I LAATSTE NIEUWS KLEINE ADVERTENTIEN. pANDE.» Beurs van Amsterdam. Omliggende Gemeenten Rechtszaken Sport Waterpolo. Uit het S.Z.C.-kamp. Biargerlijk© Stand Handel en Bedrijf Gemengd Miewws BUI Ernstig geval van vergiftiging. Verdronken. Prins Jïmulewijn bij II. M. do Koningin. II. M. (3e Koningin heeft prins Boude- wijn, liet zoontje van den koning van Bel gië, dat thans te Noovdwijlc verblijf houdt, uitgenoodigd, hedenmiddag op den Huigen- hoek te komen, alwaar llare Majesteit kor ten tijd, vertoefde. I)o heer en mevrouw Van dc Mortel err hun beide kinderen waren mede uitgenoo digd en zijn met prins Boudcwijn weer naar Noord wijk teruggekeerd1. J. II. Veder f. Gisteren is to Rotterdam overleden de hoer J, II. Veder, in den ouderdom van 90 jaar. Do ontslapene was oud-president directeur van do Nederlandsche Bank en een bekende figuur in het Rottcrdamscbe zakenleven. Ilr. Ms. „.Tan van Bralud" in dienst gesteld. Nadat de chef van liet marinemalerieol, de %chont-Iiij-na^ht A. Vos, hiertoe had op dracht gegeven, is gistermiddag te vijf uur te Vlissingen de nieuwe politiokruiser, te vens mijnenlogger „Jan van Brake! in dienst gesteld. OVERSCHIE. Geslaagd. Dc heer C. J. M. Maas van hier is ge slaagd voor het examen gemeente finan ciën, gehouden door do Nederlandsche Ver- ceniging voor Gemeentebelangen te's-Gra- venbage. Verduistering on mishandeling door veldwachter. Voor het gerechtshof te Amsterdam jtomd! gisteren een ex-politieman terecht, verdacht van verduistering als ambtenaar m raishandclnig. De man was indertijd gemeente-veld wachter to Vinkeveen. In 1931 en 1932 had hij als deurwaarder van do gemoonte- beiasting schoolgeld1 en forensenbeiasiing geïnd! en niet aim den gemeente-ontvanger afgedragen. Het betrof meestal kleine be dragen, in totaal was er ruim f50 tekort afgedragen. Ook was hem mishandeling van een Vinkcveenscho juffrouw ten laste gelegd. Hij zou haar na een korte woordenwisse ling met een gummistok hebben geslagen. Do rechtbank te Utrecht veroordeelde den man wegens verduistering en mishan deling tot twee maanden gevangenisstraf, rekening houdende met het oneervol onb stag, dat den veldwachter was verleend. Do officier had vier maanden gcèiseht en teekende beroep aan tegen het vonnis. In hooger beroep bekende de man de verduistering. Van de mishandeling her innerde hij zich echter niets meer. Het geld' had hij gebruikt om zijn ouders te anders leunen. Do procureur-generaal requireerde be vestiging van het vonnis. Arrest 3 Juli. Gemeente-ambtenaar verstrekte zichzelf jarenlang dubbel salaris. De- rechtbank te Amsterdam veroordeel de vandaag den ontslagen Amsterdarnschen gemocnlc-ambtenaar ,1. M. van O., wegens oplichting mot behulp van de middelen waarover hij uit hoofde vau zijn ambt be schikte tot anderhalf jaar gevangenisstraf mot aftrek van vijf maanden en dtno weken voorarrest. De man was belast met het opmaken van do belnlingsbescheidcn der ambtenaren van dc afd. secretarie- Vele jaren hooft hij in ttezo staten geknoeid. Hoewel hij zrjn salaris op do gewone wijze uitbetaald kreeg, ontving hij ook f200 per maand als „salaris" via do giro. Bij do z.g. giro- kaartjes, die hij aan den. ontvanger sluur- do, voegde hij n.L ook oen kaartje op zijn eigen naam. Do totaaistrook