STADSNIEUWS Bazar. Ned. Prot. Bond. Ecu gift van f 1000. De voor/itkr van de afdeehng Schie dam van den Ned, Prot. Bond hoeft V.A.R.A. Concert door „The Ramblers". hen van 'sNeerlands beste jaw binds, r>;n fmrvi "V?° Ramblers", heeft gLteravoml onder 1 UUJ ontvangen ter dekking van leiding van Theo Ud'en Mnsman, vooi de l,„t i-i— -i~- - afdeling Schiedam van de V.A.R.A. Passage theater gecoricerioerd Goede ivijn behoeft geen krans wat ten dnide'ijkste bewezen werd door liet feit, dat iedere [taats in het theater tromt was en we! het meerendoel door jeugddige personen, die blijkbaar nog immer de j i/z boter weten to waardeeren dan de oud wei. De aanwezigen hebben ten volle geno ten van de muziek, de arrangementen, waarhij aauhge vondsten, en de ivij/.e, waarop de musici op elkaar ingesteld wa ion Dit laatste is trouwens geen wonder, als men bedenkt, dat hot ensemb'o reeds 11 jaar bestaat, en in alle landen van turopa groote triotnphen gevierd heeft „llie Ramblers" hebben gespeeld en tel kenmale in de zaal een laaiende ilan van enthousiasme doen ontstaan, zoowel met hun gewone als met hun show num mer*, _we!ke laatste uiterst eenvoudig en desalniettemin geestig waren Zoo b v de parodie van het filmjournaal van Polyaoon, een nummer met zeer weinig hulpmiddelen in elkaar gezet, waarvoor zelfs een Bu- ziau zijn neus niet zou belioevea op te trekken tan goede jazz kroeg men echter niet minder te genieten. Wij mem omaren o a „The man from tho south", „There's new world", „Shoe shine Boy" en .Medita tion". een viertal composities, die bij de jazz-iiefhebbers zeer zeker in den smaak gevallen zijn. hot tekort dor afdeeüng over 1935, In hel bijgebouw van den Ned. Drol. Bond. in het bijgebouw vin den Ned. Prot. Bond is hedenmiddag een bazar geopend, waarop in hoofdzaak werk van de Da- mesvereeniging die eigenlijk een voort zetting is van de vereemgïng Arbeid Adelt en van de kinderclubs, is bijeenge'rjclit. Als men het zaaltje binnenkomt treft men links op en langs den wand fraaie en praclische producten van vrouwen arbeid aan, met naald on haakpen tot stand gekomen. In het midden van de zaal is houtsnij werk \an de jongensclub bijeen gehucht een tramwagen van lijn 1," waarbij ze fs de reclame op het boid op den wagen niet is vergeten; oen tafeitje met mei stoeten (waarvan 2 met het oog op de ruimte elders zij geplaatst); krantenbak ken; strijkplankjes, een tuinstoel; wand lampjes; een bloomstandaard; een ophaal brug, enzenz. Langs de ramen is op tafels uitgestald wat do meisjes van het clubwerk hebben vervaardigd Ook eenige uitgaven van den V C..1.B worden ten verkoop aan gob o ten Als attracties zijn aanwezig een rad van avontuur met mooie prijzen; een gel uk-pop en een grabbelton; men kan o'ietiolea eten, thee van Van Nello drinken, raden naar den naam van een pop en naar de geboortedatum van een andere pop en loten koopon, waarop men b.v. een door leden van de Dawesvereenigiug geho-duuid groot kleed kan winnen, of een klein klee- renkastje, gevuld met kleertjes Een bejaard lid van den Ned. Prot. Bcmd heeft den voorgevel van het vroe gere gebouw Paulus aan de Korte Haven met het aangrenzend huis, waar de Ned Prot. Bond zijn werk begon, uitgesneden. De heer J. Al. v. d. Schalk zorgde voor een versiering met groen en bloemen. Dc opening. De lieer B. Rook, voorganger