me' iW© Q L STADSNIEUWS Jkfooèz unite tanden, Commissie bizondere nooden. Verkeersongeval. Offieieele Grisispubücatie. Vrijz.-Godsdsenstige Prediking. Omliggende Gemeenten Toch een conflict in IJmuiden. (Vervolg van Fweeda Blad). Eerste \ergaderiu!* ten siad- huize. Giste reu heeft ten stadhui:© ouder lei ding van den burgemeester, mr, dr. F. L. J. van Haaien, ran bjeenkomst piaats ge had tot oprichting van een „Commissie van Samenwerking voor Bizondere Noo tien", welke commissie, gehoc! volgens do door het „Nationaal Fonds voor Bizondere Nooden" vastgestelde richtlijnen in de ge meente Schiedam aal werkzaam zijn. In deze bijeenkomst zijn, in verhand met de opheffing van het Nationaal Crisis Comité, ook alle Commissies van het Plaat selijk Crisis-Comité Schiedam opgeheven. Alleen het dagolijksch bestuur van dit co mité en commissie B, welke commissie met het verleenon van hulp aan gesteund» werkloozen (kleeding-voorziening) belast is hlriven intact Bovendien zal do subcom missie van het P.C.C. voor den handel- dnjvenden middenstand, zoolang het op te richten borgstellingsfonds nog niet in werking is, haar arbeid nog tijdelijk voort zetten. Door den burgemeester werd aan de le den van de opgeheven commissie en aan die leden van het P.C.Cwelke niet van ©enige commissie deel uitmaakten, ten zeerste dank gebracht voor den arbeid door hen verricht en voor den moreel en, steun van hen ondervonden. De nieuwe „Commissie van Samenwer king voor Bizondere Nooden", welke vol gens bovengenoemde richtlijnen met te groot mag zijn, bestaat uit slechts zeven leden; n 1. uit den heer Joh. Nauman, voorzitter; mej. J. A. Gazan en de heeren A. Fontijne, A. Gerlach, L X. de Groot, Th.' J. H Mouwens eu J. M v. Pelt. Voorts is een commissie van toezicht in het leven geroepen, zoomede een com missie voor de financien, welke beide commissies staan onder voorzitterschap van den burgemeester. Van deze drie commissies had gisteren de installatie plaats. In tegenstelling tot het werk van het Crisis Comité is de taak van de „Commis sie van Samenwerking voor Bizondere Nooden" zeer beperkt. Deze commissie heeft zich niet bezig te honden met eenige credietverleening, noch met steun in natura; evenmin met het ver- leenen van geregelden onderstand. Het werk der commissie zal uitsluitend bestaan uit het verstrekken van kleine gif- ten-in-eens en wel hoofdzakelijk aan z g. stille armen, die door bizondere nooden in moeilijkheden zijn gekomen. Het bureau der commissie is gevestigd Lange Haven 73 (Bureau Plaatselijk Crisis comité); aanvragen om steun kunnen uit sluitend schriftelijk aldaar worden ingeleverd. Hoewel de taak van de nieuwe com missie 2eer beperkt is, zal voor haar ar beid toch nog een niet onbelangrijk be drag noodig zijn. Daarom wordt in afwachting van verdere pogingen om tot het bijeenbrengen van de noodige gelden te geraken bij dezen reeds het dringend verzoek ge richt tot allen, die tot dusverre zoo wel willend waren een bijdrage voor het werk van het Crisis Comité te verleenen, hier mede te willen voortgaan en hun gebrui kelijke bijdrage te blijven beschikbaar stel len. De penningmeester van het P.C C., de heer G. W. v. Bergen Walraven Sr. hoeft zich" bereid verklaard ook als penning meester van de nieuwe commissie op te treden, zoodat ook het nummer van de postgirorekening (no. 165800) ongewijzigd is gebleven, R.E.T. Lijn 4 en 8 tijdens de Leger en Vlootdag te Rotterdam. In verband met het défilé op den Cool- singel te Rotterdam tijdens den Leger- en Vlootdag op morgen (zie Binnenland) zul len de trams van lijn 4, komende van. Schiedam van 9.40 uur v.m. af in locaaJ- dienst rijden SchiedamStationsweg en daar rangeeren. De trams komende van Station Maas rijden van 9 40 uur af het traject