Hermes-D.V.S. slaat Sparta met 4-3 DE GOUDEN RAI Badioprogramim's SPORT. Een van het begin tot het einde spannende wedstrijd Prachtige doelpunten. JRuststand 3—1 Een piacimge, spannende wedstrijd is gistermiddag op hei terrein aan do Dainlaau tusschen Hermes-D.V.S, en Sparta gespeeld. Een groot aantal Rotter dammers was met de rood-witten meege komen en begrijpelijkerwijze was ook de Scluedamscho aanhang voor de volle hon derd procent gemobiliseerd. Het talrijke publiek heelt waar voor zijn geld gekregen. Van het begin tot het einde zaten de beide partijen lel op den bal en om beurten verkeerden de doelen in gevaar. Voor de rust speelde Hermes- D.V.S. tegen wind en maakte drie ju woe len van doelpunten, waartegenover Sparta er slechts één kon stellen. Na do rust scoorden, de Schiedammers nog éénmaal, terwijl Sparta eveneons ééu doelpunt maak te. Een derde kregen zij cadeau, toon Fromberg bij oen corner don bal verkeerd op het hoofd kreeg en achter ei gea doel lijn deponeerde Hermes-D.V.S. had wederom den steun van Breitner, die thans hersteld is van Zijn knieoperatie. De rechtsback deed het Wat kalm aan, liep niet veel, maar het Wasvoor den linkervleugel ontzaglijk moei lijk hem te passeeren. Keer op koer brak hij de aanvallen op zijn bekende wijze «n legde den grondslag voor een tegen offensief. Zijn terugkeer in de verdedi ging heeft Hermes-D.V.S. weer haar ver trouwen teruggegeven. Steeds werden goede aanvallen opgezet en het Spnrta- docl heeft heel wat koeren in gevaar ver keerd. Beun heeft fenomenaal staan ver dedigen. Verscheidene fantastische ballen heeft hij uit zijn doel gekeerd. Janse was er weer goed in en vormde met Bos een hechte schakel. Bergkotte vrr.ulde de rol van stopper, maar schroomde niet als de tijd daartoe aangebroken was, naar voren te trekken en de voorhoede to steunen. Ook Fromberg heeft aardig werk ver richt In do voorhoede viel het uitstekende spel van Stoik op, die van twee doelpun ten de grondlegger nvas. Zijn opstellen verdient lof. Maar ook de anderen had den er zin in. Do Jong liep weer als een hert en stichtte herhaaldelijk verwarring. De linkexwing BorraniA. v. d. Tuyn speelde een lustig spelletje. Fijn combi neerden zij tot voor het vijandelijke doel om dan met harde zuivere schoten Cohen aan den tand te voelen. Ook de Sparta-ploeg verdient lof. Van het begin tot het einde heeft zij gezwoegd en dat het niet wilde lukken is te wijten aan de voorhoede, die soms belachelijke kansen miste. Daartegenover staat weer, dat de beide doelpunten van uitstekend gehalte waren. Van de voorhoede waren De Boer en Papenhove uitblinkers en het gevaar kwam hoofdzakelijk van deze linker vleugel. In de middenl mie spoelde de Korver, die met afgemeten passes zijn voorhoede telkenmale aan het werk zette. Cohen heeft goed zijn doel verdedigd en aan de doelpunten kon hij weinig of niets doen. Het backste] speelde nogal forscli en tegen het einde beging het eenige ongeoorloofde overtredingen. Scheidsrechter Van Moorsel leidde dezen wedstrijd rustig en heeft geen noemens waardige fouten gemaakt. Dc wedstrijd. Breitner wint den toss en kiest zeer te recht den vrij sterken wind, die schuin over het veld staat, tegen. naar het Ëngeisch van PAUL TRENT, door J SCHOUTEN. 