STADSNIEUWS SSfwi tüig Examesis en Openlmar1 Optreden Omliggende CSewieenten „De Spaarbank Anno 1820. Jaarverslag. Wij kwamen heden in liet bezzit van het jaaivershig van bovengenoemde in stelling ovei 1935. Het verslag bevat een voorwoord ter hennneiing aan den op 27 December 1935 o\ erieden boekhouder J. D. Wuister,. (lie meer dan 13 jaar aan do instelling ver bonden was geweest Wij ontleenen aan het verslag, dat van ■uitvoerige toelichtingen en vergelijkende ovemchts-tabellea voorzien is, het vol gende ln het jaar 1935 is ingelegd1 een be drag van f 2.191.315. Aan rente is op de spaarbankboekjes bijgeschreven f 196.601.7-1. Totaal i 2.390.916.71 Aan inleggers is in 1935 'terug betaald f2.359.671.96, zoodat bet totaal inleggers- kapitaal, niettegenstaande de slechte eco nomische omstandigheden te Schiedam, in het verslagjaar nog met pl.m. f30.000 is toegenomen. Op 31 December 1935 bedroeg het in- leggerskapilaal f 6.720.721.2S. liet aantal inleggers vertoont nog steeds vermeerdering en bereikte op laatstgemel- den datum een hoogte van 25.829, tegen 25.315 op 31 December 1934; er wer den 1529 nieuwe boekjes aan spaarders uitgegeven, waartegenover 1015 geheel wer den afbetaald. Het sparen door middel van spaarbns- jes nam evenzeer toe, er waren in 1935 in omloop 1026 busjes, tegen 912 in 1934. De 1429 ledigingen der "busjes leverden in 1935 f 18.973.8S op, tegen f 18.368.70 in 1236 ledigingen Ln 1934. Ook het „zegelsparen" nam in omvang toe; het aantal scholen, waarop deze wijze van sparen -met de zeer gewaardeerde medewerking van het onderwijzend perso neel werd beoefend', vermeerderde met één tot 28, terwijl het aantal sparende kinde ren tot i814 klom. Ongeveer 110.000 zegels werden door de Spaarbank in 1935 verkocht, waarvan een bedrag van f567881 op de boekjes werd geplaatst, t-egen resp. ruim 95.000 zegels met een geplaatst bedrag van f4737.99 in 1934. Van den afhaaldienst der Spaarbank wordt e-m steeds toenemend gebruik gemaakt; im mers op 31 December 1935 waren bij don spaar-afhaaldienst 870 deelnemers aan gesloten, aan wier woonhuis ia dit jaar f 127.500 werd' afgehaald', tegen f 125.200 bij 830 deelnemers in 1934. Bovendien werd voor den llelasting-af- haaldienst bi) do 2240 aangeslotenen aan dezen dienst f30S000 afgehaald, waarvan f212.400 door middel van de Spaarbank voor verschillende belastingen, aan de ont vangers werd uitbetaald; deze laatste cate gorie alleen ontving aan bijgeschreven rente op hun stortingen een bedrag van f 2.213.28. De Spaarbank verleent tevens haar be middeling om aan haar rechtstreeks pen sioenen door het rijk e. d, te laten over boeken, welke gelden door haar direct op de spaarbankboekjes der rechthebbenden worden geplaatst. De bedrijfswinst over het jaar 1935 be droeg f112.89318; hiervan werdi 17.550.84 gebruikt voor afschrijvingen op panden, meubilair, enz., waarna bet restant, ad' f 105.342.34, overgebracht werd om te dienen voor reserveeringen, waarvan f45.342.34 werd toegevoegd aan de re serve voor koersverschillen. Het in 1935 geleden koersverschil op effecten weidt uit de zeer ruime reserve, in den loop der jaren voor dit doel ge vormd', afgeboekt, waarna de gezamenlijke reserves, waarover de Spaarbank beschikt, nog een totaal van f 1.203.000,76 bedra gen, zijnde 17,76 pCt. van het Inleggers- kapitaal. Behalve deze reserves zijn ear nog aan zienlijke stille reserves aanwezig own. in do verschillende panden,' welke dia Spaar bank in eigendom heeft met hun geheel a inventaris, uitgebreide kluis-mrichting met safe-loketten, alsmede in het pensioenfonds van f99.625,53; hieruit wordt thans toch bijna niet, meer geput, daar op andere wijze in het pensioen voor het personeel is voorzien. Do belegging van do spaargelden