vervalschfce hij even eens om een kloppend saldo te krijgen. Op deze wijze heeft hij de gemeente voor 16854 benadeeld. Het O.M. had twee jaar met aftrek van voorarrest gevorderd. luterlocutoir arrest in de strafzaak tegen den burgemeester van Haarlem. Het Amsterdamsche gerechtshof wees gisteren een interlocutoir arrest in do strafzaak tegen C. AL, burgemeester van Haarlem, die in hooger beroep terecht heeft gestaan, verdacht van liet veroorzaken wan dood> door schuld. Het gerechtshof achtte het onderzoek niet volledig, op grond van alsnog ingekomen stukken zal op 8 September a.s. het ge tuigenverhoor worden voortgezet. Vei dl. was op Goeden Vrijdag van het vorige jaar op don Haarlemmerweg in bot sing gekomen met een motorrijder, die op slag werd gedood. De rechtbank te Haarlem had! den burge meester tot f 2500 boete veroordeeld on intrekking van liet rijbewijs voor den tijd van één jaar. De procureur-generaal had1 bevestiging van h-et vo-nnis gerequiroerd. De burgemeester achtte zich onschuldig hij had z.i. voldoende rechts gehouden en de motorrijder zou bij het passeer en van een stilstaande auto op de linkerhelft van don weg zijn gaan rijden. Hoogste barometerstand 7G9.4 to L'aco- ruïia. I Laagste barometerstand 749.8 te Vardö. Verwachting tot den avond van 27 Juni: Zwakke tot matige Noordelijke tot Weste lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk nog enkele regenbuien, weinig veran dering in temporatuur. Bekerwedstrijd De ZijlS. Z C. 1—1. Ongeveer 6 jaar geleden hoeft een sup porter van de Leidsche Zwemveroemiging De Zijl een beker, de Havenbiugbeker, be schikbaar gesteld, waarom telken jaro ge streden moet worden door de eerste zeven talten van S. Z. O. Schiedam en De Zijl. De beker moet driemaal achtereen of vijf maal in totaal worden- gewonnen om in eigendom over te gaan. Om beurten heb ben beide vereenigingen het kleinood in bezit gehad en vorig jaar was Do Ziji de gelukkige Gisteravond is opnieuw om deu beker gestreden in de zweminrichting Do Zijl te Leiden, en wat nog nimmer gebeurd is, de wedstrijd heeft geen beslissing gebracht Hij eindigde in een gelijk spel, 11. Onder leiding van scheidsrechter Schevo- lenbos werd begonnen in bij/ij'n van Tuim 400 toeschouwers. De partijen wogen goed tegen elkaar op en wanneer de Schiedammers wat meer geluk hadden gehad met schieten, Ru seler zag kans, op korten afsstand tot tweemaal toe in de handen van don koe per te schieten hadden de Schiedam mers zeker gewonnen. Nu moesten zij zich tevreden stciien met een gelijk spel, 1- nadat Do Zijl de leiding genomen had. Uit een strafworp, kon 0. van Luyk den gelijk maker scoren. Daar deze wedstrijd onbeslist bleef, is besloten, binnen twee weken opnieuw tc Leiden om den b" er te kampen. Do Schiedammer, die derde Jdasso IC N. Z. B. spelen, hebben geloond, dit jaar een sierk zevental te bezitten, dat een ge lijk spel behaalt tegen een tweede klasosr, welko nog niet eens tot do zwaksten ge rekend kan worden. Competitiewedstrijden Zaterdagmiddag speelt bel tweede hoe ren zevental van S. Z. 0. in Rotterdam te gen Maas 3 en bet derde zevental gaat naar Qiarlois, om daar Charlois 3 te ont moeten. Opsporing verzocht. Het Buitengewoon Politieblad van 24 Juni 193G meldt bet volgende: Op 22 Juni 