STADSNIEUWS De gulden los van het goud Waarschuwing tegen ongemo tiveerde prijsverhoogingen. Het bezoek van H. M. de Koningin Feestavonden. Schiedamsche Padvindersvereen. Diefstal.van gedistilleerd. Dit is ook onvermijdelijk mot het oog op het binnenin'ulsehe prijspeil. Vei ima ging van dat prijspeil zal niet geheel zijn to ontgaan. Wat we uit het buitenland moeten betrekken /al dmmlor worden in dien de gulden-belangrijk in waarde dalen zou. Maar voor het binnenland ligt do zaak ten deele anders. Tegen prijsopdi ïjving. Daarom is ook oen woord van ernstige waarschuwing tegen omioodige prijs op lrij- ving op zijn plaats. Wie zieh daaraan schut dig maakt verricht een onsociale, oen on vaderlandslievende daad on do regeering zal niet aarzelen daartegen op te treden met alle bevoegdheden waarover zij be schikt en die haar verder bij do wet zul len worden verleend. Een ontwerp van wet tot het tegengaan van onredelijke prijsopdrijving zal dezer dagen aan de Staten Generaal worden aan geboden. Ook het koopeud publiek waarschuw ik met ernst legen het z.g. „hamsteren" van goederen. Daarvoor bestaat geen enkele reden. Er ontstaat geen gebrek aan goederen, dus is de vlucht in de goederen niet noo- dig. Wel is zulk een vlucht in de goede ren, een buitengewone vraag naar goede ren, oorzaak van prijsstijging, die anders geheel of ton deele zou zijn uitgebleven. Laat ons volk niet vervallen in d'o fou ten die elders, onder gelijke omstandig heden, wel oons gemaakt zijn, laat ons onze koele bezinning behouden. Dc regccring kent haar koers. Do moeilijkheden waarvoor we zullon komen te slaan zijn ongetwijfeld vele en groot. Ze zijn te overwinnen, maar niet als het volk een anderen kant uit Irekt dan de Tegeering. De regeering kent haar koers, ze volgt oen doelbewuste lijn nu zij don nieuwen toestand onder do oogen heeft te zien. Ze acht zichzelf in staat om de voornaamste schokken op te vangen on den koers naar de haven fe vinden. Maar voorwaarde daarbij is, dat men in het land met don raad on de aanwijzingen van de regeering rekening houdt en die niet, bewust of onbewust, wederstroeft. Niet zenuwachtig doen. Verklaring van de drie Nederiandsche Middenstandsbonden. Voor de eerstvolgende dagen is die raad allereerst: rustig blijven. Niet zenuwach tig worden en nog minder zenuwachtig handelen. Doe zooveel mogelijk precies geleden gedaan hebt. Doe alsof er niets wat go ook de vorige week en maand veranderd was, dan zult ge dra bemer ken, dal er inderdaad maar heel weinig veranderingen behoeven in te treden. Als ons volk zich op die wijze gedraagt dan zullon we, met Gods hulp, ook dezen nieuwen schok wet te boven komen. Ik ben niet getreden in allerlei tech nische beschouwingen, zooals b.v. over de werking van het in te stellen Egalisatie fonds. Het volk als geheel heeft daaraan geen behoefte en de personen, die dat moeten weten, kunnen zich vervoegen bij de di-j tegeering aangegeven, rectie der Nederiandsche bank. In verband met de genomen maatregelen zake dc monetaire pol tiek, brengen do hoofdbesturen van de drie Nederiand sche Middenstandsbonden, liet volgende ter kennis van hun leden: In overleg met regeeiingsinslant.es niee- nen de hoofdbesturen hun leden ernstig io moeten waarschuwen tegen hot maken van voorbatige gevolgtrekkingen u t de jongsto regeeringsmaalregelen t.a.v. den gulden. Met name verzoeken de hoofd!