STADSNIEUWS Oud-burgemeester H. Stulemeyer Schied. Padvinders Vereeniging. e\ v Wandeltocht. Gemeente Ziekenhuis. Omliggende Gemeenten De uitwijzing der vier Nederlanders Luchtvaart De Gordon-Bennet wedstrijd. Ernstig ziek. Naar wo vernemen is de tocslaml van Oud-burgemeester 11. Stulemeijer hoogst ernstig rijtlag hoeft do hoer Siuloiuoijer iu hot SL Franciscus Gasthuis to Rotterdam oen zware operatie in het hoofd oiuleigaan en zijn toestand werd Zaterdag zoo ernstig in gezien, dat hem do Sacramenten der Ster venden werden toegediend. Gisteren was de toestand iets beter en betten morgen deekle men ons mole, dat de patient een rustigen aiaclit heeft gehad S.R.B. Ev&meus. ïn do zweminrichting voor hoeren aan den Westfrankelandschedijk bestond gis teren voor leden van do Schicd. Vrijwillige Brigade tel het redden van drenkelingen gelegenheid examen af te loggen, voor het verkrijgen van de diploma's van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. Voor het voorbereidend diploma slaag den de dames: J. Warhout, N. v. Os en J. v. Dalen. Voor diploma A de dames: T Hamer slag, J. Ouwens en T. Hollander; en de heeren A. v. Hemmen, P. Landzaat, E. Zijt- veld, J, J. de Nio, J. Langstraat en W. Leenderts, Voor diploma C slaagde de heer II. G. Bloem, In het geheel werden 5 personen af gewezen, waarvoor voor diploma C en 1 voor diploma A. Boottocht. Gisteren heeft de afd, Schiedam van. do Ned. Padvinders Vereeniging tot slot van het zomerseizoen een zeer geslaag den boottocht gehouden. Aan boord van het s s. „Middelbands" van de Stoombootreederrj Fop Smit Co., waren behalve het Afdeelingsbestuur, de Oudercomité's en Instructeurs (allen met hun echtgenooten) aanwezig: de 3 Schie- damsche Groepen („Schicd. Waterscouts", „Het Sehotsche Vendel" en De Schied Trekvogels"), twee Groepen uit Ylaardin- gen, Groep 16 uit Botterdam, alsmede de „Haagsche Waterscouts". De levriende af- deeling „Gouda" der N P.V., die mede tot de genoodigden behoorden, had bericht van verhindering gezonden. Om ruim 8.15 uur werden aile troepen op het achterdek van dit ruime schip, dat aan het Hoofd ligplaats had, verza meld, werd de vlag gebroken en de Pad- vinderswet opgezegd, na welke plechtig heid de „Middelharnis" vertrok onder de forsche tonen van de Sehotsche Marsch- band. Alvorens het afgesproken bezoek aan de afd, Gorinchem der N.P.V. te brengen, werd eerst even voorbij deze gomeente naar Slot Loevenstein gevm-en, dat in bijna letterlijken zin om circa 12.30 uur door do Padvinders (voor die gelegenheid ver deeld in 2 partijen: Land- contra Water- troepen 1) werd „ingenomen". Na deze wel kome afwisseling, die de boenen flink los gemaakt had, werd naar Gorinchem terug gevaren. Do beide groepen van de plaat selijke afdeeling der N.P.V., do „Arkelscha Padvinders" en de „Locvestcyn Groep'* wachtten het gezelschap op. In marseh- formatie, met de Sehotsche Dand voorop, werd onder leiding van den districts-coin- missaris, Ir. Matthes, een marsch door do stad gemaakt. Do bijna 200 Padvinders (waaronder vele „Zee-verkenners", welke de afd. Gorinchem onder zrjn leden niet telt) maakten een keurigen en fleurigen indruk, zoodat liet een prachtige propa- ganda-tocht werd. Terwijl de Welpen op een fraai tegen de stadswallen gelegen oefenterrein eenigo spelen uitvoerden, trokken de Verkenners en Voortrekkers afzonderlijk door de slad terug naar de boot, na onderweg eenigo bezienswaardigheden, oa. de Troeplokalen hunner Gorinchemsche broeders, bezich tigd te hebben. Na oen hartelijk afscheid onder de tonen van een afscheidssaluut van de Marschhand, werd circa 3 uur