Gemengd nieuws -k - "Dte' "V- w«- De gemeentefondsbeiasting. l)c oude toestand biijft ge handhaafd. In ons blail van 7 October j 1. maakten •wo melding van do beschikking vau den minister van financien, waarbij de op centen voor de gemeentefondslmlasting voor het jaar 193G1937, voorloopig ge bracht weiden op 75 opcenten. De beteckenis ai dien maatregel was, datr daarmee het gemeen tcbestuur gedwon gen werd van de 3e naar de 2o kt asses over te gaan, wat voor do laagst aange- slagenen een voordeel, voor do hoogst aun- geslagenen een nadeel zou zijn. In ons blad van S October hebben we nog een aanvulling op dit bericht gegeven, waaruit o.a. bleek, dat het gemeentebestuur door de beslissing van den minister van financiën ten zeerste verrast was, daar eerst 30 Juli j.l. van God. Staten de eerste aandrang kwam om oen wijziging te bren gen in de bestaande regeling. Het besluit van den minister maakte vrij abrupt een einde aan de pas begonnen onderhandelingen om tot de gewenschte wijziging to komen. Het gemeentebestuur heeft dadelijk de noodige stappen gedaan en bij een bezoek van do heeren T. Slavenburg en mr, V. Sickenga is in Den Haag op het onge- wenschte van de beslissing gewezen. Het belastingjaar is reeds ongeveer voor de helft verstreken en er zijn reeds aanslag biljetten uitgereikt. Bij beschikking van 24 October j.l. heeft de minister van financiën zijn beschikking van 6 October weer ingetrokken, zoodat in ieder geval voor het loopende belas tingjaar de toestand ongewijzigd blijft, 65 opcenten in do 3e klasse. De ondorhamdelingon over een cventueele ber-classeering kunnen thans rustig wor den voortgezet. C. Plooy f Hedenmorgen vonden leer'ingen van do werKoozencursusson in „houten en mar meren", toen zrj" tegen 9 uur hun les lokaal in de school aan de Lekstraat binnen kwamen, hun leeraar, de heer C. Plooy, op den grond liggen. Tot hun schrik bleek, dat de heer Plooy overleden was D© beer Plooy, die Jen leeftijd ran 65 jaar bereikte, was het vorig jaar als leeraar aan de werkloozencursussen be noemd en g5f toen 12 uur les Zijn werx werd door de cursisten zoo zeer gewaar deerd, dat dit jaar zijn lesuren tot "21 per week moesten worden opgeveerd." Do beer Plooy was niet xllcen een goed vakman, maar ook een concientieus leeraar; hij was altijd1 vroeg aanwezig en terwijl bij hedenmorgen het werk gereed legde voor zijn leerlingen, is hem de dood overvallen. Vroeger beeft de heer Plooy, meestal met zijn echtgenoote, mevr. PlooyDa Bruyn en hun "dochter, vel© avonden op- gevroolijkt met hun voordrachten. De komst van de po' itie overval-aulo wekte in de Lekstraat, groote belangstel ling. Het stoffelijk overschot werd- ech ter niet met deze auto, maar por brancard naar de woning van den overledene aan de Villastraat overgebracht. De cursisten waren zeer onder den in druk van het plotseling verscheiden van hun sympathieken leeraar! Aanrijding. Lichtmast ontzet en hek vernield. Gisteravond omstreeks tien nar heeft op den Rolterdamschodijk, nabij het Roode Hek een aanrijding plaats gehad'. Een vier wielige vrachtauto kwam, volgens de ver klaring van den besb wider, uit de rich ting Rotterdam aanrijden en wikle ier hoogte van het Roode Hek den weg over steken, om de rechterzijde te gaan berij den. Óp dat moment werd hij ingehaald