DE ZUIDWESTERSTORM. DE GOUDEN RAT Schepen in moeilijkheden, zonken. Laag water op IJsseimeer. Marine-barkas ge- het Buiten-Y en SfcmiJivami vernield. Giblomukug zyu op Gen Afsla til ijk een steenkiarm ca con pumsclnp, welke daar pma losten, door den ZuiGwosterstoim ovei vallen. Het schip is bijtijds in veilige haven gesleept, doch de kraan sloeg door do liooge stoitzeeca op de enen glooiing en is vrijwel vernield. Het peisoneeJ van de kraan is aan wal gegaan. Noorsch schip in gevaarlijke positie. Bij IJmuidcn. Het Aooi selle stoomschip Sirenes, me tende 4300 bruto reg. ton, dat gistermor gen in ballast van Amsterdam naar do Tyne was vertrokken en wegens slecht weer buitengaats voor anker was gegaan, is door het s tormw eer van zijn ankers ge slagen en bevindt zich m een gevaarlijke positie in de richting van Egmoml aan Zee bij IJrnuiden, De sleepboot „Utrecht" van bureau Wijs mid ter, is uit Den Helder, de sleepboot „Indus" van L. Smit en Co. uit Hock van Holland vertrokken om de „Sirenes" as sistentie to bieden. Om halt zei en werd de reddingboot „Neeltje Jacoba" gereed gemaakt om uit te varen, op dat tijdstip bevond de „Si renes" zich tien mijl u t de kust. Geen slecpboot-liulp. De „Sirenes" is boe langer hoe meer naar do kust gedreven. Omstreeks kwart voor acht was bet op slechts enkele mijlen uit die kust ten X ooi lives ten van IJrnui den. De kapitein was er toen 111 geslaagd bet schip tegen den storm te keeren en daarna trachtte hij zeewaarts te stoomen. Yooiloopig is het schip buiten gevaar. Do aangeboden sleepboot-assislentie hoeft de kapitein gewe geril. Het weer is er echter niet beier op go- worden. Er staat een hevige Zuidwester storm, zoodat het niet lot do onmogelijk heden behoort, dat het stoomschip op nieuw naar de kust drijft. De „Neellje Jacoba" is nog met utgo- varen. Het schip kan niet ma- noenvrccren. Gisteiavond om elf uur bevond de „Si renes" zich drie a vier.mijl uit de kust dwais van Egmond, het schip, dat twee roode lichten voert, ten teeken, dat liet niet kan manoeuvreeren, lag op dat tijd stip met den kop tegen den wmd in. De storm woedt nog in voile kracht voort. Bij de gevaarlijke „Pettener Polder'. Vannacht om lialf twee was de „Si renes" tot Petten gevorderd. Het schip lag toen twee en een halvon mijl uit den wal, dus niet ver verwijderd van de ge- vaaihjko zandbank, de Pettener Polder ge naamd. Deze bank is door oen boei aan gegeven. De sleepboot „Utxecht" van de firma Wijsmuller te Den Helder bevindt zich in de nabijheid van het schip, doch de kapi tein van de „Sirenes", achtte sleepboot- hulp nog niet noodzakelijk. Do bewegingen van bet schip worden van de kust af nauwlettend gevolgd. De bemanning van de reddingboot van Petten een vlet is paraat. Ook van af den vuurtoren Kijk duin te Den Helder kan men het sohip waarnemen. Het roode bakboorulicht is daar goed te zien, wat er op wijst, dat het schip dwars in den wnd ligt Intussehen naar het Engelsch van PAUL PRENT, door J SCHOUTEN. is ook de „Doius Rijkers" to Den Helder gereed tot uitvaren. Een bedenkelijke om standigheid is, dat tengevolge van den storm kot licht van den boei van Zu. der- haaks, wo'ko het vaarwater naar Den Hel der