de terugtocht aanvaard. Het groofe s.s. „Middelharnis" bool ge noegzame ruimte aan boord allerlei Wel pen- en Verkennersspïlen uit te voeren, waardoor van regen en wind weinig of niets bemerkt werd, zoodat men vóór iemand het wist, aan do Boompjes ta Rot terdam gemeerd lag om do Rotlerdamscho gasten „uit to laden". Bij het passceren van het vloot-eskalcr, Hr. Ms. Gelderland en de drie onderzeoérs, aan de Parkkade, had oen weder/.ijdsche spontane begroeting plaats, waarbij de Marschhand zich niet onbetuigd liet. Omstreeks 6 uur arriveerde do boot aan liet Hoofd en uiterst voldaan keerden allo deelnemers huiswaarts. Geslaagd. Bij bet Zalerdag le Amsterdam gehou den examen van den Algemioction Na>,cr- Jandsdien Politiebond heeft «o hooi 11a. 0 Jongsie het-diploma verworven. Het slachthuis vraagstuk. Aihiex om lo komen tot een gemeenschappelijk slachthuis voor Schiedam cu Vlaardingen Do commissie, belast met het instellen van ecu onderzoek naar de in het belang van een juiste uitvoering van do Vloceh keurmgswet voor Schiedam en Vlaard n- gen te nemen maatiegden, heeft Inar rap port uitgebracht. In die coin missie, welke onder voorzit terschap stmul van den heer mr. 3. I>. Veibroek, lid van God. Staten, ha-cdon voor Schiedam zitting de burgemeester, mr. dr. F. L. J. wn Ifaarcn en ir. II. R. I. Aikema; voor Ylaardiugen de heeron 3. 3. Kolpa, directeur van Gemoentewer ken en do heer W. M' VV. Don, wet houder, en voorts dr. A. A. Overboek, inspecteur bij de Volksgezondheid liet is een lipig nipport geworden van 146 bladzijden, waarin als bijlagen opge nomen zijn een plattegrond voor een slacht huis, een grafiek en veel statistisch ma teriaal. Do commissie is oa tot de conclusie gekomen, dat de te Schiedam en \Tur- dingen gevestigde slachtplaatsen, behonttem één enkele uitzondering, niet voldoen aan de eischen der Vleeschkeuringswet en voor het meerendeel ook niet voklcenae ver beterd kunnen worden. Dok de gemeentelijke slachtplaat-ver vol doen niet aan de wettelijke eischen. Noodig is daarom een Centraal openbaar gemeentelijk slachthuis, althans een inrich ting, waarin belanghebbende mgezetencn hun bedrijf onder bij verordening vast lo stellen voorwaarden kunnen uitoefenen. Als door de overheid met belanghebben den samen een dergelijke inrichting wordt gesticht, worden moeilijkheden voorzien. Economische on praclische bezwaren ver zetten zich ook tegen aansluiting bij een bestaanden keuringsdienst (Rotterdam). Mitsdien, moet rHehiing van een cen traal openbaar slachthuis door de oenroen- telijke overheid noodzakelijk worden ge acht en dit zal alleen aan de ucodige eischen kunnen voldoen, als dit slacht huis zal dienen voorde vleesclnoorziening in beide gemeenten te 7.a men Het zal voorls noodzakelijk blijken te zijn de geme-ento Vlaardinger Ambacht in dio samenwerking te betrekken en liet ver dient aanbeveling te pogen ook Maasshvs en Manshand tot samenwerking te brengen i anbevolen wordt de gemeente Schie dam tot centra'e gemeente aante wijzen Gezien de gedurende de laatste jaren in de gemoenf-en Schiedam en Vlaardingen Ik staande onvoldoende v, ijzo van uitvoe ring van de Vleeschkeuringswet PL 1919, no. 524, en gelet op het in de laatste maanden door "bizometere omstandigheden toenemen vain liet aantal sladdingen in het bi zonder rn do gemeente Schiedam, waardoor het onvoldoende zijn van die uitvoering scherper t\ ordt geaccentueerd, moet het noodzakelijk norden geoordeeld de stichting van eon gemeenschappelijk slachthuis zoodanig te bespoedigen, dat zoo eenigszins mogelijk in het jaar 1937 nog kan worden aangevangen met den