OVERSTE SAXON. DE MARINE MANOEUVRES. Radioprogramma's Zijn Kind gedood. Notaris gearresteerd. Be brand in K. en W. te Rotterdam. Ernstig autobusongeluk. De tweede dag niet veel beter dan de eerste. a. 1). Ilr. Ms. Gelderland. 14 Juli. Do tweede dag ran de marine-mmoeu vres was weinig rustiger dan de eerste. Nu het tegen den middag loopt komen de journalisten uit hun kooien. Met bleeke gezichten wandelen zij over liet dek, mot bewondering den zeemansgang van officie ren en matrozen gadeslaande, Tj hot valt niet mee op zoo een oorlogschip bij ruw weer en... er zijn er, die er nooit aan wennen. Laten wij hopen, dat wij niet onder die categorie gerangschikt moeten worden Een sloep wordt gestreken. Gisteravond hehben wij van het dek af het strijken van een motorsloep van de Gelderland gezien, dio proviand ging bron gen aan de ons omringende schepen van het rootle verband. Dat zijn: de Herlog Hendrik, de beide Z-booten (do Z 7 en do 'L S), de beide G-booten (G 15 en G 16) en de Z 5 (de oppikboot). Behoed zaam werd de sloep gestreken (d.i. te water gelaten) en met een flinke vairt heklom zij de golven en daalde aan den anderen kant. Er stond een hooge zee en het leek niet gemakkelijk om langszij te komen. Maar het gelukte prich'ig en toen het werk was afgeloopen, werd met ver eende krachten de sloep weer aan boord van de Gelderland gehesclien. t 1 De oefeningen. Vannacht heeft het flink gespookt op de Noordzee. De officier van do wacht vertelde ons dit, voor het geval, dat wij het nog niet gemerkt zouden hebben. Wij bevonden ons vanochtend om zes uur ongeveer 10 mijl bewesten IJmniden. De vijand (de blauwe divisie) was daar van op de hoogte. Rood wist op haar beurt, dat blauw (dat zijn evenals giste ren de onderzeebooten 0 0, O 10 en O 11 en 0 15) zich in zee ongeveer 50 mijl bewesten den Nieuwen Waterweg bevond Ook vandaag konden de groepen vlieg tuigen weer niet aan do oefeningen deel nemen. Landen op zee is andermaal uit gesloten en daarom heeft de leiding van de manoeuvres het veiliger geacht, do vliegtuigen ook vandaag voor deze oefe ningen uit te schakelen. Hot blauwe ver hand heeft ook heden lot opdracht rood te vernietigen. Wij leven nu nog, want de onderzeebooten zijn nog niet gesig naleerd" en hebben nog niets tegen ons ondernomen. Op korten afstand achter de Gelderland vaart de Hertog Hendrik en daarachter de oppikboot. Aan weerszijlcn van het lei derschip varen de G-booten en 15 mijl aan bakboord de Z booten. Bij den aanvang der oefeningen was de afstand tussehen do Gelderland en de Z- booten, 20 mijl. De oorzaak van deze ver andering van afstand is, dat de Z-booten vanochtend om zes uur onmiddellijk koers naar het lichtschip Noord Hinder (bewes ten Walcheren) hebben gezet. De overige schepen van de roode formatie zijn van IJmuiden af gerekend eerst Westelijk ge varen en toen in Zuidwestelijke richting naar het lichtschip Noord Hinder. Het wachten is thans op hetgeen de vijand zal doen. Do bedrijvigheid aan dek. Er hecrscht nu aan het dek een groote Historische Avonturenroman, door G. P. BAKKER, 60) (Slot;. Later vervolgde hij: - Het is mij een hooge eer, dat het Gode welgevallig was mij te hehben uitverkoren Uwer Majesierts roemrucliügen generaal, Zijn Excellentie Saxon, graaf van Wrena, in den echt te mogen verbinden mot onze geliefde prinses Marion von Eberlol zu Quetsohen. Maar, doorluchtige hooghei! voegde hij er bij: Al heeft 'tG ode behaagd Ti te doen geboren worden als prinses, in den huwelijken staat behoort gij stille te zijn en onderworpen aan uw echtge noot, dien gij u hier op aardo als meester verkoren hebt. Gij dient u te beschouwen als het zwakkere vat. Onderdanig moet gij zijn, gclijkenwjs Sara gehoorzaam is ge weest aan Jhaar huiswaard