1930, des voormiduags te 9.15 uur, vervoegde zich aau het jjoslkan- toor te Maassluis een als heer gekleed per soon die den dionsldoendm ambtenaar een bankbiljet van f ÏOÜO toonde, met verzoek liet 1e wisselen. De ambtenaar haalde uit de geldtrommel vijf bankbiljetten van £100, 10 van f25 en 5 van 20 gulden, stc-tde ze ter beschik king van den bezoeker en ontving van dezen een opgevouwen bankbiljet, dat later geen biljet van f 1000, maar een van 100 bleek te zijn. De onbekende was per luxe auto van nieuw type en zwart of blauwzwart van kleur. Hij droeg een donkergrijs oolberlcostuum en lichte sportpet, is opvallend breed ge bouwd, heelt een gladgeschoren blozend uiterlijk en maakte den indruk koopman te rijn. Het biljet van 11000, dat Lij toonde, haalde hij uit zijn portefeuille, waaraan zicih een keltinkje bevond. De portefeuille was geborgen in een binnenzak. De ouderdom wordt -op ongeveer 35 jaar geschat. Namens den officier van justitie te Rot terdam verzoekt de commissaris van po- litio te Alaassluis opsporing van den on bekende, diens aanhouding en voorgelei ding, alsmede in beslagneming van hei op hem bevonden geld Groolo juv celdiefstal. Do diamanthandelaar Henry Alichaelson te Rochester (V.S.) heeft gisteren aangifte gedaan van diefstal van een do-os ju woelen, bevattende diamanten ringen en horloges ter waarde van 25.000 dollar. SCHIEDAM. Geb oren: 22 Juni. Anlouius Maria, zoon van J. J. Groote en P, Berg, Rem brand liaan 71. 23 Juni. Renske Clara, dochter van if. van Wijk en C, van der Zee, ItoUerd. dijk 219. 21 Juni. Ludovica, dochter van A. 0. Eijkenboom en Al. Quade, lloerenpad 8. 25 Juni. Cornelia, dochter vau C. den Dunnen en J. II. van Put, Vriendschap straat 2. Ondertrouw d: 25 Juni. R. Akkerman, 25 j en Al. Vis ser, 27 j. J. Voets, 25 j. en Al A. J Niemeijer, 26 j. II. Naterop, 21 j. en C. II. de Wit, 22 j. LI. 11. Le Fèvie de Monligny, 30 j. en E. Verloop, 27 j. P. W. M. Walbeek, 32 j. cn P. Steens, 29 j. II. J. T. do Bruin, 2.) j. en A van Wagtendonk, 17 j. Gelui wd1: 25 Jftni. C. Verboon, 21 en 1) E. Rorije, 21 j. A. M. van Opstal, 21 j. en A. J. Steenbergen, 17 j. H Spiong, 44 j. en L. Boshuizen, 41 j. It J. Gecratz, 30 j. en A. II. Rans, 2S j. Overleden: 23 Juni. D. van Bennekom, 9 maanden, Van Swindcnstraat 5G. 24 Juni. J. Boersma, GO j. Suamnmnl singel 35. II. P. Klciss, 6 maand011, Fabristraat 41. G. Blonk, 40 j Halb-y- straat 42. 25 Juni. C. vau der Touw, G9 j. West- vest 80. KOERSEN Oi' 2b JUNI 193G. (Medegedeeld d. de Amsterdamsche Bank). Ind. Ondernemingen Binnenland. V.K. HEDEN A. K. U-2V» 22'/, 1 Be hervorming van den Volkenbond. Londen, 26 Juni. Do „Times" geeft in een. artikel een uitvoerige beschouwing over do noodzakelijkheid van hervorming van den Volkenbond. Het blad schrijft am.: De huidige verwarring wordt samenge vat door de positie van Italië. Wat is do status van eon Volkenboudslid, dat oen succesvolle inbreuk op het handvest heeft gepleegd? Welke rechten volgens hot hand vest en welko functies in don raad" blijven over voor een zoodanig lid? Technisch behoudt Italië zijn lidmaatschap. In wezon staat het reeds buiten den bond, zelf uitgestooten. Engeland moet zoo vastberaden mogelijk streven naar horstel van do ban op agres sie en dien versterken