De herziening der Grondwet. De wetsontwerpen thans bij de Tweede Kamer ingediend. De vrijheid van drukpers onaangetast. De 'drukpersvrijheid. Het inkomen van de Kroon. De Chineesche Postzegel Inbraak in kerk ftadsojpr^grasnma's Schadeloosstelling jTweede Kamer leden. a) Revolutionaire vertegenwoordigers. BINNENLAND Kamers voor het bedrijfsleven. Gemersgc! Nieuws Jol aan den grond geloopen. a bans heeff de regeering bij de Stafen-Gcncraal ingediend een aan tal webontwerpen tot het. In overweging nemen an verschillende voor stellen tot wijziging der Grondwet. Deze voorstellen, ieder in een afzonderlijk wetsontwerp venal, strek- hen respectievelijk tot: Wijziging en aanvulling van de bepalingen betreffende hel inkomen der Kroon; ft ijziging en aanvulling van. de bepalingen betreffende de schade loosstelling en het pensioen van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; Het openen san de mogelijkheid, ministers te benoemen, niet belast met de leiding van een ministerieel departement; Aanvulling van de bepalingen betreffende hef kiesrecht; Het openen van de mogelijkheid, leden van vertegenwoordigende lichamen, die een streven tot uitdrukking brengen, gericht op vcran- deriug van dc bestaande rechlsorde met toepassing of bevordering van onwettige middelen, van hun lidmaatschap vervallen te verklaren; Het openen van de mogelijkheid openbare lichamen voor beroep en bedrijl in te stellen; Verandering van eenige andere artikelen in de Grondwet, süekkende tot wijziging en aanvulling van de bepalingen van overgangsrecht. Algemeene beschouwingen, In do memorie van toelichting tot het ■wetsontwerp inzake het inkomen der Kroon geeft de regeering eenige olgetne; ne be schouwingen over de voorstellen tot grond wetsherziening. Na herinnerd' te hebben aan de instelling der staatscommissie en een opsomming ge geven (e hebben van de voornaamste on derwerpen, welke in behandeling zonden komen, merkt de regeering op, dat zij zich met de positieve voorstellen, waartoe de commissie is gekomen, in het algemeen kan vereenigen. Een uitzondering vormt hierop het voor stel inzake de vrijheid van drukpers, dat de regeering niet heeft overgenomen. Ook is de regeering van de voorstellen van de staatscommissie afgeweken ten aan zien van het orgaan, dat geroepen zal worden tot het vervallen verklaren van het lidmaatschap van een vertegenwoor digend lichaam van personen, die revolu tionaire strevingen, tot uitdmkking bren gen en voorts ten aanzien van het mavi- mumpensioen, dat een oud-lid van de Tweede Kamer zal kunnen genieten. Bij de toelichting op de lerschillenoe wetsontwerpen heeft de regeering van het verslag van de staatscommissie een dank baar gebruik gemaakt. Wat do vrijheid van de drukpers aan gaat, had de staatscommissie voorgesteld aan art. 7 der grondwet een lid toe te voegen, luidende: „De wet kan regels stellen, volgens welke een bepaalde uitgave wegens nader bij de wet te omschrijven grove inbreuk op dc openbare orde tijdelijk kan. worden ver boden." Na ampele overweging heeft de regee ring gemeend, het voorstel van de staats commissie met te moeten overnemen. De regeering laat in het midden, of, ter bereiking van het door de staatscommis sie beoogde doel, een wijziging van ar tikel 7 der Grondwet noodig is. Men kan over deze vraag verschillend denken cn er is zeker ruimte voor de meening, dat artikel 7 zich slechts richt tegen de pre ventieve censuur en de mogelijkheid om door andere maatregelen de drukpersvrij heid te beperken, allerminst uitsluit. Wat hiervan ook zij, de regeering heeft gemeend zich er van te moeten onthouden een bepaald middel van