volgons de balans is voor f 665.075,in Nekter- lar.dsehe Staatsfondsen geschied. voou* f 1.038.672,36 in Schuldbrieven ton laste van Nederlandsche Publiekrechtelijke licha men, f 10.000,in aandeden van de Ver ecniging Volkshuisvesting to Schiedam (welke voor eene som van. f 5000,op de balans zijn gebracht) en in Neder! and1- sehe obligatien met eene waarde van f 2.220.560.61. Door de Spaarbank is dus geenerlei be legging geschied in buiten! a.mische waarde papieren. Verdere belegging geschiedde alleen in eerste hypotheken tot een bedrag van f 3.691.246,34. Het hierna xesteerende bedrag werd' uit gezet op prolongatie of was bij dien kas sier, postcheque- en girodienst en in kas. De gegevens, welke hot verslag der Spaarbank bevat, toon en aan, dat de in stelling kerngezond en financieel uiterst soliede gegrondvest is. Brj de keuze der beleggingen wordt er- blijkbaar steeds met de meest mogelijke ïinauwkeuiigheid voor gewaakt arn alleen de belangen der spaarders fo dienen en voor de ingelegde gelden een uiterst sa- lied onderpand' te zoeken, waardoor een. zoo groot mogelijke zekerheid daarvoor is verkregen. De Schiedamsche Spaarbank Anno 1820 is aangesloten bij! den Nederlands-eken blijlt ïiivn Kalm vu lieldei door liet gebruik van Mijnhardi's Zenuwtoblettan. Glazen buisjos. 75 ct Spaaibaukbond, gevestigd' to Amersfoort hetgeen bovendien do noodigo waarboi gen geeft voor een deugdelijk en correc, beheer. De Graf Zeppelin. Weer boven Schiedam. Het was gisteravond' m menige slaap- kamei nog flink warm eu dat is oorzaak geworden, dat velen in den nfgeioopefn nacht de Graf Zeppelin, op uitreis naar Zuid Amerika, hebben gezien. Dm S minuten voor één kondigde mo torengeronk aan, dat er iets bizonders in de lucht was to zien. Velen, die wakker in him bed' lagen, wipten er mt cm overal op balcous kon men menschen in nacht gewaad zien verschijnen, die genoten van het interessante schouwspel: het voorbij varen in den stillen, bolderen zomernacht op vrije gennge hoogte van een groot luchtschip, waarvan de cabines waren ver licht. Het uiteinde van een stralenbundel uil een zoeklicht, maakte over daken en stra ten den. tocht, d'ïe naar het Weeten, das in de richting Hoek van Holland1, liep, in-eo, Het luchtschip voer over dte Gorzen en over het Westen der stad! ongeveer tus- schen de bebouwing en het Storrebosch en volgde verder de richting van don Vlaai- dingerdijk. City theater. „Tarzan's gevaarlijkste avonturen" „Zoo is het leven". „Zoo is het Leven", een der twee hoofd films, brengt ons in Chicago, waar na een grooten brand, welke bijna de geheele stad verwoestte, Daniel Pasrdway (Lionel Barrymore) en zijn vrouw Abigail (Mi nolta Sunderland) temidden der puinhoo- pen een winkel beginnen. Dank zij de groote energie van de oude Pardway groei de de zaak snel en zijn geheele leven was aan zijn zaak gewijd, die dan ook tot een der grootste warenhuizen uitgroeide. Pardway's vurigste wensch was, dat een of meer zijner kinderen eens de leiding van het bedrijf op zich zou willen neraon, doch geen van de vier had er ook maar de minste ambitie voor. De jaren vervlogen en de oude Pard way moest in het laatste deel van zijn le ven nog medemaken, dat de oude chef Abe TJllmann, van zijn zoons, die in geld gebrek verkeerden, eerrige aandeeton in handen kreeg. Dat was een groote slag voor den ouden man en hij zag toen wel in, dat zijn hartewensch niet in ver vulling zou gaan. Zoo kwam dan het eind van het leven van een energiek werker, die tevens als vader teleurgesteld werd en toch, ondanks alles, steeds zijn kinde ren het beste trachtte to geven In do tweede hoofdfilm „Tarzan's ge vaarlijkste Avonturen", spelen Herman Brix en üia Holt de hoofdrollen. Het programma wordt aangevuld met