bouw. Dio bouw, waarmede de volksgezondheid wordt gediend, kan als eon gunstig object voor do werkverruiming worden be schouwd, weshalve er alle aanleiding schijnt een financiering uit het Werkfonds 1934 te bevorderen. De heeren Kolpa en Aikema hebben samen een ontwerp voor een gemeen schappelijk slachthuis gemaakt, dat op een plaats zal moeten verschijnen, die gemakke lijk te bereiken is van Schiedam en van Vlaardingen uit. Uilgeschreven door tie ILK. W.S.V. „AilnLf Kolping". Aan doti wandeltocht, uitgeschreven door de R.K. W.S.V. „Adolf Kolping", ondoraf- ■deoling van de St. Joseph Gezellen, naman gisteren 13 groepen on con aantal indivi du ede loojxH's deel, in totaal 190 wando laars, waarin 90 junioren en Jj- ICO senioren. De giootsto s on i oren groepen vormde twee Haagsdie voreenigingoii, Kursor en The walking boys, dito ieder 15 man aam den start brachten. Voor een groep waren mnsitens S personen noodig. Do grootste groep junioren leverde het patronaat van tie II. Ilartkerk in do Gorzen, n.l. 19 jongens. Om even over 12 vertrokken do deel nemers van het gebouw der St. Joseph Gezelion aan do Nieuwe Haven. Voor do senioren liep do route van 35 K.M. via Vlaardingen!ijk, Spïeringshoek, KeLliel, do Kandelaar, Delft, Den Hoorn, Sdiipluiden, Vlaardmgcr-Ambacht on door het Sterreboscli weer Staar de Nieuwe Haven. Do juniores, dio 25 K.M. hadden af te leggen, liepen moo tot Kethel, namen don Harrewcg naar Schipluiden en sloten zich daar weer bij do senioren aan, maar marcheerden bij Schiedam gekomen dade lijk door naar de Nieuwe Haven en naman dus niet meer het randjo door hot Sterre boscli. Het wear was voor wandelen vrij goed; alleen bad do regen op den Zouteveonsche- weg wel gemist kunnen worden! Om streeks half 6 was alles weer binnen. Er was slechts één uitvaller, die zijn lies had doorgeloopon. Een jury, bestaande uit 5 leden, heeft op 5 punten do deelnemers geobserveerd en daarbij gelet op houding, '.deeding, zingen, wijze van passoeren van een an dere groep enz. Er konden maximaal 250 punten behaald worden. Do R.K. W.S.V. „Adolf Kolping", die een groep van 11 man had gevormd', behaalde de meeste punten, maar als organiseer en de vereeniging nam builen mededinging aan den tocht deel. Op „Adolf Kolping" volg den „Do Trekkers" uit Den Haag, die nu voor den tweeden kosr in successie doa Maasbode-wisselbeker wonnen. Als zij het volgend jaar den baker opnieuw winnen, is hij hun eigendom. Do eeiste prijs van do junioren-afdooling werd oegekend aan Cohort „St. Rosalia" te Rc erdam Na terugkeer in het gebouw van de St. Joseph Gezellen lieeft de praeses, kapelaan HL W. Ilaselaar met een korto toespraak do prijzen uitgereikt. Spr. zeide aanvankelijk geen voorstan der te zijn geweest van het houden van wandeltocht, omdat hij geen groote deel name verwachtte. Het bestuur was optimistisch en achter af is gebleken, dat dit gerechtvaardigd was. De wandeltocht is goed geslaagd. Spr. bracht dank aan do juryleden, do leden van do R.K. EII B.O St. Chrisio- phorus en aan allen, die op oenigerlel wijze hebben meegewerkt om ook deze onderneming lot oen goed einde te brengen. Aan allo deelnemers1 werd een hcriri:no- ringsinedaille uitgereikt. Verslag «ver 1936. Aan bet veiskig over 1935 van liet Go meente Ziekenhuis is het volgetmle ont leend! liet aanlal operalies in hol ziekenhuis verricht bedroeg 529, tegen 517 ril 1931. Do toeloop tot de poliklinieken woixlt elk jaar grooter, wat het groote gebrek aan ruimte sioedS weer doet gevoelen. Met waardoering wordt gewag gemaakt van liet slagen der pogingen om lo komen lot den bouw van oen