>c- stuien hun leden niet toe to geven aan angst-stemmingen ten opzichte van inkoo pen en prijzen en in hot bizomler met zon der meer over te gaan tot prijsverhoo gingen. i Met naduik wijzen de genoemde besturen tevens op het gevaar, dat voor den nor malen gang van zaken gelegen is in het zg „hamsteren" en zij dringen er bij hun leden op aan niet aan „hamsteraars" te le veren. De drie Nederiandsche Middenstandsbon den stellen zich voor, omtrent alle nader te nemen maatregelen in voortdurend contact met betreffende regeermgsinslant.es te blijven. Opwekking van de Permanen te Commissie. Gezien de verklaring van do ure Neder iandsche Middenstandsbonden, besloop do Permanente Commissie voor den georgain,- seerden middenstand alhier, bij haar leden er ten sterkste op aan te dringen aan de zen oproep gevolg te geven. Geen angststeraming. Ilier ter stede is alles vrij normaal ver toepen; geen enkel geval van ongemoti veerde prrjsverbooging konden we achter halen. Wel is hot voorgekomen, dat gros siers in buitenlandsche artikelen gewei gerd hebben een bestelling onmiddellijk uit te voeren. En ook was er in sommige winkels iets meer drukte dan anders, maar veel had' dit niet te beteekenen. In de winkels van D E.S. werd b.v. mets bizonders gemerkt, ook met bij Jamtn's Levensmiddelen be drijf of do 1I.E.MA. De Rotterdamsehe Bond van Grossiers kruidenierswaren heeft hedenmorgen Indienslslelling van den kruiser De Ituytcr. Voor de ïndicnstslelling van don krui ser Do Ruyler zal H.M. do Koningin Za terdagmiddag piecies 2 uur op het ter rein van WiltonFijonoord aankomen. Do kapitein ter zoo A. C. van der Sando La- coste, commandant van don nieuwen krui ser, zal tijdens liet bezoek van II M. aan den oorlogsbodem een redevoering hou den. Do Kou. Marine Kapel onder leiding ven L. F. Lcistikow zal muziek maken. Do plechtigheden, die verband honden met do indienststelling zullen Zaterdag a.s. van 2 uur tot half 4 worden uitge zonden door den KRO. Do heer J, C. Mollcma, oud-zeeofficier, die voor ons blad zulke interessante artikelen schreef over den proeftocht van de De Ruyler, zal deskundige toelichtingen geven. Nederland en de maatregelen op internationaal monctair-gcbied. Wel moet ik nog iets zeggen over de verklaringen te Parijs, te Londen, en te Washington afgegeven, waarbij ook België zicli heeft aangesloten. De Nederiandsche regeering heeft de handelsbelemmeringen ea de instabiliteit van het internationale geldverkeer altijd gezien als de voornaamste hinderpalen op den weg naar herstel. Het spreekt d'us vanzelf, dat zij van harte bereid is mede te werken aan alle pogingen, die ondernomen zullen worden tot opheffing vain die handelsbelemmerin gen en tot stabilisatie van het interna, io nale geldverkeer, zonder zich daarbij ïa- tusschen over te geven aan al te roos kleurige verwachtingen. Ik meen te mogen aannemen, dat de overgroote meerderheid van ons volk ge hoopt heeft, dat wij in staat zouden zijn onze beproefde, rustige, stabiele mone taire politiek te blijven voortzetten. Dat was ook de wensch der regeermg en Nederland is daarvan dan ook niet afge weken .vóór dat alle anderen den strijd hadden opgegeven, en loan voor ons alle kansen op een gunstig r«mllaat hadden opgehouden te beslaan. Thans gelde als wachtwoord: niet meer blijven hangen aan het verleden, dat is voorbijgegaan, vooruitzien naar de loc komst. De handen nu allen ineengeslagen en allen saam, met biddend hart on eenparig willen, den nieuwen toestand tegemoet. Nedcrlaadsch Clearing-insll- tunt. liet Nederlandseh Clearing instituut ver strekt de volgende nadere mededeeiing. liet Ned. Clearing-instiluut maakt be kend, dat het krachtens verkregen mach tiging van de regeering, in verband met de door haar aangekondigde maatregelen op monetair gebied, met ingang van Maan dag, 28 September, voorloopig geen stor tingen in de verschillende clearingen aan neemt. Het vorenstaandesluit niet in, dat de voldoening van schulden, welke over de verschillende clearingen dient te geschie den, intusschon buiten do clearing om zou mogen plaats vinden. vergaderd