Station MaasHofplein. De trams van lijn 8, komende van Schie dam, rijden na 10,10 v.m vanaf de Witte de Withslraat over het spoor van lijn 14 naar het Willemsplein en vandaar terug naar Schiedam. De trams, komende van het Beursplein rijden na 9 10 uur via Schiedamschesingel, Witte de Withstraat, Eendrachlsweg naar Schiedam. De passagiers, die door onderbreking der lijnen willen overstappen, kunnen dit doen op hetzelfde plaatsbewijs. De con ducteurs moeten alle kaartjes, ook knip- kaarten, van een stempelafdruk voorzien. Met de C.A.B. naar Oostvoorne. Morgen onderneemt de C.A.B. haar eer sten tocht naar Oostvoorne. Dien dag zul len eenige honderden gebrekkige kinderen uit Rotterdam, Schiedam, Delft en Vlaar- dingen aan Voome's "strand doorbrengen. Uit Schiedam zijn 25 kinderen van de partij. De acht auto's, waarbij zich hier ter stede drie Vlaardingsehe zullen voegen, vertrekken ruim half 10 van Plein Een- dragt. Gemeente archief. Jaari er-dag 1935. Uit het jaarierslug vau het archief der gemeente Schiedam over 1935 blijkt, dat in het archief oa. da volgende stukken zijn gedeponeerd Brief van den gouverneur van Zuid- llotland aun den wethouder Brillwibtirg. 6 Juni 1828. Tv co brieven van denzeifdeu aan bur gemeester Brillenburg 8 December 1829, 15 September 1S30. Circulane van denzolfdeu in dato 1 Oc tober 1830, Bnef \an den commandant der Marino in het hoofddepartement van de Maas aan den burgemeester, 4 September 1S29 Ontvangen wan het Algemeen Rijks archief, afkomstig van de familie Bril lenburg Archief van het Heemraadschap Nieinv- Malbenesse en éenige stukken, die op Kienw-Mathonesse betrekking hebban. Reglement voor do brandersbrouwers- en mouterskneclits, Bussche 1795. Mot al teratie en ampliatio van 1814. Archief van het St Jacobs Gasthuis (16101929; met inventaris). De bibliotheek werd uitgebreid met eenige boekwerken, overdrukken en ver slagen. De talrijke verzoeken om inlichtingen van uiteenloopende historischen en genea logischen aard werden in volgorde van inkomst beantwoord Onder do verzoeken om inlichtingen van historischen aard mogen o.a, worden genoemd die betref fende: De Conventie van 2 November 17S2, De Gedichten van Semper idem, De Molens van Schiedam, De Poort van het Blauwlujjs, do Israëlitische begraafplaats. De genealogische inlichtingen betroffen leden der faniilien: Bemouw, Boot, Bur- ki. Bijland, Daalhuyzen, v. d. Does, Doom, v. d. Dassen, Fabri, Geerts, Groeneweg, Gijsberti Hodenpijl, v. d. Hein, ilogendorp, Hulsker, Keuchenius, Koks, v. d Linden, Penning, Piooy, Prins, Rees, Steman, Stol Unïa, v. d. Velden, Warmond, Zondag. liet archief van het St Jacobs Gasthuis, voor een bepaald doel op hef gemeente archief gedeponeerd, werd door den ar chivaris geordend en geïnventariseerd en daarna, op zijn voorstel aan regenten der Stichting, gores La tfreerd Bij' schrijven van 6 October 1935 gaven de regenten van het St. Jacobs Gasthuis het archief in bewa ring ten arehieve der gemeente. Ingekomen zijn 198 stukken, uitgegaan 184. Het archief werd in 1935 bezocht door 50 personen, die 355 bezoeken brachten. Wederom werd met een aantal personen, een regeling getroffen om het archief te bezoeken op andere tijden dan die, waar op het voor bet publiek is opengesteld. Twee gewonden. 