De Chineesche Postzegel, Zuivel in den rugzak Radioprogramma's" Gemengd Nieuws Schippersknecht verdronken. V Zweedsch jacht vergaan. Woonhuis ingestort. Sport Voetbal. Kerk en School Toen hij zich wilde laten sloepen door een motorboot over boord ge slagen. Gillet avond \our do 17-jarige schippers knecht Van EcJujndel uit Den Bosch, die met een ramlschip van schipper Van Megen to Roermond aan den wal lag, mot eon re -iboolje op de Maas. Juist passeerde oen motorschip on Van S. wikte z.g.n, „een sleepje tikken" en zich met een sclieopshaak vastmaken aan hot aanhangende bootje 0111 zich aldus to laten meetrekken. Door don schok sloeg Van S. echter over boord ou verdween in do rivier. Eenige schippers sprongen onmiddellijk over boord 0111 hem to redden. Eerst na oen kwartier slaagde men er in hom met een dreg op te halen. Tot Iaat in den avoud was men bezig met het toepassen van kunstmatige ademhaling. Echter zon der succes. Men moest tenslotte den dood consialeeren. Autobus te water. De zes inzittenden gered. Hedenmorgen in de vroegte is een ge meentelijke autobus, doordat de stuurin richting defect geraakte, ter hoogte van do le Oosterparkstraat in de Weesperzijdo te Amsterdam gereden. Behalve den chauffeur waren er vijf per sonen in den wagen gezeten, die allen konden worden gered, tan de autobus werden eenige ruiten vernield, waardoor eenige van de inzit tenden verwondingen van glasscherven be kwamen, welke evenwel niet van ernsti- gen-aard bleken te zijn. Dc diefstal bij den veldwachter 1 te Wilsum. Door de centrale recherche is le Amster dam aangehouden een 28 jarigen man, die die's ia! met braak had gepleegd bij don veldwachter te Wilsum bij Zwolle. De man is daarheen overgebracht Brandstichting? Do vorige week zijn te Hoogkerk twee aangrenzende woonhuizen tot den grónd toe afgebrand. Als verdacht den brand te hebben ge sticht is door den burgemeester van Hoog kerk de bewoner van oen der huizen de 25-jarige II. van D. aangehouden en ter beschikking van don officier van justitie te Groningen gesteld. Frauduleus ingevoerd reukwater in beslag genomen. De ambtenaren van invoerrechten en ac cijnzen hebben gisteren in de haven van Amsterdam, aan boord van het Engelsdie stoomschip Bortwick, 288 flesschen reukwa ter van Engelsche herkomst, welke frau duleus werden ingevoerd, in beslag ge nomen. De smokkelwaar is naar het Oost-Indi sche huis overgebracht. Boerderij afgebrand. Te Hoogezand is gistermiddag een boer derij toebehoorende aan de gemeente en bewoond door den veehouder B. van der Huizen afgebrand. De brand moet ont staan zijn door hooibrosi. Een grootc voor raad hooi werd een prooi der vlammen, terwijl twee kalveren in het vuur om kwamen. De brandweer, die vrij spoedig ter p'aatso was en het vuur met eenige stralen op de waterleiding bestreed, kon niet voor komen dat het gebouw tot den grond toe afbrandde. Verzekering dekt de schade. Uit het Engelsch, door HERMAN ANTONSEN. „Natuurlijk niet, mijnheer Queen..." zei de directeur haastig. „Zie zijn het eigen dom van mijnheer Kirke." „Wat dom van me. Ja, natuurlijk," gaf Ellery toe en keek naar het AÏribaan- scbe schild boven den schoorsteenman tel, dat met den achterkant tegen den muur hmg. Achter dat omgedraaide schild waren vier strepen lichter gekleurd behang te zien in den vorm van een X. Daar hadden die speren natuurlijk gehangen. „Als ik ook maar een oogenblik twijfelde aaD de krankzinnigheid van dien kerel," mopperde Brummer, „dan zou ik dien Iwrj- fel verhezen, door naar de meubels te kijken. Alles staat schots en scheef. Daar is geen regelmaat in te vinden, meneer Queen." Ellery keek den