vrijheidsbeperking niet zooveel woorden in de Grondwet op ie nemen. Zij is tot deze conclusie geleid nit overweging, dat het waagstirk van de vrijheid van de pers een sterk polilieken inslag heeft, waarover, zooata reeds tot uitdrukking is gekomen, in b re ede krin gen verschillend wordt gedacht. Het scheen haar niet wensbhelijk, vooral in de hui dige tijdsomstandigheden, nn slechts door samenwerking van allo nationale krachten, de moeilijkheden kunnen worlen oierwon- nen, een politiek vraagstuk van dezen aard op te werpen. Ten aanzien van don Raad van State, de algemeene rekenkamer en de procedure van grondwetswijziging, heeft de regeering het standpunt van de staatscommissie aan vaard er; gemeend geen voorstellen tot wijziging met betrektang tot deze onder werpen te moeten doen. Verlaging van liet inkomen vaa den Koning cn Koningin- Weduwe. Vaststelling inkomen van den Prins-gemaal of ver moedelijke troonopvolgster. liet inkomen der Kroon wordt van f1200.000 teruggebracht tot f 1.000 000. I>e gemaal van een regeerende Koningin ge niet een inkomen vart. f 200000, evenais de weduwe van den Koning. tan zijn achttiende jaar af geniet Je Prins van Oranje een jaarlijkse!)'inkomen., van f200000, dat wordt verhoogd tot f 400 000 bij het aangaan van een huwelijk, waartoe bij de wet toc-tcmnv.ng is ver leend. De vernioedeiijko troonopvolgster geniet van haar achttiende jaar at een inkomen van f 200.000, hetgeen ook haar geniaal geniet. Bij diens overlijden wordt het in komen der troonopvolgster f400 000. Voorstel tot verlaging van het pensioen. Voorgesteld wordt de schadeloosstelling der leden van de Tweede Kamer te ver lagen van 5000 op f4000. Aftredende leden ontvangen een pen sioen van £120 's-jaars voor elk jaar, go- durende hetwelk zij lid der Kamer waren, tot een maximum van f 2S00 Het pensioen wordt niet genoten, zoolang een afgetreden lid, na herkiezing, de in het eerste lid bedoelde schadeloosstelling ontvangt. Voorgesteld wordt de vergoeding van den voorzitter te verlagen van 0.000 tot f-SOOO. De lijdclkc uilsluitingen. Volgens het reglement van orde voor de Tweede Kamer, kan een lid voor een bepaalden tijd van de beraadslagingen wor den uitgesloten. Het is redelijk dat hij, op wien deze maatregel van orde wordt toege- pats, gedurende den lijd van zijn uitslui ting geen schadeloosstelling geniet. Hetzelf- Uit het Ëngeisch, door HERMAN ANTQNSEN. Beme likte zich de lippen af. En Eilery zei: „Een oogenblikje, heeren. Berne,waar hen je gisteravond' geweest?" De" man keerde zich met een bijna be- leedijende lompheid naar Ellcr,y toe en zei: „loop naar de maan." En op dat oogenblik, terwijl Jo Temple van verontwaardiging stond te (rillen, Do nald onmachtig zijn vuisten balde en Beme tegenover Eliery in vijandig afwach tende houding stond, begon een krakende oude stem ergens uit oen der kamers te brullen: „Help, help. Ik ben bestolen. Help." Eilery snelde door dc eetkamer, langs den verschrikten Hubbell heen en door een paar slaapkamers naar de werk kamer van den ouden dr. Kirke. Jo en Üonald renden hem aohbema. Berne was verdwenen. Dr. Kirke strompelde dooi zijn vork- vertrek heen en weer Alles lag er over hoop. En hij schreeuwde voortdurend: ,,ik hen bestolen. Hé daar, Queen. Ik ben be stolen." „Wat is er weg?" yroeg Eilery, snel rondkijkend. - „Vader," riep Donald, naar den ouden heer toesnellend, „ga toch zitten. U maakt u zelf doodop. Wal is er aan de hand'? Wat is er gestolen?" .