van do afdeeüng, heeEt hedenmiddag de bazar ge opend, waarbij hij herinnerde aan de ba zars, vioeger door of voor de afdeeüng gehouden. Bazars hadden vroeger de be koring van het nieuwe en het feestelijk©; nu de winkels gemoderniseerd zijn, komen de bazars wel wat in 't gedrang, maaT toch vindt men daarop nog wi iets eigens, iets intiems. Het werk der afdeeüng vordert steeds geld. Do kas van den penningmeester lijkt wel wat op het vat der Danaïden, echter met dit veischil, dat wat in do kas van den penningmeester komt "on er weer uit vloeit, aangewend wordt voor goed, nut tig en mooi werk. Spr. bracht dank aan de leden van de Damesvereeniging; aan de leiders, leidsters en de jongens en meisjes van het kinder- elubwerk, aan de commissie van voorbe reiding en aan de dames Van der Schalk Pigeaud, Van Bergen WalravenKramer en DirkzwagerVan der Schalk, die voor do inrichting van de bazar hebban ge zorgd en verklaarde vervolgens da bazar voor geopend, die, zoo mm weet, ook hedenavond en morgenmiddag en -avond nog gehouden wordt. Ben wanklank op een feestdag, Naspel voor dcu kantonrechter Vrijspraak gevraagd. Toen Nederland in de eerste dagen viiift September in feeststemming vetkeerde en men al Ier weg e zijn blij Isuhap uitte over do verloving van do Prinses heeft ook Schiedam niet willen achterblijven. Op 9 September weixl de Schied'imsdie bovolking door den burgemeester opgeroe pen om aan ziju nationale gevoelens uiting lo geven. Dit geschiedde met een optocht en met een groote samenkomst op de Groole Markt. Alaai tij lens deze samenkomst heeft zich oen zcei betreurenswaardig incident voor gedaan. Bepaalde jongelui meenden, dat hol noodzakelijk was om duidelijk te iaton merken tot welke politieke richting zij be hoorden. Het leek wel tevoren afgesproken want toen liet Wilhelmus gespeeld en ge zongen werd, rezen uit oen groep op den hoek van do Groote Markt en do Hoog straat verscheidene armen omhoog, terwijl luidkeels „llouzoe" werd geroepen. liet gevolg was natuurlijk herrie Al; enkele onbehoorschlc politieke heethoofden dergelijke diagen uithalen, zijn er altijd even heetgebakerde tegenstanders in hun nabijheid. liet werd een oploopje midden lusschen de menigte en die gummistok moest er aan te pas komen om die ,iust to herstellen. Een persoon weid g-carres toeru. ,llij werd nogal toegetakeld en den geheelen nacht in het politiebureau opge sloten gehouden. De tenlastelegging. Hel naspel van deze onaangename i' histono hebben w'? vanmorgen op het ücnaive over een kundig airansreur, Jaok t" Bul terman, beschikt Theo Uden Mas man Kantongerecht meegemaakt. oor geroepen over medewerkers, die ook als solist on Orpheus-feestconcert. Op het concert, dat de Kon. Zangvereon. Schiedams Mannenkoor Orpheus morgen avond ter gelegenheid van zijn 70 jarig bestaan in het Passage Theater geeft, treedt ais violon-celüste op Jacqueline Ronssel, waaromtrent hier eenige bizonderheden volgen: Jacqueline Roussel werd 13 Februari 1921te Parijs geboren. Van haar prilste jeugd werd zij in de muziek opgeleid, aan vankelijk door haar mooder, die zelf als componiste onder het pseudoniem Jeanne Bernard, een goeden naam bezit Op 5-jarigen leeftijd begon zij haar stu die op de violoncel, onder led ng van haar vader Later werd de bekende cellist 'André Lévy haar leermeester Zij gaf blijk