het Éclair-Journaal. Geslaagd. Aan do R. K. kweekschool H. H'art te Reuver, is voor de acte nuttige handwer ken geslaagd rncj. H. Beumers, van hier. Loonen in de bouwbedrijven. In de 5e aflevering van het maandschrift van het centraal bureau voor de statistiek komt oa. voor een overzicht van de loo- nen, verdiend in Februari 1936 door ar beiders van 21 jaar- en ouder in het bouw bedrijf in eenige groote gemeenten. Blij kens dit overzicht bedroeg het gemiddeld uur-inkomen (in centen) als volgt: Geschoolden: Amsterdam, 69, Haarlem, Heemstede en BSoemendaal: 65; 's-Gra- venhage: 66, Rotterdam, Hillegersberg en Schiedam: 62; Utrecht: 63, Groningen:57, Leeuwarden: 54, Arnhem en Nijmegen: 56. Geoefenden: Amsterdam 64, Haarlem. Heemstede en Bloemendaal. 59; 's-Graven hage: 61, Rotterdam, Hillegersberg en Schiedam: 57, Utrecht: 58, Groningen: Leeuwarden: 43, Arnhem en Nijmegen: 46. Het maandschrift deelt nog mede, dat een vergelijking met vroegere gegevens voor Amsterdam leert, dat hol gemiddeld „werkelijk" uur inkomen der Amsterdam- sclio bouwarbeiders, waarbij dus rekening is gehouden met de kosten van leven? onderhoud, in Februari 1936 gedaald was met ongeveer 11 pCt. sedert 1930. Verge leken met 1921 (evenals 1930 een top jaar, wat de Joonen in het bouwbedrijf betreft) bedroeg de daling ongeveer 22 pCt. Verloting Jong- Hervormden. In een advertentie in dit blad wordt do uitslag van de verloting georganiseerd door do Vereeniging van .Tong Hervorm den bekend gemaakt en levens waar en. wanneer de gelukkige winnaars de prijzen kunnen afhalen. Tekort Gercf. Kerk. De inzameling tot dekking van het te kort over 1935 van de Geref. Kerk, heeft in totaal f2051.40 opgebracht, wat f500 meer is dan het tekort bedroog. Excursie. Donderdag maakt een 30-ta.l leden van de Dames Vereeniging van den Oentralem Bond van Werkmeesters en ander opriebt- houdend persern-eel een uitstapje per auto touringcar naar Atasterdam en Marken. Het gezelschap vertrekt om 8 uur 's mor gens van de Koemarkt bij do tramhalte. Een afscheid. Vaa den directeur va» het P.T.T.-kantoor. Gisteien hoeft do directeur van het post-, telegiaaf- en telefoonkantoor, do hoer R. Ben them, die met pensioen gaat, den dienst overgedragen aan don waarnemend direc teur, den heer G. Gastclaars, referendaris 2e klasse, werkzaam aan hot postkantoor hier ter stede. De lieer Bonthom heeft hedenmorgen in zijn kamer op het nieuwe postkantoor verscheidene personen ontvangen, die hem, bij hot eindigen van zijn ambtenaarsloop baan, vaarwel kwamen zeggen. De mees- ton zuilen van dezo gelegenheid gebruik gemaakt hebben om van hun waardeering blijk te geven voor de wijze, waarop do directeur zijn taak heeft opgevat, Zooveel als in zijn vermogen was, heeft de schei dende directeur we hebben het reeds eerder gezegd de belangen van het pu bliek gediend. Ook de belangen van het personeel gingen hem zeer ter harte, zoo dat zoowel do burgerij, als hen, met wie hij dagolijksch samenwerkte, hem zien ver trekken met leedwezen. "Tot degenen, die hedenmorgen den heer Bcnthem door een bezoek blijk van hun waardeering voor zijn werk gaven, be hoorden do beeren Meyer. Droes en Dirkse van den technischen dienst van do P.T.T de heer J, J. v, d. Heuvel, directeur van de II.A.V.; dr. A. D. J. Makkink, rector van het gymnasium; de heeren J Dinke- Iaar, wethouder en mr. V. Sickenga, ge meente-secretaris namens het gemientebe- stuur; de heer mr. II.A. M. Roelanls, de heer F. A. A van Iersel, inspecteur van do directe belastingen; dr. A. II deRiuyn; mr dr. ir. M. M. van Praag en anderen. De Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas, wier voorzitter verhinderd was, zond een hartelijk schrijven, waarin de K. v. K. afscheid nam van den directeur