Abraham, hom noemdendo haren heerc. Saxon kon een glimlachje niet verber gen, maar Marion bleef hoog ernstig Toen de dominee vroeg of zc bereid waren elkander als man en vrouw aan te nemen, knikte Marion, slechts, doch Saxon sprak: „tk bezweer, zoo waarachtig als de fleer leeft, die hemel en aarde heeft geschapen, dat ik aanneem en beloof haar le zullen trouwen en nooit te zullen- verlaten, zoo lang mijn ziel in mijn ster felijk lichaam woont." Daarna had de inzegening plaats en het jonge paar sprak het gebed uit. Een bedrijvigheid. Er worden allerlei kar- woiljcs opgeknapt, die in oorlogstoestand, waarin wij op hot oogenblik vcrkeeren, niet gedaan kunnen worden. Ilr. Ms. Gel derland is dan ook eigenlijk geen oorlogs schip par exceil.uice meer: hoi is een op leidingsschip voor artillerie officieren. Vroeger deed do Gelderland dienst aL krui ser en als zoodanig bracht het president Krugcr van Lorenee Marque-: natr Mar satte. Zooals ik gisteren memoreerde/ijn bouw en inrichting verschilt dan ook in menig opzicht van een moderner kruiser, zoonts bijvoorbeeld „De Ruyler", o-i een voorbeeld le noemen: een schip ah de „De Ruyler" wordt door oliemotoron voo; t- bewogen on hier stookt men nog met ka len. Pijpluizen. Dit brengt veel onderhoud mede, want overal ligt kolengruis, of zooals hot oqui valent in rnarinejargon luidt: „pijp]ui/e*". Op dek wordt nu het kopw gepoe'st, waardoor de pijpluizen verwijderd n orden. De sloepen worden met benzino schoon- geschrolxl. Om in zoo'n sloep (e kom om valt bij een stevigen bries als er vandaag staal, niet mee. Do matrozen, die met dat karweitje be last zijn, worden evenals berglxKlijycrs,die- „hoehturen" verrichten, „angoseilt". De marine-man noemt dat „lijfseizing" (van het Engelsche werkwoord to seize). Venier wordt er aan dek „gelest". Een sergeant van de mariniers geeft college aan een groepjo van zijn ondergeschik ten, dat in kleeraiakershouding luis'erl. Trossen worden noties opgerold en te bestemder plaatse opgeborgen. In d* kom buizen wordt de avondmaal lij 1 toebereid en af en toe gluurt oen hongerige nieuwsgierige om liet hoekje van de deur en snuift de clensgeur op. Op de commando-brug bevinden zich de commandant der niirïne, schout-bij nacht Kruys, die hij deze oefeningen do rol an arbiter vervult, de commandant van het schip, schoul-bij-nacht titulair Dikkers, commandant van het roode verhand en de officieren van dienst. Het resultaat van de oefeningen. Zoo juist is het resultaat van de oefe ningen hekend gemaakt. Het roode ver hand heeft succes gehad met zijn s'r ite- gische uitwijk-manoeuvre en den vijand blijkbaar een rad voor oogen gedraaid. Rood heeft zijn eindbestemming bereikt, zonder aan aanvallen van onder-eehoot-n le hebben bloot gestaan. Gis'eren we riten wij vernietigd en vandaag hebben wij ge wonnen. Hiep, hiep, hoera. Thans zetten wij koers naar do roede van Vlissingcn waar wij vannacht voor anker zullen gam Rechtszaken Jeugdige vader voor het gerecht. De rechtbank le Leeuwarden heeft gis- ren behandeld de zaak tegen den 22-jari- gen handelsreiziger IJ. K., to Leeuwarden*, thans gedetineerd, dio verdacht wordt van moord op zijn kindje Sytske, zes maan den oud. Het kindje overleed te Wielingen op 30 Mei 1935, oogenschijnlijk onder nor male omstandigheden. Het leed aan een ongeneeselijke ruggemergsaamdoening. lm den loop van 1935 verhuisde het echtpaar naar Leeuwarden. Daar maakte de man zich schuldig aan oplichting van een in gezetene en aan de inbraken in de zuivel fabrieken te Bergum en Brachten. In laatst genoemde plaats werd hij aangehouden en naar hot huis van bewaring te Leeu warden overgebracht. Hij bekend© toen aan de Leeuwarder politie ook zijn kind te hebben gedood. Nadat hij al eens