huisdetective met on geveinsde bewondering aan. „Brummer, daar heb je met je vereel ten vinger de wonde plek heel juist aan gewezen. Geen regelmaat. Geen verklaar bare reden. Precies. Kijk eens hier, ouwe jongen," vervolgde hij, heen en weer loo- pend, „vertel me nu eens, wat er in jou bogen voor krankzinnigs in de plaatsing van die boekenkasten is." „Boekenkasten?" De huisdetective bekeek de kasten wei felend. Het waren eiken kasten, in ver schillende vakken ingedeeld. Het gekke er van was, dat ze, famelijk netjes met hun vlakke achterkanten, naar voren, tegen de Opvarenden gered. In de Bolnische Golf is plotseling brand uitgebroken aan boord van het jacht v,m den rijken Zweedschen industrieel Wie.vil der. Het ben/ine-reservoir ontplofte en h t schip is gezonken. Eeniite minuten voor de ontploffing waren do opvarenden, de eigenaar en vier dames, in het water ge sprongen. Zij wisten zich drijvend le hou den en werden een half uur later door een vissehcrsschip opgepikt. Tc Boedapest. Reeds tien doodon geborgen. Gistermiddag is to Boednpo&t oen woon huis van vier verdiepingen ingestort Tot dusverre heeft men uit do puinen van het in de Rakoczistraat ingestorte liuis vier lijken kunnen bergen, terwijl vastge steld is, dat zich nog een vijfde lijk onder de overblijfselen moet bevinden. Voorls zijn tien gewonden naar hot ziekieidiuis overgebracht, liet is echter nog niet mo gelijk geweest, het totaal aantal slacht offers vast le stellen. Men vreest, dat misschien wel tot 30 personen om het loven zullen blijken te zijn gekomen. Gisteravond had men uit do puinhoopen van bet ingestorte huis tien lijken ge borgen. Men vreest inlusschen, dat het aantal dooden nog grootcr zal zijn. Het is niet onwaarschijnlijk, dat hot 011 geluk veroorzaakt is, doordat een nieuwe verdieping in aanbouw was. Aardbeving in Rusland, In de streek van S'otsji en Tocnpsï (Rus land) heelt zich een aordbmèng doen voe len, waardoor verscheidene huizen zijn in gestort. Daar de telefoon verb i nd ingeti verbroken zijn, weet men niet of er slachtoffers zijn gevallen. Belgrado door onweer geteisterd. Een hevig onweer heeft de stad Belgrado en de omgeving geteisterd en ernstige scha de toegebracht aan de wijnbergen. In een kamp nabij Belgrado werden door den bliksem een so'daat gedood en vijf gewond. Japansch schip vergaan. Kaar uit Seoul wordt gemold, is het 1269 ton metende Japanschc schip „Ten- cbo Maru" nabij Bairen aan den grond geloopen en gezonken. De bemanning on de passagiers zijn ge red. Duitsch schip op de Elbe gezonken. Gisterochtend 3 uur is op de Benelen- Elbe het 2009 ton metende Duitsche schip „Virgilia" in botsing gekomen mot het Britsche schip „Bury" tengevolge waar van de „Virgilia" is gezonken. De bemanning kon worden gered. Zes dooden door een cycloon. Volgens de officieele rapporten op hot ministerie van binnenlandsdio zaken te Tokio ontvangen heeft een cycloon de prefecturen Yamaguchi, Nagasaki, Saga en Miyasaki geteisterd. Zeven personen werden gedood, 41 per sonen worden vermist. Ongeveer 2000 huizen wenden vernield en aan den oogst werd oen aanzienlijke schade aangericht. Japansche onderzeeër gestrand. In do hevige taifoen, welke de westkust van Japan heelt geteisterd is de onderzee- er no. 55 op het strand geworpen. Het ministerie van marine doelde mede, dat het schip niet meer kan manoeuvreeren. drie wanden der kamer stonden gescho ven. „Nou... dat ze met hun voorkanten tegen den muur aan staan, meneer." „Wonderlijk goed opgemerkt, Brummer Ellery trok zijn wenkbrauwen samen, als wist hij er met goed raad op. „En dat is ook het geval met die twee kasten, die naast de deur naar