DE GOUDEN RAT QESPRCNGEN fUMEl en MPPllf KLOGSTERBALSEN TWEEDE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT eu me opnieuw had zij Mijmeringen. Luchtvaart. Werkzaamheden in kleine tuinen. 77j De trans-Atlantische lucht- v'erbintSing. Dank zij den KL00STERBALSSH heefl zij dfe nu noait meer! Gemengd Nieuws De verduistering van 14 mille. „Geen goud zoo goed' Rechtszaken De remise der R.M.I. Oplichting. - DElt ZATERDAG, 28 NOV. 1033. No. 21419. Goed en Groot. Toen,ouzo vaderen grooto en prachtige kathedralen' bouwden, die nu nog bewon- (lering afdwingen, deden zij dat: Dao Op timo, Maximo, voor God den Al goede, den -Algroote. In die opdracht grepen zij twee zedelijke begrippen in direct verband" sa men: do goedheid en dto grootheid van God zelf. Deze groep getuigde niet alleen van diep godsdienstig besef, maar ook van fijn moreel inzicht. Want tenslotte is dat alleen grool in deze wereld wat ook goed is. Wij weten heel wel, dat ook do Romer nen Jupiter, do hoogste dor goden, Opü- mus. Maximes noemden, maar dat bewijst te meer. dat op den bodem van de raen- sclienziel grootheid en goedheid als naast elkander liggen; niet te scheiden en niette doelen. Fn zoo hoort het tenslotte te vezen voor 'ieders bewustzijngoedheid en groot- beid booren samen. Slechts wat goed is kan ook groot .wezen. Wat slecht is kan niet groot wezen. Wat nemen wij mensehen vaak eon ver keelde maatstaf in handen, als bet er op aan komt te bepalen wat -goed en wat groot is. Dat komt niet zelden hier uit voort, dat wij aanzien wat voor oogen is/omdat de innerlijke motieven ons te vaak onbe kend blijven en onbekend moeten blijven. Daarom staat er ook in den Bijbel, dat do mensch aanziet wat voor oogen is, maar dat God hot hart aanziet. Zou hot daar om wezen, dat bet een geliefde voorstel ling is om in vergelijking met God te spre ken van kleino mensahon? Inderdaad, wij zijn maar kleine men schen. Toch spreken wij van grooto mannen en vrouwen. Daar is reden voor. Alle oordeel berust nu eenmaal op onderscheid. Fin er is een reusachtig verschil onder ons menschenkia deren op aarde. In alle opzichten. Zooals er aan oen eeuwenouden, cikc- boom met zijn zwaren kroon geen twee bla den gelijkzijn zoo zijn onder de men- -schonki aderen ofschoon zij. allen van één-en bloedje zijn, geen twee rnenscheii aain eF kander gelijk. Daarin ligt de heerlijkheid van de schep ping in tegenstelling met de doodonde eenvormigheid van de mechanisatie. Na tuurlijk: onderscheid geeft een maat aan. Zouden wij niet heler doen met te spre ken van mannon vail beteekenis, van in vloed instede van grooto mannen. Zijn die gioote mannen, die do geschie denis aanwijst steeds goede mannen ge weest. Wat was hel motief, do maatstaf, waarnaar zij handelden. Was dat niet macht, noodzaak, succes, roem was dat steeds goed. En kan een man of een vrouw gioot wezen, die niet goed handelt? Wal hebben deze groole mannen geoogst in de harten der menschenaanhankelijkheid, liefde of ontzag, vrees? Aan dó vruchten kont men nu eenmaal den grootesn boom, maar ook het kleino zaad. Do sappige peer groeit hoog aan don boom, maar de voedzame aardappel w ordt In het donker van do aarde gevormd. liet ligl -niet steeds aan liet groot en hoog zijn, dat een mensch groot'is. liet komt-er maar op aan, dat hij inderdaad goed is. En dat is niet uitsluitend een eigenschap van wio "Wjj groot noem u. i oak do man en de vrouw, die om voor het oog der wereld verborgen leven leidt. Dat is rechtvaardig: dat is ook troost- VOi lleciitvaaiuig, omdat daardoor liet goede, hetwelk de wereld, het leven van den en kelen mensch, tenslotte schraagt en draagt, voor Ieder bereikbaar is. Daarvoor is niet noodig-hooge geboorte of diepgaande studie ci: carrière daarvoor is alleen maar noo'J Lg, dat het hart open staat voor liet