aangeeft, is uitgegaan, zoodat deoren- tatie ter plaatse bemoeilijkt wordt. De storm voedde oni twee uur nog om er in indeed voort. Voor liet Sehulpengat. Vanochtend om zes uur was do „Sire nes" voor het Sehulpengat. Tot ii> dat o ogen blik was nog geen assistente ver zocht. Gestrand- De „Sirenes", is hedenmorgen te om streeks kwart rer zeven voor Callants- oog vostgeloopen. liet schip zit vrij hoog op het strand. Er bestaat op hot oogenbük geen direct gevaar voor de opvarenden Reeds den geheelcn nacht heeft men do „Sirenes", die met den Zuidwester storm te kampen had, van de kust af ga.de geslagen. Omstreeks twaalf uur bevond het schip zich ter hoogte van do kilo- meterpalcu 17 a 18, d.w.z. ongeveer drie a vier K M. bezuiden Calhmtsoog. Het schip, dat vrij hoog, 1 Iv.M. ten Zuiden van Callantsoog, op -het strand zit, kan niet op eigen kracht loskomen De reddingboot „Doms Rijkers" is ter as sistentie uitgevaren. Van Petten uit wordt getracht met vuurpijlen een verhiudmg met do „Sirenes" tot stand te brengen. Nederlandsche motorschoener in nood. Iu het Wcstgat bij Terschelling. Een Nederlandscho motorschoenoi, waar van dd naam nog niet bekend is, trachtte gistermorgen het Noord-Oostgat bij Ter schelling binnen te loopou in verband mot de zware zeo. Dit mocht echter niet gelukken. Later op den dag is het met hout ge laden vaartuig het Westgat van Terschei ling ingevaren, het is over dia banken heen geslagen en ligt nu, benoorden de Rosdiplaat in een uiterst gevaarlijke po sitie. liet sdnp iieeft b f noodsein ge- htschen. De motoneddmgboot „Urandaris" vaa de Noord- en Zuid-Hollandscho Redding- maatschappij, de „Insulmde" van Oostnia- horn en de roeix-eddingboot van Ilollum zijn uitgevaren om het sdiip in zijn be narde positie hulp to verleencm, Be bemanning aan boord van de „Ilrandaris"'. Nader kan worden gemeld, dat hot in nood verkeerende sdnp is de motor-khp- peraak „Raltic", kapitein-reeder J. Pekei- der to Groningen. Het vaartuig, 133 ton bruto metende, w as op weg van Zweden naar Grouw (Fr.) Het schip ligt in het Westgat, op den hoek van de- Rosdiplaat, voor anker. De „Branilaris" is er in geslaagd verbinding tekrijgen.cn beeft die opvarenden, dan kapi tein, diens vrouw en twee matrozen, aan boord! genomen. Hen zou nu tot het aan breken van den dag in de nabijheid ran het sdiip blijven, om dan nader de-si tuatie onder oogon te zien De „Insidinde" is naar haar post terug gevaren, evenals de roei reddingboot vain llollum. Schepen op drift. Te de Lemmer binnen gebraebt. Tengevolge van den vnj hevigea storm is gistermiddag een vijftal aan de Maat schappij tot Uivoering van Zuiderzeewer ken toebehoomide baggerbakken op liet IJsnlmccr op drift geraakt. lhio hiervan konden vrij spoedig voor te de Lemmer worden vastgelegd. Do beide andere werden door de M.U Z.-sleepbootcn Julian en Anna Johan in de haven ge bracht. Later zijn ook do drie overige bagger bakken door do motoiTcddingboot Hilda binnen gebiacht. De laatste heeft ook assistentie ver leend a.ui de visschcrsaak L.E. 23, van NV. BooLsma, die Oostelijk van de haven voor anker moest gaan liggen. Het schip kon behouden in veilige haven w orden ge sleept. Dit was .tenslotte ook hel geval niet twee baggermachines en oen zandzuiger. Marine oefening bemoeilijkt. 