Passage theater Plankenkoorts. In do catacomben van Parijs. In „Plankenkoorts" wordt een dei- hciofd- rollon vervuld door Szoke Szakall, don goed moedigen komiek, <1 fo door zijn rustig spel, kleine goedgeplaatste gebaartjes de lilra, waarin hij meewerkt een aparte aan (rekkelijkheid verleent Thans is hij als Franz Rovak bediende m een kruidenierszaak, maar alles wat hij aanpakt doet hij verkeerd, zoou'at hij ten slotte zijn congé krijgt. Door een zotte samenloop van omstandigheden wordt hij door een tooneeldirccteur aangezien voor een dramaturg en a's zoodanig, zonder dat hij er zelt eenig vermoeden van heeft, ge ëngageerd met een' contract van een jam. Natuurlijk is zijn optreden een debacle, met ais gevolg het ontslag van den directeur. Met zijn gage koopt I'ranz do zaak, waar hij eertijds bediende was en ruimt aan dein directeur zijn oude baantje in De film „In de ealaconybon van Parijs" is een detective-geschiedenis, welke zich voor een groot deel afspeelt in do onderaardsche ruimten van Parijs. De bekende Waraer Gland heelt als detective Charlie Gh-an de taak eon valsche train tersbende op te sporen. Van beide zijden wordt de strijd met groote verbetering gevoerd. Behalve het interessante binnen- en bui- terdbandsche nieuws, bevat het voorpro gramma nog een aardige teekenfilm „Little black Sambo" Het Zusterhuis. 'Op het terrein achter liet Gemeente ziekenhuis, dat gereserveerdl is voor het Zusterhuis, wordt zand' gestort, waaruit men de conclusie zou kunnen trekken, dat cr nu binnenkort wol met don houw bcgonnon zal worden. Dezo conclusie is echter onjuist, want als een goed koopman heeft gemeente werken gebruik gemaakt van een zeer goedkoope aanbieding zard, die daar nu tijdelijk is opgeslagen. BINNENLAND Zondagsdienst, doctoren en apothekers. Voor spoedgevallen nemen morgen d'e volgende geneeskundigen don dienst waar: Geeides, Vcenlaatstraat 2; Nijcnhuis, Bur gemeester Knappertlaan 197b; Ormel, Sin gel 76, en Ris, Tuint aan 92. Morgen is geopend de apotheek van do firma Gouka, Hoogstraat 29, die ook tot do volgende week Zaterdag den nacht dienst waarneemt. Concert. Het Stedelijk Muziekkorps, dir. II. II. van Vleuten, geeft morgenavond 8 uur in do Plantage een uitvoering, waarvoor het volgende program is samengesteld: 1. Feestmaisch Bart Verhallen 2. Ouverture Ein Tag in Wien Fr. von Suppé 3. Een Zomeravond, Wals E. Waldteufel 4.1' Arlesienne Suite (4 deden) G. Uizet 1. Pastorale, 3. Intermezzo, 3. Menuet- to, 4. Farandolo). 5.Aria de! Opéra: II Burgomastro di Schiedam Lauro Rossi (Trombone solo door den heer J. de Waardt). 6. In Treuo Fest, Marsch C. Teike Supporlersverceniging Hermcs-D.V.S. Gisteravond! vergaderde de siipporlors- vereeniging Ilermes-D.V.S. in gebouw Een- dracht. Een aantal nieuw© leden werd' ingeschre ven. Statuten en huishoudelijk reglement werden samengesteld en hot voorloopig be stuur definitief voor één jaar gekozen, De penningmeester van Hormes-B. V.S., die heer A. do Jong, was aanwezig. Dank zij zijn bemiddeling kan elk lid' van de sup porters vereen i g i rig gratis de thuiswed strijden van Hermies-D.V.S. bijwonen ramp rig werd besloten de contributie op 12 cent por lid! en per week te brengen. Een feestcommissie werd! benoemd' tar samenstelling van een feestavond], waar o.m. het eerste elftal van Hormes-B.V.S. zal worden gehuldigd1. Medewerking we>rd toegezegd! door de toon cel vereen i g i n g Tot Nut van 't Algemeen. AGENDA. SCHIEDAM. Passago Tneater, S.15 uur. 1. In de cata comben van Parijs; 2. Planken koorts. Zaterdag en Woensdag 2.15 en Zondag 1 'uur jeugdvoorstel ling. Zondagmiddag 4 uur Mati nee. City Theater, 8.15 uur. 1. Tarzan's ge vaariijkste avontuur; 2. Zoo is liet leven. Zondag 3 en 5 uur Matinee. 