STADSNIEUWS mfmmiMm SPRUTOL Officieele Crisis;: ub. salie. Omliggende Gemeenten lis» Het Jubileum van „Orpheus". Hel ecrsle concert. Ma.mtl.ig.iv oiul /aI op hot Feestterrein in hot olfcspark het eerste van tie serin concerten, welke tie Koninklijke Zangver- oeniging dehkriani.s Ahuuu-nhoor „Oipheus" ter gelegenheid van haar 70 jarig bestaan aangeboden wordt, gehouden worden. liet programma luidt ais valgl: Harmonie-Orkest „Sint Ambrosias", di recteur J. F. 51. Smits: 1. Oipheus gouden ioestkianken. J. F. 51, Smits. Gecomponeerd ter gelegenheid van liet Gouden {eest van Orpheus in 1916. 2. Ouverture Zampa, G. Ilerold. Q. Fantasie uit de opera Jeruzalem, G. Vtndi. Schiedams Christelijk Idannenkooi, di recteur Otto do Va.ü: 4. Jehova, Knecht 1815. 5. 6. In die Feme, W. Bruckner. 7. Do Kuiper, W, F, Koois. Harmonie-orkest „O-Mening haart kunst", directeur J. Cl Al. F-dteer: 8. lluldigingsmarsch, E. Grieg, (arc. J. C. 51. Feiteer). 9. Ouverture Tannhauser, R. Wagner, (arr. CTÏbeillet). 10. Fantasie uit de opera Iloffmanns-ver- teilingen, J. Offenbach, (arr. Furgeot). Het concert is gratis voor het pu bliek toegankelijk. Kinderen worden alleen onder geleide tot het terrein toegelaten. Wie gebruik wil maken van een zitplaats, vindt daarvoor de gelegenheid a 10 cents per plaats. We raden u aan, deze courant te be waren. U heeft dan het programma tot uw beschikking. Ieders medewerking wordt ingeroepen, ora de orde en rust op het terrein te ver zekeren. Het concert zal ongeveer 10 uur beëin digd zijn. Ernstige aanrijding. Vraehtautobestaurder verleende geen voorrang aan militair- motorrijder. Gisteravond omstreeks zeven uur beeft op den hoek van de Gedempte Glashaven en de Wijnhaven te Rotterdam mi ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een vracht auto, bestuurd door den 52-jarïgen J. M., van hier en een motorrijwiel, bestuurd door den 4o-jarigen onderofficier A. J. Jobse, woonachtig te 's-Hertogenbosch. De onderofficier maakte deel nit van een militaire colonne en bevond zich bij de achterste voertuigen. De bestuurder van de vrachtauto verleende geen voorrang en reed den militair tegen den grond. De onderofficier bekwam een sleutel- beenbreuk, terwijl zijn linkeronderbeein op twee plaatsen brak. Hrj is in het zieken huis aan den Cooisingel opgenomen. Tegen den bestuurder van do vrachtauto is proces-verbaal opgemaakt. City theater. „De wet van de Prairie". „Brand in Hotel Albion". Het programma van deze week wordt geopend met het wekelijksch Journaal. Als eerste hoofdfilm volgt „De wet van de Prairie", een Cowboy-film met den zin genden Cowboy Frank Wilson (Dick Fa- ran) en Jen Cobum (Alma Lloyd) ia de hoofdrollen. De kleine Frankie gaat met zijn vader in de huifkar regelmatig naai' de stad om daar koopwaren en wapenen aan den man te brengen. Zijn vriendinnetje, Jen Co- hum, die hem bewondert om zijn schit terende stem, maakt vaak deze reizen mee. Tot een der voornaamste afnemers van Wilson's artikelen behoort Hook, die aan het hoofd staat van een bende en het nu niet zoo erg nauw neemt. Op een keer als Wilson weer op weg is naar de stad, hesluiten zij den wagen van Wilson te overvallen en bij deze schermutseling komt Wilson om het leven. Frankie en Jen weten te ontkomen, maar Frankie zweert, als hij eenmaal man geworden zal zijn, zijn vader te wreken. Vijftien jaar later komt hij terug in do stad en ilook pro beert alles om hem in handen te krijgen. Frankie is hem te listig af en bij oen dor pogingen weet Frankie zijn plan, om eens zijn vader to wreken, len uitvoer te bren gen. Hook wordt gedood. Na is zijn weusch vervuld en nu is dan het oogenblik ge komen, waarop hij Jen, zijn vroeger vrien dinnetje ten huwelijk