8 chijl"!! ark as gezonken. Sloep met twee matrozen weggc- drex en. Sleepboot gestrand. Giblennidddag weiden voor Den Helder toipwio's ingeschoten, waaraan hot torpedo- ti amp ort vaartuig „Mercmir" dcol nam. Dit schip pikte de afgeschoten torpedo's op, doch met do laatst afgeschoten lor polo lukte dit met, ten gevolge van het ill hevigheid toenemende slormwcoi. Men be sloot daarom het projectiel op sleeptouw te nemen naar do laven van Nieuwe diep. de stoomsèoep van do „Meicuur", die bij het inschieten behulpzaam was geweest, werd naar de haven ges'ecpt Re schijfbar- kc.s, het doelwit van do gelanceerde torpe do's, die men eveneens veilig had willen binnen brengen, sloeg, voordat ze opge pikt was, vol water en zonk. Op het oogenbük, dat hot torpedotrans- portiaarluig de haven binnen liep, brak de sleeptros, waaraan do sloep werd gesleept. De sloep, waarin twee matrozen zaten, dreef in de richting van het fort „De Harsens" naar den kant van don Zuid wal. Ten einde de sloep met de beide man nen in veiligheid te biengen, voer een sleepboot van II ïv Ms. wachtschip uit, even als een jol van do marine. Bizonder fortuinlijk was men mei. De jol dreef door den storm naar den Zuid- wal af, waar zij later werd afgehaald door de motorvlet II.D 106. De sleepboot van het wachtschip ge raakte, na de twee matrozen te hebben Opgepikt, onklaar en kwam ook o.p den Zu nival vast le zitten. De motorredding boot „Doms Rijkers" van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddnigmaatschanpij, d c ter assistentie was uitgevaren, heeft een tros overgegooid en vervolgens -de sleep boot. losgetrokken en met do zes opva renden binnen gebracht. Tentoonstellingstent in elkaar gewaaid. Gceu persoonlijke ongelukken. Omslrcoks drie" uur is gistermiddag do in opbouw zijnde tentoonstelling op het gebied van landbouw, nijverheid en han del te Surhuisterveen, gemeente Achtkar- spelon, door een plotsehngcn stormvlaag geteisterd!. Van do twee gioolo tentoonstellingsten ten, één van 1100 vierk. meter en een van 1600 \ierlc. nieter, is de grootste in elkaar gewaaid'. In do tent bevonden zich taJ van standhouders, die bezig waren hun uitstallingen gcrocjd! le maken. Toen hot ceisto gedeelte van de tont onder de bracht van den stormwind inzakte, maak ten zij zich ijlings uit de voeten, zoodat bij de tweede laag, welke de gchceio tent deed bezwijken, geen persoonlijke on gevallen voorvielen. Hot vallende tentzeil hoeft zoct veel schade aan de stands en de uitgestalde voorwerpen aangericht. - De standhouders en het tontoonsfcllingsi- comité zullen de schade, welke niet door verzekering wordt gedekt, onderling rege len. De opening van de tentoonstelling blijft op Woensdag a,s. vastgesteld.1 Laag water. Op liet Buitcn-IJ en hel IJssei meer. Voor de scheepvaart op hot IJsseimeer beteokend'e het slormweer den ernstige vertraging. Het aan lal vaartuigen, dat de Oranje sluizen passeerde was zeer klein, Het Builen-IJ-waler daalde tot 1,23 M. beneden Amstoïdaiuseh peil, holgoeii één meier beneden normaal is. Ruim twee uur over tijd kwam liet pas- sagieischip „Zuiderzee" der