20 Juni. Feestterrein Volkspark, 3 uur. Openluchtmeeting Geref. Jeugdver- oenigingen. 22 Juni. Hotel Beyersbcrgen. Jaarvergade ring Ilermes-D.V S. 22 Juni. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Jaar vergadering Ned. Chr. Vrouwen bond. 23 Juli. Tuin Volkskoffiehuis Lange Ha ven, VTestvest, 8 uur. Uitvoering Chr. Kindeikoor Jong Leven A en Tamboers- en Pijperscorps. 23 Juni. Geref. Jeugdhuis, 8 uur Geref. Ziekenzorg Vergadering leden Ver zekeringsfonds. 5 Juli. Feestterrein Volkspark, 2 uur. Her denking le lustrum Quadragesimo Anno. ROTTERDAM. Bioscopen. Capitol. 2.1ÖU. 8.15 u. De geheime agent City. 2.15 u. 7 u. 9 30 u. De geheime agent. Corso. Van 11 ~u. af door! Mazurka, Grand'. 2 u. 7 u. 9.15 u. Tarass Boulba, Lumière, 2.15 u., 7 u. 9.15 u. Meisjes jaren eener- Koningin. 'Olympia. 7 u. 9.15 u. De doodende Prinses. 2,15 it. 8.15 u. Artisten; Tholady en de vrijbuiter. Roxy. 2.15 u. 7 u. 915 u. De vlucht voor het noodlot. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. 'Ons da- gelijksch brood'. Thalia. 2,15 u. 7 u. 9.15 u. Overwin naar. VLAAItDïNGEN. De 30.000e. Jaarverslag Wijk II der Ned. Hervormde gemeente. Blijken» het jaarverslag van de vereeni ging voor godsdienstige belangen in Wijk 111 der Ned. Ilerv. gemeente, kwam in 1935 geen wijziging m hel bestuur, be halve het uittreden van der hoer H. -op 't Holt, die vervangen werd' door den heer L. Snikkers. Voorts wordt melding gomaakt van de gunning van de Chr. bewaarschool in het Westen. Het jaarverslag bevat verder een op somming van bijeenkomsten in. het afgeloo- pen jaar en tenslotte wordt een en an der vermeld1 van de oncb rafdoelingen. Vroege jeugddienst. Morgenochtend, kwart over 7, dus als bet nog niet zoo warmi is in de houten Westerkerk, zal daar een jeugddienst wor den gehouden, die geleid wordt door ds. S. H. J. James, uit Rotterdam. Donderdag is als 30.000e inwoner in de registers van den Burgerlijken Stand in geschreven Gerrit Ario Noordhoek, wiens ouders G. A. Noordhoek en C. E. Noord hoekStruyt, P.K, Drossaartslraat 116 wo nen en thans 6 kinderen hebben. De vader is werkzaam bij de Holland schc fabriek voor Melkproducten en Voe dingsmiddelen „Ilollandia". Het gemeentebestuur stolde voor den 30.000cn Vlaardingsche inwoner een spaar bankboekje met f30 beschikbaar. Winkeliers hebben ook cadeaux be schikbaar gesteld, o.ai. een kinderwagen, een kïnderledikantje, een zilveren kinder- couvert, een zilveren lepeltje en... voor den vader sigaren. KETHEL. Do Dargpoldcr. Bij koninklijk besluit is beschikt op het beroep, ingesteld door A. van Wijk, te Kethel, tegen bot besluit van Gedeputeer de Staten van Ziuid-Holland van 22. Octo ber 1935, tot goedkeuring van de keur of politieverordening van den Hargpokle. Met vernietiging van het besluit van. Gedeputeerde Staten is aau de door het bestuur van den Hargpolder vastgestelde keur voor dozen polder goedkeuring ont houden. Overbrugging van Neerland's rivieren. Interessante excursie naar dea Moerdijk. Half Juli laatste overspanning gereed. Begunstigd door haai zomerweer hebben leden der vereeniging „Tiet Nederlandsche Wogcncongres" gisteren him jaariijksohe c.v nrsie gehouden en een bezoek ge bracht aan do in aanbouw zijnde bruggen over do Oude Maas le Dordrecht en het Hollandsch Diep te Moerdijk. Nog dezer dagen eischto do openstel ling van do Waalbrug te Nijmegen aller be langstelling, thans vraagt liet groolsche werk, de overbiugging van een van Neer land's breedste stroomen, de aandacht. Nog slechts korten tijd en do vaste ver binding voor het verkeer van Noord en Zuid zal oen feit zijn geworden. Aan do excursie, welke onder algemeene leiding stond van den heer II. W. 0. de Bniyn, secretaris der vereeniging en di recteur van den A.N.VV, namen