vraagt. De tweedo hoofdfilm „Brand in Ho tel Albion" heeft als gegeven de rivaliteit tusschen twee reportera van twee elkaar beconcnrreerende dagbladen, waarin Belle Davis en George Brent de hoofdrollen vervullen. Het is een aardige film, met zeer veel spannende momenten. Bezoek aan de De Ruyter. Bond van Und-onilernffificrt i en van de Vereen, van lvcseri Officieren. Hedenmiddag zullen een 85-tal leden van den Houd an oud ondeiofficieren van de afdeelïngeil Schiedam, Uottexdam on Den Haag oen bezoek aan de kruiser I>o Ruy ter bij WiltonFijenoord brengen. Vermoedelijk zal do burgemeester, mr, dr. F. L. J van llaaren, zich by het ge zelschap aansluiten. De burgemeester is, zoo men weet, beschermheer van de af- deding Schiedam van don Bond van 9ud- onderofficieren. Zaterdag 20 Juni a.s. z.ullen leden van do Algemeene Ned. Vereen (ging van Ho- serve 'Officieren, die in deze omgeving wonen, de De Ruyter bezichtigen. In September brengen leden van don Ned. Journalistenkring een bezoek aan Schiedam en den kruiser. Geref. kerk. Het lekorfc over 1933. In het .Sehied. Kerkblad" wordt mee gedeeld, dat tot dekking van het tekort over 1933 van de Gercf. Kerk door leden der kerk aan vrijwillige bijdragen reeds is bijoen gebracht een bedrag van onge veer f1700, terwijl nog een paar honderd gulden is toegezegd. Daarmee is het tekort reeds geheel gedekt. Verecniging Gclnkwcusch. De Verecniging Gelukwonsoh, die gel den verzamelt voor het orgel in do Juliana- keik, heeft in 5Iei f59.86 bijeen gebracht, waardoor bet totaal over de eerste 5 maan den van 1936 is gebracht op f33061. R.K. Vereen, voor ziekenverpleging Het jaarverslag. Aan het verslag over 1935 van. de R.K. Verecniging voor ziekenverpleging is liet volgende ontleend: Betalende patiënten. Het aanlal het volle hariof betalende patiënten, dat van 1 Januari tot en met 31 December 1935 in het ziekenhuis der verecniging, de dr. Noletstichting, werd verpleegd, bestond uit: 105 mannen, 239 vrouwen en 136 kinderen; totaal 480. Hiervan overleden 6 mannen, 7 vrou wen en 13 kinderen Het aantal verpleegdagen der het voile tarief betalende patiënten bedroeg: bij de mannen 2902, bij de vrouwen 545S en bij de kinderen 2864; totaal 11.224, 11e vercieeling der klassen was als volgt: le klasse 1 man met 10, 7 vrouwen met 109 en 2 kinderen met 27 verpleeg dagen. 2e klasse 14 mannen met 461, 37 vrou wen met 818 en 10 kinderen mot 187 verpleegdagen. 3o klasse (met inbegrip van 3e klasse A), 90 mannen, met 2431, 195 vrouwen met 4531 en 124 kinderen met 2630 verpleegdagen. Voor rekening van de Rijksverzekerings bank werden verpleegd 11 patiënten met 603 verpleegdagen en voor rekening van den Raad van Arbeid 19 patiënten met 425 verpleegdagen. Deze getallen zijn on der die van de 3de klasse (met inbegrip der 3de klasse A), begrepen. On- en minvermogende patiënten. Het aantal on- en minvermogende patiën ten, dat van 1 Januari tot en met 31 December 1935 werd verpleegd, bestond uit: 105 mannen, 234 vrouwen en 146 kinderen, totaal 485. Hiervan overleden 10 mannen, 17 vrou wen en 7 kinderen. Het aantal vejpleegdagen voor de groep on- en minvermogenden bedroeg 4457 voor mannen, 7340 voor vrouwen, en 4743 voor kinderen, totaal 16.540. Het totaal aantal verpleegde patiënten bedroeg 965; het totaal aantal verpleeg dagen '27.764; het gemiddeld aantal pa tiënten per dag was ongeveer 76; het ge middeld aantal verpleegdagen per patiënt ongeveer 28.7. Operaties. Er werden 251 operaties verricht aan spijsverteringsorganen, 10 aan het urogeni- taat stelsel, 11 aan beenderen, gewrichten en peezen, 2 aan het zenuwstelsel en 20 andere operaties. Er werden 78 kleine operaties verricht en 3 maal bloedtrans fusio toegepast. 