STADSNIEUWS ONZE GELUKKIGE ZWEMSTERS. STDOMWASSCHEHIJ „EDEL1VEISS" De politie en de Vierdaagsche EN DE NOG GELUKKIGER MA BRA De wijziging in de steunregeling. Antwoord van 15. en W. op x ragen der gcmecnteraads- 1«Mli'" B. Kedde en J. Bla/cr. Door het (comm.) gemeenteraadslid, den heer B. Kedde, zijn de volgende vragen gestold 1. Heeft de minister van sociale zaken het gemeentebestuur reeds officieel op de hoogto gesteld van do door de regeering voorgenomen ingrijpende stcunwijzigin- gen? 2. Zoo ja, zijn B. en \Y. dan met onder- golcekende niet van meening, dat do daar in vervatte kortingen op het steunbedrag der werkloozen waarbij in het bizonder is gedacht aan do inhouding in twee étap pes van den hunrbijslag niet meer kun nen worden gedragen door do gezinnen dier werkloozen en genoemde gezinnen, alsook do zgn, klein-zakenbedrijven (l) tot ongekende armoede en ellende zullen brengen en het betalen der volle huis luier een absolute onmogelijkheid zal we- sen? 3. Zijn B. en W. bereid op zeer korten termijn den gemeenteraad bijeen to roe- yen en hem voor te stellen, namens hom de regeering met klem to verzoeken, be doelde verslechterende wijzigingen terug to nemen 4. Zoo niet, zijn B. en \V. dan bereid, wederom op -..eer korten termijn, aan den gemeenteraad'1 mede te deelen of en hoe zij dan denken te handelen om deze on dragelijke verslechteringen voer de werk loozen en genoemde klein-zakendrijvenden (1) te ondervangen? (1) Ter nadere toelichting moge die nen: dat, wanneer in deze vragen gespro ken wordt van verslechteringen ook voor zgn. klein-zakendrijvenden, hierbij natuur lijk alleen is gedacht aan verslechterin gen automatisch voortvloeiende uit de straks andennaal verminderde koopkracht. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. het volgende medegedeeld Ad 1. De eerste- vraag wordt bevesti gend beantwoord, echter met dit voorbe houd, dat de nieuwe schalen van de maxi mum-percentages der steunverleening, welke voor een aantal gevallen worden verhoogd, ons nog niet zijn medegedeeld. Ad. 2. Onverwijld zijn ten departemento do noodige stappen gedaan, waarbij ver schillende punten van de nieuwe regeling zijn besproken. Positief resultaat hebben de besprekin gen niet opgeleverd. Afgezien daarvan is het thans nog niet mogel'jk de gevolgen, welke do verschil lende maatregelen voor de ondersteunden zullen hebben, to overzien mede om dat, blijkens het antwoord op vraag 1 de regeling in haar geheel ons nog niet bekend is zoodat vraag 2 niet kan worden beantwoord. Ad 3 en 4. Ons college blijft in dezen diligent, doch moet erop wijzen, zulks ter voorkoming van misverstand dat do gemeente ten aanzien van de steunrege ling slechts met een uitvoerende taak is belast en geen zelfstandigo bevoegdheden bezit, zoodat, waar de gemeenteraad in dit opzicht evenmin als B. en W. be voegdheid heeft, voor het bijeenroepen van den gemeenteraad op korten termijn, .geen aanleiding bestaat. Door het (s.d.) lid van den gemeente raad, den heer J. Blazer, zijn de volgende vragen gesteld: 1. Hebben B. en W. kennis genomen van de besluiten der regeering tot wijziging van de steunregeling? 2. Achten B. en W. het niet een ramp voor die ondersteunden, dat, met betrek king tot de afschaffing van den huurtoe- slag,, deze menschen in een ondragelijiko positie worden gebracht? 