1 LUNCH „MET,. .LEEUWIN DERDE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT Het roode achterlicht. Eenig die coupe v V/aafb°r^ Gemengd Nieuws Het spoorwegongeluk bij Woerden BINNENLAND Het nieuwe stadion Feijenoord De behaagzuciitige dame is een slokop. Geen tafelmanieren. 9 75 12.50 17 bliek, dat ondanks het nachtelijk uur in groote getale aanwezig was, op een af stand gehouden, .De politie wist een der cylinders uit liet café te halen, do an dere lag in dén kelder on leverde geen gevaar op. Ernstig auto-ongeluk bij Voorthuizen. KRÈVHBQRG Hotel afgebrand. DER VRIJDAG, IC OCT. 1930. No. 21382. Het achter-spatbord van de licls is geen plaats voor deug delijke bevestiging^ Dat vele weggebruikers kosten zullen moeten maken om te kannen voldoen aan do nieuwe vcrlichtingseischen voor auto's, rijwielen enz., zal natuurlijk in deze moei- lijko tijden verre van toegejuicht wor den, zoo schrijft ons do A.N.W.B. maar aan den anderen kant mogen wij toch ook geenszins over het hoofd zien, dat hel verkeer Dij avond veel veiliger zal worden, wanneer werkelijk alle voertui gen aan de nieuwe eischen voldoen. En als wij dan verder nog bedenken, dat do verkeersongevallen-stalisliek nog steeds stijgt,dan komen wij wel tot het inzicht, dat do regeering moeilijk anders kon han delen, dan zij gedaan heeft hij liet sa menstellen van do nieuwe verkeersregels, waarvan do uilvoeringsvoorsehriften dezef dagen in de gewijzigde motor- en rijwiel- beschikking zijn gepubliceerd. Na 1 Januari 1938 zullen alle kopllam- pen van auto's en motorfietsen en alle rijwielachterlichten moeten behooren tot oen goedgekeurde soorten fon bewijze daar van voorzien zijn van oen morkteekontje. Insiders weten hoe noodig deze maatregel is, welke in andere landen reeds llllang i>e- staat. Dat men ook de plaats van do lichten nauwkeurig omlijnt, valt even» eens toe te juichen. liet zou zelfs toe tö juichen zijn, indien de heel groote mo torrijtuigen niet alleen verplicht werden1 aan de achterzijde een extra-licht te voo ren, doch ook van voren, onmiddellijk hun „ware gedaante" zouden verraden. Ook het roode rij wiel achterlicht moet als een groote verbetering worden be schouwd, vooral nu het ook gecombineerd moet zijn met oen reflector, zoodat men indien het licht dooft toch nog cenige bescherming overhoudt. Dat men daarom ook het witte spatbord handhaaft, is uitstekend. Maar wij zijn heelemaal niet to spreken over de verplichting om hel achterlichtje o p dat witte spatbord te bevestigen. Hier heeft, naar onze mee ning do wetgever het illustro voorbeeld van Homerus gevolgd en even gedom meld. Het is immers in do practïjk niet mogelijk aldaar oen lantaarr deugdelijk te bevestigen en" bovendien maakt men liet op deze wijze onmogelijk om de dy namo te voorzien van een lichtbron (welke dan juist uitermate soliedo en praelisch- kan zijn). Het achtcrspathord is liet meest kwetsbare deel van do fiets en daardoor hot minst geschikt om een lichtbron te dragen. Naar onze meening aldus de A.N.W.B, zal dit voorschrift ten spoe digste moeten worden 'gewijzigd. ■Do nieuwe remvoorschriften zijn als een' verbetering te beschouwen, aldus de A.N.W.B. wij zijn echter nog.niet vol daan, want de eischen. zijn toch nog al tijd tamelijk laag te noemen. Op dón! duur zal men deze ongetwijfeld nog moe ten opvoeren. Too te juichen valt ook, dat in hot ver volg langs den weg zal blijken waar een maximum-snclheidsvoorschiift eindigt Maar ook te dezen aanzien zijn wij niet vol daan, want dezelfde eisch mag met het- zelfdo recht worden gesteld bij parijer- verboden, inhaalverboden enz. liet is noo dig ook het einde hiervan aan de weg gebruikers duidelijk te maken en dit kan op een eenvoudige manier gebeuren door de achterzijde van het bord to benutten! dat het verbod aangeeft voor liet uit de tegenovergestelde