van een bizonderen aan leg, die haar in staat stelde op 7-jarigen leeftijd haar eerste recital te geven in de Salle Chopin, te Parijs, met werken van Popper en 3'rint-Saëns voor een gecxtdritig publiek 'ihans, op 15 jarigen leetijd, kan zij ïer-d terug zien op een groot aantal concerten, die liaar hizondere reputatie rechtvaardi gen In Parijs en vele Fransche provincie steden trad zij bij de voornaamste gezel schappen op. Van de laatsle maanden ver melden wij haar medewerking als soliste hij het Orohest dti „Journal", onder leiding van Tomasi en bij het Orbhestre Colonne onder leiding van den meester Gabrtel Pierné. Het bestuur heeft een beroep gedam op alle genoodigden, o-m tijdig vóór 8 uur hun plaatsen in te nemen Naar ancn weet, wordt dit concert uitsluitend ge geven voor de kunstlievende leien d->r ver- eeniging en is het dus met tegen entrée toegankelijk. Voor aquariumlicfhcbbers. Do afdeeüng Schiedam van den NeJ. Bond van Aquariumvereenigingen houdt Dinsdag a.s. in de Amstelbron een propa- ganda-avond, waarop .een film: het Artis- aquarium vertoond zal worden den voorgiond treden. Daar is in de eer ste plaats dp trombonist Maioel Thiele- mans, die niet alleen als crooner, maar ook als zanger van het Fransche lied en imitator hoe kostelijk was de im tatie van Maurice Chevalier een groo'e kracht is Wim Poppnk, de refreinzanger, heeft een goede microfoonteohn.efc on brengt zijn liedjes naar wensch, hot, sweet of komisch. En zoo kunnen wij doorgaan met de medewerkenden te loven. Laat ons vol staan met te verzekeren, dat het een genot volle avond geweest is Albert de Booy zong verscheidene le vensliedjes en verscheidene waren zeer aardig. Jammer was het, dat hij meerdere maien niet te verstaan was. Rede van den heer A. Pleysier Voor de pauze sprak de secretaris van de VARA, de heer A. Pleysier, oen kort propagandistisch woord. Spr. nam als uitgangspunt voor zijn rede oen zin, welke voorkomt in oen spel van Romain Roland on dat speelt tijdens de Franschu revolutie, toen de karren steeds maar dooi de Parijsche straten reden om nieuw© slachtoffers naar de guillotine te bren gen en welke zin geuit werd door oen vrouw, wier man eveneens in gevaar ver keerde: „Een mensch kan altijd geluk hebben, als hij zijn plicht gedaan heeft". De karren gaan niet zoo dicht langs ons, als in het spel, maar wij zien bij enkele groote en beschaafde volken van Europa, o.a. Duitschland, het geluk onder gaan door de dictatuur. Wij zien den no- helprijswiimaar voor den vrede; een man, die zoowel lichamelijk als geestelijk door do Duitsdie regeering tot een wrak ge maakt is. Het is ver gekomen met do beschaving! In een ander land, waar 5 °/o communistisch was, worden groote ste den, gebombardeerd, vrouwen ea Kinderen vermoord' door fascisten. Europa is wel diep gezonken! Onlangs is ia Frankrijk Salengro gestor ven, Hem is geen lichamelijk geweld' aan gedaan, doch de manier wairop hij den dood ingedreven werd, was nog erger dan door een kogel. Ook bij ons zrjn teekenen van verwildering te bespeuren. Nemen wij bv. den strijd tnssdien de N.S.B. en den heer Wessels. Spr. wil den heer Wessels evenmin in bescherming nemen als hij don heer Duys zou doen, maar het is ken merkend', dat do strijd niet geyoerd wordt over problemen, maar punt voor punt over persoonlijke zaken En juist