3. Zoo ja, zijn B. en W. dan bereid stap pen bij de regeering te doen, om van dezen voorgestelden maatregel of te zien? Op deze vragen is hetzelfde antwoord gegeven als op die van het gemeenteraads lid B. Kedde, met uitzondering van do kwestie van bijeenroeping van den raad. Koninginnedag. Feestavond De Princevlag, De. vereemging De Princevlag organi seert, in verband' met den verjaardag van H. M. de Koningin, op Vrijdag 28 Augus tus a.s. een feestavond' m Bebouw Ken- dracht. City theater. De twee weezen. De bloem van Hawaii, De Franschc filmindustrie heeft xveer eens een creep in de doos met oud?, maar beproefd* uderwerpen gedaan en „De twee weezen" verfilmd. De rol van vrouw Fro- obard werd aan de beroemde Yvette Guil- bert gegeven. De tragiek met een ge lukkig slot woliswaar van de beide -weezen, mag bekend genoeg verondersteld worden. In deze qua spel zeer goede film vindL me'1 alle bekende figuren terug. AJs tweede hoofdfilm, wordt vertoond1: „De bloem van Hawaii", met Marta Eggerth m de hoofdrol. Concert. ■Onze stadgenoot, Marais Dado, treedt morgen als solist op in het concert, dat in hot Kurhaus te Scheveningen gegeven wordt en dat door de AVRO zal worden uitgezonden. De schooiwerktuinen. In vollen bloei. Be schooiwerktuinen slaan ia vollen bloei. Onder de zomerzon, die toch eln (lelijk heeft willen doorbreken, slaan er de duizenden bloemen to stralen in prach tige linten. Nu de tuin weer in zijn volle schoon heid is, won It zooals de gewoonte is voor belangstellenden do gelegenheid gegeven om eens een kijkje to komen nomen. Gedurende negen jaar verricht do Yer- eeniging voor Schoolwerktnmen ïveushanr dankbaren arbeid. Vele honderdon kinde ren zijn gedurende de jaren nader tot de natuur gebracht, zij hebben lecron zaaien en polen, zij hebben de kleine plantjes zien opgroeien en onder deskundige lei ding bobben zij het looi'o groen verzorgd, totdat eindelijk, juist in vacautielijd, de bloemen open braken en die schoonheid der natuur zich geheel openbaarde. Voor liet stadskind, dat wellicht anders niet in zulk een nauw contact met het groeien en bloeien der planten zou kunnen komen, wordt hier iets gedaan, dat van zeer groote waarde is. Dit jaar is het een echte schoolwerktuin geworden, d.w.z. voor het eerst zijn die gewassen gekweekt, die gebruikt konden worden bij het onderwijs in natuurlijke historie. Tot die gewassen behooren haver, gerst, erwten, karwij, lupine, suikerbieten, mosterdzaad1, blauwmaanzand, maïs en boekweit. Daarvan staan nog maïs, boek weit en suikerbieten. De rest is reeds ge oogst. Voorts zijn twintig verschillende soorten boomen en heesters geplant. Zij zijn voorzien van labels met die Latijmsche en Nederlandsche namen. Tenslotte bevat deze schooltuin nog achttien bloemperkjes met de meest voorkomende zaaibloemen. De schooltuin beslaat het voorste getael- to van het terrein en daarin bevind* rich ook do modeltuin, waarin als voorbeeld voor de kinderen de verschillende gewas sen gezaaid en gepoot worden. Doze mod ol- tuin heeft dezelfde afmetingen als die waar over do kinderen de beschikking hebben, In een oppervlakte grond van 5 bij 4 meter worden b.v. aardappelen, kool, sla, kroten en radijs verbouwd. Een vierkante meter van zijn tuin kan ieder kind naar eigen fantasie beplanten. Do leiding geeft de kinderen ook inziclit in de volgorde van bebouwing en het com bineeren van verschillende gewassen. Zoo komen de uien tusrehen de bloem kool; als de aardappelen gepoot zijn, wordt er meteen radijs overheen gezaaid; tusschen de boontjes kan sla gioemn en na den aardappeloogst komt de herfstspinazie op dezelfde plek. Zoolang mogelijk wordt de grond dus benut en daarom heeft het kind er ook veel mo?r pleizier in. De schoolweiktuin heeft zicih dan ook in een groote belangstelling mogen verheu