„Mijn boeken," brulde de zeventigjarige, de geldt voor de vergoeding voor reis kosten. Bij do behandeling van liet ontwcip der Cnimilatiewet is de vraag gesteld, ot niet een regeling behoorde te worden getroffen nopens de cumulatie \a» de wedde der munsters en hun pens oen als lid an een der Kamers van do SUUen-Goncraul, iu dier voege, dat dit pensioen zou worden opge schort gedurende het ministerschap. De staatscommissie beantwoordde deze vraag bevestigend. De regeering heeft editor gemeend, deao bepaling niet to moeten overnemen, uit overweging, dat het niet rationeel zou zijn, een minister zijn pens oen als gewezen Kamerlid te onthouden, zoolang deze pen sioenen bij het aanvaarden van alle andere ambten onverkort worden uitgekeerd. Kunnen van hun lidmaatschap v crvallcu norden verklaard. Ten aanzien van revolutionaire verte- gemvoordigeis wordt voorgesteld het vol gende artikel in de Giondwet op te nemen: Dc leden der Tweede Kamer worden ge kozen voor vier jaren. Zij treden tegelijk af en zijn dadelijk herkiesbaar. Zij kunnen tusschenlijds door de Tweede Kamer van hun lidmaatschap vervallen worden verklaard, indien zij een streven tot uitdrukking brengen, ger eht op ver andering van de bestaande rechtsorde niet toepassing of bevordering van onwett.gc middelen. Een voorstel tot vervallenverkla ring kan niet worden aangenomen dan met de stemmen van twee derden van het aan tal leden, waaruit de Kamer bestaat. De wet regelt de rechtspleging en do gevolgen van vervallenverklaring. De ge volgen kunnen mede het lidmaatschap be- trelfen van do andere vertegenwoordigende lichamen, in de Grondwet genoemd. De plaats van hel vervalienverkiaarde lid blijft gedurende de loopende période onbezet. Voor leden der Eerste Kamer wordt een overeenkomstige herzien ng van het bo- üeffendo artikel voorgesteld. Hot materiaal van de Nctlerhiinhche ambulance terecht. I Door bemiddeling van do Itatinansclio le gatie is gisteren m Don Huig aangekomen een 35-tal collies, bevattende sanitair ma teriaal van do Neder!andscho ambulance in Abessinië, dat indertijd in Dessió achter was gelaten en in It.diaansehe handen was gevallen. Op bevel van do Itahaausclio legerleiding is dit materiaal naar Den Ila-tg gezonden liet moet thans nog door do douane inge klaard woiden. Verordenende bevoegdheid. Voorgesteld wordt do volgende artikelen in de Grondwet op te nemen: Artikel 149a. De wet kan voor bepaalde beroepen en bedrijven en groepen daarvan, als mede voor liet beroeps- en bedrijfsleven in het algemeen, lichamen instellen, ten einde regelend op te treden. De samenstelling, inrichting en bevoegd heid van deze licliAmen worden door de wet geregeld. 1 Artikel 149b. De wet kan aan deze lichamen veror denende bevoegdheid geven. Artikel 149c. De besluiten van deze lichamen, die met dc wet of het algemeen belang strij dig zijn, kunnen worden geschorst cn. ver nietigd volgens regels bij de wet te stel len. De wet kan bepaalde besluiten dezer lichamen aan goedkeuring onderwerpen, volgens door haar te stellen regels. Tenslotte worden nog enkele andere, minder belangrijke wijzigingen voorgesteld, o.a. betreffende den zittingsduur der Sta ten Generaal, uitgeslotenen van kiesrecht, gevallen van verplichte hoofdelijke stem ming en het onder de wapenen houden van dienstplichtigen, dat op een lijn ge steld wordt met: onder de wapenen roe pen. Dc vergunning voor Diivtsche dienstboden. In veiband met vele bij hem ingewon nen inlichtingen vestigt do directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzeke ring en arbeidsbemiddeling er nog cons do aandacht oji, dat voor hot in dienst hebben van buitenlandsclie d.c-nslboJon een vcigunning noodig is. Aanvragen om vergunning tot hot doen verrichten van arbeid door builcnlandscho dienstboden dienen te