'Op 't gebied van gynaecolo gie en verloskunde werd 68 maal inge grepen, 213 operaties werden verricht aan neus, keel en oor en 8 aan oogon; 422 Röntgenfoto's werden gemaakt, 2864 hoogte- zonbestralmgen hadden plaats. fn de polikliniek werden behandeld 1595 patiënten, m totaal werden 4810 poliklni- sehe consulten gegeven. Jong Hervormden. Rede vau <K. K. de Bel over de Afscheiding. Gisteravond liceft de verecniging van Jong Hm vormden in Irene een goed bezetio vergadering gehouden, welko geleid werd door ecu dor besluursWlcu, den hoor Lo Bltmc. 1 ln dozo vergadering heeft ds. ICt do Bol een rede uitgesproken over het on derwerp: De Afscheiding. Spr. woes in zijn redo o a. op do houding der kerk omstreeks 1830, welko veel aanleiding gaf tot hol ontstaan van do Afscheidingsbeweging. Daartegenover Het spr. editor niot na liet beginsel to veroordoelen, dat do mannen der Afscheiding bezielde. Na do rede volgde een geanimeerde dis cussie. Zomer sproeten verdwijnen spoedig door een pot, Bij alle drogisten. Sportfondsenbad. Een afscheid. Do trouwe zwemsters in het Sporlfond- senbad hebben hedenmorgen moj. Truus Baumeister, die .Maandag a.s. hij do Hol landAmerika Lijn als zwemmeeslercs van do Statendam in functie üeedt, eon blijk van hun sympathie gegeven. Vclo dames waren daarvoor naar het Sportfoudsenbid gekomen. Namens hen voerde mevr. A. Berg Webster het woord. Spreekster zeide, dat allo zwemsters in het Sportfondsenbad „Truus de zwemmeeslercs" met gemengde gevoelens zien vertrekken; het spijt hen, dat zij weggaat en anderzijds verheugen zij zich er in, dat mej. Baumeister zoo'n prettigen nieuwen werkkring heeft ge kregen. Als aandenken aan de Schieuamscho zwemsters bood spreekster met b'.oemen een polshorloge aan. Veje dames hebben een Idem bedrag beschikbaar gesteld om liet cadeau te kunnen aanschaffen. Namens het personeel van het Sport- fondsenbad sprak de bedrijfsleider, de heer A. F. Putto enkele woorden en over handigde bloemen. 5fej. Truus Bau meister heeft dank gebracht voor de verrassing. Tot haar opvolgster in het Sportfond sen bad is aangewezen mej. A'. Zeveribeigan, thans hulpinstructrice. Passage theater. Alannen zonder naam. Begeerte. Do hoofdschotel van dit programma vormt de film „Begeerte" met Mariene Dietrich als Madeleine, en Gary Cooper als Tom Bradley. Deze laatste is een jong ingenieur uit Detroit, tijdelijk in Parijs werkzaam. Hij neemt, alvorens naar Ame rika terug te koeren, twee weken vacan- tie in Spanje, waartoe. <1; automobiel-fa briek, waar hij werkt, hem een auto be schikbaar stelt. Op den dag van zijn ver trek heeft er in Parijs oen diefstal van een zeldzaa;m parelsnoer plants door een jon gedame (Madeleine), die het werktuig is van een benachten oplichter. Ook zij vlucht por auto naar Spanje, en door toevallige omstandigheden, komen de belde jongelie den met elkaar in aanraking, waarbij Tom, zonder het te weten, Aladeleine behulp zaam is om do parels over de grens te smokkelen. Het eind van do historie is, dat na vele en velerlei verwikkelingen, de jon- gem ens chen op elkaar verliefd worden, Aladeleine op het goede pad terugkeert en beiden naar Parijs gaan om het parelsnoer aan den rechtmatigen eigenaar terug te goven. Verheugd, het parelsnoer weer in zijn bezit te hebben, belooft deze er het ziwijgen toe te zullenièloen, waarna de bea de gelieven als man en vrouw op de boot naar Amerika stappen om daar een nieuw leven te beginnen. Onnoodig te zeggen, dat van het spel der beide liooldpersonen genoten wordt. Voor de pauze gaat „Mannen zonder naam", een aantrekkelijke en spannende detective geschiedenis, terwijl het voor programma een leuke Popeye ibe sailor- film bevat. Jubileum. IIcl was lieden 40 