richting komende ver keer. Resumeerend willen wij niet nalaten onze ingenomenheid te betuigen met vele van de nieuwe voorschriften in de mo tor- en rijwielbeschikking. De wacht is nu op de nieuwe wegenverkeerswet. Nog steeds geen zekerheid om trent de opening. Er zijn geen parkeerterreinen. In de gistermiddag te Rotterdam ge houden gewone jaarlijksehe algemeene ver gadering van het Stadion Feijenoord N.V., waarin de balans, de winst- en verliesreke ning werden goedgekeurd, heeft de presi dent-commissaris, de heer D. G. van Beu- ningen, op een desbetreffende 'vraag geant woord1, dat, hoewel het Stadion te Rotter dam geheel gereed1 is en ook de toegangs wegen" zoo" goed' als tot stand' zijn ge komen, omtrent den openingsdatum nog niets definitiefs kan worden medegedeeld. Do commissarissen zijn van meening, dat aan opening van het stad'ion niet mag worden gedacht, alvorens over voldoende parkeergelegenheid' voor het aantal auto's en autobussen, d'at bij d'e eerste wedstrij den wordt verwacht, kan worden be schikt. S///f WiV.-..* Minister me, M. Slingcnbcrg (2e van rechts) bracht gisteren eeu bezoek aan het in aanleg zijmlc „Florabad" over het IJ ie Amsterdam, dat door "werkloozcu wordt gebouwd. Geheel rechts de heer Moyer dé Vries, hoofdinspecteur van de "werkver- schaffing. Commissarissen zijn er van overtuigd, dat, indien anders zou worden gehandeld, het Rotterdamsche stadion, voor hetwelk het verkeersvraagstuk een zoo groote rol speelt, reeds bij zijn-- begin een ernstige slag zou worden toegebracht doordat ten gevolge-van de thans te verwachten chao tische verkeersloestanctten, menigeen zou worden afgeschrikt het "stadion een vol gend maal te bezoeken. Wat" de parkeerkwestie zelve aangaat, deelde de heer Vanl Beuningen mede, dat het bestuur van liet stadion van den aan vang af de overtuiging was toegedaan, dat door de gemeente in de parkeerbehoeften moet worden voorzien. Commissarissen hebben tot dusver geen reden om aan te nemen, dat het gemeentebestuur hierover anders zou denken dan zij. Integendeel, want de burgemeester heeft zich herhaal delijk in gelijken? zin uitgelaten. Spr. ge looide, d'at de betreurenswaardige vertra ging ligt aan het feit, dat het gemeente bestuur tot dusver ,'geen weg ziet om de noodige uitbreiding .van het betreffende stadsgedeelte te financieren. Spr. kon slechts aan do hoop en het vertrouwen van commissarissen uiting Een dozer dagen werden wij uitgenoo- digd door de Berber-leeuwin. Lea om met liaar op het looneel van Arena, een lunch te gebruiken. Het is te begrijpen en te verontschuldigen, dait men hij zoo'n in vitatie zich eventjes bedenkt en overweegt of het aeoepteeren van eon dergelijke uit- noodiging wel verantwoord is tegenover ongelukken-, ziekte- en levensverzekeringen) Maar... Lea behoort tot het vrouwelijke geslacht en het zou bepaald onbeleefd 'geweest zijn zonder meer weg te blijven van wat naar zij zich voorstelde een om getwijfeld „denderende" lunch zou wor den, om nog maar niet te spreken van de verwijtende blikken, die zij bij een cven- tueelo latere ontmoeting in do richting van den wegblijver zou werpen. Dies zijn wij naar het Arena-gebouw gegaan, waar wij met do opwekkende be groeting ontvangen werden, dat deze week een temmer door een leeuw te Parijs in duizend stukjes was gescheurd en dat Lea vandaag waarschijnlijk genoeg zou heb ben aan drie journalisten. Toen na eenigen tijd het gordijn voor het tooneel open ging stond daar een keurig gedokte tafel en er achter strekte zich beliaagzuchtig op een flinko loeren sofa leeuwin Loa uit, met aan haar zijde haar lieer en mees ter Otto Kemmericli, wien zij heimelijk toelonkte, met een van haar flinke oh pairdon pooten streelde en om haar groote genegenheid te toornen innig haar liaiige wang tegen do gladgeschoren koon van Otto legde. Was dit