Zusterhuis. Minder verpleegd,igcn. Het aantal vcrpleegdagon was in 1935 32,337 liegen 36.318 in 1934. Hierdoor word de kostprijs per verplocgdng zeer nadcelig beïnvloed. In 1935 werden verpleegd lo klasse 3 (4) patiënten mot 14 (45) vorploegdngon; 2o klasse 57 (87) patiënten met 1188 (1191) verplcegdagon en 3o 1095 (1188) patiënten mot 31.135 (C5109) verploog- dagen. Van do 3o klasse patiënten betaal don 65 (70) patiënten bot volle tarief; 22 (21) werden voor rekening dor Rijksverzeke ringsbank verpleegd; 401 (461) betaalden gedeeltelijk en 604 (636) weiden koste loos verpleegd. Mindere onti angsten. Ia totaal werd! aan verpleeggeld ont vangen f21.358.24 (f23.289.62), waarvan f3664 (f1640) door do Rijksverzekerings bank. Maa'schappelijk Hulpbetoon diocg voor on- en minvennogondo patiënten fl05.S61.61 (f 119.700.36) bij. Hierbij moet een suppletie van £36.448.40 (f 18.335.39) gevoegd worden, dat het verschil uitmaakt tusschen het tarief volgens de verorde ning en den kostprijs over 1935. Het nadeelig saldo voor de exploitatie rekening door de gemeente Schiedam aan jiet ziekenhuis uitgekeerd, bedroeg f 3163.58 (f1310.74). Do gemiddelde kostprijs per dag per patiënt werd in 1935 f 5.25739 tegen f4 5622 in 1934, dus een stijging van p! m. f 0.70. De uitgaven bedroegen in totaal f 169.700.98 (f 165.829.13). Een vermeer dering aan uilgaven, vergeleken met 1934 gaven te zien de posten salarissen; af schrijvingen en „verdere posten" (vuur, licht, pensioenen, adm'nistratie); een ver mindering do posten levensmiddelen, ge nees- en verbandmiddelen; interest. Algemeene Handels Entrepot. Jaarverslag 1935. Blijkens het jaarverslag van bet Alge meen Handels-Entrepot vertoont in 1935 de totale opslag in de pakhuizen in ver gelijking met 1934 voer eenige achtera t- gang, hoofdzakelijk tengevolge van de min dere hoeveelheid geëist 1 oerd, die werd opgeslagen. Aan dit artikel weid opge slagen 52.662.14 H.L. tegen 57.43174 H L. in 193-4. Do ontvangsten bedroegen f 12.901.70 (f 15032.39). Do totaio huur zolderruimte inbe grepen bedroeg f 13.803.40 De zuivere winst bedroeg £2662.99. Behalve gedistilleerd werden in 1935 ingeslagen 150.504 K.G. ij'zer; 1.019 68 H.L. wijn; 42 K.G. kramerij; 14 K.G. reclame artikelen en 0.75 H.L. vruchten sap, terwijl 2O0 K.G. kurken gedurende liet Jieele jaar 1935 opgeslagen bleven. Concert. Morgenavond 8.15 uur geeft bet Chr. Harmonie Orkest „Harpe Davids", in do PlauUgetcnt een concert. Het programma luidt: Koraal. I. Drcntbina, Marsch A. IIoppert '2. Dans la Bruyóro, Ouverture A. Govaert 3. A la plus Bella, Grand Valse A. Govaoit 4. Le Chalet, Fantasie Fcrn. Amlriou 5. a. Des Heeren Dag, Ilymno C. Kreutzer b. Het Vriendelijk Licht PurdaiJ 6. JJzer en Staal, Marsch D, B. Muller Arr. Schouten 7. Fantasie uit do Opera Stradella M. J. II. Kessels 8. Daar komen ze aan, Marschpotpoum Arr. Adr. J. Maas Gezang 9. Gem. Openbare Lesezaal en Bibliotheek. Jaarverslag over 1935. Uit het vetslag van do Gom. Openbare Leeszaal cm Bibliotheek blijkt, dat in 1935 2925 Perskaarten werden uitgegeven, in totaal 22 minder dan in 1931, wat toege schreven wordt aan do malaise. In totaal werden 205.782 boekan uitge leend, of 2-123 meet dan in 1934. Het cor respondentschap OverbChio betrok 3122, dat te Kethel 2263 boeken. Het boekenbezit vermeerderde met 1528 exemplaren. In tto binderij werden 3867 boekon ge bonden en ingonaaïd. Ook het bindwerk eter gemeente werd in do binderij dor Openb. Leeszaal en Bibliotheek verzorgd!. Het dienstjaar 1935 sloot met oen tekort van f20 361.55 (f18 822 88). De aankoop van nieuwe boeken vorderde f3.992.01. „De Frinccvlag". De afdeeling Schiedam van „De Prinoe- vlag" oiganiseert, 7.00 we reeds meldden, op Dinsdag 15 September a s. een .tocht naar Den Iïaag, ter gelegenheid van do opening der Staten-Genernal en de alge meene vergadering van de Vereen. De Princevlag. 