die pzr;oon- lijko laster dient door de Nederlanders, van welke richting ook, buiten den strijd to worden gebonden! Ons volk staat bekend' als eigenzinnig, ja zelfs eigengerechtigd', wat zoowel zijn goeden als slechten kant heeft. De vrijheid is noodig om te kunnen groeien en op to bonwon, hetgeen vooral van toepassing is op de radio. Ziet men naar andere landen, di-u zijn daar staatsomroepen, die bijna door me mand geliefd worden en men wijst zelfs Nederland aan als de idede r.irüo omroep- staat, waar iedere groote gedichterichting zich vrij in den aclher kan uiten. Juist de gespletenheid van den omroep in NtxTr land' is zijn kracht. De KARA is de omroep, van de soclaal- demociaLen, dus van de moderne nrbei- det sbeweging, die de chaos van de crisis wil vervangen door planmatigon ophouw, stelling noemt tegen de terreur en' wil voorgaan op den weg naar den vrede. Spr. besloot met de opwekking om de VARA, welke vereeniging d'e crisis glans rijk doorstaan heeft, te steunen door haar ledental te vergrooten Slagersvaktcntoonslclling. De samenwerkende slagersgeze'lenhon- den organis-eeren tegen 10 en 11 Februari 1937 een slagersvaktentoonstelling, wel ke- zal worden gehouden in Musis Sacrum werd de 20 jarige R W. F. L., aan wien, volgens de dagvaarding was len lasle ge legd, dat hij in den avond van 9 Seplem her „heeft deelgenomen aan oen samen scholing op den openharen weg, de Hoog straat, nabij den hoek, gevormd tusschen genoemde straat ©n do Groote Markt". Do kantonrechter stelt eerst de gebrui kelijke vragen en gaat dan met verd na wat er dien avond gebeurd is Uit liet rapport van den verbalisant leest de km- tonrechter o.a. voor, dat vord. verklaard! heeft, dat het Koninklijk Huis hem koud laat L. loochent deze verklaring en verzoekt den kantonrechter eens te informoeren bij zijn commandant, dan zal deze verkl ren, dat tijdens zijn diensttijd op hét kastje van L. oen portret van do Prinses heelt gateau. De lezing van den verbalisant. Dan wordt rijksvc'dwachter M dier, de verbalisant, voorgero .ren. De gri'fhr leest zijn rapport voor, volgons hetwelk een groep van ongeveer vijftig jongelui tegen de N S.B -ers „opdrukten". Ónder die groep bevond zich Lde gebalde vuist in de hoogte gestoken. De veldwachter had nog gezien, dat L. iemand vast hield' en mot dezen op den grond' viel Daarna liep hij- weg op de sommaties van, c)e politie en van den verbalisant, marr even later kwam hij weer terug. Hij schreeuwde toen: „Zij zullen de handen naar beneden doen" Vcrdachtcs gevoelens voor liet Ivon. Huis. Nog even wordt verder gepraat over de gevoelens van verd. voor het Vorstenhuis. Volgens L had de v-e-'dwachter aan hem gevraagd: „Voel je er iets voor" Hij had toen geantwoord: „Gaat 't het Koninklijk Huis goed, dan vind ik het goed, maar als het slecht gaat, kan ik er ook nie's aan doen". De veldwachter houdt echter zijn lezing vol L. bestrijdt deze meening en zegt, dat hij niet heeft beweerd, dat het Konink lijk Huis hem koud laat De verbalisant maakt zich daarover zoo kwaad, dat hij met bulderende stem aan- teekening van deze verklaring vraagt De kantonrechter su t de z.aak en waar schuwt den verddat hij voorzichtig moet zijn met zijn uitlatingen, daar de veld wachter anders wel eens beleedigd zou kunnen worden. Deze verklaart op vragen van den kan tonrechter