STADSNIEUWS Een nieuwe industrie. Verlaging locaal port. Met ingang vaa 1 Juli en 1 Augustus a.s. Binnenkort zal worden overgegaan tot ecu M mgnjke verlaging van het port voor4 brieven cn bnefk aarten in locaal verkeer. (iel poit voor locate brieven mei een gewicht van ten hoogste 20 gram, wordt met ingang van 1 Juli a.s. v e r 1 a a g d van 5 cent tot 3 cent, en voor een gewicht van 20—40 gram van It) tot C c e n t. Het tarief boven 40 gram blijft on gewijzigd. liet port voor locale briefkaarten woelt met ingang van 1 Augustus a.s. ver laagd van 3 cent tot 2 cent, dat voor de dubbele briefkaarten (met betaald ant woord), dienovereenkomstig van 6 cent tot 4 cent. Voor den wereldoorlog bedroeg het port voor een localen brief tot en met 20 gram eveneens 3 cent en voor een locale brief kaart IV» cent, plus Vs cent voor het formtdier. Voor het locale port is dus ongeveer liet voor-oorlogscbe tarief hersteld. De Buitensluis. De nachtelijke doorvaart Ver hooging van het tarief. De nachtelijke doorvaart van binnen schepen door de Buitensluis is sterk ver minderd. Aangenomen kan worden, dat zooals de toestand nu is in het ge- heelo jaar 'echts enkele tientallen schepen des nachts de sluis passeeren. In verband hiermede kan liet niet lan ger verantwoord worden geacht de be staande personeelsbezetting hiervoor te handhaven, waar de kosten daaraan ver honden in geen verhouding staan tot de Lelangen, die bevloeid zijn er mede te worden gediend. Op grond van de veiligheid blijft het echter noodzakelijk, dat 's nachts één sluiswachter bij de sluis aanwezig is Ook achten B. en \V. het wel van belang, dat do gelegenheid om na den gewonen sluitings tijd de gemeente te kunnen doorvaren, blijft beslaan. De havenmeester heeft een regeling ont worpen, die hierop neerkomt, dat in ge vallen, dat 's nachts een schip de Bui tensluis wil doorvaren, de eenig aanwe zige sluiswachter de hulp kan inroepen van één der in de nabijheid van de sluis wonende andere sluiswachters bij toer- beurt - zoodat alsdan voor de beliemng'voltr^e,Q- Zee,r veleI' £ul™ zldl ',efc i. N. Post Verlaat morgen den gemeente dienst. Mmgen veiluit ie heer J. X. Bost, in- ï-poctetu van de gemeentelijke belas! in gen, wogen» het bereiken van den pensioengo leehligdon leeftijd, den gemeentedienst. 'Jp 1 October 1899 begon de hoer Bost, dio l Maart 1873 te Breda geboren werd, als 15 jarige zijn ambtelijke loopbaan, als klcik op het kantoor van den rijksontvan ger te 'Oosterbeek. Ongeveer 9 jaar later, l Juli 1S97, werd ao lieer Post kommies en werd te werk gesteld bij de douane. Ilij doorliep verschillende rangen bij dien dienst 5en werd 31 Januari 1912 van Zevenber gen naar hier overgeplaatst en werkzaam gesteld bij den dienst der directe belas tingen als rijksambtenaar. llier toonde hij veel belangstelling voor het politieke leven en werd in 1915 door de It. K. Kicsvereeniging „Recht Plicht en Orde" candidaat gesteld voor den ge meenteraad, in welk college hij ook zijn intrede deed. Twee jaar later, in 1917, ging de heer Post over in gemeentedienst als controleur van de gemeentelijke belastin gen, waarmee hij ophield 1 d van den raad te zijn. Bij een reorganisatie van den dienst kreeg hij de functie van inspecteur der gemeentelijke belastingen. Toen de aanslag in de inkomstenbe lasting opgedragen werd aan de rijks in spcctie van de directe belastingen, verviel vee! werk van den dienst van den heer Post. De belasting op de publieko ver makelijkheden, do schooigeldheffing en de hondenbelasting bleven echter onder zijn. dienst ressorteerea. Steeds heeft de heer Post zich een wel willend en hulpvaardig ambtenaar geloond, die er slag van had om met het publiek om te gaan. Gaarne stelde hij zijn uilge- breide kennis van de belasiingwe'geving