firma Ver- schuro on Co., dat den dienst onderhoudt tusschen Amsterdam en Zwolle, do Oranje sluizen binnen. Nabij Pampus was het schip vastgeloopcu. Na enkdo uren slaagde do bemanning erin haar vaartuig weer vlot le brengen. Om zes uur weiden do sluizen bereikt, Het motorschip „Do Veluwo" van de reederij Zivaag te Amsterdam, dat een ple ziertocht maakte naar Twente, moest gis teravond weer ho Amsterdam aangekomen zijn. Tengevolge van dan lagen waterstand kon hot schip do haven van Kampen niet verlaten. Rechtszaken Moeder mishandelt onderwijzeres Politierechter legt v»ovwa.i«le lijke straf cu boete op: ,,'lMoet nu maar eens rut zijn", meende do officier van just Le nrr. Bosch, „elk oogeiibhk komen er klachten binnen, dat ondeiwijzend personeel door de ouders won't uitgescholden of mishandeld. Ei moot een voorbeeld worden geslehl en ik eisch tegen deze voidacihte zes weken ge vangenisstraf wegens beleecliging en mis handeling". Do moeder in kwestie, een nog jonge vrouw, zat op het bankje der verdachten voor don Amsterdam-schen politieiecihter, Begin Juh was haar zoontje thuis geko men uit schoolhuilend. Do juffrouw had hem gezegd, uat hij zid'n eens flink moest wasschcn en ook zijn hoofd was niet overdreven zindelijk. Do moeder toog, beladen met toorn, maar de school. De juffrouw was haar huisvrouw olijke eer lo na gekomen Ze zou or eens een hartig woordje over zoggen. Het hartige woordje viel zoo krach tig uit, dat het door den off.oier keurig onder een desbetreffend artikel in het wetboek van strafrecht kon worden onder- gebiacht Ook haar begeleidende bewegingen \va- ion. niet conform do wet, en ook dat had de officier in zijn dagvaarding kort en bondig besclneven. Do onderwijzeres, die een hooi kalm debuut maakte voor hot rechtsgestoelte, diklo "tveihaal niet aan, maar zie l,et er ook mets af, We worden volledig inge licht over de wem g diplomatieke moeder, „ik heb wel over dweil gesproken, maar ik bedoel 'tniet zoo erg", meende de juf frouw te moeten verduidelijken. Ik vind een dweil een heel nuttig voor wei p, leeraarde de paedagoge, maar ik wil er toch liever niet mee vergeleken worden Dat is haar goed recht en de verdediger was het daar volkomen mieo eens, hoewel hij en zijn chonte schrokken van den eisch. die wel heel erg naar de algcmcdne preventie wees. Do veidediger schilderde de hu selijke omstandigheden van de „belcoJigde" moe der. Ilaar min is al vier jaar zek, de kin deren zijn lastigen met veel,diploma tiek talent omzeildo hij do klippen, door do vaststaande feiten, het scheldwoord en de klap, gevormd en tenslotte wist hij haar in de veil'go havèn van de voor waardelijke verooideeling te loodsen, al kwam er dan ook een lichte geldboete bij, die niet heelemaal ui den smaak van van de juffrouw viel. Er zijn hier in Amsterdam den JaMsten tijd peisonen, die zich. veroorloven amok tio maken tegen het onderwijzend perso neel. Om amok te bestrijden is een voor waardelijke straf, zooals de verdediger dat bepleit, niet je ware en daarom zal ik in deze zaak een tusschcnweg bewandelen f7 boete en een maand voorwaardelijk met^ anderhalf jaar proeftijd", aid as luid- do 's rechters oordeel. Do veidediger haastte zich zijn cl onto lo advisee ren en direct afstand van lioogcr beroep te doen. Bij dit Jaaiste advies in dezo zaak mompelde hij zelfs iels over „oog vuil den naald". Do officier vond het zoo ook wel in oide, al was er dan ook van de zes we ken principale gevangen sslraf niofs ge-" komen en. ook hij deed „afstand" Zoo waren in clozc zaak allo partijen tevreden wat niet iedoren dag voorkomt. WOENSDAG, September 1!)3G. Hilversum I, 1875 M. VARA-uitzemüng. 