en besloten zich strikt ie zul len houden aan de richtlijnen, door de zoodat het ha ra steren zooveel mogelijk zal worden be lemmerd. Op de Spaarbank Anno 1820 was het he den kalm als op een gewonen Maandag. De rustige en vertrouwen inboezemen de rede van den minister-president, dr. II. Colijn, hedenmorgen voor de radio gehouden, zal er ongetwijfeld toe bijge dragen hebben om een paniekstemming te voorkomen. Als het Nederiandsche volk de goede raadgevingen van den minister-president opvolgt, zullen de tooneelen, die men hij onze Zuiderburen heeft gezien en die nergens toe leiden dan het spekken van de zakken van onkelen en tot angststem- mingen bij de massa, achterwege blijven. Het Zweedsche voorbeeld, waar men zich zonder schokken bij den nieuwen toe stand heeft aangepast, is aanlokkelijker dan het B-elgisehe. Door de regeeringsmaatregel /al do kans om met het buitenland te concurreeren aanmerkelijk verbeterd worden. Moor onze gemeente kan dat van belang zijn in verband met een grootere werkgelegen heid op do scheepswerven. De Kamer van Koophandel verzoekt inlichtingen. In verband met van de regeering daar omtrent ontvangen instructies geheven zij, die reden hebben zich lo beklagen voor een ondervonden niet gemotiveerde ver hooging van dc prijzen van eerste ie vensbehoeftcn enz., als gevolg van de ge beurtenissen van don dag, daarvan on verwijld kennis te geven aan do Kamer van Koophandel voor de Beneden Mias, Handelsgebouw io Vlaardingon, eventueel onder overlegging van bewijsstukken. S. IE B. Schicd. Mondharmonica Vereen. „Vriendenkring". Zaterdag herdacht de Scbïed. Mond harmonica Vereen. „Vriendenkring" in Ge bouw Eendracht haar 10 jarig beslaan. Do voorzitter, de heer Th. Zwanen burg, sprak een woord van welkom tot do aanwezigen. Namens de firma Hohner werd hem een zilveren medaille aange boden; hij zelf hechlto den heer F. M. van Dijk, die 5 jaar lid der veroeniging is, hot insigne van verdienste op de borst; aan den directeur, den heer G. C. Hokke werd door den voorzitter een cadeau on der couvert aangeboden. Met medewerking van den heer Freek Sielter was een tableau ontworpen, dat ver toond werd en veel succes had. De feestcommissie bood aan den voor zitter der veroeniging, den heer Zwanen burg en den penningmeester, den heer Te Brugge, elk een liberty-stoel aan; aan den secretaris, den hoer P. v. Gul ik, en,1 do commissarissen de boeren J S'okhofen. Piet van Gulik elk een schemerlamp. De echtgenoolen van de bestuursleden ont vingen bloemen. In lotaal werden een 30 tal bloemstukken, ontvangen. Aan de dames Te Brugge Sr. en Van Gulik Sr. werd dank gebracht voor hun steun aan Vriendenkring; beide ontvingen een geschenk onder couvert. Freek Sicber heeft met zijn cabaret en semble het verdere gedeelte van den avond op aangename wijze gevuld. Een bal on der leiding van den beer P. do Regt be sloot den geslaagden feestavond V. V. Iï. tn intiomen Icrmg heeft Zaterdagavond V V.R (Voetbalvereen Roe'ant-.J iii Mu-is Sacrum feest gevierd. Het volgend jaar /al het 10-jaiig bestaan, wordeg herdacht en dat zal'op meer luisterrijke wijze geschie den tn zijn openingswooid herinneide de voorzitter, de heer A, de Blank, er oa. aan, dat. V V R. goed gestart is dit sei zoen, door op 2cn Pinksterdag ah eer ste in het Dagbladen-tournooi fe ondigen. Ook in de Schicd1 Zomeravond Competitie scheen V V.R op het kampioenschap if te stevenen, maar zij verloor do liesüs- sende wedstrijden en werd tweede op het rangüjstje Ook dit resultaat was intus- schen nog zeer bevredigend Moeilijkheden waren fe ovenvinnen ten gevolge van den strijd, dm de grooteEpori- bonden voeren tegon de z.g, hodrjfs-elf- tallen, maar gebleken is, dat deze zich niet laten