het kantoor Maan... hoewel ik tot mijn groote verwondering bemerk, dat de linkerkast tot voor de deur getiokken 13 en een eindje de kamer is ingeschoven, zoodat er een scherpe hoek wordt gevormd. En dat de rechterkast ook naar rechts is verschoven. Zoo. En... hoe denk je over het karpet?" „Omgedraaid, meneer." Brumruer was vuurrood geworden en hij vroeg norsch: „Waar wilt u toch heen?" „Hebt u er eenig idee van, mijnheer Nve?" vroeg Ellery langzaam. „Of van die omgekeerde schilderijen De directeur haalde zijn hoog opge maakte schouders op. „Ik ben bang, dat ik voor zulk soort dingen niet al te geschikt ben, mijnheer Queen," zei hij met zoetsappige stem. „Ik kan feitelijk alleen maar denken aan het groole schandaal... aan de ruchtbaarheid, de... de...." „Hm. Kijk eens, Brummer, nu dit ge bleken is een demonstratie te zijn, wil ik je de regels van het rhythme wei verkla ren." Rij haalde een sigaret uit zijn koker en stak die bedachtzaam aan. „Die boeken kasten zijn omgedraaid, zoodat ze ach terstevoren staan; het karpet op den vloer is omgedraaid, zoodat het ondersteboven ligt; de tafel, waai een la in zit, is om gedraaid, zoodat de voorkant naar den muur staat; de staande klok daar is ach- door MARTI NE wmOP KONING. De iijd voor kampeeren is weer aange- brokeu; fiets- en wandeltochten voor vae.müedagon of voor een weekend op touw gezet komen weer aan de orde van den dag. En de leuze daarbij is: hoe eenvoudiger hoe beter; geen luxe, geen overbodige ballast, vooral geen onnoodige uitgaven, •want hoe zuiniger we te werk gaan, des te meer koeren kunnen we in dit seizoen van het buitenleven genaden. Toch moeten we er allerminst aan den ken, om op het voedsel te bekrimpen. Waai er voor lichaamsbeweging in de frissehe lucht heel wat energie verehebt wordt, daar kan het wel niet anders of er moet op lijd gedacht woolen aan voedsel, dat die cnerg.e vernieuwt. Welk voedsri dat zijn zal, is een punt van belang ca hel is zeker de moeite waard, dat we die vraag eens wat nader bekijken. De rugzak is tot op zekere hoogte ge duldig, maar waar er toch altijd allerlei onontbeerlijke dingen een plaats in moeten hebben, daar zullen we er goed' aan doen geen overbodig voedsel mee to nemen. Brood b.v. kunnen we overal gemakkelijk op onzen tocht koopen: daarvan nemen we dus niet méér, dan voor een bepaalden maaltijd noodig is wat het voordeel meebrengt, dat we het dan ook a'tijd vcrsch kunnen hebben. Boter daarentegen kunnen we in een van do gemakkelijke lichte alumtnium- doosjes best voor een paar dagen te gelijk meenomen, vooral als de warmte niet al te fel is. lets om de boterham tc beleggen? Ik zou zoggen, er is op dat gebied niets beters dan een flink stuk kaas: het laat zich gemakkelijk inpakken, het ondergaat gedurende den tocht geen nunder gewen-eli te veranderingen, het laat zich gemakke lijk enkel met behulp van een mes verdoelen. Bovendien zijn er weinig voe dingsmiddelen, die ons in een klem vo lume zóóveel stoften aanbrengen, die het lichaam noodig heeft, terwijl ik er als slot nog de verzekering aan wil toevoe gen, dat het moeilijk zal zijn om yoor den lagen prijs van kaas andere levens middelen iu te slaan, die een gelijke waarde hebben. Trouwens, waarom zouden we brj dit punt eigenlijk langer stilstaan? Kaas be hoort nu eenmaal tot onze meest gewaar deerde lloliandsche broodbolegacls en het is een gelukkige samenloop van omstan digheden, die het ons mogelijk maakt er ook buitenahuis op onze verschillende tochten, naar hartelust van gebruik te maken. Brood, boter, kaas...... zoo zijn we al een heel eind op streek i Maai- wandelen, fietsen, lichaaihsbewcging in 't algemeen (vooral in de warmte!) maakt ook dorstig. Hebben we in verband hiermede misschien voorzorgen genomen? 