60) ------ „U drinkt erg langzaam," merkte zij op, terwijl zij zijn glas nogmaals vulde Toen nam zij do flesch en ledigde den inhoud in haar vaschkom. Hierna belde zij nog maals en uroeg Stevens op nog een ftesch champagne te brengen. De goed gedisci plineerde bedende toonde d'tmiai tuinder verbazing dan de eerste maai en ging hoen om den oidor ten uitvoer te Ju muien, maar nadat hrj' de tweede flesch op tafel had geplaatst, ging hij onmiddellijk naar de brug en vroeg 'Carruthers een oogenblikje te spieken. De commandant kwam naar beneden, met eon ongeduldige uitdruk king op zijn gelaat. „Wat is er aan do hand, Stevens? Is or iets niet in orde?" „Wel, commandant, ik meende u te moeten vertellen dat de jonge dame, die in uw hut logeert, al een flesch champagne gehad hoeft en dat ik haar zoooven nog een heb moeten brengen. Het is waar dat de oude heer bij haar zit te drinken, rnaar het leek mij toch beter het u te ver tellen. Ik hoop, dat ik daar goed aan ge daan heb, commandant." „Ja zeker, Stevens, en ga nu maar weer naar beneden," zoi Carruthers kortaf en zag den man naar beneden gaan. Hij bleef eenige minuten doodstil staan en begon toen het hek op en neer tc Als do nieuwe midvoor Koncit abrupt, staan do elftallen als volgt opgesteld- lleriucs-l>. V. S. Beun. Breitner. Janse. Fromberg Bergkotte. Bos. Stoik. A. v. d. '1 uyu Do Jong. v. Hembergen. Borrani Sparta. Do Boer konext. Voormolen. Papenhove Seton. Brandsina,- De Korver. Meijer. Verheul. Wilson. Cohen. Nadat Ilerm-es-BYS eenige malen voor hot vijoudelijkjo doel is geweest trekt De Boer langs het lijntje en zot scherp voor. Konert mist en de bul, die bij Voormolen belandt, wordt overgeschoten. Borrani volgt het vooiboeld van den Spanaauschen links buiten en zei keurig voor. De doorschie tende! bal komt bij De Jong, die door Verheul in den rug geloopen wordt en een vrije schop mag nemen. Scherp zet hij voor en door den wind draait hof teder op de lat, wordt door Cohen half wegge werkt en weer hard ingeschoten. Een Spar- ta-been brengt echter redding Plotseling is Sparta er lussdien uit en deze uitval levert een corner op, die door Voormolen slecht genomen en dan ook weggewerkt woidt. Fel zitten de Rotterdammer-* er thans op. De Boer breekt plotseling doar schiet en ais Beun reeds gepasseerd is, brengt op het laatste moment de op do lijn opgestelde Janse redding. Het veld is zeer glad en meermalen ziet men de spelers in houdingen, die op de ijsbaan altijd de lachlusL opwekken van de omstanders. Gesteund door don mind, heeft Sparta eenig overwicht. Beun moet vrij dikwijls handelend op treden. Au een corner, genomen door Voormo len, volgt een snelle ui,val van ilermos- D. V. S. Stoik verricht mooi individueel werk, geeft door aan van hembergen, die vrij loopt. Cohen wordt uit zijn duel ge lokt en zeer tactisch lost Van Eembergcn een zacht boogschot, maai de wind oorzaak, dat de bal langs de paal gaal Fen voorzet van de Boer wordt door Koneit benut, die liard langs Beun schiet. Het doelpunt wordt terecht we gens buitenspel geannuleerd. Eindelijk levert het Sp.tr,a-offens'ef een doelpunt op. Het geheele elftal ran Her mes-D.V.S. staat voor doel brugge',rokken als Papenhove na 