verdringen. Spr wekte op do veroeniging te blijven steunen. Het duo Smink uit Rotterdam, do hem- Brouwer van hier a's conferencier en Je 5 man van de Ilakkert Band hebben de aan wezigen een prettigen avond bezorgd Aan het doen ontstaan en de handhaving van de prettige stemming hebban de feestvie renden zelf ook meegewerkt; .al was het dan geen familiefeest, het was dan toch een vrienden-, althans een goede kennissen feest. De voordrachten en moppen waren voor liet overgroote deel gloed nieuw voor de aanwezigen Het laatste deel van het feest was uit sluitend gereserveerd voor den dans Revue- en toimrelgczelsthap „Ontspanning". Zaterdagavond heeft bet revue- en too- neclgezclschap „Ontspanning" in Tivo'i een feestavond gegeven. Nadat de heer ,Tac de Groot do aanwezigen welkom gehceten had, weid onder zijn regie opgevoerd het blijspel met zang en dans: „Zonder geheugen" Het stuk, dat uit drie bedrijven bestond, had veel succes. Na afloop werd gedanst onder leiding van den hoer A Valk en met nuizi van de „Dutch Fnvorits" Installatie A.D.O. Zalordtigmiddng is op do gebruikelijke plechtige wijze do nieuwe A.D.C. (Assistent Districts Commissaris) voor Schiedam, do hear A. M. Suinterman, voor liet bomt der troepen ats zoodanig geïnstalleerd Daailoo luidden zich de Verkenners on Voortrekkers der drie groepen in carió- vorm te circa 4 uur in don tuin achter het hoofdkwartier aan den Nieuw straal opgesteld, vclko kring op den horde-roop van dien nieuwen A.D.C., vanuit do zich in het midden bevindende geïmproviseerde „raadsrots", plotseling werd aangevuld door een gioot aantal aansnellende Welpen. Na het breken der vlag en de opzegging der Padvinderswot installeerde ir. J. R. do Jong, D.G, van de afdoe ting Rotterdam N.P.V.. den nieuwen AD.C., schetste diens enthousiasme en vele werkzaamheden reeds ats bestuurs- en Oudarcomnussie-lid voor de aldecling gedaan en hechte ten slotte hot instalJatioteoken op dfe borst en do nieuwe halsdoek in Scholsche kleu ren om don hals van den hoer Sunder- man. Dczo sprak daarna de troepen toe, gaf oonigo richtlijnen aan volgens welke hij zijn nieuwe taak zou opvatten en uilfco tenslotte den wonsch, dat de hoofdvorken- ncr, Staatsraad Rambonnet, die momenteel zoer ernstig ongesteld is, spoedig beter mocht worden, opdat hij zijn levenstaak en het vele wat hij voor de Pad vinders be weging in Nederland heeft gedaan, nog zelf bekroond mocht zien op de in ons land te houden wereldjamboree 193?. Mr. J. H. Welcker, voorzitter dier af- deelmg, nam vervolgens hot woord om meer speciaal dte bestuurskwaliteiten van den hoor Sundermain to prijzen en hem namens zijn medebestuursleden een foto album als herinnering aain te bieden. Een welp bood mevrouw Sundermaiii, die zich ook vaak voor de Padvinders verdienstelijk heeft gemaakt bloemen aan, waarna een toepasselijk Yell en eenige hoera's een einde aan de plechtigheid maakten, die o.a. door het volledige afdeelingsb^stuur met dames, alsmede do leden der ouder- comilé's en instructeurs werd bijgewoond. Na afloop werd lliee en voor de Pad vinders limonade geserveerd. Tentoonstelling werkstukjes. In een der bovenzalen van de Beuis geeft de heer W. G. J. Boer aan vier ver schillende groepen jongens les in het ver vaardigen van kleine werkstukjes uit hout als b.v. een stoutelrekjo, vrijgezellen kap stok, papierbak, pijpenrek, boekensteunen, en speelgoed: een miniatuurkamer, een pakhuis, ecu vos, een clown, ven ridder enz. enz. liet gaat waarschijnlijk minder om deze voorwerpen zeil dan wel om liet leeren gebruiken van de werktuigen als schaaf, beitel, hamer en kwast. liet is prettig als een jongen handig is. Als han digheid in beginsel aanwezig is, wordt die op do ,,/aagschool" ontwikkeld. Dat bleek ook Zaterdag weer, toen in het leslokaal een tentoonstelling en tevens openbare les werd gegeven De jongens werkten rustig door, terwijl er toch vele vreem de bezoekers waren, dio hun leeraar te woord stond 10 Oct. Maison Wosthuis, 8 uur. Verga- dormg en clubavond 1I.B.S. Ver- eeuiging Ouder Ons. 10 Oct. Gebouw Eendracht, 2 uur. Kin- dei feest Bunrtvcioon. „Gocd'e Har monie". 