't Is zeker aan te raden, dat de veld- Oescli wordt omgehangen: lang niet overal zal op den tocht betrouwbaar drinkwater te verwachten zijn. En eischt dc tocht véél van onze lichaamskracht, dan zal een üesch melk in den rugzak misschien nog beter het doel treMen; daarin vinden we dan niet alleen het in dd-el om de dorst le lesschen, maar tegelijkertijd de mogelijk heid om de verloren krachten weer aan te vullen. Met een flink stuk kaas en liefst ook een flesch melk in den rugzak ziju we op alle gevallen voorbereid: we kunnen er tegen 1 Ook in de omgeving van Kobe .s ernstige schade aangericht, het verkeer tussd'.ten Shimoneseki en Kobe is gestremd. Dorjisbrand. In een dorp in het Poolsche distr.ct Chelm, heeft een brand gewoed, waardoor zeventig woonhuizen on schuren m don asch zijn gelegd. terstevoren tegen den muur gozet; deze gemakkelijke stoelen staan met hun rug do kamer in met de zitting naar den muur; die leeslamp staat zoo, dat het licht tegen den muur valt, dus achterste voren; de groote lamp en die tweo staande lampen zijn ondersteboven gezet en rusten dus op hun kap... een vrij gevaarlijke positie. Altes is. achterstevoren achter stevoren." llij blies een grooto rookwolk naar de detective toe. „Nou, Brummer, knoop de eindjes nu oen= aan elkaar, wat krijg je dan?" Brummer keek beduusd voor zich uit. „Rhythme, öiummer, rhythme. Wel een beetje cabaie lach tig, maar toch rhythme. Er zit zoo'n eentong rhythme in dit alles, dat ik er versteld over sta Zie je niet, dat niet alleen de kleeren van dien ar men man hem achterstevoren zijn aange trokken, maar dat het meubilair en alles w-at maar even in de kamer verplaatst kon worden, achterstevoren gezet is?" De beide anderen keken hem verbluft aan. „Goeie help," mijnheer Queen, „u hebt den spijker op den kop getikt," riep Drum mer emdelijk uit. „Nou, mijnheer Brummer," zei Ellery grimmig, „hier is een rhythme te vinden, dat bekend zal blijven in de geschiedenis van het opsporen dor misdaad, wanneer dit geval tot een oplossing komt... als dal ooit gebeurt." IV. Inspecteur Queen, de vader van Ellery Queen, was een klein mannetje met grijze haren en vinnige vogeloogjes en oen stijf IIcrmcs-D.V.S.Forlnna, Hedenavond wordt op Boschhoek do wedstrijd Hennes 1>. V.S.—Fojduna gespeeld voor de Zoinoravondeompottüo van don R.V.B. Dezo wedstrijd zal waarschijnlijk beslis sen, wie do eerste plaats zal bezetten. Hermes-D.V.S. komt mot een sterke com binatie, terwijl Fortuna met eou volledig elftal speelt. Athletiek. Dit het S.V.V.-kamp. Aan de jaarlijksche estafette langs Delft op 22 Juli },1„ waaraan 16 ploegen deel namen, heeft ook S.V.V. deelgenomen. Hoewel de S.V.V.-ploc-g eenigs/ins ver zwakt was, heeft zij schitterend geloopen en slaagdo erin, door als lo aan te ko men, voor do 2e maal beslag to leggen op den fraaien wisselbaker. Dc namen der loopers waren: J. Walbeek (1003 M.), D do Boer (830 meter), A. J. van Gent (400 ML. Ver hoef ('100 M.), P. Kruse (1503 M.) en E. an Emden (200 M.). Waterpolo. Uit het S.Z.C.-hajnp. De standen van do waterpolo competi ties, waaraan S.ZiC.-zeventallen deelne men, luiden thans: Dames, oersto klasse Z.IL0. doelp. gesp. gew. gel. vrl. pt. v.—t S.Z,C.l 7 6 1-13 18-2 R D.2k 2 6 2 3 1 7 11—4 S.V.II. 1 7 3 2 2 8 8—6 Ridderkerk 1 5 3 2 3 29 P.C..G. 1 7—161 3—21 S.