in Shanghai. B!*g*iE&tiLA?3D Tweede Kamer. (Vergadering van heden). Verlaging van vaste lasten c.a. Voortgezet wordt de behandeling dor wetsontwerpen, houdende bizondere maat regelen: 1. ten aanzien van loopendc land- bouwhypotlieek- en pachtovereenkomsten, 2. ter verkrijging van verlaging va.n som mige vaste lasten en van huren. Do heer F,bols (v.d.) betoogt, dat de aan den landbouw verleende steun ook doorwerkt buiten den landbouw. Do sta tistiek bewijst, dat van de crisispachtwet een ruim gebruik wordt gemaakt. De regeering verleent? zoo spoedig mo gelijk medewerking aan totstandkoming van een nieuwe pachtwet. Spr. wijst op do be perkte werking der landbouwhypotheek- weet, wegens de gestelde eiscben voor ver plichting van hypothecaire lasten. Voor liet overgroote meerendeel blijft de toestand zooals die is. Er is geen sprake van algemeene lasten-verlaging in den landbouw, laat staan van algemeene sa neering. De bezwaren inzake aantasting van hetl landbouwcrediet worden zeerover- dreven voorgesteld. Integendeel is er ten deze verbetering merkbaar. (De vergadering duurt vootr). Nederland en Indie. Uitbreiding economische samen werking. Commissie geïnstalleerd. Hedenmiddag lialf drie is de „commsi- sie van advies, nopens concrete uitbrei ding van do economische samenwerking tusschen Nederland en Nederlandsch-Indië" door den minister van koloniën, dr. H. Colijn, geïnstalleerd. .Minister Colijn beeft daarbij een rede uilgespioken, waarin liij constateerde, dat een reeks van maatregelen reeds is go- troffen zoo hier als in Indie ter be- sclieiming of bevordering van den afzet van producten van elk der beide gebieds deel én binnen de grenzen van het rijk. Daarnaast weid er, bij liet afsluiten van handels- en belalingsover.renkomstera, naar gestreefd, de belangen van bot moeder land1 en van Indié, ook waar zij verschil den, bun juiste plaats te geven in de te sluiten overeenkomsten en die offers af te wegen, die beide bereid en in staat waren te brengen. In vele opzichten heeft deze politiek, aldus spr,, welke tot een toenemend! ingrijpen in de normale vrije wegen van den handel heeft geleid, aan leiding gegeven tot verschil in waardearing van haar resultaten en in verwachtingen omtrent haar uiteindelijke uitkomsten. Inzonderheid is hierbij een meiening, waarvoor spr. de aandacht vroeg, omdat zij tot zoor positieve, ja zelfs bewoger uitlatingen in de openbaarheid1 aanleiding ding heeft gegeven en wel deze: dat do baten der economische samenwerking voor al door Nederland zijn genoten en Neder- landsch-Indië daarbij tekort gekomen zou zijn. Daarnevens is twijfel geopperd of, bin nen bet raam der gevolgde politiek; wel verkregen werd, wat verkregen kon wor den, m a.w., of niet, binnen het bestek der economische en financicelo mogelijk heden, maatregelen doorvowrbaaar zijn, waarbij ten bate van beide dcelen van het rijksverband) actiever zou kunnen wor den opgetreden dan thans het geval is. Hot is mot name op dieze onderstelde mogelijkheid, dat spr. de aandacht van de commissie vildo vestigen. Spr. besloot met don wensch, dal do ar beidt dor commissie moclil bijdragen tot versterking van do economische banden tusschen de rijksdeelen, welke in dezen tijd! meer dan ooit op elkander zijn aan gewezen. De voorzitter der commissie, staatsraad dr. A. A. L. Rutgers, heeft 's ministers reito beantwoord. Wij zuHen ons, zoo zeidö spreker, ge dragen gevoelen door dc gedaalde, (lat de arbeid onzer commissie kan strekken tot versterking van de economische banden tusschen Indië cn bet moederland, tot be vordering van do welvaart van boidc ge- biedsdeelen en tot bevestiging van do rijks- eenheid1, in do overtuiging, dat dit hoog© doel ons aller inspanning waard is. De bouw van de R.D.M. 200. D« inrichting van het schip. Bij den bouw van het xueuwo schip voor do Holland Amorika Lijn (R. D. M. 200) heeft steeds de bedoeling voorop gestaan zooveel mogelijk Nedorlandsche kunste naars een gelegenheid to geven hun capa citeiten te toornen. Teneinde in liet geheel een zekere eenheid le bondon on le voor komen. dat do interieurs van dit schip, hel welk een beeld moet worden van bet Een overwinnaar zou niet geestdriftiger zijn toegejuicht. L'ondloii, 3 Juni, (Van onzen correspondent). Vandaag is ren langverwachte gast de stad binnengekomen. Hailo Selassie, ven- slagen