geschieden op formulieren, wel ke kosteloos verkrijgbaar zijn bij do open bare arbeidsbeurzen of agentschappen dor arbeidsbemiddeling. Deze formulieren dienen te worden in gevuld door den werkgever eai daarna ge frankeerd te worden toegezonden ami den directeur voornoemd, te 's-Gravenbage, Bo- zuidcnhoutscheweg 97. Voorts wordt nogmaals erop gewezen, dat aanvragen tot het in dienst nemen van buitcnlandscji vrouwelijk personeel, dat nog niet in Nederland vertoeft, vergezeld moeten gaan van een geneeskundige ver klaring, dat de aangevraagde vrouwelijke arbeidskracht een goede gezondheid ge niet en een van overheidswege verstrekte verklaring, dat zij van goed zedelijk ge drag is. Indien de aanvragen niet tijdig worden ingediend, d.w.z. voor 1 September 193(5, kan er niet voor worden ingestaan, dat voor 1 October a s. op de aanvrage wordt beslist. Zij, die na dien datum arbeid doen verrichten door vreemdelingen zonder in het bezit te zijn van de vereischte vergun ning, kunnen m moeilijkheden geraken, om dat hierop straf is gesteld. Goederenvervoer naar België. Aangezien vele vervoerders niet op de hoogte bleken fo zijn van die nieuwe be palingen betreffende het goederenvervoer voor rekening van derden naar België, of zich niet tijdig de gegevens konden ver schaffen voor het aanvragen van do voortaan daarvoor vereischte machtiging, hoeft de Kon. Ned. Toeristenbond A NAV.B tot het Belgische .ministerie van verkeers wezen het verzoek gericht, dien datum van 25 Juli, welke aanvankelijk als uiter ste termijn voor de inzending der aanvra gen was gesteld; niot te handhaven. Op dit verzoek is gunstig beslist. Yoor- toopig zullen nog aanvragen in behande ling worden genomen. De Xederlnndsche regeering heeft, deze zaak in behandeling, teneinde oen speciale eenvoudiger Belgisch-Nederlandschc rege ling te verkrijgen. Door dit uitstel wordt de kans vergroot, dat zulk een rege ling tot stand' zal komen, heigeen de ba trokken Nederlandscho vervoerders met instemming zoneten begroeten. paarsrood, „mijn boeken. Als ik dien schurk van een dief toch ooit in handen krijg..." Miss Diversey kwam bleek het studeer vertrek binnensnellen, wierp een gejaag- den blik op het gelaat van haar pattent en kwam naar hem toe. Hij duwde haar ruw van zich af. „Ruk uit, helleveeg," schreeuwde bij „toe dan, Queen, toe dan. Sta daar niet te kijken, of je geen tien kunt tellen. Zoek den. kerel op, die mijn boeken ge stolen heeft." „Ik wacht even. tot u wat bedaard bent, dr. Kirke," zei Queen rustig, „tot u wat tot bezinning bent gekomen, ik meen te begrijpen, dat er eenige boeken vail u ontvreemd zijn. Hoe weet u, dat ze ge stolen zijn?" „Je bent me 'n detective," snauwde de oude heer; „je bent een stommerik. Kijk dan zelf eens naar die boekenplank. Ze zpjn weg... of niet?" Hij w ees naar een der planken, die i oor de helft leeg was. „Dat is nog niet hetzelfde, waarde doc tor," zei Eilery met een kalmeerend ge baar, „wanneer hebt u ze voor het eerst vermist? Wanneer hebt u ze voor bet laatst gezien?" „Een uur geleden. Dadelijk na het ont bijt. Toen ben ik naar mijn slaapkamer gegaan om me te kleeden en door deze vrouwelijke aesculaap me te laten wrijven en res ken en pijnigen," en daarbij wees hij nijdig naar miss Diversey, „en toen ik even later hier terug kwam, waven ze verdwenen." „En wat voor boeken zijn er nu prc- Daders steken kerk in brand. Inbrekers hebben in den nacht van Maan dag op Dinsdag door het foreeeren van een ruit van de catechismuskamer der katholieke keik te Groente, getracht zich toegang te verschaffen tot do kerk, ken nelijk met het doel diefstal te plegen, Zij vonden