zaïid van hot goedo; dat dit zaad opschiet en vluchten draagt, deels dertig; deels zestig; deels honderdvoudig. En dit.is do grootheid, die de-wereld verder brengt op den weg der zedelijke ontwikkeling. Wie daarin al is het maar in het kleine groot is, die is waarlijk groot. liet is goed, dat wij in onzen tijd dat bedenken. Er is een streven wassende in de wereld ohm do harde vuist; het galmende woord, het kraclitgebaar groot te noemen, zonder dat wordt gevraagd of het waarlijk 'goed is. Goestelijke, zedelijke maalslaven moeten worJon aangelegd. Die bepalen wat groot is; waarlijk blij vend grool. Zóó groot worden kan ook! de kleinste. Dat is Irooalvoi. -J. Nagel. op De sportvliegers IHÓijhuuis en Sluiter - den terugweg. Do sportvlieger-: Hoi/nans en Sluiter, die op zoo succesvolle wijze naar Oost-lmlie zijn gevlogen,-hebben Donderdag da tcrug- ïeis naar het vaderland aanvaard. Om 7.10 uitr piaaisclrjkcn tijd stegen zij te Batavia op én bereikten spoedig Pa* lembang, van waar zij orn 9 45 uur ver trokken naar Singapore, Doze'plaits werd om 13.07 uur(verlaten en de tocht werd voortgezet naa!r Alaslor, wair men om 18.00 uur plaatseiijken tijd aankwam. Onderweg hadden de sportvlieger, mooi weer. Vandaag zouden zij verder vliegen. De Neder!aridsclie sportvliegers I Dy mans en Sluyter zijn gisterenmiddag op hun re tourvlucht naar Nederland te Rangoon aan gekomen. Des ochtends half negen startten zij van Alorslar. Gedurende de ochtenduren hadden zij met slecht weer te kampen. Zij maakten <?ön lusschenlanding te Vic- toriapoint, vanwaar zij, met betere voor uitzichten wat-het weer betreft, te 12 uur vertrokken naar" Tavoy. Vandaar Vertrok ken zij te 14.45? uur naar Rangoon, waar zij te half zes landden. In de middaguren werd de vlucht begunstigd door mooi weer. liet vorstvrij houden van 'bakken. Nu hel 's nachts al tamelijk begint te vliezen vragen de' bakken onze geregelde zoig, vooral wanneer,hier niet winterharde planten zijn ondergebracht, die geheel vorstvrij moeten worden gehouden. Om de' bakken brengen we dan een tv» cc do wand aan met een tusschenruunfco van 25 a 30 o.M., welke lusschonruimte we aanvullen met droge turfmolm, droog blad of zaagsel. Hot is wmschelijk dit materiaal zoodanig af te dekken, dat bot ook di oog blijft. Wij kunnen hiervoor een plank gebruiken of wel stroken asphalt of vloerzeil. Do ramen dekken we met rietmalton; bij koudo machten komen er oen of moer stroomatten onder. Vooral deze stroomatten moeten steeds goed droog blijven; dan toch zullen ze pas ten volle aan liet doel beantwoorden. Wanneer het overdag niet vriest halen wo bijtijds het dekmateriaal weg, want do planten hebben vooral behoefte aan lioht, Om ook bij matige vorst te kunnen afdok ken, moét tenen een dubbel stel ramen op do bak leggen, die goed op elkaar pas sen, zoodat er eëi afgesloten luchtlaag boven de planten is; Dit -is -een-goede,, be- 'schermiag legen sterke' afkoeling of ^"be vriezen. -JBjj zacht .winter wear, moeten „des,, bakken, ook gelucht worden. Gieten Js voor de meeste planton, die in bakken overwmtie- Ten niet noodig voor» lialf Februari of be gin Maart. liet is van voel belang, dat de plantan dicht bij het glas staan waardoor zo zooveel mogelijk van het toch al schaar- sclio licht proiitóc-ron. Het dekken mooi bijtijds geschieden cm steeds voordat de ramen gaan bevriezen. In de op dezo wijze te behandelen bak ken kunnen \yK> o.a. overwinterengera niums of Pelargonium zonale, margrieten of Chrysanthemum frulescens, Calceolaria, Salvia, Pcnslemran, Echcveria en niet win terharde Chrysanthemum indicum. Tal van planten, die wo in onze tuinen gebruiken, overwinteren we in zoogenaam de koude bakken. Ook dezo dekken we bij strenge vorst; hot is echter Sliet zoo eig wanneer liet in deze bakken oen paar graden