filmster-achtigo pose of zou het echt zijn? Niemand kon echter uit.de raadselachtige blikken, die Leo om zich heen wierp wijs worden. Met niet al te groote vlugheid schui felde het gezelschap naar het tooneel, be klom de kleine traip en zette zich na de gastvrouwo met een hoofsche knik be groet te hebben aan tafel. Lea' wenkte baar meester en deze drukte op de ta felbel. De soep werd opgediend. Lepeltje voor lepeltje consumeerde Loa deze lek kernij. Nauwelijks was do soep verdwenen - of een fiksche schotel met biefstuk h, la tartare vond een plaats op liet kleine bij zettafeltje. Stuk voor stuk gingen de lap jes haar binnen, waarvoor heer Otto ver scheidene malen een hartelijke zoen in ontvangst had to nemen. Bij een van de laatste onsjes biefstuk nam Otto Kemme ricli liet stuk in de hasnd, sloot deze en... vuist en. al verdween in den muil van Lea;. Lea deed haar mondje toe, zonder evenwel door te bijten. Toch scheen zij Otto's vuist wat al te stevig vast te hou den, want plotseling trok hij met zijn vrije hand den leeuwenbek open en het do biefstuk wat de biefstuk was, om met uitzondering van een kleine schram op den rug van zijn hand heelhuids dit ex periment te beëindigen. Tot slot stond een glas „Sec" op het menue en hierbij toonde Lea1 wel heel duidelijk geen bizonder goede educatie te hebben genoten. Slurpend en kwijlend er- zwolg zij in zeer korten tijd het kostelijke vocht, zonder haar temmer ook maar één slokje te gunnen. Als men als journalist bij oen voor aanstaande dame op bezoek is, komt men: al gauw in de verleiding iets uit het ver leden te vernemen en Leai nam deze in discretie heelemaal niet kwalijk. Hoewel zij wijselijk liaar leeftijd verzweeg, kwam zij er rond voor uit reeds volwassen te zijn. Haar wieg stond in den Rerlijnsclien! Dierentuin, waar zij slechts twintig we ken met broertjes en zusjes, heeft kunnen stoeien, aangezien toen Herr Otto haar kwam halen. Toen kreeg zij het zeer goed. Dagelijks werd zij gebaad, geshampo- neerd en met een Föhn gedroogd, ter wijl autorijden wel niet dagelijks, maar dan toch dikwijls op het program stond. Eiken ochtend bokst zij een rondje met Ottó om fit te.blijven, .maar zij vindt-kcfc alleen maar leut, als Otto het eerste down gaat. In den aanvang waren de meubels in de kamer geliefde voorwerpen om aan' to knagen, totdat Ilerr Kemmericli en! dat is hem eigenlijk nog niet vergeven peper aan de poolen en leuningen' smeerde, zoodat er geen aardigheid' meer aan was. Het fijnste vindt Lea' als achter de groote en felle schijnwerpers een har telijk applaus opklinkt om haar intelligentie lo prijzen. Tenslotte zeido Lea nog, dat liaar tem mer nooit een revolver of ander wapen bij zich draagt, omdat hij inziet, dat als zij de intentie had hem te grijpen, hij toch nog altijd telaat zou zijn met het trekken van zoo'n moordtuig. Overigens heeft zij geen plannen een ontijdig einde te maken aan het leven van haar met gezel, zoolang hij er voor zorgt haar dagelijks zoo'n heerlijke lunch aan te bieden. Over heerlijke lunch gesproken: Wei nig van de genoodigden zullen werkelijk met smaak gegeten hebben, want al deed Lea; zich nog zoo lief voor, men -weet de vTouwcnnaluur is grillig en hoe die van een leeuwin is, daartoe ontbreekt ten eenenmale den tijd voor bestudeering, go- zien die andere. Vian hedenavond af treedt Lea met Otto Kemmericli in Arena op, zonder dat er tralies op liet tooneel zijn... en zander dat men zich ongerust zal behoeven te maken, zooals misschien verscheidene van de proefkonijnen wol geweest zijn. geven, dat do gemeente de middelen mo gen worden versohaft, die noodig zijn om het Rotterdamsche stad'ion bruikbaar te maken. Geen oenNVaarb0^ vana£ Leeuwin Lca luncht met haar temmer Otto Kemmericli, - ,a9 leunt een Lt ^lE zoo'n "hebbent G^raaEhord-laS' met hU enw«k bord 4Q-j arid e