do deur van de catechismus- kamer gesloten en slaagden er ook niet in deze open te krijgen. Vermoedelijk om bun teleurstelling te wreken, bobben zij getracht brand to stich ten, waartoe z\j gebruik maakten van een hoeveelheid petroleum, welke zij over beel den en verschillende voorwerpen goten wr in brand staken. Hot vuur heeft gelukkig geen kiaclit kunnen vinden en doofde ui nadat reeds een loopcr gedeeltelijk vei- braud was. De dadois heeft men nog niet kunnen vinden. De rijkspolitie stelt een nader on derzoek naar het gebeurde ,n. Hnagschc Wa terse on (s waren de koers kwijt. Gistermiddag is op het IJssolmcer, cnkeld honderden meters uit do kust van Blan kenham, een jol tan do Uaigsche. War i -scouts aan den grond geloopen. Do boot, dio van Amsterdam kwam, was op weg naar de Lommer, doch voorbij Urk schijnt de bemanning do koe» te zijn kwijt gerankt en is men in ondiep water terecht gekomen. Schippers uit Blankenham hebben del bemanning uit baar benarde positie ver lost. Getracht zal worden do boot, zoodra) do gelegenheid er gunstig voor is, weer vlot to sloepen. DONDEltDAG, 0 Aug. 1930. Hilversum I, 1875 AL AVltO-uilzending, 8 00 Olympisch nieuws. 9.00 Ensomblo- 10,00 Morgenwijding en gramofoon, 10.30 Ensemble. 11.00 Orgel cn viool 12.00 De Minstreels. 2.00 Voordracht, 2.30 Orkest. 4.00 Voor zieken en ouden- van-dageri. 4,30 Gramofoon. 4.45 Voet grooto kinderen, 5,30 Olympisch nieuws, 6.15 Kovacs Lajos. 7.00 Olympisch nieuws. 8.00 Berichten AND en mede- deelingen. 8.15 Residentie-orkest en so liste. (In de pauze: Reportage). 10.30 Dansmuziek. 11.00 Berichten AND. 11.10 Dansmuziek. 11.30 Gramofoon. 11.45 12 00 Orgelspel. Hilversum II, 301 AL 8,,00-9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. S.Ö0—9.15 en 10.00 Gramofoon. 10.15' Morgendienst. 10.45 Gramofoon. 11.30 12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoon, en KRO-orkest. 2,00 Gramofoon. 3.00 3.45 Zang en piano. 4.00 Bijbellezing 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgel. 6 45 CN V-Kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Gramofoon. 7.45 Repor tage, 8,00 Berichten ANP. 8.15 Arnhein- selie Orkestver een. en solist. (Om 9.10 Causerie over Henry Doterding*s Schen king). 10.35 Berichten ANP. 1040-11.30 Gramofoon. Hierna: Schriftlezing Droitwirii, 1500 AL 11.05 Orgel. 11.35 Gramofoon. 12 20 Or kest. 1.05 Gramofoon. 1.35 Octet. 3.20 Orkest. 4 45 Gramofoon. 5.05 Trio. 5 55 Dansmuziek. 6 50 Ilarp-kwintet. 7.20 Or kest en soliste. 8 20 Dansmuziek. 9.20 Concert. 10.05 Orkest en solisten. 11.05 Zang 11.3512.20 Dansmuziek. Railio-ihiris, 1648 M. 7 20, 8,20 en 9 20 Gramofoon. 9.50 Or gel 11.20 Orkest. 2.50, 4.20 en 7.20 Gramofoon. 8.20 Orkest. 11.35—12.35 Po pulair concert. Keulen, 456 M. 6.20 Gramofoon. 8.20 Blaasconceit. 9.20 Solisten. 10.20 Dansmuziek. 12.20 Mili tair concert. 1.20 Govar. concert. 3.20 Anmsemcnts-orkest. 8.30 Orkest. 11.03 Kamermuziek. 12.201.10 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 AL Vlaamsch programma12.20 Orkest. 1.30 2 20 Gramofoon. 5,20 Orkest. 6.50 Gramofoon. 8.20 Orkost. 9.20 Opera. Hierna tot 11.10 Gramofoon Fransch programma: 12.20 Gramofoon, 1.30—2.20 Orkest. 5.20, 6.35, 7.35 ert 8.20 Gramofoon. 9 35 Orkest. Deulschlandsendcr, 1571 AL 8,30 Orkest en solist. 10.35 Olympia- nieuws. 11.50 Kamermuziek. 12.20—1.10 Dansmuziek. des weggenomen?" vroeg Eilery zakelijk. „Mijn commentaren cn uitleggingen op den Pentateuch.'