13 Oct Gebouw Eendracht, S uur. Feest- nvond Buiutveiecn. „Goede Har monie", 1G Oct, Bijgebouw Ned. Piot. Bond, 8 uur. Ledenvergadering Ned, Prot. Bond, atd. Schiedam. 22 Oct. Passage Theater. Vereen. Schouw spelers (dir. P. Mols). Opvoering De Rozenkrans. 24 Oct. Gebouiw Eendracht, 8 uur. Feest avond Ncd Padv, Gilde. 30 Sopt. Maison Wosthuis, 8 uur. Verga dering Bond van Jonge Liberalen', ROTTERDAM. Heden e.v.d Arona, 2.15 u., 8 30 u. Variété- programma. (Zondags ook 5 uur). 28 S'ept Tivoli Schouwburg, 8.15 uur. Goz. Braakensiek. De big van het IGSste. Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Rose Marie. Centraal. 2 u. 7 u. 9.15 u. Rose Mario. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Rose Marie, Corso. Van 11 u. af doorl. Variété. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Do geliefde vagebond. Lumiöre. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Mcrijntjo Gijzen's jeugd, Olympia. 7 u, 9.15 u. Verloren in do wil dernis. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Captain Blood; Eén te veel aan boord. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Vorstelijke emigranten. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Dollarpiia- cessen. BINNENLAND Mej. Porlenionnaie gerold. v. d. S. heeft hij de politie ver- klaaiïl, dat Zalerdigavonil uit haar man telpak een portemonnaie met plm. ff; is gestolen. Fiets gestolen. Zaterdagmiddag is van een bewoner aan de Rembrandtlaan een rijwiel gestolen, dat hij voor zijn woning had geplaatst. Dankwoord van de Prinses en den Prins. Morgenmiddag om 12.43 uur voor de radio. Het ligt in het voornomen van de Prinses Dinsdag 29 dezer des namiddags te 12.45 uur voor de radio een kort woord te spreken, ten eindo dank te betuigen voor de velo blijken van belangstelling, bij Haar verloving met Prins Bomhard. Dit dankwoord zal over beide zenders en naar Imtië woidem uitgezonien. Ook Prins Bomhard zal zich bij de/.o gelegenheid mof een woord van dank tot het Nederiandsche volk wondon. l'rinscs Juliana in Den Ilaag. II. K. II. Prinses Juliana is hedenmid dag in Den Haag aangekomen en heeft haar intrek genomen in het paleis Nooi l- einde. net Koninklijk bezoek aan Rotterdam, In verband met het Koninklijk bezoek aan Rotterdam, op 9 October a s., Iwefi zich een comité gevormd! (secretarial! nn\ D. M. Bolkestcin, Eetidrachtsweg 16), dat in overleg met de Rolterdamscho poli'ie aan allo niet politieke vcreenigiugen of groejoen, die zich voor Donderdag as. aan melden,' een plaats zal toewij/en xangr de route, welke de Koninklijke stoet zal vol- gen, De bedoeling is, dat de vereenigingen zich met hun vaandels en muziekcorpsen langs den weg opstellen. Een oproep van dit comité richt zich ook tot de Inwoners van de steden in dorpen in de omgeving van Rotterd im Te beginnen met 1 October a.s houdt de R. B. wederom haar winterocfenin- gen in het Sportfondserabad. In afwijking met de regeling van verleden jaar, toen cle juniores op een anderen dag dan de oude ren oefenden, hebben allen nu donzelfden dag, n.l. Donderdag. De juniores van (1.30 tot 7.30de ouderen van 7.30 tot 8.30. Voor dit abonnement kan men zicli nog opgeven bij oen der bestuursleden. Daar de meening bestaat, dat hot secre tariaat der vereenig'ng is veranderd, wordt hierbij nog vermeld dat A. J. Bliek, Lange Ilaven 58, nog steeds