populaire Jassen nsjassen Omstreeks half vijf was men den brand meester. Van den inboedel kon niets ge red worden. Hotel en inboedel waren verzekerd. Twee dooden. In den afgeloopon nacht omstreeks half één heeft op den Apeldoornschon Straat weg te Voorthuizen, even voorbij café Zondag een ernstig auto-ongeluk plaats gehad', dat aan twee menschen het leven lieeft gekost. Een groote vrachtwagen met tractor va'n den dagelijksehen autobesleldienst „Do Volharding" uit Zeist stenden wegens ben zinegebrek aan den kant van den wieg gie- parkeeid. Do wagen was, naar later ver klaard werd, voldoende verlicht. Een even groote vrachtwagen met trac tor van de N.V. P. Wijtenkamp houthandel en expeditiebedrijf" te" Zaandam op""Weg van Apeldoorn naar „.Zaandam, reed van achteren op den stilstaanden wagen in. De tractor schoof er als hot ware onder, zoodat aangenomen moot worden, dat deze oen flinke vaart had). De cabine van den tractor werd totaal vernield!. Hierin bevonden zich twoo chauffeurs, do 55-jarigo M. V. Visser en de 45-jarige G. van der Blom, beiden gehuwd en wo nende te Zaandam, Deze moeten bij de botsing op slag ge dood zijn. De aangcred'on wagen werd van achteren eveneens beschadigd. j Hoewel het midden in den nacht was, arriveerden do politie van Baroevieild en Voorlhuizen zeer spoedig. Ook dokber G. Mcltrop uit Voorthuizen was spoedig ter plaatse, Ilij kon, toen de slachtoffers uit de overblijfselen waren bevrijd, slechts bij looiden den dood canstateeren. Voorioopig zijn de lijken overgebracht naar hel lijkenhuisje te Voorthuizen. De politic lioeft die beide vrachtwagens in beslag genomen. i Bewoners redden zich door uil liet venster te springen. In den afgoloopen nacht omstreeks kwart over drie brak brand uit in het hotcl- café-restaurant „Onder de Linden", in 'de Hoflaan to Bergen, in het centrum dei' gemeente gelegen. De 48-jarige eigenaar van Poeteren en zijn eohlgenootc, die alleen thuis waren, werden door de rook wakker en wisten zich te redden door uit het raam te sprin gen Zij bekwamen slechts enkele ontvellin gen, Door huren werd' hen onderdak ver leend'. Inmiddels had oen der huren de brandweer gewaarschuwd' Deze was spoe- dig' ter plaatse en tastte het gebouw, dat tengevolge '.van den sterken Westenwind reeds .in lichterlaaie stond1,' met twee stra len aan Hot gcheele gebouw is uitgebrand. 'Alleen de muren sta'an nog. De belen dende perceelen, die slechts op enkele me ters afstand gelegen zijn, konden door de brandweer worden behouden. In verband met het feit dat in 'het café zuurstof- 'cylinders aanwezig waren, werd' het pu- Dc locomotief nog niet gelicht. Nog steeds heeft men de locomotief van den goederentrein, dio bij hot spoorweg ongeluk te Woerden in de stoot terecht kwam, niet kunnen lichten. Ook de groote kranen staan machteloos en kunnen er geen beweging in krijgen. De machine zakt steeds dieper in do modder weg. Men zal nu een spoortje in de sloot aanleg gen en trachten dc locomotief daarop te plaatsen. Lukt ook dat niet, dan zal de locomotief ter plaatse worden gesloopt. Noodlottige brand in een ziekenhuis te Salonild. Gisteravond' is een lelie brand' uitgebro ken in het gemeentelijk ziekenhuis te Sa- loniki, waarvan de rechtervleugel geheel werd! vernield. De 600 zieleen, die in het gebouw verpleegd werden, konden bijna allen gered' worden door het personeel, agenten, brandweerlieden en toegesnelde familieleden. Twee verpleegden stierven! ecliter van aandoening, terwijl twee an dere stervende zijn. Een der redders is in de vlammen om gekomen, nadat hij door don rook be dwelmd was geraakt. Drie ernstig ziekel wouwen worden vermist. Te middernacht was hot gevaar voor uit breiding geweken. Men weet niet, wat do oorzaak van den vroesehjkou brand is ge weest. -i t 4

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 9