jaar geloden, dat do lieer C. Komper, thans mcosterknccht, iu dienst trad hij do firma Pl Alclchors, distil lateurs. Do jubilaris werd hedenmorgen mot zijn echigonooto op het privékantoor ontvan gen, waar hij hartelijk (oogosproken werd door den heer Lamb, Alelcliors, dio oen cadeau ouder couvert overhandigdo en door den heer B. A. Af, Schaap, procuratie houder, dio namens het gezamenlijk per soneel een rooktafel mot garnituur aan bood. Do hoer Arn. Zoetmulder sprak als ver tegenwoordiger van hot departement Schie dam van do -Maatschappij voor Nijverheid en Handel en overhandigde de gouden medaille dier Maatschappij. t Do heer C. Kemper hoeft voor do hul diging dank gebracht en daarbij oude hor- innneringen opgehaald. Er waren o.a. bloemen van den hoor AI. L. ïionnerlago Grote, oud-burgomoestor en oud-firmant van de firma P. Alclchers en van de Kon. Zangvereon. Schiedams Atarmenkoor, waarvan do jubilaris bestuurs lid is. De huldiging werd o.a, ook bijgewoond door mevr. do wed. AI. J- Alelchers Paapen. Gercf. Kerk cn N. S. B. De te Dordrecht gehouden Particuliere Synode dor Geref. Kerken in Zuid-Holland heeft adhaesic- betuigd aan een voorstel van do dassis Schiedam om bij de Gcnc- ralo Synode aan fe dringen op het bevor deren van meer eenheid in de houding der kerken tegenover kerkleden die zijn aange sloten bij de N. S. B. In aansluiting hieraan werd inzake eon soortgelijk voorstel van de classis Rotter dam geadviseerd dit to zenden naar de Generale Svnode. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Alannen zon der naam. 2. Begeerte. City, Theater, 8 15 uur. 1. De groote ho telbrand. 2. De zingende cowboy. 3 De wet van do prairie. Zcmdag 3 en 5 uur. Matinee. 15 Juni. Feestterrein Volkspark, 8 uur. lo Concert 70 jarig bestaan Orpheus te geven door St. Ambrosius, Schied. Chr. Alannenkoor en 0. B.K. 19 Juni. Gebouw Eendracht, 8.30 u. Le denvergadering Hermes-D. V. S. Supporters verecniging. 20 Juni. Feestterrein Volkspark, 3 uur. i r,.-, -Openlucht meeting Gercf. Jeugdver- eenigingen. ROTTERDAM. 13 en 14 Juni. 'fivoli Schouwburg, 8.15 u. Gez. Braakensiek. Suikerfreule. Heden en volgende dagen: Nenijto-hal. 10 uur v.rn.12 uur n.m. Uoca- polis, tentoonstelling holel-, res taurant- en café-bedrijf. Bioscopen. Chpitol, 2.15 u. 8.15 u. Do verleider; Het meisje uit de onderwereld. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Aioeder Perrin. Corso. Van 11 u. af doorl, Hartedief. Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. Overwinnaar. Lumière, 2.15 n. 7 u. 9.15 u. Let's live tonight. Olympia, 7 u. 9.15 u. Het raadsel der schaduwen. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. Alaziurka. Roxy, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Dit de wereld van het onbewnsie. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Olie voor China's lampen. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Do onzicht bare macht Sicunvcrgoeding erwten. Do Nederlandsche Akkerbenrentrale maakt bekend, dat de sleun vergood! ug voor groeno erwten en schokkererw ten, gede natureerd in liet tijdvak van 31 Mei tot en met 6 Juni 1936, voor de kwaliteit1?- Idassen B, C on D respectievelijk 14.20, f3.70 en f3.20 per 100 kg. zal bedragen. 's-Gravenhage, 12 Juni 1936. is geen „crisisboekjo", maar kan als lei draad dienen voor allen, die geroepen zijn in het vissolwui)bedrijf leiding te geven. Drs. Dal mulder gaf na een uiteen zetting, op welke wetenschappelijke basis v, a rapport is gebouwd, een toelichting o,i den inhoud van het rapport. Do Voorzitter betoogde, dal de vfs-i scherij van groot nut is voor de voedsel voorziening van ons land, ook ln lijden van voedselsehaaischte en van do goede opleiding dio zij, welko later hij do marine zullen dienen, op visschersscliepcn genie ten, Alaar daarvoor is noodig, dat do vis- scherij loon end is. De burgemeester van Vlaardingen, de heer A. van Wals u m, brak een lans voor do Vlaardingsche visschorij en be pleitte een billijker regeling voor wat be treft het mee naar zee nomen van Hol- landsehe en Schotsche netten. Rode van den minister.