secretaris is 29 Door een werkster. Door de politie is Zaterdagavond de 38-jaiigc vrouw M. A. de V. gearres teerd, verdacht van diefstal van gedistil leerd ten nad'eole van een distilleerderij, waarvan zij de kantoorlokalen schoon houdt. Bij huiszoeking werden in haar woning 24 üesschen gedistilleerd' in beslag geno men. De vrouw is voorloopig ingesloten. Draaibrug SchieRaam. In verband' met gewone reparaties zat van morgen af tot nadere aankondiging de draaibrug SchieRaam voor alle verkeer jijn afgesloten agenda SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Shangai. 2. De jonge graaf. City Theater, 815 uur. 1. Buldog Drum mond overwint. 2. Het bandieten meisje. 28 Sept. Musis Sacrum, half 9 AJgem Vereen, tot Behartiging der Belan gen van het KJeinzakenbedirijf. 2S Sept. Gebouw Eendracht, 8 uur. Pi ijs uitreiking winnaars der kano-, en wielerwedstrijden op Kouinginno- dag, 28 Sept. Musis Sacrum, 8.15 uur. Séance Spiritistemercen. Harmonia Sept. Eendracht, 8.15 uur. Clir. Dem. Unie. Ir. K. J. Ilondius: De wer kelijke bctcckenis van luchtbe scherming tegenover werkelijke oorlogsverhindering. Sept. Musis Sacrum, 8 uur. Propugan- da-avond Kalli. Leven. 30 Sept. Musis Sacrum, half 9. Schicd Kunstkring. Jaarvergadering. 1 Oct. Julinnakerk, 8 uur Kerkeoncext „Geeft Gode de eer". 1 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. E.H R.ö. de monstratie. 2 Oct. Hotel Beijersbcrgen, 8 uur, Schied. Esperanto Vereen. La Oenero Her haling proefles. 3 Oct. Volksgebouw, 8 u. Schied. Arb. Tooneelvcrcen. Kunst na Arbeid. 'OpvoeringDa nieuwe generate. 3 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Propaganda- feestavond Ned. Bond van Werk- - meesters e.op. 3 Oct. Maison Westhuis, 8 uur. Dans groep mej. Joh. Jongejain. Soirée; 7 Oct. Gebouw Chr. Soc. Belangen. Chr. Soc. Studieclub: W. A J. Dal- maycr: Moeten arbeidsconflicten worden opgelost door werkstaking of rechtspraak? Huwelijksgeschenk voor de Prinses va i dc Nederiandsche jeugd. Zaterdag heeft een vergadering m Den Haag plaats gehad van vertegenwoordigers van gymnasia, middelbare scholen van liet openhaar en liet bijzonder onderwijs. Op eenige scholen was gebleken, dat bij de jeugd de behoefte bestaat, een geschenk aan do Prinses aan te bieden bij gelegen heid van haar a.s. huwelijk. Om versnijr- pering te voorkomen, is op deze verga1- dering de wenschclijkhoid overwogen, om deze hij de jeugd opwellende Ou' ion al ei gevoelens samen te voejen tot één groote daad van de Nederiandsche jeugd on dus te komon tot 6én landelijke organisatie. Do vergadering besloot, eon commis sie te benoemen, waarin bereids dr. Joh. II. van Burkom (Adelheidstraat 227, Den Haag) tot voorzitter werd gekozen, tor- wijl dr. W. van der Wijk hot geldelijk! beheer werd toevertrouwd Verder zal de commissie bestaan uit ouderen en uit leerlingea. Deze commissie zal provmcialo commissies in liet leven! roepen, om de gehcoie jeugd te omvatten, d.w.z., do gymnasiale en middelbare sclio- teu, de lagcro-, handels- en nijverheids scholen, euz., zoodat liet gebeelc one baar en bijzonder onderwijs hierbij betrok ken wordt. Uitdrukkelijk is lies loten, liet ge w a enk te kiezen met goedkeuring van bel Koiink- lijk Baar en in overleg met bet natio nale comité, zoodat bot gesclu-nk van! de jeugd een onderdeel van lm' natio nale huldeblijk zal kunnen war ten Do inzameling der g-lden, die per hoofd laag zullen worden gehouden, zal plaats hebben op een te voren vasfgastoldont dag, op een bepaald uur. De geboeid Nederiandsche schooljeugd zal dus op een oogenblik een Irewiis van hatr aan hankelijkheid aan het Oranjelvis ku ment geven. in y i nt Anno irt Aitrtn.1 w AnmlilL- in 30

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2