10 00 VPlRÖ. 0 30 RVU. 8.00 Gramofoon. 9.30 Kookpramlje. 1009 Morgenwijding. 10.15 Do Bohemians, voordracht, causerie over het dagblad en gramofoon. 12.00 Gramofoon. 12.30 VARA-orkest, 100 Gramofoon. 1.15 I.45 Concert. 2.00 Kniples. 2.30 Voor do Vrouw. 3.00 Gramofoon. 3.30 Voor do kinderen. 5.30 „De Flierefluiters" en solist. 6.30 Causerie over „Magneti seurs". 7.00 Sportuitzending. 7.15 „Dei Krekeltjes". 7.40 Gramofoon. 8 00 SGS- ber, berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 VAltA-orkest. 8.45 Radio-tooneel. 1000 Berichten ANP. 10.05 Solisten. 11.00— 12.00 Gramofoon. Hilversum II, 301 M. NCRV-u Hz ending. 8.00 Schriftlezing. S.15—9.30 Gramo foon. 10 30 Morgendienst. 11.00—12.00 Orgel. 12.15. Gramofoon. 12.30 Klein- orkest. 1.45 Gramofoon. 2.00 Zang en piano. 3.003.45 Gramofooi. 4 00 Chr. Liederenuurtje. 5.00 Kinderuur G 00 Gramofoon. 6 30 Afgestaan. 7.00 Be richten. 7.15 LandbouwliaUuur. 7 45 Re portage 8.00 Berichten ANP 8.15 NCRV- orkest. 9.00 Reportage 3de ,'endingscon- ferontio to Lunteren. 9.35 Concert. (Om 10 00 berichten ANP), 10.30-1130 Gra mofoon en Schriftlezing. Droilwich, 1500 M. II.20 Orkest. 12.20 Orgel. 12 50 Gramo- foon. 120 Orkest en solisten. 2.20 Or kest. 305 Gramofoon. 3.45 Orkest. 5.10 Gramofoon. 5 33 Dansmuziek. 6 50 Orgel, 8.20 Zang en piano. 10 30 Orkest on so list. 113512.20 Dansmuziek. Radio-Baris, 1648 AI. 7 20 en 8 20 Gramofoon. 11.20 Orkest. 2 50 Symphonieconcert. 4 20 Giamofoon. 5.50 Orkest. 8 20 Guitaar en zang 11.05 12 33 Dansmuziek. 1 Keulen, 456 AI. 6.50 Orkest. 10.50 Concert. 12 20 Sym- phonie-orkest. 2 35 Gramofoon. 4.50 Or kest, 6.50 Gramofoon. 10 5012 20 Klein orkest. Brusst-1, 322 cn 484 AI. 322 Af.: 12 20 Gramofoon. 12 30 Orkest. 1.30 Salon orkest. 1 50—2.20 Gramofoon. 6.20 Dito. 6 35 Orkest 7.20 Gramofoon. 8,20 'Dansmuziek. 9.20 Gramofoon. 9,35 Symphonieconcert. 10 3011.20 Gia- mofoon, 484 Af.12 20 Gramofoon. 12.50 Salon orkest. 1.30' Orkest. 1.50—2.20 Gramo foon. 5.25 Orkest. 6.35 Gramofoon. 7.05 Zang. 8 20 Symphonieconcert. 9.35 Sa lon-orkest en zang. 10 3011.20 Dans muziek. Dculschlamlscnder, 1571 AI. 8.10 Rijkspartijdag 1936. 10 40 Cembalo en piano. 11 2012.20 Dansmuziek. 8) Ecu kwartier later vernam hij, dat de Trmses zoo juist was gaan lunclien in de Grill-room van het Beikely-hotel. Een week was verloopcn, sedert Nadino Bill Eraser voor het eerst ontmoet had en zij had niet nagelaten de opdracht, die zij van Grafton ontvangen had, uit te voeren. De jonge mdhonnair was haai toegewijde slaaf gewoiden. Hij had haar deze lunch uitgenoodigd en zijn zuster Jane en Desbrook waren ook aanwezig. De avondbladen gaven in de nagekomen berichten verslag van de verwijdering van den groot-hertog en het lag voor de l:and, dat