'Op den Kreekweg te Rotterdam is gis termiddag omstreeks vijf uur een onge val geschied', waarbij twee personen vrij ernstig zijn gewond'. De 24-jarige wielrijder J. de Geus uit Noordwijk, reed ter hoogte van do op- dagplaatsen van Van den Berg -op bet rijwielpad- in de richting van de stad. Dit rijwielpad' is op het Imkergedeelte van den weg gelegen, zoodat het verkeer, dat uit de stad komt, hem rechts passeerde. Juist toen De Geus met zijn rijwiel slipte en hij viel, naderde uit de richting van de stad een motorrijwiel met een snelheid van ongeveer 40 KM De bestuur der van het motorrijwiel, de 25-jarige A. van Zijl, uit Rotterdam, trachtte door krachtig te remmen, een aanrijding te voor komen. Dit is hem niet gelukt. De Geus werd' door de motorfiets gegrepen en bloef zwaar gewond op den weg liggen. Door den schok vloog de 29 jarige J. Burgliart, uit Schiedam, die op de duo van het motorrijwiel zat, over den bestuurder heen met het hoofd tegen de straat. Met een hersenschudding bleef de man bewusteloos op den weg hggen. De beide gewonden zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Van Zijl heeft geen schuld aan het ongeval. Een jarige. Zondag a.s. zal een der oaidste inwoners van onze gemeente, mej de wed. L van Meursvan Katwijk, die in het Si Jacobs Gasthuis aan de Burgemeester Knappert- la-an woont, haar Dóen verjaardag vieren. Districts arbeidsbeurs. Voior groote scheepswerf to Danzig wor den gevraagd a. een weribaas vqor scheepsbouw (Ober meister fur Schiffbau) 1>. een klinkersbaas (Nieter- uud Ftem- mermeister); o. een ijzerwei kersbaas (Meister fur Ei- sonschilfba.u). Gegadigden moeten bewijzen kunnen overleggen van veeljarige practijk in den g rooien bouw (Gross-scbiffb&u) en volko men dp do hoogte zijn met do moderne werkmethodes. Grondige kennis van de Duilsche taal wordt vereischh Op de werf is een Nederiandsche bedrijfsingemiour, zoo- dat goede samenwerking verzekerd is. Aanbiedingen in do Duitsebe taai met inlichtingen omtrent levensloop en foto zoomede van verlangd salaris en van da tum, waarop op zijn vroegst beschikbaar, ten spoedigste aan de Arbeidsbeurs. Ned. Vereen, i au Huisvrouw en. Leden van de Ned. Vereen van Huis- vrouwen, aldeelïng Schiedam, /uheii Djom- dedug IS Juni eon auto,ori.it naar Zeist maken en oa. ook het rosarium vau ex- km/er Wilhelm je Doorn en do vliegln'g- leiitocmstellmg te Soes herberg bezoeken. Op Dinsdag 30 Juni wordt hot landgoed Duinrell bij Wassenaar bezocht. Deze tocht gaat gedeeltelijk per trein en gedeeltelijk per II. T. M.-bus. Colicctc Jong Holland snakt naar werk. De collecte „Jong Holland snakt naar werk'" heeft hier ter stede in totaal f436.31 opgebracht Dit bedrag, dat lager is dan hel vorig jaar voor dit doel hier bijeen ge bracht werd, is dezer dagen overgemaakt. Stedelijk Museum. Jaarverslag 1935. Aan het verslag van het Stedelijk Mu seum over jaar 1933 wordt het volgende ontleend Het aantal betalende bezoekers bedroeg 31; liet aantal werklooze bezoekers on goveer 50. Van 8—16 November werd m een der lokalen van de 'Openbare Leeszaal en Bi bliotheek, daartoe welwillend door liet be stuur dier inrichting, afgestaan, een ten toonstelling gehouden van m het Museum- aanwezige platen, foto's en kaarten be treffende oud-Schiedam, Het aantal bezoe kers, dat de 2000 naderde, bevestigde in de eerste plaats da verwachting der com missie, dat in onze gemeente nog iielang- stelling bestaat voor het vrijwel verdwenen oud-Schiedam en in de twoede plaats was dit dmkke bezoek een bewijs, dat liet Mu seum in een behoorlijke, centraal gelegen plek in de gemeente gevestigd, zonder twij fel meer de aandacht van de burgerij en vreemde!ingen zal trekken, dan thans het geval is. In het verslag over het jaar 1931 werd gewag gemaakt van een eveniue.de ver plaatsing van het Museum, naar het gebouw van het voormalige St.'' Jacobs Gasthuis aan de Hoogstraat. Een 'aantal besprekin gen van gemeentelijke autoriteiten met de Commissie vond plaats; Se verwachting is gewettigd, dat het jaar 1936 voortgang brengt in de ontwikkeling der plannen aangaande deze voor het Museum zoo gewenschle verplaatsing. De lokalen van het Museum en de ver zamelingen werden, dank zrj ook de vrien delijke medewerking van mej. M. F, van Harderwijk, in uitstekenden staat van ver zorging gehouden. Aanwinsten door schenking. Door schenking werden verkregen: 1. Koperen apothekers-vijzel, gedateerd 1724 (van den heer J. van der Mmnc) 2. IJzeren stempel van de voormalige Spijskokerij (door bemiddeling van den secretaris, dr. C. R. Vermaas). 