vriest. liet zijn moest planton, die behalve van sLrctngo vorst, in den .winter veel lijden van overmatig vocht en daar om plaatsen wo zo onder glas. Op deze wijzo handelen wo met Campanula medium, Cheuanllras Allioni, Silen'o ponaula, één- jaiigo papaversoorten, die wo in het na jaar leeds hebben gezaaid voor vroege vooijaarsbloei en op vochtige gronden plaatsen we ook de viooltjes in deze hakken. A, G. Een jubilaris in de vliegsport. I locaiileit als werkplaats moot worden be- Vandaag ss het 25 jaar. geleden, scliouwd, omdat.er boter wordt verpakt, dal Heinrich van der Burg, oud-Amster- Erj bad dan ook oen Arbeidsregisler aan- dammer, oud-kampioen molorrenner- eni vezig moeten'zijn., oud-vlieger, thans inwoner van Voorburg, Verdediger in deze zaak was mr. P. J. zijn brevet als -vlieger haalde. M. Kolet. Van der Burg was do eerste die in ons i land, in 1910 oen vliegmachine bouwde j welke ook werkelijk vloog. Hij waa de eer ste en tot dusver ook de eenigc Nederlan- Tegcn oneerlijke brievenbesteller een jaar ge'cischl. Voor de Zutphenscho rechtbank stond dor, dio bet vliegenlecrdêenzijn" brevet! gireren terecht de besteller bij de posterijen behaaldo zonder ooit vliegles te hebben j 10 Zutphen A. Z,, die zich in Mei 19ot> gehad. Hij was de zesde, dio in ons land j 'cbuldi8 had gemaakt aan diefstal van hot brevet verdiende en de eerste dio de! hvw geldsbedragen van rembourssemenien, veroischte vluchten daartoe op een twee- rcsP- van on 28,00. dekker volbracht. Vaar do officier van justitie het een Heinrich van der Burg vloog voor zijn 8root maatschappelijk belang achtte, dat brevet op 28 November 1911 op het vlieg- P^rsone-el in overheidsdienst te vertrou ten ei a van de Eerste NolertanxLche Vlieg- <s<;*n is> eischic hij oen zware gevangonis- vereeniging „De Molenheide", geheeten, bij straf n een jaar. Breda, van welk vliegveld lnj directeui- Uitspraak over een week. instiucteur was. Nadat hij was gebreveteerd, volbracht Deler tot hooge straf veroordeeld, hij vele succesvolle vluchten. Hij verbeter- Do vijfde kamer der rechtbank te Am- do o.a. in October 1912 het duuirecord van sterdam, veroordeelde een recidivist, we llend Wijnmalen. Hhj hield verscheidene Sens llG''n8 van pakjes, afkomstig u-t goed geslaagde vliegdemonstraties en bouw expcd.Ue-auto s, tot twee jaar gevangen,*, do voor de E. N. V. diverse zeer goede machines. Het uitbreken van den wereldoorlog in 1914 maakte to vroeg een eind aan zijn succesvol begonnen loopbaan als vlieger. Het 0 quireerd M. had zeven maanden gere- naar het Engeisch van PAUL DRENT, door J SCHUUTEN. „Niemand mag meer aan Jok komen. Ik zal henedOn gaan waarschuwen Ik ga moteen wat ruston. Er staal ons nog wat te wachten Roep mij als het erger wordt," vroeg Desbrook on verliet de brug. Hot jacht slingerde nu geweldklig en voor iemand, die hot niet. gewend was, zou hot moeilijk geweest zijn om-, vooruit te ko men. J oon Desbrook benedon kwam, waren - .iT^ U'tzondering- natuurlïjk van Graf- top,s m do salon verzameld -De slingerlat- :®n waren,.op tafel .gelegd ..en jl'aylor stond1 op het punt om het ontbijt op tè die non Peggy lag.op de rustbank,'met een doodsbleek gezichtje. Geen van 'hen-had ooit een lange- zeereis gemaakt, ofschoon Jane, de prinses en Peggy verscheidene malen het Kanaal waren overgestoken Ito groot-hertog had reeds begrepen, dat de toe- stand niot van gevaar ontibloot was cn. wierp een vragenden blik op Desbrook, de hem wenkte de salon "te -verlaten. De beide mannen gingen maar Grafton's hut, die Desbrook nu bewoonde' en pleegden samen overleg. „De toestand staat .mij heolem-aal niet aan," zei Ralph op' ernstigen toon „Nu onze machines niet in orde zijn, kunnen wo onmogelijk tegen dezen Westenwind op en moeten wn hem wel achter honden Nieuw plan voor drijvende vlieg