hoersehcr, is met daverende toen juichingen door tienduizenden Landenaars aan "Waterloo-station verwelkomd, ongeveer op hetzelfde moment, dat een nog enthou siaster ontvangst ten deel viel aan maar schalk Badoglio to Rome. Wanneer Hailo Selassie als overwinnaar was gekomen had hij geen hartelijker wel kom kunnen verwachten, uren van te voren stond buiten hot station al een me nigte, die zoo snel aangroeide, dat bet vor koor moest worden omgelegdDe toegang look orn vier uur in den namiddag wel oen rovoiutieterrein. Tientallen agenters 011 rechercheurs zijn tot tweemaal too vlak voor liet bek, dat het perron afsloot, terug|- godrongen, tot op liet laatst roden overval wagens root versterking aan om de mo- nigto in bedwang to houden. Toon do oxlrar rijtuigen voorreden, waarin do vorst zicht baar werd', ging luid gejuich op, dat nog aangroeide loen IJailo Selassie hot perron, betrad, dat gereserveerd was voor do ver tegenwoordigers van de Tegearing, do Abess- sijnscho legatie en enkele vërooniginigsbe- sturen. Vaag over do vele hoofden hero konden wij waarnemen hoe dl'. Martin, do grijze Abessijnscbe vertegenwoordiger in. Lontten, verschillende personen voorstelde!, waarna bet gezelschap in d'e auto's slapte. Dit alles is niet zoo vlug gegaan of wij hebben oen blik op den persoon van den negus kunnen slaan, die niet groot is, maar rijzig voordoet door liet lange donkere ge waad', en imponeert door het werkelijk prachtige profiel. Men heeft reeds kunnen lozen, dat del negus tijdens zijn verblijf bier twee hui zen tot zijn beschikking beeft, aan elkaar grenzende panden in Pinccs Gate, ten Zui den van Gyde Park, door den tuin met elkander verbonden. Het een is lief gebouw dier Abcssijnscho legatie, het andier behoort too aan den schatrijken Arabischen finan cier sir Elly Kadoorie. liet huis van sir Eily, hoewel van bui ten niet opvallend', is van binnen schitte rend! ingericht. Do hal is uitgevoerd ia zwart cn wit marmer, het trappenhuis is van wit marmer. Overal zijn de vloeren bedekt met oude Perzische tapijten, die vele duizenden ponden waard' zijn, want sir Elly is een groot kunstliefhebber en verzamelaar. Zijn verzameling Chineesch jade b.v., moet de mooiste ter wereld zijn, deze is echter uitgestald in zijn huis in Sjanghai, De slalige slaapkameT, die men voor Hailo Selassie heeft ingericht bovat oen oud Fransch bod', rijk ingelegd) en verguld, met een vergulde kroon. Nederlandsche kunnen op scheepshou - kundig gebied, eon onsamenhangende col lectie vertrekken, zalen en vestibules wordt, heeft de II. A. L. in December van het vorig jaar een opdracht gegeven voor den liCHofdopziet en hoofdleiding, zoowel aitistiek als technisch do interieurs be treffende, aan bet architectenbureau Brink man en Van der Vlugt te Rotterdam. Om echter, zooals hierboven reeds ge zegd zooveel miogelij'k Nederlamlsche kunst© naars bij dozen bouw to betrokken, was ia hun opdracht de voorwaarde opgenomen, dat door genoemd architectenbureau in overleg met de 1L A', Li. en te gelegener tijd opdrachten aan anderen zouden warden verstrekt Dit tijdstip is thans gekomen. Wij verno men, dat opdrachten zijn gegeven aan de navolgende interieur-architecten: N. P. de Koo, Rotterdam; J. J. P. Oud, Rotterdam) J. F. Semey, 's-GravenhageF. Spanjaard, "s-Gravenliage, en 11 Tb. Wijdeveld, Soest, terwijl Brinkman en van der Vlugt, naast genoemde hoofdleiding, ook nog enkele interieurs zullen verzorgen. Opdrachten' aan beeldende kunstenaars zijn op dit qogenblik nog niet verstrekt. Teneinde ook d|0 wensolieu van het Amerikaansche publiek te loeren kennen, .onderneemt ir. Brinkman dezer dagen een studiereis naar Amerika. Mr. E. Fokker ovorlcdcu. Op 86-jarigen leeftijd is te 's-Grayenhage overleden mr. Ei. Fokker, oud-griffier van de Staten van Zeeland, oud-lid vau de Eerste Kanier on van do Tweed© Kamer. Do thans ontslapen© werd geboren 14 Juli 1849 te Middelburg. Hij vestigde zich aanvankelijk als advo caat in-zijn geboortestad, waarna hij in de ambtelijk© carrière overging cn d© positie van griffier van do staten van Zeeland aanvaardde. Mr. Fokker dio z'ich steeds politiek l.nks en democratisch georiënteerd gevoelde, word vervolgens in 1892 gekozen to lid der Eerste Kamer, toen de Staten van Zee- aSNRRS Azijn en azijncsseitce. Kaas. J

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2