gen. Telkens als er wat bizonders le zien was, zijn de hoogste klassen van de la gere scholen er onder leiding van den onderwijzer heen gegaan om te bekijken wat de natuur nu weer voor verrassingen had. gebracht. En thans de werktuin. Daar was zoo veel animo voor, dat, toen 42S kinderen een tuintje gekregen hadden, er nog ver scheidene afgewezen moesten worden. Er wordt door de kinderen vlijtig gewerkt en zrj hebben ook profijt van dezen buiten- arbeid. Zij oogsten zes a acht kilogram boonen en vijftien a zestien kilogram aard appelen en al is het nu niet om deze hoeveelheid voedsel, het is meer hot be vredigend gevoel van bet kind iets op tafel te zien verschijnen, dat hij zelf heeft opgekweekt. Tenslotte de bloemen. Het is een heer lijke weelde, om den tuin nu in oogen- schouw te nemen. Hei breede middenpad voert den bezoeker langs een groot aantal variëteiten van de meest uiteerdoopende soort. Er zijn dahlia's, Oost Indische kers, zonnebloemen, goudsbloemen, leeuwebek jes en nog veel meer, te veel om te noemen. Midden in den tuin, die ean uitgestrekt heid heeft van anderhalve hectare is een vierkant speciaal bezaaid met een ander soort bloemen om wat afwisseling te bren gen in den strakken regelmaat der afzon derlijke tuintjes. En daar woelen in den aanstaanden herfst banken geplaatst, die vervaardigd zullen worden door jeugdige werkloozen. Gisteren hebben wij een bezoek gebracht aan dien tuin en onder leiding van den im mer diligenten voorzitter van de Vereen i- ging voor Schooiwerktuinen, den hoer M. Germeraad een rondwandeling ge maakt. Zooals telkenjare zag alles er weer keu rig uit, en dat zal ook iedereen opvallen, die vanmiddag of morgenmiddag een be zoek. aan den tuin brengt. De gelegenheid is daartoe van 3 tot 5 uur. m CSLAS* m m N.V. v. KATWIJK's GLASHANDEL TELEFOON 68735 Westmolenstraat 16-18 - Telef. 68519 ^^13Ff^Di,Q4:ËiECtRIGïlErt Corso. Van 11 u. af doorl. Vergeet mij niet. Grand, 2 o. 7 u. 9.15 u. Do jonge graaf. Lumière, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De drie musketiers. Luxor, 7,30 u. 9.30 u. 3>er Bettelstudent. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. Vergeet mij niet; Robert en Bertram op ski's. Studio '32. 2 u 7 u, 9.15 u. Het leven van Louis Pasteur. Tlialia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. The Sin- ging Kid. BINNENLAND Passage theater Bc kleinste rebel. Duizendmaal bedankt. Een film met .Shirley Tempte in do hoofdrol is altijd interessant en laat dam ook niet na, invloed! op het bezoek uit te oefenen. We zien liaar thans in „De kleinste rebel", spelende gedurende don strijd van de Zuidelijken tegen do Noorde lijken in Amerika. Virgie -Carey (Shirley) is het dochtertje van kapitein Herbert Carey (John Boles), die aan do zijde der, Zuidelijken staat. AJs zijn vrouw (Karem Moiley) ziek wordt, breekt bij door de linies der vijanden heen om haar in haai laatste oogenblikken bij te slaan en haar tenslotte aan do aarde too te vertrouwen. Hierbij wordt hij gearresteerd' door kolo nel Morrison (Jack Holt), doch als deze uit den mond van Virgie verneemt waar om Carey aanwezig is, geeft hij hein een pas en laat hem zijn uniform stelen, zoo- dat Carey zijn dochtertje naar Richmond kan brengen. <s* Onderweg wordt hij aangehouden en als spion ter dood' veroordeeld, evenals Mor rison, doch door tussch-enkomst van pre sident Lincoln worden beiden begenadigd. Over het spel van den kleinei Shirley behoeven we niet uit f-o weidlqg. Als we aantippen d'at ze dairbij ter zijde gestaan woidt door sterrep als John Boles, Jack Holt en