met zijn vtouw over het dooden van het kindje had gesproken, kwam het idee plotseling oogenblik heersehte er oen doodsche stilte in de kerk, toen eensklaps klanken zwaar de dreunende klanken van het orgel. Alle aanwezigen verhieven zich van hun ze tels en zongen het Luthcrlied: Een vaste burg is onze God Een toevlugt voor de zijnen, Al drukt het leed, al dreigt het lot, Hij doet zrjn hulp verschijnen, De vijand rukt vast aan. Met opgestoken vaan Hij draagt zijn rusting nog. Van gruwel en bedrog, Maar zal als kaf verdwijnen. Langzaam stierven do klanken weg. Weer nam do predikant het woord cn las het gezang voor, door den koning zelf gedicht Weer dreunde het orgel en vol geestdrift zongen allen 'skonhigs lied. Vreugde en moed sterkte de harten der mensehen, want schoon waren do woorden des knoings. Schoon en krachtig en zo zouden gezongen worden vete eeuwen, daarna. Wees niet vervaard, gij kleine stoet, IIoo luid des vijands overmoed Zijn zegelied doe klinken, Hij rekende op uw ondergang Maar voedt den ijdelen waan niet lang, Laat gij den moed niet zinken. 't Is Godes zaak waarvo.or gij strijdt. Op hem gehoopt, vertrouwd altijd Laat rustig God regeren, Zijn liefd' in Christus eindloos groot Zal daar lij hulp beschikt in nood, Zijn woord doen triomferen. ■Ons heeft do Heiland vergewist Dat aller boozen magt en list Niet ons, maar hen zal krenken, bij hem op het misdrijf to volvoeren. Toen het kindje in do wieg lag drakto hij liet stukken brood in bet mondje eu bedolf bet loon onder drie kussens, zoadat het den verstikkingsdood slioif. Naar aanlei ding van deze bekentenis van don vader werd het lijkje ecnigon tijd geleden op gegraven ter gerechtelijke schouwing; De officier van justitie, mr. P. Nooreo, achtte moord met voorbedachte rade over tuigend bewezen en eischto twee jaar en zes maanden gevangenisstraf, De verdediger, mr. Ivoopmans, refereer de zich aan liet oordcel van do rechtbank en drong daarbij aan op dementia, Gemengd Nieuws Verdacht van onregelmatigheden. Gistermiddag is, verdacht van liet ple gen van onregelmatigheden, te 'sltertogen- bosch Gearresteerd, notaris L. L, aldaar. Na te rijn gehoord, is hij in het- buis van bewaring ingesloten. Hangende het onderzoek, konden geen nadere inlichtin gen worden verstrekt. Drie directieleden aange bonden. In verband met aanwijzingen inzake den brand in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam, heeft do po litie aanleiding gevonden over te gaan tot een nader verhoor van enkele leden van de directie. Drie van do betrokken personen zijn thans in het bureauaan "de \Vittc .de \Vilhstraat in bewaring gesteld. Verduistering van boeken. Bij dc Lamlboiiwhoogesehool. Bibliothecaris geschorst. Eo politie to Wagen'*ngen heelt proces verbaal opgemaakt tegen den bibliotheek- heambte C'. S., wegens verduistering van boeken, dat S. ten eigen bate had verkocht Landbouw hoogeschool aldaar. De verduis tering moet over enkele jaren loop-en en zeer omvangrijk zijn. Reeds is een aantal boeken die S. ten eigen bate had verkocht door do politie opgespoord en in b"s!ag genomen. Het onderzoek is nog in vc-1'en gang. S. is door 't curatorium der Lan.ibomv- hoogeschool voorlcopig voor zes weken ge schorst. Ongeval tijdens marine-manoeuvres Aan boord van Ilr. Ms. Gel derland. Matroos verdronken. Gistermorgen te half 7 is de matroos milicen tweede klasse S. van Dijk, toen hij behulpzaam was bij het tooben aan boord van Hr. Ms. GeldoilamI, zich bevin dende bij <ie noordkust van Wateheren, in zee gestort. Men hoeft den drenkeling on na' Idol lijk een boei nageworpen en sloepen uitgezet. Van Dijk is -echter door het getij afgedreven en liet staat wel vast dat hij is verdronken. liet lijk is nog net gevon den. Het slachtoffer