ter beschikking om anderen van dienst te zijn. De controle op de naleving van de ver ordening betreffende de vermakelijkhwds- helasling liet nij niet aan anderen over; als een ander uit was om zich ie ont spannen, trok hij er op uit als ambtenaar Zijn conirólo werkte naar het ons voor komt, voornamelijk preventief, wat zeker ook voor den gecontroleerde de moest verkieselijke vorm is. In de 13 jaren, dat hij de functie v;m ambtenaar van den Burgerlijken Stand ver vult, zijn bijna 5000 huwelijken door hem Beurfiwaar'S Schi edam-A'dam la dir. veib. m. Groningen eu Friesland. Ycitr. dagelijks 5 uur. Adres Schiedam, Quito Sluis 4, Tol. oictöi.l A'dam. Klovcniorsburgw. 9Tol. 48951, Schippers- J, 0. DE MOS en F. W. BON Ji. Dagelljksche Motorbootdiensten op AMSTERDAM Telefoon 68646 GEBR, BIJLOO twee man personeel aanwezig is B. en W. achten het billijk, dit voor deze bizondere schuttingen een extra ta rief wordt betaald, ten einde uit deze inkomsten de diensten van den asbis'.naren den sluiswachter te kunnen vergoeden Zij willen art, IB van de Verordening tot heffing van sluisgeld als volgt doen luiden B. Voor het varen door de Buiten sluis zal moeten betaald worden I. Gedurende den gewonen tijd van opening der bruggen: a. voor zeeschepen en zeevisscher»vaar tuigen, met uitzondering van kustvisschers- vaartuigen 2 cent per 113. bruto inhoud; b. voor kustvisschersvaartuigeu I cent per M3. bruto inhoud; c. voor andere vaartuigen 1 cent per 113. verplaatsing, doch minstens 10 cent; d. voor houtvlotten 1 cent per M2., doch minstens 10 cent. II. Gedurende don gewonen tijd van sluiting der bruggen met uitzondering echter van de Zon- en feestdagen wan neer daartoe vergunning is verkregen, het dubbele van het onder R. I. vermelde sluis geld, met een minimum van fl,50. III. Op Zon- en feestdagen, wanneer daartoe vergunning is verkregen, het drie voudige van het onder B. I. vermelde sluisgeld, met een minimum van f2,—. Bij het aanvaarden van de nieuwe rege ling komt een sluiswachter vrij, waardoor het mogelijk wordt te voorzien in de ver vanging van personeel, dat wegens tijde lijke detacheering bij de zwemplaatsen, ver lof of andere redenen, niet voor den dienst beschikbaar is. Geslaagd. Aan de Gemeentelijke Kweekschool le Rotterdam, slaague voor onderwijzer de heer A. Sluijters van hier. Aan de kweekschool met den Bijbel aan het Aelbrechtsplein te Rotterdam is voor het onderwijzersexamen geslaagd mej P. Ilmer. Voor het machinisten-examen voorloo pig diploma is geslaagd dn heer A. den TJyl. Voor theoretisch en practisch gedeelte van het examen ter verkrijging van de hoofdacte Chr. Fröbelonderwijs is te Rot terdam geslaagd mej. N. Krabbendam. Voor liet theoretisch gedeelte van de nijverheidsakte N VII is aan de Rotterdam se he Huishoudschool in de Graaf Floris- straat geslaagd, mej. A. F. do Bol. Processie naar Heiloo. tOp Woensdag 19 Augustus wordt door R. K. Schiedamsche ingezetenen een pro cessie naar Heiloo gemaakt. 'De heffing op boter. De beffing op boter en do vervoerver- gurjning voor buitenlandsche boter is voor do week van 28 Juni tot 4 Juli vastge steld' op fO.90 per kilogram. riendelijke, welgemeende vlotte speech,e herinneren, dat de heer Post tot hen hield, toen zij pas getrouwd waren. Vele jaren was hij voorzitter van de afdeeling Schiedam van den Xed. Bond van Gemeente-Ambtenaren; als secretaris van de Salariscommissie-W. H. v. d. Toorn, die een geheel nieuwe salarisschaal voor het gemeentepersoneel ontwierp, heeft do heer 7'ost veel werk verricht. Maar ook buiten den ambtelijken kring heeft hij het weik niet geschuwd. De heer Post is nog secretaris van de Bouwvereen. St. Jozef; secretaris-penningmeesrer van den Nieuwlandschen Polder; penningmees ter van het Hulpfonds van