dit liet onderwerp van hun gesprek vormde, maar geen van allen was m, staat een oplossing voor het mysterie aan de hand te doen, behalve cle Darmes, die wiet overtuiging beweerde, dat liet een gewelddaad an de zijde der Sovjets was om invloedrijke royalisten u"t den weg te ruimen. „Herinner jullie je niet wat er een poos geleden in Parijs gebeurd is, toen die generaal ontvoerd1 werd. De O.G.P.U. kent geen scrupules en staat voor niets om zijn doel te bereiken," verklaarde zij „Natuuilijk sympathiseer je volkomen met de royalisten?" vroeg Ralph. „Dat spreekt vanzelf. Ik ben van ko ninklijken bloede", antwoordde.zij on wierp een onverschilligen blik op den onopval- lenden man, die aan het tafeltje naast het hunne had plaats genomen en mei een verveeld gezicht het menu bestudeerde. „Hij maakte vannacht nogal we'rk van je," zei Fraser jaloerseh. „Ik gevoelde mij gevleid, dat een lid van onze koninklijke familie zooveel aandacht aan mij schonk, Had jo gewild, dat ik hem onvriendelijk behandeld had?" vroeg zij lachend. ,,Jk had liever gehad, dat je niet zoo verdraaid vriendelijk tegen hem geweest was Eén keer, toen jo met hem danste, keek hij naar je met den b'ik van den man, die naar de vrouw kijkt, die hij aanbidt," bromde Fraser. „Billy, je praat onzin. Wat doen we vanavond? Zullen we afspreken, elkaar in Do Gouden Rat te ontmoeten?" vroeg Na- dine, met een blik op Desbrook, die in een ernstig gesprek met Jane gewikkeld was. „Ja," antwoordde Fraser, „en ik wil met jou alleen zijn." „Dat kan wol zoo geregeld worden, denk ik," antwoordde zij luchtig en wendde zich toen tot Ralph. „Captain Desbrook, mr. Grafton wil u om vier uur spre ken. Hij vroeg mij u de boodschap over te brengen." •„Ik wist, niet, dat hij al torng was. Ik zal zorgen, dat ik er hen." „Ik moet weg. Alijn naaister komt van middag," zei Nadine. „Ik zal je naar huis rijden," riep Fra ser onmiddellijk. „Desbrook, roken jij even nf?" voegde hij er aan toe, terwijl hij zich haastte do Prinses xe volgen. „Goddank," zuchtte Ralph opgelucht eft Jane lachte zachtjes._ „Je zei, dat je mijn flat wel eens wou zien. Dit is oen goede gelegenheid. Ga je mee?" vroeg hij. „Graag," antwoordde zij onmiddellijk. Desbrook bezat een kleinen race-wagen en er werd weinig gesproken, terwijl hij zich handig een weg baande door het verkeer. Een week van herhaaldelijk sa menzijn had Janc getoond, dat de meis jesachtige aanbidding voor haar ho'd niet misplaatst was geweest cn zij was tot liet besef gekomen, dat zij hem ook a'.s*vrouw haar hart had geschonken. Het was de eerste maal, dal zij de kamer van een man netreden zou, maar zij vertrouwde den man, dien zij lief had. Zij bekeek vol waardeering zijn zitkamer. Er was nergens een foto van een vrouw te bekennen en liet was op en top de kamer van een man. Ralph was ongewoon zonuwachlig en sprak snel over allerlei onderwerpen, die hen geen van beiden interesseerden. Plot seling zweeg hij en keek haar aan. „Jane, het helpt allemaal niets. Jo weet wat ik tegen jo zeggen wil," flapte hij er uit. "„Ik kan het wel raden," zei zij ver legen. „Afaar ik bezit geen roode duit."' „Doet dat er veel 'toe? Ik heb ook geen cent, behalve wat Bill