velden in' studie. Een Auslralisjph ingenieur heeft een drij vend vliegveldJ,o ntu orpon waarvan de plannen op hetj pogönblik door ófficiede kringen te Londen worden bestudeerd1. Do Daily Telegraph geeft enkele bizon- derheden omtrent liet ontwerp. Het voor naamste kenmerk ervan is, dat bet plat form niet met behulp van kabels in den zeebodem zou worden verankerd, aange zien mem gelooft, dat geen kabel een der gelijke spanning! zou kunnen verdragen. Het bouwsel zal gestabiliseerd worden met behulp van drijvers, die 45 tot 60 meter beneden de oppervlakte der zee reiken Deze drijvers zouden 70 millioen gallons olie en benzine' voor schepen en vlieg tuigen kunnen, bevatten. De drijvers zou den de f undoering vormen voor 72 sta len pilaren, die op bun beurt het hoofd- dek moeten dragen. Dit dek is U-vormig en steekt 35 meter boven het water-opper- vlak uit.Dei'golven in den AUantiscliea Oceaan bereikeip.'^z-elfs tijdens den zwaar- sten storm geen gr'ootero hoogte dan on geveer 15 meter. ledea- .been/van de „U" heeft een op- .jKsrviakte, van 600 maal 75 meter. Een -beer/ zou moeten dienen als landingsfer- rei'u voor bt.rulvliegtuigen7 terwijl hot an dere waarop 3 m-eter "wafer komt te staan voor het opstijgen o.i dalén van water vliegtuigen wordt bestemd. T us schen de beide landingsplaatsen bevindt zich een beschutte wateroppervlakte voor hel dok ken van schepen, teiwijl op het verbin dingsstuk dor beide boenen van de „U" dat naai' de zijde van dien wind wordt ge koerd, behalve hangars, die honderden hegluigcn zullen kunnen bergen, een hole] gebouwd zal worden. Boven de hangars zal oen catapull-dck worden aangebracht. Vliegtuigen lichter dan 9 ton zouden olgens den ontwerper op eigen kracht van de starloppervlaklo kunnen opstijgen, terwijl zwaardere machines met een ge wicht tot 22,5 ton mot do catapult zou den moe ton, worden „afgeschoten". Tenein de le kunnen manoeuvrocrear worden 12 schroeven en 2 roeren aangebracht De ontwerper verklaarde te hopen, dat twee dezer drijvende vliegvelden spoedig in aan bouw zouden zijn, een in Noord-lerland en een in Wales. Mc-l bolnilp hiervan zou de luchtreis over den Allantisclion Oceaan verdeeld kunnen worden in drie „sprongen" van elk 600 mij). Gevluchte effcclcnbediende aan ge- l houden. De bediende van een effectenfirma te Amsterdam, die eenigen tijd geleden do vlucht liad genomen, toen ontdekt was, dal zijn principalen door knoeierijen in do boeken voor een lied rag van ongeveer 14000 guldon had benadeeld, is gister morgen op verzoek van de politie te IJmui- don aangehouden. Het vermoeden bestond, dat het jongmensclr naar Z.-A£rika was uit- 't Was een gruwelijke last en het deed geweldig zeer. Bel bloed stond er al- i - tijd voor. Allerlei huismiddeltjes deed geweten, domr het was inmiddels bekenl ik er op, hoi betH geweldig, maar tel- geworden, dat hij zich aan boord bevond van liet Duiisclie s.s. Cardillera komend van West-lndië. De dader is naar Am sterdam op transport gesteld. Van hot ver duisterde geld komt vermoedelijk niets meer terecht. Anders zou ik naar Plymouth koers zetten. Nu ligt Cherbourg in onze koers en ik wou probeeren daar binnen te loopert Zou het uw plannen erg in do war bren gen?" „Ja, ik vrees van wel, maar or is na tuurlijk niets aan te doen Als wij zeker weten waar wij heen gaan, wou ik wel graag mijn vrienden gewaarschuwd zien. door een draadloos telegram Denkt u dat er werkelijk gevaar is?" vroeg de grool hertog bezorgd „Ik vrees van wel. Natuurlijk moet dit niet aan de dames vertellen, maar we moeten meer van de turbines vergen, dan verstandig is. Het kan nu eenmaal met anders 2öu 'u miss 'Fraser willen vragen Hier te komen, als rif naar de salon - leiu' gaat?1'- f De groot-lrertog kniktebevestigend en ging heen. Toen Jane binnen trad, liep Ralph in