tenslotte nog, dat L, nadat hij weggejaagd was, „fanatiekkwam terug- loopen Niet deelgenomen aan de samenscholing. Op de pertinente vragen van den amb tenaar van het O. M., mr. Epen van Oosten, antwoordt de verbalisant, dat bij niet heeft gezien, dat L. deelnam aan do samenscholing tegen de fascisten llrf had L voor het eerst gezien, toen deze met iemand anders op den grond viel ihj kende L van gezicht, zooals ook m lmt rapport stond vermeld Dit was enkele oogenbükken nadat een bepaalde groep tegen de fascisten was opgedrongen Vooits verklaart de vcraa'isant, dat L weliswaar later „met geweld" te uj kwam, maar desgevraagd moet bij ontkennen, dat dat geschiedde temidden van oen groep andere menschen L, was toen alleen Na deze vragen van den ambtenaar is het do beurt van L. om aan den ver balisant enkele vragen - te richten Vragen van verdachte aan den verbalisant. L. vraagt dan waarom Muller Lot vier maal too m zijn oei is geweest orni here to zeggen, dat hij to-di maar moest verkla ren, dat hij ©dij hekel had aan het Vorsten huis, want dat dat het beste voor hem was. De kantonrechter is schijnbaar niet ge steld op zulk een vraag en ook do veld wachter niet, want antwoord wordt er niet op gegeven. De kantonrechter; „Heb je nog meer vragen?" L.„Ja. waarom wenl ik direot neerge slagen en zoo zwaar mishandeld? Mijn kteeren waren lieetemaat gescheurd eu..." De kantonrechter: „Dat doel hier niet ter zake". Daarna ziet verdachte van verdere vra gen af. Getuigenverhoor a décharge. Fr waren drie getuigen A décharge. De eerste, de 23-jarigo B. Kerscmeijor, verklaart, -dat L. bezijden de samenscho ling stom! en dat hij word' meegedrongen toen de agenten optraden. Van opdringen van L. was geen sprake. Do 20-jarige A. van Zouwen zegt, dat zij allert werden weggedrongen. Zij waren zon der eenige andere bedoeling naar de Groo te Al arkt gekomen dan om tie 'kijken en te luisteren. Do 22-jange L. Landzaad slond' niet bij L. maar in do nabijheid van den veld wachter. Hij hoeft gezien, dat oen arm van een fasciust omlaag weid gehaald, maar dat gebeurde niet door L. l>o 4S-jarigo Voorwaarts-correspondent A. van Duinhoven, die aanvankelijk als gevol machtigde van L wilde optreden, hetgeen om forineele redenen niet word toegestaan, weid als laatste getuige A décharge ge hoord Get had niets van het geval zelf ge/ion, maar naderhand, in zijn kwaliteit van verslaggever, een onderzoek ingesteld. Maar daarvan wilde de kantonrechter niets hooron Requisitoir. In zijn requisitoir zeide hot O. AI, dat men hier op minder aangename wijze werd herinnerd aan de feestelijkheden ter herdenking van de verloving van 11. K. II. Prinses Juliana. Inphnts van een algemeene viering, had men hier m Schiedam wanklanken gehoord. De groote samenkomst op de Gr-ote Markt kan men niot als een „samenscho ling" kwalificeeren. Zich verzamelen is iets anders dan samenscholen Dat laatste geschiedt met bepaalde bedoe'ingen, meestal in ongunstigen zin De verbalisant liceft gezien, dat uit een samenscholing enkele armen omhoog ge stoken werden, maar hij heeft verd. daar niet bij gezien. Weliswaar is. verd. zeer fanaliscli t eruggeloopen, maar toen maakte hij geen deel uit van een groep menschen. I« dat samenscholen? De ambtenaar meende deze vraag te moeten beantwoor den mot: Neen. Verdacht© heeft niet te zamen met anderen opgedrongen. Daarom achtte spi. het wettig en over tuigend bewijs van de tenlastelegging niet bewezen. Bovendien vestigen de getuigen verklaringen den indruk, dat de opstu wende handehng niet van verd'. is uitge gaan. Mr. Sijben van Oosten vroeg tiaarom vrijspraak. 