den Ned. Bond van Gemeente Ambtenaren, penningmees ter van de Schiedamsche Burgerwacht en hij was o.a. voorzitter van de Oranje Ver- eeniging, voorzitter van Schiedams Man nenkoor, bestuurslid van de R.K. Kics- vereeniging Recht, Plicht en Orde, die nu omgezet is in een afdeeling van de R.K. Staatspartij, en lid van het bestuur van den Kieskring Dordrecht. De voornaamste karaktertrek van den heer Post, die zelf heel veel menschen in Schiedam kent en door zeer velen ook gekend wordt, is zijn welwillendheid en voorkomendheid naast lust 0111 bezig te zijn. Ook als hij den gemeentedienst ver laat, zal hij niet een rustend burger wor den in den zin, dat hij dan alleen maar zal kijken hoe anderen werken, kijn voor nemen is zelf ook nog bezig te blijven en de wensch van zijn vele vrienden zal in vervulling gaan, als hij datnog ver scheidene jaren met opgewektheid zal kun nen doen. Autoparade Mooiste bestelauto; Distilleer derij De Vink. De Bond' van Bediijfsautohouders in Ne derland (B.B N.J hield' gsiteren, tijdens zijn congres, te Nijmegen een optocht van be drijfsauto's, om de beteekenis van de bc drijfsauto voor ons maatschappelijk l^estel le demonstreeren. Aan dien tocht namen 800 auto's deel. Fen jury heeft do auto's op hun doel treffendheid beoordeeld. Als do mooiste bestelauto werd aange wezen de bestelauto van Distilleerderij De Vink, alhier. Voorts werd' gelet op: de beste reclame- auto; do best ingerichte auto voor bedrijf; auto met mooiste B.B.N-embleem; mooiste touringcar; mooiste benzinc-aufo en mooi ste Dieseltractor. Gemcenleleening, 1931. Bij advertentie wordt in dit blad: hekend gemaakt, welke nummers van de 4 pet. geldleening 1931 zijn uitgeloot en tegen 1 October 1936 betaalbaar worden gesteld Kermis bij de II. Harlkerk. Vaa Vrijdag 4 tot en met Dinsdag 8 September wordt in het Parochiehuis en op het terrein van Je R. K. kerk aan de Lekstraat weer een kermis gehouden, ten bate van die kerk, onder het motto: Crisis zorgenverdrijvingsdienst. De Eerste Schiedamsche Papiervernietiging. inkoop van allo soorten OUD iP-A-IPIER Eï-T XSZEETA.r,,E,TSr. Jac. v. d. WAAL, ,VÜ,ir^rM Huishoud- en Industrieschool. Herziening van de erfpachfs- seni. In 1907 werd aan de Verceniging „Huis houd- en Industrieschool voor Schiedam en Omstreken" in erfpacht uitgegeven een perceel bouwgrond, gelegen aan de Prins Mauritsstraat, ter grootte van 1200 M2. Het recht is ingegaan 1 April 1907 en eindigt 1 Januari 1982. De waarde van den grond is destijds aangenomen op f8400,—, terwij! liet per centage te berekenen over de waarde lot bepaling van de eri'pachtssom is bepaald op 4'A pCt. De erfpacht bedroeg dus f 378,per jaar. Krachlens art. 3, 3e lid, wordt 25 jaar 11a den ingang van het recht de erfpachts- som herzien. Het is op grond van deze bepaling, dat B. cn W. dezo herziening aan dc orde hebben gesteld en le dezer zake het ad vies van de commissie voor het Grond bedrijf hebben ingewonnen. Genoemde commissie stelde hmromtr nat voor, de waarde van den grond te bepalen op f 18,per M2, aizoo- in totaal op f 21 G00,tiiermede- hebben B en W. zich kunnen vereenigen. Ingeiolge de erfpachtsakte bedraajt dan de nieuwe erfpachtscanon P/a pCt van dit bedrag, alzoo f 072j- per inar, welke canon vermeerderd wordt met c-en tege moetkoming in do koeten van administra tie, berekend naar 5 pCt. over liet bedrag van den canon, n.l. f 48,60, tezamen der halve f 1020,60 De onderhandelingen hierover met het bestuur van genoemde verceniging ge voerd, hebben geruimen lijd geduurd, in verband met liet feit, dat de minister van onderwijs, kunsten cn wetenschappen zich, met het oog op do te verleencn subsidie, nader omtrent den grondprijs wilde he raden. Thans is echter bericht ingekomen, dat de minister tegen de