den tapdanser Bill Robinson, don behoeft het geen betoog, dat een bezoek aan „Do kleinste rebel" ruimschoots be loond wordt Voor de pauze gaat „Duizendmail be dankt", een amusante film, waarin optre den do bekende radiozanger Dick Powell, Ann Dvorak, Patsy Kelly, Paul Whiteman en zijn band! en do violist Rubinoff. Eon heele serie aantrekkelijkheden dus. Een. gekleurde toekenfilm „In droom land" completeert dit zeer gevarieerde en interessante programma. Gocilkoope trein. Op do Zondagen tot en met 23 Augus tus loopt van Dordrecht via Rotterdam en Schiedam oen goedkoopo trein naar Alk maar, Bergen, Schoorl en Den Helder (Texel). Concert in de Plantage. Het programma voor het concert, mor genavond in de Plantage, te geven door het harmoniegezelschap „Oefening Baart Kunst", directeur de heer J. C. M. Feltzer, luidt als volgt: 1.0.B.K. Vooruit, Marscli, C. de Regt 2. Ouverture „Hans Heilung", H. Marsclmer, arr. G. Logaert 3. „Les Adieux", Fantasie-impromptu, C. M. v. Weber, arr. J. Bekken 4. Groote Fantasiei op Wagner's Opera „De Vliegende Hollander", Fr. Blumentritt 5. Ballet des Parfums, F. Popy 6. Onder palmen en bloemen, wals Fr, Stasny, arr. M. Ogier 7. Muzikale Fopperijen, Potpourri, A. Sclireiner, art'. J. C. M. Fellzer 8. Florentine!', Marscli, J. Fueik Zondagsdienst doctoren en apothekers. Voor spoedgevallen nemen morgen de volgende geneeskundigen den dienst waar: Geerdes, VecnJantskragt 2, en Nijenhuis, B. Knappertlaan 197É. Morgen zijn geopend' de apotheken van de firma Van Westendorp, -Emmastraat 1 en de Rembrandt-apotheek, Rernbrandtlaan 5b, die ook lot de volgende week Zater dag den naehtd'cnst waarnemen. Het w andel-detaehcmcnt bij den commissaris. Gistermiddag is het detachement van de politie, dat onder leiding van den inspec teur W. H. Kloeseman hoeft deelgenomen aan de vierdaagsche afstandsmaisehen te Nijmegen, in de kamer van den commis saris ontvangen. Daarbij heeft de commis saris de heer H. Ph. 01 as ie, de wan delaars toegesproken. Spr, hoopte, dat de Schiednmsche polite zou voortgaan c*p de zen weg en meermalen zou optreden bij sportbijoenkomston. AGENDA, SCHIEDAM, rassage Theater, 8.15 uur. De kleinste rebel; Thanks Amillion. lederen dag 2.15 uur matinéo, Zondag 1 uur en 3,30 uur City Theater, 8.15 uur. De twee weezen; De bloem van Hawaii. 23 Aug. Geb. Eendracht, 8 uur. Feestavond De Princevlag. ROTTERDAM. 15 Aug. e.v.d. Tivoli Schouwburg, 8.30 u. Rotterdam lacht weer. 15 Aug. Arena, 2.15 u., 8.30 u. Variété programma. 16 Aug, Arena 2.15 u., 5 u.,s 8.30 u. Variété-programma. Bioscopen. Capitol, 2.15 n, 8.15 u. Transatlantic Tun nel; Gelukkige jeugd. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Do millioenen- eifenis. Een half jaar faillissementen. Daïiug, welke reeds sinds hei i'erslc half jaar van 193,. doorzet. Uit do voorloopige cijfois betreffende do uitgesproken faill ssemenicn over 1935, in liet begin van dit jaar gepubliceeid door do afdeeüng gerechtelijke- en armenzorg statistiek van bet centraal bureau voor de statistiek, bleek, dat in totaal rn het eer ste halfjaar van 1935 hot aantal faillisse menten meer bedroeg dan in het eerste halfjaar van 1934 (rosp. 2419 en 2330), maar dat daarentegen het tweede halfjaar van 1935 een gunstiger cijfer gaf dan het ovcrcenkc nslige tijdsverloop van 1934 resp. 2209 en 2296, dus in 1935 87 minder. De in de thans verschenen medodecling no. 38 opgenomen vqwloopige cijfers be treffende de uitgesproken faillissementen van bet eerste halfjaar va-n 1936 leeren, dat ook in genoemd tijdsverloop minder faillissementen werden afgesproken dan in. liet eerste halfjaar van 1935. De ver mindering in 1936, m.l. van 2419 tot 2283 ot 136 is grooter dan de zaoeven vermelde daling in het tweede halfjaar van 1935 (87). Bij raadpleging der cijfers, gesplitst naar bedrijven en beroepen wordt opgemerkt, dat toch nog voor eenige rubrieken de ctij- lers van 1936 ongunstiger waren dan die van 1935. 