door een zeswielige vrachtauto win De R. uit Schiedam, die den eersten wagen zoogenaamd „sneed", met het gevolg, nat deze auto gedwongen was nog meer naar rechts uit te balen. De uit Rotterdam komende auto bots'.e daarop tegen een al daar staanden lichtmast, welke ontzet werd en vervolgens tegen, het hek, J'at over een lengte van ongeveer 18 meter vernield werd. Gelukkig zakte de auto s'echts met de voorwielen van den dijk e.n kwam teen tot stilstand'. De carosserie werd aan de rechterzijde geheel vcrnie'd Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor Excursie. Door dames van do afdeeling Schiedam van den Ned. Bond vau Oud-Onderoffi cieren werd1 gistermiddag em excursie ge maakt naar Viaarümgen, waar do beken de Sunlight fabrieken werden bezichtigd. De dames werden rondgeleid door de technische leiding van do Sunlight fabriek; 'allo afdeclingen werden bezocht, waarbij vooral de zeepzieder ij met de groote zoep- pannen do aandacht trok. Voor de dames was het interessant de vervaardiging van de haar zoo goed be kende reuugingsmiddeïen eens van nabij te volgen. Tot slot werd nog een bezoek gebracht aan de kistenfabriek en verpak- afdealing, waar de producten automatisch worden verpakt, welke varpakkingswijze een groote hygiëne waarborgt, t Nadat men onder bet genot van ©én kopje thee nog eenigen tijd had' nagepraat en oog eenige vragen waren beantwoord, verliet men, zeer voldaan over deze ex cursie, de fabriek. De gevonden erfenis. Zonderlinge torst.xudui. Het ingewikkelde apparaat van steun ver leening aan weikloo/.en on de bixondere gemeentelijke instelling tot hulpvorleenmg aan belioefttge.'i, hebben, evenals vrijwel iedere overheidsinstelling to kampen met ontduiking van wetten, valscho aangiften en meer dergelijke knoeierijen. Daarom zijn deze instellingen altijd bizonder waak zaam en speuren zij zeer ijverig na of bot geld van de overheid, dus hot geld van de belastingbetalers en dat zijn wij allen wel goed besteed wordt. Hot komt dan ook vaak voor, dat ambtenaren van Arbeidsbeurs of Maatschappelijk Hulpbe toon ware speurderstalenten moetoi bezit ten om dubieuze gevallen uit te zoeken. Het geval van de wed. D, waarover wij gisteren meldden, die met haar f 1S.OOD waarlijk vermogend genoemd kan worden, is wel een sprekend' voorbeeld van ge raffineerde oplichterij van de gemeenschap. Het zal ongeveer zes of zeven jaar gele den zijn, dat liet gezin D oen flmke erfe nis kreeg. Daarvan werd geen aangifte bij de belasting gedaan en toon de man werkloos werd dat is ook ongeveer zes jaar geleden hield hij het ook stil. Voor Maatschappelijk Hulpbetoon teekemie hij de vereischto verklaring, dat hij geen ka pitaal bezat Het gezin leefde in de bitterste armoede. Zelfs zoo duidelijk armoedig, dat Maat schappelijk Hulpbetoon enkele malen door anderen erover werd aangesproken, of toch riet geholpen zou kunnen worden met kleeding, beddegoed, ed. Het kapitaal, dat voor deze mensdien bij verstandige belegging uitkomst had kunnen brengtn in deze barre tijden, bleef onaangeroerd. Men leefde uitsluitend en alleen van bet geld, dat men kreeg van do ondersteuning. Toen door den ambtenaar van Maat schappelijk Hulpbetoon huiszoeking werd gedaan, werden m twee kistjes slechts bankbiljetten gevonden. In Januari j.l. kwam een zoon bij Maat