DE GOUDEN RAT I I I r" Gemengd Nieuws Op het kantje af Motortjalk aan den grond geloopen. Twee branden te Hedei. i^s^iopr®grasnma5$ VST»- haar- zitton "t tuitc Ste er Jtr Overweg geopend, terwijl een trein naderde. To kwart over zes gistermiddag had op don spoorwegovergang aan de Wees- perzijde bij den Omval te Amsterdam een ongeluk plaats, dat woudergocd is afgeloo- pen, dank zij de tegenwoordigheid van geest van den machinist van den op dien bjtl van de richting Utrecht komenden mat er teel-Diesel jre i n Do hoornen van den ovoru eg waren gesloten om twee treinen, n i. een uit de richting Amsterdam en een uit do richting Utrecht lo laten passeeren. Aan heide zij den van do spoorbooiRen stond op dit spitsuur een lange file auto's, wielrijders en voetgangers te wachten tot de over weg weer vrij zou zijn. Do hulp-overwegwachter beging toen een fout, die bijna allernoodlottigsle navolgen zou hebben gehad. Hij opende namelijk Je hoornen vóór de trein uit de richting Utrecht was gepass, ,vrd. Een zware vracht auto, een tractor met aanhangwagen van de meubel-transport firma Batenburg uit Den Haag, komende ran Utrecht en op vseg naar de hoofdstad, stond aan de Die- mensche zijde van den overweg en toen de hoornen opengingen, duurde het een ©ogenblik voor do chauffeur den motor op gang had gebracht. Dit oogenbltk tijdverlies zou zijn redding worden. Uïj zotto ten slotte den motor aan en was bijna tot derails gereden, toen de Dieseltrein (waar in zich geen passagiers bevonden, het was een z g. materieeltrem) naderde. Zoowel de chauffeur als de bestuurder van den trein zagen welk een ontzettend ongeluk dreigde. Do treinbestuurder, die de boomen ge opend zag, stelde onmiddellijk het gillend alarmsignaal in werking, terwijl hij met volle kracht remde. De chauffeur had van zijn kant op hetzelfde oogenblik het stuur omgegooid, enkele centimeters voor de rails. De remmende trein schaafde langs zijn linker voorspatboid, vernielde dit ge deelte en kwam een meter of tien voorbij den overweg tot stilstand. De wielrijders en voetgangers hadden zich, hoewe! het een narrow escape was, door het fluitsignaal van den trein gewaar schuwd, nog tijdig in veiligheid kunnen stellen. Alles is dus zonder persoonlijke onge lukken en met geringe materierle schade afgeloopen. De hulp overwegwr er had, naar hij verklaarde, het aankc-ua.gingssig- naal van den Dieseltrein niet gehoord. De verklikkersbellen voor den trein uit Am sterdam en Utrecht hadden op hetzelfde oogenblik geklonken. Hij verkeerde in de veronderstelling dat slechts één trein, n.i. dio uit de richting Weesperpoort, moest passeeren. De politie heeft een uitvoerig onderzoek ingesteld en proces-verbaal van het ge beurde opgemaakt. De hulp-overwegwachter, die thans door zijn verzuim bijna een zeer groot onge luk op zijn geweten heeft, heeft zich on geveer een jaar gel-eden aan een zelfde feit schuldig gemaakt. Ook toen had hij de boomen van denzelfden overweg ge opend gelaten. Hij is toen weer als hulp- ovenvegwachter in dienst gesteld. Zijn dienstrooster wees aan, üat een trein uit Utrecht moest passeeren. Een geroutineerd overwcgwachter, die weet op welk oogenblik de treinen pas seeren, let op het verkeer en wanneer tussehen het passeeren van de tremen in, enkele minuten verloopen, opent hij soms