de hut heen en weer, diep in gedachten en met gefronst voorhoofd Hip droeg de verantwoordelijkheid voor het schip en liet woog zwaar qp hem' op dat oogenblik. Toen Jane binnen trad en zijn gezicht 'zag,, uitte zip een kreet. ->,Is het lieel erg?" ,,Ia, het is heel erg. De storm schijnt nogtoe te nemen. Ik had gedacht, dat het wat minder zou -worden. AJs het nog har der gaat waaien, gaat heb mis." Taylor verscheen met een boodschap van Carruthers, waarin deze meedeelde, dat-hij hen zoo dicht mogelijk bleef vol gen en vroeg waarheen zij van plan wa rm, m traan. Hü raadde hen.aan naar hens kwamen de kloven terug. Gewone huid-crêmes hielpen mij evenmin. Maar nu heb ik geen last meer ervan, fin wrijf ik eiken ochtend en avond Klooster balsem er op. Dal doet géén zeer en de huid is en blijft prachtig glad èn gezond, ook al kom ik met mijn han den vaak in het water. Het was een uitkomst." H. de J. te s-H. Silf li PS'C ORIGINEEL TER INZAOI Onovertroffen bij brand- en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfraiddei bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten: 62'/2 ct. en f 1.04 Vcroordeelcnd vonnis van de Ilot- icrdamsriie rechtbank. Destijds heeft do Schiedanische politie pioces-ieibaal opgemaakt tegen do omdat er in oen locaUteit aan do Nieuwe Haven werk werd verricht, zonder dat de vooi schriften der Arbeidswet in acht wer den genomen. Er worden namelijk pakjes boter in kartonnen hulsels gewikkeld en melkbussen met melk gevuld. Voor den kantonrechter le Schiedam heeft verd. tot zijn verweer aangevoeld, dat de locaiileit niet als oen werkplaals is te beschouwen, als bedoeld in de Ar beidswet, maar dat bet liier een remise betreft De kantonrechter heeft v-ca'd. vrij gesproken, doch de ambtenaar van liet O.M. was in appèl gegaan. Nadu! do Rotlcrdamsche rechtbank 14. dagen geleden dezaak opnieuw liad1 be handeld is gisteren vonnis in deze zaak gewezen. Ve-rd. weid leroordoeld tol 4 maal 50 gulden boete op grond van bet feit, dal do rechtbank van oordeel is, dat bedoelde Twee Hagenaars aangehouden. Wegens oplichting, ten nadeele van een, in Capelle a/d. IJsscl wonende weduwe gepleegd, heeft de rijkspolitie twee Hage naars aangehouden, de 32-jarige G. R. en de 3S jarige A. W. A. A. Beiden zijn naar Capelle a'd. IJssel overgebracht, waar zij voor den buge- meester geleid zijn. Omtrent den aard der oplichting, waarmede een vrij groot bedrag gemoeid zou zijn, kon men ons nog geen nadere mededeeiing* doen, aan gezien het onderzoek nog fn vollen gang is. De mogelijkheid beslaat dat nog meer aanhoudingen volgen zullen. Faciliteiten voor buiicnlandsclie auto mobilisten in Dnitschlaiid. Van 1 Januari 1937 af zal het overschrij den der Duitsdie grenzen door uit het bui tenland komende automobielen verder wor den vergemakkelijkt Automobielen, welke niet voorzien zijn van het voorgeschreven nationaliteitslceken, en automobilisten, die niet in het bezit zijn van een internatio naal triptiek, kunnen thans naar Duitsch- land komen, mils de nationale papieren in orde zijn; deze papieren moeten in het Duitscb vertaald zijn Men verwacht van dezen maatregel een verdere stijging van het aantal buitenlandscho automobilisten cn motorfietsers in Duitscbland. Ilmi aan tal bedroeg in bet van 1 Juli 1935 tot 30 Juni 1936 loopend jaar 603.313 of 11,3 o/o meer dan in liet vorige jaar. Hoe kieiner u den hoek naar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past... ('t Is veel minder tijdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden). Cherbourg te gaan Ralph liet hierop ant woorden, dat Cherbourg inderdaad' bun einddoel was Daarna liet hij z ch op de rustbank neervallen en sloot zijn oogen, want bij was lichamelijk volkomen uitge put Jaue ging naast hom zitlen en ver telde hem met rustige stem van liaar onderhoud met Grafton. Ondanks zijn moei heid, kwam Ralph overeind en nam haar in zijn armen. „Oh, lieveling, de hemel zij gedankt, dat hij je vrijwillig vanje belofte ontslagen beeft. Natuurlijk zou hij nooit heoben kunnen eischen, dat je je er aan zou houden, maar ik weet, hoe je je ge voeld zou hebben, als hij dit niet gedaan had." 1 „En Ralph, je houdt toch' niet minder van mij,-na wat ik gedaan.hob?'