0,a. was dit het geval bij de volgende rubrieken: vervaardigen van le der en lederen voorwerpen, wasdoek, caout diouo (1ste halfjaar 1935 22, 1936 34), bewerking van metalen, vervaardigen van stoomweikluigen (resp. 76 en 97), verkeers wezen (181 en 209). Een lager cijfer dan voor 1935 geven o.a. do volgende rubrie ken: bouwbedrijven (lsto halfjaar 1935 228, 19-36 218), scheepsbouw, rijtuigen (resp 12 en 3), landbouwbedrijven (142 en 129). Het cijfer van de rubriek „overige faibissemenfon", waarin begrepen zijn de faillissementen, ten aanzien van welke nog geen opgave omtrent bedrijf of beroep is gedaan, nas voor bot eerste halfjaar vain 1936 (634) 20 liooger dan in 1935 (614). Leeraren Gymnasicn. De algemeene vergadering van het ge nootschap van leeraren aan Nedcrland- sche gynmasien zal op 27 en 28 Aug. a.s. te Groningen in Huize Maas worden gehouden. ECerk en School Ned. Protestantenbond. Kerk Westvest. Zondag, half elf: ds. P. li. L. Post, Herv. pred'. te Rijswijk. Ned. Herv. Gem. Groote Kerk, Lange Kerkstraat. Zondag, 10 uur: ds. 0. M. Krijiger, pred. te Beverwijk. 5 uur: ds. A. Keuzenkamp, pred'. te Lemmer. Nieuws Kerk, Nieuwe Maasstraat. Zondag, 10 unr: ds. G. J. Streeder, pred. te Leiderdorp. 5 uur: ds. Bokma. Westerkerk, Westfranke- landschestraat. Zondag, 10 uur: ds. Broers. Vereenigingslokaal. Zondag, 10 uur: de beer S. Bijl, van Kethcl. Wijklokaal Gorzen, Zondag, 10 uur: de lieer J. F. Soeters. Gebouw Irene. Zondag, 10 uur: mej. R. Anceaux. Gercf. Kerk. Oosterker k. Zondag, 10 uur: ds.'A. S. Timmer, pred. te Bedum. 5 uur: ds. A. Dercksen, pred. te Feijen- oord. Plantagekerk. Zondag, 10 uur: ds. J. D. van der Vel den. 5 uur: ds. A. S. Timmer. Julianakerk. Zondag, 10 uur: ds. A. Dercksen, 5 uur: ds. J. D. van der Velden. Evang. Luüi. Gcm. Lange Nieuwstraat. Zondag, 10 uur: geen dienst. Chr. Gcref. Kerk, Burgemeester Knappertlaan. Zondag 10 en 5 uur: ds. P. Zwier. Ned, Herv. (Gcref.) Evang. Gemeente. Gebouw Eendracht. Zondag, 10 en 5 uur: ds. Keek, Herv. pred'. te Staphorst, Leger des Ocils. Lange Haven 2 7." Zondag, 7 uur: Bidstond. 10 uur: Heiligingsdienst. 3.45 uur s Openluchtsamenkonast in het Stenebosch, bij gunstig weer. 8 uur: Verlossingspredikatie, Dinsdag, half 3: Gezinsbond. „Angst voor de Duitschers". Van de drie overwinningen, welke onze zwemsters op deze Olympische spelen heb ben behaald, was die iu den 4 marl töO meter estafette wedstrijd, toch vel de mooi ste. Mcn_ voelde het in de dol-geluid.Igo Nederlandsche kolonie in het zwemshvlion zoo^ aan: wanneer een team wint, is d'at m hoogerc mate een zege voor een land dan een individueele prestatie Ma Braun zag haar levensdroom vervuld. Zo was haar ontroering haast to machtig, toen ze op haar meisjes toekwam. Haar eerste woor den waren: „kinderen, het was prachtig; je hebt gevochten, gevochten voor je land". Van alle kanten werd mevr. Braun ge luk gewenscht. Men wist het, «lat zij er "al jaren naar heeft gestreefd om dit resultaat met haar meisjes te behalen. Hetgeen was bereikt, had1 haar reeds zeer ge'ukkig ge maakt, maar, zoo vertelde ze ons, .dit moest er nog bijkomen. In Amster m waren we derde, in Los Angelos eindig .