! „Uw... wat?" „Uilskuiken," gromde de oude heer. „llebreenwsche boeken, idioot, Ilebreemv- sciie boeken. Ik heb de laatste vijf jaar besteed aan onderzoekingen omtrent de overzettingen der rabbijnen, volgens de theorie, dat „llebreenwsche boeken?" herhaalde Ei lery langzaam, „anders niets?" „Neen Gelukkig hebben die vandalen mijn ChineescJie handschriften gespaard. Ik zou me geen raad moer weten..." „Aha," zei Ellcry, „Chineesche hand schriften..." „fk kan me niet voorstellen, waarom iemand die boeken zou willen stelen," zei Donald met een loom hoofdknikje, „wat maak jij er uit op, Qneen Ellcry keerde zich doodbedaard, naar hem toe. „Ik maak ar heel wat uit op, ouwe jongen, maar het meeste is erg nevelachtig. Zie je, Kirke... er is maar een heel merk waardig ding in dat Hebreouwsch... ilet wordt achterstevoren geschreven. Is dat niet zoo, dr. Kirke?" „Zeker is dat zoo," snauwde do oude heer; „zeg eens, idioot, wil jo mij soms beschuldigen van dien krankinnigen moord „Ik beschuldig niemand," zei Eilery, „maar u zult toch niet kunnen ontken nen dat het in de gegeven omstandigheden al gek is?" „Bat is jouw hoed' ook," bromde do onde Im-er. bezorg miin terug." Eilery zuchtte en nam zijn wandelstok op „Het spijt me wel, dr. Kirke, „maar op het oogenblik zie ik geen kans om n dio boeken terug to bezorgen, li doet heter met mijn vader... inspecteur Queen op liet hoofdbureau te telefonceren en hem meclerieeling te doen van d'eze nieuwste ontwikkeling van het geval... Miss Tem ple." „Jawel, meneer Queen," antwoordde zij, opschrikkend. „Het zal ons wel niet kwalijk genomen worden als u even meegaat op do gang," zei Eilery bedaard en toen zo daar waren, sloot hij de deur behoedzaam achter zich dicht, „waarom hebt ge niet dadelijk ge zegd, gij Lotusbloem, dat een der meest sprekende voorbeelden van de Chineesche aohterstevorenheid, om het zoo maar te noemen, is, dat ze van achteren naar vo ren schrijven?" Ze stampte met haar voetje op den grond van boosheid. „Oh... u bent al net zoo afschuwelijk als de rest. En veronderstelt nu al, dat ik het niet naar voren, bracht? U kunt toch niet beweren, dat het in dit geval van eenige beteekenis is? Dio dief heeft juist met de Chineesche boeken van dr. Kirke gestolen." „Daarover zit ik nu Juist te piekeren," zei Eilery, de wenkbrauwen fronsend. „Waarom niet? Ik heb nog nimmerzoo'n geheimzinnige misdaad meegemaakt." Hoofdstuk WH. Rjuna, het huisknechtje van de Queéi'is, of-1- -te oliifkleurig cn scherp geteekend' gezicht om do deur der kamer, waar Ei lery nog laat aan het ontbijt zat cn kon digde den heer Maegowan aan. Ellcry zei, dat hij hem dadelijk binnen moest Jaten. „Ga zitten en eet een hapje mee, aotr- digdo hij den langen Mapgowan uit. „Heb al ontbeten. Dank je wel Maar eet gerust door en laat je niet storen... Zeg Queen wat vond ik dat gisteravond af schuwelijk jammer. Dr. Kirke was onver antwoordelijk. Marcella en ik... en uij allemaal vonden het echt ellendig, dat het zoo geloopen was." ,0 dat is allang weer vergoten, lachte Eilery met zijn mondvol geroos terd brood. Jlaogowan ging hoofdschuddend in een luien stoel bij den haarl ritten. „Je zult wel verwonderd opg m bob-' ben, toen je mij vanmorgen /oo vroeg zag aankomen," zei hij, in zijn binnenzak naar iets zoekend1. Eilery keek hem bedaard, avt dak een sigaret op en blies de rookwolkjes naar de 7.oldering. „Zeg maar op... wat is er aan o hand? Wat hel je op je hart, waar je zoo naar zoekt?" Maegowan haalde zijn groote hand uit ziin binnenzak, opende haar en toonde op zijn handpalm Iets, dat het meeste op een loeren tasch voor visitekaart*» geleek. „Dit," zei hij. Een taschje van cciht of namaak leer. Jammer, dat ik niet over N-stxa.en be schik. Laat het dus eens van nabij be kijken!." Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6