25 minuten spelen een gaatje ziet en een ontzaglijk baid schot lost precies in don boventowk, dat voor Beun tc machtig is. (01). Nauwelijks is afgetrapt of S alk verricht mooi werk. Cohen is namelijk m moeilijk heden gekomen en gooit den Lal het veld weer in, waar hrj den blauw-vitten rechts binnen terecht komt. Hij passeert naar Bram v. d. luyn, die even dribbelt, Cohen uit zijn doel haalt en dan met een venijnig hard sdiot do partijen weer op gelijken voet brengt. (11). Drie minuten laten is de Jong op den rechtervleugel in het nauw gedreven. Tod) lukt het hem nog don bal naar Slolk over Da geven. Prachtig zet hij don bal voor, die bij Borrani komt. Even waclit Borrani met schieten, maar dan is het ook raak. Kansloos passeert hij Gohen. (2-1). Konert trapt af en direct neemt Bram v. d. Tuyn den bal over. Hij geeft over naar de Jong, die op zijn beurt naar Van Eembergcn passeert, die naar buiten is gezwenkt. Scherp zet hij voor en Borrani VOETBAL. I thj het doel opgesteld, schiet ineens kei hard ia (31). "oortoopig is hot den Schiedammers gc noeg en Sparta krijgt nu weer de beurt een balletje te trappen. Een voorzet van Voormolen kopt Konert op do lat ca de Hermes-D.V.S. verdediging moet allo zei len bijzetten om het terrein telkens to zui veren. Een hard diagonaal schot van Voor molen stopt Beun prachtig. Met üermcs-D.V.S. in den aanvat komt do rust met een welverdiende 3 1 voor sprong voor do Schiedamme.s, De thee schijnt den Spartanen goed ge daan te hebben, want na een gelijk op gaand begin trekt alles naar voren. Eon hard ingekopte bal van Konert stompt Beun over de lat en ook do hieuloor ont stane corner werkt hij op fenomenale vij'O weg. Een tweede corner, genomen door De Boer, levert evenmin iets op. Dan komt er weer een periode, dat do partijen tegen elkaar opwegen en er geen spanning moer is. Nadat Do Jong met een snelle ren in het zij-net gescholen heeft, gaat hij cr onverwacht weer vandoor. Hij passeert vaardig Verheul en met een hard schot verrast hij Cohen voikonen 14 11 Er -rijn dan 15 minuten gespeeld. Sparta zet nu alles op alles Voormo'on neemt een oogenldik de rechtsbinnenp'aats in en dit blijkt inderdaad eon verbetering. De snelle Seton geMt een fraaie pass na.tr Do Boer, die van dichtbij keihard inschiet Bonn stapt „oed opgesteld en werkt het leder corner. De hoekschop word! door De Boor genomen. Iloog komt do bal voor doel, waar Fromberg boven allen uitspringt maar den hal verkeerd op liet hoo'd knjgt, met liet gevolg, cat hij in eigen doel belandt f!-2i. Bos gaat midvoor staan en Van Eem bergcn neemt zijn plaats in. Plotseling breekt Bram v d. Tuyn door en los! van verren afstand een schot Verheul is zoo onverstandig te prolwrS twens don bal weg te werken, wal tengevolge Imefi, dat het leder in den uitersten hoek terecht komt. Tornauwertep-1 lean Cohci redden! De Jong en Boirani worde) vervolgens op vrij hardhandige wij w aangevallen en eenige vrije schoppen zijn het gevolg Van achteraf bouwt tien manuien voor het einde Sparta een keurigen a an va' op. De bal komt op den linkervleugel, waar De Boer hard voorze' Tactisch laten eenige spe'ers den bal loopon, wmrna Se ton met cmn p-aent schcP hot dftr to doel punt maak! Be res'eerende