was ongetrouwd en had den 1 cellij» 1 van 2L jaar. Hij was te Amsterdam woonachtig. Het zeeken naar den drenkeling hoeft nog geruïmen tijI voortgeduurd Achttien personen zwaar gewond. Bij Lovegnee, een plaatsje bij Ben Ahain (Belgió), is een touringcar, waarin 34 per sonen, kinderen van 7 tot 15 jaar, bege leid door een aantal ouders en onderwij zers, gezeten waren, in botsing gekomen met een vrachtauto in een scherpen bocht van den weg. Achttien inzittenden werden gewond. Twee der gewonden, kinderen van resp. acht en negen jaar, verkeeren in levensgevaar. Dc toestand der beide chauf feurs is ernstig Do touringcar en de vracht auto zijn geheel vernield,* Hun roem verkeert in hoon en spot, God is met ons en wij met God Hij zal de zeeg* ons schenken. Toen do fleurige, kleurrijke feeststoet, beschenen door de Augustuszon, in den beo gen blauwen hemel, 'zich te voet naar het stadhuis begaf, waar het middagmaal plaats zou hebben, werden de koning en het bruidspaar weer door duizenden en duizenden toegejuicht. Heel Werhen vierde dien dag feest. Een bal besloot het middagmaal. De ko ning deed den eersten dans met Marion. Saxon met Verona. Marion had het zoo gewild. En terwijl pijpcis en vedelaars bij dien dans vooraan gingen en de gas ten volgden in lange bonte rij, zei Vcrona tot Saxon: „Nooit had ik kunnen denkendat ik op uw bruiloft aanwezig zou zijn en mij toch gelukkig zou voeten. Ik ben zoo blij, dat ik gekomen' ben. Nu ik. do prinses gesproken heb, begrijp ik zooveel, wat mij eerst niet duidelijk'was." „Ben je wei kei ijk gelukkig?" „Ja. Georg is zoo goed en zoo sterk, een echte man. 'Von Pappenheim deed hem grove verwijten. Tegen mij waren de officieren ook niet zoo vriendelijk meer. Misschien was er iets U'tgelekt. Toen uw „Je," viel Saxon haar in do redo. Zo keek hem oven aan met baar groene oogen. „Goed, toen je brie! kwam met deze 'Oosterscho parels en Georg mij jullie onderhoud had! verteld, zoi hijVerona, ik neem mijn ontslag. 'Overste Saxon heeft mij een plaats hij zijn ruiters aangebo den. Mijn regiment, is uit elkaar geslagen. En," vcrvolgdo Georg, „toen de overate Bliksem ingeslagen. Hi Ncd, llcrv. kerk te Gameren. Vanmorgen te omstreeks zes uur is, tij- (lens oen onweer, de bliksem geslagen in de N-ed. Ilerv. kerk lo Gameren. Do blik sem trof do kerk (or hoogte van hol orgel en veroorzaakte brand op do galerij. Do brandweer van Gamoron was spoe dig ter plaatse. Ook do motorspuit van Zaltbommcl ver leend© hulp hij het blusschon. Men slaagde er in den brand tot do galerij te beperken. Deze verbrandde vrijwel gehoel, tonvijl do kerk veel waterschade kroeg. De schade wordt door verzekering ge dekt. Onregelmatigheden. Bij „Wcrkloozcnzorg" te Lcelr. Te Leek (Gr.) is gistermiddag aangehou den de ambtenaar ter secretarie hij dio gemeente, II. van (ter V., wegens gepleegd© onregelmatigheden als administrateur hij de „Wcrkloozenzorg" aldaar. Van der V. is ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Groningen, De hitte in Amerika. Onweer brengt verfrissching. Zware onweders hebben conige frisch- heid Gebracht in do door do hitte geteis terd© streken. Het totaal aantal dooden is inmiddels echter gestegen tot .2400. Berichten uit Chicago melden, dat do regen te laat is gekomen om dot arwo- oogst nog te redden, maar dat om ded van den maisoogst nog terecht kan komen. Het aantal dooden gestegen tot 3700. In verschillende doelen van Illinois, In diana, Kansas, Nebraska en Oklahoma zijn gisteren l-r niperaluren tot 44 gradon Cel- crus geregistreerd. liet aantal dooden was gisteravond ge stegen lot 3700. Tragische dood van weesjongens. Brie knapen van het weeshuis to So merset East (Kaapprov.), die getracht hob- ben tijdens eon picmio to vluchten, zijn