's Morgens 9 uur wordt van het Rubens plein afgemarcheerd naar het station Geld opgei hebt. Bij het dreggen naar het geld, dat J. S. H. hij de firma P. Mclchors gestolen! heeft, en dat hij voor een deel in do Schie hooft geworpen, heeft de politie nog f 16 opgehaald, zoodat thans in. to taal ongeveer f32 terug is gevonden. Telefoon. Gedurendo do maand Augustus kwamen van Schiedam naar Rotterdam 192.200 ea van Rotterdam naar Schiedam 179.960 telefoonverbindingen tot sland. O VERSDIE. Gecompliceerde aanrijding. Een doode. Zaterdagmiddag reed op den rijksweg onder deze gemeente oen vrachtauto, waarvan do bestuurder links af wilde slaan. Van legenovetgesleklo richting naderde een motorrijwiel, bestuurd door den 26 jarigen E- Lier, uit Rotterdam. Om den motorrijder voorrang lo ver Ico nen, stopte de vrachtwagen. Eveneens uit Rotterdam naderde een personenauto, be stuurd door den 40-jarigen S. W. uit Ba- rondreed t. W. passeerde met een snelheid van 60 a 70 k.rn do stilstaande vracht auto en kwam daardoor op do vierde rij baan, met het gevolg, dat iiij den motor rijder aanreed. Do heer Lier word 0» slag gedood. Do personen-auto werd zwaar beschadigd. Motorrijwiel, personen- en vrucht,ruto worden door do politie in beslag genomen. Het stoffelijk overschot werd naar het lijkenhuisje alhier vervoerd. BINNENLAND Stappen der Nederlamlsclio regeering hebben geen succes gehad. De stappen, die de Nederlandsche re geering bij de Duitsche regeering naar aan leiding van het aan de vier Nederlanders uitgevaardigde uitvvijzingsbevol beeft ge daan, hebben er niet toe geleid, dat aan! dezen maatregel geen gevolg wordt go- geven. Zooals bekend, heeft do uitwijzing plaats gevonden als uitvoering van de bedrei ging, dat vier willekeurige Nederlanders uit Duitschland zouden worden gezet, in dien de Nederlandsche regeering naliet to voldoen aan het verzoek om het be sluit tot uitwijzing van vier Duitschers uit Nederland op grond van daartegen in gebrachte bedenkingen pp te schorten. Waarom de Duitschers uitge wezen werden. Ten aanzien van laatstgenoemde uit wijzing, welke, naar reeds werd meege deeld, geschied is wegens ontoelaatbare politieke actie en organisatie hier te lande, kan thans nader het volgende worded meegedeeld. Bedoelde personen hadden zich in strijd met de bestaande regeling bezig gehou den met verrichtingen in opdracht van! een centrale autoriteit in Rotterdam, aan, welke zij, zooaJs zijzelf verklaarden, on dergeschikt waren. Als zoodanig moesten! zij geacht worden organen te vormen van! ceil, in strijd met die regeling bestaande centrale overkapping van do betrokken) Duitscho organisaties. Bovendien hadden! zij bemoeiingen met de arlministra'ie van! het lidmaatschap van de N.S.D.A.P. Voor het overige kan verwezen worden naar het antwoord, in Maart j.l. door dei ministers van buitenlandsche zaken en van justitie op do schriftelijke vragen van! het Tweedo Kamerlid mr. Goseling gegeven met betrekking tot do voorwaarden, waar onder organisaties van Duitscho onder danen hier te lande zijn toegelaten. De Nederlandsche regeering beraadt zich thans nader ten aanzien van dor verdeal door haar te volgen gedragslijn met be trekking tot de uitzetting der Nederlan ders uit Duitschland Gcmectttelecning. Blijkens een advertentie in dit blad zal bij do Ned. Handel Maatschappij, de Amsterdamsclio