ongeveer 200 personen deel. In Dordrecht werd een bezoek gebracht aan de werf van de N.V. Penn en Ba.iv duin, waar de laatste overspanning voor de brug over het Hollandsch Diep tiaar vol tooiing nadert en de overspanningen ge maakt worden voor rail- en wegverkeer voor do brug over het kanaal van Zuid- Beveland te Vlake. Hierbij vernamen wij, dat de tiende, tevens laatste overspanning van de brug bij Moerdijk, vermoedelijk, Za terdag 11 Juli op de pijlers geplaats't zal worden. Het is wellicht de moeite waard te vermelden, dat een overspanning op de werf een gewicht heeft van negen ton. De totale kosten der brug bedragen circa! 4 millioen gulden. Nadat men met belangstelling de vor deringen dor werkzaamheden, onder des kundige voorlichting, had gadegeslagen, na men de deelnemers plaats op een salon raderboot, welke hen naar Moerdijk zon brengen. Omstreeks 1 uur stapte men le Moerdijk aan wal f lier werden de deelnemers in twee groepen verdeeld Do brug bestaat uit tien spanningen vaa elk 100 meter. Het Hollandsch Diep werd ter plaatse tot op ongeveer 1000 meter versmald. De spoorbrug, die even ten Oos ten van de verkeersbrag ligt, heeft een lengto van 1400 meter. De rijweg op de nieuwe brug is 1.1 meter breed, ter weers zijden daarvan liggen rijwielpaden vaa resp. 2V2 en 2 meter breedte. Deze paden liggen even hoog als de rijvloer Van tto hoofdbaan af heeft men, mede ten gevolge van de lagere ligging van de bovenkant- leuning, een fraai en ruim uitzicht over do brcede watervlakte. De njvloar_ is van beton. De verharding wordt voorzien van een slijtlaag van Egypte Monolith. De eigenlijke onderbouw bestaat uit ne gen pijlers en 2 landhoofden. Het zoiï to ver voeren., op deze plaats een over-- zicht te geven van de vele verdere tech nische bizonderlieden en detailpunten. Da aanblik van dit grootsche bouwwerk dwingt echter te meer respect en bewondering afy wanneer men kennis neemt van de ^ele problemen, welke voor den bouw van een brug vaa dergelijke afmetingen om! een oplossing vragen. De Zuidelijke toegangsweg. Nadat de deelnemers de brug, die reeds voor een groot deel van het wegdek is voorzien, hadden bezichtigd, werd tenslotte! nog een bezoek gebracht aan den Zuide lijken toegaugsweg, welke ter hoogte van den Bredaschendijk aansluit op den be' staanden rijksweg naar Breda. Deze weg is ongeveer 3V2- km. lang. J bodemgesteldheid was slecht. Om zich re kenschap te kunnen geven, wat het beteer kent, op slappen grond een weg aan tel leggen, zij bier slechts vermeld, dat 3-400 000 kubieke meter /and moest wor den gestort. 'Do distributie Van hei gchaUt-iu-Iihk itt Den naag. Zooals gemeld, hebben d'e IIaagschej au gers indertijd' geweigerd, hrai hJ te verleenen bij de distributie de voorschriften, welke de rogemmg hmr- omtrent heeft gegeven, winst mogelijkheid van een voldoende winst ïtet^Haagsche gemeentebestuur zag zich, daar de distributie in ieder geva moest geschieden, voor de taak geplaatst, een oplossing voor dit -raagstufc te vinden Aangezien de door de regeermg geste.de regelen te dezer zake hmd'end© voorschrif ten zijn, waarvan niet kan worden afge weken, kon aan ite wenschen der slagerS niet worden tegem-oet gekomen. Naar wij vernemen, beeft het Haaspche college van B. en VV. in zijn Setoren gehouden vergadering een oplossing van het vraagstuk gevonden ui dien zm, dat de gemeente zelf de distributie ter hand zal nemen. Deze oplossing heeft boven dien het voordeel, dat gieen afzonderlijk distributie-apparaat in het leven zal behoe ven te worden geroepen, aangezien d'e ver strekking der blikken gehakt aan d'e wörK- ioozen zal geschieden in de -voor dejliis- tributie van groenten in gebruik zijnde lokalen

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2