op tragische wijze om het loven gekomen, terwijl voor liet leven van don vierde wordt gevreesd'. Groepen ondei wijzers, dio sinds Zondag do bergen afzochten, hebben zoo juist de drie bevroren lijken der ongclukkigen ge vonden. Do vierde kan, naar mm go- looft, niet ver weg zijn. Vier personen wegens diefstal gearresteerd. In den laatston tijd werden in do ge meenten, rondom Des-enter gelegen, ver scheidene diefstallen gepleegd. Vooral in de woningen van landbouwers, wanneer deze afwezig waren, werden geldsommen ont vreemd', Op verzoek van de politie van Voorst zijn gisteren te Deventer vier personen aangehouden, onder wie oen gepensiola- neeitl agent van politie to Loencn (G.) zij zijn aan een verhoor omderworpetn, waarbij zij allen bekenden verscheidene diefstallen te hebben geploegd1. Het viorlal is ter beschikking vari detn officier van justitie to Zullen gesteld. Auto tegen een boom gereden. Gistermiddag omstreeks vijf uur botste te Twello tengevolge van een defect aan do stuurinrichting, een personenauto, ko mende uit de ridding Apeldoorn, met gioote snelheid tegen een boom. Van de vier inzittenden, allen uit Apel doorn afkomstig, werden er drie min of meer ernstig gewond en moesten in liet ziekenhuis to Deventer worden opgenomen. Een van hen liad glas in het oog gekre gen, zoodat do mogelijkheid bestaat, dat hij dit orgaan zal moeten missen. Do chauffeur was er met eenige schram men afgekomen en kon, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. mr) dat pakje voor je gaf, zei hij dat ik getrouwd moest komen. Op dat oogenblik kon ik zijn bedoeling niet begrijpen, maar nu is het mij duidelijk geworden. Liefste, als jij wilt, gaan we samen." „Ik heb een sprookjestuin van mijn droo men achter mij gesloten. Wij zijn geko men en jullie zijt allen zoo goed voer ons geweest," besloot ze haar verhaal. „Wie hebben mij het leven gered en waren goed voor mij?" vroeg Saxon. „Dc koning heeft Georg zelfs in rang verhoogd." „Zijn majesteit weet zijn mannen te kiezen," antwoordde de generaal. Majoor Von Felsen zal 'liet ver brengen. Hij heeft de goede zijde gekozen, evenals ik. Ik wist wel, dat je hem lief zoudt krijgen," zei do bruidegom. „Ik geloof," zei ze met een blik uit haar donkergroene oogen, „dat je met alleen uiterlijk op elkaar lijkt... Maar kijk, de rondedans begint." Na het bal geleidde d'c koning de bruut niet haar bruidsfrcuies naar haar slaap vertrek in een groot huis aan de markt, dat voor het jonge paar was ingericht Hij nam haar de bruidskroon van liet hoofd, deed haar den witten sluier af. Saxon kwam binnen, gevolgd door de bruids jonkers. Maar eensklaps scheen een ros flakke rend licht door de vensters. De lakc'en wierpen do ramen open. Do muziek van Saxon's regimenten plaatste zich op hol marktplein. De ruiters reden stapvoets, de helmen en de koppen der pa anten waren feestelijk versierd met groene takken.' Honderden fakke'.3 wierpen hun warmen iooden g'ocd op den langen ruiterstoet, op y';i"ü"% v;rr> /»-i bnp m""i, np de ue- Onilcr vallenden balk. Gistermiddag is in een fabriek aian de Flandsgiacht to Amsterdam, oen balk neer gestort, waardoor een arbeider ernstig werd' gewond. De mam bekwam oen horsen schud ding en oen kaakfraotuur. Hij is naar liet "Wilholrnina Gaslhu's vervoerd. Moeder van vijf kinderen te recht gesteld. In de gevangenis to Exeter in Engeland is gisteren een 35 jarige vrouw, moeder van vijt kinderen, mot don strop terecht gesteld. Zij was ter dood veroordeeld wegens vcr- gittigng vain haar echtgenoot. Be aardbeving in Noord-Chiii. Naar uit liet aardbovingsgebiod' in Chili gemeld wordt zijn tot dusverre twee lijken vim slachtoffers geborgen. Tal lain per sonen hebben verwondingen opgoloopen. VRIJDAG, 17 Juli. Hilversum I, 1875 AI. 8 VARA. 12 A VB O. 4 VARA. 8 VP, 110. 