tien minuten verst r.jkcu onder hoogspanning. Toch zet Hermes- D..S niet alles op de verdediging. Papen hove mist dan even voor het stol de kans om gelijk te maken, als Beun na een hard schot van De Bo->r den bal voor zijn voe ten stompt Niet dmv stand 4—3 komt liet einde, een overwinning, die verdiend is. Na de rust spoelde Martinit mot don steun van een voorsprong rustig verder, Aanval op aanval wordt ondernomen. Bij oen van dezo kogelt do linksbuiten liard m. S.Y.C. brengt het niet verder dan eenige comers, welke geen resultaat op leveren. Gemengd Nieuws Zware machine gekanteld. Twee arbeiders gewond. Zaterdagmiddag to kwart over drie is voor de in een afzonderlijk gebouwtje ge legen maehinekamof van de kunstijsbaan, welke van het sporliondsonbad in de Lin- nacusslraat to Amsterdam deel uitmaakt, eon ongeluk geschied bij het manoeu vreoron mol oen z.g. verdamper, oen zwaai en hoog gevaarte, dal uit do machine kamer was verwijderd voor het horstellen van een defect en weer op zijn plaats zou worden gebracht. Voor dil karwei werd gebruik gemaakt van z.g. ghjplankau mei takel ar k trol, terwijl de zijkanten met houten schragen werden ondersteund. Bij oon irekbevoging in de ridding van do machinekamer is het gevaarte plotseling gekapseisd. Een werkman van 29 jaar, die bij liet vooiste trekpunt was opgesteld, wist ter zijde to springen, doch geraakte nog met een vinger bekneld, welk lichaamsdeel bij onderzoek gebroken bleek te zijn. Een collega van 36 jaar, die zich aan de achterzijde van het gevaarte bevond, tracht te ook weg te springen, dodi kroog oen hevjgen klap van oen uitstekend1 gedeelte, waardoor hij ernstig aan hot hoofd werd gewond. Met een zware liersonsdiudd'mg hij opgenomen in het O.E. Vrouwe Gasthuis. De verdamper kwam op een kant te lig gen in welke positie voorioopig geen vor- an jring zal worden gebradit, aangezien de arbeidsinspectie eerst een onderzoek zal instellen. Wielrijder door auto aangereden. Tijdens transport naar zieken huis overleden. Do 14-jarige wielrijder W. van Alphen, gewoond hebbende aan do HillevlioL to Rotterdam is gisternamiddag op den Giocno Hillcdijk tor hoogte van het San- delingplcin aangereden door eon personen auto, bestuurd door don 24-jarigeu W. K, G. van den Berkendaal to Rotterdam, waa'r- Ibij de jongen zoo zwaar werd gewond, dat luj tijdens overbrenging naar het zieken huis overleed aan de bekom en verwon dingen. Do oorzaak van het ongeluk moot ge zocht worden in de omstandigheid dat do automobilist geen voorrang verleende aain het van rechts komende verkeer en nog juist langs oen auto, die do straat wilde oversteken, trachtte heen te glippen. Doodclijk ongeval bij hel 'spel. Zaterdagmiddag is te Akkrum een ern stig ongeluk gebeurd. Eeiuigo koutere®, spoelden op het stationsemplaoomont Trtot karren. Door een ongelukkig toeval ge raakte het vier-jarig zoontje vain don hoer R. Schaap, die dicht bij1 hot station woont, tusschen een kar en een paal bekneld. Voor het begin van den wedstrijd wer den Breitner door den voord tier van de Supportersvereeniging „Iterates R.V.S." bloemen overhandigd in verband met zijn volledig herstel, Martinit I-S.V.C. I 3—1. Onder weinig belangstelling trapt S.V.C. af onder leiding van scheidsrechter I. Bek kor. Do S.V.C.