&.C. 1 is kampioen. Hoeren, derde klasse K.N.ZlB. S Z.C. 1 6 5 1 10 12—2 P.C.G.l 6 2 3 1 7 14—8 V.Z.C.l 6 2 3 1 7 14—9 Merwcde 1 .6 -3 3 3 714 Z.P.C. 1 6 3 3 3 7—21 Hoeren eerste klasse 25.R.O. R2C.3 761 13 23-2 Maas 3 6 3 2 1 8 11-7 S.ZC.2 6 3 3 6 10—10 S'v.ll. 4 6 1 1 4 3 9—15 Merwcde 2 7 1 6 2 3— 22 Hoeren derde klasse Z R.O. Unites 2 6 5 1 11 17—5 S Z.C. 3 6 4 2 8 16—9 VZC.3 74—38 11—10 R.Z.C. 5 7 1 1 5 3 7-17 Z.P.C. 3 6 1 5 2 7—17 Gercf. Gemeenten. Aangenomen naar Benthuizen, Adr. van Sluijvenberg, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Wcstzaam, Borsselen, Mid delbands, Werkendam, Ophcusden, Rilland- Ba th, Goes, Me) is kerk 0 en Thole®, Adr. van Stuijvenbcrg, cand. te Rotterdamvoor Boskoop J. van den Berg, oand. te Rotter dam Evang. Luth, Kerk. Bedankt voor Delft, ds. 11. J. Jaanus te Nijmegen. Gercf. Kerken. Aangenomen naar Zwijndrecht (Gr. Lindt) ds. J. C. Hagon te Sprang (N.-Br.). Ncd. llcrv. Kerk. Beroepen te Arnhem ds. J. P. E- G. Eer- liardt to Hillegorn; te Kerkrade (tooz.) ds. K. Boersma to Angerlo (G.)te lïeusdon F. L. v. Duijkeren, cand en liulppred. te Leeuwarden Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Papondrecht, J. Kampman, cand. te Ommen (Ov.). grijs snorretje boven den mond, die wel uit boom gesneden kon wezen. Zijn stem was schril en sloeg soms over van op winding. Hij gaf werktuigelijk en geleid door lang jarige; ervaring zijn instructies en, gedu rende al den trjd, dat zijn beambten overal zochten naar 1 mgerafdrukken, do politiefolograaf bezig was opnamen te doen van het lijk, de deur, het meubilair en het geheele vertrek, de politiegeneeskun- dige, dr. Prouty, naast den doode knielde en de andere beambten onder leiding van sergeant Velie bezig waren namen en verdcie gegevens en verklaringen op te tcekenen, vroeg die oude heer zich af, hoe iemand in vredesnaam van een ge wonen politiebeambte verwachten kon, dat liij aannemelijke verklaringen zou vermo gen te vinden voor de meer dan onwaar schijnlijke feiten in dit moord ge val. „Wat denk jij er van, jongen?" vroeg hij aan Ellery, onder al het rumoer, waar mee zijn mannen het vertrek vervulde®. „Ik denk er nog niets van," antwoordde Ellery ongeduldig.' Hij stond somber naar de asch van zijn sigaret te kijken en leunde tegen de vensterbank van hot open staande raam. „Neen, dat is ook niet juist. Ik denk een bcelebod dingen, maar de meeste zijn zoo ver gezocht, dat ik zelf aarzel om me daar naar te richten bij het onderzoek." Sergeant Velio trad op hen toe. „Dit is de uitslag," zei hij met zijn diepe grafstem, die toch verbaasd klonk, „Die directeur Nye, de directeur, hoeft, naar zijn zeggen, den doode nooit gezien. Geen van dc bedienden of diemstmeisie.- ook. Hij logeerde niet'in het Chanceller hotel, dat staat wel vast.-Een van de lifl- Fnillisscmcuten. Surséance van betel iu» Op hel door 1 driunun Bouwmeester, handelende onder de firma Wed. J. Bouw meester, magazijn van liaardon, kachels en fornuizen, wonende te Rotterdam, Goud- schewagciistraat 20, ingediend verzoek schrift tot het bekomen van surséance van betaling, is door do rechtbank to Rot terdam, Kamer van Vacantie, bij beschik king dd. 15 Juli 1936 bevolen, dat, al thans voorloopig, niet over hot ontworp- accoord zal worden gestemd, doch dab schuldeischors en verzoeker zullen wor den opgeroepen tegen Vrijdag 18 Septem ber 1936 des v,m, 11.30 uur, in liet ge bouw der Rechtbank, teneinde op het ver- zo- k te worden gehoord. ZATERDAG, 25 Juli 1936. Hilversum I, 1875 M. VARA-Uitzending. 8 Gramofaon. 10 Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgel, voordracht en gramofoosn, 121.45 Gramofoon. 2 Gramofoon. 2.10 Economische lezing. 2.30 Gratnofooin. 3 55 Voordracht. 4.25 Gramofoon. 5.40 Lite raire causerie. 6 Gramofoon. 6.15 Schaakpraatje. 6.20 Gramofoon. 7.15 Vara-orkcst (gr.pl.) 803 Ilerh. SOS-Ber. 8.05 Nieuwsber. ANP en Vara-Varia. 