verhooging van den erfpachtscanon geen bezwaar meer zal maken B en W. stellen voor overeenkomstig bovenstaande uiteenzetting een besluit te nemen en de herziening van de erfpachls- som te doen ingaan op 1 Januari 1933. Uitbreiding Buitengewone Schooi. Met twee lokalen. Door den rijksinspecteur van het buiten gewoon onderwijs te Utrecht, is het vorig jaar aangedrongen op een reorganisatie van hot buitengewoon onderwijs, alhier. Behalve dat het leerplan naar zijn mee» ning niet meer voldeed aan die eischen die daaraan tegenwoordig mogen worden gesteld, achtte hij de invoering van huis- houdonderwijs noodzakelijk. Ook het aantal onderwij/crs was naar zijn meening te gering. Als gevolg van de eischen die door den inspecteur van het buitengewoon onder wijs werden gesteld, werd met ingang van 1 Januari j.l. mej. J. 0. D. Wortman aan do buitengewone school benoemd. Aangezien de school berekend was op 6 klassen en thans oen 7e leerkracht haar intrede deed is bet noodzakelijk een klas van dp ze school elders onder te brengen. Het is niet gewensebt een blasso der buitengewone school onder te brengen in een gov, one lagere school, terwijl andere lokalen, die daarvoor geschikt zijn, niet beslaan. Met de Commissie voor Ondern ijszakon achten B on \V. hel op verschillende gron den gewenscht de school uit be breiden met 2 lokalen. Behalve dat uit een «esthetisch oogpunt de bijbouw van 2 lokalen te verkiezen is boven don bijbouw van één lokaal is hot eersle ook te prefereeren uit oen onderwas- kundig oogpunt, aangezien hot onderwijs in handenarbeid dan in het bovenlokaal zal kunnen worden gegeven, en 'daardoor het onderwijs wederom in één gebouw is ge conlraliseerd. De kosten worden geraamd op 19500. Aankoop'van drie pandjes aan liet Oude Kerkhol'. In verband met deze uitbreiding, is liet noodig, dat de gemeente de beschikking verkrijgt over den grond van do pandjes, gelegen aan het Oude Kerkhof 8, 10® en 10*. Mot den heer 1). Cohen to Rotterdam, eigenaar van genoemde pandjes, groot resp. 27, 21 en 24 A12, z'ijo onderhande lingen gevoerd over de overneming van don eigendom daarvan. Do eigenaar is bereid bedoelde peroee- len ie verkoopen leg-en den prijs van f 1-S0J in lolaal, komende de kosten van ovoi- diacht voor rekening van de koopster. B. ou W. mcenen, dat de gevraagde prijs aanvaardbaar is. ou stellen voor tot den aankoop over le gaan. Toonoi'l voorstelling. Tor afwisseling van de film voor pio- grammas heeft gisteravond de Schied Too- neelvereeniging ,,'Ondciling Kunstgenot" in het City Theater de klucht: „De gevolgen van een leunen" opgevoerd. De heer Louis Daniels, directeur van het 'City Theater, heeft de tooueelspelers met een kort wooul ingeleid 011 zijn waar deering er over uitgesproken, dat nog zoo- velen op dezen triooien zomeravond naar het theater waren gekomen. Voor het tooneefstuk begon, dat opge voerd werd onder regie van den heer Janson, heeft het jongste lid van Onder ling Kunstgenot: Antonia van Eijk, üvce versjes op verdienstelijke wijze gedecla meerd Jantjes vuile handjes en 'Op de ijsbaan. „De gevolgen van een le-'gen" viel zeer in den smaak; de decors waren van het City Theater. Nieuwe zaak. Do heer L. G. Boekestein, die reeds zaken heeft aan den Vhiardingeruijk: 3, St. Liduinas trant 3 en Damt 5, opent morgen ochtend een vie-rdo zaak in aardappelen, groenten, fruit en delicatessen in do Rero- braiulUnan 110. 37. We verwijzen naar do advertentie in dit Wad. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. De bruid van Frankenstein. 2. Brigadier Schwenke. Zondag half 4 Matinee. City Theater, 8.15 uur. 1. Ridders van het Westen. 2. De laat 1 ma noeuvre. 27 Juni. Musis Sacrum, 8 uur. Voor drachten-wedstrijd Amusante Ver ceniging „Wilskratht". 