door don Volken bond te maken tot bot instrument van wijzigingen, politiek zoowel als economisch, die anders slechts door geweid tot stand zouden kunnen worden gebracht. Do ver plichtingen van een herstelden Volkenbond moeten welomschreven genoieg zijn om dm vrede te beschermen, maar niet zoo nauw omlijnd, dat het lidmaatschap beperkt wordt. Dit te vorweikelijkcn is in do eerste plaats taak van Frankrijk cn Engeland. De vraag is of en boe Frankrijk, Duitschland «n Engeland tot een doelmatige samen werking kunnen komen. Ten aanzien van Duitschland, evenals voor do anderen, bestaat er geen tusschen- weg tusschen dien Volkenbond en eon systeem van bondgenootschappen, tus schen do organisatie van don vrede (mot «dies, dat deze omvatten moet aan econo mische samenwerking 'en door onderhan delingen veikregcn voldoening voor legi tieme doeleinden) en de organisatie van den oorlog. Do overigen moeten zich bewust zijn, dat de Volkenbond, zoolang deze alleen behandeld wordt als oen bond1 van repros- sio Duitschland niet de geringste aanlei- ding geeft lid te worden. De pacificatie van Europa moet buiten den Volkenbond beginnen en ruimte voor de toeneming daarvan moet binnen den. Volkenbond1 ge laten worden. Tijd echter, evenals doel en methode beginnen to tellen. De Brit- sche politiek kan zeker niet stil staan. Het is van essentieel belang, dat tegen September alle landen van den Volken bond! eenig beeld hebben van zijn toe komst. Wil d"e Britsclie politiek succes hebben, dan zal zij zelve ondubbelzinnig moeten zijn en zullen de ministers eens gezind moeten optreden. Koning Boris van Bulgarije naar Duitschland en Italië. Londen, 26 Juni. De Times meldt uit Weenon: Volgens uit Sofia ontvangen be richten, zal koning Boris een der eerstvol gende dagen een buitenlandsdi© reis on dernemen, waarschijnlijk naar Italic en Duitsoldand. liet bezwaar, dat tegen de reis naar Italië bestond, n.l. dat Bulgarije een dor sanolionistische landen is, is op geheven door bet besluit der regeering de Didgaarsche delegatie te Gouève instructie to g-even het opheffen der sancties te steunen. Vredesonderhandelingen in Zuid-Chinn, Londen, 2G Juni. De correspondent vau do Daily Telegraph meldt uit Hongkong: Een geheime afgezant van maarschalk Tsang Kai Sjok, den leider van de Centrale regeering to Nanking, is op het oogen- blilr be/ig met liet voeren van vredesonder handelingen mot de leiders in het Zuid westen, Do autoriteiten vreezen echter, dat dc mogelijkheid van een compromis reeds voorbij is na den aanval van Kwangsi op Hongtsjau en Kiyang. Het zuidwesten blijft onwrikbaar in zijn eiscli iot het bieden van weerstand aan Japan en heeft, naar verluidt, do betrek kingen mot Japan verbroken. In antwoord op een protestv an Tokio beeft do Kantan- leider, generaal Tsjang Tsjai Tong ver klaard: „Ik oefen goen controle uit over de anti-Japansche beweging dor massa. Au toriteiten zijn te dezer stede bizonder waak zaam», n!u koelies een aanval hebben ge daan op Japansclie schoolkinderen. Kindje van elf maanden te Botterdam overleden. Gisteravond zijn in het ziekenhuis -uxn den Coolsingel te Rotterdam ter verple ging opgenomen do 24-j.nige E. Giuino, zijn 21-jarige echlgcnoote en bun elf maan den oud zoontje Zij waren Woensdag ziek