11 VARA.' 8 Gramofoom. 10 Morgenwijding. 10.15 Voordracht. 10.35 Orvilropia. 11 Voor dracht. 11.20 Orvilropia. 12 Gramo foon. 12.30 Kovacs Lajos en Gramo loon. 2 Do tuin in Juli. 2.30 Omroep orkest. 4 De Notenkrakers en gramo- foon. 5 Kin-demur!je. 5.30 Orkest. 6 Gramofoom, 6.15 Orkest. 7 Causerie over don toestand der arbeidersklasse vóór honderd jaar, in Nederland. 7.20 Orgel spel. 7.50 Nieuwsberichten. A.N.P. 7.56 llerh. SOS-ber. 7.57 Gramofoom. 8 u. Nieuwsber, V.P.G. 8.05 Religieuze cau serie. 8.30 Strijktrio. 9 Paedagogisclie causerie. 9 30 Vervolg concert. 10 Lite raire causerie. 10.30 Gramofoom 10.40 Avoml'wijiding. 11 Nieuwsberichten ANP. 11.05 Jazzprogramma. 11.3012 Gra mofoom. Hilversum II, 301 M. Algemeen programma verzorgd1 door do NCRV. 8 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoom. 10.30 Morgendienst. 11—12 Orgel. 12.15 - Gramofoom. 1.15 u. Ensemble. 2.30 u Chr, lectuur. 33.45 Vervolg concert. 4 Viool en piano, 5 Gramofoom. 5.30 Sopraan, cello en piano. 6.30 Voor tuin- liefhebbers. 7 Berichten. 715 Literair halfuur. 7.45 Reportage. 8 Ber. ANP, 8.10 NCRV-orkest. 9 Voor amateur-foto grafen, 9.30 Vervolg concert. (Om 10 Berichten ANP.) 10.30—11.30 Gramo foom Droilvicli, 1500 51. 11.20 Orgel, 1150 Militair concert. 12.50 Dansmuziek. 1.33 Strijkorkest, met so list. 3.55 Orkest. 4 53 Gramofoan. 5 35 Septet. 6 50 Sextet. 7 33 Tango-orkest. 8.20 Piano. 10.40 Orkest met solist. 11.35 12.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1G48 51. 7.20 en 8.20 Gramofoan. 1120 Oikest. 2.50 Gramofoom. 4 20 Trio. 5.50 Orkest. 8.20 Zang. 9.Ó5 Operette. 11.03—105 Orkest. Keulen, 450 51. 6,50 Orkest. 12.20 Kamerorkest. 2.35 Schrammel-enscmble en solisten. 6.20 Kleinorkest. 10.50 Mandoline. 11.05 12.20 Orkest. Brussel, 322 cii 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoom. 12 50 Klein orkest. 1.30 Orkest. 1502.20 Gramo foon. 5.20 Klem-orkest. 6.20, 6,50 en 7.20 Gramofoom. PI na 8.20 Symphomie- concert. 10.30—11.20 Dansmuziek. 484 51.12.20 Gramofoom. 12 50 Orkest. 1.30 Klein-orkcst. 1.40 Zang. 2—2.20 Gramofoom. 5.20 Omroeporkest. 6.35 en 7.10 u. Gramofoom. 8.20 u. Klein-orkest. 10.3011.20 Gramofoom. Dculschlandscnder, 1571 M. 8.30 Operette. 9.20 Blaasconcert, 10.50 Trio. 11.201220 Dansmuziek tliieke punt ge veis der hooge huizen van markt en smalle straten. Vrouwen en meis jes .hingen uil do verlichte ramen en er kers en wierpen bloemen naar de stoere ruiters, die haar- stad hadden 'behoed voor plundering en verwoesting. Bruid en bruidegom verschenen op het balkon onder luid gejuich, maar toen. men deir koning met een vioolijken lach op het gelaat, achter hen zag staan, loeide er een storm van enthousiasme uit de menigte op. De koning logde dto rechter hand op den schouder van Marton, de linker op dien van Saxon, alsof hij hen in bescherming wilde nomen en als een alles overheensehende schreeuw uit één mond! schalde de duizenden kelen do strijdleuzo over de stad: „Svorigo,, Sverige! Lovo do koning." Dan speelt de muziek het lied van Saxon's ruiters en allen zingen mee: Hoera, in 't veld to rukken, Do trommels rofPlen overal, »0m met kartouw eu stukken Manmoedig voort te rukken, Bij luid trompetgeschal. - Er is geen beter leven Dan van een ruiter, -welgemoed', Zich in 't gevecht begeven Tot lioogen rang verbeven Krijgt eer cn roem en goed. Eindelijk gingen de gasten heen. Alles was stil. Toen zei Marion kozend: „Do prakkant heeft gezegd, U'at ik het zwakkere vat ben. onderdanig moest zijn en gehoorzaam aan mijnen hecre." „Maar ik zei Saxon, „heb gezworen je nooit le zullen verlaten," en lnj nam haar in zijn sterke armen."

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6