-ers zitten flink op den bal en oefenon een lichten druk uit, waarbij blijkt, dat de rechtsbuiten over groote snel heid beschikt. Ook do lange midvoor van S.V.C. weert zich geducht. Bij een van de snelle aanvallen van S.V.C. dcHpunt de rechtsbuiten fraai. De achterstand in spireert „Martinit tot handelend optreden; men laat het peuterspol varen. Bij een al- geroecneit aanval verrast de linksbinnen van Martinit met oen scherp schot den keeper van 3 V.C. SAan do ontstane ver warring in do S.V.C. gelederen maakt Mar tinit gebruik. De rechtsbuiten bezorgt voor de rust Martinit nog de leiding. loepen. Plotoeling scheen hij een besluit genomen te hebben en hij verliet het dek. Ilij bleef slaan voor de deur van zijn hut en het verbaasde hem Peggy een liedje te hooren zingen, terwijl het hem toeschoen, dat haar stem eeiugszins on vast was. Ilij klopte luid op do deur. „Binnen," riep zj en een lua gelach volgde op deze woorden Hij ging binnen en zag haar op de divan liggen, haar haren verward, haar beeiien tot de knieen zichtbaar, terwij! zij haar glas heen en weer bewoog op de maat van het lied, dat zij zong Hij was hevig verbaasd over wat hij zag en hij Keef eenige oogenblikken onbeweeglijk slaan, niet wetende wat te zeg sen of ie doen. „Kom naast mij zitten, lieveling," nep zij en haar stem klonk niet geheel hel der meer Toen knikte zij naar sir Char les. „Je kunt wel gaan, oude jongen. Het vijfde rad de rest weet je wel." Sir Charles aarzelde, doch slechts voor een oogcnblik. Ten slotte ivist de vrouw wel, wat zij deed en misschien was het zoo 'wel het beste. Ilij had zich bezorgd gemaakt over deze geschiedenis en de waarschuwing, die hij Carruthers gegeven had, scheen niet de minste uitwerking gehad tc hebben. Sir Charles verliet de hut en nog bewoog Carruthers zich niet en staarde vol verbazing naar Peggy. „Nu zijn wo heelemaal alleen. Ga zit ten, lieveling,", vervolgde Peggy. Schenk eens in. Kom, laten we vroolijk zijn. Wat scheelt je?" vroeg zij schor. „Ik vraag me af wat jou scheelt," ant woordde hij, óp koelen toon. „Ik vermaak mij alleen maar een beetje. Vooruit, doe mee. Robin, oude jongen, ik dacht niet dat je een spelbreker zou zijn," riep ze, terwij] zij den inhoud van baar glas met één teug leeg dronk en het hem daarna toereikte. '„Schenk het vol en neem zelf ook wat. Kijk niet zoo teurig. Ga zitten, zeg ik toch?' „Ben je gek geworden?" vroeg hij streng. „Neen, ik heb alleen maar pleizier;" zij stond op en wnnke'de naar liom toe, waarna zij "zich, steun zoekend, aan bena vast klampte. ,,Je lijkt nog al konpig Waarom neem je ook niet wat? Ik houd er niet van om alleen lo zitten drin ken." „Ik kan het niet geloovcn. Fen vrouw als jij." „Je bent een domme dwaas. Jij kent de vrouwen niet. Je denkt zeker, dat ik een onschuldig jong meisje hen? Dat hen ik allerminst. Maar ik vind jou wel aar dig, lieveling," riep zij en sloeg haar ar men om zijn hals en kuste hem, doch Car ruthers maakte zich ruw u.t haar om- helz.ing los, groep haar bij do armen en drong haar naar de divan terug. „Jo bent dronken," zei hij op konden toon. „En waarom niet?" „Mijn, hemel." „Geef me een kus, lieveling. Het is nog niet eens