terwille van het publiek de boomen Dat gebeurt soms ook aan dezen overweg, •waar de installatie voor het openen en sluiten van de boom-en zeer goed is, bin nen de halve minuut kunnen zij gesloten worden. In dit geval was er echter geen sprake van, dat er voldoende tijd' lag tusschon beido boomen ten gerieve van het verkeer to openen. Do commissaris van het bureau Lin- naeusstraat, de heer Staal, heeft nog niet beslist of tegen den -IG-jaxigen hulp-over- wegwaehteT een justitieel verbaal zal wor den opgemaakt. De „Okeanis". Sleepbooten probceren ver binding te krijgen. In den loop van gistermiddag is do ka pitein van de „Okeanis" met enkele leden van de bemanning overgegaan op de sleep boot Witte Zee, teneinde de situatie van het schip van nabij gade te slaan. Het lag in do bedoeling, dat drie der opva renden van de „Okeanis" weer aan boord ran dit schip zouden gaan, om te trach ten een verbinding met de sleepboot lot stand te brengen. Ook de sleepbooten Utrecht van de firma Wijsmuller te Den Ilekler en Hol land van de rcedenj Doekoen en Dros te Terselielling, zijn gistermiddag bij het wrak van de Okeanis aangekomen Deze sloep- booten stelden eveneens alle pogingen in het werk om- met het schip verbinding te krijgen De .„Okeanis" op sleeptouw. De Witte Zee, die het eerst bij hel schip was, is er om kwart voor vijf in geslaagd een tros uit te brengen ca de „Okeanis" op sleeptouw te nemen Men heeft koers gezet naar den Nieu wen Waterweg Tiet lekke schip naar de Waalhaven gesleept. Nadat de Witte Zee er in was geslaagd verbinding met de „Okeanis" tot stand to brengen, is de Grieksche bemanning op drie man na overgegaan op hot Griek sche schip „Bclgion", terwijl drie man van do Witte Zee op de „Gkcams" en drie Grieksdie zeelieden zijn gaan assisteeron. Do sloep kwam te ongeveer negen uur te Hoek van Holland aan, doch zij mocht van den rijkshavenmeester, aangezien de Okeanis een lek had bekomen en m zin kenden staat was, den Nieuwen Waterweg niet binnen gaan, aangezien gevreesd weid, dat het wrak in het vaarwater zou zin ker, De kapitein van de Witte Zee heeft zich mot den lijkshavenmeester onderhon den en daarna is toestemming verkregen om binnen te komen. Men heeft afge wacht tot het laag water was, waarop de Blankenburg en de Maas, beide van L. Smit's sleepdienst, zijn uitgevaren ter as sistentie Met de drie sleepbooten is de Okeanis to ongeveer elf uur binnen geko men en te Hoek van Holland is ook het bergingsvaartuig Meermin er bij geko men om te pompen. De geheelc sleep vertrok daarna naar de Waalhaven, om daar te meren. Bemanning met behulp van roeiboot gered. Op hot IJsseJmeer is gistermiddag -1 a 500 meter van do Naardonselie kuM, de motottjalk „Lichtdrager" aan den grond geloopen. Op, verzoek van do politie te Naardon is een hooi van don Haizer Havendienst uitgevaren om do bemanning van de tjalk van boord to halen en in veiligheid te brengen. Dichtbij do tjalk lieeft do Hui/.erboot een roeiboot uitgegooid en daarmee de \ier opvarenden met vod moeite van boord gehaald en in Kaarden binnen ge bracht, waar de bemanning van de tjalk, bestaande t uit twee Nederlanders en tvfeo Duitseliers, onderdak is verleend liet schip van den havendienst is omstreeks half zeven te Huizon teruggekeerd. De motortjalk is afkomstig uit Heem stede. Het