1 De kantonrechter zal over acht dagen schriftelijk vonnis wijzen. De bliniion-enqnctc. De R.K, Blindenzorg St. Liduina, on- derafdeeling van d'en R.K, Vrouwenbond', stelt een enquête in naar hot aantal blin den bier ter stede en hun omstandigheden Er is reeds oen oproep tot medewerking, gepubliceerd, maar naar dc meening van het bestuur van R.K. Blindenzorg heb ben nog niet allon, die daarvoor in aan merking komen, aan hot gedane verzoek voldaan. Ten eind© de volle medewerking den autoriteiten te verkrijgen in liet belang van alle blinden, ouvoischillig van welke gezindte of soxe, is liet volgons het be duur noodig, dat alsnog spoedig opgave wordt gedaan aan een van de navolgende! adressen, t.w. de dames C. Pitiym, Hoog straat 153; M. v. Adrichem, Groenclaan 35, of Af v. Oppen, IIoogoLra-l 1S2b. Het vorstelijk huwelijk. Het blauw in onze driekleur. Het hoofdbestuur van „De Princeviag" meldt: Do eerstvolgende weken zullen ongetwij feld tal van vlaggen worden vervairdigd' en door het publiek gekocht. In verband daarmede is het gewenscht, fabrikanten van vlaggedook en vlaggen, maar ook liet koopend publiek te wijzen op do juiste kleuren die moeten worden toegepast en verlangd. Bij het rood-wit-blauw ziet men veelal een zeer donkeT marineblauw aan gewend en een niet helder rood', en bijl het oranje blanje-bleu een veelal heel lichte blauwe baan. Noch het een noch liet an der is op historische gronden juist te achten. Men neme krachtig rood of warm sprekend oranje en voor de blauwe baan, van beide vlaggen eenzelfde krachtig diep hemelsblauwe kleur, zooals men die ou. ziet toegepast bij natie-vlaggen op de sche pen van do HollandAmerika-Lijn en de Batavier-Lijn. „De Princeviag" zendt op aanvraag gaarne staaltjes van de juiste vlaggedock-kleuren toe. Alen wende zich tot den secretaris den lieer II K. van Minnen, Hofsingel 18, te Vlaardingen. Ook moet, vooral met liet oog op bet jaargetijde waarin do feesten ter gelegen heid van bet huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bomhard vallen, met nadruk ge wezen worden op de noodzakelijkheid dat men kleurecht vlaggedoek verlangt, dat bij regen of vochlig weer niet doorloopt. Een vlag waarvan de kleuren dooreengo'oopen zijn is oen weinig verheffem "zicht, dat bij onze driekleur niet mag voorkomen en ook niet behoeft voor te komen, omdat volkomen kleurecht doek inderlaad te be komen is, al schenken nog lang niet alle fabrikanten van vlaggedook daaraan ge noegzaam aandacht. Leger des Heils. Alen deelt ons medé, d!at de inzameling van gedragen klceding, welke door het Leger des Heils in oen aantal steden dleze week gehouden wordt, hier ter slede eerst in de tweede helft van Januari zal ge schieden. Aan do talrijke verzoeken om godra gen klecdiingsfukkon te mogein ontvangen, kan dus nog niet voldaanworden. Tweetal Geref. Kerk. Op het tweetal voor het beroepen van een predikant der Geiref. Kerk (vaclaturo- J,. P. Jonkers) zijn geplaatst ds. B. A. Bos te Assen en ds. W. de Graaf He iOm- men. Alaandag nullen de stemgerechtigden le den hun keus kunnen bepalen. AGENDA. SCHIEDAM. City Theater, 8.15 uur. 1. O, moeder, die zeeman. 