3. Distinctief van den bode van het Heemraadschap van N ieuw-Mathenes se, (door denzelfden). r 4. Dames- en kinderklecdmg uit de 19e eeuw (van de fam. Vriens, Vlaardingen). 5. Twee houten specajaas-pronten (van den heer H. A. M. Jonker Roelants). 6. Foto's van oude sehoeinigen en pot scherven, aargetroffen bij den bouw van het nieuwe postkantoor (van den zelfden). 7. Legpenning ter gedachtenis aan de in 1594 door den Raad van State opgenomen rekening der Vereemgde Gewesten (aange troffen als boven, van dcnzelfden;. 8. Houten maat, gedateerd' 1814 (van den zelfden). 9. Het vaandel der vereeniging „liet Vaderland' Getrouw" (definitief in bewa ring genomen). 10. Portret van Jacobus Tijken, predi kant te Schiedam-, 1735—1741, door A. en J. Folkema. 1744, koper. 11. Vijftal foto's van Schiedam omstreeks 1895 (van de familie Papenhuyzen). 12. Dherse foto's van de tentoonstelling Sterrebosch en het afscheid'van burgemees ter Stulemeijer. 13. Oude sleutels van het stadhuis. 14. Uniform van wijlen den heer F. van Waas (van de familie van Waas). 15. Wafelijzer en parapluie, (19e eeuwsch), (van den heer H. A. 31. Jonker Roelants), 16. 'Oude Fransdhe assignaten (van bet ministerie van O, K. en VV.). 17. Geïllustreerde catalogus der Neder iandsche en op Nederland betrekking heb bende gedenkpenningen van het Kommdyk Penningkabinet te 's-Gravenhage, 2 doo ien (van het ministerie van O, K. en W.). Aanwinst door aankoop. Aangekocht werden: Elf foto's van grafzerken in de Groote Kerk, niet beschreven inGenealogische cn Heraldische Gedenkwaardigheden in en uit de kerken der Provincie Zuid-Holland, door mr. P. C. Bloys van Treslong Prins Utrecht 1922. "Verliezen. 'Op verzoek van kerkmeesters der Ned'. Hervormdo Gemeente 'alhier, werden, met machtiging van B. en W., ter plaatsing in de Groote Kerk afgestaan vijf koperen wandarmen, afkomstig uit genoemd kerk gebouw. Oud burgemeester Stulemcijer ziek. Sedert ongeveer drie weken is do heer H. Stulemeijw, oud- lm rg-emoos tea- van Schiedam, opgenomen in liot Si. Franciseus Gasthuis te Rotterdam. Do patiënt heeft een aboes in zijn neus, wat op zijn gehoede gestel van invloed blijkt to zijn. Gedurende eenige dagen deden zich ook ernstige moeilijkheden voor bij do voeding, maar da mm schijnt heden eenige verbetering te zijn gekomen. Huldigingscimccrtcn Orpheus. Dat zeer vclo zang- en muziek vereen i- gingen de Kon. Zangveroen. Schiedam's Mannenkoor 'Orpheus eon good hart toe dragen, is bij het voorbereiden van de lmldigiügsconcerten, die tusschen 15 Juni en 15 Juli op het Feestterrein zullen wor den gegeven, wel gebleken. En nog steeds melden zich deelnemers aan. Als laatste is thans tol do rij der conecrtgovers toe gelaten het Gemengd Koor R. K. Kring Gorzen, dirigent de heer C. P. Vrede- bregt, dat vermoedelijk op Woensdag 8 Juli a.s. zal optreden, tegelijk met het Stedelijk Muziekcorps, Gemengd' Koor en Mannen z an g vc re enInter Nos. Diefstal. In den afgeloopen nacht zijn door de politie aangehouden ,tweo mannen, die ver dacht worden een zak met steenkolen to hebben gestolen van het terrein van het gemaal bij de Vijfsluizcn in aanbouw De verdachten zijn in hot hoofdbureau van polilie ingesloten. A G i N D A. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. Captain Blood City Theater, 8 uur. 1. Roberta. 2. Par fum en benzine. 11 Jank Plantagekerk, 8 uur. Jaarverga dering Geref. Evangelisatie. Spre ker ds. C. Stam, uit Pernis. 