.' „Lieveling, ik houd er des te meer om van je. En' Maar Jane onderbrak hem. Liefste, je bent erg moe. Zullen we hier later vorder over praten? Kom, ga op do bank liggen, dan kun je wat uit rusten." Desbrook liet zich overhalen en Jane ,ging naast hem zitten, terwijl zij hem zachtjes over zijn haar streelde en het duurde nfet lang,-of hij viel in een diepen slaap. Eenmaal helde het jacht zoo erg dat hij van -de rustbank afgeworpen zou zijn, als Jane liem niet tegengehouden had. Hij bewoog zich slaporig, maar viel bijna dadelijk weer in slaap. Jane was niet veel slaap je kort ge komen en zij bleef rustig zitten waken bij den man, dien zij lief had' Een paar uren verstreken, toen plotse'ing liet sclnp lievig trilde, waardoor Ralph wakker schrok „Wat was dat?" vroeg hij scherp. „Ik moet naar boven," zei hij en haastte zicli weg. Het kostte hem de grootste moeüe om van do kajuitstrap naar do brug te ko men, waait nu maakte het schip, op ge vaarlijke wijze, slagzij Toen hij de brug bcreikle, zag hij Biock- dorf en Fraser zich aan de railing ast klammen, want de storm woedde hevig „Wat is er -gebeurd?" riep bij, doch stem was nauwelijks hoorbaar boven den wind ',,tk weet -het niet zeker," schreeuwde Brockdorf terug, „maar ik bon bang, dat wij het roer verloren -hebben en de Tur bines werken boe langer hóe si-echter" In de verte klonk het gerommel van den donder, gevolgd door bliksemflitsen eu het schouwspel werd steeds indruk wekkender.' Het jacht zwoegde langzaam verder. Het werd zoo donker, dat liet scheen of de nacht reeds" gevallen was, terwijl do bliksemflitsen steeds feller bet luchtruim doorkliefden. Het was nu met meer mogelijk om de naaste omgeving te verkennen zij haddon .angstig uit gekeken naar Jersey, want het washun bedoeling geweest, voordat het roer brak, om tusschen Jersey en Guenscy door te varen, op hun weg naar Cherbourg. „Dit staat mij niet aan," nep Desbrook tegen Fraser. „Brockdorf en ik kunnen het hier, wel klaar spelen. Ga,, jij', naar beneden, naar de machinekamer, en kijk wat er precies gebeurd is. Ik denk net dat je zult kunnen helpen; het is onmo- mogelijk om mot zoo'n storm herstellingen, aan te brongen, maar ik wil wel graag weten wat er aan de hand is. Daarna moet je voor de passagiers gaan zorgen. Geef ze de reddinggordels en laten zij ze maar omdoen," zei Ralph Bill kwam van de brug af, maar liet was niet gemakkelijk om de trap naar de machinekamer te bereiken en een paar maal vreesde hij door de golven over boord geslagen te worden Ten slolte be reikte hij toch de plaats zijner bestem ming envond de .machinist naast de turbines staan Men deelde hem mede, dat het roer den dienst weigerde cn (lat het jacht nög slechts'bestuurbaar was door middel van "de dubbele schroef Dit wool1 echter hoe langer hoe "moeilijker, daar de turbines steeds minder kracht begon nen te ontwikkelen. Na een kort gesprek begreep Bill, dat zijn blijven geen nut had, (lus maalrte hij zich gereed om weer aan dek te gaan, toen men hem vertelde, dat men van de machinekamer naar de salon kon komen, zonder' buiten om te gaan. Men moest langs een heel - nauw gangetje kruipen, dat slechts in geval van nood gebruikt werd Toen hij de salon binnen trad, keek hij'zoo opgewekt mogelijk en liep naar Jane - toe, die met Peggy zat te praten en gaf haar een. hartelijke kus, ordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 5