schappelijk Hulpbetoon onder tranen ver tellen, dat zijn vader overleden was. Toen is op volkomen normale wijze de oudste zoon tot zg. kostwinner gemiakt. Den laatsten tijd heeft oen dor beide zoons w erk gehad, zoodat het gezin slechts f3 ondersteuning genoot. Bij de huiszoeking beeft de ambtenaar van Maatschappelijk Hulpbetoon oen be drag van ongeveer f4000, tegen, afgifte van een kwitantie, meegenomen. Dit be drag, was, volgens de berekening, hot to taal van de onrechtmatig genoten steun. Het vrouwtje bood vrijwillig aan dit on rechtmatig verkregen geld terug te betalen Thans komt nog de man van de belas tingen om uit te rekenen voor hoeveel do fiscus benadeeld werd en dan zal de re kening van de navordering en de boeto nog gepresenteerd worden! Geslaagd. Bij de examens, welke op 19 October in Den Haag werden gehouden, door de commissie van het oentr. bur. Instituut Pont. slaagden o.a. voor kantoorstenogrraf Nederlandsch 130 lettergrepen per minuut: mej. T. Putters, P. M. Kila, L. Röltgering, A. Akker, C. WestcrveM' en de heer II. Vroon. Tevens s'aagden voor het praktijk-diplo ma Nederlandsche handelscorrespondentie mej. H. do Bel, en mej. M. Ramakers. Alle waren leerlingen van de Pontschool. Met de C.A.B. naar de film. De C.A.B. gewerd' een uitnoodiging, om met al haar gasten, kleine zoowel als groote, in Scala te Rotterdam de films te komen zien, gemaakt ter gelegenheid' van de verloving van Prinses Juliana en Prins Bernhardt. Uit Schiedam zullen ruim 80 gasten der C.A.B. van die uitnoodiging kunnen profiteeren. Donderdagmorgen, 29 October, half 10, gaan ze in welwillend' beschik baar gestelde bussen der firma v. d. Ende en in eenige luxe auto's naar Rotterdam. Een gedeelte reist met-den gewonen dienst van Van den Ende. Om half 1 keert men hier weer terug. Conferenties voor nicl-RoamSch Katholieken. Zoo als uit een advertentie in dit bl-id blijkt, zullen op vijf achtereenvolgende Vrij dagavonden in de Singelkerk conferenties voor niet-Roomsch Katholieken worden ge geven door pater lector A. Winkel, uit het Dominicanenklooster (e Zwolle. Het algemeene onderwerp van deze Teeks conferenties is: Hot godsdienstig probleem. Tentoonstelling drukwerk. De afdeeling Schiedam van den „Ned. Ckr, Grafischen Bond organiseert Vrijdag avond in Irene een tentoonstelling van modem drukwerk, o a. ontwerpen van prijs vragen, lithografisch- en bindwerk. Ter opening zal de heer A. S. Boone, secretaris van den N.C.G.B, een korte causerie houden over het onderwerp: Iets over grafische technieken. nlnseum. Het Stedelijk Museum zal van 1 Novem ber af tijdens de wintermaanden voor hot publiek gesloten zijn. Voor vereenigingen. of andere groepen is echter gelegenheid om het museum1 te bezichtigen, als daar toe het verzoek aan: een der eommissie- Je" u wordt gedaan. Het Roode Kruis. De Zilvcrauilo In het stads beeld. Het bestuur van de afdeeling Schiedam van liet Nol. Roode Kruis schrijft: Zaterdag a s. zal hier tor stede wederom oen jaarlijkscbe collecte van het Neder landsche Roode Kruis worden gehouden De bedoeling van ondeistaando uiteen zetting is, in de eerste plaats, om (ie spo- cialo aandacht van de inwoners van Schie dam to vestigen op deze jaarlijkscbe col lecte, waarvoor ditmaal een groolero acti viteit aan den dag gelegd zal worden, dan