schoepje was van Amsterdam uitgevaren en wilde vroeg bij Urk voor anker g aan. Ilot sloeg evenwel kort daarna van de ankers los en word tegen de Gooïscho kust gedreven De schipper van de tjalk is naar Am sterdam vertrokken, teneinde een sleepboot to requixeeren, om zoo mogelijk lieden te trachten de tjalk vlot te trekken. Storm op zee. De Groenlo" verliest een mast en deklading. In het stormweer, dat de laatste dagen boven de Noordzee woedde, heeft hel s.s. Groenlo, van de maatschappij Noordzee, dat een lading hout in een liaven vjn. Noord Rusland had ingenomen, zijn voor mast en een gedeelte van zijn deklast verloren Het schip is gistermorgen omstreeks half zes te IJmuiden binnen gekomen en is doorgevaren naar Amsterdam, om m de Coenhaven kolen bij te laden. Engelsch schip in moeilijkheden. Gistermiddag om half vier is het En- gelscho vrachtschip Ousel, komende uit Liverpool, met aanzienlijke vertraging te IJmuiden binnen gekomen. Het schip heeft tijdens het zware storm weer met ernstige moeilijkheden te kam pen gehad. Een reddingboot aan stuur boordzijde is kapot geslagen, liet schip is doorgevaren naar Amsterdam. Vermoedens van brandstichting. Gisteravond, om acht uur werd brand gemeld hij den landbouwer Aait van Dn el te fiedel. Het vuur, dat waarschijnlijk in ©en hooiberg was ontstaan, tastte nog twee andere hooi- e.n slroobergon aan, welke alle verloren gingen. Tegen hot hevige vuur stond1 de plaat selijke brandweer machteloos. De motor- spuit uit Ammerzoden word' ontboden en aan deze gelukte het don brand to beper ken tot de drie hooi- en strooborgea. Toen tegen tien uur het grootste ges- vaar was geweken, bemerkte men, dat het anderhalve kilometer verder ook brand de. Bij den landbouwer II. van den Heu vel stond' een geheel met godorsdit giaa.ii gevulde landbouwschuur in lichter laaie. Ook oen hooiberg werch hi or door het vuur vernietigd. Do brandweer, die bovendien vorstelling had gekregen door do motor- spuit van Zaltbommel, mocht er in sla gen de omliggend© huizon to sparon. De schade bedraagt eenige duizenden guldens. Van Driel was niet verzekerd', Van d'en Heuvel wel. De burgemeesters van IlodoJ, Ammer zoden oa Zaltbommel woonden het bius- schingswerk bjj. Wat dio oorzaak van do branden aangaat, denkt men aan kwaadwilligheid. Er is namelijk gebleken, dat ooti man, dio zich bij den vorigon brand, welke veertien, dagen geleden te Hcdol plaats had, aim bij het terrein van don brand' ophield, ook gisteravond nabij de boerderij van Van Driel en Van don Heuvel is opgemerkt. De rijkspolitie zoekt thans in deze rich ting naar opheldering. Doodelijk verkeersongeluk bij Assen. Motorrijder door vrachtauto aan gereden. Tegen half zes hoeft gisteravond! op den Rijksstraatweg AssenGroningen ter hoogte van P-celo oen ernstig verkeerson geluk plaats gehad, waarbij do 23-jarige iandbouwer W. Nijonhuis uit Schoonoord (gem. SJcen) op slag word' gedood. N. was met zijn motorfiets op weg naar do Ziudtaarder markt. Uit <lle richting Groningen kwamen hein eenige auto's tegemoet rijden, die hem met him lichten verblindden, N. bemerk te een voor hem rijdende boerenwagen, welke was bespannen mot oen paard, niet tijdig en kwam mot dit Voertuig boel oven in aanraking. Hij maakte een zwenking naar links en kwam voor een vrachtauto terecht, welke