12 Juni. Gebouw Eendracht, half negen. 'Oprichtingsvergadering Herines- D. V.S.-supportersvereeniging. 12 Juni. Irene, 8.15 uur. Jong Hervorm den. Lezing ds. K. de Bel. ROTTERDAM. 11 Juni. Tivoli Schouwburg, 8.15 u. Gert Braakensiek. Suikerfreule. Heden en volgende dagen: Nenijtohal. 10 uur v.m.12 uur n.m. Hoca- polis, tentoonslelling hotel-, res taurant- en café-bedrijf. Bioscopen. Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Vanessa, haar groote liefde; De vlucht over de grens. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. In spionnen- handen; Liefde in uniform. Corso. Van 11 u. af doer). Midzomemacht»- droom. Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. Top Hat. Lumière, 2.15 u. 7 u. 9 lö u. Een vrouw in boeien. Olympia, 7 u. 9.15 u. De jacht naar sen satie. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. Tarzan's gevaar lijke avonturen; Canaille. Roxy, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Do weerwolf van Londen. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Spook te koop. Tlialia, 2.15 n. 7 u. 9.15 u. Charlie Chan ia Shanghai. Steun zoetwalcrvissclierij. De Nederiandsche Vissoiierijcentralo brengt lor kennis van belanghebbenden, dat do form til i eren ter bekoming vari steun, aan do zoctivalervisschers, die een vera rok hebben ingediend, als georgani seerde to worden ingeschreven, zullen wor den toegezonden. De steunbedragen zullen niet in geld aan dc visschors worden uitbetaald', doch nadat de aanschaffing en/of het herstel van. de vissolicri|benoodigd'liedcn door do Cen trale zal zijn goedgekeurd, zulten de leve ranciers de facturen daarvoor ter verroke- ni g bij dc Centrale kunnen indienen. s-Gravenhage, 19— 6—'36, OVERSCItlll. Geslaagd. Voor het makeiaarsoxamen, uitgaande van de Nederiandsche Broederschap van gediplomeerde makelaars, te Utrecht ge houden, is do heer J. A. van Scbaiek, van hier, geslaagd. Ex waren ruim 120 eamdtdaten, waarvan ongeveer 60 met good' gevolg het examen aflegden. BBNNENLAND Kerk Ned. ProL hond. VVesivest 92. ZONDAG 14 JUNI half clt v.m., Prof. Br, G. SEVEHSTER, Hooglecrnm" te Leiden. De "Vlaardragcrdijk. De Vlaardingerdijk tusschen Vijfsiuizen en Burgemeester Knappertlaan, wordt thans aanzienlijk verbeterd. Reeds vele malen is gewezen op de gevaren, die weggebrui kers qp dit traject bedreigen. Het rijvlak wordt breeder en aan 'den linkerkant van den weg (komende van de Vijfsluizen) is een flink rijwielpad in aanleg. VLAARDINGEN. Ministerieel bezoek. Een bizondere vergadering van dc Kamer van Koophandel. Morgenmiddag om half drie zal de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Maas in een bizondere vergade ring bijeen 'komen, ter bespreking van de belangen der haxingvissoherij. De minister van landbouw en vissctherij, mr. Deckers, zal deze vergadering bijwonen. (Ongeveer half elf zal minister Deckers in Vlaardingen aankomen en daar eenige bedrijven in oogenscliouw nemen. Geslaagd. Voor het voorbereidend kerkelijk exa men is aan de Leidsche universiteit ge slaagd de heer D, van Heyst van hier. Voor het eindexamen van de Chr, Kweek school „De Klokkenberg" te Nijmegen is geslaagd de heer D, de Bruyn van hier, Drietal. Ds. M. Groenenberg, predikant bij do Ned. Ilerv. gemeente alliior, staat niet ds. M. J. C. Visser van Leeuwarden en ds. M. N. W. Snip te Kerkrade op bet drietal voor hot beroepen van een predi kant bij de Ned, Horv, gemeente te Rot terdam in de vacature-ds. J. R. Callen- bach. De bevolking. Op 31 Mei j.l. bedroeg liet aantal inwo ners dezer gemeente 29 979, tegen 29 791 op 1 Januari 1936. Er werden in genoemd tijdvak geboren 234 en er vestigden zich 414 personen; de sterfte bedroeg 82 en er verl rokken 378 personen. In Mei nam de bevolking toe met 29 zielen. In de afgeloopen