vorige jaren, (wij komen-namelijk met de Zilverauto door de stad), waardoor, naar wij hopen en vertrouwen, ook de kans om een giooLero opbrengst te verkrijgen, zeer zat worden vergroot, doch bovendien om het Scliiedunsclie publiek nader in to litlli- tcn over hetwerk en liet stroven van het Roode Kruis in het algemeen. De jaarlijkscbe collides zijn bestemd om liet vredeswerk van het Roode Kruis te bevorderen, een taak dezer organisatie die na 1919 uitgebreid weid. Na den wereld oorlog heeft het Internationale Rcode Kruis hulp verleend op velcilci gebied. Dit was niet alleen nuttig, maar ook hoogst nood zakelijk. Do organisatie word toen o.m. in dienst gesteid ten bate van zuigelingen zorg, blindenzorg en bestrijding van ge sladitsziekten. Ook daar nerxl geholpen waar opidemien voorkwamen, welke nog keerschten na don oorlog. Ook Nederland beeft toenmaals op sanitair on hygiënisch gebied, krachtig steun verleend en hoeft verder uitbreiding gegeven am de sanitaire zorg i n ons land. Voor hot bevorderen der volksgezondheid is vanzelfsprekend geld noodig, dat door do aideelmgen aan het hoofdbestuur wordt afgedragen, die bet dan weder een goede bestemming geeft. Het Nederlandsche Roode Kruis zorgt voor do inrichting van hulpposten langs do groote wegen, in samenwerking met Eerste Hulp bij Ongelukken (E. IK B. 0.). Direct in aansluiting met dit werk valt to noemen, de arbeid won de Transport colonne, die in Schiedam 70 leden telt. Deze personen kunnen ten allen tijde wor den opgeroepen voor de vrijwillige hulp- verleenïng naar en warneer deze wordt verlangd of noodig is. Men ziet de traais- porteolomsten dan ook ojj allerlei feest- en wedstrijdterreinen, kortom overal, waar ge vaar voor ongevallen dreigt. Het verkeer langs den openbaren weg wordt steecis grootor en sneller en uit dien hoofde ook het aantal ongevillen toenemend. Ito hulp- verleening, v.eike in 1936 in Schiedam 170 maal plaats vond, waai bij een paar ernstige gevallen, wordt steeds belange loos en giatis verwekt, én toch is ex voor het aanschaffen van allerlei verbandmidde len en wat daarbij behoort veel geld noodig. Een ieder onzer loopt dagelijks de kans om tot do slachtoffers vajn liet verkeer te gaan belmoren en zal, dam zeer zeker een spoedige en zaakkundige eerste hulp- verleening naar waarde weten te schatten. Er is echter nog moer nuttig werk, wat door h et Iloode Kruis wordt verricht, n.l, de Bloedtransfusie-dienst. Dit hoogst nuhige werk van den bloed transfusiedienst, als onderdeel van den Rooden Krnisarbeid, waarvoor verschillen de personen zich kosteloos beschikbaar stellen, is begonnen in Rotterdam en deze dienst heeft zicli gaandeweg over eenige plaatsen van ons land verspreid, zoo ook Schiedam; dr. J. A. H. van den Berg, heeft de leiding op zich genomen. Ook deze dienst vraagt veel geld. Gelukkig kan ge zegd worden dat déze dienst zeer veel heeft bijgedragen tot behoud van verschei dene memschenlevens. Verder kannen nog als onderdeden van het Roode Kruiswerk genoemd worden de tuberculosebestrijding. Ook do Rootle Kruis hulp bij ev. gas aanvallen kan worden gememoreerd. Voor do aanschaffing van gasmaskers ten be hoeve van de beoefening vam het gebruik van deze toestellen is wederom veel geld noodig, terwijl ten slotte nog genoemd mo gen worden de