geworden en hadden last van maagkram pen. Do geneesheer paste een maagcatarh- bebandeling toe. In den loop van gisteren werd de toe- stdnd van dien aard, dat nogmaals hulp van den dokter weid ingeroepen, ir deden zich wederom verschijnselen voor, die aan vergiftiging deden denken. Des avonds uerd de hulp van den geneesheer ingeroepen en deze achtte toen overbrenging naar het ziekenhuis aan den Coolsingcl noodzake lijk. In den loop vui den nacht is liet kindje overleden. De toestand van bet echtpaar is vrij ernstig. Een uitgebreid onderzoek is gaan de. Het echtpaar beeft verklaard! appelmoes te hebben gegeten. Dc mogelijkheid is niet uitgesloten, dat deze bedorven was. Jongeman tc water geraakt. Do 20-jarige G. ALuit Nijmegen, dil hedenmorgen aan de Nieuwe haven naar het visschen zat te kijken, is plotseling te water geraakt en verdronken. Ilij werd' spoedig door de politie op het oroge ge bracht, maar de levensgeesten waren reeds geweken. Kindje iussckcn schuit cn wal gevallen. Gisteravond is het driejarig zoontje van de familie J. van Ieperen, te Rijnzater- woude, in een onbewaakt oogenbiik te water geraakt en verdronken. liet kindje beeft vermoedelijk op een schuit wiHen klimmen, welke in de ba- ven achter do ouderlijke woning lag. Alen vond althans bet lijkje tusschen de schuil en den wal. Het Haagschc zedendelict. Naar wij vernemen, bevatten do be schikkingen der Haagscho rechtbank, in raadkamer genomen, waarin de invrijheid stelling is gelast van A. van der L'. en A. P. G. ter H., verdacht van bij liet zedendelict betrokken te zijn, de volgende passage: ...Overwegende, dat do tot op heden tegen verdachte bijgebrachte bezwaren der rechtbank niet ernstig genoeg voorkomen, om verdere gevangenhouding te moti- veerein: Weigert do gewaagde verlenging van het bevel tot gevangenhouding van Verdachte. Heft op de voorloopt ge hechtenis. Vrouw aangereden. To half zeven is gisteren op het Dam rak een 51-jarige juffrouw door een auto aangereden. Met oen hersenschudding en een hoofdwonde, is zij naar het Binnen Gasthuis vervoerd. Bears van Schiedam. VRIJDAG, 26 Juni. Officieele natte' tm) van dn Commissie uit de Kamer van Koophandel Moutwijn f 10 per H.L. ad 4b pCt. Zonder fust en zonder belasting. Niet n[ f tried Binnentandsche spiritus117.— a 10C pCt. Buitentandsche spiritus: £7.75—f8.50. Zonder fust en zonder betasting. SPOELING: f0.80. Hittegolf in Noord-Rusland. In Noord-llusland is plotseling eert hittei- goU opgekomen. Do temperatuur steeg lot 38 graden in do schaduw. Sdieep\ aarL SCHIEDAM, 25 Juni. Aangekomen Ned. s.s. Stad Schiedam, van Cardiff, om te dokken bij de wer: Wilton. Vertrokken Fug-, s.s. Kmg City, naar Finden. SCHIEDAM, 2G Juni. Aangekomen Ncci, s s. Ameland, van Rot- teulain, om te dokken bij de Scheopsb. Mij Nieuwe Waterweg. Eng. s.s. Alynei, van Rotterdam, om te dokken bij dc "werf Wilton. Vertrokken Amerikaansch s.s. Afaiden Creek, naar Alobile Ala, via Antwerpen. Ned. zeesleepbool Noordzee, naar Alaas sluis. Hoog water. 26 Juni 9.39 uur, 22.10 uur. 27 Juni 10.27 uur, 23.01 uur. Zon en Maan. Zionsopg, 26 Juni 4.40 u., ondg. 21.24 u. Zionsopg. 