- Minister Deckers zeide in een vlotte speech het zijne lo willen doen om da visscherij door do moeilijke omstandig heden heen te helpen. Als belanghebben den het onderling niet eons zijn, is dat voor de overheid makkelijk om niets tri doen. Voor oen regoering die echter wel wat doen wil is het lastig adviezen te ontvangen, die diametraal tegenover el kaar staan Het verheugt spr., dat hier ernx ernstig streven bestaat om tot een oplossing en: tot overeenstemming to komen. Als ment het onderling eens is ovor do middelen is het veel gemakkelijker voor de overheid helpend en stuwend op te treden. Het rapport, aan spr. ter hand gesteld, maakt den indruk samongestold te zijn met ernst en van een bezieling met goeden! wil. Er worden geen eischen ingesteld enj geen gebalde vuisten legen do overheid opgeheven. Dat is uitstekend gezien! Opi die manier kan men zaken doen! Spr. zal dan ook al het mogelijke doen om do vis scherij do behulpzame hand te bieden. Niet alle wensehen zullen verwezenlijkt kunnen worden, maar gezamenlijk zal ge tracht moeten worden de moeilijkheden' uit den weg te ruimen. Nadat de vergadering gesloten en thee geserveerd was, waarbij men nog gelegen heid had het vraagstuk onderling te bo- 1 spreken, werd een bezoek gebracht aart de Visscherijschooi, Geslaagd. Aan de gemeentelijke kweekschool voor onderwijzers te Rotterdam is voor hef eindexamen geslaagd1 mej. C. v. d. Tem pel, van hier. - Benoeming raadslid. Daar de heer H. Sabel, zooals te ver wachten was, voor zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad in de vaeature- ftanque bedankt heeft, is thans als zoo danig aangewezen de heer E. van der Schelling, Supporters Verecniging JIcnncs-D.V.S. Hier ter stede is opgericht een Sup portels Verecniging Ilermes-D V.S. De opriehlingsvergadenng werd geleid door den heer AI. F. Alarkx. Aleegedeeld werd o.a, dat men lid kan worden tegen 10 cent per week. Daarvoor heeft men bij alle wedstrijden, zoowel cricket als voetbal gratis toegang (ingang Laan van Offermans). Als voorzitter werd bij acclamatie geko zen de heer Markx, Lange Achterweg 5. Voorloopig gaven zich 40 aanwezigen op als lid, terwijl er 70 een toezegging had den gedaan to zullen toetreden. Vrijdagavond zal wederom een vergade ring gehouden worden in Gebouw Een dracht. Tol dien dag is een voorloopig bestuur samengesteld, dat door de volgende heeren gevormd wordt: le penningmeester A'.t Timmermans, le secretaris II. J. "Gr. Oosterholl, Veonlant- slraat 23, de bode W. Ruls Jr. Afscheid. Wegens het bereiken van dert Go-jari gen leeftijd is, zoo we reeds meldden, aan den heer R. Benthem, directeur van het P.T.T.-kantobr, met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend. Op Zaterdag 20 Juni zal de heer Benthem van 10 tot 12 uur v.m. in de directeurskamer van het nieuwe postkantoor dengenen, die bij het neerleggen van zijn functie afscheid van hem willen nemen, daartoe in gelegen heid stellen Zondagsdienst doctoren en apothekers. Voor spoedgevallen nemen morgen de volgende geneeskundigen den dienst waar: De Bruyn, Nieuwe Haven 147; v. d. Griend van Ostadeiaan 17a en v. d. Berg, Lango Nieuwstraat 175. Alorgen is geopend de apotheek van de firma A. F. van Lissa, Hoogstraat 118, die ook tot de volgende week Zaterdag den nachtdienst waarneemt; VLAARDINGEN. Ministerieel bezoek. Buitengewone vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Bencdea Maas. De buitengewone vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Alaas, gistermiddag in het Handelsgebouw te Vlaardingen gehouden, in verband met het bezoek van den mi nister van landbouw en visscherij, mr. dr. N. L. Deckers, werd, behalve door bijna alle leden, ook bijgewoond' door do college's van B. en W. van Vlaardingen en Maassluis, bestuursleden van de Vlaar dingsche Beedersvereenigmg, de Verecni ging van. llaringhandelaren, het bestuur en "directeur van de Visscherijschooi en andere belanghebbenden bij de haringvis- scherij. De voorzitter, de heer J. II. van Lin den. van den Heuvel, heette den eer sten Nederlandschen minister van land bouw en visscherij welkom in Vlaardin gen, dat er op kan bogen do zetel van de Kamer voor dle Beneden Maas en de derde havenstad des rijks te zijn. Spr, gaf een overzicht van den inhoud' van het rapport, door d'rs. J. J. .T. Dal mulder over de Noordzeeharingvisscherij uitgebracht, waarvan men- reeds een uit treksel in ons blad1 van gisteren aantrof. De haringvisscherij, die het zeer moei lijk heeft, wenscht *de moeilijkheden zoo veel mogelijk zelf te overwinnen en ver wacht, dat de regeering aanvullend zal optreden. Atochten de belanghebbenden, het niet eens worden, dan hoopt'spr., dat de regeering het roer in handen zal nemen, waarbij dan het rapport van d'rs. Dal mul der als oompas kan dienen. Dat rapport Onverwacht bezoek van minister Slingcn- berg aan IJmuiden. Gisteren heeft de minister van sociale zaken, mr. Slingenberg, in IJmuiden een bezoek gebracht aan de fabriek voor de vervaardiging van het gehakt in blik voor de distributie aan workloozen. De minister was hierbij o.m. vergezeld van prof. dr. II. C. L. E. Berger, directeur van den vee- artsenijkundigen dienst, en de heeren G. W. F. van Hoeven, referendaris bij de a£- deeling werkverschaffing en steimverlee- ning en Aleijer de Vries, hoofd-inspecteur voor de werkverschaffing, terwijl mede aanwezig waren vertegenwoordigers van! het Nederlandscb Verbond van Vakver- eenigingen, het R.K. Werkliedenverbond' en het Christelijk Vakverbond. Ook was tegenwoordig de burgemeester van Vol- sen, de heer Quint. De minister deelde mede, dat dit bezoek zonder voorafgaande aankondiging plaats had, teneinde oen juisten indruk ie kunnen krijgen van do werkzaamheden. Waar het hier de fabricage betreft van een consump tie artikel voor workloozen en waarin den laafsten tijd hierover verschillende be richten in de pers zijn gelanceerd, zijn mede de besturen van (ie vakcentrales uitgenoodigd, opdat deze zich eed persoon lijk oordeel zouden kunnen vormen over alles, wat mot de bereiding van dit ar tikel in verband staat. Onder leiding van den hoer De Bruin, die het bedrijf exploiteert, bracht het ge zelschap oen bezoek aan allo afdeelingen! der fabriek. De minister toonde zich voldaan over den gang van zaken en wenschte den lieer De Bruin ook vorder succes met de ex ploitatie van dit bedrijf, hetwelk thans een dagelijksche productie heeft van 7000 k.g. welke echter spoedig tot 10000 k.g. zal worden opgevoerd. Ra afloop van het bezoek gaven de ver tegenwoordigers der vakcentrales allen als hun meening to kennen, dat bij do onder havige productie eisch! moet zijn, dat het te verwerven vleeseh niet minder is dan hetwelk de arbeidende klasse in het alge meen in de winkels koopt. Toorts verklaar den zij, dat zij bij dit bezoek de overtui ging hadden gekregen, dat dit bedrijf vol komen met dezen eisch rekening houdt, zoowel wat kwaliteit als de wijze van bereiding betreft. W \u j K I I tr R ririy --v.sk .Lt'r- y J 4 I s A J

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2