1 Juli. Feestterrein Volkspark, 8 uur: rio Orpheushiddigingsconceit. ROTTERDAM. Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. De geheime agent City. 2.15 11. 7 u. 9.,30 11. De roodO pim pernel. Corso. Van 11 u. af dood. Verraad. Grand!. 2 u. 7 u. 9 15 u. Verzwegen zonde Lumièi'e. 2.15 u. 7 u. 9.15 u Maskerade. Olympia. 7 u. 9.15 u. De fabrieksbaas; Zij kreeg een man. Prinses. 2.15 u. 8 15 n. Dr. Socrates; Mannen keken haar arm. Roxy, 2.15 u. 7 u. 915 u. Metropolitan. Studio '32. 2 u. 7 u. 9 15 11. Ons dage- lijksch brood, Thalia. 2.15 u. 7 11. 9.15 u Metropolitan. Nationaal Crisis Comité. Batig saldo aan den nduisier van binnenlandsehc zaken overgedragen. Dezer dagen is in gevolge art. 7 der statuten van het Nationaal Crisis Comité het aanwezige saldo vergezeld van een. re kening en verantwoording aan den minis ter van binnenlandsche zaken overgedra gen, opdat deze daaraan een bestemming kan geven zooveel mogelijk beantwoor dende aan het doel der stichting. Dat batig saldo is groot plus minus f45.000. Omtrent de bestemming van dit saldo is echter nog niets bekend. Er bestaat derhalve niet de minste ze kerheid, dat dit saldo zooals in een persbericht werd vermeld geheel of gedeeltelijk ten behoeve van de borgstel lingsfondsen zal worden gebruikt. De „buize^gicterij" van de Kon. Ned, hoogovens en staalfabrie ken te IJmuiden. De „hoogovens' te IJmuiden, officieel genaamd1*" de Koninklijke Nederland-sol ie Hoogovens en Staalfabrieken N.V". te IJmui den, hebben een nieuwe fase in do ont wikkeling van dit bedrijf afgesloten: de voorbereidingen van de „buizengieterij", welke zoover gevorderd zijn, dat dezer dagen lot de montage der definitieve fa briek kan worden overgegaan. Gedurende de laatste twee en een half jaar werd te IJmuiden naarstig gewerkt aan een nieuw product: buizen voor gus- en waterleiding, waarvoor men in de eer sle plaats op de binnenlandsche marlet afzetgebied hir.pt te vinden. In de „buizenfabriek" nu zal ruw ijzer worden getransformeerd tot gegoten ijzeren pijpen. Hiervan is in ons land een tame lijk groot verbruik: ongeveer 60.000 ton per jaar, welk quantum tot nu toe uit het buitenland' w«rd ingevoerd'. Binnen afzion- baren tijd hoopt men te IJmuiden de helft dezer hoeveelheid te kunnen vervaardi gen uit „eigen" ruwijzer. In oen „proeffabriek", waar men onder leiding van ir. L. F. ütto een groote on dervinding heeft opgedaan, heeft men een eigen systeem van bui/engietea ontwikkeld, omdat het moderne systeem van centrifu gale gieting over de.geheele wereld zwaar gepatenteerd is, terwijl het oude systeem van lange staande vormen met buiten en binnenvorm, evenmin kon worden ge volgd. Het !ot van de glasfabriek „Leerdam". "Vergadering van 5 pCf. eerste hypothecaire obügatichoudcrs. Op 1 li tuit ivf van ile fmkaiatulsche Tiust- raaalschappij is hedenmorgen le Amster dam een vergadering gehoiickm van obii- g.Uielmndors dtn N.V. Glasfabriek Leer dam ter behandeling van de aanbieding van een nieuwen geldgever, die bereid' is. zonder eenigen steun van bot werkfonds het bedrijf voort le zotten on, indien de door do directie verschafte gegevens juist bleken to zijn, alle activa en passiva over to nemen. Daarnaast wilde de geldgever ziiu on, verplichten -een annuïteit te be talen, voldoende om rente 011 atlossing op do lom ting der o-bligatieliomlers te be- 1 den, zoodat de laatste aflossing in 1958 zou kunnen geschieden, ou voorts 15Ö.OOO van Leerdam te fourncereu van haar a in deden, die aan de Ned, Trust Mij. k>n behoeve dor obligatielioudors verpand' zouden worden. Do nieuwe N.V. verplicht zich zolf f 165.000 nieuw kapitaal aan to trokken, de Nod. Trust Mij., een bank garantie van f 50.000 to verschaffen als zekerheid' voor do aüossing gedurende de oersto vijf jaren. De