mij verkiest te geven Ik geef niet om geld. Wij waren ar mi ge noeg, totdat oom stierf." „Lieveling, ik heb je lief," nep hij met plotselinge hartstocht uit. „Ik heb er naar verlangd', dat je me dit zou zeggen." Haar oogem ontmoetten de zijne met een vasten blik. „Ralph, heb ik mij te gemakkelijk ge wonnen gegeven? liet kan mij niet sche- len. Ik ben do jouwe wanneer je dat wilt," fluisterde zij, terwijl hij haar vast in zijn armen klemde. Jane stak hem haar lippen toe en zij wisselden een lange hartstochtelijke kus. Toen zetten zij zioli naast elkaar neer en praatten over die dingen, waarin geliefden belang sLcllen sedert cle schepping, van het Paradijs. Alaar al spoedig werd hun ge sprek ondei broken door het gerinkel van cfe telefoonbel. Ralph nam den hoorn op en met een gefronst voorhoofd fluister de hij. „Ifeel goed, mijnheer," zei hij en legde den hoorn op den haak. „Het spijt mij, lieveling, maarjk moet weg. Dineer je vanavond met mij in „Do Gouden Rat?" vroeg hij, en opgewekt knikte zij van ja. Desbrook ging met haar naar beneden en riep een taxi voor haar aan. Daarna liet hij zich door do lift naar de flat van Grafton voeren. Roberts, de knecht, open de de deur, in antwoord op zijn bellen en weldra bevond hij zich in de tegen woordigheid van Grafton, die aan zijn bu reau zat to schrijven. „Ga zitten. Ik bon bijna klaar. Neem een sigaar," zei Grafton kortaf. liet was de eerste maal, dat Desbrook zijn werkgever zag, na diens plotseling vertrek en het viel hem op, dat zijn ge zond uiterlijk een merkbare verandering had' ondergaan, want er waren donkere kringen onder zijn oogen en zijn gezicht was zeer bleek „Hoe staat het met Fraser?" vroeg Graf ton, zich met een ruk naar Ralph toe wendend. - „Ik kom zoo juist van hem vandaan. Hij heeft na de lunch de Prinses naar huis gebracht ,En jij hebt voor zijn zuster gezorgd," merkte Grafton droogjes op. „U schijnt goed ingelicht lo zijn, mijn heer." „Dat is ook noodzakelijk. Fraser moet vanavond in „De Gouden Ral" dineeren, „De Piinses heeft reeds een atspraak ten dien opzichte met hem gemankt." „Goed. Drinkt hij zwaar?" „Hij drinkt meer, dan mij verstandig lijkt. Ik ben van plan te probeeren hem een beetje te remmen." „Niets daarvan," zei Grafton scherp. „Vanavond moet je hem aanmoedigen zoo- veel mogelijk te drinken. Dat is mijn be vel en wees zoo goed te gehoorzamen." „Heel goed, mijnheer." „Ik zal mij bij jullie voegen cn dan moet je Fraser volkomen aan mij over laten. Ik heb er niets tegen, dat je met zijn zustor wilt trouwen, zoolang je mijn plannen niet dwarsboomt. Dat zou je ook met goed bekomen. Tot nu toe heb je nog niets gedaan, om het flinke salaris, dat ik je betaal, te verdienen," zei Graf ton grimmig. „Dat is mijn schuld niet," antwoordde Ralph boos. „Dat is waar. Ik maak je mijn excuses. Ik ben wat zenuwachtig vandaag. Ik heb ontzettend veel aan mijn hoofd. Tot van avond," zei Grafton en Desbrook ging heen. (Wordt vervolgd). „Wat_ rijden al die menschsn ge vaarlijk vandaag", dacht u immer» vanmiddag achter het stuur. (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter,dien balk en uw oog?...)

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6