contraalmaga zijnen, al waar door do afdoeliiigen van het Roode Kruis beschikt kan worden over verple- gingsartikelem en liggingsbehoeflen, wan neer massa-ongevaUea of groote rampen onze stad zouden treffen. (Voor onze ge meente is dit oenlraaimagazija in Rotter dam gevestigd). Ziehier een paar voorbeelden genoemd, waaruit blijkt, dat het Roode Kruis hoogst nuttig werk verricht. Redenen, waarom dan ook onze afdeeling Schiedam op Za- teidam 31 October met groote vrijmoedig heid tot de bui-gerij zal komen, met ver zoek een bijdiag© voor het Roode Ivruis te willen afstaan. Mogen wij in onze ver wachtingen niet teleurgesteld worden. Voor hen, die lid der afdeeling wensehen te worden, zullen aanvraagformulieren be schikbaar worden gesteld, die ingevuld en onderteekend kunnen worden gozonden aan den secretaris, don heer G. van Terwisga, Stadliouderslaan 93. De jaarcontributie be draagt minimaal 11. Schiedam telt skohts 150 leden op circa 62000 zielen of i/4 pOt. Moge ook dit verhoudingscijfesr zich in gunstigen zin wijzigen. Hoog water, - In den afgeloopen nacht is het buiten water weer hoog opgestuwd. Om kwart voor 2 stond het 30 a 40 c.M. tegen, de huizen van do Hoofdstraat aan de Voorhaven. Het duurde ruim een uur voor het water begon te zakken. Kamer van Koophandel. Adres aan den minister van financiën. Do Kamer van Koophandel en Fabrieken voor do Beneden Maas hooft in haar he denmiddag gehouden vergadering besloten oen adres to richten aan den minister van financiën, waai in wordt aangedron gen cp verlaging van den godistiliecrd- ncoijns Yisch op bet droge. Bij oen gistermiddag plaats gehad heb bende aanrijding tusschcu een vraoV.auto en een earner op don hoek van de Hoog straat on de Groote Markt, werd van de carrier een groot aantal makreelem over den weg geslingerd', waardoor deze zo - goed als onbruikbaar worden. De bestuur der van de carrier, zekere W, A. S., leed hierdoor oen schade van ongeveer f10. Hel schijnt, dat de beslmmler van do vrachtauto do bocht niet ruim genoeg ge nomen heeft, waardoor hij togen do car rier opbotste. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats A O E U DA. SCHIEDAM. City Theater, 8.16 uur. 1. Bobby de Dui velskerel. 2. Do dansgirls van Panama. 28 Oct. Passage Theater, 8.15 u. Ope ningsavond R. IC. Volksuniversi teit. 28 Oct Chr. Gerei Kerk, 8 uur. Dis. S. van der Molen uit Rotterdam voor de Chr. Gerei Mannenvereen. On derzoekt de SchriftenHet eeuwig bruidslied der kerke Gods. 28 Oct. Musis Sacrum, 8.15 uur. Uitvoering Gemengd-, adspiranten- en kinder koor „Euphonia"; 29 Oct. R. K. Volksbond, 8 uur. Jambo ree-avond. 29 Oot. Passage Theater, 8 uur. Propo- ganda-vergadering D. E. S. Spre ker C. Wolff. Filmverlooning. 29 Oct. Gebouw Lange Achterweg C, half 9. Jaarvergadering Het Groene Kruis. 30 Oct. 'Oosterkcrk, half 9. Kerkconci-rt Chr. Oratorinmveroen. Lies Ilui- sringh (sopraan), on A. D O Kok (orgel). ROTTERDAM. Heden ev.d Arena, 2.15 u., 8.30 u. Variété programma. (Zondags ook 6 uur). 2S Oct. Doelen, 8 u. Sociëteit Harmonie. Coneerlgeb.-Orbesl o. 1. v. Bruno Walter. 28 Oct Groote Schouwburg, 8 uur. ItaL Opera. Aïda. Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Oranje Hein. Centraal. 2 u. 7 n. 9.15 u. Olranjo, Hein. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Oranje Hein. Corso. Van 11 u. af door!. Der Rettel- sludent. Grand'. 2 u. 7 u. 9.15 u. Gevangene No. 317. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9,15 u. Show Raat. Olympia. 7 u. 9.15 u. 90 minuten opont houd. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Juffertje Blauw baard; Haar grootste schat. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. La route imperiale. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De man met het verminkte gezicht. BINNENLAND Prins Bernhard teRotterdam. Bezoek aan Van Nolle en andere bedrijven. Vandaag hoeft Prins Bernhard van Lippe Biesteifeld1, vergezeld van zijn secretaris, jhr, ir. W. G. Roëll, par auto een bezoek aan Rotterdam gebracht, daartoe nitge- noodigd door oenige leid'ers van bedrijven. De Prins bezocht eerst de fabriek van de Erven do Wed. J. van Nelie N.V., waar lig om kwart over tien arriveerde. Hij begaf zich vervolgens via de haventerreinen van do N.V. Thomsen's Havenbedrijf en de N.V. Mij. Lekhaven, aan boord' van een motor boot van do N.V. De Rottcrdamscbe Droog dok Maatschappij. Een korte tocht werd gemaakt door de havens, waarna het noen maal werd gebruikt in hot sociëteitsgebouw- van de Koninklijke roei- en zoilvoreeni- ging „De Maas". Aan dozen koffiemaal tijd zaten ongeveer zeventig stadgenooten aan, met wie de Prins zich geruïmen tijd onderhield. Vandaar vertrok 2I.K.IL per auto naar Het Loo. Tweede Kamer. Nieuwe regeling van de pacht. De Tweede Kamer is gisteren verder gegaan met de behandeling van het wets ontwerp ter herziening van ü'e pachtrege- ling. De minister is aan het woord' ge komen. Verscheidene leden hebbon amen dementen ingediend. Vandaag is do behandeling voortgezet. Bezoek van Ilr. Ms. „De Ruytcr" aan Rotterdam. Zaterdag as. zal Hr Ms., kruiser „De Ruytcr" zijn oers'c bezoek aan Rottendam brengen, vergezeld van twee Z.-booten m drie onderzee-booten, en wol ter gelegen heid van bet feit, dat op dien dag vóór zeventig jaren "met bet graven ran den Nieuwen Waterweg een aanvang werd' ge maakt. Des Zaterdags zal- te Iloelc van Holland om twaalf uur precies door een kanon schot van do „De Ruytcr" hét juiste mo ment worden aangegeven, waarop destijds door den Prins van Oranje de eerste spade in den grond werd gestoken. Op dat o ogen blik zal de minister van waterstaat, ^die zich met een aantal andere gas'on van do stichting „llavcnbelangon" aan boord vau het ss. „Batavier op de plaats van de eerste spadesteek bevindt, een her denkingsrede uitspreken. Daarna stoomt liet eskader den Waterweg op. Des avonds hiedt hot comité vau be langstelling den comma ndnnt en officieren van liet eskader een maaltijd aan. Van dr. II. Coiijn, den minister van defensie ad interim, is bericht ontvangen, dat hij zoo mogelijk daarbij tegenwoordig zal zijn. De bemanning van den kruiser zul iu den middag van Maandag 2 November ©en militairen inarsch door de stad hou den. De Z.-booten en do onderzee booten vertrekken Maandagmorgen weer, terwijl do „Do Ruytcr" eerst Dinsdag zal ver trekken. Onbowoonbaarvcrklaring van wonin gen in Charlois. Gedeputeerde Staten van Zuil-Holland hebben hun beschikking gegeven op do beroepen, ingesteld (egen besluiten van. den gemeenteraad van Rotterdam d,d. 19 Maart 1936, tot onbewoonbaarverklaring van woningen in Clharlois. 