voorzitter, mr. A. F. van Jlall, die door de Ncderlandscho Tmstmaatsdiappij was aangezocht om als zoodanig 0p té treden, opende de vergadering. Vertegenwoordigd waren 24 obligatieliou- dors met 240 obligation, reehtgevende op het uitbrengen van 240 stemmen. De rol der "Vereenigde Glas fabrieken. Do aanleiding tot dozb vergadering, al dus de voorzitter, was een meeningsver- sciiil tusschen den trustee en de Vereenig- do Glasfabrieken te Schiedam. De Vereemgde Glasfabrieken, gebruik makende van het recht van groot-eb] igahe- houdster, heeft zich steeds verzet legen hot z g. plan-Van Rossum De Vereenigde Glas fabrieken zelf heeft de grootste interesse voor het verworven of verdwijnen van Leerdam. Voor een onderzoek werd zij echter niet in de 'teriek van Leerdam* toegelaten, omdat de directie meende, dat zij een concurrent moest weigeren. Een aanxiemelijk bod is door de Vereenig de Glastabrieken nooit gedaan. Het bleek, aldus de voorzitter, dat zij een faillissement van Leerdam wilden forceeren. Daartegen heeft de trustee zich steeds- verzet. Zij wil zioh niet laten gebruiken öm Lecrdaim door een concurrent in haar branche uit te schakelen. Eeu nieuw voorstel van Schiedam. In deze vergadering werd namens de Vereenigde Glasfabrieken door mr. P. IJ. S. Frenkel, een nieuw plan aan de trustee voorgelegd. Schiedam- is bereid meue te werken aan een oplossing voor do obligatiehoiiders, waarbij on. zou moeten worden besloten tot overdracht van de [abriek, de stichting van een nieuwe N.V. met een kapitaal van f400.000, dat voldoende waarborgen biedt aan alle obligatiehouders. Bovendien wil do nieuwe N.V. reeds per 1 Augustas a.s. een bedrag van f72.000 aflossen. De bewindvoerder Van Hall Jr. u-oeldo naar aanleiding van de mogelijkheid van hulp uit het Werkfonds, waarmee Schie dam rekening had gehouden, mee, dat bij een onderhoud met minister SI ingenberg duidelijk was gebleken, dat do regeering op het standpunt stond, dat eerst do fa briek dicht en do ovens gedoofd moesten worden alvorens men met den wederop bouw zou kunnen beginnen. Het is buitengewoon merkwaardig, dat men van de zijde van Schiedam nog niet eerder met dit voorstel is gekomen. Mr. Frenkel betoogde in de verdediging van zijn voorstellen met klem, dat het niet in de bedoeling van Schiedam ligt, Mj overneming de fabrieken te Leerdam stop, to zetten. Mr. Orookwit, advocaat der glasfabiiekf Leerdam, constateert, dat het plan van Schiedam betzelfde is als het plan der re geering. Ook uit de vergadering werd twijfel geuit aan de waarborgen en de serieusheid van het plotseling opgedoken nieuw e plan. De heer Van Lith de Jeude bepleit de mgentie van aanneming van het plan Van Rossunx en bestrijdt verder uitstel, dat tot stopzetting van de fabriek zal leiden. De voorzitter wijst er op, dat bij het - tijdelijk dooven der ovens, deze waarschijn lijk niet meer te gebruiken zijn. Er zouden, dan nieuwe ovens gebouwd moeten worden en het duurt circa acht maanden alvorens deze op temperatuur zouden Zijn. Dit zou! beteekenen werkloosheid in Leerdam en kapitaalvernietiging, In stemming wordt gebracht liet voorstel tot machtiging van de trustee om mee te werken aan de uitvoering va,n het plan- Van Rossum. Het voorstel wordt verw,ojr- pen met 41 togen 198 stemmen en oen stero blanco. Na een uitvoerige discussie spruit hieruit voort een nieuw voorstel, inh-oiudende, dat de trustee gemachtigd wordt de onder handelingen voort to zetten miet de groep, Van Rossum over het plan-Van Rossum, geamendeerd in den zin van de voorstellen 'van mr. Frenkel. Dit voorstel wordt aan genomen met 221 stemmen voor, drie stem men tegen en 16 stemmen blanco. JONGSTEN |S het OUOSTE'A adres ma',.Stofzuigers f ,35.-v-,h Cf'

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2