Bank, R. Mees en Zoonon cn de Rolt Bankvereeniging op hun kan toren te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Schiedam en ten kantore van den ge meente ontvanger op Vrijdag 11 Septem ber a.s. gelegenheid' bestaan in te schrij ven op de 4 pet. obügatiekoning, groot f 1.500 000, ten laste van do gemeente Schiedam, tegen den koers van 98 pet. Botsing. Op den hoek Mariastraat en Kort'and- straat zijn Zaterdagavond een tractor met oplegger en oen groentonwagon, tegen ei kaar gebotst. Het schijnt, dat de tractor to laat signalen gegeven heeft. liet paard, voor dea groenten wagen ge spannen, liep eenigo lichte verwondingen op; het tuig werd licschadigd, Revolver in beslag genomen. -Door de politie werd Zaterdagmorgen hij S. inbeslag genomen een revolver mot vijftig scherpe patronen, welke hij onbe voegd voorhanden had. Tegen S. is proces-verbaal opgemaakt.Thalia, 2.15 u. 7 u. 915 u. Circus AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Het moord mysterie van Chin a-towa; 2. Ia 't witte paard. Zaterdag 2.15 cn Zondag 1 en 3.30 uur matinée's. City Theater, 815 uur. 1. Do R-ogonma- kers; 2. Do geheime zender van Londen. lieden tot en met 8 Sopt. Parochiehuis. R.K. Kerk Gorzen, Fancy-fair. 7 Sept. Musis Sacrum. Feestavond Supp. Vereen. Hermes D.V.S. 12 Sept Musis Sacrum, 8 uur. Schicd. Tooneel Vereen. Vriendenkring. Opvoering- De lijdensweg. 14 Sept, Geref, Jeugdhuis, 8 uur. Ned. Chr. Vrouwenbond. Bcgrootings- nvotidi. ROTTERDAM. Heden e.v.d Arena, 2.15 u„ 8 30 u. Variété programma. (Zondags ook 5 uur). 5 en 6 Sept. Groote Schouwburg, 8.15 u. Gezelschap Saalhorn-Parser, Wat doet m'n vrouw van 2 tot 5. Heden e. v. d. Tivoli Schouwburg, 815 u. Do Boer-Van llijk-ensemblo Aller zielen, Bioscopen. Capitol, 2.15 u. 8 15 u. Rubber. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Rubber Corso. Van 11 u. af d'oorl. Broadway Me- lody of 1936. Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. Do jacht op mil- liocnem. Lumière, 2.15 u. 7 u. 9.15 AJlotria, Olympia, 7 u, 9.15 u. De grooto sensatie. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. Cleopatra; Liebos- lied, Studio '32, 2 u. 7 u. 9.15 u. Hot dubbolo paspoort, Het voorloopig resultaat. Hoewel nog geen bericht is ontvangenl omtrent den derden Poolscbon ballon, heeft do Aero Club van Polen reeds een voor- loopigen uitslag bekend gemaakt. Volgens dit voorloopig resultaat, zou de Belgische ballon Belgica eerste zijn ge worden voor Zurich 3 en Warschau 2, 1. Belgica (bemanning Ernst do Muy- ter, Pierre Hoffmann), 1700 K M. 2. Ziirich 3 (dr. Erich Tilgenkamp, Friedrieh Michel), 1550 KM 3. Deutschland (Carl Goctze Jr., Wer ner Lohmann), 1509 KM. 4. Warschau 2 (kapitein Franz Hynek, Franz Janik) 1500 K.M. Merrill cn Kïclunan in Frankrijk. Do Amoriknansche Ooeaanvlicgcrs Mer rill en Bichmnn zijn to Lo Bourgct gister middag om zeven minuten voor twee uit Londen aangekomen met hun vliegtuig Lady of Peace. Een passagicrs-liichldicnst over den Stillen Oceaan. Het bureau voor commercieelo lucht- varat te Washington, is thans bezg met do publicatie van rapporten op grond waarvan men verwacht, dat gunstige re- sullatcn zullen woiden verkregen ten aan zien van fonnoelo machtig ng der Pao* American Airways tot het openen van een commercieelo passagiersd'.cust over den Stillen Oceaan, op grond van do geslaagde luchtpostdiensten, die dit jaar door den Clipper" van San Francisco naar Ma nilla zijn georganiseerd. Verwacht wordt, dat een aankondiging betroffen,',e den n'en- wen dienst voor eind November zal af komen.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2