bestuurd! werd door G. A, Reiber uit Assen. N. werd' door den wa gon gegrepen en tegen den grond geslin gerd. Do jongeman werd op slag gedood. Zijn stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje te Assen vervoerd. Bejaarde man door tram aangereden en gedood. Gistermiddag omstreeks half vijf beeft bij hot station to Achthuizen een ernstig ongeluk plaats gehad'. D'e (19 jarige café houder P. Jacobs, wonendo te Achthuizen, tevens agent van de Rotlerdamseho Tram weg Maatschappij is op genoemd' punt door de tram, welke op weg was van Mid delbands naar Ooltgensplaal, aangereden en vrij wel op slag gedood. De tram had' geruimen tijd vertraging. Dorp door brand verwoest. Het Turksche dorp Tsjoen bij Ilgaz, in het Noorden van Klein Azië, is geheel verwoest door een groeten brand. Do school, de moskee, alle winkets en alia woonhuizen werden in de asch gelegd. Vierhonderd personen zijn dakloos gewor den, eon oude vrouw en eon kind zijn in do vlammen omgekomen. Brand op de Bcrciigaria. Gistermiddag is brand uitgebroken op het mailschip „Berongaria", dat op hot o.ogenbhk te Southampton in d'ok ligt. De brandweer was het vuur na een hall uur meester. Zieven hutten werden beschadigd. Do correspondent droeg hot filmtoestel en niettegenstaande den feilen wind word don top bereikt. 7 October werd het basiskamp weer be reikt en 9 October werd de terugtocht naar Almora aanvaard. t Burgerlijke Stand YLAAJID IN G EN. G eboron: 10 Oct. Uendrika Fianoina dochter van J. Langendocn en P. A. Verhoeven, Maas straat 22. 11 0c. Loendert, zoon van J. ÏI. Larooij" en J. Mooij, Dwarsbeekstxaat 4. 12 Oct. Adriana Jacob®, dochter van 0. Bot en II. 11. do Bruij'ne, Trompstraat 41, G o t r a u w d C'ornolis Baksteen, 2G jaar en Neeltjei do Ru ij ter, 25 jaar. Adrianus Phi lippus Wijkcr, 24 jaar en Martha Nuufa, 20 jaar. Frank Stolk, 26 jaar eai Hendrik,» Adri ana Maarlevchl, 28 jaar. Twaalf dooden hij ccn scliccpsongeluk. Dp do Hawkesbury River (Australië) is oen vaartuig, waarin zich veertien perso nen bevonden, door een rukwind omge slagen, Slechts twee opvarenden kondon worden gered, nadat zij don geheelon nacht op een rots hadden doorgebracht. De twaalf anderen zijn om het leven geko- hot passcoren van beide treinen om de men. naar het Engelsch van PAUL TRENT, door J. SCHOUTEN. 44) „Goede hemel, neen. Eenzaamheid' is zeker het laatste waar we over to kla gen hebben. Er zijn natuurlijk wel lui bij de marine, die teruggetrokken en gereser veerd zijn en ztcli met met d'e anderen he moeien, maar toch geloof ik niet, dat zelfs die zich eenzaam voelen; ik bedoel een zamer dan wanneer zij aan land leefden, liet is eigenlijk een heel prettig leien, zoo lang je niet getrouwd' bent," eindigde hg met een zucht „Dus u gelooft niet in het huwelijk voor een marine-officier?" „Neen, beslist niet. Het is met fair; noch tegenover den man, noch tegenover do vrouw. Neem nu bijvoorbee.d mijn leven eens. Na den oorlog werd ik on middellijk naar Clima gestuurd, waar ik drie jaar heb moeten blijven. Het is onmo gelijk om zijn vrouw daar to laten wonen. En als liet al niet geheel onmogelijk is, dan is liet toch heel moeilijk. Daarna hebben we to Portsmouth afgemonsterd pn kreeg ik een maand' verlof, waarna ik maar de Middeüandschc Zee gestuurd werd. Het is waar, dat