'Naar men weet betreft het hier ecsi groote groep woningen —.ongeveer 250 ten aanzien waarvan het gemeenlebo- stuur van oordeel is, dat zij ongeschikt zijn t er bewoning wegens gebreken, en wel ke niet door het aanbrengen van verbete ringen in bewoonbaren slaat kunnetn wor den gebracht. In do beroepschriften worden echter do voor het gemeentebestuur voor de onbe woonbaarverklaring aangevoerde gromden ontkend of overdreven genoemd. Na een ingesteld onderzoek hebbon Ge- depulecrdb Stalen thans de beroepen be treffende de woningen Zuidhoek 1521' tot en met 8 niet ontvankelijk verklaard. Voorts hoeft het collogo met gegrond- verklaring van do desbetreffende beroepen vernietigd de uitgesproken onbewoonbaar- verklaring van de woningen, plaatselijk! bekend als Gharloisch© Kerksiiigel nos. 50 56 (1 lot en met 8), 62 (12 tot Km met 24) en Zuidhoek mos. 22 (1 tot en met 6), 48 (i en 2), 112 (1 tot iem (met 22) en 211 (1), voor bet overige zijn do ingestelde beroepen ongegrond verklaard. Algemeen congres vau hel Verbond voor Nationaal Herstel. Het algemeen congres van het Verbond! voor Nationaal Herstel, dat op 13 en 14 November a.s. in Den Haag zal plaats hebben en dat toegankelijk is voor deel nemers aan bet verbond' en introducés, wordt gehouden in een der zalen van den Dierentuin. Redevoeringen zullen o.a. worden go. houden door generaal C. J. Snijders, do gep. vioo-adnuraal L. J. Quant, mr. dr, H. II. A. van Gyblamd Oosterhoff Luchtvaart De sportvlueht van de heeren. Heymans en Sluiter. Op hun vliegtocht naar Ncderlandsdi- Indiö zijn de sportvliegers Heymans en SLuiter gistermorgen om 8.50 uit Belgrado vertrokken. Zij hebben een tusschonlanding to Sofia gemaakt, vanwaar zij om 12.35 uur naar Stamboel zijn gestart, om 15.55 zijn. zij in de stad aan den Gouden Hoorn aangekomen. Hun tocht werd begunstigd door mooi weer. Vandaag zullen zrj bun vlucht voort zetten- Luchtrace Parijs-Saigon-Parljs. Detroyat e.s. geven op. Naar vernomen wordt hebbon Detroyat en Durmont, die deelnemen aan den vlieg wedstrijd ParijsSaigonParijs en die te Boesjir panne hebben bekomen, besloten! op to geven en naar Parijs terug te koeien. Zij zijn met hun toestel „Raid" uit Boesjir vertrokken naar Parijs. Om 9.15 landden zij te Bagdad'. Japy en Arnoux keoron per K. L. ML- Douglas terug. Zij worden Maandag a'.s, te Parijs verwacht. Challe en Bril op weg voor de derde maal. Ghalle en Bril, de béide pechvogels, die gistermorgen voor de tierde maal vain Lo Bourget gestart waren, zijn om 16.20 G- M.T. te ïtanis aangekomen en gisteravond to 8 uur vandaar gestart. Zij landden hedenmorgen te 9.20 plaat- selijken tijd to Mersa Matroe. Challo en Bril naar Bagdad vertrokken. Challe en Bril zijn hedenochtend 11.50, uur van Mersah Matrouli vertrokken naar Bagdad. Tengevolge van aanrijding J overleden. De 66-jarige heer L. van der S., wonen- do in de Walnoolstiaat in Don Haag, if gisteravond op den llaagweg te Loosdui nen bij de Vredesteinfabrieken, door oen. auto aangereden. Hij bekwam ernstige ver wondingen en inwendige kneuzingen en werd ia zorgwokkeiuien. toestand naaï liet ziekenhuis'aan het W es temde in Den Hang vervoerd. In. den afgeloopen nacht is de heer Van! der S. aan zijn verwondingen overleden!* j a'»-

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2