zoo lang geleden, dat jo me vertelde, dat je me lief had en nu avil je mo niet eens kussen. Zno zijn de mannen." Ernstig auto-ongeluk. Vijf gewonden. Gistermiddag omstreeks drie uur is on der de gemeente Moergestel op den Oir- schotseheweg wederom een ernstig auto ongeluk gclveurd, waarb'j vip personen min of moor ernstig gewond werden. In een der vele bochten ter hoogte van den Heikant, kwam een auto, hcstuurl door ir Tromp uit Eindhoven, in ho'sing met een uit de richting Otirschot komende auLo, welke bestuurd werd door den hoer Van Ierland, eveneens uit Eindhoven. Eerstgenoemde wagen werd in don flank aangereden en vloog vervolgons logen een boom. Mevr. W. uit Breda, die naast den bestuurder zat, word op den weg geslingerd' en met oen ernstige hoofdwonde opge nomen. Mevr. Tromp kroeg eveneens ern stig letsel aim het hoofd'. De drie inzit tenden van den anderen wagen bekwamen alleen kleine suijwonden. Mevr. W die. cr het ergst aan toe was, is door een toe vallig passeerenden dokter naar hot zie kenhuis te Eindhoven vervoerd, terwijl mevrouw Tromp doar een anderen geneesheer naar het Sint Elisabeth ziekenhuis te Eindhoven werd gebracht. Bij onderzoek bleek, dat zij een ernstige schedelbreuk had bekomen. Do oorzaak van het ongeluk mo wor den toegeschreven aan hot feit, dat do auto van den heer Van Ierland tengevolge van de hevige windvlagen aan het slinge ren was geraakt. Het drukke verkeer ondervond gcrui- men tijd' vertraging. De beide vernielde wagens zijn weggesleept. Ouder ccn wagen geraakt en gedood.' Zaterdagmiddag is.de 13-jatigo Sierd do Vries, wonende te Iloermvoen, van een niet basalt geladen vrachtauto gesprongen. De jongen kwam onder de wielen terecht en weid vrijwel op slag gedood. ..Ik zal je nu maar alleen laten. Ik zou maar in bed kruipen en je roes uit slapen. Wo zullen morgenochtend wel weer zien," zei hij en deed oen stap in de richting van de deur, maar zij wankelde naar hem toe en hield hem tegen. „Ik ik zal nooit weer een woord met je spreken," stotterde zij, g.cenzij je een glas wijn met mij drinkt en gaat zitten, Ik meen, wat ik zeg. Ik zal wel te veel gedronken hebben, maar ik ben niet dronken. Oh, lieveling, zie je dan niet dat ik jo lief heb?" „Lief heb," herhaalde hij vol vei.teh- ting. „Waarom zou een vrouw niet een glas wijn mogen drinken, als zij daar zin in heeft? Jullie mannen mogen alles. Ik heb jo wel whisky zien slurpen." „Dat is mogelijk, maar je hebt mij nog nooit dronken gezien," viel hij" haar in de rede. „Dronkenschap is slechts epn. kwestie van hoeveel je verdragen kunt. Ben je niet van plan mij te kussen?" vroeg zij mot oen dwazen vleicrigen glimlach. „Ik ga weg. Oh, Peggy, morgenochtend zul je je over je zelf schamen," zei lrij, op wanhopigen toon. „Neen, vast niet. Ik zal er veel Ie suf voor zijn. Je zult niet weg gaan," riep zij en viel'tegen de duur aan. Carruthers tilde haar op en legde haar op de rustbank. Toen nam hij den sleutel uit het slot, opende de deur ten wierp nogmaals een blik op haar. „Ik geloof dat het veiliger is, dat ik DINGDAG, 10 November 1930. Hilversum I, 1875 M. KitO-Bitz ending. 89,15 on 10 Gramoloan. 11.3012 Godsd. halfuur. 12.15 KllO-OrkesL au gramofoon. 2 Vrouwonuur. 