sommise officieren, die )mt betalen kunnen, hun vrouwen daar naar toe laten komen, maar hot is een tame lijk beroerd' leven, als je telkens moot gaan kruisen. Alle getrouwde paren ontmoetten elkaar dan voor een paar dagen op Malta of Cyprus, of oen ander gat. Als ik trouw de, zou ik met nujri vrouw willen samen leien en met ieder afzonderlijk." „Het is maar goed, dat de meeste raa- line-officiereti het niet met u eens zijn „Ik geloof, dat do moesten iaot wel met mij eens zijn. Naar wat ik er van ge zien heb, zqn de amloien hevig verliefd geworden, luimen een week getrouwd en hebben daar spijt van gehad, totdat zij den dienst verlaten hebben," zei bij op luclitigcn toon, maar zijn oogon «tonden ernstig „Dus uzelf bent nooit in do verteidmg gekomen om te trouwen u hoeft hel nooit ernstig overwogen?" vroeg ztj met aandrang. „Neen, maar ik begin nu juist te ver moeden, dat de verleiding zoo groot zou kunnen zijn, dat ik geon bezwaien rneer zou tellen," antwoordde hij ernstig, terwijl bij zijn oogen met van haar afwendde Peggy bloosde diep, onder zijn blik en hij riep een steward'. „Wij hebben ook wat wijn aan boord' Er is niet zoo hed voel kous, maar wij hebben een goede Bourgogne, rood en wit Wat wilt ti drinken?" vroeg bij haar en zij herstelde zich snel. „Ilc zou wel een glas witte Bourgogne willen hebben, als hij niet al te zwaar is." Toen do fleseh gebracht werd, trad' sir Charles, die eenigen tijd op d'e campagne Steekpartij. Tv cc mannen licht gewoiul. Te ongeveer 5 uur ontstond! gistermid dag op den Hoogea Kadyk tegenover per ceel 56 te Amsterdam oen vechtpartij, waarbij beido partijen het mes trokken. De losse werkman, die in liet gdnoenute perceel woont, houdt kostgangers. Een van hen, een Spanjaard', nam naar zijn meenmg te vod nolitio van zijn vrouw. Op straat kwam gistermiddag do jalouzie tot uitbarsting. Do werkman trok oen mos, doch ook de Spanjaard liet zich niet on betuigd. Do politie en omstanders bemoei den zich met het geval en wdd'ra zat het tweetal op hot politiebureau waar dio los se werkman werd) ingesloten. Na verhoord to zijn, is do Spanjaard, die een meer verdedigende houding had aangenomen, werd heengezonden. Hij hooft een steek in den linkerschouder opgoloopeni. 'Do werkman was gewond' aan ©an der bandon en oen pols had heen en weer geloopen, de kajuit bin nen. Hij glimlachte tegen Peggy en legen Carrutheis. .„Jullie jonge menschcn hebben liet hier beneden maar gezellig liet lijkt mij wel pleizierig om bij de marine te zijn," merk te hij luchtig op. „Soms wel," gal Carruthers toe en gaf den steward een toeken om sir Charles een whisky-soda to brengen. Zoo'dra het maal geëindigd' was, wierp de hoofdcommissaris Carruthers een voet betcekenendPTi blik toe. „Ik geloof, dat uw tegenwoordigheid bo ven vereischt wordt," merkte hij op en do commandant begreep den wenk ommd dollijk en liet hem alleen, „Dat heeft u heel aardig gedaan; niet to abrupt cn toch zoor duidelijk, sic Char les," zei Peggy lachend. „Wol, ik wilde u graag even spreken, meer specaal over dien Antonio. Ik hnef zeker niet te vragen, of it aan onze zijde staat, of dat u op ecnigerlei wijze met Grafton verbonden bent?" „Ik haat dien man," riep Peggy hart grondig. „tvan heeft mij een heeleboel ver teld over do toestanden in Rusland en over de