8.15 Gramofoon. 9 Amateursuitzending. 9.30 Radiotoonoel. 9.40 Gramofoon. 9 50 Gra mofoon. 10 Berichten ANP. 10.05 Gra mofoon. 10.15 Schaakpraaljo. 10.20 Vara-orkest (gr.pl.) 11.20 Zang. 11.35— 12 Gramofoon. Ililversntn II, 301 M. KRO-Uitzendmg, 89.15 en 10 Gramofoon. 11.3012 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoon. (Om I.30 Postduivenber.) 2 V-oor de jeugd. 2.30 Gramofoon. 3 Kinderuur. 4 Melci- distcn. 4.30 Gramofoon. 5.30 Esperanto. 5.45 Melodislen. 6 20 Jouxn. weekover zicht. 6.45 Gramofoon. 7 Berichten. 7.15 Kerkelijke Kunst. 7.35 Aotueelo aelhcr- flitsen. 8 Berichten ANP. Mededeel mgon, 8.10 Overpeinzing en concert, 830 Grar mofoon. 9 Melodisten en Gramofoon. 10 Sportpraalje. 10.15 Gramofoon. 10 30 Bo- richten ANP. 10.35 KRO-Boys. 11—12 Gramofoon. Droitw ifh, 1500 M. II.20 Gramofoon. 12 Gramofoon. 12.20 Orkest. 1.20 Orkest. 1.55 Concert. 220 Orgel. 5.35 Dansmuziek, 6 51 Zang eiï piano. 7.05 Zang. 7.20 Militair concert met soliste. 8.20 Dansmuziek. 8.50 Var riété-programma. 10.40 Orkest met so liste. 12—12.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoon. 11.20 Orkest, 2.50 Gramofoon. 4.20 Concert 6.50 Op- kest. 8.20 Zang en cembalo. 9.05 Ope rette. 11.0512.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.20 Blaasconcerl en m an dol i nemuz iok, 8.20 Boeren ka pel. 9,20 Solisten. 10.20 Orkest en solisten. 12.20 Orkest. 2.20 Govar. programma. 3.20 Kamerorkest. 4.20 Bonte Middag. 6.20 Trio. 6.50131aias- concert. 7.20 Volksliederen en -dansen. 8.301.15 Zie Dcutschland'sender. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Dansmuziek. 130 Gra mofoon. 2.22 Salon-orkest. 3.20 Gramo foon. 3.50 Orkest. 4 50 Dansmuziek. 5 35 Gramofoon. 7.20 Zang. 8.20 Gabaret. 9 201 Concert. 10.30 Gramofoon. 11.20—12.20! Opera. 484 M.: 12.20 Gramofaon. 1.30 OrkesE. 2.20 Gramofoon. 3.20 Orgel. 3.50 Gr.:, mofoon. 4.35 Dito. 5.35 Dansmuziek. 6 35 Gramofoon. 8.20 Salon-orkest. 9.20 Cbn- cert met solist. 11 Gramofoon. 11.20— 12.20 Dansmuziek. Dcutschlandscnder, 1571 M. 8.30 Gevar. programma. 10.50 Dunsirui- ziek. (Om 11.05 weerbericht).' 11.50— 1.15 Populair concert. jongens herinnert zich, dat hij hem naax boven gebracht heeft en die dikke oadig dame daar, mrs. Shane, heeft hem op deze verdieping den weg gewezen naar het kan)- toor van meneer Kirke. Ifij vroeg naai' Kirke, naar Donald1 Kirke." „Kirke ontvangt zooveel vreemdelingen,1 zei Ellery peinzend. „Hij gebruikt deze twee vertrekken als een soort bijkantooW, Hij is verzamelaar van kostbare steenen! en postzegels." „Oh... zoo een?" haalde de inspecteur zijn neus op. „Hij is immers uitgever „De Mandaun Press is door zijn vader gesticht... door dien. ouden bu.derbasE met z'n eeuwige jicht... maar de oude heer heeft zich al jaren lang uit de za ken terugtetrokken en het blad staat. nf| onder leiding van Kirke en Bernc... Felik Berne, die door dr. Kirke, tegen dat hij er mee ophield, als compagnon was aan genomen." „Een mooi zaakje Boeken, postzegetè en sleenen. En Thomas, waar sta jjj op te wachten?" „Wel," antwoordde de groote sergeant; snel, „mrs. Shane vertelde dien dikkere» waar hij heen moest en toer ging re. Missi Divcrsey, de verpleegster van dr. KirkA was toen juist op kantoor btj meneer, Osborne Ze hoorde dat mannetje naar Kirke vragen en toen ging zij or vandoor. Ilij wilde niet tegen Osborne vertellen wat hij noodig had of waarvoor hij kwam en daarom liet Osborne hem door dig tusschendeur hier binnen en 3loot de deur achter hem. En dat was liet einde vna 'dat mannetje." .OFnrrt'i perrvlijd),

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6