2. Voorjaarspaxade. Zon dag 3 en 5 uur. Matinee. Heden tot 6 Dee Huize Schwagerminn. Tentoonstelling schilderijen J H. Weyns 25 Nov. Passage Theater, half 8. Uitvoering 0. D .0 25 en 26 Nov. Bijgebouw Ned. Prot. Bond' 25 en 710 uur. Bazar. 25 Nov Geb. Amstelbron, 815 uur. Spi-* ristisclie séance door mevr O. Timmerman 26 Nov. Passage Theater, 8 umJubileum concert Orpheus. Solisten An kier van Wicikevoort Grommelin (so praan) en Jacqueline Roussel (cel lo), Alarinus Flipse, begeleid mg. 26 Nov, Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Geref. Ouidersvereeniging L. Ligthart: Ouders en Jeugdwerk. 26 Nov. Gebouw Eendracht, 8 uur. Nat. Jongeren Verbond. 26 Nov. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Bezoek telefooncentrale. 26 Nov, Gebouw Eendracht. Repetitie Au- badekoor. 26 Nov. Gebouw Eendracht, half 9. Ned. Bond van Credietgcvers. 26 Nov. Vereer.igingslokaal. Filmmiddag en' -avoru! Oir. Fabrieks- en Trans- p or larb eid ersb ond 27 Nov. Cbr. Geref. Kerk, 8 uur. 2e Jaar feest Knaponvcreen. Jonathan. 28 Nov. Volksko'fiehuis, 8 uur. Introductie avond NB, A.S. 28 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Scliiedl Tooneelvereen. Do Dilettant. Op voering: De Fabrieksbaas. ROTTERDAM. Heden e.v.d. Arena, 2 15 uur. S30 uur. Variété-programma. (Zondag ook 5 uur). Heden c.v.d. Tivoli-Schouwburg, 8 uur. N.V. Nationale revue. Zoek da zon op I 25 Nov. Doelen, 8 u. Sociëteit Harmonie. Concertgebouw Orkest, o.l.v, Wil lem ATengclbcrg. Solist: Her mann Schey, zang 25 Nov. Groote Schouwburg, 8 uuur. Ilal. Opera. Nabuchodooosor. 25 Nov. Nut, 8.15 u. Literaire muzikale avond; dr. P. .H. Ritter Jr. en! Theo van der Pas. 2G Nov Geref. Kerk Breeplem (hoek Randt- weg). Concert Chr. Oratoriumver- oeniging „Rotterdam-Zmid". Bioscopen. Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Mayerling Centraal, 2 u. 7 u. 9.15 u Mayerimg. City 2.15 u. 7 n. 9.30 u. Mayerling. Corso, Van 11 u. ai dood. De wonder- doktoor. Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. De kleine Aladonna. Lumière, 2.15 u: 7 n.,9.15 u. Oké, Mr, DgoOs. Olympia, 7 u. 9.15 u. De papsoldaat. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. Een midzomer- nachtsdroom. Studio '32, 2 u. 7u. 9.15 u. Lorenzino de Medici. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u Alerijntj© Gijzen's jeugd. ©ïfïSiggesiCf»© Gemeesïteii OVERSÜHIE. Geslaagd. Voor het diploma 0 van het macliinist- t en-ex amen is geslaagd de heer G. van Hoest. o Tweede Kamer. Vergadering van 25 November 1936, geopend te 1.10 uur. Voorzitter: prof, mr. P. J. M. Aalberse. ILijksbcgrooting 1937. Voortgezet wordt de behandeling van; hoofdstuk 10 (handel, nijverheid' en scheep vaart) der rijksbegrooting voor 1937, De heer V an den Heuvel (ar) juicht de splitsing van het departement van eco nomische zaken toe. Inzonderheid wijst spr. op de moeilijkheden in zake den uit voer van tuinbouwproducten, welke dooT hun aard snel verzonden moeten en hi zondere aandacht verlangen, liet is dd vraag of liet ambtelijk apparaat hiervoor wel voldoende is afgestemd. Die heer Duymaer van Twist (u.-r.j vestigt de aandacht op den groolen nood in de binnenscheepvaart on op het ceil

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2