Sovjct-rcgeering, dingen, die mij met afgrij/en vervuld' hebben, lk sympa thiseer volkomen met de Witte Russen Het is waar, dat zij weinig kans hebben om hun verloren maclit terug te winnen, maar er zijn er toch velen die hun leven wijden aan het welzijn van hun land. Zon der eenigen twijfel was Ivan het slacbt- Oudo granaat doodt twee kinderen. To Luck in Oost-Polon zijn twee jon gens gedood door hot ontploften van een granaat uit den wereldoorlog. Do beido jongons, knaapjes van 10 en 12 jaar, vonden het projectiel in het veld en gingen ermede spelon, mot het gevolg, dat het ontplofte. Japanners beklimmen iioogen top van de Himalaya. Do Nilsji Nilsji Sjimhoen bericht, dat vijf Japanners, vier studenten van de Ilik- kyo-universiteit te Tokio en een corres pondent van de Nitsji Nilsji Sjimboen, Tar kefushi, do Nandakot, een 22 530 voet Imogen top in 't Himalaya, gebergte liebben bestegen. Het gezelschap vertrok van Almora en na een tocht van ruim 100 ntijl weid het basiskam pbereikt op 2 September van dit jaar. lher werd drie dagen rust gehouden en 6 September werd begonnen met de be klimming. Hel eerste kamp werd opgeslagen op 5000 meter hoogte, het tweede op 5500 meter, het derde op 5700 meter en het vierde op 6000 meter. Do 29sto werd de todht naar den top aanvaard, doch de felle wind' dwong hen teiug te koeren. Do kampen waren -met sneeuw bedekt, zoodat het gezelschap naar hot eerste kamp terug moest koeren. 3 October werd hot eerste kamp voor don tweeden keer verlaten en 5 October werd den tocht naar den top weer aan vaard. DONDERDAG, 22 October 1936. Hilversum I, 1875 AL 8.00-9.15 KRO. 10 00 NCRV". 1100 KB O. 2.00—1130 NCRV". 8 009.15 en 10 00 Gramofoon. 10.15 Morgendienst, 10.45 Gramofoon. 11.30 12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoon en KRO-orkest, 2.00 Uandwcrkcursus. 3,00 Gramofoon. 3153.45 Vrouwenhalf uur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus Han denarbeid v. cl. jeugd'. 5.30 Piano. 6.30 Causerie over het LogcT des Hoils. 7.00 Berichten. 715 Journ.. Weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten. 815 Vo caal concert 9,00 „Najaarsweelde", cau serie. 9.30 Vervolg concert (Om 10.00 Berichten) 10.2011.30 Gramofoon. Hier na Schriftlezing. nilvcrsum II, 301 M. AVRO uitzending. 8 00 Orgel. 8.30 Gramofoon. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Om roeporkest. 1.230 Ensemble. 2 00 „Werk loosheid en Gezinsleven", causerie. 2.30 Gramofoon. 3.00 Naaicursus. 3 45 Gra mofoon. 4.05 Voor zieken en ouden-van- dagen. 4,50 Voor de kindoren. 5 30 Om roeporkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor do kinderen. 7,05 Zang en piano. 7.30 Engolsclio les. S.OO Berichten en gra- mofoon. 8.15 Concertgebouw Oikest orï gramofoon. (In de pauze: Voordracht). 10.30 Dansmuziek. 11.00 Berichten. 11.10 12 00 Dansmuziek. BroitwicUt, 1500 M. 11.2511.50 Gramofoon. 12.10 Orkest m.m.v. soliste. 1.05 BBC Zangers. 1-35 2,20 Dansmuziek. 3,35 Orkest m.m.v. solist, 5.05 Gramotoon. 5 35 Dansmuziek. 7.00 Operette. 7.50 Go var. programma. 9.40 Orkest. 10 40 Ziang en fluit. 11.35 12 20 Dansmuziek. Radi.. .Gris, 1648 AI. 7.20 en S 40 Gramofoon. 11.20 Orkest 2 50 en 4.20 Gramofoon 7.20 Dito. 8.20 Piano. 10.05 'Orkest. 11.35—12 35 Or kest. Keulen, 450 AI. 5 50 en 11.20 'Orkest. 12.35 Amusements orkest. 