27 Juni 4.41 u., ondg. 21.24 u. 4 Juli V.M. 11 Juni L.K. Van Berkel S9'/| Gert. Calvc 577, Neder!. Ford 207'/, Ned. Gist- en Spiritus 401 Ncci. Kabelfabriek.842 Philips Gl. G. B174% Unilever 113'/, Buitonland. Anaconda Bethlehem Steel General Motors U. S. Leather Kenneeotl Copper U. S. Steel Corp. BLECTR. OND. Aniem Ned. Ind. Gas Mij... 39% 577, 205"/, 401'/, 342 1727.- 113%- Buitenland, Cities Service Wisselkoersen. Amsterdam, 26 Juni.' Londen 7.38%, Berlijn 59.31, Parijs 9.73Brussel 24.94%, Bom 48.05, Kopen hagen 33.Stockholm 38.10, Oslo 37.121/2 New-York 1.47%., Madrid 20.20, Praag 6-1272, prolongaliue 3%3 pCt. MIJNEN. Aïgemcene Exploratie Rodjang Lebong. PETROLEUM. Buitenland. Shell Union Tidewater Ass. Oil RUBBER. Amsterdam Rubber. SUIKER. Vorstenlanden Handelsver. A'dam TABAK. SCHEEPVAART. Ned. Scheepv. Unie SPOORWEGEN. Canadian Pac. Missouri K. T. N.-York Centr. Railr. Southern Pac Southern Railway Cy. 21'/» 81"/» 417» 47, 23% 387, -o%- 17» 30'/,— 1 407» 47„ 22%— 37 7S 1S13/, 37, 3Vts 7s 160 204 847, 162 208 88'/, 273% 272'/,- 37, 10'/, 9%, 10 7» 9%»- 7, 127% 1267,- 77, 197, 201 207» 2öS%~ 60'/, 2467. 1897; 39'/, 2347, 241%- 47, 184 7 39 231 - 2 Al3/, 477, 8% 3 22/» 20% 7'7»— 8 6 217, 20% 97» t/m. 45 woorden 50 cent, t/aa. 25 woorden,75 cent elk woord meer 5 cent tot maximum 30 woorden. In de Zaterdagscha editie f 4.—, tenzij die Vrjjdags reeds aan 't Bureau zijn bezorgd, VERPLEEGSTER. Gevraagd voor direct bij bejaard zenuwzwak lieer, een Verpleegster, P.G., in het bezit van diploma B, intern. Zich aan te melden: Nieuwe llaven 73a. BANKETBAKKERIJ J. SLIEKER, Broersvcld No. 132. Deze week als reclame: Sprits van 25 voor 20 ct. p. 4 pond. Kletskoppon van 25 voor 20 ct. per it pond. Zie verder. BOI,BEGONIA'S. ROSA's P om, pracht- waar, 11100. in blad, als reclame, 5 5 25 cent. Be gonia Enfordia 5 i 25 ct., nog is hot tijd. Haast U, voor wij uitverkocht zijn! Hoogstraat No. 110. Tel. C7512. RECLAME. Heerlijke kattclongen. A.s. Zaterdag voor recla me 25 cent per J pond. Zoor licht. Halve maantjes en Bitterkoekjes 12 ct. por ons. Profiteert I Bakkerij KROMMEN IIOEK, Singel 101 en Hoogstraat 72. ZOEKT U PLAATSING eis Huishoudster, Winkcl- suffrouw, Modisie, Naai- jter, enz,? Plaatst een nnonce in dit blad. MANGELMEISJE gevraagd, niet jonger dan 16 jaar. Aanmelden aan het kantoor der N.V. GEBR. GORIS' Moderne Wasscherijen, Lange Ha ven, Schiedam. ALLERHANDE 15 ct. per pond. Taaie Bitterkoekjes Yarx 25 voor 20 ct. por pond. Ainan- deibernardmes en Wel lingtons van 25 voor 20 ct. per^ 2 ons. Diverse soorten luxe opgemaakt Banket voor slechts 14 cent per ons. Zie verder. Gevraagd een net, flink MEISJE, P.O., tot pl.m. 4 uur. Adres: Mevr. TIM- MBRS, B. IC.-laan 179. T0MP0ÜCEN 6 k 20 ct. Gebakjes 6 A 25 cent cn 6 en 8 ct. p. stuk. Aanbevelend: J. SLIEKER, Bankot bakkerij, Broersvcld 132. Een net DAGMEISJE gevraagd, leeftijd pl.m. 10 jaar, voor lieelo dagen, v. g. g v. Aanmelden B. K.-laan 24Gb. MOTORKOOPJES. Prima gebruikte machi nes, Norton, Ariol, Saro- lea, Velocotte, Matchless, Indian, Rudge, B.S.A., A.J.S.. TAV.N. MOTORPALEIS, Vij- vcrhofslraat, Rotterdam. MOTORRIJWIELEN voor iedereen onder 60 K.G., Tijger, TAV.N., Olympiade* Excelsior, be ter bestaat niet, slechts f 215. MOTORPALEIS, Vij verhofstraat, Rotterdam. A 1)VE ItTENT IBN in deze rubriek hebben beslist succesI

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 3