3.05 Modo- cursus, 4.05 Operettemuziek. 5 KR0- Mol cutis ton, m. m. v, solist en gramo foon. 6.40 Esperanto. 7 Berichten. 7.15 Cyclus: „Wat deze tijd leert". 7.35 Sport- half uur., 8 Berichten, 8.10 KRO-Sytn- foon. li.10 KRO-Boys. 11.30—12 Gra- phonie-orkest m. m. v. solist. 11 Gramo- mofoon. i i I I I Hilversum II, 301 M. AVRO-Uitzending. 6,30 RVU. 8 Grmofocm. _3 Morgenwijding. Gramo foon. 10.30 Orgel. 11 Huishoudelijke wen ken. 11.30 Ensemble. 1 Omroeporkest. 1.45 Voordracht. 2 Orkest. 3.05 Knip cursus. 4 Zang en piano. 4,30 Kinder- koorzang. 5 Kindexhalfuur. 5.30 Kovacs Lajos en orgel. 6.30 Psychologische cau serie. 7 Voor de kinderen. 7.05 Piano. 7.30 Engelsdie les. 8 Berichten. 8.10 Bonte Dinsdagavond trein. 10.30 Sport- reportage. 11 Beriditon. Hierna tot 12 A VH 0-Dansorkest. Broitwich, 1500 51. 1L.2011.50 Gramofoon. 12.10 Orkest. 12.50 Orkest m. m. v. Mannenkwartet. I.502.20 Kwintet. 4.20 Variétc-pro- gramma. 5.25 Gramofoon 5 35 Orkest. 6,45 Cello. 7.20 Revue-programma. 8.20 Orkest 11.30 Jazzband. 11.5012.20 Dansmuziek. f R?a 'o-Paris, 164S M. ..„O en 8.20 Gramofoon. 11.20 Kamer orkest. 2.55 Gramofoon. 4 20 Vocaal en instrumentaal concert. 5.50 Kamerorkest. II.20-12.35 Orkest. Keulen, 456 31. 5.50 en 11,20 Kamerorkest. 12.35 Orkest. 3.35 Cello en piano, 4.35 Gramofoon. 6 Kleinorkest. 7.30 Dansmuziek. 322 31. (Vlaamsoh programma): 12.20 Gramofoon. 12.50 Salon-orkest, 1.30 Or kest. 1.502.20 Gramofoon. 5.20 Salon- orkest. 6.50 en 7 20 Gramofoon. S.20 Klem-orkest en zang. 9.50 Klem-orkest m zang. 10.3011.20 Gramofopn, Brnssel, 322 en 484 31'. 484 31. (Fransdi programma)12.20 Gra mofoon. 12.50 Orkest. 130 Salon-orkest. 1.502.20 Gramofoon. 5 20 Piano. 6 35 Gramofoon. 6.50 Orkest. 8.20 3Iilitair concert. 9.05 Concert. 10.3011.20 Gra mofoon. Beufschlandscmler, 1571 31. 8.20 Kamerorkest m. m, v. solist. 9 50 Viool en piano. 10.20—11.20 Dansmu ziek, je opsluit, nu je in een dergelijken staat verkeert. Jo boTon zal niet voor morgen ochtend beantwoord worden. Goeden nacht," zei hij kortaf en ging heen. Er brandde licht in do kajuit en met een grimmig streng gezicht hop hij er heen. Sir Charles had' zidi nog niet in zijn hut terug getrokkken en zat op zijn gemak een geïllustreerd1 weekblad te be kijken. „Waaiom voor den duivel heeft u haar niet tegen gehouden?" vroeg Carruthers boos. „Heb jo ooit geprobeerd oen vrouw al? miss Fayrficld tegen te houden, wanneer zij vast besloten is om iets te dooa. Doste kérel, wees verstandig. Ik moot toegeven, dat het akelig was om aan te zien, maar de toestand zou er sledxts door verergerd zijn, als ik mij or mee bcmoc.d had, zei sir Charles op kalmen toon. „Ik begrijp het niet. 11c dacht, dat zij er de vrouw niet naar was om zich aan drank to buiten lm-gaan. Haar ge.aateuit- drukking de hecle toestand was mee lijwekkend," zei Carruthers verslagen. „Als een vrouw eenmaal aan den drank geraakt is," zei sir Charles, ,ps het meestal nog erger dan bij een man. Zij weten zich nooit to matigen. In dit geval is er na tuurlijk niets ergs gebeurd...' „Maar ik had' haar hef," viel Carruihcrd hem heftig in de rede. „ik bem erg blij', dat je den verleden lijd' gebruikt." (Wordt vervolgd). is

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6