1.35 Gevar. concert. 3 20 Popu lair concert. 4.30 Kamermuziek. 5.20 Gramofoon. 7.30 Orkest. 10.0011.20 Dansmuziek. Brussel, 322 cn 481 M. 322 M 12.20 Gramofoon. 12.50 Klein- orkost. 1.05 Cabaret. 1.15 Klein-orkest. 1.30 Salon-orkest. 150 Cabaret. 2.00— 2 20 Gramofoon. 5.20 Salon-orkest. 6.50 en 7.20 Gramofoon. 8.20 Symphönieeom cert 10.30—11.20 Dansmuziek en gra mofoon. 484 M.12.20 Gramofoon. 12.50 Salon orkest. 1.30—2.20 en 5 20 Gramofoon. 6.35 Gramofoon. 7.35 Dito. 8 20 Klein- orkest en solisten. 10.3011.20 Gramo foon. Ueutschlandsendcr, 1571 AI. 7.20 Opera'. 9.50 Trio. 10.20—11.20 Klein- orkest. offer van prinses Snrkoff geworden. Of schoon ik veel van hem houdt, moet ik wel toegeven, dat hij, als de meeste Rus sen, zeer gevoelig is voor d'e charme van een mooie vrouw. Gelukkig heb ik mijn jaloezie altijd' kunnen verbergen, maar hij behoort tot dat soort mannen, die van hun jeugd' .of aan verwend zijn gewor den. Vóór do revolutie werden at zijn wwi se! i en onmiddellijk vervuld, als dat ook maar ©enigszins mogelijk was. Alaar hij is gelukkig een man van karakter en het lijden, dat hij en zijn vrienden, hebben doorgemaakt, heeft hom niet verbitterd. Integendeel, het heeft hom menschel ijker gemaakt en daar ben ik blij om." Sir Charles luisterde vol sympathie naai haar, maar nu achtte hij den tijd' ge komen om te zion, of zij werkelijk din gen wist, die hon zouden kunnen helpen, dus begon hij haar verschillende vragen te stellen, die zij alle eerlijk beantwoord- do. Ten slotte gat zij hem nog eenige inlichtingen, dio hij vermoedde, dat van het grootste nut zouden kunnen zijn Er kwam in „De Gouden ttat" dikwijls een zeer jonge, knappe vrouw, Eva Brighton genaamd, wier adres Peggy in staat was te verschaffen. „Ik geloof, dat zij hel vol'.e vertrouwen genoot van Antonio en het is beït moge lijk, dat wij iets van haar te weten kun nen komen. In elk- gevat is het best do moeite waard om het te probeeren." - tnlusschen had sir Charles haar naam en adres opgeschreven en ging toen da delijk naar Carruthers toe, om hem te vragen een draadloos bericht te verMur.n voor Scotland Yard'. Hierin dioog hij zijn plaatsvervanger op een bekwaam detective naar deze vrouw toe te sturen, om zien alle mogelijke inlichtingen omtrent Anto nio te verschaffen, en meer speciaal over zijn. plannen voor de naaste toekomst Aij emecea iuist vo-or anker voor Spilheau, locn, hij aan dek kwam en de commandant gaf den marconist onmiddellijk order om het bericht te verzenden. Sir Cliarles op do campagne achterla tend, haastte Carruthers zich naar bene den,' waar hij Peggy onbeweeglijk m een leunstoel vond zitten, blijkbaar m gee c ruimen tijd geen poging om d verbreken." U verkeert m mociijkhcden, is int niet?" vroeg hij eindelijk. „Ik veronderstel, d'at mem het momlijk- heden zou kunnen noemen „Over dien groot-hertog, met? Bent u niet een tikje persoonlijk? Vernccf mij, ik wont, dat ilc Cutt ben, maar ik "spreek niet uit nieuwsgierigheid. Ik stel er werkelijk belang in. Als u imj beter leert kennen, zult u merken, dat ik altijd zog wat ik denk." Is het niet erg onverstandig om zijn hart op de tong to dragen?" vroeg zij op luchligen toon. (Wordt vervolgd). •*h(Ur *''11 1 ns' h 1*» J - V I jv -1 k Vs.* ff K ÉeMfc

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6