maand werden 28 hu welijken gesloten. Men besloot op de nieuwe voor waarden niet in zee te gaan, In een gisteravond in IJmuiden gehou den vergadering van zeelieden, welke was belegd buiten de besturen der organisaties ora, hebben do ruun 400 aanwezigen be sloten, op de nieuwe voorwaarden niet naar zee to gaan. Ex werd fell'o critiek uilgeoefemd ojp de besturen dor velschil lende organisaties, omdat deze zich tegen den zin der zeelieden, met een loonsverla ging hadden acooord verklaard. Als gevolg van het besluit der zeelieden staat het vrijwel vast, dat vandaag geen enkele van do ongeveer 12 trawlers, die voor vertrek gereed liggen, naar zee zal gaan. Een co mité van actie werd gevormd, dat op dracht kreeg de besturen der verschillende organisaties te machtigen, een aantrad mot do rêeders af te sluiten voor den duur van een jaar op de oude voorwaarden. Groot enthousiasme verwekte de mede- deeling van den voorzitter, dat de r.k. Fabrieksarbeid-grsbond te Tdburg f5000 voor de slakefs heeft uitgetrokken. Wy kunnen hieraan nog toevoegen, dat geen van de drie trawlers, die gisteren zouden uitvaren, is vertrokken, daar geen enkel lid der bemanning zich had- aange meld. De geldelijke steun gaat buiten de r.k. organisatie om. In een persbericht, terzake het gisteren buiten de organisatie besturen geforceer de conflict te IJmuiden, wordt gesproken over een loegezegden steun van £5000 door den R. K. Fabrieksarbeidersbond te Tilburg. Het R. IL Werkliedenverbond deelt ons mede, dat hier geen sprake is van een tot de r. k. arbeidersbeweging behooren den vakbond. Wanneer ©enige groep buiten den te 's-Gravenhage gevestigden R. R. Fa- brieksarbeuiersbond zicgi als R. K. Far brieksarbeidorsbond aandient, kan dat niet anders geschieden dan in strijd niet de desbetreifende bepalingen der kerkelijke overheid De nauwe relatie van een aantal zich opwerpende leiders ie IJmuiden en pers** nen .uit Tilburg geeft, gezien wat verleden jaar zich in Tilburg afspeelde, zeer nauw aan in .welke richting de aanstichters dezer direct© aoiie moeten gezocht worden, Scheveningen in 1935. Een verlies van bijna f50.000. Ontleend is aan het drie en-dertigstc jaar verslag van de N.V Exploitatie Maatschap pij Scheveningen, uit te brengen in de jaarlijkscho algemeen© vergadering van aan deelhouders op Vrijdag 26 Juni 1936: De verlies- en winstrekening over het boekjaar 1935 sluit met oen nadeelig saldo van f49.379.75 (vorig jaar £52.076 68). De slechte bedrijfsvoorw aaiden voor do hotels der N.V. en der dochterondernemin gen, die reeds in. 1934 golden, zijn onver minderd blijven bestaan. Daarbij kwam voor 1935 bovendien als ongunstige factor de te Brussel gehouden Wereldtentoonstelling, waardoor de trek van Nederlanders naar het buitenland nog word vergioot, uit den aard der zaak ten deele ten koste van het bezoek aan onze badplaats. Donk zij de in Juni van het ver slagjaar mot de Duitsche regeering lot stand gekomen overeenkomst, waarbij de geiden- de bepalingen voor uitvoer van geld door Duitsche onderdanen, voor zooverre aan gewend voor vacantiedoeleinden in Ne derland, ©enigszins werden verzacht, viel eenige toeneming van het vreemdelingen- bezoek te constateeron. Over het algemeen echter heeft het buitealandsche toeristen verkeer in Nederland sterk aan belangrijk heid ingeboet en is er weinig reden te ver wachten, dat onder de huidige omstandig heden. in de naaste toekomst een veran dering ten gunste zal intreden. De resultaten, verkregen met do exploi tatie der cafe's en buitenbedrijven, hebban' geleden onder het abnormaal gure voor jaarsweder, terwijl ook liet na-seizoen van 25 Augustus af door de slechte weersge steldheid een totale mislukking werd.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2