-on we op de tweede plaats en nul zij'n we do eerste. Steeds heeft Amerika do ever winning behaald, maar ditmaal' heeft het voor Nederland de vlag moeten strijken. „Was u bang," zoo vroegen wc verder, „dat wij niet zouden winnen?" „Ik. het doodsangsten uitgestaan. De Duitschers spraken nergens over, maar ik wist, dat ze met alle macht zouden trach ten ons te kloppen. En ze gaven zichzelf een goede kans, daarvan ben ik overtuigd" „Gisela Arendt heeft de laatste dn en rust gehouden. Ze is zelfs omi zich le .-pa ren, niet in de serie 4 maal 100 meter vrije slag uitgekomen. En men moet er vooial rekening mee houden," zoo vervolgde mevr. Braun, ,„dat onze zwemsters de laatste dagen heel ved gezwommen hebben. Bedenk wel, dat het toch een groote handicap was, dat llie en Tini des morgens nog in den 400 meter vrijen slag zijn uitgekomen, een heel zwaar nummer. Maar desondanks heb ben alle meisjes zich tot het uiterste ge geven. 0, ik ben zoo trotsch op ze, Dat kleine troepje heeft den naam vaiï ons land hier zoo praolüig hoog geboui- den." Toen verschenen do dappere zwemslers in haar trainfngscostuum. Opnieuw onder namen de fotografen een ran op het 'on to], die weer moesten paseeren, ook mor tal van Nederlandsche amateurs, die rich! dat buitenkansje niet willen laten ontgaan, „Toe ma Braun," klonk liet van .die kanten, „gaat u er nu ook bij "op." M-aï mevr. Braun weigerde. „Zij hebben gezwoeg men voor ons land, ik ben al voldoendu beloond." En verteerd' voegde ze er aan toe„dijk nu de meisjes eens'aan. De oudste \an haar, Jopie Selbacli, is pas 19 jaar. En zij zijn het, die den naam van Ne derland op zoo'n schitterende wijze voor de geheele wereld hebben hooggehouden»" „Het is nu uw groote dag, mevr. Braunjf1 merkten wo op. „Ja, dat is het. Welk een verschil met Los Angeles, toen ik diep in de put znb, Vaak moet ik nog aan die moeilijke da ven denken, toen zus ernstig ziek lag en alles ons tegen liep. Maar vandaag is het zog mooi. Nu* nog de 400 meter vrije s'ng en dan is het afgeloopen. De uitnoodïgingen om* hier nog eens te zwemmmen tijdens den Erd teil staffel, kunnen we niet aaiuio. men. Onze meisjes hebben genoeg, nreef dan genoeg gedaan." Toen ontvluchtte mevr. Braun met haaf viertal de drukte. Want steeds weer kwaj men de fotografen opdagen en het aanial autogrammenverzamelaars nam zulk ecfl onrustbarenden vorm aan, dat de Neilea> landsche zwemsters er haast verlegen onder xverden. Dinsdag, 8 uur: Soldatensamenkomst. Woensdag,-half 8: 0 pc n.l uch i samen kom si in het Sterrebosch. Hersteld Apostolische Zendingsgcmeentr Stadhouderslaan 2 6, Zondag, half 10 en 4 uur: Dienst. Stads Evang. JcrnEl. Goereeschestraat 1. Zondag, 10 uur:Opbouwingssamenk komst. Spreker de leider 12 uur: Kindersamenkomst. Dinsdag, 8 uur: Vrouwenvoreeniging, Kerk van Jezus Chr. v. d. Heiligen des laatste dagen. Gebouw Eendracht. Zondag, 10 uur: Zondagsschool. 5 uur: Godsdienstoefening, voorgangeS de heer C. de Jong, Vrije Gercf. gemeente. Vergaderlokaal Lange Haven 3 3. Woensdagavond half 8: de heor Hui» man, van Kralingen. Luchtvaart. Vliegtuig met dertien inzittenden reeds vier dagen zoek. Sinds vier dagen heelt men n.ets^ te Moennansk meer vernomen van een Rus sisch buxgervliegtiug, dat van Daigarka! naar D'ikalanga was vertrokken, met der tien personen aan boord. Men vreest, dat het toestel in de pool streken is terecht gekomen, tengevolge-vaBI het noodweer. Tot nu toe heeft he t-in go steldto onderzoek nog geen resultaat op geleverd G. A. DE WINTER T-ïVv "Sfdli - K i-}:»'.5*.*' v -.jS

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2